Co dělat s vrtákem zaseknutým ve vrtačce?

Co dělat, když se vrták zasekne ve sklíčidle, a jak ho správně vytáhnout??

Lidé! Moje stopka šneku SDS je zlomená. Část stopky je ponechána ve sklíčidle peorátoru. Zkoušel jsem lehkými tahy dostat tu zatracenou část dříku ven, ale nechtěla se pohnout. Nevíte někdo, co dělat, pokud jste se s tímto problémem setkali? Musíte vrtat.

Nejprve odstraňte prachovou krytku a osu a vytáhněte ji kulovým otvorem

Neříkáte. Vyrobit výkonné pero formátu SDS-max s mrtvým sklíčidlem není nejlepší nápad.

Je těžké odstranit prachovku a nápravu?? Nikdy předtím jsem to nedělal.

Nyní chápu, že prostřední peorátor by měl být SDS-max, nicméně problém musí být vyřešen.

Pokud nevíte, jak sklíčidlo rozebrat, odneste ho do servisu. Není však těžké ho rozebrat.

 • použijte šroubovák (hřebík nebo t.п.) zatlačte odlomenou stopku hluboko do sklíčidla, dokud se nezastaví
 • Stiskněte zátku kazety a otevřete ji
 • prudce otočte pedálem na „plný plyn“. zlomený dřík by měl vypadnout. Možná bude nutné to několikrát zopakovat. Záleží na tom, kde se bit zastaví před protlačením stopky.

Děkujeme všem za pomoc! Velmi se mě dotklo, že tolik lidí reagovalo! Situace je následující. Odstranil jsem gumu na kazetě, mimochodem, je velmi snadné ji odstranit, protože není nijak upevněna. Dostal jsem se k zajišťovacímu mechanismu dříku. Pro ty, kteří se s tímto zařízením nesetkali, se pokusím dvěma slovy popsat. Dřík se vkládá do válce s bočními drážkami. Tento válec je v druhém, menším válci, který je odpružený a pohybuje se nahoru a dolů. V drážkách na vnější straně sklíčidla jsou dvě kovové kuličky (o průměru přibližně 5 mm) a druhý odpružený válec zabraňuje jejich vyskočení. Tak jsem se mohl dostat ke zlomenému dříku shora a z boku přes kulové drážky, jak mi poradil vážený Lomaster z Novosibirska. Stopka však byla zaseknutá a nešlo s ní pohnout ani magnetem, ani lehkými údery. Neodvážil jsem se ho umýt WD, zahřát a ochladit, protože byl v záruce. A kazeta je pokrytá tukem, jehož původ neznám. Buď to bylo mazivo z výroby, nebo došlo k úniku z dříků. Baterku jsem odnesl do záruční opravny, kde ji uznali jako nezáruční.е. Oprava za cenu. Následně bylo zjištěno, že dřík je zploštělý a k vytažení nábojnice je nutné ji rozebrat. Cena opravy nebyla oznámena, v pondělí 7.06.V roce 2010 budou výsledky oznámeny po obědě. Pokud někoho zajímá zbytek příběhu, dám vám vědět v pondělí večer mokovského času. A pak je tu tohle. Použil jsem vrtáky ENCOR, které jsem koupil v Leroy Merlin za 180 za kus. Vrtáky 25 mm x 150 mm.

Jak odstranit zaseknutý vrták z piezzeru

Při stavebních pracích je použití vrtacího kladiva nepostradatelné. Vrtáky se používají k vrtání různých otvorů nebo k odstraňování starých cementových a kamenných nátěrů. Často se stává, že vrtací příslušenství nelze ze sklíčidla vyjmout. Jak vyjmout vrták bez cizí pomoci a s minimálním rizikem poškození nástroje? Z tohoto důvodu je třeba si při používání nástroje uvědomit některé zvláštnosti tohoto typu poruchy.

Pokud je vrták zaseknutý ve sklíčidle, je třeba do oblasti spoje kápnout několik kapek oleje.

Jak vyjmout zaseknutý vrták z vrtacích kladiv

Při stavebních pracích se stále častěji používá rotační vrtací nástroj. Používá se k vytváření otvorů nebo k rozebírání staré cementové nebo kamenné dlažby. Často k tomu dochází, když vrtací příslušenství nelze vyjmout ze sklíčidla pohonné jednotky. Jak vyjmout vrtačku svépomocí a s co nejmenším rizikem poškození nástroje? K tomu je třeba pochopit některé zvláštnosti těchto problémů při použití nástroje.

Pokud je vrták zaseknutý ve sklíčidle, kápněte na kloub několik kapek oleje.

Jak vyjmout stopku vrtáku ze sklíčidla

Zavedení vrtacího nástroje je velmi důležité v době stavebních prací. Když se používá k vrtání různých otvorů, jinými slovy k odstraňování starých cementových a kamenných nátěrů. Často nastává situace, kdy není možné vyjmout vrtací příslušenství ze sklíčidla. Jak vyjmout vrták bez pomoci a s minimálním rizikem poškození nástroje? Za tímto účelem je třeba si uvědomit některé zvláštnosti podobných problémů, které při používání nástroje vznikají.

Pokud je vrták zaseknutý ve sklíčidle, nakapejte do oblasti spoje několik kapek oleje.

Typy a příčiny zaseknutí vrtáku ve sklíčidle

Existují 4 verze tohoto problému:

 • Vrták zaseknutý ve sklíčidle ve vrtačce nebo v adaptérovém sklíčidle pro běžný vrták v otočném stole;
 • Vrták(y) zaseknutý(é) ve sklíčidle jádrového vrtáku.
READ  Benzínový generátor nefunguje - co mám dělat?

varianta je způsobena nutností používat při práci s otočným stolem běžný vrták. K dispozici je mezisklíčidlo, které slouží ke stejnému účelu jako běžná vrtačka, zasune se do upínacího zařízení vrtáku a provede se vrtání. Po práci někdy nelze vrták volně vyjmout, protože není možné vyšroubovat nebo uvolnit čelisti sklíčidla. Tento problém není obtížné vyřešit. K zaseknutí vrtáku obvykle dochází, pokud je mechanismus zaseknutí vrtáku nenamazaný nebo velmi znečištěný.

K uvolnění pojistného mechanismu potřebujete kapku žíraviny, např. WD-40 nebo parafínu. Přibližně po 5 až 10 minutách jemně poklepejte mosazným kladivem na sklíčidlo a ihned se druhou rukou pokuste vrták uvolnit. Po těchto krocích lze zařízení odšroubovat. Když je sklíčidlo volné, vyčistěte ho a naolejujte.

PŘEČTENÍ Nastavení volnoběžných otáček STIHL 180

Vrták ve sklíčidle je zaseknutý ve druhé variantě. Dochází k němu z jiných důvodů, než je zaseknutí vrtáku ve sklíčidle. Vrták nebo kroucený vrták ve sklíčidle je vystaven rotačnímu a malému rázovému zatížení, které se může přenášet na jejich těla pouze přes čelisti vrtáku a stálý doraz na dně sklíčidla. Pákový mechanismus a kinematika vrtáku ve sklíčidle jsou zcela odlišné. Protože peorátor

vrtáky a vrtáky jsou poháněny speciálním kladivem, které je poháněno elektromotorem nářadí a naráží na stopku vloženého nástroje (vrtáky, vrtáky, bity, sekáče). Vložené nástroje mají ve vlastním těle speciální drážky, které způsobují jejich fixaci ve vypočtených mezích a přenos krouticího momentu. Špatné nástroje mají velmi měkkou ocel, která nebyla tepelně ošetřena a která může způsobit odštípnutí stopky, zejména při trvalém používání.

JAK ODSTRANIT POŠKOZENÝ VRTÁK SDS Z PENSTOCKU

Jak vyjmout zlomený vrták SDS z vrtacího dříku

Demontáží sklíčidla není možné jej shora vyjmout.

Metody, které pomáhají odstranit vrták

Pokud vrták upnete do svěráku a uvolněním ho vytáhnete, jistě to půjde.

Konstrukce sklíčidla spočívá v pohybu vrtacího (vrtacího) nástroje po hlavni. Při nýtování (zvětšení průřezu zadní strany vrtáku) neumožňuje stopka volný výstup vrtáku. Jedná se o častější příčinu problému. Zkuste bit extrahovat samozřejmě pomocí následujících metod:

 • Zaseknutý vrták upněte do svěráku na pracovním stole, po dokončení kývejte nástrojem ze strany na stranu, vytáhněte jej osobně.
 • Upněte vrtačku do velkého stolního svěráku, abyste nezničili její tělo (použijte gumové distanční podložky). Poté se vrták upne plynovým klíčem (č. 1) nebo malým svěrákem a zatluče se do něj měděným kladivem. Směr úderu by měl být ve stejném směru, v jakém nástroj vychází ze sklíčidla.

Při obou metodách se samozřejmě používá penetrační voda. Práce bez mazání a zablokování může způsobit zaseknutí. Pokud se pod upevňovací kuličkou nachází šupiny nebo jiné tvrdé kameny, nemusí se vrták uvolnit. Abyste tomu předešli, je třeba stopku vždy dodatečně namazat

Pokud se zjistí, že je ve sklíčidle zkroucený, je třeba odstranit součásti sklíčidla sejmutím pryžové zátky a pojistného kroužku. Nebo zkuste vrták otočit o 90° dozadu (směr otáčení je patrný ze zářezů na vrtáku a čelistech sklíčidla). Při otáčení vrtáku dochází obvykle k následující výměně částí čelistí vrtáku.

Mějte na paměti, že dlouhodobé používání špatného nářadí vede k silné deformaci stopky vrtáku, a proto navrhované metody nepomáhají k jeho opětovnému získání.

V takovém případě je nutné otočný stůl kompletně demontovat a zaseknutý vrták vyrazit kladivem

Z důvodu podobného provozu je nutné vyměnit hřídel nástroje. Mnoho strojů má jednotlivá demontážní schémata, proto je lepší vyhledat montážní výkres všech součástí. Přesto není nutné bez zámečnických dovedností provádět demontáž a opravu sestavy hlavně. V takovém případě je lepší zavolat do servisu.

Vrták lze navrhovanými metodami vyjmout po prvních 2-3 úderech přiměřenou silou. Pokud nedojde k žádnému viditelnému uvolnění, dojde při dalším pokusu o vyražení pohonné jednotky k úplnému rozbití rotačního kladiva.

Tipy, jak se vyhnout podobným případům

Použití značkových vrtáků je zárukou, že se vrták ve stopce nezasekne. Bohužel současná prodejní místa stavebních strojů samozřejmě prodávají padělky. Abyste se vyhnuli nehodám, je nezbytné provést zkušební provoz se zakoupenými vrtáky.

dělat, vrtákem, vrtačce

Pokud šnek po několika otvorech projde klidně stopkou

Upevňovací zařízení. neporušitelná kazeta

Sklíčidlo je přípravek, ve kterém je vrták upevněn. Vrták je našroubován na vřeteno nástroje. vrtáky jsou nejčastěji vybaveny vačkovým sklíčidlem. Tato konstrukce je dutý válec s kovovými čepy uvnitř. Otáčením kolečka na vnější straně jednotky se „prsty“ na zúženém vnitřním povrchu pohybují k sobě nebo od sebe. Lze použít jádrové bity s válcovou stopkou i šestihrannou stopkou.

Zařízení typu cam je velmi pohodlné, snadno použitelné a velmi oblíbené. To však není bez nevýhod. Jednou z nevýhod je obtížná práce s malými vrtáky. Krátký obrobek může jednoduše spadnout do. Lze ji upnout tak, že se vrták udržuje ve vodorovné poloze, ale při práci se nesmí na vrták vůbec silně tlačit. Pokud byl do vrtáku vložen jiný vrták, lze jej vyjmout otočením nastavovacího kroužku v příslušném směru. Ne vždy je to možné provést ručně a k tomuto účelu existuje speciální klíč, který funguje jako páka a zvyšuje sílu. Mimochodem, utahování vrtáku bez klíče se také nedoporučuje. čím větší je průměr vrtáku, tím bezpečnější musí být upevnění.

READ  Jak řezat dřevotřískovou desku bez chipples. Vrtačka tryska

Pokud si zakoupíte upínací přípravek, ujistěte se, že je pogumovaný, protože to zabraňuje poranění rukou při upínání nástroje.

Rychloupínák. druhý nejoblíbenější. lze použít bez klíče. Stačí vložit vrták a otočit pákou, což lze často provést jednou rukou. Aretace vrtáku, kterou tento typ sklíčidla nabízí, je pro většinu prací dostatečná, ale je méně bezpečná a dražší než klasické sklíčidlo. Hlavní výhodou rychloupínacího sklíčidla je rychlá a bezpečná výměna vrtáku, protože nemá zuby, které by mohly poranit ruce. Výhodou je také absence speciálního klíče! Zkušení stavitelé vědí, jak snadno se může ztratit, takže velmi často vidíte klíč přilepený k drátu páskou nebo lepicí páskou.

Samozřejmě to nepřidá na pohodlí, ale dává vám to jistotu, že nemusíte hledat klíč po celém webu. Jak vyměnit vrták v elektrickém šroubováku? Vzor je naprosto totožný. sklíčidla většiny vrtaček jsou podobná sklíčidlům šroubováků. Samozřejmě, že druhý nástroj nemůže být plnou náhradou za kvalitní vrtačku, i když jen proto, že spojovací materiál není určen pro vrtáky s velkým průměrem a rychlost elektrického šroubováku, zpravidla méně.

Metody

Nejprve zkuste šnek přidržet ve svěráku.

Poté nástroj táhněte v opačném směru a kývejte jím dopředu a dozadu.

Samotné sklíčidlo musí být při tomto úkonu otevřené.

Pokud vrták není příliš zaseknutý, můžete problém rychle vyřešit.

Druhá metoda rovněž využívá svěrák. Po upnutí šneku co nejvíce otočte stroj dozadu. Přístroj nenechávejte zapnutý nepřetržitě, ale vždy na několik sekund krátce stiskněte tlačítko. V opačném případě by mohlo dojít k jeho poškození, pokud byste vrtačku provozovali příliš dlouho.

Po zaklínění nástroje jej prudce vytáhněte ze svěráku. Ve sklíčidle pak zůstane pouze šnek, který již není pro další použití potřeba. Místo svěráku lze použít silnou dřevěnou desku. Poté se na otočném stole aktivuje režim vrtání s reverzací. Vrtejte, dokud se nástroj nezasekne.

Pokud tomu tak není, zkuste třetí metodu. Za tímto účelem upněte samotné rotační hrábě do svěráku. Dávejte přitom zvláštní pozor, abyste nepoškodili pouzdro nástroje. Kolem rotačních kladiv by mohla být vložena vrstva pryže nebo podobného materiálu. Poté použijte plynový klíč (pokud ho nemáte, postačí jiný svěrák malých rozměrů). Použijte ji k upnutí nástroje. Nyní použijte mosazné kladivo a klepněte na klíč v opačném směru, než je sklíčidlo

Čtvrtá metoda rovněž vyžaduje použití svěráku. Po upnutí nástroje jej spusťte zpětným chodem při nejvyšším možném výkonu. Nenechávejte nářadí trvale zapnuté, ale v krátkých intervalech zapínejte startovací tlačítko. V opačném případě by se nástroj mohl během přesčasů zlomit s ulomenou stopkou.

Důležité! Pokud po 3 až 5 pohybech není potřeba žádný další zásah, není nutné provádět žádné další kroky. V takovém případě je deformace šneku příliš velká a celý nástroj je nutné demontovat, aby bylo možné jej vyjmout.

Pro Peorator neexistuje standardní postup demontáže, protože každý model je navržen individuálně. Pokud má osoba zkušenosti s demontáží nářadí, může se o to pokusit sama. Nejprve sejměte horní gumový kryt kazety a poté sejměte pojistný kroužek pod ním. Pokud existuje obava, že by se nářadí mohlo při demontáži poškodit, je třeba přivolat servisní středisko

Jak odstranit rozbitý vrták

Vrták se může ve sklíčidle nejen zaseknout, ale v některých případech i zlomit. Ze zařízení je třeba vyjmout pouze stopku bitu. V této situaci vám pomohou tenké kleště. Kleště nebudou úspěšné, protože je nelze uvolnit uvnitř sklíčidla.

Vložte jehlové kleště do hořáku mírnou silou. Pak je mírně otevřete, uchopte kus vyjmutého šneku a vytáhněte jej. Aby se vám s nástrojem lépe pracovalo, můžete z něj předem odstranit gumičku.

Pokud není zařízení zaseknuté, sklíčidlo se přitáhne k vám a zapne se režim drcení. Vrták se pak umístí vzhůru nohama. Kus šneku vypadne sám od sebe kvůli vibracím, na které narazí. Pokud žádný z výše uvedených způsobů nepomůže, je nutné nářadí demontovat.

Rady, jak se vyhnout riziku zaseknutí

Abyste se vyhnuli problémům se zaseknutím šneku ve sklíčidle, doporučujeme používat pouze kvalitní nástroje známých a oblíbených značek. Při práci s různými materiály je navíc nutné správně a vhodně zvolit vhodné bity a příslušenství.Před dlouhodobým používáním jádrového vrtáku je vhodné předem zkontrolovat jeho kvalitu.

Za tímto účelem udělejte do pracovní plochy několik otvorů pomocí bitu a poté jej vyjměte ze sklíčidla. Pokud po manipulaci snadno projde stopkou a je vyjmut, je pravděpodobné, že takový bit je vyroben z kvalitního materiálu a neměl by se při práci deformovat.

READ  Elektrický šroubovák akumulátorová vrtačka, která společnost je lepší

Jak odstranit jádrový bit z betonové stěny?

V železobetonové stěně byl otvor o průměru 10 mm. Rozšířil jsem ji vrtákem 16 mm, vrták 16 mm pronikl do zdi o 6 cm a zasekl ji. pravděpodobně s výztuží. Ani tady, ani tam.

Prosím, poraďte, jak ji odstranit!

 • Nelze odšroubovat klíčem. také se obávám, že s dlouhým nástavcem na klíči rozbijete čelní plochy SDS-Plus. Existuje klíč SDS-Plus?
 • Když začnu vyrážet zadní stranu kladivem, obávám se, že ji vůbec nevytáhnu.
 • Zatím vidím pouze možnost vytrhnout otvor ze stran, což je velmi ošklivé.

Děkuji všem za užitečné návrhy. Mám opravdu špatnou náladu

Otáčení a kývání hrášku dozadu nefunguje?

Moje vrtačka nemá zpětný chod. Kromě toho se vůbec neotáčí. je chráněn.

Vrták je krátkýе. Vyčnívá pouze stopka SDS?

Vrták je dlouhý 45 cm a vrtal jsem o 6 cm hlouběji. Drží se maximálně v posledních 2 až 3 cm.

zlnc napsal : V železobetonové stěně byla 10mm díra. Začal jsem ho rozšiřovat pomocí vrtačky na 16 mm

To je vaše chyba. Už to nikdy nedělejte.

zlnc napsal : Jak se to dá vyndat, prosím poraďte!

Plynovým (trubkovým) klíčem. Pravděpodobnost zlomení vrtáku je přirozeně velmi vysoká.

zlnc napsal : Když začnu příklepem ze zadní strany, obávám se, že se mi vrták nepodaří vůbec vytáhnout.

zlnc napsal : Vrták je 45 cm dlouhý, je 6 cm hluboký.

Upněte bór (možná bude nutné na něj nasadit nějakou ocelovou rozpěrku, protože bór je příliš dlouhý na to, aby se dal vyjmout).к. ne všechny klíče jsou schopny stlačit 16 mm

Ještě jednou, prosím. Nerozumím tomu. Udeřte do čelistí plynového klíče? Jakým směrem? Další podrobnosti, prosím? (98 %. inspirativní čísla!)

Vyzkoušeno. Upnu vrtačku plynovým klíčem, vytvořím rovnoměrnou sílu na vyšroubování přitlačením klíče k podlaze vlevo od vrtačky, udeřím do čelistí. Vrták se nepohybuje.

zlnc napsal : Dokonce vytvářím sílu na vyprošťování,

Nemusíte to dělat, stačí zaklepat

Vezměte si větší kladivo. 200 gramů. Myslím, že to nestačí

Proč potřebujete dodatečné tření? Potřebujete klepat podél osy

dělat, vrtákem, vrtačce

Žádný problém. to znamená správně použít vektor

dělat, vrtákem, vrtačce

zlnc napsal : Mládenci hodně dlužím!

Ano, prověřte, co vrták ruší.Vrtáky mají být hotové. Chvíli nesešlapujte pedál a vypněte režim kladiva. Hodně štěstí ZS: Už víte, jak odstranit jádrový vrták, když se zasekne

Nejjednodušší je nastavit ji na čistý náraz, zapnout ji a VELMI mírně ji rozhoupat do stran. Obvykle se poté šnek vytahuje ručně.

Kvost napsal : Proti směru hodinových ručiček s plynovým klíčem.

A to ne podle SDS, ale podle samotného těla vrtačky. S klíčem číslo dvě už můžete ze zdi vykroutit peklo

Serg napsal : Klíč číslo dvě už dokáže vyšroubovat čerta ze zdi

T283TA napsal : Nejjednodušší je dát nohu na čistý úder

Mládenec napsal : Viděl jsem takové odštípnuté vrtáky

Naopak, je tak zanesený, že se dá jen stěží vytočit, i když souhlasím s tím, že klín není totéž co klín. v jiném případě to může fungovat.

Naopak, klín je tak ucpaný, že ho lze jen stěží vytočit, i když souhlasím s tím, že klín není totéž co klín. v jiném případě to může fungovat

lahr napsal/a : Asi proto, že věděli, že tip je z Ruska.

Pán je pánem domu. Nikdy jsem tímto způsobem neměl problémy s odstraněním lepivého vrtáku, plynový klíč byl na stejné hromadě jako prášky.

Jak zachránit sklíčidlo vačky s klíčem

Pokud je příčinou pouze drobná koroze nebo deformovaný vrták, budete potřebovat plynový klíč, sekáč nebo šroubovák a kladivo o hmotnosti 700 g:

 • Postříkejte sklíčidlo přípravkem na rozpouštění rzi, tukem nebo strojním olejem / jakýmkoli minerálním olejem.
 • Nechte 5-20 minut stát.
 • Plynovým nebo instalatérským klíčem upněte sklíčidlo tak, aby vrták byl na levé straně.
 • Upněte sklíčidlo svěrákem, svorkou nebo jednoduše nohama.
 • Umístěte šroubovák na upínací kroužek do drážky mezi zuby, nakloněný směrem od vás.
 • Záměrně klepněte kladivem na rukojeť šroubováku, aby se kroužek otočil.

Pokud máte dva momentové klíče, můžete zkusit otáčet oběma kroužky současně v opačných směrech.

Tip Vždy zkontrolujte, zda sklíčidlo nemá rýhy, promáčkliny nebo jiné vady uvnitř sklíčidla. V takovém případě je nejlepší šroubovák vyměnit. Otevřete sklíčidlo co nejvíce a uvolněte šroub na „dně“, abyste mohli vyjmout trysku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS