BOSCH S4 008 Baterie Jak odstranit víko

Přehled modelu Bosch S4 Stříbrný model baterie

Na moderních vozech, stále častěji, výrobce začíná instalovat bezúdržbové baterie. Existuje mnoho doporučení, jak nabíjet údržbu baterie, ale jsou příliš moudrostí a obyčejný motorista nemůže být vždy prováděn do podstaty procesu nabíjení baterie. Tato publikace bude považována za jednoduchou a zároveň efektivní způsob, jak účtovat automobilovou údržbu bezúdržbový baterie pomocí příkladu Bosch Silver S4.

Před pokračováním s procesem nabíjení byste měli okamžitě určit, jaká věková baterie. Bezobslužné auto baterie, které jsou více než pět let účtovat nebo znovu oživit. jedná se o zbytečné časové výdaje. I když se s ním podařilo něco udělat, jeho práce nebude dlouho. Old ACB je lépe přenášet oddělení likvidace.

A teď o technických aspektech nabíjení. Nabíječka, s níž budete účtovat, musí pracovat zcela v automatickém režimu, t.E. Řízení procesu nabíjení by měl program, který si vyberete. Tento program bude moci ovládat potřebný nabíjecí proud, stejně jako poskytnout konstantní dodávku požadovaného nabíjecího napětí. Také stojí za to identifikovat zvláštní pozornost při připojení nabíječky k bateriovým terminálům. Červený terminál je vždy brapapym. Černý až mínus. Pokud terminály nemají barevné označení, podíváme se přímo na zvedače nabíječky a provést správné připojení.

Nezapomeňte, že nabíjení baterie musí být prováděna ve dobře větraném pokoji, protože během tohoto procesu jsou pro tělo přidělovány škodlivé látky.

A ještě jedna nuance, pokud budete účtovat své auto čas od času, nákup potřebné nabíječky je neoprávněným výdajem finančních prostředků, protože nabíjení non-služební baterie ve specializovaném centru vás bude stát mnohem levnější než nákup zařízení.

Jak odstranit víko baterie VARTA, BOSCH, ATLAS, DELKOR, BOST, BANNER

Pokud chcete odstranit kryt s autobaterií VARTA, BOSCH, ATLAS, DELKOR, BOST, BANNER. Uklidněte se, neuděláte to. Pokud chcete odstranit víko baterie, na které stojí za závěry pólů, pak víte, je hermeticky pájena v továrně a neznamená to odstranění. Baterie může být vyhozena.

Pokud chcete odstranit jednu víko deska, pak zavře labyrintový systém pro kondenzaci odpařování, který vám také nepodaří demontovat. Ale to vše záleží na tom, co odstraníte víko z baterie. Pokud potřebujete měřit úroveň elektrolytu, můžete se dostat vážením baterie na váhy a porovnávat indikátory s novým Akb. Pokud potřebujete měřit hustotu, bude snazší měřit napětí a uklidnit se. Pokud potřebujete přidat destilovanou vodu, můžete být chytří a udělat tenké otvory, aniž byste poškodili labyrintový systém, a nalít do něj vodu pomocí lékařské stříkačky. Po zaplnění otvoru je nutné připájet.

Podrobnosti o nabíjení bezúdržbové baterie

Do moderních automobilů výrobce stále častěji začíná instalovat bezúdržbové baterie. Existuje mnoho doporučení, jak nabíjet bezúdržbovou baterii, ale všechna jsou příliš sofistikovaná a běžný motorista není vždy schopen pochopit podstatu samotného procesu nabíjení baterie. Tato publikace se bude zabývat jednoduchým a zároveň účinným způsobem nabíjení bezúdržbové autobaterie na příkladu Bosch silver S4.

Před zahájením procesu nabíjení byste měli okamžitě zjistit, jak stará je baterie. Bezobslužné auto baterie, které jsou více než pět let účtovat nebo znovu oživit. jedná se o zbytečné časové výdaje. I když se vám s ním podaří něco udělat, jeho práce nebude dlouhá. Staré baterie je nejlépe ihned odevzdat do recyklačního oddělení.

READ  Čím lepší řezání pěny doma

A nyní k technickým aspektům nabíjení. Nabíječka, se kterou budete nabíjet, musí fungovat v plně automatickém režimu, tzn.E. program, který zvolíte, by měl řídit proces nabíjení. Tento program bude schopen sám řídit požadovaný nabíjecí proud a také zajistí stálý přísun požadovaného nabíjecího napětí. Rovněž stojí za to věnovat zvláštní pozornost při připojování nabíječky ke svorkám baterie. Vždy připevníme červenou svorku. černá do mínusu.

Pokud nejsou svorky barevně označeny, podívejte se přímo do zdířek nabíječky a proveďte správné zapojení.

A ještě jedna nuance, pokud budete účtovat své auto čas od času, nákup potřebné nabíječky je neoprávněným výdajem finančních prostředků, protože nabíjení non-služební baterie ve specializovaném centru vás bude stát mnohem levnější než nákup zařízení.

Informace o bezúdržbových bateriích

Bezúdržbové baterie by měly být nabíjeny pouze automatickými nabíječkami. Zvláštností takových baterií je, že stupeň nabití baterie na konci nabíjení přímo závisí na množství nabíjecího napětí poskytovaného nabíječkou. Například při napětí 14,4 voltů lze 12voltovou baterii nabít asi na 75 %. 85 % za 24 hodin, při napětí 15 voltů za stejnou dobu na 85 %. 90 % a při napětí 16 voltů – o 95 % – 97 %.

Ukazuje se, že je možné nabíjet bezúdržbovou baterii co nejvíce při napětí 16,3-16,4 voltů pro 20.24 hodin.

V našem případě, hlavní baterie Bosch Silver S4 jsme nabitou obvyklou nabíječku, napětí vystavené 14.4-14,5 V bylo zaznamenáno 24 hodin o 90%, je třeba také poznamenat, že na začátku nabíjení proud dosáhl 25-50a. Abyste ji plně nabili, museli jste baterii ještě několik hodin ponechat.

Akumulátor Varta

Wart baterie jsou široce používány díky své vysoké kvalitě a cenové dostupnosti. Informace. jak sejmout kryt z baterie Varta je užitečné pro mnoho majitelů automobilů.

U servisovaných baterií Varta je vše jasné, v případě potřeby je lze otevřít, k tomu stačí mít k dispozici nástroj. Co se týče bezúdržbových baterií Warta. celá jejich horní část je chráněna krytem. Tento design může být odnímatelný nebo monolitický. S monolitickým designem je horní kryt „zasazen“ na tepelné těsnění. Je možné sejmout takový kryt baterie Varta?

Sejmutí horního krytu bude vyžadovat nástroj. V případě upevnění krytu pomocí drážek je nutné upevnění uvolnit a demontovat. Při lisování baterie. je obtížné ji rozebrat. Neopatrné akce mohou způsobit poškození baterie. Proto je lepší odmítnout demontáž baterie Varta, aby byla zachována její integrita.

Ukázalo se, že kryt z baterie Varta nelze sejmout. Pokud je však pro servis baterie Warta nutné doplnit pracovní kapalinu, lze to provést pomocí vrtačky, šídla nebo šroubováku.

I když nebude fungovat odstranění krytu, je docela možné vyvrtat otvory pro přidání kapaliny.

Za tímto účelem se provádí následující:

 • pouzdro na baterie Wart je zbaveno nálepek;
 • na víku je nutné najít lisovací zátky;
 • v těchto místech se dělají otvory šídlem nebo vrtákem.

Postup pro vyvrtání pouzdra baterie Varta je poměrně jednoduchý, vyžaduje však k němu zodpovědný přístup, jinak může vést ke zbytečným finančním nákladům na nákup nové baterie.

Dlouhodobý provoz baterie výrazně zhoršuje její vlastnosti, časem bude potřeba baterii vyměnit. Pokud je nainstalována uzavřená baterie, pak byste si neměli spěchat, abyste jej mohli napsat s účty. Vědět, jak odhalit takový model jako Varta D43 nebo VARTA C15, můžete „znovu oživit“ v nejkratší možné době.

Zpočátku, VARTA D43 baterie nebo podobný model, budete muset odstranit víko podle zadaného schématu. Po tom bude otevřen přístup k prvkům baterie, žádná oprava nebude vyžadovat spoustu času.

READ  Jak vyříznout vnitřní roh soklové lišty

Na uzavřených modelech VARTA AKB určit úroveň elektrolytu existují speciální indikátory. Většina baterií má průsvitné budovy nebo značky, které umožňují kontrolu hladiny elektrolytu v kontejnerech. Také pro kontrolu elektrolytu není třeba odstranit kryt, můžete použít trubku, injekční stříkačku nebo jinou položku, která vynechána banky. Přijatelná hladina kapaliny. 1. 1,2 cm nad rovnou deskou.

Udělej to sami opravit. jak obnovit baterii správně

Dosažení elektrolytu, musíte zkontrolovat tři parametry:

 • Barva. Elektrolyt musí být transparentní, bez cizích inkluzí. Destruktivní olověné desky poskytují tekutiny tmavou barvu.
 • Úroveň. Při odpaření vody se hladina elektrolytu spadá, což snižuje výkon. Každá baterie má vlastní parametry hladiny tekutiny, ale všechny baterie musí být ponořeny do elektrolytu.
 • Hustota. Zkontroluje se speciálním zařízením. steeometer. Hustota elektrolytů v nabité baterii rovná 1.27.

Důležité! Při práci s elektrolyte používejte osobní ochranné prostředky! Oblečení brýle, ochranné rukavice a respirátor. Elektrolyt šplouchá, chytil v očích nebo kůži, způsobí, že chemické popálení.

bosch, baterie, odstranit, víko

Postup pro provádění diagnostiky ne-uvedených AKB takových:

 • Zkontrolujte napětí baterie a palubní síť vozu. Je nutné eliminovat chronické bastival baterie. S krátkými častými výlety nemá akumulátor čas nabití, s poklesem teploty, kontejner klesne o 20. 40%. Mnozí majitelé obviňují pracovní techniku, i když je třeba správně využít.
 • Nabíjení baterie. Chcete-li nabíjet, je žádoucí použít výrobce nabíjení výrobce, s výhodou s regulátorem. Použití elektroniky zvýší přesnost nabíjení. Pokud je nabíječka jednoduchá. vykazuje proud asi 0.1 z nádrže. Baterie 60 A / h musí být naplněna proudem 5. 6 amp. Nabíjení trvá. Dosud ukazatele na ammetru nespadají do 2-3 zesilovače. Vysoce vybitá baterie musí být účtována proudem 1-2 Amper (asi 1/20 kapacity) několik dní. Napětí by nemělo překročit 15 voltů, jinak budou banky „vařit“ a může kvést.
 • Vrtací otvory v víku baterie. Zkontrolujte úroveň elektrolytu pomocí improvizované sondy. Pokud je skříň baterie vyrobena ze světlého plastu, může být hladina zkontrolována zářivkou baterie s baterkou.
 • Zkontrolujte hustotu rozsahu.
 • Po kontrole a odběru musí baterie zavřít.

Je zajímavé: Použití solárních panelů pro vytápění soukromého domu

Jak upravit stav elektrolytu

Jsou možné tři možnosti pro korekci hustoty elektrolytu:

 • Při normální úrovni nízká hustota. Vybereme veškerý obsah bank, vypustíme jej do skleněné nádoby. Přidejte koncentrovanou kyselinu, přiveďte hustotu doporučené. Nalijte elektrolyt v jar na úroveň.
 • S nízkou elektrolytovou vysokou hustotou. Je nutné přidat destilovanou vodu, míchání elektrolytického skla. Po práci měří hustotu.
 • Při normální úrovni vysoké hustoty. Vypouštíme elektrolyt, přidejte destilovanou vodu, vyplňte na úroveň.

Důležité! Hustota elektrolytu. jeho hlavní charakteristika. Veškerý provoz baterie závisí na údržbě tohoto parametru.

Při provádění údržby baterie můžete vypustit celý elektrolyt ve skleněné nebo smaltované nádobě, míchat a zkontrolovat hustotu. Normální elektrolyt se otáčí zpět do bank, přičemž snížení přidání čerstvého elektrolytu s odpovídající hustotou. Výhoda by měla být prováděna ve všech bankách rovnoměrně tak, aby počet čerstvé kyseliny sírové byl stejný ve všech bankách.

Provoz po službě

Po otevření je údržbová baterie ztratí své hermetické vlastnosti. To je lepší nepoužívat, pokud návrh otočí nebo stojí v autě.

Jakékoliv zásahy v labyrintu víka povede ke ztrátě zachycených vlastností a kondenzování destilovaných vodních par. Oprava se podává baterii bez údržby. Při pohledu do baterie bude mít častěji.

Kompletní baterie potřebují nabíjení. Je vypouštěna spojením několika spotřebitelů energie a po nabíjení. Malé proudy. Po dvou nebo třech nabíjecích cyklech je baterie žádoucí zkontrolovat vidličku zatížení. Pokud kapacita baterie prudce poklesla, měla by být rozhodnuta nahradit.

READ  Napínačský válec na jednomódním traktoru s vlastními rukama

Bezpečnost

Ať už je to bezpečné říci, že můžete provést užitnou baterii od non-služebník? Samozřejmě, že uzavřená baterie může být převedena! Pokud je cílem otevření baterie těžba olova pro rybaření nebo lov, pak pozorování řady preventivací, můžete snadno vyrovnat s kladivem.

Nekvalifikované baterie

V 90. letech minulého století vystoupil vývoj výroby baterií vpřed. Pokud byla předchozí baterie vyžadována pro monitorování hladiny elektrolytu, pak podle výrobců, neexistují žádné potřeby na moderních modelech. Výrobci volají takové baterie bezúdržbový, podle svého názoru, nevyžadují kontrolu nad elektrolytu. Nicméně, to není tento případ, tyto baterie stále vyžadují údržbu.

bosch, baterie, odstranit, víko

Baterie „Oboe“ je model AKB, na kterém není potřeba vodního spiknutí. Tento typ baterií má však vážnou nevýhodu. je nutné jej několikrát zcela vypouštět a ztrácí kontejner. Po čem může být hozen na odpadky.

Naučte se doby nabíjení baterie

Relativně nedávno obdržel rozšířené ACB bez přístupu k bankám. Úroveň nabíjení na nich je kontrolována hydrometrem nebo v „pozorovacím oku“.

Ve většině případů je nedostatek servisu takové baterie plné selhání baterie.

Hlavní nevýhody těchto baterií lze přisuzovat:

 • obtížnost řízení úrovně elektrolytu;
 • nemožnost ovládání hustoty elektrolytu;
 • Potřebu dokonalé údržby stroje.

Na některých typech baterií pro monitorování hladiny elektrolytu se aplikuje maximum a minimum pracovní tekutiny.

Když potřebujete odšroubovat, a když ne?

Někdy je stále lepší otočit „kryty“, někdy můžete odejít, existuje několik možností pro rozvoj událostí, takže v pořadí:

 • Baterie je nová, je pod plným nabitím 12,4V (musí to být 12,7V), jen chcete dobít na malém proudu, řekněme několik hodin. v tomto případě nemusíte odšroubovat provoz Jam, dokonce bych řekl. že neotáčíte. Konec konců, uvnitř dvojic elektrolytu, které mohou jednoduše vyrazit do životního prostředí, a provokovat výbuch (pokud je jiskra nebo oheň), a dobíjení za pár hodin nebude dělat nic špatného, ​​pokud to utratíte správně (aktuální a napětí).
 • Čerstvá baterie, ale kompletně vypuštěná. Pak je lepší odšroubovat, je vhodné zkontrolovat hustotu elektrolytů. Poté, co potřebujete nabíjet dlouhou dobu na malém proudu, opět je žádoucí pozorovat vzhled bublin.
 • Baterie je stará, rychle se vaří. Ujistěte se, že odšroubujte zástrčky! To je důležité! Staré baterie se docela rychle vaří, to není schopnost udržet poplatek. říká o tom, co je baterie již „téměř zemřela“. Pokud neodšroubujete zástrčky a budete baterii nabíjet po dlouhou dobu, to opravdu může zlomit.

Kolik času je mrtvý v nulové baterii?

Ne Servised baterie je dobrá, ale pokud je jednou zabít na nulu, pak poté, co je praktický, ne nájemcem (zejména v zimě).

Sen. Pro Ford nikdy neuspěl. Za půl roku, za prevenci.právě teď na penny.

Údržba. to neznamená, že je vyrovnatelný!

Ahoj mi, prosím, tady mám stejnou baterii a nabíjení, před rokem jsem také udělal nějaký postup, všechno bylo v pořádku, ale byla tam další baterie.právě teď připojen, ale dioda, která by měla blikat jen hloupě hoření?Nebo později bliká?Samotná diagnostika to ukazuje.Při práci.A není s vámi teplo?

bosch, baterie, odstranit, víko

S tímto nabíjením nemám nic společného. Některé lampy mění pouze barvu. Upřímně jsem obvinil jednou hned teď nemůžu si vzpomenout.)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS