Adaptér pohonu všech kol pro motoblock Udělejte to sami

adaptér, všech, motoblock, sami

Hodnocení nejlepších adaptérů pro motoblock pro 2022

Při práci ve venkovských oblastech v roce 2022 je téměř nemožné, aby bez malých mechanizace, jako jsou motorové bloky nebo mini-traktory, které jsou aktivně používány agrárními jako lehká nákladní doprava. Kromě motoru, pro pohodlný pohyb obsluhy se používá adaptér. dvoukolový přívěs, který je připojen zvenčí.

V tomto ratingu se podíváme na nejlepší adaptéry pro motoblock pro 2022, stejně jako vysvětlit, jak vytvořit takové zařízení sami, co jsou v zásadě, a co věnovat pozornost při nákupu.

adaptér, všech, motoblock, sami

Jaké návrhy adaptéru existují?

Pomocí této přílohy můžete výrazně zjednodušit používání motobloku. Koneckonců, působí jako přechodný spoj, který spojuje agregát sám s jinými funkčními prvky: trysky pro výsadbu a zdůraznění brambor, desky, pluhu Instalace zařízení může být maximálně automatizované zahrady. Například při použití speciálního vybavení s sklopným vybavením můžete zvýšit provozní rychlost od 5 do 10 km / h.

Existuje několik odrůd adaptérů. Obecně je design je vozík vybavený pohodlným sedadlem připojeným k zadní části motobloku

Některé modely jsou vybaveny pákou pro zvedání, díky které je kontrola mechanismu a pohybu agregátu samotné podstatně zjednodušeno. Další adaptéry, kromě výkonu zemědělské práce mohou být také použity pro přepravu zboží. Jsou vybaveny speciálním tělem. V závislosti na funkční hodnotě mohou mít adaptéry krátké nebo dlouhé dýchání. Modely s krátkými kresbami jsou navrženy tak, aby fungovaly s lehkými motobloky a s dlouhými. s těžce agregáty.

Nalezené na prodej a modely s teleskopickým dýcháním, stejně jako ty, ve kterých můžete upravit šířku říje.

Adaptéry na motoblock jsou zaznamenány pomocí jediné zvětšené spojky, která se skládá ze dvou částí: první část je nutná pro připojení zařízení k agregátu. A druhá působí jako nastavitelný adaptér mezi samotným vybavením a jeho zvedacím mechanismem. Pro zvýšení počtu použití použitých současně, adaptéry jsou vybaveny dvojitou univerzální spojkou.

READ  Případy mužů kultivující tornádo to udělat sami

Jaké druhy adaptérů pro motoblock?

Externě, design adaptéru je malý rám se dvěma koly, platformou pro nohy, dýchání a sedadla pro obsluhu. Vybavte jednosměrný traktor k takové „aktualizaci“, ve skutečnosti jej otočíte do mini-traktoru. bude vhodnější pracovat pohodlnější, rychlejší a jednodušší a schopnost nastavit sedadlo bude činit pracovní proces pohodlnější.

Existuje několik odrůd adaptérů pro jednosměrný traktor. Abyste mohli koupit nebo osobně udělat nejvhodnější volbu, měli byste se seznámit se všemi druhy tohoto zařízení.

adaptér, všech, motoblock, sami

Podle typu spojky jsou adaptéry rozděleny do adaptérů s řízením a pohyblivým spojem. V závislosti na umístění. na předních adaptérech a vzadu.

Můžete také přidělit v samostatných klasifikačních adaptérech pro účely použití: s prodlouženým dechem pro výkonné velké motobloky, se zkrácením. pro malé světlo agregáty.

Adaptér řízení

Tento druh je na pevném kloubu s brzdnou deskou. Řízení je reprezentováno samostatným uzlem a možnosti pro zadní i přední kola jsou možné.

Uniosiální traktor se stává prakticky samohybným strojem, který je poměrně jednoduchý a snadno ovladatelný, se prakticky neliší od motocyklů nebo automobilů.

Uspořádání multifunkčního modelu

Pro výrobu multifunkčního zařízení se musíte připravit:

Tento adaptér je multifunkční model. Může být použit k provádění hlavních zemědělských prací a přepravu zboží na nerovných oblastech pro užší vzdálenosti. Design je možné vybavit takovými zemědělskými nástroji, jako je pluh, brány, naběračka, brambory. V zimních měsících lze k adaptéru připojit škrabka čištění sněhu.

Hlavními prvky zařízení jsou: rám a spojovací zařízení, stejně jako kolo páry a sedadla

Proces výroby adaptéru doma prochází v několika fázích.

Stage # 1. kompilace kinematického schématu

Aby bylo zajištěno rovnovážné konstrukci a zabránit dalšímu přetížení v konstrukční fázi, musíte provést kinematické schéma. Lze jej vytvořit samostatně nebo použít hotovou verzi.

Toto schéma je určen pro výrobu adaptéru určeného pro práci na „Neva“ motoblock

Přípravná fáze výroby adaptéru

Adaptér má jednoduchý design, ale postup pro jeho výrobu nelze nazvat jednoduchý. Zpočátku je třeba vzít v úvahu výkresy a velikosti, které pomohou vytvářet zařízení bez selhání.

Musíte získat následující materiály a nástroje:

 • Elektrická vrtačka;
 • Svařování;
 • Elektrický;
 • Oheň;
 • Jako uhlík;
 • List oceli o tloušťce 5 milimetrů;
 • Několik čtvercových trubek o průměru jednoho palce;
 • Sada spojovacích prostředků.
READ  Jak udělat sněhový dmychadlo pro motoblock s vlastními rukama

Klíčové konstrukční prvky jsou vyráběny následovně:

 • Spojka. Nainstalován na rámečku a upevněná šrouby. Spojka. jedná se o dva svařované části čtvercových trubek a část trubky kohoutku. Ten je vložen do tyče se svařovaným odpalištěm;
 • Uzel pro upevňovací kola. Dva kusy trubek v 10 centimetrech dlouhé svařované v pravém úhlu. Horizontální segment je vložen do upevňovacího prostředku a spolehlivě upevněn šroubem. Na vertikálním sochoru, ose a ložisky s koly.

Když byly připraveny všechny nástroje, jsou provedeny hlavní údaje, můžete sbírat adaptér.

 • Sledujte kvalitu paliva.
 • Ovládejte směr nožů při instalaci kanoly pro kultivaci.
 • Zavřete přívod vzduchu při spuštění chlazeného zařízení do práce.
 • Omezte rychlost při řízení motoru.

Snadno časově náročné zpracování práce zemědělská půda, zabývající se hazardním trávníkem nebo sklizně sněhu umožní ovládání motobloku pomocí adaptéru.

Malé prostředky zemědělských strojů, jako je motocykl, kultivátory a mini-traktory značně usnadnit práci lidí. Ale při výkonu dokonalosti, i takové agregáty jsou podrobeny modernizaci. Zejména výrobci nebo vlastníci je vybavují adaptéry. speciální sedadla, která využívají takové vybavení pohodlnější a méně energeticky náročné. Existují motobloky již vybavené takovým zařízením, ale tam jsou modely bez něj. Adaptér s řízením řízení nebo s pohyblivou artikulací může být vyroben s vlastními rukama. Jak provést tuto práci správně, bude podrobně popsáno níže.

Motoroblock Adaptér: Účel a typy továrních struktur

Jakákoliv příloha používaná v procesu provozu motorobloku, včetně „biberů“, „Cascade“ a „NEVA“ modelů, má charakteristické konstruktivní funkce. Tovární závěs k jednosměrnému traktoru „Neva“ umožňuje provádět operace, jako je hrozný, kultivace, dip, coppe a sekání trávy. V současné době se vyrábí několik odrůd adaptérů, které jsou následující podrobnosti:

Připojení k MOTOBLOCK používá pravidelný závěs. Druhý spojovací modul umožňuje připojení zdvihacího mechanismu a příloh, v důsledku toho se funkce zvýší na úroveň mini-traktoru. V takových adaptérech jsou kvalitní a cenově dostupné náklady úspěšně kombinovány.

Následující typy těchto agregátů jsou nejoblíbenější:

 • Model „AM-2“ pro různé zemědělské práce na domovských pozemcích. Přítomnost speciálního rámečku a mechanismu pro náladu pistole umožňuje poskytnout pohodlné a snadné použití. Pohodlné otočné zařízení pomáhá snadno přesunout jednosměrný traktor na místě. Rozměry adaptéru jsou 160x75x127 cm s hmotností 55 kg a provozní rychlosti ne více než 3 km / h;
 • Model „APM-350-1“ může být použit jako sedadlo pro jízdu na krátké vzdálenosti nebo pro další přílohy reprezentované pluhem, pár sakra, brambory, brambory a brambory. Připojení se provádí s dvojicí SU-4 zámky. Série je vybavena pedálem pro namontovanou zbraň a rukojeť změna polohy. Rozměry adaptéru jsou 160×70 cm při provozních rychlostech v rozsahu 2-5 km / h;
 • Přední adaptérie umístěné za mechanismem spojky. Zadní montážní metoda je velmi pohodlná. Tento design je zcela skládací, což vám umožní výrazně zjednodušit další dopravu.
READ  Jak odstranit kazetu z Bosch Punch

Je třeba mít na paměti, že univerzální adaptér je nejčastěji vybaven protiváhou, stejně jako závaží, náboji, pluh a brambory.

Algoritmus akce

Chcete-li začít montáž dalšího vybavení pro motor-kultivátor, budete potřebovat výkres, podle které budou provedeny prvky upevnění a struktura fragmentů. Pokud existují speciální dovednosti a zkušenosti domácího adaptéru na jednomódním traktoru a výkres může být proveden sami. V případě zájmu umožňující chybu, měli byste přijmout hotové výkresy. Před navrhováním se doporučuje zkontrolovat a ověřit dodržování rozměrů a čísel.

Nástroje a spotřební materiál:

 • Kovové rohy, profilové čtvercové;
 • Ložiska pro volant a sloup;
 • plechy;
 • dvojice kol, nejlépe na ose;
 • Vrtáky, elektrody, kotouče pro úhlové brusky;
 • upevňovací prvky;
 • klíče různých velikostí;
 • svařovací elektro
 • Mazací kompozice. Solidol;
 • úhlové broušení;
 • Elektrický šroubovák;
 • vrtat.

V přípravné fázi by měl být proveden výběr kinematického schématu, ve kterém jsou poskytnuty rovnovážné ukazatele celého provedení. Mělo by být také zajištěno varování přetížení. Doporučuje se používat hotové výkresy adaptéru s kolečkem k motoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS