Elektrický šroubovák Metabo jak rozeznat originál od padělku

Stručný přehled o elektrickém nářadí. prodávané v Rusku.

Budu pokračovat v příspěvku o populárních značkách nářadí v Rusku. Ale při čtení komentářů jsem si uvědomil, že by nebylo na škodu říct něco málo i o globálních značkách. Předchozí díl o nejoblíbenějších značkách. zde https://pikabu.Následují příklady stejného roku výroby/nákupu nářadí a stejných provozních podmínek: https://pikabu.Předchozí část tohoto článku se věnuje trhu s nářadím v Rusku a světovému trhu, viz https://pikabu.druhý má maximální hodnotu 25 ( přibližné provozní podmínky)

Ještě předtím bych rád učinil důležité upřesnění: Pokud porovnáváte nástroje různých značek. u přístrojů stejného roku výroby/nákupu a za stejných provozních podmínek. Dovolte mi vysvětlit: maloobchodní cena 4000 v roce 2013 a nyní je 2 různé značky. cena prvního bude 40-45. Druhý je maximálně 25 (přibližná čísla uvedená pro ruské CTM).

Takže. jeden z největších a nejmladších hráčů na světovém trhu s nářadím: tti group (Čína). Zahrnuje značky Milwaukee, Aeg a Ryobi. Samotné značky mají dlouhou a slavnou historii. a byly odkoupeny novým majitelem.

11) Milwaukee je opravdu skvělá značka. DeWALT je hlavním konkurentem na domácím americkém trhu (který tvoří většinu jeho prodejů). Neberte to jako reklamu. značka se téměř nikdy neobjeví. Pokud je v prodeji teď a tehdy, je zjevně nad trhem a často nemá smysl ho za tuto cenu kupovat. Pro ty, kteří žijí ve Státech, mají velké místní řetězce často výprodej Milwaukee a cena je prostě čokoláda.

12) AEG má horší postavení než Milwaukee. U některých modelů AEG jsou však některé díly zaměnitelné s modely Milwaukee. Značka má těžký osud. dováží omezený a často nejlevnější sortiment výrobků. což zároveň vrhá stín na pověst. a cena by měla být nižší (a rozhodně ne vyšší než Makita a Bosch). Problémem jsou často náhradní díly. Stojí za to to vysvětlit. Spotřebiče AEG a nářadí AEG nemají vůbec nic společného. jiné než značka. Mají různé majitele. Nyní se značka stahuje z nabídky řady řetězců. a lze je výhodně koupit.

13) Ryobi je další dobrá značka. proslulý tím, že. byl jedním z prvních, kdo navrhl použití univerzálních baterií pro celou řadu nářadí. a obecně se zasloužila o popularizaci trendu akumulátorového elektrického nářadí. Hlavní problém na ruském trhu. ještě nižší než přiměřená cena a nedostatek náhradních dílů. Šikovní prodejci vám nejčastěji nabídnou Ryobi za stejnou nebo o něco nižší cenu než Makitu. vyprávění. že je to také japonská značka. Proč ? Protože výrobek by měl být minimálně o 30-40 % levnější než jeho protějšky Makita. a prodejci jsou motivováni prodávat mezní produkt. A právě kvůli chamtivosti prodejců. Klíčové modely a špičkové akumulátorové modely mohou nyní stát více než Bosch, Metabo a dokonce i DeWALT. Společnost Ryobi lze doporučit ke koupi ve Spojených státech. Zejména v sadách s bateriovým systémem můžete snadno najít podobnou sadu z elektrického šroubováku. úhlová bruska. kotoučové brusky. lucerna. 2 Li.Ion 3Ah baterie a nabíječka za pouhých 11-12 tisíc Podobnou sadu Ryobi prodáváme za 2krát vyšší cenu.

14) Hitachi. Elektrické nářadí Hitachi již není spojeno s japonskou mateřskou společností. je vlastněna americkou nadací, která vlastní značku Metabo. Ukončení dodávek Hitachi. Zbytek nářadí lze najít v obchodech za docela příjemnou cenu. Od příštího roku se značka bude jmenovat HiKoki, ceny se zvýší. Samotný nástroj byl poměrně inovativní. S růstem kurzu dolaru v roce 2014 však většina technologických inovací nepřichází. Rozsah rozpočtu je na konci označen jako SS. ale zůstává docela dobrým nástrojem. zejména úhlové brusky a dřevoobráběcí stroje. Co se týče vyhlídek, pak s největší pravděpodobností. se koncern zaměří na propagaci své značky 2. Metabo.

Přečetl jsem si komentáře a napsal seznam značek. které je také třeba zmínit. Je však obtížné odpovědět na všechny otázky v 1 příspěvku. V každém případě. zeptejte se. Brzy odpovím na všechny otázky.

Jak rozeznat originální elektrický šroubovák DeWALT od padělku??

První a nejzřetelnější charakteristikou je kvalita provedení. Těleso původního stroje nemá široké mezery a otřepy. Totéž platí pro případ, kdy je zařízení dodáno. Pokud je špatná kvalita provedení viditelná pouhým okem, jedná se o padělek.

Srovnáte-li výrobky Bosch s výrobky ostatních dvou srovnávaných výrobců, zjistíte, že Bosch je dražší než Makita, ale levnější než Metabo, kvalitou a životností Bosch předčí Makitu, ale zaostává za Metabo.

Jak rozeznat originální elektrické nářadí od padělku?

Většina čtenářů bude chtít vědět, jak rozeznat padělané značky od originálního elektrického nářadí. Následující rady vám pomohou vyhnout se plýtvání penězi.

READ  Indikátor náboje elektrického šroubovák

První a nejdůležitější doporučení: elektrické nářadí byste měli kupovat v autorizovaných prodejnách, případně je můžete zakoupit také online v obchodech, které se již mnoho let osvědčují bezchybnou prací.

Důležitá skutečnost. obchod by se měl zabývat pouze materiály a nástroji pro opravy a výstavbu. Pokud totiž internetový obchod nabízí ke koupi peorátor i parfém, měli byste se vážně zamyslet nad kvalitou a zdroji jeho dodávek.

Do rizikové skupiny patří spotřebitelé, kteří se honí za levností nebo se jen z neznalosti rozhodnou koupit nástroj známých značek (a ne příliš) na trzích, z ruky nebo v internetových obchodech, které prodávají vše najednou.

Je třeba hned poznamenat, že často existují zjevné padělky světových značek a originální nástroje, které nejsou certifikovány pro prodej v Rusku.

První možnost je jednoduchá a přímočará. Padělky jsou vyráběny řemeslně, pro padělatele nejsou prioritou technické vlastnosti, pro ně je hlavní, aby se vzhled co nejvíce přiblížil originálnímu modelu.

Někdy to vyjde docela dobře, ale často lze padělanou kotoučovou pilu nebo vrtačku rozeznat na první pohled. Takové elektrické nářadí nejenže zklame svou odolností a výkonem, ale může dokonce vážně ohrozit zdraví a život uživatele.

Pro výrobu originální techniky známých značek se používají motory, u nichž je vinutí provedeno drátem s dvojitou izolací. Padělané nástroje mají jednovrstvou izolaci, která výrazně zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.

U necertifikovaného elektrického nářadí je to naopak mnohem složitější. Tyto modely jsou vyráběny renomovanými společnostmi (tj. přístroje jsou originální). V tomto případě samozřejmě nejsou žádné stížnosti na kvalitu zboží a jeho vzhled se neliší od certifikovaného zboží.

Přesto je lepší vyhnout se nákupu necertifikovaného nářadí. Takto se do země dostává nelegálně. Jeho prodejní cena může být mírně podhodnocená, protože bezohlední dovozci se mohou vyhnout placení cla.

Vedlejším účinkem tohoto systému je neplatnost záručního servisu a nedostatečná kontrola. Šedé“ výrobky se často dostávají na pulty obchodů a jsou určeny pro území v jiných zemích.

Proto je možné koupit vrtačku nebo úhlovou brusku na trzích nebo v internetových obchodech s neznámými dodavateli, které jsou určeny k prodeji v USA. Standardní napětí ve Státech je 110 V, zatímco v Rusku je 220 V.

Rozdíl je také ve frekvenci střídavého proudu (v USA 60 Hz, v Rusku 50 Hz). A když přinesete vyhořelé nářadí do servisu, s překvapením zjistíte, že výrobce neodpovídá za funkčnost nářadí, pokud nejsou dodrženy provozní podmínky.

Jaké elektrické nářadí se v domácnosti nejčastěji padělá??

Výrobci padělaných výrobků se snaží vydělat co nejvíce peněz a mají tendenci padělat nářadí světoznámých značek, a to Milwaukee a Bosch a Makita a Hitachi a Husqvarna.

A v poslední době začali křováci padělat i levnější nářadí od ruských výrobců: Interskol a Fiolent. Nářadí DeWALT se však padělá mnohem méně často. Nejčastěji vás může zaujmout padělek brusky Makita 9069 a HR2450.

Nejčastějším podvodníkem mezi skládačkami Fiolent jsou skládačky MP4-700E a mezi skládačkami Interskol jsou nejčastějším podvodníkem skládačky MP4-700E vrtačka D-350ER. Řemeslné dílny již začaly vyrábět nástroje, které nemají obdoby u značkových výrobců.

Takové modely mají také fiktivní označení, takže ostražitý kupující si může zkontrolovat kód modelu na webových stránkách výrobce a vyhnout se nákupu padělaných výrobků. Kromě samotného nástroje se však často padělá i spotřební materiál, jako jsou pilové kotouče nebo brusné kotouče.

Jak rozeznat padělaný výrobek od originálu?

Výrobci padělaných přístrojů se snaží přesně kopírovat vzhled originálního značkového nářadí. Podařilo se jim však dosáhnout určitého úspěchu, ale výrobní podmínky a techniky stále neumožňují dosáhnout absolutní identity. Proto se při opatrnosti můžete často vyhnout nákupu padělaného nářadí.

Originální model má název společnosti vytištěn velkými písmeny, ale výrobci padělků obvykle tento nápis zplošťují nebo se omezují na levnou samolepku. Velmi často lze padělek odlišit od originálu podle kvality pouzdra.

Struktura plastu může být nepravidelná a spoje mohou mít hrudky a otřepy. Samozřejmě, že výrobce, který si váží sám sebe, by takový nepořádek neudělal.

Podzemní obchody se někdy ani neobtěžují reprodukovat přesnou barevnou škálu pouzdra původního modelu, ale uživatel si rozdílu všimne, pokud již má ve své sbírce nástroje od té či oné firmy.

Pryžové vložky lze nalézt také na těle značkového nářadí a rukojeti kotoučových pil, vrtaček apod. mohou být rovněž potaženy pryží. Vložky nejsou jen pro okrasu, jejich hlavním účelem je snížit vibrace a zvýšit komfort nástroje.

READ  Instalace stroje sušení Bosch ve sloupci

Definujme terminologii

Je třeba okamžitě poznamenat, že lze nalézt naprosté padělky značek a originálních nástrojů, které nejsou certifikovány pro prodej v Rusku.

V prvním případě je vše jasné. Padělatelé jsou hrubí řemeslníci a nezajímají je technické specifikace, hlavní je přesně reprodukovat vzhled originálního modelu. Někdy to lze udělat docela dobře, ale často lze falešnou vrtačku nebo kotoučovou pilu rozeznat na první pohled. Takové domácí elektrické nářadí nejenže zklame svým výkonem a životností, ale může také představovat vážné riziko pro zdraví a dokonce i život uživatele. Originální stroje známých značek používají motory, jejichž vinutí je vyrobeno z dvojitě izolovaného drátu. Kované nástroje mají jednovrstvou izolaci, která výrazně zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.

S necertifikovaným elektrickým nářadím je to složitější. Tyto modely jsou vyráběny renomovanými společnostmi (tj. nástroje jsou originální). Je zřejmé, že v tomto případě není nárok na kvalitu zboží a navenek se neliší od certifikovaného zboží. Přesto nedoporučujeme kupovat necertifikované nářadí. Do země se pašuje nelegálně. Jeho prodejní cena může být mírně snížena, protože bezohlední dovozci se mohou vyhnout placení cla. Vedlejším účinkem takového režimu je nedostatek kontroly a neplatnost záruky. Šedé zboží určené pro použití v jiných zemích se často dostává na pulty maloobchodních prodejen. Takže si můžete koupit vrtačku nebo úhlovou brusku na trhu nebo v internetovém obchodě s neznámými dodavateli a určenou k prodeji v USA. Vše je v pořádku, ale ve Státech je standardní napětí 110 V, zatímco v Rusku je 220 V. Rozdíl je také ve frekvenci střídavého proudu (v USA 60 Hz, v Rusku 50 Hz). Nemusíme vysvětlovat možné důsledky takového „výhodného“ nákupu. když přinesete vadné nářadí do servisního střediska, s překvapením zjistíte, že výrobce nemůže nést odpovědnost za funkčnost nářadí, pokud nejsou dodrženy provozní podmínky.

Metabo BS 18

Naším dalším tipem je Metabo BS 18.

Tento lehký a kompaktní elektrický šroubovák je vhodný pro jednoduché práce doma, na chatě nebo v garáži. Nástroj lze použít k zavrtávání malých šroubů a vrtání otvorů do průměru 10 mm do kovu a do 20 mm do dřeva.

Elektrický šroubovák má 2 rychlosti a nastavitelný točivý moment, takže si můžete zvolit nejlepší parametry pro práci s různými typy materiálů. A pro případ práce na špatně osvětlených místech je vybaven lampou, která zajišťuje jasné osvětlení pracovní plochy. Je také vybaven rychloupínacím sklíčidlem, které vám umožní vyměnit nástroje za kratší dobu.Tento elektrický šroubovák váží i s akumulátorem pouze 1 kg.3 kg, takže se pohodlně používá po delší dobu. Ergonomická rukojeť s protiskluzovým povrchem a klip na opasek pro nošení nástroje na opasku přispívají k jeho ergonomickému designu.

Elektrický šroubovák je dodáván s akumulátorem 2 x 2 Ah, který nabízí dostatek energie pro dlouhou životnost. Snadno se také kombinuje se všemi 18 V akumulátorovými napájecími sadami a nabíječkami Metabo.

Ti, kteří jej již mají, hodnotí tento elektrický šroubovák velmi pozitivně

Pokud tedy hledáte kompaktní a šikovný elektrický šroubovák pro venkovské a domácí použití, doporučuji tento model

 • Napětí: 18 V.
 • 2 rychlosti.
 • Točivý moment: 24/48 Nm.
 • Řízení točivého momentu.
 • D v oceli: do 10 mm.
 • D ve dřevě: do 20 mm.
 • rychloupínací sklíčidlo.
 • Hmotnost: 1.3 kg.

Klíče Metabo

Šroubováky od výrobce Metabo jsou vhodnější pro profesionální použití; účinně vrtají do dřeva a kovu. Design jednotlivých modelů je velmi ergonomický a nářadí se snadno drží v ruce, což usnadňuje práci. Akumulátorové šroubováky Metabo využívají nejnovější technologii akumulátorů Li-lon, na které se vztahuje samostatná záruka. Je to výrazná výhoda oproti zařízení Bosch.

 • lehká a kompaktní konstrukce;
 • moderní, stylový design;
 • Další funkce, jako je zpětný chod, podsvícení, pulzní funkce.

Šroubovák Metabo PowerMaxx BS

Dobrý den všem, rád bych se podělil o své myšlenky k tomuto nástroji.

elektrický, šroubovák, metabo, rozeznat, originál

Montuji kuchyňské linky a už rok a půl je používám téměř denně k vrtání. Koupil jsem ho kompletní s nabíječkou, dvěma bateriemi v měkkém pouzdře, po kterém jsem okamžitě prodal jednu nabíječku a po měsíci i pouzdro, 2000r. vrátil)) Vzal jsem si dva, jeden vrtat a druhý kroutit, šetří čas a prostředky elektrický šroubovák.

elektrický šroubovák lze použít se sklíčidlem nebo bez něj, když je třeba šrouby pouze zavést vložením bitu nebo nástavce přímo do hřídele, uvnitř hřídele je magnet a bity nevypadnou.

Šroubovák je na svou velikost velmi výkonný, je velmi šikovný v ruce, má světlo a můžete vrtat v tmavých místech a při sebemenším stisknutí spouště se rozsvítí světlo, i když se šroubovák neotáčí, takže v některých okamžicích je to jen malé světlo, ale nesvítí tak dobře.

elektrický, šroubovák, metabo, rozeznat, originál

Výkonný pro jeho velikost, šrouby 4h70 létají hustě tak, jak táhne vrták fostner 35mm, jádrový fréza na kov 35mm, bimetalové korunové frézy od 25 do 105mm, 105-th s obtížemi a pouze v případě, že nové, ale někdy zachrání velký vrták nemůže dostat pod. Umělý kámen s 35mm vrtákem a 12mm vrtákem se nezatěžuje. Zkrátka malý, ale výkonný nástroj.

READ  Jak zaostřit disk na kruhovém

Jako všechno má i toto své nevýhody. Je velmi nestabilní, pokud je umístěn na baterii, zejména pokud je ve sklíčidle nainstalována vrtačka nebo bit, takže si musím lehnout, abych šroubovák nezasekl do desky nebo laminátu. Kazeta nedrží dobře točivý moment, myslel jsem, že může být vadná, druhá byla stejná. Točivý moment je tuhý, měkčí točivý moment by byl lepší.

Na začátku stačila baterie na jednodenní montáž, po roce a půl už jedno nabití baterie nestačí, je příliš nízká. Můj partner má také jednu z nich, ale nejprve soustružil a vrtal s jednou, ale o rok později si koupil druhou. Celkově dobrý šroubovák za ty peníze, ale rozhodl jsem se přejít na jiný s hladším a měkčím krouticím momentem.

Komentář 54

Pouzdro je plechové! Společnost Bosch má v boxu L-Boxx elegantní vložku.

Toto pouzdro se mi líbí více než pouzdro Boshev, je prostornější.

Co je špatně s přístrojem Bosch??Pravděpodobně s výjimkou baterií.

Podobné téma budu mít u každého hřebíku, který si koupím

elektrický, šroubovák, metabo, rozeznat, originál

Brzy budou informovat o každém selhání

Mám stejný, při zátěži se hodně zahřívá.

Bosch jsem nahradil Metabo, je to skvělá vrtačka! Jen já mám 14V.

I první úhlová bruska vzal mitabo, broušené chaty, Interskolom, po 1-1.Po roce používání začne drnčet, maskovací páska je velkým pomocníkem.

Také jsem nahradil Bosch Metabo, skvělý šroubovák! Jen já mám 14V.

Šroubovák Bosch je nesmysl, i když ho srovnáte s devoltem za stejné peníze

Vypadá to, že jste si koupili Bosch v obchodním centru))) Mám Bosch kurva ven 4 let jako vrtačka, kladivo a šroubovák. Koupil jsem si to za 7 téměř, pro 15 jsem byl příliš chamtivý, ale je to mnohem lepší. Т.ч. koupit nástroj, který není na křižovatce.

Mám 2 za 7 a v různých obchodech. Po roce používání se začíná dřít. Nemá brzdu jako vrtačka. Dřevěný jako žiguli. Měl jsem ho tři roky, než se porouchala baterie. Po roce je celá věc uvolněná. Pak na něj spadl žebřík a zlomil jednu polovinu rukojeti napůl. Lepicí páska je velkým pomocníkem. Ale jsou to vzácné odpadky jako skeel a Black & Decker. Hitachi je v pořádku, ale také se rozpadl. Nejlepší byl AEG, nyní je nejvhodnější Devold. Všechny Shuriky do 8t.р. Převodovka v přístroji Makita často selhává. A je tu elitek, aby se kalhoty udržely na 3T.р. a zkroutí tento jednoduchý šroub až na 40 šroubů. Nasazení zásuvek nebo pomoc při šroubování omítky. Už dva roky leží v zemi, místo aby pracoval

Vypadá to, že jste si koupili Bosch v přechodu)) Mám Bosch byl šroubování kolem 4 let jako vrtačka, kladivo a šroubovák. Koupil jsem si ho za 7, byl jsem příliš levný pro 15, ale je to mnohem lepší. Т.ч. nakupujte nářadí, které není z křižovatky.

Zapomněl jsem dodat, že máme oblast jedné velké křižovatky, kde cikáni prodávají čínské harampádí.

Bosch je šmejdské nářadí, i když ho srovnáte s Devoltem za stejné peníze

No, mám nejlevnější Bosch byl Dva byl, Myslím, že tam byl žádný problém, kromě baterií, nyní z tohoto důvodu a změnil, po dobu 24 hodin bez akce seděl sám o sobě.

Také měl 2 ks. 14V a 18V. Oba začali po roce dostávat mozek. Z Bosche jen pe dobro a to být Německo

Existují také baterie ntsdi, ty jsou na hovno. Nejprve jsem si koupil a normální použitý, pak požádal přítele, aby udělal další zásuvku v garáži, dobře, udělal Nabíječka baterií vyhořela)) to je profese elektrikář)

Nabíječka baterií také selhala, stála nabíjení a náhle zhasla. Nabíječka baterií GAL 1210 CV Professional Case.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS