Co dělá přijímač pro kompresor

Kompresor a přijímač

Pro mé cíle přijímače pro 50 litrů postrádalo. Решили делать ресивер из газового баллона. 2 válce byly nalezeny v příbuzných a vyvážených.

Dále bylo nutné vařit vánoční strom, pro upevnění hadice. Byla tam možnost jednoduše snížit vlákno tam a vrátit si zakoupené rychlé spony, ale není to tak. Na trhu, kde se prodává mnoho kovů šrotu, byly nalezeny potřebné čipy. Našel, opět příbuzný, který mohl být svařen, ale zeptal se jednu rozumnou otázku, a ne prdeli t, žádná bitva, která je.

Mělo by se do ní nalévat, zní to jednoduché, ale ve skutečnosti.

V zásadě můžete nalít vodu a v tom jeřábu, který je v něm instalován, ale je to velmi dlouhé.

Můžete odšroubovat jeřáb a pak do ní více klidně nalít vodu.

Je však nepravděpodobné, že se odvrátí, protože naše válce jsou stále sovětem, proto dělali ve století. Tam nebo závitový tmel nebo jen super lepidlo.

Nalít vodu do okrajů, utekl od zápachu plynu, odejít na noc, stejně tak. Pro jednoho dne dobrodružství více než dost. Мы вот вообще сначала отпиливали кран, а топили их в бочке, с открытым краном, пустые то закинули, а вот полные воды 50кг минимум… кхе кхе, чуть пупки не надорвали пока доставали.

Pak viděli kohoutku, a znovu nalil vodu do okrajů, stejně jako pro bezpečnostní síť.

Nali jsem, kde méně lidí tak, aby neříkali, protože řidič řidiče bude cítit, ale jen voda, necítili jsme se.

Poté, na slabé osvětlení shodu a s divokým dělat, to přináší balón. Všechny živé zdravé. Začneme řídit zbytky jeřábu, velmi gemmorní. Vyčistíme povrch pro svařování s úhlovou bruskou, a zároveň nikdo nevyplodil.

Jdeme do příbuzného, ​​domnívá se nám pro slovo, že všechna pravidla začínají vařit, přestěhovali jsme se od hříchu. Malý, zápas a úhlové broušení je jedna věc, ale weldingaaa to stojí.

Svařujeme se, jdeme domů v garáži. Dosáhnu se garáže, jeli jsme do obchodu, koupil barvy, abychom měli zázrak.

V garáži sbíráme přijímač, podívejte se, zda jsou úniky.

Теперь общий объем около 100л, качать начал даже не в 2 раза медленней, а раза так в 2,5, а то и 3.

Funkční domácí kompresor

Na rozdíl od zařízení, která jsou vyrobena z automobilových příslušenství, kompresor z chladničky pracuje nepřetržitě. To je způsobeno dobrým výkonem a výkonem. Kromě toho, v kvalitě není horší než tovární modely. A pokud máte možnost získat komponenty prvků zdarma, pak se prostředky pro výrobu takového spotřebiče přinejmenším. Zařízení je určeno pro malování a proplachování, pneumatiky, dokonale zajišťuje provoz pneumatického nástroje. Pro výrobu kompresoru pod napětím 220 V budou zapotřebí následující části:

 • Motorový kompresor od staré chladničky.
 • Tees, trubice lití oleje, hadice, armatury, pneumatiče.
 • Reduktor, který bude následovat tlak.
 • Dva manometry.
 • Přijímač. Pro to je vhodný hasicí přístroj nebo plynový válec, který musí být zcela prázdný. Можно сварить самодельную емкость из листового железа и толстой трубы.
 • Filtr čištění vzduchu.
 • Máslo.
 • Nouzový ventil.
 • Spuštění reléového a tlakového spínače.
 • Kovová barva.
 • FUM páska, hacksaw a motorový olej.
 • Klíč a stříkačka.
READ  Co dělat, když nemáte vhodný šroubovák?

Montáž kompresoru se skládá z několika fází:

 • Příprava motoru. Motorový kompresor se skládá ze tří trubek. Jeden má promytý okraj a je navržen tak, aby vyměnil olej. Dva další. otevřené, skrze ně je vchod a výstup vzduchu. Kompresor slouží proudu a určuje, pomocí kterého je vzduch v ceně, az kterého vyjde. Každý telefon označený. Uzavřená trubka je odříznuta tak, že pily ji neiderují. Umístěný uvnitř oleje je vypuštěn a v oplátku nalil motor nebo syntetický. Postup se provádí pomocí injekční stříkačky. Pak je trubka uzavřena šroubem. Před našroubování do otvoru musí být zabaleno do fum-pásky. Tato část je ošetřena tmelem a pokrytou barvou nebo smaltem.
 • Příprava přijímače. Prázdná plamenový hasicí přístroj se používá jako přijímač, po vyjmutí ventilu z něj. Uvnitř balónu nalil lék na rzi a nechal ji v požadovaném čase. Mimo nádrž se také čistí nečistotami a rez. Když se balón vysychá, kryt se nosí na otvoru z ventilu. Pokud je to nutné, adaptér je vložen do otvoru a štípnutí kříž. Tlakové relé je instalováno na horní trysku. Tee s tlakoměrem prošroubovaným na jedné straně spínače, na druhé straně. bezpečnostní tlumivka je instalována. Škrticí klapka může být nahrazena ventilem (pro ruční uvolnění vzduchu). Pokud je to nutné, adaptéry platí a nátěrové nádrž.
 • Shromáždění. Nádrž je instalována na rámu, který je shromážděný z desek na kolečkách. Kompresorový kompresorový kompresor na nádrži, odděluje je gumovým těsněním. Zpočátku je benzínový filtr napojen na příchozí trubku a teprve naftu. Takže vzduch bude chráněn i z malého znečištění. Pokud je během demontáže sluchátko deformováno, měly by být zničeny. Chcete-li pracovat správně správně, musí být spuštění relé instalováno ve správné poloze, která je označena šipkou na víku. Místa připojení tabulky, startovací relé a tlakový spínač by měly být chráněny páskou, protože napájení prochází nimi. Výstupní trubka z kompresoru je připojena k přijímači pomocí adaptéru. Reduktor s měřičem vlhkosti je instalován po tlakoměru. Poté namontujte hadici vybavenou pneumatore.

Společenství garážové vybavení a nástroj Blog další plynový ballon přijímač

Dobrý den) Možnost Volitelný přijímač pro kompresor, rychle a bez problémů)) WWW.Drive2.Ru / b / 534244179794986642 /

Při malování automobilů kritický přijímač v 24 litrech na kompresoru, množství vzduchu postrádalo velké plochy, jako je kapuce a střecha. Roztok byl nalezen poměrně jednoduchý, přídavný přijímač z plynového válce v 50 litrech)) jeřáb na válci byl demontován a získal všechny potřebné spojení)) Rychlá spotřeba pro hadici 270R. se slevou))

Cena: Kompresor Fubag 24L. Skladem Bolon. volná spirálová hadice 10 m. 347 p. Barel trubka 3/4. 11 p. Spojka 3/4. 24 p. Přechod bradavky 3/4 na 1/2. 67 p. Přechod na bradavku 1/2 na 1/4. 2 ks 43 R. Crane Ball 1/2. 88 P. Sada armatur pro armatury. 270 r. Celkem: 893 r.

přijímač, kompresor

Zařízení a principu provozu přijímačů

(Jiný název. Sběratelé vzduchu) jsou kovové nádoby, ve kterém se nachází stlačený vzduch.

Jsou vybaveny pojistným ventilem určeným pro resetování plynu při tlakových přepětí v síti; vstupní a výstupní trubky pro připojení k síti a průchodu plynu z přijímače; Kondenzační švestková trubka.

Potřeba instalace přijímače je způsobena skutečností, že kompresor v síti stlačeného vzduchu produkuje plynu na části, může to být příčinou rozbití nebo snížené kvality výrobku podniku, t. na. Téměř všechny typy zařízení jsou velmi citlivé na pulsace stlačeného vzduchu.

READ  Jak účtovat baterii BOSCH S5 005

Přijímače jsou navrženy tak, aby tyto vlnky potlačily během kompresorů. Při vyhlazování tlakových výkyvů stlačeného vzduchu se provoz kompresoru stává rovnoměrnějším, motor se stává méně. Během umístění vzduchu v přijímači, jeho teplota klesá, je vytvořen kondenzát.

To je další funkce přijímače. skladování a chlazení stlačeného vzduchu. Sběratel vzduchu působí jako zdroj stlačeného vzduchu, když je zvýšená spotřeba v krátké době, pokud existují přerušení kompresoru.

Jaký je přijímač v kompresoru?

Přijímač pro kompresor provádí několik důležitých funkcí:

 • Stabilizuje tlak vzduchu, který je dodáván do pracovního prostoru (kapky v tlakových hodnotách jsou nevyhnutelné, protože jediný cyklus účinku jakéhokoliv kompresoru zahrnuje fázi odsávání a fáze vstřikování vzduchu).
 • Zajistěte stlačený vzduch po určitou dobu, kdy přerušení vzniklo v provozu kompresoru, nebo když je k němu připojen další spotřebitel.
 • Purifikace vzduchu z akumulace kondenzátu, protože zvýšená vlhkost vzduchu, který se zvyšuje s růstem jeho tlaku, vede k intenzivní korozi ocelových kompresorů.
 • Akumulace stlačeného vzduchu v přijímači pro kompresor vede k následnému poklesu celkových vibrací v systému, který zase snižuje celkovou úroveň hluku a snižuje úroveň zatížení na základě stacionárních agregátů.

Při provádění práce týkající se získání stlačeného vzduchu ve zvláště velká množství nemusí být pravidelný přijímač dostačující. Například, když Pískové plochy s velkou oblastí nemají získat výkonnější kompresor, je často používán další přijímač.

Přítomnost přijímače navíc umožňuje periodicky použití kompresoru t. E., Snižte spotřebu elektrické energie.

Konstrukční přijímač pro kompresor je uzavřená nádrž s definovanou nádobou. Pro mobilní kompresory, přijímače jsou použity na 50 100 litrů, stacionární. až 500 1000 l. Vybaven vzduchovým filtry, kondenzátové pasti a uzamykatelnou výztuží pro připojení k hlavní jednotce a pracovního zařízení, které spotřebovává stlačený vzduch. tryska, nátěr, atd.

Kapacita se provádí ocelem, od korozi odolných ocelí typu 10XST nebo 16GA2F. Ve výjimečných případech, pro kompresory zvláště nízké výkonu, přijímače mohou být plastové nebo dokonce z vysoce pevné gumy.

Rozložení přijímače může být horizontální nebo vertikální. První platí v mobilních jednotkách, druhý. stacionární. Každý druh má své výhody a nevýhody. Zejména ve vertikálních přijímačích je snazší vyrábět odstranění kondenzátu, ale horizontální přijímače jsou kompaktnější a vyžadují potrubí menší délky.

Jak vytvořit kompresor z vysavače: Je to možné

Mnoho začátečníků, poprvé slyšel možnost vytváření kompresoru ze starého vysavače, začne klást otázky o tom, jak je k němu připojen přijímač. Nicméně, to je vše ze série, „slyšel jsem vyzvánění, ale neví, kde on“. Faktem je, že název „kompresor“ k takovému zařízení je obtížné připisovat. Spíše je to pulverizer, který nestojí hodně. I když mluvíme o možnosti obtěžování stěn ve sklepě nebo jiných podobných prací, může toto zařízení výrazně zmírnit práci. Takové trysky, které byly kladeny na obvyklé skleněné jar, byly kompletní s sovětskými vysavači, a nyní jsou mnohem snazší objednat na čínské zdroje nebo získat z rukou než vyrábět samostatně.

To je to, jak se tryska podívala, která byla umístěna na sklenici

Jaký je přijímač za co?

Přijímač je vyžadován, aby kompresor provede následující funkce:

 • Přijímač se hromadí stlačený vzduch, který pomáhá snížit vibrace v systému. To zase snižuje zatížení na základně a snižuje hladinu hluku ze stacionární instalace;
 • Stabilizuje tlak vzduchu dodávaného přímo do pracovního prostoru. Současně jsou tlakové poklesy nevyhnutelné, protože provoz každého kompresoru zajišťuje fázi vstřikování a absorpce vzduchu;
 • Purifikace vzduchu kondenzátu. V opačném případě by z důvodu zvýšeného tlaku zvýšila vlhkost vzduchu, což vedlo ke korozi ocelového povrchu kompresoru;
 • Poskytuje stlačený vzduch při připojování dodatečného spotřebiče, stejně jako v přerušení kompresoru.
READ  Výstupní napětí nabíječky akumulátoru elektrického šroubováku

Pro velké objemy stlačeného vzduchu standardního přijímače může být málo. Například pro pískování velkých povrchů namísto výkonnějšího kompresoru je zakoupen další přijímač.

Kromě toho je další přijímač umožňuje méně pravděpodobné, že kompresor používá, čímž se sníží spotřebu elektřiny!

Z konstruktivního hlediska je přijímač ve většině případů hermetickou nádržku s kapacitou 50-100 litrů. V případě stacionárních jednotek mohou být nádrže použity na 500-1000 litrů. Zařízení je vybaveno kondenzátovými pasti, vzduchovými filtry a uzamykatelnou výztuží pro připojení k pracovním zařízení a hlavní jednotky spotřebované stlačeným vzduchem, ať už je to arkopulturní, tryska atd.

Kapacita stlačeného vzduchu je vyrobena z oceli. zpravidla od ocelí 16GA2F nebo 10xd, vyznačující se tím, že odolnost proti korozi. V případě nízkých výkonových kompresorů však mohou být použity plastové přijímače, a dokonce z vysoce pevné gumy.

Ve dvojici s instalací přijímačů, jak vertikálně, tak vodorovně. První ve většině případů se používá ve stacionárních jednotkách, druhý. v mobilu. Každý výhled nabízí své nevýhody a profesionály. Například pro horizontální přijímače potřebujete potrubí menší délky, protože jsou kompaktnější, ale kondenzát je znatelně jednodušší provádět ve vertikální.

Hlavní kritéria pro výběr sběratelů vzduchu

Po přečtení tohoto článku se dozvěděli, proč je přijímač potřebný v kompresoru, který typy kontejnerů jsou provádět instalaci dvou nebo více pohonů. Na závěr Vám doporučujeme prozkoumat základní parametry vyžadující pozornost při nákupu zařízení.

přijímač, kompresor
 • Hlasitost. Tento ukazatel se liší od 5 litrů (pro modely domácností) až 1000 nebo více litrů (pro průmyslové agregáty). Při výběru byste měli řídit pravidlem: silnější kompresor, tím větší je přijímač. V průměru by jeho objem měl být asi 30-50% produktivity jednotky.
 • Tlak. Pro použití v komplexu s domovním nástrojem je dostatečně přijímač určený pro skladování vzduchu pod tlakem na 10 bar. Pro komerční využití v malých podnicích jsou modely vhodné až 16 bar.
 • Šířka pásma. Tento parametr určuje, kolik vzduchu (v litrech) může přeskočit přijímač za jednu minutu. Čím vyšší je potřeba stlačeného plynu, tím větší by měla být šířka pásma kolektoru vzduchu.

Zaměřeno na tato kritéria výběru, můžete vybrat vybavení optimálně vhodné pro specifikované provozní podmínky.

Spuštění tohoto článku, plánovali jsme odpovědět na rozšířenou otázku o tom, co přijímač potřebuje přijímač v kompresoru. Ale nemohl ovlivnit téma výběru a použití jednotek stlačeného vzduchu. Doufáme, že naše tipy budou užitečné. Máte-li jakékoli dotazy, zveme vás, abyste využili odborné pomoci při výběru přijímače kompresoru. Konzultace se specialistou GK „Energoprofry“, kontaktujte nás na volném telefonním čísle uvedených na webu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS