Broušení bloku válce bez odstranění motoru

Jak vypořádat blok válce

O nezávislé nudnému bloku válců, ekonomičtí motoristé jsou koncipováni, nebo ti, kteří se používají pro všechny manipulace s opravami, aby mohli hrát vlastními rukama. Při této příležitosti většina řidičů okamžitě vyplývá otázkou: Jak se doporučuje provádět podobný postup, který nelze volat snadno, v podmínkách garážové boxu? Konec konců, blokování bloku, bez speciálního vybavení a určitých dovedností je docela problematické. Kromě toho není možné zcela ujistit, že přesnost tohoto postupu, ale stále mnoho vlastníků automobilů se užívá po vyvrtání bloku válce doma.

Všimněte si, že zkušení motoristé neschválí takový postup. Ačkoli to může být použit jako extrémní opatření k obnovení výkonu motocyklových nebo mopovaných motorů. Oříznutí Automobilové napájecí jednotky válce mohou být několika způsoby, z nichž každá vyžaduje určité úsilí a náklady. Nicméně, to je nejlepší provést tento postup na speciálním vyvrtávacím stroji, protože v tomto případě je minimalizováno riziko poškození bloku. Na stroji můžete získat perfektní nuda válce (v případě, že se provádí profesionálem), ale při ruční provedení takových výsledků je nepravděpodobné.

K čemu to je?

Pojem „vyvrtovací blok“ samotný znamená proces obnovení geometrie válce napájecí jednotky pomocí speciálních strojů. Hlavním předpokladem pro nudu bloku je generální oprava motoru, ale nyní se postup provádí především ke zvýšení jeho kapacity.

broušení, bloku, válce, odstranění, motoru

Válec k čištění generální opravy je nezbytný z toho důvodu, že písty jsou v nich pod vlivem vysokoteplotního režimu, tlaku a jiných trvalých nákladů, jsou příčinou porušení geometrického tvaru válců. Jednodušší od neustálého tření a vysoké zatížení válce namísto ideálního kulatého tvaru, získává formu elipsy. Z tohoto důvodu, píst již nemůže být plně přilehlý ke svým stěnám, v důsledku toho, který je vytvořen významná mezera, přes které jsou výfukové plyny nebo palivo pronikavé do klikové skříně a motorový olej je ve spalovací komoře.

Samozřejmě, že v důsledku toho všeho je výkonová jednotka významně ztrácí svou výkon, zvyšuje se spotřeba paliva a ropy. Jednou ze správných značek označující potřebu vyvrtávacího motoru je zvýšená spotřeba motorového oleje. Kromě toho by měla být věnována pozornost barvě výfukových plynů. Pokud se z výfukových potrubí začne objevovat sysová modrý kouř, hlavní generální oprava agregátu síly.

READ  Jak řezat sex dlaždice doma

Doslova před několika desítkami let nebylo nemožné najít motorový olej nebo chladicí tekutinu dobré kvality, kvůli tomu, aby byly časté motory přehřáté. Dokonce dosáhl skutečnosti, že bylo nutné provést generální opravu motoru nového vozu po 30-50 tisíc. Km muž. A agregáty na nákladu a speciální techniku ​​musely obnovit mnohem častěji.

Situace se dnes dramaticky změnila. Moderní mazací a chladicí kapaliny umožňují výrazně zvýšit zdroj automobilového motoru. Průměrný počet kilometrů před opravou je nyní přibližně 200-250 tisíc. km a za rok ne každý motorista projíždí ještě 12-15 tisíc. Km. Ukazuje se, že tento zdroj napájecí jednotky by měl stačit o více než 15 let provozu. Ne každý vozidlo může vydržet tolik.

Vyvrtávací blok je nedávno velmi zřídka používán jako nezbytné opravné opatření. Především tento postup se používá v ladění pro zvýšení objemu a výkonu motoru. Ale v druhém případě se nudný provádí pouze tehdy, když stav stěn válců to umožňuje provádět. V tomto případě je nutná instalace pístů s velkým průměrem. Aby byla zajištěna správnost provozu výkonové jednotky, bude vyžadováno větší množství palivové směsi, protože jeho objem se zvýší, se zvýší výkon.

V jakých případech je nutné brousit hlavu bloku válce

Pokud se GBC snadno přilehlá k bloku válce, vede k problémům v motoru. Problémy se mohou projevit:

  • Snížený výkon motoru;
  • Únik technických tekutin. oleje, nemrznoucí kapaliny;
  • Obtíže s startem motoru;
  • Přehřátý motor.

To jsou docela typické problémy, které naznačují mnoho poruch motoru, z nichž jeden může být špatná montáž hlavy bloku válce a potřebu jeho broušení.

Nejčastěji poškození hlavy bloku válce je doprovázena poškozením pokládky. Při spalování dodávek plynu vznikne průlom plyny ze spalovací komory.

Ale nejen v případě problémů v provozu motoru ukazuje broušení hlavy bloku válce. Tato práce se také provádí při provádění komplexní práce s prvky motoru spojeného s GBC. Například broušení GBC se provádí při výměně vačkového hřídele, těsnění, eliminovat vadu rukávů a tak dále. To znamená, že vždy, když je GBC odstraněn, je lepší jej vyleštit před návratem, čímž se zvyšuje rovinu kapely hlavy bloku válce a bloku válce.

Také broušení GBC může být provedeno za účelem zvýšení výkonu motoru, pokud jde o tenké ladění motoru. Snížení výšky bloku hlavy umožňuje zvýšit poměr komprese.

READ  Jak řezat profilovou trubku pod úhlem 45 stupňů

Broušení GBC. vlastnosti výkonu

Než začnete broušit GBC, vadný se provádí za účelem měření stupně deformace, umožňuje pochopit, kolik broušení a kde. S pomocí netěsné linie se celá hlava měří v různých rovinách (kříž na kříži, podélně podél montážních otvorů a t. D.). Pokud se hlava již broušila, a s povrchem poměrně hodně, tato hlava se nedoporučuje brousit, je lepší jej zcela nahradit.

Po přípravě a veškeré změny je hlava instalována na brusné stolu, bezpečně pevné a zpracované frézou. Z povrchu při několika příležitostech je přebytečný kov řez a měření jsou vyrobena v intervalech.

Když je potřeba broušení GBC?

Než začnete broušit GBC, vadný se provádí za účelem měření stupně deformace, umožňuje pochopit, kolik broušení a kde. S pomocí netěsné linie se celá hlava měří v různých rovinách (kříž na kříži, podélně podél montážních otvorů a t. D.). Pokud se hlava již broušila, a s povrchem poměrně hodně, tato hlava se nedoporučuje brousit, je lepší jej zcela nahradit.

Po přípravě a veškeré změny je hlava instalována na brusné stolu, bezpečně pevné a zpracované frézou. Z povrchu při několika příležitostech je přebytečný kov řez a měření jsou vyrobena v intervalech.

Více jasně vidět, jaké broušení GBC, můžete vidět v tomto

Po broušení hlavy bloku válce může trvat dlouho, za předpokladu, že motor bude provozován správně.

Když je potřeba broušení bloku válců

Geometrie je rozbitá. Při provozu, místní přehřátí v PC, které nemusí být zobrazeno během provozu motoru během provozu, protože hlava je pevně přišroubována do bloku. Existují však zdůrazňuje, že vedou k napětí, jakmile odstraníte hlavu z motoru, protože pevnost konstrukce je narušena a deformace roviny GBC dochází.

Po svařování. Při opravách trhlin v korozi GBC se používá svařování, které lokálně zahřívá hlavu, v důsledku které deformuje. Také na povrchu jsou vytvořeny svařovací švy, které je třeba odstranit broušením.

READ  Rohové broušení Makita 180 s revolucí

Ladění. Při ladění motoru je hlava podceňována, pro to je nutné řezat pár milimetrů na brusném stroji.

Instrukce krok za krokem

Sto broušení CFC se provádí mechanickým způsobem na speciálním stroji vybaveném kruhu. Výsledek procesu závisí na profesionálnosti mistra. Pokud překročí maximální přípustnou brusnou vrstvu, která je uvedena v příručce motoru, část bude muset změnit.

Nezávislé broušení GBC se provádí ručně pomocí brusného nebo brusného kamene. Vypadá takto následovně.

broušení, bloku, válce, odstranění, motoru
  • Povrch je zpracován bez silného tlaku, pohyby ve formě osmi a nuly. Není povoleno ostré, rovné pohyby.
  • Po první fázi broušení vezměte si sklo ve velikosti a malé množství motorové nafty. Povrch je mazán dieselovým palivem a aplikovaným sklem. V místech, kde je odstraněna příliš mnoho vrstvy, kruh je vytvořen s kapalinou podél okrajů. Kde je nedostatečná vrstva odstraněna. letiště s palivem na okraji.
  • Dále se sklo odstraní a proces broušení s přihlédnutím k výsledkům měření kontroly.
  • Jakmile se získá dokonale hladký povrch zrcadla, může být blok válců shromážděn a instalován v motoru.

DŮLEŽITÉ. Nadměrná vrstva kovu během broušení může konečně vypnout část systému, takže specialisté nedoporučují postup nezávisle bez určitých dovedností.

Skillficky a pečlivě leštěné hlavy válců, s výhradou správné operace a údržby motoru, bude sloužit jako vlastník automobilu, nikoli jeden tet tisíc kilometrů. Porušení technologie postupu bude vyžadovat jeho re-vedení po krátké době.

Stock foto brusný blok hlava

Výměna těsnění klikového hřídele s vlastními rukama: krok za krokem návod, jak vyměnit přední a zadní žlázu (90 fotografií videa)

Jak nahradit vodicí rukávy ventilů. krok za krokem hlavní třída, jak nahradit vlastní vodítka správně (95 fotografií)

broušení, bloku, válce, odstranění, motoru

Oprava karburátoru. hlavní problémy a možnosti řešení problémů. 125 fotografií krok za krokem, jak opravit karburátor

Přečtěte si zde! Výměna vstřikovače. odstranění, čištění, výměna a instalace. 125 fotek a video nahrazení injektoru to udělat sami

| Denial of responsibility | Contacts |RSS