Co můžete vyrobit z kotoučové pily

Jak vyrobit kotoučovou pilu. návod krok za krokem pro vlastní ruce

Tepelné zpracování dodává čepeli potřebnou tvrdost, takže se při používání neztupí. Přesnou teplotu není možné doma určit. Existuje však cesta ven. Stačí k tomu jednoduchý magnet. Jakmile obrobek pro nůž přestane být magnetický, zahřeje se na správnou teplotu.

Poté, co obrobek dosáhne požadované teploty, je třeba jej v tomto stavu udržovat přibližně 1-1,5 minuty na každý 1 mm tloušťky. V případě podomácku vyrobeného pilového kotouče je doba kalení 3-5 minut. To bude stačit. Poté se obrobek ponoří do rostlinného nebo strojního oleje, který se předtím zahřeje na 50 °C

Tento postup je třeba provádět pečlivě. Olejové výpary se mohou vznítit od rozžhaveného polena, proto je nutné mít po ruce hasicí přístroj

Něco málo o kalicí peci. Pokud není možné použít průmyslové zařízení, můžete si vyrobit vlastní pec. Za tímto účelem rozdělejte dostatečně velký oheň, aby se obrobek rovnoměrně zahříval. Když se dřevo propálí a objeví se uhlíky, položí se na něj podomácku vyrobený nůž. Jako kovárnu lze použít domácí fén nebo pumpičku na matrace.

Co je potřeba:

Poté se kotouč upne do svěráku a úhlovou bruskou s jemným řezným kotoučem se z něj vyřízne obrobek. Pokud jsou v šabloně složité křivky, je nejlepší řezat s rezervou, aby se příliš nezasekávaly.

Pro urychlení procesu lze velké výstupky odřezávat po částech pomocí řezacího kotouče. Dokončete obrysy broušením nebo broušením na pásové brusce.

Po vybroušení obrobku do požadovaného tvaru je třeba papírovou šablonu odtrhnout a vybrousit ji na holý kov. Okamžitě se odstraní zkosení na čepeli.

Pokud si po broušení hrubým brusným papírem všimnete škrábanců, můžete je odstranit ručně pomocí smirkového papíru. Při snižování zrnitosti se snažte dosáhnout zrcadlového lesku povrchu.

Před dalším zpracováním je třeba ostří sekery zamaskovat maskovací páskou nebo lepicí páskou, aby nedošlo k poranění nebo zanechání nových škrábanců. Poté se vyvrtají otvory pro podložky na rukojeti sekery. Pokud je třeba posunout těžiště nástroje blíže k noži, je třeba vyvrtat více otvorů, aby se odlehčila zadní část nástroje.

V případě potřeby se naolejují nebo natřou. Poté se odstraní ochranná páska a ostří se nabrousí.

Hlavní kroky prací

Dalším krokem je upnutí pilového kotouče na stůl a řezání obrobku úhlovou bruskou. Poté se všechny nerovnosti a otřepy odstraní broušením.

READ  Jaké je namáhání hrotů pily?

Vnitřní hrany obrobku lze opracovat pomocí vrtačky s brusným nástavcem.

Poté vyvrtejte otvory pro upevnění dřevěné rukojeti. Dokončovací fázování a broušení.

V posledním kroku zbývá vyrobit dřevěnou rukojeť nože. K tomu autor používá několik druhů dřeva.

Pokud chcete vyrobit levnější verzi rukojeti, použijte běžnou překližku.

Další informace o tom, jak vyrobit kuchyňský nůž neobvyklého tvaru pomocí kotoučové pily, najdete v tomto videu na webových stránkách.

Čepel z kotoučové pily

Abych se během karantény nějak zabavil a naučil syna pracovat s nástrojem, rozhodl jsem se zkusit vyrobit nůž.Jako materiál kotouče byl zvolen kotouč kotoučové pily. Bohužel v garáži nebyla k dispozici elektrická síť, a proto jediným elektrickým nástrojem byl elektrický šroubovák. Pro mě byl problém přichytit pažbu k čepeli, až na potřetí se mi podařilo pažbu dobře přichytit. Trochu jsem to vyleštil a vyleštil, ale mám konkávní čočku na obou stranách, možná mi někdo řekne proč!? Na rukojeť jsem použil bukovou násadu ze sekery, která téměř přesně odpovídala mému náčrtu, je méně opracování a je to jediný materiál, který mám k dispozici a který se hodí na rukojeť. Lepeno epoxidem smíchaným s pilinami, bez distanční podložky, teď si myslím, že ji možná budete potřebovat pro silnější přilnavost? Konečný výsledek. jen malá úprava konfigurace rukojeti, leštění a olejování. Určitě si některé nedostatky nechám jako připomínku t.к. Měl jsem malého pomocníka. A nakonec jsem přidal pažbu, vypadá to zajímavěji a naolejoval jsem ji

Hlavní fáze práce

Nasaďte řetěz z řetězové pily na diamantové kolo a odřízněte kus vhodné délky. Poté k okraji kotouče přivařte kus řetězu. k tomu je vhodnější automatická nebo poloautomatická svářečka. Úhlovou bruskou zbruste místa lepení.

Pak na vlastní nebezpečí namontujeme podomácku vyrobený pilový kotouč na dřevo na úhlovou brusku. Lze ji použít nejen na krájení prkének, ale také k vytváření dýhových zářezů do dřeva, například pro kutilské práce.

Podrobnosti o výrobě domácího pilového kotouče na dřevo pro úhlovou brusku naleznete v tomto videu na webových stránkách.

můžete, vyrobit, kotoučové, pily

Budete potřebovat

Pokud je to možné, je lepší zvolit tenčí disk. Snadněji se zpracovává, ale co je důležitější, motyka je lehčí, účinnější a méně namáhavá. zejména pokud se jedná o velkou plochu. Broušení a obtahování tohoto zahradnického nářadí lze také usnadnit a urychlit. Kromě starého kotouče si musíme připravit kus ocelové trubky o vhodném průměru.

  • Měřící nástroj a fix;
  • Úhlová bruska nebo pila na kov;
  • kovadlinu a kladivo;
  • zdroj ohřevu kovu;
  • elektrická svářečka;
  • mechanické nebo ruční ořezávátko.

Co lze vyrobit z kotoučové pily?

Co lze vyrobit z kotoučové pily denis: 1. To lze vyrobit z jakéhokoli železného plechu, aniž by se kolo nutně zničilo. 2. Mnohem rychlejší je vzít sekeru. 3. Úhel ostří není vhodný. 4. Není vhodný pro všechny stromy, břízu byste těžko brousili. 5. Je nefér používat dřevo s odlupující se kůrou jako demonstrační nástroj. 6. Začněte brousit shora dolů, nikoliv zdola nahoru jako ve videu. Datum: 2020-03-29

READ  Jednoduchý stůl pro kruhové pily to udělat sami

Nikita když pes nemá co dělat, vyje na měsíc z nečinnosti. Stejné je to i u nás. Spousta času strávit na zbytečné vynálezu, můžete: Pokud je spousta času, a nemusíte jít do práce, mají spoustu peněz, a nemyslím si, že zítra jíst, a za třetí, je snazší koupit takovou věc na internetu, bude to stát méně, a nebude ztrácet čas ostatních lidí.

Max Podívejte se na Craster, kde o zpracování dřeva z posledního, otázka Proč nemůžete brousit dřevo na kovoobráběcím stroji? Chápu, že neexistuje žádný dřevoobráběcí stroj, mohl bych ho upnout svisle do vrtačky a použít ho jako dřevoobráběcí stroj nebo z vrtačky a hovna a tyčinky za 10 minut vyrobit soustruh

Elena Kompletní kecy Za prvé, samotný kov na těchto discích je velmi špatný, jak říká Dr. Dew plastelin 3, za druhé. potřebujete nejméně třikrát tolik, než kolik potřebujete na výrobu dláta. Toto je S obyčejnou lopatou to zvládnete mnohem rychleji a hlavně pohodlněji než se škrabkou.

Mistře, budu k vám upřímný, je to ztráta času. Takto by to nemělo vypadat ani z jakých materiálů by to mělo být vyrobeno. Zásadně nedám Deese nikomu, i když je to totální bazinga, protože ten člověk pracoval a snažil se něco říct těm, kteří se na to dívají.

můžete, vyrobit, kotoučové, pily

oleg no, není to tak špatné, jak to zní. Smyslem videa je ukázat, jak se vyrábí, a hlavně z čeho se vyrábí a jestli je velký nebo malý, to už je na každém, kdo se rozhodne sám. Navíc si autor pravděpodobně nestanovil stejný úkol, pokud jde o velikost škrabky)

Teď si ze zbytků kovu vyrobte pár širůček, pomocí triku si na kládě udělejte terč, procvičte se ve střelbě a budete mít materiál na další kotouč. Vážně, kov na těchto discích je hovno, snažil jsem se vyrobit nůž. nic.

MrMuha777 Jedná se o velmi užitečný nástroj zvaný škrabka. Obvykle je však dvakrát delší. trochu srpovitého tvaru. aby se nezvrhla do strany. A rukojeti jsou větší. a další dutiny. Měl nasadit pilu na čepel. A na rukojeti přivařil pár tyčí.

MrMuha777 Je to velmi užitečný nástroj zvaný škrabka. Obvykle je však dvakrát delší. mírně srpovitý tvar. # aby to nešlo do strany #. A rukojeti jsou větší. a dutější. Na čepel jste měli nasadit pilku. A k rukojetím přivařte několik tyčí.

Radist K výrobě nožů používám zbytky pil. Scoobel je dobrý, ale je malý. Potřebujete velký kotouč ze staré sovětské pily na dřevo. A z tohoto nože. Nejlepší možností je kerambit. Dva kusy z disku. Po broušení, ostření a představení přátelům

READ  Proč se řetěz řetězové pily neustále napíná?

Řezbářský průvodce krok za krokem

Vytvoření polotovaru nože pro frézu

Prvky pod řezným kotoučem jsou vyrobeny z použitých kotoučových pil. Za tímto účelem se kotouč rozřeže podél vyznačených čar úhlovou bruskou na několik obdélníkových pásů o rozměrech přibližně 20 x 80 mm. Každý pruh je řezákem v budoucnosti.

Obkreslování hlavního řezáku

Každá fréza musí být vybroušena do požadované konfigurace. Tento proces lze realizovat dvěma způsoby: broušením na stroji a kováním. Pro vytvoření průhybu je nutné kování a pro vytvoření rovnoměrné konfigurace lopatek soustružení.

Ostření

K naostření čepele potřebujete smirkový stroj s jemným brusným kamenem. Broušení se provádí pod úhlem přibližně 45 stupňů a délka broušené části je přibližně 20-35 milimetrů, s ohledem na celkovou délku nástroje. Čepel lze brousit ručně nebo na nářadí.

Vytvoření rukojeti pro pohodlné navlékání

Aby se nástroj používal mimořádně pohodlně, je třeba vyrobit dřevěnou rukojeť. Rukojeť se vyrábí speciálním zařízením nebo ručně, hobluje se a poté se brousí smirkovým plátnem.

Připevnění čepele k rukojeti

Ocelová čepel je vložena do dřevěné rukojeti. Za tímto účelem se uvnitř rukojeti vyvrtá otvor hluboký až 20-30 milimetrů. Čepel je na vnější straně nástroje a základna je přibita do dutiny rukojeti.

můžete, vyrobit, kotoučové, pily

Všimněte si, že pro pevné upevnění musí být na špičce ocelového kusu jehlový hrot. Při zatloukání je nutné zakrýt ostří silnou látkou, aby nedošlo k poškození ostří.

Montáž korunky

K zajištění čepele se používá ocelový pojistný kroužek. Do dřevěné rukojeti je vyřezán speciální obrys přesně podle velikosti prstenu. Poté se závit odřízne a na řez se nasadí dřevěný kroužek s hrotem. Dřevěná rukojeť by proto měla být ze všech stran stlačená a čepel by měla být pevně zapuštěná do „těla“ kusu.

Broušení ostří

Pro dosažení co nejlepší kvality řezbářských prací je nutné ostří dokončit. Použijte k tomu malý kamenný brousek nebo běžnou keramiku. Na rovinu nože se nalije trochu oleje (můžete použít motorový olej) a nůž se nabrousí pod úhlem 90 stupňů.

Výsledkem je ostřejší a snadněji vyřezatelné dřevo, a pokud je dřevo správně nabroušené, vyřezává se velmi snadno a pohodlně.

Informace o tom, jak si vlastnoručně vyrobit pilový kotouč, najdete v následujícím videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS