Frotice adaptéru pro motoblock s vlastními rukama

Přední (zadní) motoblock adaptér s řízením: Jak to udělat sami, video, kresby a velikosti

S touto metodou bude napájecí jednotka umístěna za řidičem a těžko upevnit na přední adaptér. Proto se koeficient spojky zvýší s půdou. To zase zvýší úsilí trakce, která bude poskytovat příležitost pracovat s jakoukoliv vazbou. Pro takové experimenty je světelný uniosný traktor „pozdrav“ nejlepší, který má hmotnost asi 75 kg a kapacitu 6,5 litrů. s.

V tomto případě budete potřebovat sloupek řízení s převodovkou. Ale to je pro tento případ, pokud se vydáte na jednomódní traktor s předním řízením. Tento postup je mnohem složitější a děsivější než jednoduchá artikulace, ale výsledek bude potěšit. dostane jednoosý traktor s kolečkem a sedadlem a v rukou všech potřebných páek budou.

Při výrobě bude zapotřebí nejen volant a převodovka, ale také tah řízení spojky. Nezapomeňte potřebovat plyn, spojka a brzdy, umístěné pod nohama. Jsou spojeny s pravidelnými kontrolními těly domácí trakční nebo ocelové kabely.

Na pravé straně sedadla je páka instalována pro zvýšení nebo spuštění příloh, stejně jako rukojeť parkovací brzdy. Na předních kolech dávají křídla s světlomety. A minitehnik, nakonec získává hotový pohled na motoblock s předním adaptérem.

Je třeba poznamenat, že zároveň má adaptér dobré technické vlastnosti, což umožňuje plně ocenit výhody práce v jejich minitechniku.

Uniosiální traktor je mechanizovaný asistent zahrady, který snižuje náklady na práci a zdraví uživatelů. Pokud je takové zařízení doplněno adaptérem s řízením řízení, zvyšuje komfort pro správu a dále snižuje fyzickou námah.

Adaptér nám ve skutečnosti umožňuje otočit jednosměrný traktor do zdání mini traktoru. Z materiálu tohoto článku se naučíte zařízení adaptéru, jeho účel, odrůdy, nuance instalace a jemnosti provozu.

Účel adaptéru

Adaptér pro motoblock v klasické formě je přívěs se sedadlem na dvou kolech, upevněných vláken, a na které namontované zařízení namontované. Je to adaptér, který umožňuje instalovat další vybavení co nejjednodušší. Adaptér otočí jednosměrný traktor do minitraktoru a tím je nejen univerzální, ale také co nejpohodlnější.

Adaptér vám umožní sedět během práce, čímž usnadní práci. Kromě toho adaptér dává motoblock větší stabilitu, která také zjednodušuje a usnadňuje práci. Je to vhodné a že okamžitě upravené připojené vybavení nebude zbytečné nebo naopak se stoupá příliš vysoko. Nastavení příloh na ruční adaptér. Odvážně naneste adaptér může být dokonce s lehkými motobloky, jako například neva a kaskády.

Maximální pohodlí může být dosaženo při použití adaptéru řízení nebo předního adaptéru pro motoblock. V tomto případě volant nelze použít pro řízení rukojeti motoru, která je samozřejmě mnohem pohodlnější. Díky takovému zařízení můžete získat perfektní minitraktor. multifunkční, snadno ovladatelný a mít pracovní rychlost asi pět kilometrů za hodinu.

adaptéru, motoblock, vlastními, rukama

Rozměry takového motoblokového adaptéru jsou obvykle asi dva metry, osmdesát centimetrů široký a jeden a půl metry na výšku. Adaptér s kolečkem nemá malé rozměry, protože je téměř přední části minitraktoru. Tento adaptér je vhodný pro MOTOBLOCK NEVA. nejlehčí na dnešním trhu.

S ohledem na všechny výše uvedené, adaptér může být volán potřebný pro motoblock.

Požadované nástroje a materiály

Příručka a dokonce i bez pomoci, můžete provést adaptér s ručním ovládáním nebo adaptérem. Proto je nejprve nutné určit typ dodatečného vybavení. Další fáze je kresby. Můžete jej použít, na základě pokynů pro motobloky stejné značky, ale jste již implementovali s adaptéry a můžete si jej vytvořit sami. Proveďte výkresy s vlastními rukama, pozornost by měla být věnována hlavním prvkům:

READ  Jak řezat pěnový plast doma

Když je schéma připraven, je nutné postarat se o přítomnost následujících nástrojů po ruce:

 • svářečka;
 • vrtat;
 • Bruska;
 • Dvě kola s osami;
 • soustruh;
 • Vhodná velikost židle;
 • Kovový profil pro rám;
 • ocelový roh a nosníky;
 • upevňovací prvky;
 • šrouby, samořezné šrouby;
 • Elektrický šroubovák;
 • řídicí páky;
 • Kruh oceli se speciálními otvory je základem spojky;
 • ložiska;
 • Fondy pro mazání a primer dokončil design.

Všechny potřebné materiály a nástroje lze zakoupit v nejbližším ekonomickém obchodě. Pokud nejsou vhodné pro velikosti, je nutné zakoupit rám, čalounění a základnu pro sedadlo, a následně to s vlastními rukama. Vše, co je potřeba, je k rámu pevně umístit balení nebo plnivo, horní se sešívacím se sešívacím pro opravu čalounění. A můžete si koupit hotové plastové sedadlo v nákupním obchodě. Po dokončení přípravné práce můžete pokračovat přímo na výrobu samotného adaptéru.

Rotační sekačka pro motoblock UGRA

Blok: 3/4 | Počet znaků: 50

Jak udělat motoblock adaptér Udělejte to sami?

Po seznámení s výkresy můžete pokračovat do fázené montáže adaptéru. Je důležité striktně následovat popsaný algoritmus.

Pokud se použije adaptér s sedadlem, uniosiální traktor se změní na mini-traktor. Židle je vybrána podle svého uvážení, ale vhodnějšími výrobky s připojovacími tlumiči, takže nemusí instalovat pružiny.

Rám se shromažďuje v určité sekvenci:

 • Stopka je svařena na kus trubky o průměru asi 6 centimetrů. Otočná držáku pevná čepem je namontován;
 • Rám je kolmý ke svařování s rohovým křížením s rozměry 55 centimetrů;
 • List oceli je přivařen k rámu s rohem, jejichž tloušťka, z nichž tři milimetry;
 • Boční okraje listu o délce asi jednoho centimetru budou utaženy na ochranu proti řezu;
 • Křídla ohnout a svařované. Výšky jsou svařeny nahoře, které jsou vybaveny reflektory.

Hlavní rám je nutně vybaven další zatahovací, tloušťkou, z nichž 5 centimetrů. Jsou přišroubovány šroubem.

Je lepší doplnit konstrukci kmene, který je vyroben podle následujícího schématu:

 • Shromážděný rámec. Požadované centrální vodní potrubí o průměru 1 palce a několika prací s menším průměrem (½ a ¼ palce);
 • Centrální trubka je posílena dalšími trubkami pro podporu, konstrukce je přivařena k kufru;
 • Podpůrné trubky jsou připojeny k tyči bloku a převodovky.

Výška podpory závisí na místě kufru. To nemůže být nad stínícím nástrojem, nádrže pro palivo a olej.

Otočná konzola je vyráběna následujícím způsobem:

 • Skvrna z trubky o průměru 5 centimetrů je svařen a ohýbá. Dva ocelové rukávy jsou přivařeny na vrchol, které zajišťují kývání zařízení podél a kříže osy;
 • Jedna strana držáku je upevněna na dříku a druhá je na motorovém bloku;
 • Pro bezplatnou instalaci a odstranění držáku můžete uvítat rukojeť.

Musíte se postarat o zpětné zrcátko (vhodné z auta nebo mopedu). Položka je instalována na arg jednotky nebo opravy na zadní straně kufru.

Musíte si koupit hotový mechanismus. brzdový systém.

Je instalován podle takového schématu:

 • Blokovací uzel je demontován, řezbářství na jeho povrchu se prodlouží se speciálními kostkami;
 • Vytvořeno odolné zaměření z oceli;
 • V tyči se vyvrtá otvor, jehož průměr je do 3-10 milimetrů;
 • Výkonný návratový pružina je instalována a pevná.

V poslední fázi je osa instalována s koly. Vhodné díly se starým vybavením: motocykl nebo moped. Osa může být příliš dlouhá, protože je zkrácena elektrickou pilou.

READ  Snížení převodovky na jednokém traktoru s vlastními rukama

Kromě detailních výkresů stojí za zvážení a navrhovaného videa adaptéru.

Domácí adaptér podle výše popsaných schémat může být použit s následujícími značkami motobloků: Salute, Agro, Neva, MTZ.

Přední adaptér

Strukturálně vypadá jako předchozí typ adaptéru, ale zároveň má převrat mechanismus. To znamená, že dostaneme plný přední adaptér pro motor-blokovou značku Nev. Předkládaný design je zcela rozebrán, což značně zjednodušuje svou následnou dopravu. Samozřejmě, že náklady na jakékoli dodatky k agregátu jsou tvořeny samostatně.

Technické vlastnosti předního adaptéru:

 • Délka. 190 cm;
 • šířka. 81 cm;
 • výška. 140 cm;
 • Silniční vůle. 30 cm;
 • Invalidní vozík. 75 cm;
 • Indikátory rychlosti. OK. 10 km / h;
 • Celková hmotnost. 65 kg.

.

Provoz a servis

Zvedací mechanismus připevnění adaptéru není nic jiného než zvedací páka, což výrazně zjednodušuje práci s dalšími tryskami. Zvedací mechanismus pro modely řízení je obvykle umístěn za adaptérem. Připojené sklopné vybavení potřebné pro konkrétní práci. Například může být pluh pro orbu nebo přípravu půdy pro ponoření. Samotný mechanismus je konstruktivně snadný a může být poháněn ručním otáčkou páky.

Upevnění dvoukolového adaptéru do motobloku, můžete si vzít pohodlnou polohu a práci. Přispívá k větší stabilitě motoru. Možnosti s ručním vozíkem jsou relevantní pro velké farmy. Mohou být také použity nejen pro sklizeň, ale také nést stavební odpadky a různé zatížení. Pomocí adaptéru se nemůžete bát dostat nohy pod mlýna.

Chcete-li prodloužit životnost motobloku a adaptéru, musíte zapomenout na první start, pro který je nutné pre-nalít olej a benzín a následný běh. Je také nutné vzít v úvahu, že v procesu práce je nepřijatelné přehřátí motoru hlavní jednotky a je nezbytné včasné mazání dílů. V závislosti na typu modelů budou některé z nich musí pokrývat židle provozovatele v důsledku materiálu jeho výroby. Například, pokud je základna sedadla překližky, pak se může deformovat v dešti.

Vzhledem k tomu, že adaptér může být vytvořen nezávisle pomocí píchnutí (například kolečkových kol nebo jiných částí), je důležité dodržovat všechny podrobnosti o výkresu a správnost sestavy mechanismu zvedacího zařízení namontovaného zařízení. Pokud jde o kola, stojí za to udržet na paměti: Možnosti kovů jsou lepší pro práci na polích, guma s běhouny jsou vhodné pro práci na polní silnici

V tomto případě je jejich poloměr velmi důležitý v provozu, protože zbytečně velký nebo naopak, příliš malá kola povedou k častému sklápění jednotky.

Současně musí být modely s umístěním motoru z zadní šířky zadní rut větší, protože jednoosová náprava nebude jednoznačný traktor schopen správně vyvážit v procesu. Most pro kola v tomto případě by měl být širší. V procesu práce může být brzda použita nebo zpracována kruhová půda. Záleží na velikosti a tvaru webu, stejně jako model adaptéru. Například orba nebo půda Looser je zjednodušen řádky s otočením na konci každého z nich.

V procesu práce může uživatel zajistit, že zpracování půdy je jednotné a sklopné vybavení se nepokourazovalo do země více. Před prací je nutné vykazovat úpravu. Včasným způsobem je nutné zkontrolovat adaptér a jednosměrný traktor. To zajistí nepřerušovaný a bezpečný provoz motobloku během celé životnosti.

Je nutné měnit oleje včas v souladu v uzlech motobloku, zapojit se do prevence elektromotorových systémů, nastavit řídicí mechanismy a zvedání

Kromě toho je důležité obsahovat agregát a adaptér čisté. To znamená, že musí být vyčištěny nečistot a půdy, po kterém by měl být jednosměrný traktor instalován v horizontální poloze za použití třetího kola (je-li k dispozici) nebo stojan, který bude moci poskytnout stabilní polohu kameniva

READ  Jak udělat auto z baterie elektrického šroubováku

Nesmíme zapomenout na ostříhané zbraně, protože zpracování půdy a kvalita jeho uvolnění závisí na tom. Pokud je váš pozemek malý, doporučuje se projít předem a odstranit velké kameny, které mohou upevnit přílohy.

Motoblock s adaptérem je třeba zajistit správné skladování. Místnost by měla být suchá a dobře větraná. Současně je žádoucí umístit techniku ​​za podmínek, ve kterých bude dodávána z kontaktu s alkalickými a kyselinami. Auto potřebuje nejen očistit před znečištěním, ale také palivo z nádrže a paliva karburátoru. Je také nutné sloučit olej z klikové skříně motoru. Pokud bude jednoznačný traktor stát více než tři měsíce, musíte jej nainstalovat na stojan, vykládat pneumatiky.

Doporučuje se pravidelně kontrolovat pneumatiky pro poškození a vady. Nemůžete používat jednosměrný traktor se sníženým tlakem v pneumatikách, protože sníží životnost kol. Vysoký tlak také urychluje své opotřebení

Je důležité zkontrolovat vzduchové filtry motoru, zapalovací svíčky a potřebu vyměnit tlumič. Kromě toho je nutné zkontrolovat sílu připojení adaptéru, protože bezpečnost obsluhy závisí na tom

O tom, jak vytvořit adaptér do motorového bloku s vlastními rukama, podívejte se na následující video.

Příprava na prvky práce a přezkoumání

Adaptér, bezpochyby, je velmi důležitou součástí motobloku, takže by to mělo být spolehlivé a pohodlné. Existuje několik okamžiků, kdy je třeba věnovat pozornost:

  Spojovací mechanismus. Mělo by být trvanlivé a mít potřebnou tuhost. Proto je vždy vyroben z litiny nebo oceli. Mezery v uzlech sloučeniny musí být minimální, protože to ovlivňuje pevnost upevnění pojivového prvku.

 • Materiál pro výrobu. Podle zkušeností je zřejmé, že adaptéry vyrobené z plechu mají největší spolehlivost. Jejich montáž se provádí pomocí svařovacího stroje. Současně by měla být kvalita svařovaných švů dokonalé. Jinak, během provozu, přesně proto, že dojde k nim.
 • Židle řidiče. Sedadlo je zvládnuta pohodlná a nastavitelná výška, protože během provozu bude muset strávit několik hodin v řadě.

Pokračování těchto podmínek. Nejprve proveďte ruce kresby závěsu pro motoblock nebo zvolte vhodný na internetu. Koneckonců, budou studovány další schémata a kresby, tím lepší je výsledek.

Jak sestavit adaptér k motobloku Udělejte to sami

Sbírejte adaptér sám doma není tak těžké. V podstatě je to běžný vozík přívěsu. Přívěs je konstruován takovým způsobem, že těžiště celého designu představovalo nosný rám. Nejtěžší mechanismus je zde spojkový mechanismus s MB, protože závisí na jeho pevnosti, protože zařízení bude pracovat dlouho.

Konstrukce standardního zařízení se skládá z následujících komponent:

 • rám;
 • volant;
 • dvojice kol;
 • Sedadlo operátora;
 • zádrhel;
 • Zvedací mechanismus spojovacího zařízení;
 • Brzdový mechanismus.

Na obrázcích níže můžete vidět výkresy, pro které v přítomnosti zručných rukou můžete vytvořit jednoduché zařízení s vlastními rukama.

Obrázek 1. Záběry pěšky a část rámu vozíku vozíku

Při výrobě obvykle používaného kovového pylonu kulatého nebo obdélníkového tvaru nebo kovové tyče.

Mechanismus spojky umožňuje upevnit přívěs odkloněné zařízení k motoru, za předpokladu, že pojivové držáky fiberboardů a adaptéru se do průměru vejdou.

Krok za krokem pokyny pro vytvoření adaptéru lze zobrazit v příslušném videu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS