Dieselové kultivátory s kloubovým hřídelem

Princip činnosti traktoru se vznětovým motorem

Vznětový motor pro váš motorový kypřič vypadá jako benzínový motor. Uvnitř jsou namontovány stejné válce, ojnice a písty. Rozdíly se projevují při zapalování paliva. Palivová směs v zážehovém motoru se zapaluje jiskrou, zatímco vznětový motor se zapaluje při teplotě ve válci. Vzduch nejprve vstupuje do válce a je stlačován pístem. Stlačením se teplota zvýší na 700900˚C. Když píst dosáhne TDC (horní mrtvý bod), je palivo pod tlakem vstříknuto do komory a zapáleno horkým vzduchem.

Tento vnitřní válec a systém zapalování umožňuje použití levného paliva v podobě nafty.

Minimální spotřeba paliva a maximální účinnost. Mezi nevýhody patří vyšší hlučnost a vibrace a obtížné startování motoru při nízkých teplotách. Tyto nevýhody jsou postupně odstraňovány a nepůsobí zásadní problémy.

Bloky motorů 12 l s naftovým motorem.с.

Funkční těžký jednonápravový dieselový traktor s motorem 12 l.с. Lze použít k obdělávání pozemků o rozloze až 1 hektar. Modely v této třídě se vyznačují vysokou produktivitou, dobrou stabilitou. Motorové kultivátory s vývodovým hřídelem jsou všestranné a lze je použít k přepravě plodin, palivového dřeva, hnojiv. Odborníci otestovali 10 modelů, které nabízejí nejlepší poměr mezi cenou, funkčností a výkonem. Všechny vybrané kultivátory jsou vybaveny moderními a výkonnými motory.

Neva MB-23Ya-(MX300) PRO

Motor Yamaha je vybaven litinovou vložkou, která zajišťuje účinnou eliminaci bočnic a delší životnost při vysokém zatížení. Speciální konstrukce tlumiče snižuje hladinu hluku, takže provoz je pohodlný. Čtyřtaktní motor pracuje v kombinaci s funkční převodovkou. Dvě zadní a čtyři přední rychlosti usnadňují volbu pracovního režimu a umožňují efektivní práci v náročném terénu.

READ  Jak správně nasadit hroty kultivátoru

Šířka kypření 60-86 cm, ale pro velké plochy kypření je možné rozšířit šířku až na 160 cm. jednonápravový traktor snadno zvládne zatížení. Pracovní hloubka. 20 cm. Zesílená převodovka a účinný systém chlazení vzduchem zvyšují životnost stroje. Jednoduchá a spolehlivá řemenová spojka nevyžaduje náročnou údržbu.

kultivátory, hřídelem
 • Dobrá manévrovatelnost;
 • Prostorná palivová nádrž;
 • Ergonomická manipulace;
 • Odběr výkonu se provádí pomocí řemenice poháněné řemenem;
 • Čtyři kypřiče v základní konfiguraci;
 • Nízká hmotnost.

Vysoká světlá výška a uzávěrka diferenciálu. Funkce rozdělení kol usnadňuje obdělávání panenské půdy a jízdu na běžkách na nerovném terénu.

Rusich-12

Všestranný, vodou chlazený jednonápravový traktor se vznětovým motorem. Elektrický startér pro snadné startování za každého počasí. Vybaveno 6litrovou palivovou nádrží pro prodloužení doby provozu. Úsporný motor pracuje v kombinaci s převodovkou, která má 2 zadní a 6 předních rychlostních stupňů, což zlepšuje ovladatelnost zařízení.

Nastavitelná šířka rozchodu umožňuje přizpůsobit stroj práci na nerovném terénu. Jednoduchá převodovka a řemenový vývodový hřídel usnadňují údržbu.

 • Čelovka umožňující práci v noci;
 • Praktická kotoučová spojka;
 • Pohodlné sedadlo je součástí dodávky;
 • Široký výběr nástavců.
kultivátory, hřídelem

Oblíbené modely PTO

Při výběru vhodného stroje je důležité vzít v úvahu typ práce, kterou chcete provádět. Záleží na typu půdy a velikosti obhospodařované plochy. Ne vždy jsou nejdražší a nejvýkonnější kultivátory tou správnou volbou. Není třeba platit za funkce, které nikdy nevyužijete.

Na výběr je široká škála přídavných zařízení. Například těžký kypřič se hodí na velké plochy s hustou půdou. Je také vhodné zvážit, na jaké palivo bude váš budoucí stroj provozován. Výhodou benzinových motorů je tišší provoz, snadná údržba a nižší hmotnost. Naftový motor je hlučnější než benzinový, méně ekologický, ale má vyšší výkon a velký točivý moment. Převodovky se vznětovým motorem jsou vhodné pro velké plochy, ale jejich nevýhodou je, že jsou drahé.

READ  Jak nainstalovat světlomet na jednonápravový traktor Hopper

Je třeba hledat a používat nástavce, které jsou kompatibilní se zvoleným modelem motorového kultivátoru. Protože v mnoha případech je potřebné příslušenství vyráběno jinou společností a pro jeho připojení a provoz s vaším strojem je nutný adaptér. To snižuje spolehlivost a může vést k neočekávaným poruchám.

Na trhu je mnoho modelů motorových kypřičů. Podle recenzí zákazníků jsou nejoblíbenější modely vyráběné společnostmi Husqvarna, Patriot, Hyundai, Daewoo. Na trhu jsou zastoupeny společnosti Belarus, Neva, Salyut-100 a další významní výrobci ze SNS. A nezapomeňme na čínské společnosti Forte, Wiema, Kipor, po jejichž výrobcích je také poptávka.

Nejste si jisti, který jednonápravový traktor vybrat?

Pokud potřebujete pomoci s výběrem, odpovězte na několik otázek a my vám najdeme tu nejlepší možnost.

Spojte se s námi

Žádosti se přijímají na uvedeném telefonním čísle od 9:00 do 21:00, sedm dní v týdnu. Zavolejte nám, abychom zodpověděli všechny vaše otázky a našli pro vás tu nejlepší možnost, nebo zanechte žádost online pomocí jednoduchého online formuláře a my vám po zpracování zprávy zavoláme zpět (TO JE ZDARMA A NIC PO VÁS NECHCEME!

Nejste si jisti, který jednonápravový traktor vybrat?

Pokud potřebujete pomoci s rozhodováním, odpovězte na několik otázek. doporučíme vám tu nejlepší možnost.

Kontaktujte nás

Žádosti přijímáme na uvedeném telefonním čísle od 9:00 do 21:00 hodin, sedm dní v týdnu. Zavolejte. zodpovíme vám všechny otázky, vybereme pro vás nejlepší variantu nebo zanechte žádost online vyplněním jednoduchého online formuláře. po zprávě vám zavoláme zpět (TO JE ZDARMA a NEMUSÍTE MÍT ŽÁDNÝ STRACH!

Funkce vysokého vývodového hřídele

Hlavní funkcí vývodového hřídele u motorového kypřiče je pohon tažených nebo připojených nástrojů. U jednoduchých strojů se točivý moment přenáší z motoru pomocí řemenového převodu, který podléhá rychlému opotřebení. Drážkovaná hřídelová spojka zvyšuje spolehlivost a životnost zvýšením maximálního přípustného zatížení.

READ  Kolik motorového oleje používat v motorovém kultivátoru?

Z hlediska typu motoru lze bloky HFO motorů rozdělit do dvou velkých skupin:

kultivátory, hřídelem

Benzín

Stroje pro domácnost jsou vhodné pro použití na venkově nebo na farmě. Malé rozměry, nízká cena a nízká hmotnost. Bloky motorů s benzinovými motory zahrnují dvoutaktní a čtyřtaktní motory o objemu až 10 litrů. с.

Diesel

Stroje se používají na větších farmách a pozemcích. Výkonné pohony vývodového hřídele jsou robustní a snadno se tahají. Vhodné pro pravidelné, vícehodinové používání. Výkon motoru vznětových modelů se obvykle pohybuje v rozmezí 8-12 litrů. с.

Kultivátory s vývodovým hřídelem lze rozlišit podle typu a hmotnosti motoru, výkonu, pracovního záběru a řady dalších funkcí.

PATRIOT BOSTON 6D

Hlavní funkce

 • Šířka zpracování půdy/hloubka zpracování. 105 cm/30 cm.
 • Motor. Patriot.
 • Výkon motoru. 6.0 л.с.
 • Hmotnost. 101 kg.
 • Počet rychlostí. 3.
 • Průměrná cena je 46 190 eur

Přehled

Hodnocení profesionálních dieselových kultivátorů završuje model PATRIOT BOSTON-6D 440701535, který je vybaven výkonným motorem. Snadno si poradí i s náročnou půdou a silně zarostlou trávou. Všestranný, protože jej lze dokonale kombinovat s jakýmkoli nástrojem. Velmi sjízdné díky širokým a stabilním kolům s původním vzorkem.

Skutečné svědectví zákazníka

Krásný, uživatelsky velmi přívětivý jednonápravový traktor. Líbí se mi, že je kompaktní. snadno se přepravuje. Je také poměrně úsporný. samozřejmě jsem se blíže nedíval, jak dlouho jede bez tankování. ale mám pocit, že žere velmi málo. S panenskou půdou se snadno manipuluje. Nemusíte se rozmýšlet. vezměte si ji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS