Žádná mazání na řetězové řetězové pily

Problémy s řetězovými pily

Moderní pila benzínová řetězová pila se skládá z určitých mechanismů, jejichž zdraví a koordinované práce závisí na produktivitě a účinnosti přístroje během řezání různých typů dřeva. Každá z pily uzlů je zvýrazněn svou životností, po kterém musí být nástroj opraven. Můžete to udělat sami, po studiu společných poruch a způsobů, jak je eliminovat vlastními rukama.

Karburátor je jedním z nejdůležitějších prvků řetězových pil, jejichž hlavní funkce spočívá v obohacení paliva vzduchem a okamžitým přívodem hotové směsi do válce výkonové jednotky.

Následující znaky říkají o chybě karburátoru:

 • Problémy se spuštěním pily benzínu. zapnout motor, který potřebujete k většímu úsilí než obvykle;
 • Nestabilní práce v DVS v různých režimech. přerušení je patrné, když se motor otáčí v nečinnosti, stejně jako při přepnutí na nízké a vysoké otáčky;
 • Prudký nárůst spotřebovaného paliva. v průměru, množství paliva stoupá o 20-30%;
 • Zvýšení počtu výfukových plynů. Zvýšení plynů o 50-60% a samotné odpařování získávají tmavě modrou, hnědou nebo černou.

Nastavovací řetězové pily musí být provedeny na plně pracovním a neustále pracovním motoru. Před nastavením budete muset umýt nebo vyměnit filtr, zkontrolujte integritu palivových trubek, a také ověřit nepřítomnost otřepů a jiných poškození na povrchu válce a dalších částí výkonové jednotky řetězové pily.

Pro nezávislé nastavení řetězového benzoinstruce v zařízení jeho karburátoru jsou k dispozici ocelové pružinové šrouby. Jejich počet a značení závisí na výrobci značky řetězových pil.

Pořadí úpravy palivové sestavy pro většinu řetězových pily vypadá téměř stejně.

Algoritmus akce by měl být takový:

 • Zpočátku se pila se musí utopit a čekat na jeho chlazení;
 • Poté musí být všechny šrouby v jeho karburátoru dostupné v přístroji utaženy podél šipek hodiny až do zastavení;
 • Každý z šroubů se musí zapnout čtvrtou nebo pátou část obratu v opačném směru;
 • Dále je třeba nastavit provoz napájecí jednotky při nízkých otáčkách. K tomu bude muset běžný šroub se muset začít pomalu otáčet v různých směrech. Jakmile motor bude pracovat co nejtlechnilší a stabilní, musí být šroub vlevo;
 • Přizpůsobit nečinný tah na řetězové pily. musí věnovat pozornost řetězci. Pokud se otáčí na pneumatiku, znamená to, že je nutné najít polohu šroubu, při které bude stánku nehybně;
 • Nakonec zůstane na přizpůsobení práce motoru na vysokých otáčkách. Chcete-li to provést, budete muset připojit tachometr na motorový válec a spusťte otáčení odpovídajícího šroubu, dokud se indikátory na přístrojové stupnici a pokyny v návodu k obsluze neshodují. Pokud například příručka pro řezání uvádí, že jeho maximální zatáčky musí být 12 500 ot / min, což znamená, že stejné číslo by mělo být indikováno na stupnici tachometru během nastavení.

Chcete-li zkontrolovat provoz řetězových pil po nastavení, je nutné se utopit a čekat na kompletní chlazení motoru. Poté musíte spustit motor a začněte hladce zmáčknout páku akcelerátoru. Je-li současně s touto napájecí jednotkou plynule získává hybnost, znamená to, že nastavení pily byla provedena správně.

READ  Jak vytáhnout řetěz na čínské řetězové pily

Motor GLOHNET

Motor začal, ale v nečinnosti nebo na zatížení motorových stánků. V tomto případě je nejčastěji nezbytné k tomu, aby bylo dosaženo výše uvedených akcí.

mazání, řetězové, pily

Jak nastavit řetězovou pilu závisí na tom, kdy začnou problémy:

Stanty ihned po spuštění:

 • Palivová směs byla provedena nesprávně, byla v něm příliš mnoho oleje, takže oktanový počet benzínu je menší, než by mělo být, proto řetězová pila funguje pouze na scéně nebo okamžitě stánky.
 • Nagar na zapalovací svíčku nebo špatnou mezeru mezi svíčkou a drátem.

Stánky a v nečinnosti nefunguje:

 • Silencer ucpal. Je nutné čištění z Nagara.
 • Knip nastavení karburátoru. Vyžaduje se úprava volnoběhu na řetězové pily. Provádí se pomocí seřizovacích šroubů s označením L a H. Jak upravit volnoběžné pohyby, podívejte se do článku o úpravě karburátoru.

Stánky při maximálním obratu a pouze na vzorku

 • Chůze vzduch nebo palivový filtr. Musí být vymazány a kontrolovat těsnění.
 • SAPUN skóroval a protože to nepřijde palivo a benzínový swap nefunguje na řetězové pily. Vezměte jehlu a opatrně vyčistěte SAPUN.
 • Závada čerpací stanice. Vyjměte čerpadlo a zkontrolujte, zda benzín nebude pokryt. Pokud se stane. vyměňte těsnicí těsnění nebo samotné čerpadlo.

Řetězové pily nejsou vidět pod zatížením a stánkem

 • Filtr clogs. Musíte dostat filtr, čistý dobře nebo dokonce opláchněte, osušte a nainstalujte zpět.
 • Nesprávný podíl směsi oleje Barrenzinu. Vypusťte palivo a znovu smíchejte olej a benzín ve správném poměru.

Sušené rady

Trochu vědět, jak řešit problémy s létáním nebo roztrženým řetězcem, protože je vždy možnost zabránit tomu. Správná péče o vidění pomůže prodloužit životnost zařízení a jeho částí. Proto se doporučuje dodržovat radu odborníků:

 • Vzduchový filtr pravidelně vyčistěte olejem. Filtr musí být periodicky změněn.
 • Pokaždé před zahájením práce musíte zkontrolovat spolehlivost kroucení všech matic a šroubů. Pak během provozu v přístroji nebude žádný selhání.
 • Musíte mazat a ložisky a hvězdičku.
 • Vyčistěte svíčky z ugonu.
 • Včas namazat, ostříhat a vytáhnout řetěz.

Vysoce kvalitní řetězová pila za předpokladu, že správná péče a včasná oprava je schopna trvat déle záruční doby.

Při pohybu pilových řetězových řetězů v potrubí pneumatik v důsledku tření je zvýrazněno velké množství tepla. Pokud není na řetězovém řetězci žádný olej, je nutné přestat pracovat a přijmout všechna opatření k odstranění poruchy systému maziva. Kombinace velkých zatížení a přehřátí headsetu je doprovázena zrychleným opotřebením a včasným selháním.

 • Všechno bez výjimky, řetězové pily a jejich elektrické analogy jsou vybaveny stejným typem na principu provozu systémy, kterým se realizují mazivo pneumatik, pily a části jeho pohonu.
 • Standardní složení tohoto zařízení obsahuje nádrž, ze kterého je řetězový olej přiváděn do vstupu čerpadla s pevným nebo nastavitelným výkonem.
 • Dále, pracovní tekutina v dávkovém množství vstupuje do pneumatiky pneumatiky, ve které jsou dříky pilového řetězce rovnoměrně rozloženy přes headsetu a pracovní plochu korunu olověného řetězového kola.

Přečtěte si také: wolfram co je tento materiál

Pneumatiky produktivních sluchátek s délkou 400 mm jsou doplněny slave hvězdičkou. Periodické mazání se provádí individuálně po 6-8 hodinách provozu.

READ  Další tlumič na řetězové pila to udělat sami

Operace s řešením problémů

V procesu provozu musí řetězové pily neustále sledovat mazivo. Koneckonců je to tato část, která pracuje v nejobtížnějších podmínkách. Řetěz je vystaven konstantnímu přehřátí, prachu a abrazivních částic jsou do něj ucpané. To vše nepříznivě ovlivňuje jeho život. Opravit situaci umožní speciální mazání. Podává se na řetězci z nádrže, čímž zajišťuje neomezená práce.

Pokud během provozu nedochází k mazání, je zachována vysoká pravděpodobnost přehřátí. Když olej neudělá, řetěz se začíná protáhnout. Zároveň je pravděpodobnost, že je to zachráněno nebo spontánní zjizvení, v důsledku toho může člověk získat vážné zranění.

Kanály, pro které se provádí přívod paliva, může být ucpané malými částicemi, takže je vhodné pravidelně čistit. Je důležité sledovat a na úrovni oleje v nádrži. Odpadky v kanálu se stává častou příčinou rozvoje brzdy řetězce. Může negativně ovlivnit práci.

Trvalé čištění kanálu a všeobecná péče o řetězová pily umožní, aby nástroj fungoval po dlouhou dobu.

Ale co dělat, pokud jsou pozorována všechna doporučení, a ropa stále teče. Je nutné se ujistit, že správná práce řetězové pily. Je pravděpodobné, že nesprávně shromáždí. Pokud byl rozbití zjištěn, doporučuje se jej připisovat do workshopu. V některých případech je nutné vyměnit čerpadlo, ale aby to v případě, že nová pila. Staré nástroje unikly kvůli opotřebení pásu.

Současný stav řetězových pil může vyhodnotit pouze specialistu. V nepřítomnosti znalostí nebo nejistoty vlastního opravy nástrojů je vhodné svěřit profesionální.

Každá řetězová pila, bez ohledu na svůj model, značka a třída má přibližně stejnou strukturu. Skládá se z několika důležitých uzlů, mezi nimiž se mazací systém. Bez poslední práce napájecí jednotky je nemožná. Vzhledem k fungování systému nuceného mazání snižuje řetěz nástroje riziko silného opotřebení, který je zaručeno za kontinuálních třením třením vyřezávaného prvku na vodítku pneumatiky, nevyhnutelné topení. Když je řetězový mechanismus mazaný, tření změkčuje, operátor má řetězovou pilu, je třeba opravit tento prvek nebo jeho plná výměna se vyskytuje mnohem méně.

Cenová oblast a opravná záruka v workshopech

Pokud máte řetězovou pilu, měli byste mít vždy náhradní díly s sebou, aby v případě potřeby můžete snadno provést opravu. Amatéry v žádném případě se snaží opravit řetězovou pilu. Špatná oprava může vést k složitějšímu členění. Pro opravu Existuje mnoho služeb. zkuste tam otáčet. Oprava se provádí po určitou dobu. V dobrých firmách se malá oprava provádí pouze ve dvou nebo třech dnech, a pokud vážné členění, budete muset počkat asi týden. Při výběru takové služby vždy věnujte pozornost záruce. Mělo by to být jak na náhradní díly samotné a pracovat!

(nebo v této oblasti).

Nebojte se okamžitě. Hledejte recenze a možná jste narazili na opravdu dobrou workshop, kde získáte vysoce kvalitní opravy poměrně atraktivními a krásnými cenami. Dobré nabídky při vytváření některých úkolů pomocí řetězové pily a postarejte se o sebe při práci s nástrojem. Dodržujte bezpečnostní techniku ​​a vše bude v pořádku.

Při pohybu pilových řetězových řetězů v potrubí pneumatik v důsledku tření je zvýrazněno velké množství tepla. Pokud není na řetězovém řetězci žádný olej, je nutné přestat pracovat a přijmout všechna opatření k odstranění poruchy systému maziva. Kombinace velkých zatížení a přehřátí headsetu je doprovázena zrychleným opotřebením a včasným selháním.

 • Všechno bez výjimky, řetězové pily a jejich elektrické analogy jsou vybaveny stejným typem na principu provozu systémy, kterým se realizují mazivo pneumatik, pily a části jeho pohonu.
 • Standardní složení tohoto zařízení obsahuje nádrž, ze kterého je řetězový olej přiváděn do vstupu čerpadla s pevným nebo nastavitelným výkonem.
 • Dále, pracovní tekutina v dávkovém množství vstupuje do pneumatiky pneumatiky, ve které jsou dříky pilového řetězce rovnoměrně rozloženy přes headsetu a pracovní plochu korunu olověného řetězového kola.
READ  Jak vytáhnout řetěz na elektrickou pila

Pneumatiky produktivních sluchátek s délkou 400 mm jsou doplněny slave hvězdičkou. Periodické mazání se provádí individuálně po 6-8 hodinách provozu.

Známky selhání maziva

Správná volba spotřebního maziva a bezvadného provozu systému přispívají k plnému mazivosti, účinnému ochlazení řezacího zařízení a plného vývoje svého zdroje.

Externí značky, které řetěz na řetězci není mazán. Nejprve je to:

 • Trvalá hladina oleje v nádrži;
 • Zvýšené zatížení motoru;
 • Zrychlené opotřebení řezných okrajů řezacích spojů;
 • Charakteristický vůně přehřátého dřeva.

V nejjednodušší variantě může být příčina oleje hladovění ucpané šířky olejem vodivých kanálů. Tato nevýhoda je charakteristická pro rozpočtové soubory, které nemají pohodlný přístup k problémům.

Jak nahradit olej originální péči a stojí za to?

V situacích, kdy není možné použít originál, je možné je nahradit olejem pro automobilové motory. Levné automobilový olej typu AutoL nebo dieselové mazací možnosti, v důsledku snížených vlastností adheze, jsou vhodné pro dlouhodobé použití.

Někteří majitelé, navzdory doporučením, stále používají analogy, preferují misku pneumatiky a řetězce, ale zde se rozhodne. Aby byl nějaký negativní dopad na mazací systémy mazání, takový olej nemůže, což znamená rozdíl pouze jako ochrana pneumatiky z třecího řetězce.

Pro více informací o možnosti výměny doporučujeme zde přečíst.

Poruchy Maslonasosa

Bez ohledu na výrobce v jakémkoliv modelu se v systémovém mazivu vyskytují řetězové pily.

Maslone čerpadlo Řetězové pily sestavené

Povaha poruchy systému maziva může být odlišná, a proto před zahájením opravy je nutné přesně stanovit příčinu úniku ropy nebo jeho neplacení na pneumatiku. Pokud eliminujete pravděpodobnost mechanického poškození, lze rozlišit následující členění maziva:

 • Není to hermetické připojení dálnice s výstupním kanálem olejových pil na olejové čerpadlo;
 • Není hustý fit dílů v pístu systému;
 • Neodpovídající parametrům injekční komory a velikosti pístu;
 • Nedostatek těsnosti olejové linie s přívody olejového čerpadla.

Je třeba mít na paměti, že v nepřítomnosti těsnosti systému pístu a umístění mazání nádrže nad ním bude pozorován rychlý tok oleje (2-3 dny).

Odstraňte únik oleje z řetězových pily za předpokladu, že není dostatečně dlouhý. Chcete-li to udělat, potřebují několik šroubováků a zámečnických tlačítek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS