Diamantový kotouč na obklady a dlažby 125 řezání za sucha

Jaký diamantový kotouč zvolit: 12 nejlepších výrobců

Diamantové pilové kotouče jsou v současné době jednou z nejdůležitějších součástí pro řezání a broušení tvrdých materiálů a pro ostření různých nástrojů. Zvláštností je diamantová zrnitost v podobě prachu na řezné části pilového kotouče. Tím se zvyšuje životnost kotouče a kvalita obrobeného materiálu.

Pilové kotouče jsou vhodné k řezání různých stavebních materiálů, jako jsou např

Nástroje mají jiné ostří. Díky tomu je vhodný pro mnoho aplikací.

Seznam úloh a funkcí naleznete na diamantovém disku

Diamantové řezné kotouče jsou k dispozici v průměrech od 115 mm do 400 mm. Pro úhlovou brusku se nejčastěji používá fréza na dlaždice o tloušťce 122 až 230 mm a tloušťce 2 mm.2 mm. U specializovaných zařízení se používají brusné kotouče o průměru 350-400 mm. Odborníci doporučují používat speciální řezačky na dlaždice s přívodem vody pro hladké řezání dlaždic, aby na tvrdém materiálu nevznikaly třísky. Pokud neprovádíte mnoho prací a nejedná se o velké stavební práce, je nejlepší volbou úhlová bruska s nízkým výkonem.

Než se definitivně rozhodnete, podívejte se na hodnocení nejoblíbenějších modelů diamantových kotoučů mezi uživateli. Přečtěte si o jejich vlastnostech, výhodách a nevýhodách.

Diamantové disky Keos (Jižní Korea)

Společnost Keos z Jižní Koreje nabízí certifikované výrobky, včetně diamantových kotoučů. Používá se s různými typy zařízení a je vhodný pro materiály, jako je železobeton, beton, kámen, asfalt, kalená nebo hladká ocel, litina, dřevo, plast a guma. Průměry nožů od 125 mm do 400 mm. Dobrá odolnost proti opotřebení a delší životnost diamantových kotoučů jim umožňuje zaujmout pozici kvalitního spotřebního materiálu na stavebním trhu.

diamantový, kotouč, obklady, dlažby

Diamantové brusné kotouče Adele (Rusko). Prokazatelně vynikající kvalita, která si v ničem nezadá s nejlepšími dováženými protějšky!

Diamantové řezné kotouče pro řezačky dlaždic

Naše společnost, oficiální partner společnosti DiStar v Rusku, vám nabízí možnost zakoupit diamantové řezné kotouče pro řezačky dlaždic online a na autorizovaných prodejních místech v Moskvě. Objednáte-li si zde výrobky pro řezání keramických obkladů, můžete si být jisti kvalitou a zárukou na všechny výrobky.

Diamantové řezné kotouče pro řezačky dlaždic jsou potřebné k řezání žuly, keramických obkladů, porcelánových obkladů, mramoru, kamenných obkladů a žuly podle předem definovaných značek. Používají se v ručních a přenosných strojích.

Existují různé typy řezaček na dlaždice, které používají diamantové kotouče:

K obkládání se používají pouze plné kotouče a kombinované kotouče se segmentovaným okrajem. Jsou ideální pro řezání a nezanechávají na křehkém materiálu žádné třísky.

Pro malé aplikace se používají kotouče s vnějším průměrem max. 180 mm. Jsou vhodné pro ruční řezačky na dlaždice.

Před použitím diamantových řezných kotoučů pro řezačky dlaždic si pečlivě přečtěte návod k použití. Vezměte prosím na vědomí, že některé pevné kotouče nejsou vhodné pro řezání za sucha, zatímco jiné mohou být deformovány chladicím účinkem vody.

Značky na discích Distar označují materiál, pro který jsou určeny. S některými diamantovými kotouči je možné řezat pouze určité dlaždice: kámen, keramiku, porcelán a další.

Po výběru diamantového disku se ujistěte, že je k dispozici. Zavolejte některému z našich specialistů společnosti Distar, aby vám poradil s výběrem produktů Distar a potvrdil vaši objednávku. Všechny otázky můžete položit po telefonu.

READ  Jak řezat plastový sokl na stropě

Zaplatit za zboží v hotovosti při převzetí nebo bankovním převodem. Vyzvednutí na našem sběrném místě nebo expresní doručení do jakéhokoli regionu včetně Moskvy.

V Rusku můžete platit bezhotovostně v jakékoli bance. Použijte účtenku s údaji o platbě. Po potvrzení objednávky vám přijde na e-mail.

Zbavení se prachu

Jednou z nevýhod úhlových brusek je velké množství prachu vznikajícího při řezání. Zde je několik „vychytávek“ pro snížení prašnosti

 • Neprořezávejte celou tloušťku dlaždice. stačí udělat malou drážku a poté dlaždici jednoduše přerušit podél linie řezu.
 • Používejte mokrý řez nebo vodní chladicí systém, který zabrání létání nečistot.
 • Pořiďte si vysavač určený pro stavební práce.

Vysavač lze používat i bez asistenta. Mistři doporučují zkonstruovat improvizovanou odsávací digestoř pomocí nádoby a vysavače:

 • Odřízněte horní část plastového kanystru.
 • Vyřízněte na boku kulatý otvor pro hadici vysavače.
 • Obrobek a úhlovou brusku umístěte nad nádobu.
 • Zapněte vysavač a udělejte řez nad kapotou.

Jak vybrat diamantový kotouč pro řezání porcelánových dlaždic

Porcelánová kamenina je jedním z nejtvrdších povrchových materiálů. Je velmi obtížné ji proříznout nebo provrtat. Porcelánová kamenina je tvrdší než žula. Materiál je stále dostatečně křehký. To znamená, že při pokusu o vrtání nebo řezání mohou na povrchu vzniknout nevzhledné třísky a praskliny. Jak se vyhnout problémům? Je třeba použít speciální nástroj! K řezání porcelánové kameniny se používají specializované brusné kotouče s diamantovými třískami. Tento článek vám ukáže, jaký diamantový kotouč zvolit pro řezání porcelánové kameniny.

Porcelánová kamenina je odolný a estetický materiál pro povrchovou úpravu. Skládá se z kaolinu, illitového jílu, křemene a živce. Z této suroviny se vyrábí skluz, což je měkká porcelánová hmota, z níž se pak vyrábí porcelánové obklady.

diamantový, kotouč, obklady, dlažby

Jeho tvrdost je mimořádně důležitou vlastností porcelánové kameniny: je jen o málo nižší než tvrdost diamantu. materiál je odolný proti běžnému a nárazovému zatížení, s minimální odolností proti oděru.

Porcelánová kamenina je mrazuvzdorná a odolná proti vlhkosti. Díky své vysoké hustotě je inertní vůči chemickým sloučeninám. Materiál je výborně odolný proti znečištění, vhodný pro použití v interiéru i exteriéru.

Řezání porcelánových obkladů se provádí pomocí úhlové brusky nebo strojů. Speciální kotouče jsou pro tuto práci skvělé. Při správné obsluze vydrží dostatečně dlouho a zachovají si všechny své vlastnosti. Samozřejmě se musíte podívat na výkon a možnosti kupovaného disku. Zjistěme, které kotouče jsou vhodné pro kvalitní řezání porcelánové kameniny, jak vybrat ten správný a neudělat chybu!

Diamantový kotouč. nástroj pro řezání tvrdých povrchů. Jedná se o kovový kotouč s diamantovým povrchem. Nástroj je vhodný pro úhlové brusky, řezačky dlaždic, řezačky a další zařízení.

Mnoho lidí jde do obchodu a snaží se koupit kotouč na řezání dlaždic nebo porcelánu v domnění, že se jedná o dva různé kotouče. Ve skutečnosti se kotouč nevybírá ani tak podle typu řezného materiálu, ale také podle množství řezu a nástroje, který bude k řezání použit. Všechny dostupné modely lze zhruba rozdělit do tří základních typů, z nichž každý si podrobně popíšeme.

Kotouče pro mokré řezání patří k nejoblíbenějším. Povrch disku je pevný a bez vroubků. Toto je druhý název pro nástroje. pevné diamantové kotouče. Vhodné nejen pro řezání porcelánových obkladů a dlažeb, ale i pro standardní obklady a dlažby.

Mokré řezání těmito nástroji se provádí s použitím chladicí kapaliny. Můžete použít standardní vodu i popel, například.

Diamantové výrobky pro mokré řezání se používají s elektrickými řezačkami na dlaždice. Pevné ostří umožňuje dokonale hladký řez téměř bez nedokonalostí.

Pro přesnější práci mají výrobci k dispozici menší tloušťky řezu až do 1,6 mm. Jsou určeny k montáži na stroje s plynulým chodem, bez trhání a házení. Šířka diamantové nosné vrstvy závisí na průměru kola a pohybuje se v rozmezí 6-20 mm.

READ  Akumulátorová úhlová bruska s proměnlivými otáčkami 125

Diamantová drť je na řeznou plochu kotouče nanesena stříbrnou pájkou, která při zahřátí ztrácí pevnost a slitina se rychle opotřebovává.

Provozní doba diamantového kotouče s kapalinovým chlazením je téměř nekonečná, což je ideální pro velké objemy dlaždic. Při použití kotouče s úhlovou bruskou by doba řezání neměla přesáhnout 15 sekund, poté byste měli nechat několik otáček naprázdno vychladnout.

Mnoho lidí často dělá chybu, když po řezání dlaždic úhlovou bruskou spustí pevný kotouč do vany s vodou, aby se ochladil. Rychlé ochlazení vede k mikrotrhlinám naprašovacího materiálu a obrobku. Takové činnosti vedou ke vzniku třísek na tělese kotouče, které při řezání často odletují a mohou poškodit zařízení, dlaždice a zranit osoby.

Typy kotoučů pro řezání porcelánových a keramických obkladů a dlažeb

Mnoho lidí jde do obchodu a snaží se koupit kotouč na řezání dlaždic nebo porcelánu v domnění, že se jedná o dva různé kotouče. ve skutečnosti nůž nezávisí ani tak na typu řezaného materiálu, ale také na řezné kapacitě a nástroji, který má být k řezání materiálu použit. Všechny dostupné modely lze rozdělit do tří základních typů. zde je podrobný přehled každého z nich.

Řezné kotouče pro mokré řezání

Na fotografii je diamantový kotouč pro mokré řezání porcelánových dlaždic, který se také nazývá plný kotouč. Stejné kotouče lze použít i pro řezání dlaždic v malých množstvích. Výrobek je určen pro řezání za mokra, tj. za přítomnosti chladicí kapaliny. Používá se pro elektrické řezačky dlaždic a díky pevnému břitu dokáže vytvořit dokonale rovný řez téměř bez třísek.

Při použití vodního chlazení je doba řezání téměř neomezená, což je ideální pro řezání velkých obkladů z porcelánu nebo dlažby a pro manipulaci s velkým množstvím.

Vezměte prosím na vědomí. Tyto kotouče lze použít i při práci s úhlovou bruskou, ale pouze pro malé řezy a pouze na dlaždice. V tomto případě by doba trvání disku neměla překročit 10-15 sekund, poté by měl pracovat při volnoběžných otáčkách po dobu 20-30 sekund, aby se ochladil.

Diamantová zrnitost je na řeznou plochu kotouče nanesena stříbrnou pájkou, která při zahřátí ztrácí pevnost a slitina se rychle opotřebovává.

Důležité. Mnoho lidí často dělá chybu, když po řezání dlaždic úhlovou bruskou spustí pevný kotouč do vany s vodou, aby se ochladil. Rychlé ochlazení vede ke vzniku mikrotrhlinek v povlaku i v samotném výrobku. Výsledkem jsou odštípnuté kotouče na tělese kotouče, které při řezání často odletují a mohou poškodit zařízení, dlaždice a způsobit zranění osob.

Další informace o řezání porcelánových dlaždic úhlovou bruskou.

Suché řezné kotouče nebo suché frézy

Kotouč na řezání porcelánových obkladů nebo dlažeb za sucha se nazývá segmentový kotouč nebo řezačka za sucha. Výrobek nepotřebuje vodní chlazení, protože je navržen s výřezy od okraje ke středu. Tyto zářezy rozdělují okraj brusného kotouče na segmenty, chladí výrobek během provozu a kompenzují roztažnost kovu při zahřívání.

Vhodné pro nízké otáčky, ideální pro úhlové brusky nebo kotoučové pily. Suchý řezák se doporučuje pro řezání porcelánové kameniny nebo silných podlahových dlaždic. Vhodné pro malé až středně velké práce, ale zanechává třísky na lesklých nebo glazovaných površích dlaždic.

Na fotografii níže je jasně vidět výsledek. Nejvyšší deska je výsledkem řezání suchým segmentovým kotoučem, spodní desky jsou řezány pevně s přívodem chladicí kapaliny. Takové odštěpky jsou přijatelné, pokud jsou spáry skryté, ale na viditelném místě podlahy je tato kvalita řezání nepřijatelná a lze ji zakrýt pouze jednobarevnou spárovací hmotou, která odpovídá barvě materiálu.

diamantový, kotouč, obklady, dlažby

Poznámka. Stejně jako mokrý řezný kotouč vyžaduje i suchý řezný kotouč chlazení. Doba řezání je přibližně 1 minuta, poté se pilový kotouč po 20-30 sekundách chodu naprázdno ochladí a můžete opět začít řezat.

diamantový, kotouč, obklady, dlažby

Důležité! Právě suché nůžky způsobují zranění, pokud se s nimi nepracuje bezpečně. Segmenty pilového kotouče mohou zachytit nit pletených rukavic, proto se doporučuje používat silné látkové rukavice. S pilovým kotoučem pracujte opatrně, protože nepatrné změny polohy způsobují poškození kotouče a pilového listu.

READ  Jak dát diamantový disk na rohové brusky

Kombinovaná pila

Kombinovaná kola jsou kombinací pevného kotouče a suché frézy. Tento všestranný výrobek je ideální volbou pro domácí použití, protože jej lze provozovat za sucha i v chlazeném stavu. Výhody univerzálnosti jsou zároveň nevýhodou. Kotouč nedokáže provést tak čistý řez jako jeho pevný protějšek a nemůže pracovat tak dlouho bez chlazení jako typická suchá fréza.

Tip:! Pro příležitostné použití v bytě nebo v soukromém domě při pokládce obkladů a dlažeb na malých plochách s minimem řezů doporučujeme kombinovaný kotouč.

Důležité! Kombinované modely trpí více než ostatní efektem ucpávání, kdy se malé částečky dlaždic ucpávají v drážkách a jsou připájeny na diamantový prach. U jiných typů disků lze tento problém vyřešit obrácením disku a změnou směru otáčení na ose. Reverzní rotace čistí prach a obnovuje řeznou schopnost. Kombinované modely mají obvykle přednastavený směr otáčení a nelze je převrátit na druhou stranu. prostě neřežou. V tomto případě použijte běžnou vápenopískovou cihlu nebo beton, udělejte několik řezů a prach se vyčistí.

Pro ty, kteří hledají levné řešení

125 mm univerzální diamantový kotouč Baumesser na keramické dlaždice

Disk se vyrábí ve stejné továrně jako předchozí položky. Výrobce umisťuje značku Baumesser jako nářadí pro domácí použití. Jinými slovy, pokud si potřebujete koupit keramický kotouč pro osobní použití, může být tento cenově výhodný nástroj ideálním řešením.

Cenově dostupný; Nevyžaduje chlazení; Tuhé tělo a tenká řezná vrstva umožňují řezat keramické dlaždice a glazované stěny.

Kotouč se nasazuje na úhlovou brusku, suchou frézu. Tloušťka. 1,4 mm. Drsnější než Esthete, ale poměrně funkční a efektivní. Výrobce. Baumesser. Cena. 480 rublů.

Jaký je nejlepší diamantový kotouč

Naši odborníci vybrali produkty od nejlepších světových výrobců poté, co prověřili nabídku ve všech kategoriích. Univerzální kotouče vysoké kvality existují, ale jsou vhodnější pro práci domácích řemeslníků, kteří se rozhodli provést vážnou opravu v domě nebo postavit přístavbu. Profesionálové by měli používat specializovaný nástroj a zde je v každé kategorii jiný lídr. Doporučujeme následující značky diamantových kotoučů:

 • Makita B-28092. pro řezání betonu na stavbách;
 • Graff GDD 17 125.10. pro levné zdivo;
 • Dremel DSM540 je špičkové nářadí pro vysoce přesné řezání keramických obkladů;
 • Di-Star 1A1R Decor Slim (11115427010). dobrá volba pro kutily;
 • Kladivo 206-232. Pro mokré řezání kovů;
 • DeWALT DT40252. pro náročné práce se všemi druhy kovů;
 • Bosch Standard for Universal 2608615059. robustní a spolehlivé univerzální zařízení.

Dobré nářadí je vysoce výkonné, má bezpečné pracovní podmínky a kvalitní řez. Tento vysoký titul si zaslouží pouze ty nejlepší disky, které se vyznačují promyšleným designem, dokonalou kvalitou hran a tepelnou odolností.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS