Co vyplnit převodovku MOTOCOS

Plná demontáž motocosu převodovky pro odstranění výrobků Opotřebení a vyměnit mazání

Jak mazivo tlačit opravu převodovky motocosu? Ať už je to značka Motokos, druhá nejdůležitější po motorovém uzlu je převodovka sestávající ze dvouosoudových ozubených kol, menší z nich je přední, velký. vedený.

Převodovka převodovky, otáčení v ložiscích, je v pouzdru sestávající ze dvou symetrických polovin, a utažených šroubem. Hnací převodovka dostane otáčení z motoru tyčem, který končí štěrbinami (obvykle 7 nebo 9), otroky přenáší otáčení vřetena, která slouží k připevnění pracovního tělesa. buben s rybářskou linkou, kabely nebo řezacím diskem. Ložiska ozubeného kola od strany vřetena jsou uzavřena pobřežní k podpěrám a mazání v nich z znečištění. Pro jeho doplnění, šroub je k dispozici v případě, odšroubování, které můžete během provozu nástroje přidat mazivo.

Pravidelné mazací převodovky motokos je tak důležitý, že stojí za to mluvit zvlášť. Pokud vyloučíte práci s řezacím diskem, když se ladí po kameni nebo okraj a odešle proti protikladu impulsu do převodovky, která vede k rozpadu otrokového převodu, jejichž části se postupně zkazují veškerou záběr, mazání může zpozdit opravu tohoto důležitého uzlu a rozšířit životnost několika jednou.

Potřeba

Vezmeme injekční stříkačku, dočasně odstraňte píst od něj. Ve válci položte mazání. Obvykle je tato částka 5-10 gramů (přesnější číslo je napsáno v návodu k obsluze motocyklu).

Nebuďte líní strávit pár minut po koupi Motocos a před hypoteční sezóny mazat tento důležitý uzel. A váš nástroj bude vždy připraven pracovat kdykoliv a bude trvat dlouhotrvající roky.

Požadované nástroje a materiály

Pro údržbu převodovky budou potřebné následující nástroje a materiály:

HEX klíč pro otevírání redukčního mazacího otvoru

Obvykle je takový klíč plný motocyklu nebo zastřihovačem.

Další nástroj. normální lékařský objem injekční stříkačky 10 ml. Je to s pomocí injekční stříkačky klesá do převodovky.

Doporučuje se používat značkové mazivo od výrobce motocosu. V extrémním případě můžete použít libovolné mazání mazání s otáčivými mechanismy, například Litolem 24.

Akce otevřená převodovka

Pro přístup k redukci by mělo být otevřeno. Je to dost snadné, abys to udělal. musíte odšroubovat šroub gesto pomocí šestiúhelníkového klíče. Tento šroub má všechny motokáry na stejném místě. přímo v blízkosti pracovnice.

Akční doplňování injekční stříkačky

Průměr trubice s mazáním neodpovídá průměru převodovky

Chcete-li vytvořit mazivo v převodovce bez jakýchkoliv problémů, musíte použít injekční stříkačku.

Pak mazání z trubky vyplňte injekční stříkačku.

Poté je píst vložen do injekční stříkačky. Injekční stříkačka je připravena pro doplňování mazání v převodovce.

Akční tankovací mazivo v redukci

Injekční stříkačka je vložena do otvoru redukčního otvoru

Za prvé, injekční stříkačka je vložena do otvoru reduktoru.

Vytlačování do převodovky trochu maziva a otočte ji asi čtvrtinu obratu

Pak musíte do převodovky zmírnit trochu maziva a otočit ji asi čtvrt.

Když je všechny mazivo vymačkané, proces lze považovat za dokončen

Mazání náplně v malých porcích. Po každé dodávce maziva se převodovka otočí na 1/3. 1/4 otočení. Je žádoucí zvolit množství mazání při každém tankování tak, aby redukce v procesu mazání provede úplný obrat.

převodovku, motocos

Akční těsnící převodovka

Poté, co je převodovka naplněna mazivem, otočte šroub převodovky a je dobře upnuta.

READ  sekačka. Mazivo pro převodovku

Jak mazat motocos převodovky (nejjednodušší způsob)

Jak mazat reduktor vyžínače pro trávu nebo motocos: Správná péče o zahradní vybavení | (Foto video)

Zpětná vazba s našimi čtenáři je pro nás velmi důležitá. Nechte své hodnocení v komentářích s argumentem podle svého výběru. Váš názor bude užitečné pro ostatní uživatele.

Hlavní poruchy převodovky a způsoby jejich odstranění

S převodovkou elektrického nebo benzínového zastřihovače pro trávu se vyskytují různé členění. Nejčastější z nich jsou uvedeny v tabulce níže. Tam si můžete také najít příčiny jejich výskytu a metod eliminace.

Reduktor chyby Možné příčiny členění Lék
Přeneslovaný uzel je velmi horký Použití nevhodné (nekvalitní) maziva nebo jeho nepřítomnost je třeba nahradit buď přidat mazivo
Gears Novinka a není snila Z toho vyplývá, aby provozoval krátkou dobu bez silných nákladů s pravidelnými zastávkami, takže mechanismus má čas vychladnout
Zpívající hřídel během otáčení, vzhled vůle a klepání Zničení nebo značné opotřebení některého z ložisek Nahradit výsledný ložisko nové
Mechanismus vysílače letí z bar motocosy buď nátěrů Poškození jeho sboru Je nutné vyměnit detaily
V některých případech, s menšími poškozením svorky z kovu, je místo utaženo s poruchou
není upevněn na potrubí Opotřebení nasazení Můžete vytvořit vinutí z izolační pásky v místě přílohy nebo změnit tyč
Výstupní hřídel s nožem se neotáčí ani zastaví v případě zvýšení zatížení Nosit zuby na převodovkách nebo jeden z nich Vyžaduje se interakční pár opotřebovaných předmětů

Ložiska jsou zničena v důsledku použití nevhodného mazání nebo vzhledem k jeho nepřítomnosti. Jejich škody způsobuje také těžké provozní podmínky MOTOCOS a pád cizích částic materiálu (například rozbité kovové zuby mechanického převodu) v důsledku skutečnosti, že integrita prašníků je rozbitá.

Chcete-li odstranit ložisko, musíte rozebrat převodovku a využít speciální stahovku. Pokud tomu tak není, pak si můžete vyzkoušet, aby kladivo s mentorem. V tomto případě by mělo pečlivě pracovat tak, aby nedošlo k poškození sedadla. Použijte metodu předehřívání pro fotografování ložiska se nedoporučuje. Důvodem je skutečnost, že kov může ztratit požadované provozní charakteristiky.

Pokud se nůž přestane otáčet pod zatížení nebo je vůbec na místě, je doprovázen nečistotovým zvukem.

Většina poruch převodovky lze snadno odstranit vlastními rukama. Vyměnitelné díly se doporučuje zakoupit „nativní“ určený pro model používané motocosy.

Mazivo pro převodovky zastřihovače pro trávu: vlastnosti výběru a použití

Někdy, s intenzivní trávou, trimr trávy začíná Grop a dělat nepříjemné zvuky, které naznačují absenci mazání redukčního mazání. Tento uzel je považován za nejvíce naložené, a proto rychleji bliká. Pokud ji včas nepromáhnete včas, pak v krátké době může jednotka uvíznout!

Výběr mazání

Během sečení trávy je mechanická složka vyžínače pro trávu zatížena s rázovými zatížením v důsledku neustálého měnícího se točivého momentu, kontaktních sil na zubech, dynamické zatížení, stejně jako odporové reakce hřebenových nečistot a bylin. Nový mazivo pro převodovku vyžínače pro trávu je třeba vzít v úvahu všechny uvedené momenty, a proto v každém případě výběru složení dochází individuálně.

 • Intenzita spotřeby maziva. Mnoho výrobců trimrů, verzí na svých servisních střediscích, neuvádějí žádné informace týkající se doby provozu převodovky v době mezi mazivy. Volba proto musí být často prováděna na základě doporučení specialisty a naší vlastní zkušenosti.
 • Viskozitní mazivo. Moderní mazací prostředky jsou rozděleny do 3 typů: pevné, změkčování během provozu, plastové sloučeniny univerzálního použití a vysoce viskozitou směsi z různých druhů přísad.
 • Značka výrobce. Každý výrobce, ať už Makita, Husqvarna, Huter nebo Stihl, povinný orientovaný na složení své vlastní výroby. Výjimky jsou domácí trimery pro trávu, v jejichž pokynech, z nichž neexistují žádné slovo o typu maziva pro práci.
 • Adhezní kompozice k povrchu převodovky. Je důležité, aby v procesu práce lubrikant nevytlačila ven vnější části uzlu buď do mezer.
převodovku, motocos

Teplota, při které směs udržuje mazání, ovlivňuje spotřebu mazání. Takže povrch převodovky se zahřátí až 40 stupňů, je považován za optimální pro mazivo, jehož množství je považováno za dostatečné.

READ  Řezání betonu bez hluku a prachu

Předpokládá se, že tuk pro převodovku nemůže být univerzální, ale není to v pořádku. Optimální možností maziva je ve skutečnosti ten, který obsahuje současně:

 • Anorganické minerální oleje s dobrým čištěním;
 • Solidní maziva s disulfidovým molybdenem nebo žula. První volba je navíc výhodnější, protože s mizernou schopností zůstává tak dlouho, co je to možné s velkým počtem hřídele rolveru;
 • Antide-Wear aditivy bez toxického olova.

Uvedené požadavky se mohou pochlubit lubrikanty doporučeným výrobcem specifického modelu zastřihovače pro trávu, domácí sloučeniny AZMOL 158, Lithop-24 a oleo-MAS, stejně jako lithium Sloučeniny Champion EP-0 a převodovky Oregon.

Jak mazat reduktor vyžínače pro trávu?

V horní části pouzdra, kde je převodovka umístěna, je zde zpracovatelský otvor, který zatímco pracovní zastřihovač pro trávu je pokryt šroubem. Tento šroub je zkroucený a 1,5-2 mlodlita maziva se injikují z nosu trubky do otvoru. Je-li zakoupení kompozice jiný obal, pak bude použita konvenční injekční stříkačka pro vstup do otvoru. Po umístění šroubu na jeho správném místě.

Tato operace, bez ohledu na doporučení uživatele, stojí za opakování každých 10-15 hodin provozu zastřihovače pro trávu. V ostatních případech se výměna a obnova mazání převodovky provádí při zachování zařízení před zimou, opravy uzlu, propláchnutí a čištění zařízení na začátku léta a t.P.

Být demontován před použitím nového maziva, je nutné zpočátku zcela odstranit zbytky staré směsi, i když nejsou kontaminovány a nejsou oxidovány.

Po použití nového maziva byste měli hřídel vypnout ručně několikrát, abyste zajistili, že kompozice je stejně rozložena přes všechny povrchy převodovky.

převodovku, motocos

V procesu použití mazání je důležité věnovat zvláštní pozornost následujícím konstrukčním komponentům pro trávu:

 • Ložiska s opotřebovaným těsněním, přes kterou mazání zůstává během provozu jednotky, mohlo jít ven. S nedostatkem maziva, v tomto případě zařízení začíná vibrovat znatelně. To se často děje s čínskými modely, při výběru, který stojí za to přemýšlet o nahradení montáže ložiska na analogu nejvyšší kvality, například švédský SKF.
 • Psí startovací cívka, protože se často týká drážek na setrvačníku, když je jednotka zapnuta. Kromě mechanického opotřebení v tomto případě existují také mechanologická koroze mezi přípojkami psa a setrvačníku, protože tyto složky se provádějí z různých materiálů. pes z oceli, setrvačníku. od hliníku.
 • Setrvačník, na povrchu, z nichž se zbytky trávy obvykle hromadí, a co je známo, zahuštěná bylinná šťáva má nadměrnou odolnost.

Mazivo pro reduktor vyžínače pro trávu je vybrána na základě mnoha výše popsaných parametrů. Pečlivě zvažte všechny je a pak vám přístroj bude pravidelně sloužit po dlouhou dobu, vždy spokojen s oříznutým trávníkem a dobře odstraněným územím.

Frekvence zpracování

Ten, kdo ví, co mazat moderní převodovku na motocyklu, rychle vybere požadovanou mazání. Správná péče je zárukou odolného užívání zastřihovače pro trávu bez opravy. V tomto ohledu je převodový mechanismus mazán po deseti hodinách otevírací doby zařízení nebo v případě přehřátí převodovky. To je určeno obvyklým dotekem ruky k tělu výrobku. Hlavní věc je vybrat si vyžínač pro trávu. Pokud je požadována velká plocha trávníku, je vhodný profesionální model se zvýšenou převodovkou.

READ  Jakým olejem naplnit převodovku kultivátoru

Převodovka se používá k aktivaci otočného mechanismu a „síla“ k práci. Jeho design může být odlišný, závisí na zadání přístroje.

S pomocí těchto zařízení je poháněn mechanismus MOTOCOS. Na trhu můžete snížit nebo zvýšit reduktor obratu pro zastřihovač pro trávu různých typů.

Dva a třístupňové modely dvojitých nebo nasazených schémat, které jsou odolné vůči nákladům a mají vysokou úroveň účinnosti jsou populární.

 • Červ. Kompaktní nástroj je nejčastějším zobrazením. Vyznačuje se zvýšeným momentem, jednoduchostí designu. Model červ není hluk, ale poskytuje vysoký výkon. Funkce nástroje. dostupnost funkce vlastní užitečnosti.
 • Glílidový červ. Má mírně konvexní formu, je charakterizován vysokým výkonem pohonu a zvýšeným momentem.
 • Cylindrical. Model má válcové převodovky, se liší v konstrukční variabilitě, vysoký výkon. Zdroj je od 25 tis. hodiny.
 • Kuželovitý. V návrhu použité kola s kruhovými, rovnými zuby. Vyznačuje se vysokou vytrvalostí práce a jednoduchostí zařízení.
 • Conical-Cylindrical. Určeno pouze pro velké vybavení. Má nízké zatížení.
 • Zámoří. Je namontován na výstupním hřídeli bez přídavného převodovky, připojení. Model je kompaktní a non-těžký.
 • Planetární. Jeden z nejsilnějších nástrojů, které má komplexní design. Používá se především v strojírenství.

Redukční motocosa má hlavně typ Hubble Worm. Poskytuje vysoce kvalitní trimmery.

Odrůdy mazacích kompozic

Pro péči o uzly mechanismu se použijí maziva různých konzistence:

 • Polotřídaný. Takové formulace obsahují různé přísady a přísady.
 • Plastický. Jsou nejvíce univerzální volbou. Nejčastěji se používají pro převodovky a šroubováky.
 • Pevný. Velké suspenze v původním stavu.

Speciální redukční kompozice se týká poloapilého systému.

Populární je mazivo pro zastřihovač pro trávu „Stihl“. Vzhledem ke speciálnímu složení a komponentům je opotřebení výrazně sníženo a zvyšuje se odolnost proti korozi. Hlavní vlastnosti mazání této značky jsou:

Mazání „STIHL“ je vhodná pro spatores a trimmery, stejně jako pro všechny přenosy s uzavřeným pouzdrem.

Služba vyžínače benzínu pro trávu

Většina motocosů a trimrů má flexibilní hřídel v jejich konstrukci. Jeho stav musí být zkontrolován nejméně 1 čas o 50 pracovních hodin. Pro výrobu této operace musíte odstranit špičku tyče, vytáhněte hřídel a zobrazte jej, pak namazejte.

Levné materiály jsou vhodné pro lezení na hřídeli, je obtížnější je vybrat pro převodovku trimru pro trávu. Jak mazat tento mechanismus. závisí na firmě výrobce. Nejlepší je používat materiály, které obsahují disulfidové molybdenum. Ten poskytuje vyhlazování a plnění trhlin na pracovním povrchu, takže je zvláště ocenil mezi uživateli.

DŮLEŽITÉ: Použití velkého množství mazání s vysokou hustotou vede k přehřátí mechanismu, zvýšenému tření páře a spotřeby paliva. Proto by měl být zodpovědně považován za proces výběru materiálů a prevence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS