Co je lepší používat s hoblíkem Makita nebo Metabo?

Žebříček pravítek na dřevo: vyberte si pravítko pro své dřevoobráběcí potřeby

Rotační hoblíky jsou určeny pro práci se dřevem. Jedná se o speciální druh hoblovacího stroje, který je určen pro práci s obrobky a úpravu jejich tloušťky. Často se zpracovávají obrobky, které již prošly hoblovkou. Pokud žijete na venkově nebo rádi pracujete se dřevem, podívejte se na náš výběr nejlepších hoblíků do dílny. Je důležité zvolit správnou velikost a cenu zařízení a věnovat pozornost některým vlastnostem. Řekneme vám, na co se při nákupu zaměřit.

Stačí se podívat na našich 10 nejkvalitnějších strojů a vybrat si z nich. Hodnocení na základě hodnocení a zpětné vazby od zákazníků.

10 nejlepších hoblíků pro kutily

Než si koupíte hoblík do domácí dílny, zvažte 10 nejlepších modelů a rozhodněte se podle klíčových vlastností, ceny a ohlasů zákazníků.

Metabo DH 330

Dlouhá vodicí lišta se vyznačuje robustní konstrukcí. Počet nožů pro zpracování dřeva. 2. Žádný rám. Zařízení má tloušťku 3 mm.

Kupující uvádějí, že jsou se zakoupeným strojem spokojeni a používají jej ve své domácí dílně pro výrobu nábytku a různých druhů dřevěných dekorací. Aby přístroj fungoval bez problémů, je nutné důsledně dodržovat návod k použití a včas měnit čepele, aby se neztupily.

Enkor Korvet 222

Fréza na dřevo Enkor se prodává včetně rukojeti, nožiček, upevňovacího šroubu, seřizovacího zařízení, kalibrátoru a dalších dílů. Hlavní výhodou je nastavovací stupnice, kterou lze použít k přesnému nastavení pro zpracování dřeva. Stroj se snadno používá, má speciální rukojeť s válečkem.

 • Stabilita karoserie díky širokému základnímu rámu;
 • Šikovná rukojeť;
 • tovární nastavení;
 • kompaktní velikost.

Přestože přístroj funguje bez větších komplikací a poruch, je nutné pravidelně měnit nože, což mnozí uživatelé považují za hlavní nevýhodu přístroje. Je však dokonale kalibrován a umožňuje provádět přesné a kvalitní opracování jakýchkoli dřevěných povrchů.

SPETS SRM-2000

Příkon hoblíku SPETS je 2000 W a otáčky hřídele jsou 8000 ot/min. Správné použití zajišťuje kvalitní zpracování dřevěných obrobků a jejich správné uložení. Maximální výška obrobku. 160 mm.

Podle názoru zákazníků je SPETS SRM-2000 nejlepší volbou, pokud potřebujete cenově výhodné zařízení s dobrými funkcemi. Vhodné pro domácí dílnu. Vysoce kvalitní zpracování dřeva je možné při dodržení správných pravidel používání.

Makita 2012NB

Pravítková jednotka vhodná pro práci na deskách do hloubky 3 mm. Stroj je vybaven dvěma pracovními noži na řezání dřeva. Žádný základní rám. Stroj je dostatečně malý, aby se vešel i do malé dílny.

 • přednastavení z výroby
 • Tichý provoz;
 • samočinné polohování nožiček;
 • evakuace čipů;
 • trvanlivost.

Pro tloušťkovač lze použít různé nože. stroj vydrží mnoho let, pokud se opotřebované nože včas vymění a jednotlivé díly se naolejují a vyleští.

SR4-20M-01

Pomocí stroje SR4 může mistr provádět hoblování desek a nosníků. Ideální pro malé dílny, zejména pro malosériovou výrobu nábytku a truhlářských výrobků.

 • Základní rám s nízkými vibracemi je tuhý;
 • Stroj je vybaven jedním elektromotorem pro pohon posuvu;
 • praktická tabulka;
 • kvalitní válečky;
 • Stroj je dobře sestaven a jeho součásti jsou robustní.

Zákazníci si všimli, že CP4 má navzdory své vysoké ceně mnoho pozitivních vlastností. stůl lze posouvat ručně a stroj se velmi pohodlně používá. Povrch stolu je hladký, což umožňuje opracování desek podle všech nábytkářských norem. Navrženo pro jednoduchost, robustnost a pohodlí.

READ  Která motorová nebo šavlová pila je lepší?

DeWALT DW735

Řezačka panelů DeWALT je u zákazníků velmi oblíbená. Přístroj dokáže důkladně vyfrézovat dřevěný obrobek a získat dokonale rovný a hladký povrch.

 • Kompaktní velikost;
 • vysoká kvalita;
 • montážní otvory v zařízení;
 • hliníkový plášť;
 • Bezpečnostní ochrana.

Podle zákazníka zvládne rotační bruska DeWALT práci jakékoliv složitosti a připraví dřevo pro další použití a dodá mu dokonalý tvar. Pokud se dodržuje návod k obsluze, nedochází během provozu k žádným poruchám.

PATRIOT TP 255

Maximální hloubka tloušťky stroje je 2,5 mm. Rychlá přeprava obrobků, žádné prokluzování a dokonalá povrchová úprava. Stroj může zpracovávat obrobky do maximální výšky 130 mm.

Kupující jsou s tímto strojem spokojeni a konstatují, že je ideální pro domácí dílnu na dřevo a nábytek. Hlavními výhodami jsou snadná a pohodlná obsluha a žádné poruchy stroje, které by mohly vést k jeho poruše.

Deset nejlepších. DeWALT D27300

Robustní konstrukce a vynikající funkčnost kompenzují vysokou cenu stroje.

 • Střední
 • Země: USA
 • Pracovní stůl: 595×280 mm
 • Šířka obrobku: až 260 mm
 • Hloubka plánování: 3 mm
 • Motor: 2,1 kW
 • Otáčky hřídele: 6200 ot/min

Ideální pro uživatele, kteří potřebují výkonný kombinovaný stroj s malými rozměry. Dbali jsme na bezpečnost uživatele a vybavili stroj ochrannými systémy proti náhodnému spuštění a přetížení motoru. Nový systém nastavení a robustní hliníková vodicí lišta pro vysoce přesné hoblování. Model získal mnoho pozitivních recenzí, i když někteří uživatelé oprávněně poznamenávají, že za takovou cenu mohl výrobce instalovat moderní segmentovou hoblovací hřídel.

lepší, používat, hoblíkem, makita, nebo
 • Orební a hoblovací stroj
 • Robustní konstrukce
 • Kompaktní velikost
 • Inteligentní systém nastavení
 • Řezná hřídel

Oblasti použití

Hoblík v té či oné podobě najdete v každé velké dřevozpracující firmě i v každém malém truhlářství. Pomocí takového systému můžete vyřešit následující požadované úkoly:

 • Stroj je navržen tak, aby obrobky byly co nejhladší a nejrovnější;
 • Vyrovnejte podlahové desky nebo stěnové desky;
 • vyrovnat povrch jakéhokoli dřevěného výrobku;
 • k rovinnému obrábění obrobku.

Bosch GSR 180 je multifunkční elektrický šroubovák, který nejen šroubuje kovové spojovací prvky, ale také dokonale vrtá.

Makita DTD152Z je vysoce výkonný model s vysokým krouticím momentem, který nabízí patentovanou kvalitu a spolehlivost při provozu.

Metabo PowerMaxx BS Basic. relativně levný, ale neméně kvalitní a produktivní přístroj.

Interskol DA-18ER není špatný domácí elektrický šroubovák, který potěší pohodlným a tichým provozem.

DeWALT DCD778D2T, který má bezkartáčový motor a dobrou výdrž baterie.

Na co se zaměřit při výběru hoblíku s pojezdem

Výkon motoru. Čím vyšší je, tím je stroj výkonnější a tím vyšší je spotřeba energie. Obvykle mezi 1500 a 2000 watty.

Obráběné pracovní strany. Hoblovka obvykle opracovává pouze jednu stranu obrobku. horní stranu., ale hoblovky/hoblovky pracují současně na horní i spodní straně a profesionální modely mohou být dokonce vícestranné, ale to je vzácné.

Rychlost otáčení hřídele. Zpravidla se pohybuje v rozmezí 8000-10 000 otáček za minutu. Čím vyšší jsou maximální otáčky, tím náročnější je manipulace s materiálem.

Hloubka odstranění. Tento údaj udává, jak tlustou desku lze ze stroje vyjmout na jeden průchod. Výrobci zpravidla uvádějí maximální tloušťku odstranění 2-3 mm, ale takový výsledek je možný pouze u dostatečně úzkých obrobků. Pokud se dostanete příliš hluboko do širokého obrobku, motor jednoduše nedokáže otáčet hoblovací hřídelí a práce se zastaví.

Velikost obrobku. Nejběžnější tloušťky se pohybují mezi 5 až 6 mm a 150 mm. Tenčí obrobky by se příliš deformovaly a měnily by se v třísky a při větší tloušťce by byl stroj příliš těžkopádný. Šířka hoblování je obvykle 300-330 mm.

Automatická rychlost podávání. Všechny tloušťkovací stroje jsou vybaveny automatickým podávacím systémem: válečky, které přitlačují obrobek ke stolu a posouvají jej stejným způsobem. Rychlost obrobku uvnitř stroje je obvykle 4 až 9 metrů za minutu.

READ  Kolik motorového oleje používat v motorovém kultivátoru?

Typ nožů. Nože v hoblovací hřídeli mohou být jednorázové nebo brousitelné. Jednorázové nože jsou obvykle oboustranné: když se jedna strana otupí, je třeba nástroj otočit na druhou: když se otupí i tato strana, je třeba nástroj vyměnit. Nože pro opakované použití, které ztratily svou ostrost, je třeba znovu nabrousit. První metoda je jednodušší a pohodlnější, ale nože jsou drahé a ne vždy je možné najít vhodný model. Údržba více nožů je levnější a lze je používat mnoho let bez nutnosti výměny.

Počet nožů. Hoblovací válec má obvykle dva nože umístěné proti sobě. Hřídele se třemi noži jsou méně časté.

Materiál válečku. Menší hoblíky jsou často vybaveny obyčejnými černými gumovými válečky: mohou klouzat po obrobku a zanechávat černé stopy, pokud se přilepí. Polyuretanové válečky nezanechávají stopy na dílech, takže jsou vhodnější než gumové válečky. Kovové válečky s nárazem zabraňují prokluzování a nezanechávají skvrny na deskách, ale mohou zanechat na obrobcích stopy, které zůstanou po obrábění.

Systém značení. Při koupi se vyplatí také sledovat: tloušťkoměry mohou být vybaveny milimetrovými nebo palcovými značkami. Zapomenout na to znamená převádět v hlavě zlomky palce na zlomky metru. příliš mnoho možností k chybě.

Chipsetter. Aby se hobliny nedostaly všude kolem, jsou profilovače vybaveny speciálními lapači, které jsou připojeny k systému odsávání prachu. Dílna tak zůstává čistá, na druhou stranu se neustále ucpávají lapače třísek, takže se vyplatí na to dávat pozor.

Profesionální a domácí tloušťkovače. Toto rozdělení je spíše relativní a mezi profesionálním, poloprofesionálním a domácím modelem nejsou zásadní rozdíly. Specializované modely jsou obvykle výkonnější, spolehlivější a navržené pro nepřetržitý provoz po delší dobu, ale jsou mnohem dražší než domácí modely.

Aktuální parametry výběru

Při výběru stroje pro domácnost pro vlastní potřeby je třeba věnovat pozornost jeho výkonnostním parametrům. V některých situacích je důležité koupit tloušťkovač s „dodatečnou rezervou“, ale často to vede ke zbytečnému vynakládání peněz a energie, které se později nemusí hodit.

Těmto hodnotám je třeba věnovat pozornost:

 • Rozměry. Čím větší je jejich počet, tím více obrobků může projít pracovním prostorem.
 • Hloubka řezu. Nože mohou najednou odstranit pouze omezené množství výšky, ale čím větší je řez, tím silnější musí být elektromotor.
 • Výkon motoru. Příliš pomalému motoru může trvat několik pokusů, než dosáhne požadované výšky.
 • Rychlost otáčení pracovního válce. Čím rychleji se otáčíte, tím čistší a hladší je povrch obrobku a tím rychleji můžete dřevo protáhnout.
 • Hladina hluku. v některých případech je to rozhodující. Nejnižší prahovou hodnotu vykazují stroje Makita.

Při nákupu se vyplatí zakoupit náhradní sadu nožů.

Jaké typy jsou k dispozici?

Pokud má člověk co do činění se dřevem, jeho značné množství vyvolává otázku, jak rychle a kvalitně nasekat prkna. Lze je vyrobit ručně, ale je to pracné a příliš těžké. Speciální jednotky s řezacími hřídeli, které automaticky podávají obrobky, mohou pomoci urychlit a usnadnit proces.

Co to je a jaké varianty jsou k dispozici? Nejlepší výrobci nasytili trh různými produkty a představují různé typy strojů. Jejich rozdíly najdete ve srovnávací tabulce:

Trapézový typPopis
Jednostranný Kategorizováno jako domácí. Hoblování na jedné straně obrobku. Používá se pro domácnost. Existuje mnoho populárních modelů.
Oboustranný Považováno za profesionální. Pro horní i spodní povrch. mají vysoký výkon a vysokou rychlost.
Třístranné, čtyřstranné a čtyřstranné Průmyslové varianty, které zpracovávají dřevo na obou stranách. Slouží k tomu, aby díly získaly pravidelný geometrický tvar a okraje požadovanou texturu. Velmi nadměrné rozměry, nadváha a obtížné používání. Jejich hlavní výhodou je produktivita.

Klasifikace podle konstrukce

Jedná se o stacionární dřevoobráběcí stroje:

 • Mobilní. Jsou lehké a kompaktní, obvykle se umísťují na horní část pracovního stolu a jsou ideální pro domácí práci s malými součástkami.
 • Stacionární. Větší a těžší než jejich protějšky. Použití pro zpracování velkých obrobků.
READ  P 08361 Mazivo pro převodovky Makita

Bez ohledu na oblíbenost modelu a jeho konstrukci jsou zařízení vybavena automatickým podavačem. Válečkový systém přitlačuje dřevo k válečkům a „dopravuje“ je na pracovní plochu.

Modely se liší nejen funkčností, ale také otáčkami hřídele, spotřebou energie, počtem nožů, funkcemi, průměrnou cenou atd.

Funkční rozdíly

Abyste si mohli vybrat, musíte vědět, co výrobci nabízejí a jaké funkce poskytují. Podívejte se na základní verze:

 • Domácnost. Základní vlastnosti: kompaktní, lehký, lze jej instalovat na malém prostoru. Nabízejí nízký až střední výkon. Levná cena. Použití pro malé obrobky a mělké řezy (1 až 1,5 mm). Ruční podávání ve většině případů. Nelze provádět hluboké řezání povrchů. Fyzicky náročné. Nepoužívá se pro obrobky v průmyslovém měřítku.
 • Průmyslové. Nejlepší modely mají vysokou rychlost a značný výkon, schopnost hlubokého řezání. Zabírá spoustu volného místa v místnosti. Dodává se s funkcí automatického podávání. Připojení k elektrické síti 380 V. Vysoký výkon vyžaduje vlastní chladicí systém. Čepele, které lze namontovat na jednu nebo obě strany. Hlavní konstrukční prvky: dvojitý stojan, pohyblivý buben, lopatky. Hloubku řezu lze nastavit pomocí řídicí jednotky.
 • Hoblovky a pily s vratným pohybem. K použití tam, kde je potřeba přesně vyřezat dřevěné detaily, nástroje a další příslušenství vlastníma rukama. Dokáže dosáhnout dokonale hladkého povrchu, zmenšit tloušťku podélnou metodou, odstranit různé vady, jako jsou třísky, smykové posuny, konvexita atd. Někteří výrobci umožňují vratný pohyb zařízení. Kterou společnost je lepší koupit, záleží na preferencích výrobce. Vyráběné zahraničními i domácími společnostmi. Každý rok se objevují nové produkty, které se dostávají na vrchol žebříčku kvality.
 • hoblík a pístový hoblík. Frézování, opracování základní desky pomocí nožového hřídele instalovaného pod stolem. Oboustranné a jednostranné. První možnost se častěji používá pro samoléčbu doma a v průmyslu.

Jak vybrat hoblík

Před rozhodnutím o koupi hoblíku je třeba zvážit několik faktorů a vlastností. Stroj na zpracování dřeva je drahá záležitost a ve většině případů si vystačíte s obyčejným hoblíkem nebo hoblovkou. Pokud však práce se dřevem zabere hodně času nebo pokud byla zorganizována výroba nábytku nebo dřevěných obrobků, pak je nákup ořezávače dřeva nejlepším řešením.

Chcete-li si pořídit nejlepší hoblík, musíte zvážit několik faktorů:

 • cena. Vysoká cena je často překážkou nákupu, přestože zařízení může být vysoce kvalitní a mít vynikající výkon. důležitý bod. koupě levného stroje neznamená, že je stroj nekvalitní, ale může být méně kvalitní nebo méně výkonný. Nákupem stroje pro domácí opravy můžete ušetřit peníze, ale pokud plánujete vyrábět nábytek, doporučujeme zvolit kvalitní model za slušnou cenu;
 • umístění. Přestože jsou hoblovky malé, vyžadují prostor pro instalaci a skladování. Někdy kupující zvažují velikost zařízení, ale zapomínají vzít v úvahu délku zpracovávaných desek;
 • technické vlastnosti zařízení. Při nákupu byste měli věnovat pozornost šířce a délce řezu, hmotnosti zařízení a otáčkám hřídele. Důležitý je také výkon. pro standardní aplikace stačí středně výkonný stroj s příkonem do 1500 W. Pro tvrdé dřevo postačí stroj s výkonem až 1800 W.

Aby nedošlo k chybnému nákupu, je třeba se při výběru zařízení řídit následujícími cíli. Čím výkonnější stroj, tím lépe. Pro domácí použití a výrobu jednoduchých dřevěných výrobků z měkkého dřeva je vhodný cenově výhodný, jednoduchý stroj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS