Baterie pro elektrické šroubováky vyrábějí lithium-iontové baterie

Baterie pro elektrické šroubováky vyrábějí lithium-iontové baterie. Nabíjení

Pro převod podle mé verze budeme potřebovat:

 • – elektrický šroubovák Interskol Da-12ER-02 )))
 • – páječka od 60 W t.к. nelze pájit méně výkonnou páječkou
 • – multimetr (tester)
 • – „kyselina pájecí“. existuje mnoho variant, vezměte si štětec

Baterie:

 • lithiové baterie 18650, například baterie již s ocásky. Baterie potřebujeme vysoký proud číst.
 • ochranná deska s balancerem 3S 40A 12.Ochranná deska 6V 40A lithiové baterie
 • Dráty krátkého, ale silného průřezu od 1,5
 • oboustranná lepicí páska
 • silná široká relativně měkká podložka 1.5. 2 cm

Nabíječka baterií (nemusíte ji přestavovat):

 • – DC-DC měnič (XL4015). V článku o těchto převodnících se píše
 • – Například deska na chleba. Potřebujeme silnější desku.
 • – 4 diody od 100v 3A nebo prefabrikovaný diodový můstek, použil jsem. Buď bude pocházet z původní desky nabíječky.
 • – Kondenzátor od 470μf 35V. Buď je to převzato z původní desky nabíječky.
 • – dvě LED diody různých barev 5 mm.
 • – horké lepidlo
 • – různé délky a průřezy drátů.
 • – vrtáky 2 mm

bezpečnostní opatření:

 • – při práci s bateriemi je třeba dávat velký pozor, aby nedošlo ke zkratu, v okamžiku zkratu vznikají v místě dotyku obrovské proudy, které mohou vést k popáleninám, poškození očí, výbuchům a požárům. Také všechny součásti musí být mimo provoz.
 • – Při manipulaci s kyselinou dbejte zvýšené opatrnosti.к. kondenzátor může přijít do styku s očima, kůží apod.д. následky mohou být velmi katastrofální.
 • – Pracujte pouze na zařízeních, která jsou odpojena od sítě 220 V. Mějte na paměti, že napájecí obvody používají kondenzátory, které akumulují náboj, a když zařízení odpojíte, neznamená to, že je deska bez napětí.

Struktura baterie elektrického šroubováku

Elektrický šroubovák je víceúčelové nářadí pro montáž nábytku, domácí použití, renovaci a práci. Samostatné zařízení nevyžaduje připojení kabelu do zásuvky. Moderní modely jsou vybaveny působivou baterií, jejíž výměna bude uživatele stát téměř stejně jako nový nástroj.

Konstrukce baterie má univerzální podobu, a to plastový kryt, který uzavírá řadu napájecích komponent. Několik až několik desítek připojených bateriových článků v závislosti na modelu. Je zapojen do série, přičemž první a poslední článek tvoří zkrat, který zajišťuje připojení k nabíječce baterií.

Úroveň napětí se pohybuje od 9-18 V do 18-36 V u profesionálních zařízení. To přímo souvisí s výdrží baterie.

baterie, elektrické, šroubováky, vyrábějí, lithium-iontové

Zajímavé. v některých případech obsahuje teplotní čidlo a teplotní jistič, který chrání nářadí před následky přehřátí zkratováním obvodu.

Volba uspořádání baterie podle kapacity, napětí a dostupného prostoru

V závislosti na napětí potřebném pro jejich napájení určete, kolik baterií 18650 pro elektrický šroubovák by mělo být zapojeno do série. Závislost počtu baterií na napětí:

Pokud to prostor dovolí, lze ke stávajícím bateriím paralelně připojit stejný počet baterií a zdvojnásobit tak jejich kapacitu.

Pro bezpečné uložení baterií jsou k dispozici speciální držáky. Chrání banky před vibracemi při provozu elektrického šroubováku.

Výměna nikl-kadmiových baterií v elektrickém šroubováku za lithiové baterie

Baterie elektrického šroubováku lze vyměnit za lithiové baterie vlastníma rukama, a to tak, že se vypočítá počet baterií za předpokladu, že na jeden článek je potřeba 3,7 V. Například pro 14,4V produkt je třeba připravit čtyři Li-Ion 18650 plechovky.

READ  Převod 14 4 V baterie elektrického šroubováku

Za zvážení stojí také rozdíl ve velikosti. K výměně baterie je třeba regulátor nabíjení a vybíjení, který lze dodatečně namontovat na baterii a její plechovky. Kromě toho může být nutné vyměnit nabíječku.

Nabíječka baterií

Zbývá zjistit, jak nástroj nabít. Nelze jej připojit ke standardnímu napájení. Je potřeba nabíječka.

Nabíjení se přenáší prostřednictvím řídicí jednotky. Pokud jednotka z výroby nevyhovuje, lze ji předělat přidáním chybějících obvodů. Patří mezi ně sestavy dorazů náplně, bezpečnostní komponenty atd. Obvod je nastaven na hlavní parametr, který určuje nabíjecí proud.

Přepracování nabíjecího obvodu není nákladově efektivní. Lze jej snadno nahradit zařízením pro všeobecné použití nebo vyměnit za nové. I po zakoupení nabíječky získá majitel elektrického šroubováku výkonný nástroj s prodlouženou autonomií za minimální cenu.

Nabíječka a lithium-iontová baterie Makita DC1414 T

Je zde malá nuance, kterou je třeba si uvědomit. Tato nabíječka je novější a je určena pro nabíjení širšího rozsahu baterií od 7,2 do 14,4 V. Nabíjí se jako obvykle se zapnutou červenou kontrolkou LED:

Když ale baterie (která by v případě NiMH článků měla mít maximální napětí 10,8 V) dosáhne 12 V (máme Li-Ion články, u kterých může být maximální celkové napětí 12,6 V), nabíječka odfoukne střechu. protože neví, zda nabíjí 9,6V nebo 14,4V baterii. V tomto okamžiku přejde Makita DC1414 do chybového režimu a střídavě bliká červená a zelená LED dioda.

To je v pořádku! Vaše nová baterie se stále nabíjí. i když ne úplně. Napětí bude přibližně 12 V.

To znamená, že s touto nabíječkou vám bude chybět část kapacity, ale myslím, že se to dá přežít.

Celkové náklady na dovybavení baterií se pohybují kolem 1000 EUR. Nová Makita PA09 stojí dvakrát tolik. Navíc jsme skončili s dvojnásobnou kapacitou a další oprava (v případě brzkého selhání) bude spočívat pouze ve výměně lithium-iontových článků.

baterie, elektrické, šroubováky, vyrábějí, lithium-iontové

Poznámka: Tento článek a obrázky v něm jsou chráněny autorskými právy. Částečná nebo úplná reprodukce na jiných zdrojích je bez povolení zakázána.

Funkce konverze

Ve většině modelů, alespoň „Interskol“, „Makita“, „Hitachi“ mají univerzální mechanismy. To znamená, že nabíječka je určena pro napájení Ni-Mh i Li-Ion baterií.

Funkce se vztahují ke kapacitě baterie. Nové a náhradní výrobky se musí vzájemně shodovat. V opačném případě dojde k poruše nebo přerušení obvodu, což bude signalizováno indikátorem. Při přetížení nebo prasknutí blikají současně červená a zelená kontrolka.

V případě, že nabíječka není univerzální, je třeba ji přestavět, stejně jako napájecí zdroj. Postup závisí na typu nabíječky a výrobci a zahrnuje prakticky kompletní odpájení desky, instalaci kondenzátoru, rezistorů a jejich následné nastavení.

Spolu s tím existuje univerzální způsob transformace CCU. Je připojen pomocí desky BMS, která stabilizuje vstupní napětí a proud. Na trhu je označen jako DC-DC StepDown a přímo na desce jsou trimry. Modul je připájen do obvodu nabíječky pomocí konektorů P a P- na desce plošných spojů a starých nabíjecích svorek.

Způsoby připojení článků baterie

Zásobník energie se sestavuje jedním ze tří způsobů:

 • Bodové svařování. Pokud nemáte doma svářečku, můžete si zavolat odborníka. tato technika je preferovanou metodou spojování komponent do bloku.
 • Pájka. Pájka se jistě najde v každé domácnosti. Při pájení však musíte vše provést velmi rychle, protože pájka téměř okamžitě vychladne. Zabraňte dlouhodobému zahřívání baterií. Vysoké teploty poškozují buňky. Pokud nejste zkušení páječi, je lepší svěřit práci odborníkovi.
 • Kazety. Alternativní, ale ne nejspolehlivější metoda. Kontakty získané při tomto procesu budou mít značný kontaktní odpor. To znamená, že musíte být připraveni na to, že se při vysokých proudech rychle rozpadne. Pomocí speciálních kazet můžete rychle připojit baterie v bloku.
READ  Jak připevnit šroubováky na stěnu v garáži

Baterie musí být zapojeny do série, aby se napětí sčítalo a kapacita zůstala stejná.

Přechod na 12voltové lithiové baterie

Výše uvedený postup platí pro všechny baterie. Napětí určuje napájecí zdroj. Rozdíly způsobené počtem baterií. Většina průvodců převodem se týká 14voltových jednotek, kde se pro výměnu používají 4 lithiové baterie 18650. Pro zařízení s napětím 12 V je toto číslo trochu moc. Zde postačí 3 baterie 18650.

Přechod na 18 V lithiové baterie

Podobný přístup platí i pro 18voltové výrobky. Rozdíly zde souvisejí také s počtem baterií. baterie se skládá z 5 kusů 18650, což zajišťuje mimořádně efektivní provoz. Pokud je pracovní proces příliš intenzivní, elektrický šroubovák dokonce vydává spálený zvuk. Proto se pátá baterie často vyndává později.

Podrobný videonávod na přeměnu šroubováku na lithiový

Základní body týkající se montáže chráněných baterií pro přestavbu šroubováku na lithiové baterie

Průzkum

Pokud pro vás byl tento článek užitečný, šiřte odkaz na něj na sociálních sítích. To pomůže rozvíjet stránky. Hlasujte v anketě níže a ohodnoťte materiál! Opravy, doplnění a vlastní zkušenosti jsou vítány v komentářích. Vrátit se zpět

Také jsem přestavěl elektrický šroubovák 14.4V na Li-ion Vzal jsem si prefabrikovaný regulátor od Číňanů, ale jiný. Pro indikátor byl použit TL431 a TL431 lze použít i pro vyvažovač.

Napsali jste, že je lepší použít 4 baterie, protože napětí rychle klesne na 14.8V, myslím, že ano, ale říkat, že tímto způsobem zvyšujeme kapacitu, není správné, sériové zapojení nemění kapacitu a rovná se kapacitě jedné baterie, kapacita se zvyšuje paralelním zapojením.

Dilyavere, zde máš pravdu jen částečně. Kapacita v mAh zůstává stejná, ale kapacita ve watthodinách se zvyšuje.

V této recenzi je víc keců než skutečných rad (a vybraná videa na YouTube jsou stejná hloupá a prázdná). Napadá mě tento příklad. Řídicí jednotka v Číně (podle jejich replik) stojí tolik, co nová lithiová baterie!? Ano, kde a kdy to bylo. Před deseti minutami jsem se podíval na Aliexpress. je tam plno, viz. jako já požaduji, na 18v. cena s dopravou od 1,8 do 3-4-6 dolarů, a to současně s teplotním čidlem a pájené dráty!

Odpoledne! Prosím, poraďte, který regulátor BMS pro 18V 1,2A elektrický šroubovák. Předem děkuji.

Pro 18V elektrický šroubovák je třeba vzít regulátor na 21V! ru.aliexpress.com/item/Aihasd-21-1005S-BMS-LMO-Ternary/32831689172.html

Dobrý den,! Prosím, dejte mi odkaz na 14V nabíjecí modul pro 4 baterie, jak popisujete ve svém videu. Nemohl jsem ho najít.

Dobrý den,! Mám otázku: pokud je ochranná deska k bateriím bez vyvážení, je třeba připojit mezidráty?? Mám 3S, připojil jsem se od první baterie mínus na 0v, a od posledního plus na 12,6v. Zatížení a nabíjení na ostatních svorkách (. ). Ale pro 3,7 V a 7,4 V nic není. Šroubovák se párkrát roztočil, po upnutí sklíčidla se vypnul a už se netočí. Zdá se, že nabíjí všechny, ale multimetr na svorky ukazují 7,6 V. ale samotné baterie mají 12,6 V. Řekni mi, co se děje?

Řídicí jednotka si myslí, že baterie je vybitá, musím připojit mezibaterii a nemyslím si, že jsem chytřejší než vývojáři!

Budu mluvit, hehe, pokud jste tak začal nápoj U mě je to druhý šroubovák, kapacita 18 V. Nejsem technik, nemám domy, garáže, firmy, koníčky. Prostě. takový, že v životě. nerad žebrám. půjčuji. včetně zápalek, soli, cigarety, tím méně, paličky, svěráku, svěráku, sešívačky-škrabky, kladiva, hoblíku, šerchebilu, pilky na železo, dláta, řezačky na sklo, úhelníku, vodováhy, štětce na malování, tmelu, skládačky, vrtačky, úhlové brusky, šroubováku, samozřejmě, a tak dále., pro. Jednotlivé ruční a elektrické nářadí jsem použil jednou nebo dvakrát a koupil jsem si je pro konkrétní práci, například pro výrobu laminátového obložení vchodových dveří. Nikl-kadmiové baterie jsou v elektrickém šroubováku, třetí rok docházejí. pravidelně je čerpám (vybíjení-vybíjení-vybíjení-vybíjení). Někdy zašroubuji pár 100mm šroubů do dubového trámu, abych vyzkoušel sílu. s vrzáním, nasucho. Dostatek výkonu. Jsem s ním velmi spokojen. V hodně práce, nový šroubovák byl čtyřikrát. předělaný balkon (sundal plastové čalouněné s clapboard), sklep čalouněný a pod okny. Myslím, že baterie vydrží další tři nebo čtyři roky. Starám se o ně, a co je nejdůležitější, vím, že jsem je dostal MUSÍ být nové, když jsem si je koupil, nebo spíše (celý příběh), když jsem je dostal od továrního obchodního zástupce. Jsem přesvědčen, že 50-70 % problémů, potíží uživatelů nikl-kadmiových baterií, se prodává jako zastaralý produkt, který by měl být ve skutečnosti vyřazen před rokem nebo dvěma, nebo snížena cena o 50-80%. Kvůli polomrtvým nebo dokonce vybitým bateriím (jedna určitě). Byl jsem také prodán zastaralý šroubovák a stav prostoru pro baterie. nikdo vám nedá otevřít baterii. Dobré je, že mi šroubovák umožnil dokončit rekonstrukci kuchyně, sestavit nový nábytek, dokonce i namontovat podhledy. A obě baterie se hned vybily. Demontoval dvě nebo tři plechovky, které netěsnily. Co mám tedy dělat??Před čtrnácti dny uplynul rok záruky. Dobře, myslím, že jsem udělal vše podstatné, ale mohu použít šroubováky i na drobnosti. Za rok mám pro šroubovák více práce. Začal jsem přemýšlet o koupi elektrického šroubováku Najednou jsem se naštval na prodejce mrtvého šroubováku na internetu (nemohl jsem po něm najít žádné stopy. změnil své umístění a název)?). Začal jsem hledat adresu výrobce. Tak jsem to vyhledal a napsal stížnost Napsal jsem v duchu, že váš stroj je vynikající, ne horší než Makita a Hilti, ale baterie, které používáte, byly polomrtvé Ale výrobce, právě v roce mé žádosti, vymyslel nový model stroje. barva se stala jasnější, krásnější a vše se stalo elegantnější. Přišel za mnou zástupce továrny, odnesl mi starou baterii a dal mi novou. Kufr pro kufr. Nic lepšího nepotřebuji. Pokud se niklkadmiové baterie opotřebují, pořídím si lithiovou baterii a novou nabíječku lithiových baterií si koupím sám nebo v opravně baterií (stárnu). Dám zeťovi šroubovák. Ať si zvykne Tyhle nové baterie jsou tři roky staré a silné jako tygři. Ukládám si je. Uvidím, jak dlouho vydrží normální baterie v tom nejhorším polorozpadlém životě. Většina spotřebitelů šroubováků si je pořizuje na jednorázový a následně pravidelný servis. Pro niklkadmium je to děsivý život. Je třeba je zcela vybít a plně nabít, a to alespoň jednou až dvakrát měsíčně. Skladuje se nejlépe v suché a chladné (studené) místnosti. Nabíječka baterií je oddělena od baterií.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS