Řetězová pila STIHL se při sešlápnutí plynu vypne

Důvody, proč se STIHL 180 neotáčí

Prakticky každé ruční nářadí má jako pohonnou jednotku dvoutaktní motor. Tyto motory mají oproti čtyřtaktním motorům následující výhody. Při stejném výkonu jsou lehčí. Mají však také nevýhody v podobě přísad do oleje v benzinu a nižší účinnosti paliva. Pila má několik hlavních závad:

 • Motor nenastartuje. Startování studeného motoru se liší od startování horkého motoru. Při startování studeného motoru se zapne sytič, který sníží přívod vzduchu a zvýší podíl benzinu ve směsi paliva a vzduchu.
 • Řetězová pila se nespustí a zastaví se dříve, než dosáhne správných otáček. Pro udržení vysokých otáček je nutné neustále sešlapávat plynový pedál.
 • Motor se při zatížení zastavuje, nevyvíjí optimální výkon.

Poruchy mohou být způsobeny mechanickými nebo elektrickými problémy.

Proč řetězová pila nevypoví službu

Když je šroub karburátoru otočen na nulu, jsou otáčky obrovské.Výměna ložisek a olejových těsnění.

Existuje několik možných příčin, proč řetězová pila nezachytává plyn:

 • pružina škrtící klapky je zlomená;
 • se zasekne spoušť plynu;
 • Táhlo škrticí klapky je ohnuté;
 • chybí pístek škrticí klapky a zasekává se.

Řešení všech těchto problémů je jednoduché, je třeba provést důkladnou kontrolu, zjistit příčinu a poté vadný díl vyměnit. Pokud má řetězová pila zpravidla dobrý výkon a rychle pruží, jedná se o mechanický problém, který je způsoben následujícími příčinami. Řešení mechanických problémů je mnohem snazší než hledání a odstraňování úniku plynu v karburátoru.

Pila STIHL se neotáčí

Důvody, proč se STIHL 180 neotáčí

STIHL STIHL 180 řetězová pila neposkytuje žádné otáčky nebo po uvolnění plynové páky pokračuje v chodu bez poklesu otáček. Tyto potíže jsou poměrně časté. Abychom pochopili příčiny podobného problému, pokusíme se podívat na. V tomto článku se také podíváme na to, jak diagnostikovat, když řetězová pila netáhne.

DŮLEŽITÉ. Zkušený elektrikář prozradí tajemství, jak legálně zaplatit účet za elektřinu na polovinu. Proč se STIHL 180 neotáčí. Přečtěte si více

Proč se motorová pila netočí

Okolnosti nedostatku trakce a nechutné rychlosti rotace řetězové pily, může být několik. Proto nezačínejte ihned rozebírat a opravovat karburátor, t. к. Příčina v něm nemusí být skryta.

Řetězová pila STIHL ms 180 je vybavena spolehlivým karburátorem, u kterého výrobce omezil možnost nastavení výkonu a maximálních otáček motoru, protože v případě ztráty trakce motorové pily je karburátor tím posledním místem, kde chcete hledat problémy.

řetězová, pila, stihl, plynu

Tlumič výfuku

Možná se ptáte, co je 1? Řešením je tlumič hluku. Tlumič je zodpovědný za vypouštění výfukových plynů a hašení plamenů. Všechny spaliny procházejí tlumičem výfuku a mohou ho časem zablokovat. Výfuk znečištěný sazemi není v žádném případě neobvyklý v důsledku nesprávné konzistence paliva.

Při normálním poměru benzínu a oleje nejsou výfukové plyny zatíženy sazemi natolik, aby ucpaly tlumič výfuku. Pokud je množství oleje příliš vysoké, vznikají při hoření nadměrné saze. Kromě toho se pod pístními kroužky a v tlumiči výfuku řetězové pily STIHL 180 hromadí saze. Při stlačení pily nedochází k žádným otáčkám STIHL demontáž řetězové pily. Nejbezpečnější, co se může stát, je ucpaný tlumič, ale nejhorší, co se může stát, je nutnost výměny pístu.

Jak zkontrolovat tlumič výfuku

Pro kontrolu tlumiče výfuku je nutné jej z řetězové pily sejmout. Za tímto účelem vyšroubujte obě matice ok pomocí 8mm nástrčného klíče a díl vyjměte.

Důležité: Po demontáži tlumiče je třeba zkontrolovat spojitost těsnění mezi ním a válcem. к. Nezřídka se stává, že se při demontáži tlumiče přilepí a roztrhnou.

PŘEČTENÍ Náhrada pístní skupiny čínské řetězové pily 4500\Náhrada pístní skupiny řetězové pily 4500

Vyčistěte díl mechanicky pomocí šroubováku nebo jehly a vyfoukejte jej stlačeným vzduchem. Oblast uložení tlumiče lze očistit smirkovým plátnem, aby se odstranily spálené části těsnění.

READ  Jak sestavit rukojeť plynu na vyžínače

Tlumič se musí namontovat v opačném pořadí.

Důležité: Při utahování montážních matic tlumiče výfuku je neutahujte příliš silně. к. Závity na šroubech by mohly být přerušeny.

Ucpání palivového systému je druhým důvodem, proč motor řetězové pily STIHL nemusí vyvinout potřebný výkon nebo otáčky. Obvykle je prvním místem, kde se hledá ucpání, palivový filtr.

Kontrola palivového filtru

Palivový filtr je v nádrži sekačky STIHL 180 a není snadné ho vyjmout. Pro usnadnění postupu můžete vzít malý kousek hliníkového drátu, ohnout ho na konci, zaháknout za něj palivovou hadici a vytáhnout ji spolu s filtrem z nádrže. Filtr zkontrolujete tak, že na něj fouknete, a pokud přes něj neproniká žádný vzduch, je to nález a filtr je třeba vyměnit.

Pila se neotáčí, nevyvíjí výkon.

Proč se pila tak špatně zapíná?

fungoval dobře, ale najednou ztratí výkon a nenastartuje

STIHL 180. Klasický žánr. Žádné další otáčky

Řetězová pila STIHL MS 180 má několik problémů, které znervózňují majitele řetězových pil a prodražují její koupi

Pokud je palivový filtr bez překážek, zkontrolujte, zda není ucpaná palivová hadice. To zkontrolujete tak, že jej odpojíte od karburátoru a fouknete do něj s vyjmutým vzduchovým filtrem. V případě ucpání lze hadici mechanicky vyčistit drátem a poté vyfoukat stlačeným vzduchem.

Filtr v karburátoru

posledním možným místem ucpání je sítko v karburátoru. Na obrázku níže je označen číslem 13.

K vyčištění síťového filtru je nutné vyjmout karburátor z modelu STIHL 180. Nejprve sejměte horní kryt a poté povolte dvě matice kol pomocí klíče o průměru 8 mm. Poté se sejme kryt filtru z vodicí lišty a následně lze odpojit táhlo sytiče a páčku plynu. Nakonec odpojte palivovou hadici a škrticí tyč a vyjměte karburátor z vodicí tyče.

ČTĚTE, kde opravit řetězovou pilu STIHL

řetězová, pila, stihl, plynu

Sítko karburátoru je umístěno v komoře čerpadla karburátoru. Abyste se k němu dostali, vyšroubujte jeden šroub na krytu čerpadla a vyjměte jej spolu s těsněním.

Čištění filtru je možné pouze stlačeným vzduchem. Jakékoli mechanické metody jsou přísně zakázány, tj. к. síťovina je velmi měkká a jen mění tvar. Odpověď: STIHL STIHL 180 řetězová pila.Oprava a léčba dětských nemocí. Jiskra svítí, benzín teče.к. Zapalovací svíčka je mokrá a pila se nespustí.Jak léčit. Pokud se zmáčkne, jen se zmačká a způsobí záhyb na okraji sedadla, kterým se do karburátoru může dostat nefiltrované palivo.

řetězová, pila, stihl, plynu

Při čištění je nutné sedadlo s filtrem napůl zakrýt prstem a teprve poté vyfoukat vzduchem. V opačném případě může síťka odletět a vy ji již nenajdete.

Netěsný karburátor a ucpaná tryska

Pokud jsou uvolněné šrouby víčka karburátoru nebo jsou opotřebovaná těsnění, může řetězová pila občas vykazovat ztrátu výkonu, proto zkontrolujte těsnění a šrouby víčka karburátoru, zda jsou spojité a utažené, abyste tuto závadu vyloučili. Za tímto účelem je třeba stroj rozebrat a zbavit jej původního obalu. Která z následujících příčin způsobuje, že se STIHL 180 při jiskření nespustí. Vadná těsnění vyměňte za náhradní díly ze sady na opravu karburátoru STIHL MC 180.

Proč motor běží na volnoběh?

První a nejčastější příčinou této závady je nesprávné seřízení karburátoru. K nastavení volnoběžných otáček použijte seřizovací šroubovák STIHL, který je součástí stroje. Regulační otvor se nachází na pravé straně modelu STIHL 180 na řídítkách a je označen symboly „-“ a „-„.

Pokud řetězová pila STIHL nedrží otáčky a po volnoběhu se vypne, je s 90% pravděpodobností vadné palivové čerpadlo. obvykle netěsnící těsnění nebo častěji vývodky na klikovém hřídeli. Nasávání vzduchu snižuje nebo zcela blokuje průtok paliva příslušnými kanály k palivovému čerpadlu STIHL. Řetězová pila STIHL STIHL 180 pak již nedostává správné množství paliva a při volnoběžných otáčkách se roztočí.

K tomu použijte vhodný nástroj, který se nazývá vakuometr.

Druhým způsobem, jak zkontrolovat účinnost těsnění, je nalít do klikové skříně benzín a podívat se na ně, pokud těsnění budou propouštět benzín, nemohou zajistit normální tlak v klikové skříni, což znemožní volnoběh. Při vysokých otáčkách motoru a netěsnosti olejového těsnění hrozí zadření ložisek klikového hřídele.

Zde je uveden postup kontroly těsnosti klikové skříně a těsnění oleje u modelu STIHL 180:

 • Sundejte horní kryt.
 • Demontujte kryt vzduchového filtru a karburátor.
 • Demontáž rukojeti řetězové pily.
 • Odšroubujte a vyjměte startér.
 • Na straně naproti startéru se odstraní boční kryt a hnací řetězové kolo.
 • Do otvoru pro zapalovací svíčku vložíte pístní zátku nebo do válce vložíte kousek provázku a uzlíky ze starého startéru.
 • Odšroubujte setrvačník a spojku a vyjměte tyto díly. Je třeba si uvědomit, že spojka řetězové pily má levý závit a měla by se vyšroubovat ve směru hodinových ručiček.
 • Hnací kolo olejového čerpadla je demontováno.
READ  Jak nastavit úhel ostření stuhy pila

Proč se motor při plném plynu zastaví?

Velmi často můžete slyšet otázku, proč se motorová pila vypíná při plném plynu? Příčin může být několik. Nejprve je třeba zvážit, jak přesně se pila zastavila. Předpokládejme, že nářadí běží v pořádku a pak se náhle bez zjevné příčiny zastaví a motor startéru se netočí. V takové situaci si můžeme být stoprocentně jisti, že se řetězová pila zasekla a je čas zahájit její generální opravu.

Druhá situace nastane, když řetězová pila STIHL STIHL 180 běží dobře a pak během krátké doby postupně ztrácí výkon a zastaví se a válec se přehřeje. Pokud je páka posunutá příliš doleva nebo doprava, můžete otočit trakční pedál a stisknutím páky uvolnit vzduch. Směs se vyčerpává a přehřívá. Příčinu lze odstranit výměnou zásuvky.

Co dělat

Elektrické nářadí používejte v souladu s pokyny výrobce. Teprve po kontrole napnutí řetězu lze stroj spustit. Kontrola, zda jsou palivové a olejové nádrže naplněny palivem a olejem a zda je stroj bezpečně upevněn na místě. Pokud stroj nefunguje ani po dodržení doporučeného programu, STIHL řetězovou pilu opraví.

Jak spustit řetězovou pilu STIHL: Návod k použití

Výrobce nářadí provedl všechny nezbytné přípravy a návod k obsluze navrhl tak, aby bylo snadné stroj uvést do provozu. Dodržováním doporučených intervalů je uživatel chráněn před zraněním:

 • Zapnuté zapalování a rukojeť motoru v dolní poloze. Přívod vzduchu ze vzduchového filtru je blokován sytičem. Pro správné nastartování řetězové pily musí být škrticí klapka otevřená, aby se obohatila palivová směs.
 • Dejte páčku do polohy plynu. Startér se opakovaně táhne, dokud se neobjeví první jiskra. Pokud se objeví záblesk, je stroj připraven ke spuštění. Stroj běží při vysokých otáčkách motoru v důsledku zavřené škrticí klapky. Chcete-li vrátit volnoběžné otáčky, krátce stiskněte spoušť plynu. Revoluce se rychle normalizují.
 • STIHL MC je standardně dodáván bez pomocných zařízení pro spuštění řetězové pily v lehčí verzi.

Nastavení volnoběžných otáček

Před provedením jakéhokoli seřízení proveďte na stroji údržbu. Aby bylo možné účinně nastavit volnoběžné otáčky, je třeba přijmout preventivní opatření:

K nastavení volnoběžných otáček mechanismu slouží příslušný seřizovací šroub. Jeho otáčení závisí na požadovaném nastavení:

 • Při standardním seřízení se vrtule otáčí proti ručičce hodin, dokud neprobíhá proti směru hodinových ručiček. Pak udělejte 2 kolečka ve směru šipky.
 • Pokud je řetězová pila provozována při nízkých otáčkách, otáčejte šroubem ve směru hodinových ručiček, dokud se řetěz nerozběhne. Pak půl kola proti směru hodinových ručiček.
 • Při vysoké frekvenci otáčejte regulátorem proti ručičce hodin, dokud se řetěz nezastaví. Poté pokračujte v otáčení o další půl otáčky stejným směrem.
řetězová, pila, stihl, plynu

Není možné nastavit volnoběžné otáčky, pokud do motoru uniká vzduch přes těsnění, akcelerační čerpadlo, olejové těsnění nebo z jiného důvodu.

Nastavení zapalování

Zážehové motory jsou vybaveny zapalovacím systémem, který zapaluje palivo. Časování zapalování ovlivňuje chod motoru. Při sériové výrobě není zapalování řetězové pily v továrně regulováno. Značky jsou zarovnány na příslušných otočných prvcích. Nesprávné nastavení vede ke spouštění a zadrhávání motoru.

Přečtěte si také: Zástrčky pro kabely

Před seřízením zkontrolujte, zda je zapalovací svíčka suchá a zda je zapalovací obvod funkční. kabel zapalovací svíčky se přivede k válci s krátkou mezerou a nastartuje se startér. Pokud nedojde k záblesku, vyzkoušejte kabel sondou. Pak zkontrolujte, zda je kabel k uvolňovacímu tlačítku v dobrém stavu.

Pokud jsou kabely nepoškozené, zkontrolujte zapalovací cívku. To se provádí pomocí speciálního testeru, který zařízení otestuje. Údaje na testeru by se měly shodovat s technickými údaji cívky, které jsou uvedeny v příručce. Pokud je zjištěn nesoulad, je zapalovací jednotka nahrazena funkční jednotkou.

cívka se může poškodit vibracemi při pádu nástroje nebo nárazem, a proto je třeba s ní zacházet opatrně.

Výměna ložisek klikového hřídele

Nejprve změřte kompresi, pokud není přítomna, je pístní skupina vadná.

Požadovaný tlak ve válci by měl být 8 atm, pokud je nižší, válec a píst, kroužky, ložiska klikového hřídele mohou být opotřebované.

READ  Mechanismus lezeckých kruhových pily to udělat sami

Chcete-li zjistit stav pístového systému, musíte pilu zcela rozebrat a vyjmout všechny hlavní součásti:

 • sejměte náhlavní soupravu, sejměte kryt pneumatiky;
 • Pomocí dodaného klíče vyjměte vodicí lištu a řetěz z nářadí;
 • vyjměte vzduchový filtr, vyjměte zapalovací svíčku;
 • nasaďte pístní držák na místo zapalovací svíčky, abyste zajistili klikový hřídel;
 • vyjměte spojku a poté přistupte ke spojkovému systému.

U ložiskových kroužků se zjišťují vady. Výměnu lze provést vlastními silami a s využitím vlastních odborných znalostí, nebo ji lze odnést do specializované dílny. Opětovná montáž se provádí v opačném pořadí.

Dobrý den,! Pokud jste se ocitli na této webové stránce, pak zřejmě vaše motorová pila přidává plyn a vy chcete zjistit, proč se to děje a co s tím. Co se však pokusí poskytnout vám v tomto dilematu jakoukoli pomoc, dekonstruovat nejčastější příčiny takového selhání a podobně způsoby, jak je opravit.

Nejprve napíšu pro začínající uživatele, že některé řetězové pily před začátkem dne žádají zahřátí motoru na volnoběh po dobu asi jedné minuty. Dokud se motor nezahřeje, může se pila při přidání plynu zastavit.

Co potřebujete, pokud zahřátá řetězová pila pracuje na volnoběh, ale při zatížení se vypne, znamená to, že:

 • Špatný karburátor nebo ucpaný karburátor. nejčastější případ;
 • Naviják má nedostatek vzduchu a spotřeba vzduchu se prudce zvyšuje při vyšších otáčkách. vzduchový filtr je znečištěný (filtr je vzácný případ, protože znečištění je rovnoměrné a uživatelé mohou zpočátku zaznamenat ztrátu výkonu)
 • Nemá dostatek paliva a jeho spotřeba se zvyšuje i při vyšších otáčkách motoru. to znamená, že palivový filtr je znečištěný (také není neobvyklé);
 • nejnepříjemnější je situace, kdy dochází k nadměrnému tření mezi pístem a stěnou válce, protože palivový olej je nedostatečný. poté, co řetězová pila přestane fungovat, budete s největší pravděpodobností platit za opravu pístní skupiny, protože píst a stěna válce jsou odštípnuté, což znemožňuje práci řetězové pily.

Proč se motorová pila vypíná?

Existuje několik důvodů, proč se řetězová pila vyřízne. Obvykle je lze všechny vyřešit bez pomoci ostatních, bez cesty do servisu.

Nejprve zkontrolujte palivové a vzduchové filtry. Pokud jsou ucpané, jsou pravděpodobně příčinou poruchy přístroje. Ne vždy jsou nečistoty viditelné pouhým okem. Takže i když se zdá, že je vše v pořádku, je lepší tuto funkci provést.

Druhou příčinou může být zapalovací svíčka. Vzpomeňte si, kdy jste ji naposledy měnili? Tuto činnost je třeba provádět jednou ročně v souladu s pravidly pro provoz řetězových pil.

Pokud to nepomůže, bude možná nutné karburátor seřídit. Je možné, že vibrace při používání řetězové pily vyřadily některá tovární nastavení.

Pokud se pila po delší době skladování, např. v nevytápěné garáži, zastaví, je vhodné se podívat na palivové potrubí. Obvykle se jedná o pryžovou trubku, která může vlivem změn vlhkosti a teploty prasknout a způsobit poruchu řetězové pily.

Proč se motorová pila vypíná?

Existuje několik důvodů, proč se řetězová pila zastaví. Obvykle je to snadné. a většinu problémů lze vyřešit bez pomoci ostatních, bez návštěvy servisu.

Nejprve zkontrolujte palivové a vzduchové filtry. Pokud je zablokován, je pravděpodobně příčinou nefunkčnosti nástroje. Ne vždy jsou nečistoty viditelné pouhým okem. Takže i když se zdá, že je vše v pořádku, raději si to nechte zkontrolovat.

Druhou příčinou může být zapalovací svíčka. Vzpomeňte si, kdy jste ji naposledy měnili? Obvykle se provádí jednou ročně v souladu s provozními předpisy pro řetězové pily.

Pokud ani to nepomůže, možná by stálo za to zkusit seřídit karburátor. Možná vibrace při používání řetězové pily mohly narušit tovární nastavení.

Pokud nefunguje ani po delší době, například v nevytápěné garáži, stálo by za to podívat se na palivové potrubí. Obvykle se jedná o pryžovou trubku, která může vlivem vlhkosti a kolísajících teplot prasknout a způsobit poruchu řetězové pily.

Pokud žádný z výše uvedených postupů nepomohl, je velmi pravděpodobné, že problém je vážnější a bude nutné zavolat servisní středisko.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS