Bruska tryska na rohové brusky s vlastními rukama

Domácí bruska. Důležité momenty.

Sada domácích brusek. Někdo je činí motorem z staré pračky, někdo vyrábí ze starého úhlového brusku nebo vrtáku, ale kombinuje všechny tyto modely stejných technických detailů. Budeme je analyzovat více.

Neexistují žádné specifické velikosti stejné pro všechny brusky, mohou být v každém případě čistě individuální. Při výběru celkových rozměrů a konstrukce stroje na broušení řemene musíte být vedeni volným prostorem ve vaší workshopu a pravidle, tím delší pásku, odolnější vůči otěru bude a proto bude mít změnit. Pokud se chystáte získat připravené lepené stuhy pro Greenman, pak stroj musí být navržen s velikostí těchto pásek. Pokud se chystáte přilepit stuhy sami, pak velikost stroje může být libovolná, ale je nejlepší držet se standardní velikosti pásků.

Brusné stuhy mlýnek na šířce jsou produkovány dvě velikosti: 50 a 100m. Délka takových pásek může být 610, 915, 1230, 1600, 1800, 2000 milimetrů.

Je nejlepší, pokud máte abrazivní pásku požadované délky na skladě, pak bude pro něj snazší přizpůsobit velikost Greenmanu.

Hlavní uzly Greenmanu jsou rámec stroje s pracovním stolem a svorkou pro pásku, elektromotor s hnacím válečkem, napínacím válečkem, válečkem ve tvaru barelu a v případě potřeby další poháněné válce. Bocr-ve tvaru válce může být současně napnutý válec.

Nejkompaktnější mlýnek může být vyroben ze všeho se dvěma válečky, jedním pohonem na hřídeli motoru a druhého tvaru úseku.

bruska, tryska, rohové, brusky, vlastními

Ribbery brusný stroj s pračkou.

Stejný stroj s pračkou. Pohled z jiného úhlu.

Stroj vyrobený s překližkovým rámem.

Bruska.

Bruska s nábytkem plynový tlumič.

Tento stroj se provádí pomocí válečků z načasování vozidla.

Další stuha stroj s překližkovým rámem.

Bruska poháněná z rohových brusek.

Kompaktní stroj s nábytkem Plynový tlumič.

Kompaktní páska. bruska na dvou válcích.

Překližkový rám stroj.

Pokud bruska bude pracovat s dlouhými abrazivními stuhami, pak bez dalších hnaných válců nemůže dělat.

Proč potřebujete válec ve tvaru barelu? Při montáži stroje je téměř nemožné vydržet dokonalou paralelnost os všech válců. Z tohoto důvodu se stuha snaží dostat pryč od válců. Pro odstranění této nevýhody je aplikován bunda. Nastavení sklonu její osy, můžete „síla“ abrazivní pásku zůstat na místě.

Pro nastavení osy válečku ve tvaru hlavně, můžete použít princip konvenčního dveřního smyčky. Osa válce je svařena na pohyblivou část smyčky a nastavení se provádí pomocí šroubu. Který spočívá na válcovací části smyčky.

Fotka ukazuje válec ve tvaru Groa Greenman.

Věnujte pozornost křídlovému válci a nastavovacímu šroubu.

Bocr-ve tvaru válce spolu s nastavovacím mechanismem.

BOCRO ve tvaru válce Grindera.

Napínací mechanismus abrazivní pásky může být vyroben několika způsoby. Nejběžnější je pružina, druhá se používá nábytek plynu absorbér a třetí za použití konvenční gumy, například z kolo kamery. Je-li použit absorbér nábytku nábytku, pak potřebujete vědět, že při nízkých teplotách nefunguje dobře.

POP pro pásku Doporučuje se vytvořit dvouvrstvou. Základem zastávky je vyroben z plechu a držet se k němu hladké porcelánové dlaždice. Důraz tak nebude prakticky v teple v intenzivní práci v brusku. Také porcelánové dlaždice opotřebovávají mnohem pomalejší než kov. Může být vhodně nahrazen opotřebením, bude to jen bude muset zahřát výstavbu fénové sloučeniny, a to se ukázalo. Můžete lepit na obvyklém silikonovém tmelu pro mramor, například Silirub MA firma Soudal.

Důraz by měl být schopen nastavit pásku. Musí být přesunuta na pásku tečnu s ní nebo s malým odjezdem na 0.5mm. Takový odchod nezpůsobuje nadměrné opotřebení pásky, ale umožňuje natáhnout podélně dlouhé proužky a nedotýkejte se konvexních částí válců.

Co bude vyžadováno pro výrobu mini-mlýnek

Tryska pro úhlovou mlýnku převádí dnes úhlovou brusku do mobilní brusky, což umožňuje provádění operací s malými díly. Pro jeho výrobu budete potřebovat minimální materiál:

 • 4 mm tlustý kovový pás;
 • profilové trubky se stranami 15 × 15 a 20 × 20 mm;
 • Ložisko (vnitřní průměr 8 mm);
 • Vysoká matice se závitem 14 mm.
READ  Úhlová bruska Philent 125 s plynulým nastavením otáček

Přístrojem bude v článku srozumitelný. Jediné, co lze říci, že vše lze nalézt téměř v každé garáži.

Koncepce designu Greenman a princip jeho práce

Aby bylo možné správně porozumět zařízení a principu provozu Greenman, obraťte se na zařízení. Hlavním úkolem je najít výkonný motor, který bude muset dát jednotku.

Důležité! Moment je přenášen do válečků, které vedou k abrazivní stuze.

Takže hlavní prvky Greenman, kromě motoru, jsou:

 • Rovný válec s kladkou.
 • Natáhnout válečky.
 • Abrazivní stuha.
 • Základna.
 • Upevňovací páska a válečky.
 • Tabulka pro upevnění dílu (v některých modelech může být otočná).

Po zapnutí přístroje do sítě jsou válečky poháněny abrazivní páskou. A poloha válečků může být posunuta pro řízení napětí abrazivní pásky.

V některých případech lze tabulku otočit o 180 °

S vlastní montáží Greenmanu je důležité uspořádat válce přísně kolmo k sobě, aby se zabránilo lámání stuhy, která může vést ke svým útesům.

Rada! Než se rozhodnete o velikosti stuhy a šířky válců, spočítejte, jaké povrchy plánujete zpracovat, jejich rozměry a objemy práce.

Rychlost a kvalita zpracování výrobků závisí na volbě pásky. Nejčastěji u strojů tohoto typu se používají následující páskové velikosti: 610, 915, 1230, 1600, 1830 mm na šířku, v šířce jsou pouze dvě možnosti. 50 a 100 mm. Spodní plátno by mělo být elastický.

Fabricová základna lépe vydrží povrchové napětí

Materiály, příslušenství a nástroje

На подготовительном этапе нужно подготовить все необходимое для изготовления гриндера:

 • Kruhová pila. Ее можно заменить самодельным распиловочным станком, сделанным из электролобзика.
 • Фрезерный и сверлильный станок.
 • Пассатижи, набор отверток, разметочные инструменты.
 • Пылесос для тщательной очистки деталей.
 • Толстая фанера (не менее 20 мм).
 • Upevňovací prvky.
 • Лента для будущего гриндера.
 • Lak.
 • Закрытые подшипники.

Если все это уже имеется в наличии, начнем изготовление станка. Он должен состоять из следующих конструктивных элементов:

 • угловая шлифмашинка, на вал которой устанавливается ведущий ролик;
 • прочное основание, по которому будет перемещаться обрабатываемое изделие;
 • подвижный кронштейн для регулировки положения угловой шлифмашинки и ее перемещения по основанию;
 • два ведомых ролика.

Особенности конструкции гриндера своими руками: фото

Doporučuje se vzít v úvahu všechny nuance návrhu výrobních zařízení. To umožní, aby co nejúčinnější bruska. Standardní vybavení zařízení tohoto typu obsahuje referenční tabulku. Kromě hlavního účelu tento povrch provádí další pomocnou funkci: slouží k upevnění zpracování obrobku.

READ  Jak vyříznout otvor v podhledu

V továrním zařízení může být taková tabulka otočena vzhledem k jedné ose. Úhel otáčení je obvykle roven 90 °. To umožňuje broušení dvou rovin obrobku (umístěného kolmo) bez změny polohy části upevněného na rotačním povrchu. Při montáži jednoduchého bruska můžete vytvořit statickou tabulku s vlastními rukama. To značně zjednodušuje shromáždění, ale hotová jednotka bude mít menší funkčnost.

Existují i ​​jiné, stejně důležité detaily, které jsou zahrnuty v návrhu těchto strojů. Zvažte, jaké další položky designu musí mít jakýkoliv mlýnek používaný pro broušení sochorů z různých materiálů:

Hlavním úkolem ve výrobě Greenman je najít výkonný motor, který bude muset poskytnout jednotku

Všechny tyto podrobnosti jsou poměrně jednoduché, aby se s vlastními rukama. Bruska pásu během provozu může vyrábět prach nebo jiskry. Záleží na materiálu části zpracované na takovém stroji. Z tohoto důvodu zkušení mistři důrazně doporučují používat speciální brýle. Doporučuje se také organizovat ochrannou stěnu pro výrobu, z nichž se používá akrylové sklo.

Přenosné agregáty jsou vybaveny pouzdrem z oceli. Greendera stojan musí mít otvory, které jsou nezbytné pro upevnění zařízení na dřevěném povrchu (přes šrouby). Při výběru pásky stojí za to zvážit, že jeho délka závisí na výkonu jednotky (a naopak). Čím vyšší je tento indikátor, že tedy musí být pohon silnější.

Bruska z rohového broušení

Rohové broušení je vhodné jako pohon s konstrukčním prvkem. Stačí, aby se kovová základna pod válečkem vytáhla pásku a nastavte velikost hnacího válce pod vodítkem hovno a stroj je připraven. Chcete-li vidět kresby Greendery podrobněji, vyrobené s vlastními rukama doma od rohového broušení, můžete na této fotografii.

Také v prodeji v obchodech nástrojů lze nalézt a hotové trysky pro úhlové brusky.

Jak udělat válce pro Greenman to udělat sami

Příprava válců pro Greenman. jeden z nejvíce časově náročných fází práce. Nejčastěji jsou pro brusné stroje vyrobeny čtyři válečky s různými velikostmi. od 70 do 150 mm. Kov je nejčastěji v práci, v prvním případě se použije ocel, je nejlepší vyhovovat titanu nebo durálanu. A šířka válců závisí na velikosti mřížky stuhy.Mnoho mistrů používá oba kovové konstrukce i dřevěné, hlavní věc je zajistit kvalitu „barrel“ upevnění na pracovní plochu.

Kreslení válce pro mlýnek s rozměry

Při vytváření výkresu pro výrobu válečků nezapomeňte, že válečky musí být forma ve tvaru barelu, to vše zajistí držení pásky. Kreslení. předpoklad podmínky, protože s největší pravděpodobností budete muset kontaktovat Turcty. Pokud chcete, aby vaše zařízení fungovalo efektivně, neměli byste na něm uložit, navíc byste měli zvolit 6 stupeň ložiska a výše.

Kladka pro brusku to udělat sami

Kladka pro Greenman po vlastnosti motoru je jedním z nejkrásnějších prvků brusného stroje. Hotová položka stojí za ne méně než 2 000.

Kovová řemenice a válečky

Výrobní proces

Pro výrobu výkonových dílů je nutné použít plech o tloušťce 10 mm. Kreslení obrysů takových částí pro jejich další výstřižky se můžete zaměřit na výkres. Chcete-li přesně dodržovat rozměry, není třeba, protože pouze rozměry dílů budou záviset na nich, že se budete zabývat rukojetí na stupeň pásky. Nakreslete obrysy dílů na plech, můžete se značkou, a používat úhlovou brusku a elektrolovik. Je mnohem snazší snížit takové detaily s plazmovým řezačem, ale ne každý má takové vybavení.

READ  Individuální ochranné prostředky při práci s rohovým broušením

Přečtěte si také: Ořezávátko pro wolframové elektrody

Podrobnosti o stroji a motoru před montáží

Takže základna vašeho domácího mlýnku byla spolehlivější, je lepší použít plech o tloušťku 12 mm pro jeho výrobu. Chcete-li vybudovat základnu brusky, můžete použít šroubové spoje, ale pak budete muset vrtat spoustu otvorů, které výrazně oslabí celý design. Bude mnohem snazší a bezpečnější stavět založení vašeho stroje s elektrickým svařováním.

Mnohokrát bude vyžadovat půlkruhové drážky na detailech stuhy Greatman, což poskytuje otáčení plošiny, na které jsou umístěny válce. Chcete-li takové drážky sami, bude nutné, aby drtič s vrtačkou, míčky a souborem, stejně jako používat hranice. Můžete výrazně usnadnit úkol, pokud svěříte takové drážky kvalifikovaného frézování.

Plastový stroj maketa: Díky naklápěcímu uzlu může být bruska ve svislé poloze.

Pro výrobu válečků vašeho domácího mini-stroj je nejlepší použít titan nebo duralový (D16). Pokud neexistuje možnost hledání polotovarů z těchto materiálů, je možné použít ocel, ale pak válečky jsou nezbytné k tomu, aby bylo možné umožnit umožnit umožnit to umožnit, aby bylo možné umožnit to možné aby bylo možné usnadnit. Pro výrobu samostatných válečků budete potřebovat pomoc kvalifikovaným turnerem, jen postarat se o přípravu výkresu.

Největší válec stuhy Greatman, který bude upevněn na hřídeli motoru, v každém případě bude nutné vyrobit z oceli, protože titanový polotovar z tohoto průměru je velmi obtížné najít a Duralum nesmí odolávat významným zatížením. Pro celý domácí stroj budete muset udělat 4 válce, jejichž rozměry, které (průměr) jsou: hnací válec. 150 mm, natažený. 100 mm, dva malé. 70 mm. Pokud se chystáte vytvořit mini stroj, pak mohou být průměry válečků menší.

Když sbíráte domácí počítač s hotovými válci, je velmi důležité, aby se nacházely přísně jeden řádek. Jinak budete neustále čelit skákání stuhy. Šířka válců závisí na velikosti brusné pásky, kterou budete používat na zařízení. Když uděláte výkres pro výrobu válečků, ujistěte se, že se domnívají, že musí mít formu ve tvaru barelu, zajistí spolehlivou retenci brusné pásky během provozu. Za účelem získání válečků je taková forma, malá SCOS je vyrobena z každého okraje: 1-2 mm.

Hotové válce vašeho domácího brusky pásu by měly mít hladký povrch, musíte říci turbum, které je učiní. Ložiska, na kterých se otáčí, by měly být pouze uzavřený typ, jinak budou rychle skóre prachu vytvořený během provozu brusného stroje. Takže, že vaše domácí zařízení pracovalo po dlouhou dobu a bez selhání, musíte pro ni vybrat ložiska, která má třídu, která není nižší než 6. \ t. Válečky brusných strojů otáčejí s vysokou frekvencí, takže ložiska pro ně by měla být velmi vysoká.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS