Řetězová pila Makita DCS 34 Nastavení karburátoru

Řetězová pila Oleo-Mac 937. Specifikace. Nastavení karburátoru a výběr řetězu

Metoda možnosti řetězové pily je poměrně jednoduchá a skládá se z následujících kroků:

 • Nastavení motoru pro nepřerušované práce na malých otáčkách.
 • Nastavení karburátoru pro správnou konzistenci paliva k nejvyšší rychlosti.
 • Úzké úpravy karburátoru pro volnoběhu.
 • Chainwaw Kontrola ve všech režimech.

Nyní pojďme zjistit, jak opatrně věrnější úpravy karburátorských řetězových pil. Ve skutečnosti mají všechny modely karburátorů tři seřizovací šrouby. Šroub (t) je zodpovědný za úzké nastavení v pohotovostním režimu. Nastavení šroubu (H) pro nejvyšší rychlost. Šroub (l) udržuje pod kontrolou tvorby konzistence na malých otáčkách. Utahovací šrouby (L) a (H), přívod paliva a směs se stává slabší, respektive, rychlost se zvyšuje.

Jmenování a použití motorových pil Makita DCS34

Podle doporučení výrobce by Makita DCS34 řetězová pila měla být použita k řešení jednoduchých úkolů, které se nacházejí v každodenním životě. Je ideální pro prořezávání sloupů ve výstavbě plotů. To může být užitečné pro řezání zákazů stromů nebo obrobků palivového dříví pro lázeň nebo zapalovací mangala.

řetězová, pila, makita, nastavení, karburátoru

Kdyby Japonci věděli, kde byla jejich řetězová pila vlastně používána, byli by šokováni. Makita 34 lze nalézt na panelu, kde viděla všechno, komu se dostane do ruky. Je zajímavé, že kvalita paliva a lubrikantů, jakož i poměry směsi paliva v takových podmínkách, nejsou splněny nebo se splňují přibližně. Ale Makita i v takových „barbarských“ podmínkách může pracovat dostatečně dlouho.

Vzhledem k tomu, že zdroj v Makita DCS 34-35 není určen pro tyto podmínky, po určitou dobu se bude nutně dostat do opravy. To ale nikoho nezastaví. náklady na model domácnosti a profesionální model mají významný rozdíl a s vlastní opravou se ukazuje jako výhodnější použít model domácnosti.

Nabízíme vám ke shlédnutí video o motorové pile Makita, ve kterém prodejce hovoří o výhodách tohoto modelu DCS 34-35.

Uralská úprava

Moc se neliší v tom, že by se s ním nemělo jezdit při vysokých maximálních rychlostech, ale ujistěte se, že je řetěz zvedne rychle, ale hladce, aniž by se pohyboval přes lištu.

V každém případě byste měli vzít úpravu velmi vážně, protože pokud je provedena nesprávně, pila s vámi dlouho nezůstane. Pat na vlastní nástroje a pokud nejste přesvědčeni o svých schopnostech, kontaktujte odborníka.

PŘEČTĚTE SI Jak nastavit úhel ostření pásových pil

Nezáleží na tom, který z nich, i když silné přátelství, vyžaduje pozornost a péči. Řetězová pila bude váš věrný asistent pro dlouhé a dlouhé roky.

Při koupi motorové pily HUS365 byste se měli připravit na to, že po měsíci používání nebudete chtít řešit jednu pilu, tuto značku nepočítaje. Je to dáno jeho spolehlivostí, dostupností a hlavně snadnou správou.

Funkce ladění karburátoru Makita

Karburátor motorové pily Makita funguje na stejném principu jako karburátory jiných výrobců. Tento důležitý detail je zodpovědný za míchání paliva se vzduchem. Aby se předešlo problémům s provozem zařízení, je motorová pila Makita upravena. To pomůže chránit motor zařízení.

 • eliminovat riziko vytvoření „špatné“ směsi karburátorem;
 • minimalizovat rizika tvorby přesycené směsi, která nepříznivě ovlivňuje chod motoru a způsobuje rychlé opotřebení.

Pokud potřebujete nový karburátor na řetězové pily Makita (budete konfigurovat, se zaměřením na standardní instrukce), vyberte ten, který je totožný s originálem.

 • Základem podstavců je trubka pro proudění vzduchu, která je napojena na klapku (uprostřed). Umístění této části ovlivňuje množství vzduchu, které se během provozu dostává do motoru.
 • Difuzér. Při pečlivém zvážení součástí karburátoru není obtížné jej identifikovat. Tato část vypadá jako úzká trubice, jejíž hlavní funkcí je nastavení rychlosti proudění vzduchu.
 • Kanál přivádějící palivo z plovákové komory (napojený na proudnici).
 • Samostatnou konstrukcí, která vyčnívá z řady, je plováková komora, která vypadá jako standardní nádrž na palivové kapaliny.

Seřizovací šrouby

Nastavení karburátoru motorové pily Makita se provádí pomocí sady seřizovacích šroubů, které jsou v těle tohoto provedení:

 • šroub označený L. koriguje nízké otáčky;
 • šroub označený H, díky kterému se nastavují vysoké rychlosti;
 • Šroub t Chcete-li konfigurovat provoz karburátoru na volnoběhu.
 • Motor se nechá zahřát (řetězová pila běžet 10 minut).
 • Kontrola vzduchového filtru a čištění této části.
 • Zastavení řetězu otočením šroubu označeného T (otočte až na doraz).
READ  Pilové kotouče na kov v jakém směru

K diagnostice problémů s karburátorem se používá otáčkoměr.

Důležité! Mistrům se doporučuje poslouchat zvuk, který šrouby vydávají při otáčení. „Pištění“ může znamenat nasycenou směs.

Charakteristika

Nyní se podíváme na základní funkce. Motor řetězové pily Makita DCS34 je dvoudobý, membránový karburátor s vestavěným palivovým čerpadlem, které funguje na impuls z klikové skříně motoru. Toto je standardní schéma, podle kterého jsou uspořádány téměř všechny moderní benzínové pily.

Výkon motoru je pouze 1,3 kW, ale díky vysokým otáčkám a točivému momentu motorová pila sebevědomě řeže kmeny až do průměru 40 cm. Druhá verze této pily s označením DCS4610 má kapacitu 1,7 kW. Všechny ostatní vlastnosti, vzhled a komponenty DCS34 a DCS4610 jsou zcela identické. Palivová nádrž 0,37 litru. Olejová nádrž 0,25. Jedno natankování motorové pily by za normálních podmínek a správného seřízení karburátoru mělo stačit na půl hodiny nepřetržitého provozu, v DCS4610 dojde palivo o něco rychleji, protože. na. má větší objem.

Hlavní poruchy

Plynová pila má složitý design. Motor, karburátor, spojka a startér jsou během provozu silně namáhány a časem se porouchají. Existují však poruchy, které se stávají mnohem častěji než jiné, a budeme o nich mluvit později.

Makita DCS34 35 se nespustí

Toto je jedna z nejčastějších situací, které se stávají, ale ne vždy kvůli poruše.

Pokud z nějakého důvodu, Makita DCS34 35 35 řetězová pila není zahájena první, kdo začne, je to zkontrolovat dostupnost paliva v nádrži, a také se ujistěte, že palivový filtr funguje normálně. Dále se musíte ujistit, že je dodržen algoritmus spouštění motorové pily.

Pokud jsou tyto body splněny, ale motorová pila stále nejeví známky života, je nutné postupovat podle následujícího algoritmu:

 • Vyšroubujte zapalovací svíčku a zkontrolujte, zda v ní není jiskra, k tomu při zapnutém zapalování nainstalujte zapalovací svíčku do uzávěru vysokonapěťového vodiče a připevněte ji k válci, poté několikrát zatáhněte za startér.
 • Zacpěte prstem otvor zapalovací svíčky a několikrát zatáhněte za startér (vzduch z motoru by vám měl prorážet pod prstem a vydávat charakteristický zvuk), abyste mohli zkontrolovat kompresi. Pokud ne, pak se pila nespustí a bude potřebovat generální opravu.
 • Z lékařské stříkačky (je to pohodlnější) naplňte asi 5 ml paliva přímo do otvoru zapalovací svíčky a zkuste nastartovat Makitu, pokud se motorová pila rozběhne, pak je problém v karburátoru nebo jsou vadná olejová těsnění klikového hřídele. Mohou také jezdit vzduchem a z tohoto důvodu odmítne palivové čerpadlo.
 • Pokud všechny předchozí metody nepomohlo určit poruchu, to znamená pravděpodobnost, že se svíčková nalita. Chcete-li zjistit, proveďte následující. Otočte svíčku na místě a pokuste se začít řetězec, po odšroubování a kontrole. Mokrá svíčka a velké množství paliva ve válci (pila by měla být otočena pro kontrolu paliva ve válci) potvrzuje přetečení.

Svíčka nalévá

To je jedna ze společných závad, důvody, pro které může být několik. První je porucha karburátoru nebo jeho nesprávné nastavení. Chcete-li odstranit, je nutné konfigurovat kvalitní šrouby a množství paliva, které jsou na karburátoru. O tom, jak to udělat zde.

Za druhé, to je znečištění vzduchu filtru s výsledkem, že motor postrádá vzduch a svíčka se nalije. V takové situaci existuje jedna nuance, s prvním studeným startem, pila by měla začít a okamžitě klopýtnout a při dalším počátečním pokusu. Doporučujeme také přečíst si článek, který podrobně popisuje, proč plní svíčku a co dělat.

Pokud nemáte zkušenosti s diagnostikou a opravami benzínových pil, pak není vhodné motorovou pilu Makita DCS 34 opravovat svépomocí, protože. na. může situaci zhoršit, což zvýší konečné náklady na opravy.

Výměna ozubeného kola

Mezi nejčastější mechanické závady řetězové pily Makita DCS34 patří kritické opotřebení hnacího řetězového kola nebo pneumatiky řetězové pily. Problém můžete vyřešit výměnou dílů za nové. Hvězdičku lze snadno odstranit. na. je upevněn na hřídeli podložkou a zátkou.

Chcete-li sejmout, odšroubujte boční kryt a sejměte lištu s řetězem. Dále sejměte zarážku z hřídele, poté podložku a poté řetězové kolo spojené s bubnem spojky.

Hvězdička se otáčí na hřídeli s válečkovým ložiskem, který musí být mazán s Litholem před vstupem do sestavy pily.

Vše je sestaveno v opačném pořadí.

Udělej si sám Seřízení karburátoru motorové pily Makita DCS4610

Změna nastavení karburátoru může být nezbytná v následujících situacích:

 • Nestabilní chod motoru. Příčina. chudá palivová směs.
 • Nadměrná spotřeba paliva, černý výfuk. Důvodem je přesycenost směsi paliva a vzduchu a nedochází k jejímu úplnému spálení.
READ  Proč řetězová pila začíná a okamžitě stánky

Také seřízení může pomoci, pokud motorová pila špatně startuje nebo není stabilní při volnoběhu.

Než začnete se samočinným nastavením karburátoru, měli byste se seznámit s jeho zařízením, mechanismem provozu a potřebnou sadou nástrojů.

Zařízení a princip činnosti karburátoru Makita DCS4610

Hlavním úkolem karburátoru řetězové pily Makita, stejně jako jakýkoliv jiný je míchání palivové tekutiny (v tomto případě směs benzínu a oleje) se vzduchem v určitém nezbytném pro účinně zapálit proporce. Při nedodržení těchto proporcí běží motor nesprávně a neefektivně. A následně může taková nesprávná práce vést k jeho selhání.

Schéma a princip činnosti karburátoru motorové pily Makita

Obecně platí, že karburátor je jednodílné lité kovové tělo.

Vzduch pro další míchání s hořlavou směsí vstupuje přes vzduchový filtr a vstupuje do difuzoru (8). Jedná se o tvarovanou komoru s existujícími zúženími, díky kterým se zvyšuje rychlost proudění vzduchu. Výsledkem je řidší vzduchová hmota.

Difuzor má vzduchový a škrticí ventil (7.9). Vzduchová klapka reguluje množství přiváděné vzduchové hmoty. Škrtící klapka, spojená s pákou ovládání otáček motoru, zase reguluje přívod paliva do spalovacího prostoru válců a tím reguluje výkon motoru.

V určitých bodech v difuzoru jsou palivové kanály (11.12). Průtok vzduchových hmot je na nich sušívané palivo. Palivový systém karburátoru zahrnuje:

Mechanismus přívodu paliva pracuje v důsledku změny tlaku v klikové skříni, která je způsobena vratným pohybem pístu ve válci. Pulzní komora palivového čerpadla pomocí pulzního kanálu (1) má spojení s vnitřním objemem motoru klikové skříně.

Zvýšený nebo vypouštěný tlak vznikající v klikové skříni pohání membránu (4) palivového čerpadla. Díky tomuto připojení pracuje palivové čerpadlo synchronně s motorem a závisí na svých otáčkách. Palivo pochází z plynové nádrže pod působením membrány čerpadla, přes vstupní kanál karburátoru (2). Dále probíhá ventilem (3) a výstupní ventil (5) čerpadla.

Předběžné čištění se provádí přes filtrační síť (6) přes kanál (10) jehlový ventil (14) vstupuje do komory (16), kde je umístěna řídicí membrána (18). Jehlový mechanismus ventilu (14) je přes páku (17) spojen s ovládací membránou (18). Prostor pod membránou je kanálem (19) propojen s atmosférou vnějšího vzduchu.

Obecně se provoz karburátoru motorové pily Makita DCS4610 provádí pod vlivem proměnného tlaku v klikové skříni.

V okamžiku nasávání v difuzoru (8) nastává řídký tlak a vzduch sem proudí. Síla proudění závisí na výkonu (otáčkách) motoru v daném okamžiku a na poloze plynu (9). Také při působení výtlaku vzduchu proudí palivo tryskami (11,12) z komory (16). Dochází k míšení palivové směsi a vzduchu, v důsledku čehož se vytváří směs paliva a vzduchu, která zase vstupuje do válce a vyhoří.

Ve fázi sání a spalování paliva, protože prostor umístěný pod řídicí membránou má spojení s vnější atmosférou skrz otvor (19) membrány (18) se pohybuje nahoru. V tomto okamžiku se ovládá páku (17), která táhne jehlu ventilu (14). Ventil se otevírá v komoře (16), přijímá se nová šarže směsi paliva. Při vyplňování kamery na určitou úroveň se řídicí membrána přesune do počátečního stavu, ventil se zavře. Potvrzení paliva je tedy nastavitelná a udržována.

Objem paliva vstupu do difuzoru je regulován hlavním šroubem (13) a šroubem (15). Když jsou šrouby odšroubovány, směs paliva a vzduchu je obohacena a naopak, pokud jsou šrouby zašroubovány, směs se vyčerpá. K dispozici je také další příležitost upravit nečinnou rychlost jiným šroubem. Při šroubování spočívá na páku, která je upevněna na ose škrticí klapky. Tyto tři šrouby umožňují upravit provoz karburátoru pro efektivnější provoz řetězových pil Makita DCS4610 v různých podmínkách.

Nástroje

Řetězová pila nepostradatelným nástrojem, a to jak v domácnosti, tak v oblasti země. Ale i ten nejspolehlivější „železný“ asistent začne makat, pak se nespustí, pak se zastaví. Důvodů může být mnoho, souvisejících jak s kvalitou palivové směsi, tak s motorem.

Existuje mnoho nuancí, v tomto článku je nebudeme všechny zvažovat. A my se „podíváme blíže“ na tu část motoru, která se nazývá karburátor. A pokusíme se najít odpověď na následující otázky: kdy je nutné seřídit karburátor motorové pily a vlastně jaké je schéma takové úpravy.

Zařízení karburátoru motorové pily

Než budete pokračovat v nastavení, musíte znát zařízení a princip činnosti karburátoru. To pomůže vyhnout se mnoha „komplikacím“. Pro začátek si tedy připomeňme princip fungování spalovacího motoru. Ve válci je palivo, při hoření se vytvoří malý „výbuch“, který vytvoří velký tlak. Tento tlak tlačí píst, píst se uvádí do pohybu a otáčí klikovým hřídelem. Nakonec je tlaková energie převedena na rotační bod, který pohání řetězce pomocí hvězdičky.

READ  Řetězová pila Sich 270 karburátor

Při běžném provozu motoru v každém cyklu spálí pouze 10 miligramů paliva. A palivová směs se připravuje a dodává v karburátoru.

Účelem karburátoru je tedy smíchat hořlavou směs se vzduchem v požadovaných poměrech. Pokud jsou tyto proporce porušeny, je narušen provoz motoru. Například při míchání se dodává málo paliva, ale naopak hodně vzduchu, pak se takové směsi říká „špatná“. Naopak pokud je vzduchu málo, ale paliva je naopak hodně, tak se jedná o přesycenou směs. Oba případy vedou k poruchám normálního provozu motoru a vyžadují seřízení.

Karburátor se skládá z následujících základních prvků, a přestože se konstrukce může lišit v závislosti na modelu, zařízení a princip činnosti jsou přibližně stejné:

 • Základem karburátoru je trubka podle svých vlastností, připomínající aerodynamickou trubku, průtok vzduchu prochází;. přes trubku je klapka vzduchu, buď zvyšuje proudění vzduchu, nebo ji snižuje;
 • Trubka má zúžení. difuzor, který zvyšuje rychlost proudění vzduchu jen v místě, kde je umístěn otvor paliva;
 • Palivo samotné ve vzduchovém kanálu vypadne z postřikovače, vrací ji pojistkou z plovákové komory (na fotografii označené ve formě palivové jehly);
 • Samotná floatová kamera slouží jako druh nádrže, jehož účelem je zajistit trvalou úroveň paliva u vchodu do vzduchového kanálu.

Princip provozu karburátoru. Rychlý průtok vzduchu protéká vzduchovým kanálem, jeho rychlost bude záviset na poloze klapky. Úroveň plováku zajišťuje stupeň otevření přívodního kanálu paliva a závisí na poloze stejného vzduchu. Průtok vzduchu procházející difuzorem zvedne přijatý palivo, sprej jej. V tomto okamžiku se směs vytvoří, což je absorbováno vstupním potrubím do válce.

V plovákové komoře je tlaková hladina přibližně rovnající se atmosférickém, ale ve vzduchovém kanálu je řídký. Díky tlakovému rozdílu je palivo absorbováno čelistí ve vzduchovém kanálu. Čím větší je vzduchový klapka otevřený. čím větší je tok vzduchu, a proto přichází palivo. Více paliv. Obrat motoru se zvyšuje.

To je princip karburátoru. Mohou existovat nuance ve své struktuře, ale s vědomím, jak nejjednodušší karburátor pracuje, můžete vždy pochopit a určit účel ostatních prvků.

V jakých případech je nezbytné úpravy

Obecně platí, že potřeba přizpůsobení karburátoru řetězových pil stihl nebo jakoukoli jinou značku došlo zřídka. O známkách increditovaného karburátoru indikuje:

 • Motor se začne a stáří nebo nespustí. v tomto případě může být důvodem „špatná“ palivová směs;
 • Spotřeba paliva se výrazně zvýšila a došlo k nárůstu počtu výfukových plynů (palivo není zcela vypáleno). Důvodem může být překvapená směs.

Samotné nastavení se ve velmi vzácných případech ztratí, a to:

 • při porušení fixace stavěcích šroubů jsou tři. Příčinou mohou být vibrace nebo poškození ochranného krytu. Toto je spíše vzácný případ, pokud se nikdo nedotkl šroubů.
 • při výrazném opotřebení motoru, a to pístu. Pak nevyhovuje tovární nastavení. V tomto případě může seřízení karburátoru řetězové pily Patriot nebo jiného modelu na chvíli zachránit situaci. Zde je však čas myslet více na opravu motoru než na seřízení karburátoru motorové pily Husqvarna nebo podobně;
 • příčinou může být ucpání karburátoru, příčinou může být nekvalitní benzín, poškozený vzduchový filtr nebo vodní kámen. V tomto provedení je kromě seřízení nutné demontovat a propláchnout karburátor.

Seřízení karburátoru motorové pily

Ačkoli poměrně vzácné, ale může být stále nutné upravit karburátor. Okamžitě si všimněte, že ne všechny mohou být provedeny sami, s výjimkou tachometru a alespoň jednou, abyste viděli, jak to udělat správně.

Pro nastavení karburátoru řetězové pily Makita, stejně jako většina ostatních modelů, jsou určeny tři úpravy šroubů. Ačkoli někteří výrobci pečlivě odstranili dva z nich, zanechali pouze jedno uživatelské experimenty. Takže tři šrouby, na trupu karburátoru, jsou označeny následujícími písmeny:

 • L. Použití tohoto šroubu se upraví nízká rychlost motoru;
 • H. Nastavení vysokých otáček;
 • T. pro nastavení nečinnosti (zůstane pro experimenty).

Obecně platí, že karburátory jsou již upraveny výrobcem pro optimální způsob provozu a šrouby jsou určeny pro přesnější úpravu šampiona a dalšího nastavení karburátoru, v obtížných klimatických podmínkách, jako je high-žil a t.P. Vzhledem k tomu, že vzduch je více vyřešen, je pro nástroj vyžadováno přesnější nastavení. Za normálních podmínek nemusíte dělat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS