Brusný stroj na dřevo, co si vybrat

Jak si vybrat brusku? Přehled všeho druhu: excentrické, vibrace, páska a další

Brusné dřevo je těžké zavolat příjemný postup. Únavné monotónní pohyby, prach, konstantní kontrola ošetřeného povrchu. to vše nepřidává fascinaci do procesu, zejména pokud jde o velké množství práce. Brusné stroje v této věci výrazně zjednodušují život.

Každý typ mlýnů je určen pro konkrétní úkoly: kde jeden bude zobrazovat nepřekonatelné výsledky, druhá bude bezmocná. Například excentrické brusky se nevyrovnávají se zpracováním vnitřních úhlů, na rozdíl od jejich méně pokročilých analogů. vibrační modely. V tomto článku budeme informovat o hlavních typech brusných strojů. Vysvětlete zásadu jejich práce, oblasti aplikace a dalších nuancí, které pomohou určit, jaké brusky koupit pro specifické tesařské potřeby.

Pojďme okamžitě říci, že existují předměty broušení, jako jsou brusné trysky na vrtáku, shurtpers nebo úhlové brusu (úhlové broušení), které jsme zanechali držáky naší konverzace. Jsou vhodné pro hrubé odstraňování povrchů, ale nikdy nedávají normální výsledek s přesným broušením dřevěných povrchů.

Zodpovídá se broušení stromů

Proces broušení se může zdát formalitě, ale není to. Faktor závazků je extrémně vysoký. Felnové broušení, nepostřehnutelné na první pohled, okamžitě se objeví po aplikaci povrchového povlaku a hrubé chyby mohou snadno zkazit obrobek. Otírání vrstvy dokončení, beletrie na okrajích, levé vybrání a poškrábání, takové vady jsou velmi obtížné správné; Často kvůli nim a je nutné poslat obrobek do jámy.

Jak si vybrat?

Jaké materiály by měly být broušení?

Většina brusných strojů zachází s nejběžnějšími materiály při použití správného typu brusného papíru.

Jaké velikosti a tvoří nejčastěji zvládnout?

Broušení velkého plochého čtverce je velmi odlišný od dokončování malého objektu s množstvím zakřivených povrchů nebo malých úhlů.

Udělejte speciální úrovně potřeby kvality povrchu?

Některé elektrické brusné stroje poskytují nejlepší kvalitu povrchu, zatímco jiní produkují hrubý povrch.

Jaký rozpočet?

 • Napájení. Různé typy brusek mají různé úrovně výkonu. Třeba vzít v úvahu pohled a dobu trvání práce.
 • Trvanlivost. Mají brusky speciální vlastnosti, které prodlouží svůj životnost? Je velmi důležité, pokud je neustále používán.
 • Control vibrací. Nadměrný dopad vibrací může být nejen nepříjemný, ale také velmi nebezpečný. Nízké hladiny vibrací znamená, že můžete pracovat déle s větší bezpečností a komfortem.
 • Odstranění prachu. Při práci se tvoří mnoho prachu, což je nejen špinavé, ale také nebezpečné. Podívejte se, zda je nástroj vybaven taškou pro prach a jak je objemný.
 • Snadné použití. Pokud je rozpočet omezen, budete muset obětovat nějakou funkci. Nicméně, pokud je to hodná částka koupit požadované brusky, pak: pohodlí, mnoho funkcí, nízká hmotnost, výhodná poloha přepínačů a ergonomický design toho.
 • Manuální bruska pásu je vhodný pro práci s velmi velkými a nerovnými povrchy, kdy není nutná povrchová úprava.
 • Orbitální bruska pro polovinu listu. nákladově efektivní řešení pro vytvoření leštěného středního povrchu.
 • Elektrický náhodný orbitální brusný stroj poskytuje rychlé čištění obrobku a velmi přesného zpracování.
 • Orbitální typ je dobrý, pokud je plánován provést pouze malou práci s malým zatížením a potřebujete snadný nástroj, se kterým je snadné kontaktovat.
 • Multifunkční broušení je vhodné pouze pro malé množství práce. Zároveň se předpokládá, že bude pravidelně používat zbývající funkce multi-nástroj.
READ  Polymerové hliněné nástroje to dělají sami

Top 10 Hodnocení dle KP

Metabo WEV 10-125 Rychlé (od 7978)

brusný, stroj, dřevo, vybrat

METABO WEV 10-125 Rychle se týká typu řezacích strojů (rohové broušení), v obyčejně zvaném brusku. Tento název se narodil z tohoto typu přístrojů v SSSR z důvodu výroby. Bulharsko. Má s řezacími disky o průměru 125 mm. Vhodné pro broušení a řezání kovů, kamene (betonu) a měkčích materiálů. Nový výkonný motor s napájením spotřebovaného 1000 W, poskytuje vysoký točivý moment určený pro aktivní činnost v každodenních životních a profesních úkolech. Tato bruska má řadu jednoznačných pozitivních prvků: automatickou bezpečnostní spojku, elektroniku na plný úvazek s nastavovacím kolečkem, elektronickou ochranou proti přetížení, matice rychlého uvolňování SDS, hladký start a ochranu proti náhodnému rekvalifikaci. Uhlí kartáče jsou automaticky zakázány, což prodlužuje prostředek pracovního nástroje. Ergonomická bruska. dobrý vybraný těžiště. Upevnění skříně Neklokovací nátěr. Maximální obrat. 10.500 ot / min.

Top 10 Hodnocení dle KP

Metabo WEV 10-125 Rychlé (od 7978)

METABO WEV 10-125 Rychle se týká typu řezacích strojů (rohové broušení), v obyčejně zvaném brusku. Tento název se narodil z tohoto typu přístrojů v SSSR z důvodu výroby. Bulharsko. Má s řezacími disky o průměru 125 mm. Vhodné pro broušení a řezání kovů, kamene (betonu) a měkčích materiálů. Nový výkonný motor s napájením spotřebovaného 1000 W, poskytuje vysoký točivý moment určený pro aktivní činnost v každodenních životních a profesních úkolech. Tato bruska má řadu jednoznačných pozitivních prvků: automatickou bezpečnostní spojku, elektroniku na plný úvazek s nastavovacím kolečkem, elektronickou ochranou proti přetížení, matice rychlého uvolňování SDS, hladký start a ochranu proti náhodnému rekvalifikaci. Uhlí kartáče jsou automaticky zakázány, což prodlužuje prostředek pracovního nástroje. Ergonomická bruska. dobrý vybraný těžiště. Upevnění skříně Neklokovací nátěr. Maximální obrat. 10.500 ot / min.

INTERSKOL PSM-32/130

Kompaktní nástroj PSHM-32/130 s reálným podešví pro jemné broušení v místech úhlových spár a na reliéfním povrchu (dvířka panelu). Přístup k libovolnému úhlu je poskytován na úkor pozastaveného podešve. Kombinace minimální amplitudy a nízkou četností fluktuací plošiny, zaručuje profesionální kvalitu:

 • Při odstraňování jednovrstvých povlaků (potřebujeme spotřební materiál s velkým obilím);
 • Při mletí hladké kapky (vyžaduje se malé broušení);
 • S suchým leštěním ochranných vrstev lakovacích materiálů (pokud je vhodná měkká tryska).

Sloučenina konzumace s podešví se provádí za použití systému „suchého zipu“ (je to upevňovací prostředek „suchý zip“), který spolehlivě drží brusný list během provozu. V nepřítomnosti nezbytného spotřebního materiálu mohou být řezány z brusného papíru s plstěnou vrstvou. Pro plnou činnost vestavěného systému odstranění prachu, ve vlastních vyřezávaných listech je nutné provést díry na jediném vzoru. Hlavní věc není vystavit tento amatérský nástroj s neustálým intenzivním zatížením a vyhodí všechny otvory na konci práce se stlačeným vzduchem.

READ  Jak si vybrat kvalitní kladivo do domácnosti

Zobrazení malého přehledu videa, odhalení vlastností konfigurace a modelu zařízení PSHM-32/130:

Typy pro brusné stroje

Výběr stavebních nástrojů tohoto typu je výrazně široká. Existují následující typy brusných strojů pro práci se dřevem:

Deltaidoid

Tento typ brusných strojů se používá pro restaurátorské práce. Lze použít v hard-to-REACH místech (například pro brusné parkety). Takové auto mohou stále brousit rámy oken a rohy nábytku.

Zde jsou vysokofrekvenční výkyvy. V tomto, to vypadá jako vibrační bruska. Brusné listy jsou připojeny na suchý zip. To vám umožní zvládnout výrobky z křivkového povrchu.

Rohové modely

Pro domov použití tento typ stroje vyberte nejčastěji. Úhel broušení. to je jiný název rohového modelu. Úhlová mlýnek spočívá absolutně všechny druhy dřevěných výrobků, může řezat kámen nebo kov. Síla modelu a průměr disku hraje klíčovou roli.

Pro zpracování určitého materiálu je jeho tryska navržena jako disk. Okvětní lístkové disky brouší dřevěné povrchy. Funkce rohového broušení je ochranný kryt. Nedoporučuje se střílet.

Tento nástroj je třeba pečlivě používat, protože když je poškozen strom, fragmenty jsou rozptýlené a zraněné měkké tkaniny, padající na tělo. Pro bezpečný provoz rohového broušení je nutné nosit rukavice a brýle, aby se zabránilo poškození. Disky, jejichž velikost neodpovídá charakteristikám nástroje, k použití je přísně zakázáno.

Taková zařízení mohou upravit počet otáček. Nástroj má hladký start. Díky automatické vyvažovacímu systému se snižuje opotřebení disku. Sada rohových brusek často obsahuje další rukojeti.

Orbitální

Funkce návrhu: Broušení roviny se otáčí kolem osy. Osa se také otáčí. To vám umožní vytvořit tenké broušení při vysokých otáčkách nástroje. Broušení zakřivených nebo konvexních produktů. Dřevěné zaoblené prvky jsou vyčištěny těmito zařízeními: zábradlí, sloupy, a také zvládat tmel do automobilů. Aby bylo snadnější provést zpracování zakřivených povrchů, musíte připojit další trysky z elastického materiálu. Na podešvi nástroje připojený kruh pro broušení. Montážní prach se vyskytuje v sběrném prachu nebo v pytle vysavače.

Konzumujte takové agregáty od 150 do 750 wattů energie. Bude záviset na modelu produktu. Několik značek má další funkce:

Excentrické stroje mají širokou škálu provozu. Lze použít pro jemné rohože lakovaných povrchů a hrubých odstraňování rzi. Pro tyto modely vyrábíme:

S pomocí těchto dodatků můžete přivést jakýkoliv povrch do požadovaného stavu. Orbitální typ se používá jak pro konečné broušení, tak leštění dřevěných výrobků.

Vibrace

V takových modelech se vyskytují největší oscilace. Maximální frekvence oscilací 20 tisíc za minutu.

Profesionální zařízení jsou vybavena regulátory otáčení. Tato funkce poskytuje šance na nastavení rychlosti broušení pod určitým materiálem. Tyto modely jsou jedinečné. Power se pohybuje od 180 do 700 wattů. Více „tenká“ kvalita broušení zabraňuje poškození materiálů s neopatrnými pohyby. K upevnění papíru s abrazivem existují dva způsoby:

Téměř všechny vibrační brusky mají otvory s prachovým kanálem. Hadice vysavače je na něm upevněna nebo je instalován sáček sběrače prachu.

READ  Instalace stroje sušení Bosch ve sloupci

Kromě dřevěných výrobků s broušením vibrací jsou zpracovány výrobky z kovu a kamene. Takové zařízení se mluví i plastové, pokud jej dáte na nízkou rychlost. Ale to je, pokud je zařízení vybaveno regulátorem rychlosti vibrací. Dřevěné produkty jsou mletí jemnozrnné suché papíru a kov a skla jsou ošetřeny plsti.

Štětec

Používají se k odstranění starých vrstev barvy nebo rez. Podle jeho použití jsou kartáčovatelé podobní pásku. V domácích podmínkách s jejich pomocí čištění desek a parket.

Stroje brusky kartáče musí splňovat následující kritéria:

Jako tryska se používá kovový kartáč. To vám umožní rychle léčit velké objemy výrobků.

Páska

Takové modely se používají pro pevné broušení velkých povrchů. Zpracovatelné zpracování hrubých povrchů:

Pro lešticí práce se používají zřídka.

Tento typ brusných strojů má těžkou spodní plošinu a vysokou hmotnost. Podél platformy bez velkého úsilí může být přepravováno brusným papírem. Operátor zůstane rovnoměrně pohybovat zařízení na povrch. Mohou nastat zbytečné vybrání, pokud operátor zpomaluje stroj na jednom místě. Výkon kolísá od 500 do 3000 wattů. Od 70 do 600 metrů za minutu je rychlost pohybu přístroje.

Krok a hladký regulátor rychlosti mají profesionální modely. Pro práci v různých podmínkách zahrnovaly další rukojeti. V těchto modelech existují dva způsoby, jak zlikvidovat prach. Akumuluje se v sběrném prachu nebo je zobrazen ve stavebním vysavači.

Aby se zabránilo poškození materiálů, může být bruska pásu provozována společně se speciálním rámem. Opravit psací stroj ve statické poloze pomáhá dalšímu stánku, který působí jako vice. LSHM je tedy upevněn v obrácené formě. Tato pozice vám umožňuje ostření řezných nástrojů.

Bruska pásky má dvě odrůdy:

První druh provede funkce souboru.

Druhý. dělá povrchovou úpravu štětcem, a ne bruskovým papírem.

Štětce štětce má různé typy: klasifikované z měkké vlny do tuhého železa.

Účel a princip pracovních páskových brusných strojů

LSHM je široce používán nejen v průmyslové výrobě, autoservisu, tesařské obchody, ale i v domácích workshopech.

Princip operace

Moment z hnacího motoru je přenášen do moderátoru, prstencová abrazivní stuha přichází do pohybu. Hloubka broušení a drsnost povrchu závisí na velikosti abrazivních částic v brusném papíře. Čím menší je frakce, tím méně hrubý bude zpracována rovina.

Jak si vybrat

Dáváme hodnocení Top 10 nejlepšího LSHM, který jsme představili na základě zpětné vazby zákazníků na internetu. Seznam zahrnuje jak nejlepší levné modely pro domov a chalupy a profesionální nástroj.

Patriot BS 810

Model je poměrně výkonný LSHM pro domácí úkoly. S ním je možné odstranit pronajaté lakování, odstraňte rez, zacházejte s listovým listem nebo jiným plochým povrchem. Ergonomický design těla snižuje únavu a poskytuje pohodlné podmínky pro operátora. Schopnost regulovat úhlovou rychlost hnacího válce umožňuje pracovat s jakýmikoli materiály.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS