Elektrický šroubovák akumulátorová vrtačka, která společnost je lepší

Top 25 nejlepších akumulátorových šroubováků v roce 2022

Moderního člověka si lze jen těžko představit bez šroubováku. v domácnosti je třeba vykonat spoustu prací. Akumulátorové modely patří k nejpohodlnějším a nejrozšířenějším. Vyrábějí je téměř všechny hlavní i méně známé značky na trhu. Nejlepší akumulátorové šroubováky roku 2022 jsou však pouze nejsilnější a nejspolehlivější akumulátorové šroubováky.

Model
2. Makita DF033DZ od 3114
3. Bort BAB-12X2LI-FDK od 3427
4. Interskol Scha 6/10,8M3 od 4290
5. Makita DDF083Z od 7053

Hodnocení Mini

Jak vybrat profesionální elektrický šroubovák

Zásadní rozdíl mezi profesionálními šroubováky a domácími šroubováky spočívá ve vlastnostech, které zajišťují rychlou práci a pohodlí uživatele. Při výběru tohoto nástroje se řiďte následujícími parametry:

 • Šroubovací síla. Měřeno v newtonech na metr. Pro profesionální aplikace musí být 30 Nm nebo vyšší. Můžete tak vyšroubovat staré šrouby nebo utáhnout dlouhý šroub.
 • Výkon nebo napětí. U profesionálních kabelových strojů je výchozím bodem 400 W. U akumulátorových šroubováků je důležité napětí baterie 18 V nebo vyšší.
 • Typ baterie. NiCd (nikl-kadmium) levnější, ale má paměťový efekt. Před opětovným nabitím je třeba baterii zcela vyprázdnit „bude myslet“, Před dobitím je třeba baterii zcela vybít, jinak je baterie na nule, což snižuje energetickou kapacitu a dobu autonomie. Li-Ion baterie je dražší, ale lze ji kdykoli dobít. Tento typ baterie je vhodnou volbou pro profesionální elektrické šroubováky.
 • Kapacita baterie. Doba autonomie závisí na tomto. Pokud je na pracovišti elektrická zásuvka, postačí dvě baterie s kapacitou 1 A/h.2-2.0 Ah zajistí celodenní nepřetržitý provoz elektrického šroubováku (zatímco jeden pracuje, druhý se nabíjí). Pokud místo není připojeno k 220 V, zvolte baterie s kapacitou 3 V.0 Ah a více.
 • Sklíčidlo šroubováku. Při profesionálním použití se nezřídka stává, že technik musí střídavě instalovat spojovací prvky a vrtat do materiálu. Pokud je elektrický šroubovák vybaven rychloupínacím sklíčidlem, nepotřebujete vrtačku. V opačném případě budete muset koupit a nosit dva nástroje.
 • Důležité informace. Profesionálové se shodují, že funkce, jako je diodové osvětlení, je užitečná. Uvnitř skříně nebo v neosvětlené místnosti to usnadní vrtání a instalaci spojovacího materiálu bez další svítilny. Držák bitů vám nejen pomůže rychle vyměnit křížovou hlavu za plochou, ale také zajistí několik šroubů, abyste je měli snadno na dosah, když se nacházíte na těžko přístupném místě.

Důležité! Vzhledem k tomu, že profesionální nástroj je nutné používat každý den a mnoho hodin, odborníci doporučují držet jej v rukou ještě před nákupem, než si produkt objednat online. Může být velmi těžký nebo větší, než se zdá na obrázku.

Hodnocení nejlepších akumulátorových šroubováků

Nominace umístění název produktu 1 Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic 2.0Ah x2 Pouzdro 4 990 ₽
2 Bort BAB-18Ux2Li-FDK 3 380 ₽
3 Makita HP331DZ 4 060 ₽
4 Interskol DA-13/18M3 4 855 ₽
Nejlepší vrtačky/šroubováky z hlediska poměru cena/výkon. kvalita 1 Metabo BS 18 L 2.0Ah x2 Pouzdro 7 420 ₽
2 Bosch GSB 180-LI 1.5Ah x2 Pouzdro 8 689 ₽
3 AEG BS 18G2 Li-152C 7 290 ₽
4 DeWALT DCD776S2 9 279 ₽
5 Makita DF457DWE 7 390 ₽
6 Hitachi DS14DFL 6 700 ₽
Nejlepší profesionální akumulátorové šroubováky 1 Metabo BS 18 LTX BL I 5.Pouzdro 2Ah x2 26 083 ₽
2 Makita DHP481RTE 29 390 ₽
3 DeWALT DCD791D2 15 480 ₽
Nejlehčí akumulátorové šroubováky 1 Bosch GSR 12V-15 FC 2.0Ah x2 Sada L-BOXX 14 729 ₽
2 Metabo PowerMaxx BS Quick Basic 2.0Ah x2 Pouzdro 7 688 ₽
3 Zubr DA-12-2-Li KNM1 4 490 ₽
4 Bosch GSR 10.8 V-EC HX 2.0Ah x2 L-BOXX 12 600 ₽

Nejlepší způsob, jak udělat první kroky jako pronajímatel, jsou levné šroubováky. Životnost elektrického nářadí je při občasném používání až 10 let. Odborníci vybrali několik cenově výhodných modelů.

READ  Lithium ion elektrický šroubovák baterie neúčtuje

Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic 2.Pouzdro 0Ah x2

Nejlehčím elektrickým šroubovákem v našem testu byl Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic 2.0Ah. S hmotností pouhých 0,8 kg je toto elektrické nářadí ideální pro dlouhodobou práci ve výškách. Vítězství v hodnocení však nezískal pouze díky své lehkosti, ale také díky nejvyšší kapacitě (2,0 Ah) a nejvyššímu točivému momentu (34 Nm). Proto se zkušení řemeslníci nenechají odradit vysokou cenou tohoto nástroje (ve srovnání s konkurencí).

Šroubovák byl navržen tak, aby bylo možné vkládat bity nebo vrtáky se šestihrannou stopkou bez nutnosti použití sklíčidla, čímž se model stal kompaktnějším. Elektrický šroubovák se dodává se sadou vysoce kvalitních bitů, náhradní baterií a praktickým kufříkem.

Bort BAB-18Ux2Li-FDK

Vítězem hodnocení v oblasti výkonu se stal jen o něco málo elektrický klíč Bort BAB-18Ux2Li-FDK. Maximální krouticí moment nástroje je 33 Nm. Baterie má také nižší kapacitu, ale nářadí pracuje na 18 V. Výhodou tohoto modelu je jeho nízká cena a možnost použití široké škály vrtáků (0,8-23 mm).

Elektrický rázový utahovák je vyroben velmi kvalitně, což potvrzují i uživatelé ve svých recenzích. Dodává se s náhradní baterií, reflektorem, dvěma rychlostmi. Funkce brzdového motoru umožňuje rychle zastavit otáčení vřetena a okamžitě položit nástroj na stůl nebo podlahu. Spolu s volitelnou baterií a příslušenstvím lze uložit do kufříku.

Makita HP331DZ

Lehkost a výkon jsou úspěšnou kombinací elektrického rázového šroubováku Makita HP331DZ. Nástroj bude spolehlivým pomocníkem pro dokončovací práce, které se týkají nejen samořezných šroubů, ale také vrtání do betonových zdí. 10,8V lithium-iontová baterie, která se plně nabije za 1 hodinu. Součástí balení není žádná další baterie ani nabíječka. Proto se v žebříčku umístila až na třetím místě.

Mezi další vlastnosti modelu patří elektronická regulace otáček, rychloupínací sklíčidlo, motorová brzda a LED osvětlení. Má dva provozní režimy, jeden pro utahování šroubů a druhý pro vrtání.

Interskol DA-13/18M3

Model Interskol DA-13/18M3 má nejvyšší kapacitu mezi levnými verzemi. S akumulátorem NiCad o kapacitě 1,5 Ah (18 V) dosahuje maximálního točivého momentu 36 Nm. Pro nepřetržitý provoz je k dispozici přídavná baterie, jejíž plné nabití trvá pouze 1 hodinu. Krouticí moment je nastavitelný až do 20 poloh, což je užitečné zejména při práci se sádrokartonem. Šroubovák se v žebříčku nedostal do první trojky kvůli své vysoké hmotnosti (1,82 kg) a uživatelé zaznamenali rychlou únavu při aktivním používání přístroje.

Co se týče funkční náplně, ale model se může pochlubit automatickou aretací vřetena, podsvícením pracovního prostoru, rychloupínacím sklíčidlem. Pro bezpečnou a pohodlnou přepravu je k dispozici kufr na šroubováky Rokodil.

Top 4 nejlevnější akumulátorové šroubováky

Zde jsou některé modely šroubováků s nejlepším poměrem cena/výkon.

Rokodil Twist

Akumulátorový elektrický šroubovák Rokodil Twist se používá pro všechny druhy montážních prací a je jedním z nejvýhodnějších, které jsou v současné době k dispozici.

Má rychloupínací sklíčidlo, osvětlení pracovního prostoru, zpětný chod, regulaci otáček, motorovou brzdu a indikátor nabití akumulátoru.

Rokodil Twist vyniká oproti ostatním přístrojům prodlouženou pětiletou zárukou výrobce, která jasně ukazuje na dobrou kvalitu elektrického šroubováku.

Skvěle se hodí pro delší použití díky přiloženému přídavnému akumulátoru a nízké hmotnosti s maximálním krouticím momentem 36 Nm pro nejtvrdší dřevo, kov a další materiály.

 • Snadné a spolehlivé použití.
 • Funkčnost.
 • Vysoký výkon.
 • Nízká hmotnost.
 • Nízké náklady.
 • Extra. baterie a pouzdro.

Kolner KCD 18/2L

Elektrický šroubovák Kolner KCD 18/2L je lehké elektrické nářadí pistolového typu pro šroubování a vrtání.

Bezdrátový provoz pro použití na různých místech. Optimální otáčky lze volit pomocí oboustranné převodovky, což umožňuje práci v různých materiálech.

Rychlá výměna vrtáku za vrták díky rychloupínacímu bezklíčovému sklíčidlu.

Automatická brzda zjednodušuje obsluhu při dávkovém vrtání nebo při operacích vyžadujících přesnost a preciznost.

Krouticí moment je také nastavitelný, což umožňuje použití různých spojovacích prvků.

Akumulátorový elektrický šroubovák je vybaven pracovním světlem, klipem na opasek a pogumovanou rukojetí, která dále zvyšuje komfort při manipulaci.

Makita DF033DZ

Malý elektrický šroubovák Makita DF033DZ má pistolovou konstrukci a je napájen akumulátorem.

Krátká délka, nízká hmotnost a dobrá vlastní ergonomie.

Vhodné zejména pro použití na těžko přístupných místech. S jistotou zvládá montážní, dokončovací a drobné stavební práce.

READ  Co dělat, pokud není šroubovák

Vysoce kvalitní vzduchem chlazený elektromotor sběrače s dvourychlostní převodovkou, který dokáže otáčet imbusovým sklíčidlem až do 450 otáček za minutu.

Dva provozní režimy umožňují optimální volbu pro vrtání do široké škály různých materiálů.

Dokáže vrtat otvory do ocelových obrobků, neželezných kovů a slitin, polymerů a kompozitních materiálů.

elektrický, šroubovák, akumulátorová, vrtačka, která, společnost

Zubr DSHL-121

Nabíjecí nářadí Zubr DSHL-121 se používá k vrtání a šroubování spojovacího materiálu.

Kompaktní rozměry pro snadnou obsluhu ve stísněných prostorách.

Speciální konstrukce převodovky umožňuje vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček.

Rychlá a snadná výměna nástrojů díky bezklíčovému sklíčidlu.

Systém aretace vřetena umožňuje ruční otáčení upevňovacích prvků, i když je baterie vybitá. Zdroj energie. dobíjecí Li-lon baterie bez paměťového efektu a samonabíjení.

Je také vybaven elektronickou brzdou, která zabraňuje zastavení motoru, elektronickou ochranou proti přetížení, přehřátí a přetížení.

Multifunkční spínač modelu s elektronickým ovládáním zajišťuje monitorování baterie a ochranu proti úplnému vybití, stejně jako ovládání všech otáček motoru.

Přestože všechna tato zařízení mají přibližně stejný design, existují modely, které se od svých konkurentů v určitých ohledech liší a jsou mezi zákazníky oblíbenější. Vybrali jsme nejoblíbenější šroubováky, které mají mnoho pozitivních ohlasů. V naší nabídce najdete modely od následujících výrobců:

 • Interskol;
 • Bort;
 • Kladivo;
 • Makita;
 • Hitachi;
 • BLACKDECKER;
 • ZUBR;
 • Metabo;
 • DeWALT;
 • Bosch;
 • KRÜGER.

Interskol DA-12ER-02 Domácí kutil

Nejlevnější akumulátorový elektrický šroubovák v našem žebříčku. Vybaveno spojkou omezující točivý moment. Ozubené kolo s kovovými převody. Vzhledem k malé hmotnosti 0.96 kg, takže se vám ruce neunaví ani při nepřetržité práci.

Nabíjecí deska je zabudovaná přímo v samotné baterii, což umožňuje v případě poruchy její demontáž a výměnu. Okénko se světelným indikátorem vám připomene, kdy je čas nářadí dobít. Dvouletá záruka.

elektrický, šroubovák, akumulátorová, vrtačka, která, společnost
 • Nářadí je lehké a ruce se neunaví ani po delší době používání.
 • Samonapínací sklíčidlo.
 • Indikátor nabití baterie.
 • Nízká cena.

Bort BAB-18Ux2Li-FDK

Kvalitní bezpříklepová akumulátorová vrtačka za přijatelnou cenu. Nástroj je k baterii připojen pomocí rukojeti. Integrované tlačítko zpětného chodu a tlačítko zámku napájení. Hlavní ovládací tlačítka v oranžové barvě, abyste si je nemohli splést s jinými částmi.

Větrací otvory v zadní části jednotky zabraňují přehřátí motoru. Absence gumových nožiček na baterii je kompenzována širokou a stabilní základnou. Lze dobíjet při libovolné úrovni nabití.

 • Jednoruční sklíčidlo lze snadno upnout.
 • Pohodlné rozložení tlačítek.
 • Okamžitě se zastaví.
 • Nízká hmotnost a kompaktní rozměry.

Hammer ACD185Li

Akumulátorový elektrický šroubovák pro domácnost, který pracuje se spojovacím materiálem, vrtá do dřeva, kovu a plastu. Lze vrtat otvory do dřeva o průměru až 25 mm. Nejvýkonnější model z řady 18voltových akumulátorů. 16 nastavení krouticího momentu a režim vrtání.

Motorová brzda zastaví otáčení, jakmile je páka spuštěna. Zpětný chod se zapíná tlačítkem na boku startéru, což umožňuje pohodlné ovládání palcem a ukazováčkem.

Makita DF331DWYE

Tento model má plastový kryt s pogumovanou zadní rukojetí. Přístroj používá sklíčidlo od německé společnosti Rohm, světové jedničky v tomto oboru, a všechny klíčové elektronické komponenty pro Makitu vyrábí nizozemská společnost. 18 stupňů krouticího momentu a jeden pro vrtání. Díky přímému úhlu sklonu není ruka namáhána a nemusí se ohýbat tak, jak je nutné.

Knoflík umožňuje přesné šroubování bez drážky a přesné vrtání všech typů šroubů a otvorů do požadované hloubky. Zvláště důležité je to při práci s nábytkem, kde může milimetr navíc zničit celou instalaci. Výkon se snadno nastavuje pomocí tlačítka spouště, čím silněji stisknete, tím vyšší je výkon. Indikátory na nabíječce vás informují o plném nabití nebo přehřátí baterie.

Hitachi DS18DVF3

Akumulátorový elektrický šroubovák od renomované společnosti Hitachi. Dobíjecí kazetová baterie NiCad se dobije za půl hodiny. Dva otvory pro bity nad napájecím zdrojem. 22 nastavení síly, což je ideální pro použití se dřevem, plasty, měkkou ocelí a hliníkem.

Dvourychlostní převodovka s jednodotykovým ovládacím tlačítkem umožňuje zvolit požadované otáčky. Rychlost až 400 otáček za minutu na první rychlostní stupeň a 1200 otáček za minutu na druhý rychlostní stupeň. Nářadí váží 2 kg a je dobře vyvážené v ruce. Vzduchem chlazený motor s dlouhou životností.

13mm sklíčidlo umožňuje snadnou výměnu příslušenství. Spona na opasek, která má pět poloh, je charakteristickým háčkem. Sada obsahuje: univerzální nabíječku, 18V baterii, oboustranný bit, značkovou svítilnu, sadu držáků bitů.

BLACKDECKER BDCHD18KB

Náš první akumulátorový rázový utahovák vhodný i pro některé zednické práce. Dvourychlostní převodovka pro použití v kovu a dřevě. Kompletně se dvěma bateriemi s kapacitou 1.5 A⋅h a nabíječka baterií.

READ  Jak remake elektrický šroubovák na lithiové iontové baterii

Doplněno bezklíčovým sklíčidlem 10 mm. Krouticí moment 40 Nm. více než dostatečný pro zvládnutí 90 % prací, se kterými se v domácnosti setkáte. Ochrana proti zaseknutí zabraňuje spálení nástroje.

Zubr DA-14.4-2-Li KNM2

Kompaktní a lehká vrtačka/šroubovák s krouticím momentem 45 Nm, vhodná pro vrtání do dřeva do 25 mm. Vřeteno je uzamykatelné, a umožňuje tak ruční utahování spojovacích prvků. Díky pulzní nabíječce se baterie snadno přenáší. Díky nové lithium-iontové technologii se výkon zvyšuje až o 35 %. Rychloupínací sklíčidlo pro výměnu šroubovacích bitů.

Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic 2.0Ah x2 Pouzdro

Tato příklepová vrtačka je tou správnou volbou, pokud nejste profesionální kouzelník, ale potřebujete doma něco utáhnout. Kapacita baterie 2A⋅h znamená, že ji lze používat dlouhou dobu bez nutnosti dobíjení. Díky hmotnosti 0,8 kg se vaše ruce nikdy neunaví při držení nářadí v každé poloze. S tímto modelem lze používat nejen šestihranné bity různých délek, ale také bity kulaté.

Jak vybrat akumulátorový elektrický šroubovák?

Bosch GSR 18-2-LI Plus

Bezpříklepová elektrická vrtačka/šroubovák s rychloupínacím sklíčidlem, dynamická motorová brzda. Napájení 18V Li-lon akumulátorem Bosch PRO-MIX.

Je vybaven držákem bitů. to chrání nářadí i při práci ve velkých výškách.

Model má dvě rychlosti, které lze nastavit pomocí kolébkového spínače.

Vhodné pro vrtání malých otvorů, utahování šroubů. V případě, že vrták uvízne v základní desce, umožňuje funkce zpětného chodu čisté vyjmutí vrtáku bez jeho poškození.

 • průměr sklíčidla. 1.5-13 mm;
 • max. otáčky. 1 900 ot/min;
 • max. točivý moment 63 Nm;
 • Průměr otvoru ve dřevě: 38 mm, v kovu: 13 mm;
 • napětí. 18 V;
 • rozměry. 19.1×23 cm;
 • hmotnost. 1.49 kg.
 • elektronický systém ochrany proti přetížení;
 • vysoká kvalita provedení;
 • spolehlivý provoz;
 • Vynikající výkon;
 • zvýšený točivý moment.

DeWALT DCD991P2

Bezpříklepová elektrická vrtačka/šroubovák pro domácí i profesionální použití. Se třemi rychlostmi, vyšším točivým momentem. max. 95 Nm, lze vrtat široké otvory. max. 55 mm.

Pro výměnu nástrojů se používá rychloupínací bezklíčové sklíčidlo, které pevně drží vrták.

Napájení akumulátorovým systémem DeWALT 20V MAX.

 • průměr sklíčidla. 1.5-13 mm;
 • max. 2 000 otáček za minutu;
 • napětí. 18 V;
 • Doba nabíjení. 1 hodina;
 • Součástí je pouzdro, nabíječka, přídavná rukojeť, dvě baterie;
 • rozměry. 20×20.8 cm;
 • hmotnost 1.08 kg.
 • produktivní baterie;
 • Vysoký krouticí moment
 • jasné podsvícení;
 • žádné přehřívání konstrukce;
 • odolnost vůči nízkým teplotám;
 • účinná ochrana motoru před prachem a vlhkostí.

DeWALT DCD996P2

Profesionální příklepová vrtačka. vynikající člen rodiny 18 V Li-ion XRR. Vybaveno třírychlostní převodovkou, jednohřídelovým rychloupínacím sklíčidlem, 11 polohami krouticího momentu.

Uživatelé hlásí vynikající výsledky vrtání při zdění.

Ideální nástroj pro různé stavební aplikace. Akumulátorový systém DeWALT 20V MAX s lithium-iontovou technologií.

Měkké gumové podložky na rukojeti od výrobce pro pohodlné ovládání.

 • průměr sklíčidla. 1.5-13 mm;
 • Počet úderů za minutu. 38 250, otáčky za minutu. 2 250;
 • točivý moment. 95 Nm
 • výkon. 0.82 kW;
 • průměr otvoru ve dřevě. 55 mm, v kovu. 15 mm;
 • kapacita baterie. 5 Ah, napětí. 18 V, doba nabíjení. 1 hodina;
 • je zde lampa, tlačítko zapnutí/vypnutí s aretací., reverzace, aretace vřetena;
 • 2 baterie, nabíječka, druhá rukojeť, pouzdro na přenášení;
 • rozměry. 21.3х20.8 cm;
 • hmotnost. 2.13 kg.
 • vynikající výkon;
 • tři rychlosti a zpátečka;
 • pohodlné používání; tři rychlosti a zpětný chod; 3×20 pro práci s jakýmkoli materiálem;
 • zámek sklíčidla;
 • baterie s dlouhou životností;
 • stabilní provoz;
 • nepřetržitý proces na jedno nabití.

Metabo BS 18 LTX BL I

Příklepová vrtačka s mnoha funkcemi, vysoký krouticí moment 120 Nm. Pracuje s 18 V akumulátorovým systémem Metabo s lithium-iontovou technologií.

Je vybaven dvourychlostním bezkartáčovým motorem s dlouhou životností.

Pulzní provoz a provoz na vrtacím stojanu. Díky přetěžovací spojce se vrtačka automaticky vypne, pokud se motor příliš přehřeje.

Rychle a kvalitně odvedená práce na profesionální úrovni.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS