Co strom američtíští loggery viděli takovou pila

Proč je v celém Rusku mladý les?

Téma, které opakovaně diskutovalo v různých článcích a fórech, bylo nečekaně četné a živé reakce čtenářů. Zvláště pobouřené bylo (četné) Lestersi, oni „byli“ chrápaní mě v nevědomosti základů lesnických aktivit a „značkové“ hanby.Zároveň zpravidla neznali základní, tabulkové údaje v maximální životnosti stromů (může se projít v Tehnaar?) a někteří z nich, s překvapením, zjistili (po výbuchu upřímných a emocionálních poruch), které žijí v Eurasii. Nejzajímavější je, že nezpochybňují základní význam článku, ale nezasahovalo s násilně (a ne vždy kulturně) argumentoval o nesmyslech. [Klikněte pro čtení] [více] Zároveň mnoho čtenářů sdílely informace o starobylých stromech ve svém regionu a další zajímavé informace. Možná budete mít zájem o přečtení tohoto materiálu, a kdy konečně skončí v samo-izolaci, bude možné vzít nový pohled na stromy ve vašem lese.

V předchozím článku série Snažte se vysvětlit.

Souborové budovy. Stručně jsme považovali problematiku jílu prvních pater ve starých městech. Kde se uliční vrstva hlíny a písku pokryla ulice a náměstí našich měst. ještě není pochopitelné. Existují verze, ale nebudu spěchat, abych je ještě publikoval, a pokusím se dát maximum úvodních informací.

Vlastně je to hora. možná zkamenělý pahýl?

Lesorb ve státech

Lumberjacks, pro Cordon, často volal DROVOSKAMI. Funkce jsou stejné: Dump, Trim a Transport Stromy pro zpracování. Válečkové stromy, zřejmé důvody, nikdy nepatří do environmentální práce, ale je nutností. Stejně jako my, Američané motivují tuto potřebu banálních faktů: “ Podívej se kolem a podívejte se na to, kolik věcí ze dřeva. Stromy nám poskytují papírové výrobky a řeziva. Stolní věci jako tužky, nábytek, budovy, domy, dokumenty, knihy a večírky vše je vyrobeno ze stromů (dřeva) „.

Americké dřevorubci pracují na lesnictví v hlubinách lesních oblastí, ve vysoce zalesněných oblastech, jako jsou: Oregon. Washington, Montana, Britská Kolumbie, nebo in Kalifornie. Tam vybavili základní tábor a začali pracovat. masy masivních stromů. Na první pohled se tato práce mezi Američany zdá jednoduchá, ale statisticky je jedním z nejnebezpečnějších profesí v USA.

Vývoj pily je poměrně tvrdá práce, takže lesní válce jsou obvykle silné, v dobré fyzické podobě musí mít rychlou reakci. Pracují v týmu (brigádě), aby vystřižili větší objem lesů, skladování ženských stromů a přepravovali je pro nákladní automobily, vrtulník nebo člun. Standardní lesní válečkové vybavení zahrnuje: řetězové pily, hardware, reflexní vesty, „štika“, osy a špičaté boty.

strom, loggery, takovou, pila

Operace lesnictví jsou identické s našimi a konzistentními. První krok na protokolování zahrnuje krmivo stromů. Stromy určené pro obrobek se často počítají ne ve sto let, vyrůstají až několik desítek metrů na výšku, váží několik tun a stojí několik 1000. Zapečetí stromy se provádějí pomocí řetězové pily. Jako pomocná páka pro setí v daném směru se používají válečkové klíny. V ideálním případě by měl více točivého momentu jít do požadovaného směru, ale to se nestane vždy. Lumberjacks jsou ohroženy každým ponořeným stromem.

Než budete moci zvýšit svou úroveň, aby se stal válcem, musí pracovat nějakou dobu s Chocerem. Americký peckeholder je ve větším nebezpečí než chovatel. Nejen, že by se měli vyhnout pádu obřích stromů, měly by také doslova sledovat slovo, ucpávání přes pole obrovských protokolů, aby se postupovaly padlých stromů, pro přepravu na zatížení. Pokud se háčky dějí, může ocelový kabel zvážit a snížit osobu na polovinu.

„Převody“, v důsledku vysokého průměru stromů, se nemůže vždy ujistit, že bezpečnost pracovníkem Chocer. Poté, co je stromy vytáhly, jsou obvykle naloženy na nákladní automobily pomocí těžkých zařízení, jako je jeřáby. Připravený les je pak dodáván k léčeni kamiony. Zlato s každou jednotlivou sekvenční operací nemůže být. pokud jeden z členů brigády zpomaluje cyklus sochoru, klade tak kříž na svou kariéru.

Vývoj pila je riskantní práce. Nestačí, aby se vedení museli neustále obávat, že nejsou sníženy na polovinu, zploštělé gigantickým stromem, nebo rozdrceným rozbitým a padlým trvalým; Měli by se také starat o kolosální vzdálenost místa práce z osad. Lumberjacks pracují uprostřed území neobsazených. Někdy několik hodin cesty probíhá v případě tragédie na dřevo do nejbližší nemocnice.

READ  Která pokosová pila s tažnou rukojetí je nejlepší

Světová odlesňování zanechává půdu, podobnou přikrývku patchwork. Aby bylo možné omezit dopad na životní prostředí, strážní průmysl pracuje v designu s půjčovnami pro poskytování budoucích lesů.

Zajímavé je, že výhoda American Logger Profession je oceněna za svou práci, některé dobrodružství, riziko a venkovní život. Lesnictví je fyzicky náročná, nekonečná práce. Ve státech nejsou žádné formální požadavky, aby se staly loggerem. Jakákoliv velká společnost vyrábějící řeziva řezivo potřebuje pracovití, rozhodující, tvrdé loggery.

Některé informace jsou však uvedeny na stránkách: Aby se stal loggerem v protokolování společnosti, je nutné mít střední vzdělání. Pak praxe (stáž) na pracovišti. Je třeba poznamenat, že pracovníformátor amerického loggeru by měl být nejméně 12 hodin denně.

Lesnický plat se liší, ale zpravidla se logger vstupní úrovně vydělává asi 25 za hodinu nebo přibližně 30 000 ročně. Po několika letech práce mohou dosáhnout až 80.000 ročně. Zpravidla jsou zkušenost a dovednost získány ze zkušeností a od „tipů“ seniorů seniorů-kolegů. V souladu s tím získáváním nových praktických znalostí a uplatňování je ve skutečnosti „pěstování“, a proto „váš plat roste“. Předtím, než věnujete svůj život loggers, naladit historické profesi, musíte vidět a sledovat dokumentární informativní americké filmy „Lesorba“ na kanálu Discovery nebo koupit vstupenky na mistrovství světa Lesoramba.

Lumberjacks pracují na čerstvém vzduchu dlouhé hodiny, takže výrobky ze dřeva přicházejí do každého domova a ve společnosti. To je nebezpečná práce, ale někdo to musí udělat, proč ne ty?

„Kancelář“: Lesní krytý opuštěný „divočina“

Specializace: Rolls, oříznutí borties, Chocovka a doprava stromů pro následné zpracování

Certifikáty / Vzdělání: Ne, formální vzdělávání není vyžadováno

Požadované dovednosti: Fyzická vytrvalost, tvrdá práce, preference práce venku

Potenciální zaměstnavatelé: Lesnictví společnosti

Americké lodžie!

Před dvěma sty lety George Washington vysoce poznamenal zásluhy amerických dřevorubců před zemi a lidem. Prezident je nazval „obránci národa“, Lesoruba Profession byl považován za jeden z nejnebezpečnějších na severoamerickém kontinentu, je nutné bojovat s přírodou a zřídka ztratí osobě. Americké loggery věří, že tento specialista ve skutečnosti by měl používat pouze tři věci. řetězová pila, lano a nekomplikovaný přístroj pro stanovení rychlosti větru. „Naším úkolem je pečlivě snížit strom, neubližovat jeho kufru a neušit ostatní, jak to není těžké odhadnout, hlavní příčinou smrti dřevorubců jsou chyby povoleny při výpočtu trajektorie padajících stromů. Dobrý záznamník musí mít nejen znalost fyziky a matematiky, ale také ohromující reakce „. Podle statistik, 25% dřevorubce umírá z neočekávaného „vyblednutí“ stromu. Když hrot barelu dosáhne země, jeho spodní část skočí nahoru nahoru.5. 3 metry. Pokud člověk nemá čas se vzdát, rána může přijít na hrudi nebo hlavu. Na slangových dřevorubci, takové zranění se nazývá „UpperCot“. Další 27% zranění a úmrtí dochází v důsledku poruchy v technice. Nejpředněji je řetězová pila. Lumberjacks jsou nuceni pracovat ve všech povětrnostních podmínkách. od vyčerpávajícího teplu do juniorského mrazu. Důvodem je 38% úmrtí. pád uprchovaného stromu na osobu. Odhaduje se, že průměrný kmenový kolaps časové rozsahy za tři sekundy oblasti a nárazová síla je více než pět tun.

READ  Proč se stagnetová řetězová pila, když dáváte plyn

Lumberjacks šli na mír, aniž by dosáhl 40 let. Mnozí zůstali postiženi pro zbytek života. I s příchodem naléhavé technologie se jejich činnost nestala bezpečnější. Dnes, 100 tisíc specialistů představuje 86 „profesionálních“ úmrtí. Statistiky umístěné dřevorubci v top pěti „nejvíce nevděčných profesí ve Spojených státech“. Navzdory obrovskému riziku, vysoké úmrtnosti, psychologické a fyzické aktivitě v průměru dostávají pouze 10 za hodinu.

Náklon

Pokud je strom přímý a nízký (až 4 metry), má zaujatost alespoň dvou až tří stupňů, pro jeho proplutaci můžete použít techniku ​​nádrže na straně náklonu. Za prvé by mělo být rozhodující v jaké výšce bude spřikováno. Záleží na konečném cíli postupu:

  • Pokud je třeba vynořit pařez, řezy jsou vyrobeny ve výšce od 70 cm do 1 m od úrovně země (zbytek část kufru bude později sloužit jako páka);
  • Pokud je Prenok zůstat v zemi, nebo je plánován být odstraněn za použití chemikálií, postačí opustit 30-50 cm;
  • Pokud se pařez plánuje odstranit drtič, musíte navigovat na výšku zvedání jeho fréz. bude nutné odejít asi tři čtvrtiny z tohoto výtahu.

Vyberte si hloubku jízdy, abyste pomohli podrobnému vyšetření dřeva. Zdravá rostlina musí klesat na polovinu trupu, pacient bude dostatečně předběžně pochybován o 20-40% tloušťky, risování. asi 20%.

Zvažte, jak správně snížit strom směrem k naklonění. Za prvé, zkontrolujte, zda není v místě budoucnosti žádný pokles (na straně kmene) překážek. Poté musíte udělat napsán z nakloněné strany, která se stane průvodcem. Druhý, hluboký inspirovaný z opačné strany. Pokud se všechno provádí správně, po těchto akcích se strom začne klesat k naklonění.

Když byly stromy a ruční pily velké.

Před vzhledem moderních řetězových pil a logovacích technik musely být velmi znevýhodněno. Museli pracovat ručně s osami a pilami a velikosti stromů někdy dosáhly 4 metrů v průměru.

Dřevořezky pózuje na pozadí jedli Douglas. Washington, 1899.

V tomto přehledu jsou prezentovány retro obrazy konce 19.-počátkem 20. století. zobrazující statečné dřevorubci na pozadí obrovských stromů. Kromě toho se naučíte, jak v našich dnech největších listářů v USA a mírnější regionální v Rusku.

Lumberjacks na pozadí jedl o průměru 3,5 metru 1901.

Chcete-li snížit tak mocné stromy, loggers pracoval s celými skupinami. Ale práce nekončí, poté, co byl strom ventily. V budoucnu to bylo nutné rozdělit na spoustu protokolů.

READ  Kruhová pila, jak si vybrat

Lumberjacks pózuje na jedl Douglas, 1918.

Lumberjacks a 10 mulů před házením stromu, 1917.

Lumberjacks Split Les na řece Columbia River v Oregonu, 1910.

Poté byl les dodán do řeky, aby ho přidělil po proudu. Vyvažování na kulatině se dokonce stal druhem sportu. kdo vydrží déle.

Muži pózuje na řezu stromy, 1907.

S příchodem řetězové pily a další vybavení loggeru se v původní podobě stal postupně zmizet. Ročně se však v různých zalesněných oblastech Spojených států a Kanada konají soutěže dřevorubců, které se stávají jakýmsi poctou tvrdé práci dřevorubce.

V regionech Ruska se tyto soutěže také začaly držet. Zde je jeden z nich:

Odrazový můstek

Úkol: silný třímetrový protokol je instalován vertikálně, existují dva speciální nosné desky s kovovým klínem z jednoho konce. Sportovci musí, když zabalili do drážky v protokolu, vložte klíny desek a lezení je, stejně jako podél kroků, dostat se na vrchol. Na protokolu bylo nastaveno na průměr 30 cm; Mělo by být zničeno, aby se snížil napříč, který způsobuje fouká ze dvou stran. Důležité: vlastnit sekeru, fyzickou sílu a pocit rovnováhy.

Úkol: Konitivivity by měly mít ruce ze signálu z horizontálně pevného protokolu, spustit stejné řetězové pily MS660 STIHL značky a posypeme dvě tenké dřevěné disky; Není možné jít na značku, při likvidaci sportovců pouze 10 cm od jednoho konce protokolu. DŮLEŽITÉ: Držení řetězové pily, přesnost, oční metr.

Kořenový sporty

„Sportovní těžba“. tedy koncept trateport přeložit do ruštiny. V domácí tradici protokolování nemají takovou romantickou flóru, jako v západním světě. Nekonečné lesy koloniálních zemí poskytly velký prostor pro kreativitu a vznikly takové hrdiny jako Paul Bayan. obří kapky, řezání několika stromů najednou. Pro osadníky byly požadovány nová území a hmotnost paliva. obě tyto problémy by mohly být řešeny ze dřeva. Růst poptávky vytvořil novou profesi, která postupně získala vlastní pracovní normy.

První soutěže Dřevorubec vznikly v Austrálii v XIX století. Teprve pak to byl nebezpečný a velkolepý sport, ve kterém se zúčastnili nejvíce zoufalé Sorvigolovs, což činilo životnost sklizně dřeva v reliktových lesích pátého kontinentu. Soutěže zcela opakovala soubor praktických úkolů dřeva-milence. rolls a řezání protokolů s obouruční pily a sekerou. Dnes, hlavní světové soutěže mezi dřevorubci se nazývají Stihl Tambersports a jsou drženy s podporou „Volkswagen komerčních automobilů“: Německá značka vykonává partner pro čtvrtý rok v řadě.

Shrňte se

Skládací pila. univerzální ruční nástroj s mnoha potenciálními aplikacemi in o lovci, cestovním ruchu, kempu, bushkraft a domov a balíku. Ano, a loggery, stavitelé a další profesionální pracovníci také najdou mnoho aplikací tohoto extrémně užitečného nástroje.

Takže pokud hledáte jednoduché, cenově dostupné a šetrné k životnímu prostředí, abychom zlepšili kvalitu vaší dovolené v přírodě, získejte skládací pila. Nebudeš litovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS