Hit kladivo na prst, jak odstranit bolest

Tunel ruce syndromes

Syndromy tunelu nebo komprese-ischemické neuropatie, neuropatie tunelu, uvězněná neuropatie, uvězněný syndrom, je komplex klinických projevů v důsledku komprese, porušení nervu v úzkých anatomických prostorech (anatomický tunel). Stěny anatomického tunelu jsou přírodní anatomické struktury (kosti, šlachy, svaly) a normální nervy a cévy a plavidla jsou zveřejňovány tunelem.

Rozlišují se následující formy syndromů tunelu:

jeden.Tunely středního nervu

Syndrom chatování kanálu. syndrom kanálu tunelu kanál, syndrom karpálního kanálu

Syndrom překonatele (kulatý syndrom pronájmu). Saintartherův syndrom, svatební paralýza, líbánková paralýza, paralýza milenců;

Suppound Syndrom (N / 3 rameno). Syndrom Prazer páska, Coulombový syndrom, Pane a Povese.

2.Tunely nervu loktů

Gueonův syndrom (Palm) je syndrom Ulnar tunelovacího zápěstí, syndrom Gueon Lodge, kompresní ischemická neuropatie distální části loktového nervu;

Syndrom kubitálního kanálu. přetížení neuropatie místního nervu v kubovém kanálu, syndrom kubitálního tunelu, pozdní ulnar cubetal traumatická obrna.

Syndrom komprese radiačního nervu (v oblasti podpaží). „Paralýza krutek“

Syndrom komprese radiace nervu (na úrovni středního ramene ramene). Syndrom spirálového kanálu, syndrom „noční sobota paralyach“, „park benter“, „shop“

Syndrom komprese radiotského nervu (v oblasti gluil-umístěné). tenisový loket, syndrom supinatorů, syndromu phrachy, thomson-copelle syndrom, syndrom tenisového hráče, komprese neuropatie hluboké (zadní) větve nosného nervu v oblasti gluilu.

Syndromy tunelu jsou 1/3 onemocnění periferního nervového systému. V literatuře je popis více než 30 forem neuropatií tunelu.

Anatomický úzký kanál je. O stanovisku mnoha autorů, pouze predisponující faktor ve vývoji tunelu syndromu. V posledních letech jsou data hovořena, že tato anatomická funkce je geneticky stanovena. Další možnou příčinou vývoje tunelového syndromu může být přítomnost vrozených abnormalit vývoje ve formě dalších fibroidů, svalů a šlach, rudimentární kostní ostruhy.

Zvýšit vývoj syndromu tunelu Některé metabolické, endokrinní onemocnění (diabetes mellitus, akromegálie, hypotyreóza), onemocnění kloubů, kostní tkáně a šlach (revmatoidní artritida, revmatismus, dna), stav doprovázený hormonálními změnami (těhotenství), objemem Tvorba samotného nervu (Svanamma, Nervur) a z nervu (hemangiom, lipom). Vývoj syndromů tunelu přispívá často opakující se stereotypní pohyby, zranění. Proto je prevalence syndromů tunelu spolehlivě vyšší mezi zástupci některých profesí (například v stenografu 3krát častěji je pozorován syndromem karpálního kanálu).

Nejchazidelnější pro syndrom tunelu je bolest. Obvykle se při řízení objeví bolest, pak vzniká sama. Bolest může probudit pacienta v noci. Bolest v syndromech tunelu je způsobena zánětlivými změnami, ke kterým dochází v zóně neuro-kanálového konfliktu a poškození nervu. Pro syndromy tunelu jsou takové projevy neuropatické bolesti charakterizovány jako pocit elektrického proudu (úraz elektrickým proudem), bolesti pálení. V pozdějších fázích může být bolest způsobena svalovým křečem

Poruchy motoru vznikají dále. manifest ve formě snížení platnosti, rychlá únava. V některých případech se rozvoj choroby vede k atrofímům, vývojem kontraktů („drápová tlapka“, „opičí tlapa“).

S kompresí tepen a žil, tam je bledý, snížení místní teploty nebo vzhledu zaujatosti a odpadu v oblasti léze.

V některých případech je nutné provést elektronicomiografii (pulzní rychlost nervu) pro objasnění úrovně poškození nervů. Syndrom tunelu, pomocí ultrazvukové, tepelné fyziografie, MRI může určit nervové poškození, hromadné vzdělávání nebo jiné patologické změny.

Zastavte dopad patogenního faktoru. Imobilizace s ortesovem, obvazy, langet. umožňující imobilizaci přesně v zóně poškození.

Změnit obvyklý pohybový stereotyp a životní styl. Syndromy tunelu jsou často výsledkem nejen monotónních aktivit, ale také porušování ergonomie (nepravidelné držení těla, nepříjemné polohy končetiny během provozu). Školení se speciálními cvičeními a terapeutickou tělesnou kulturou jsou důležitou součástí léčby tunelových neuropatií v konečné fázi terapie.

Protizánětlivá terapie

Tradičně, syndromy tunelu používají NSAID s výraznějším protiskluzovým a protiskluzovým účinkem (Diclofenac, ibuprofen). S mírnou nebo silnou bolestí je vhodné aplikovat lék Zaldiir (kombinace nízkých dávek opioidních analgetik tramadolu (37,5 mg) a analgetikum / antipyritikou paracetamolu (325 mg). Díky této kombinaci je dosaženo více posílení obecných léků proti bolesti s menším rizikem vzniku vedlejších účinků.

Dopad na neuropatickou složku bolesti. Když je bolest výsledkem neuropatických změn. Je nutné jmenovat léky doporučené pro léčbu neuropatické bolesti: antikonvulziva (pregabalin, gabapentin), antidepresiva (velafaxin, duloxetin), talíře s 5% Lidokainem „versatiis“. Injekce anestetický gormonov. Účinná a přijatelná léčba pro většinu typů metody neuropatie tunelu je blokáda se zavedením novokainu a hormonu (hydrokortizonu) k oblasti porušení předpisů.

Jiné metody anestezie. Efektivní způsob, jak snížit bolest a zánět je elektroforéza, fonoforéza s dimeksidem a jinými anasthetics. Mohou být prováděny pod pololinic.

Symptomatická léčba. S syndromy tunelu, anti-ebbing drogy, antioxidanty, svalové relaxanty, léky zlepšují trofej a nervová funkce (ipidakrin, vitamíny) se také používají.

Příčiny zápěstí po bít

V závislosti na pevnosti pevnosti a jejich čísle může nastat počáteční stav paprsek-sledovaného kloubu, poloha ruky v době kontaktu s povrchem nebo jiným poškozením. U mladého zdravého člověka může dokonce i silná rána skončit současně i malý dopad osoby s osteoporózou, způsobí zlomeninu. Zde jsou nejtypičtější příčiny bolesti v zápěstí po poranění:

 • Zlomenina radiální kosti v typickém místě. Symptomy: ostrá bolest, zápěstí a dno předloktí, někdy. deformace předloktí. Zlomenina s posunutím bude silně bolí a rozhodně nebude bez povšimnutí. „Crack“ není často diagnostikován okamžitě.
 • Zlomenina kostí palia. Sladká a bolest v zápěstí jsou doplněny otýlkami kartáče. Bolest je vylepšena pohybem palce.
 • Opustit nebo lámací kartáč a zápěstí vazy. Symptomy se mohou podobat zlomeniny nebo být málo patrné.
 • Pláž lámání SUSTAV, kostní kontoky. Na první pohled mírný zranění někdy ponechává závažnější důsledky než zlomeniny. Může být komplikován hemartrózou (krev v kloubu), omezující jeho pohyby, chronická bolest.
READ  BOSCH S4 008 Baterie Jak odstranit víko

prst, odstranit, bolest

Jak je bolest v nohou v atletech-běžců?

Nejen posílený výcvik, ale také deformace léčebné kosti může být příčinou přetížení Achillovy šlachy. Nesprávná poloha mění tok šlachů upevněných na podpatku (viz. rýže. napravo). Výsledek. zkroucené, což vede k nadměrné závažnosti na některých odděleních šlachy. © Dr. Thomas Schneider

Nejen sportovci, ale i jinými pacienty trpícími patologiemi v nohou, doporučuje se poslouchat jejich tělo a zastavit buď snížit zatížení, pokud se objeví bolest v noze. Kvalifikovaní ortopedičtí specialisté poradí nejprve konzultovat lékaře před odběrem bolestivých drog. Tak může člověk zabránit dlouhodobé nemoci a zastavit bolest. Podle bolestí šlach, v žádném případě nemohou být užívány léků proti bolesti, udržet staré zatížení v nohou. Soutěže a silový trénink na recepci léků proti bolesti mohou způsobit vážné poškození zánětlivé šlachy Achillovo.

Nemoci šlach: Zánět Achillovy šlachy (Achilodinia)

 • Šití na noze na začátku pohybu.
 • Zahušťování ve 3 cm. Přes místo upevnění šlachy.
 • Zarudnutí a přehřátí kůže.
 • Krepitus. Šlachy.
 • Časná fáze: Zastavte bolest pod zatížením.
 • Pozdní fáze: Zastavte bolest v klidu / neustálé bolesti.

Achillovo šlacha je upevněna přes celou šířku paty kosti a je zodpovědná za přenos nákladu z lýtkových svalů na zadní nohy.

Achilminia se často projevuje v patách jako bolestivá bolest v noze na začátku pohybu buď na začátku školení. Je to však spíše klamná: I když, během tréninku, bolest v nohou projde, Achillovo šlacha je možná zatížení a stává se křehčí, což bude dříve nebo později vést k jeho prasknutí.

Jak je léčena Achilminia?

Snižte zatížení v nohou. S akutním zánětem použijte přípravky proti bolesti proti bolesti Anthealth (např. Ibuprofen).

 • Stav odpočinku a „vykládání“ Achilles Tendon
 • Protizánětlivé léky
 • Speciální vložky (zvýšení zvedání v noze, ochrana proti nadměrné pronání)
 • Fyzioterapie: cvičení pro minimalizaci odchylek os dolních končetin
 • Speciální cvičení pro tahové ledové svaly
 • Terapie srazem
 • Provozní odstranění zánětlivých tkání
 • Provoz k obnovení lámání šlachy paty: plastová Achilles šlacha

Podnět: fitness uponeuróza a zánět Achillovy šlachy na podpatku

 • Stohování
 • Zastavit bolest na začátku pohybu
 • Bolest v závislosti na intenzitě školení
 • Žádná bolest v nohou v klidu
 • Horní podpatek podzemní: Pata Bolest
 • Dolní podpatek podzemní: Plantární bolest podpatku a pátý paty

Pro spolní podpatku spurs, bolest řezání v noze na podrážděně v podzemní oblasti. Nejčastěji, nekvalitní obuv nebo přetížení nohou jsou základy zánětlivých procesů v pokovování šlachy.

Během tréninku se bolest v noze klesá nebo zmizí.

Upevňovací plocha plantární šlachy v podpatku je velmi citlivá s vážnou bolestí. Kromě toho je plantární šlacha šlachová deska, která prochází z podpatku pod podjevem. Dolní podpatek nastane často u lidí s nadváhou nebo ve vysokém růstu. Běžci, stejně jako lidé, kteří mají rádi další sporty, si často stěžují na šití bolesti v podniku.

Pro horní patelní pata charakteristickou bolest v oblasti paty. Achillovo šlacha, která pochází z oblasti sloučenin mediálního a bočního hlavy kalhotných a chibalidních svalů, je zapálena a způsobuje bolesti tlaku v nohou, když nosí nesprávné boty.

S pomocí rentgenového záření mohou odborníci v léčbě bolesti v noze okamžitě určit bolestivé zesílení plantární nebo Achillow šlachy.

Jak je podešev podnět?

Sportovci trpící zánětem plantárního (paty) šlachy se doporučují snížit zátěž v nohou a nemají trénovat, pocit bolesti. Protahovací cvičení paty šlachy na nohou brání tomuto onemocnění a urychlit zotavení. Zvláštní vložky osvobozují místo uchycení šlachy na patě z nákladu. Terapie shorazová vlna urychluje léčbu této patologie.

 • Supinátory, které snižují závažnost.
 • Terapie srazem
 • Biologické regenerace buněk (terapie regenerace Yak Matrix)
 • Cvičení pro protahování a fyzioterapii.
 • Injekce Botoululov Soxina
 • Endoskopie

Zánět šlachy vagina (tendovaginitida). To je příčina bolesti v vzestupu nohy

Zánět synoviální pochvy šlachů pohybujících se z předního tibiálního svalu podél zadní části nohy a připojen k prstům. Tyto šlachy mohou být zaníceny a oteklé kvůli přetížení. © greys anatomie

 • Šití / tahání stoh
 • Zarudnutí a přehřátí kůže
 • Krize v šlach (postoje)
 • Hmotný zahuštění šlachů v noze

Někdy, během chůze je bolest v zadní části nohy. Řada šlach se koná z tibiálních svalů přes zády a dodává každý prst. Nadměrné zatížení mohou způsobit zánět v šlachech.

První pomoc při poranění kotníku

S jakýmkoli zraněním okamžitě odkazují na lékaře, který může určitě diagnostikovat a doporučit účinnou léčbu. S poraním a malými vazy, protokol rýže prokázal:

READ  Jak odstranit disk s úhlovou bruskou bez klíče

R (odpočinek): stop krok pěšky, poskytnout jí plné.

I (led. led, studený): Prvních pár dní je užitečné aplikovat na místo poškození láhve ledu nebo studené baterie. Udělejte to náklady na 10-20 minut každých 2-3 hodin. Z kůže musí studený objekt oddělit malou vrstvu tkaniny, aby se zabránilo omrzliny.

C (komprese. komprese): Pro prevenci edému ve dne, můžete zabalit nohy a shin elastický obvaz (ne pevný!). Kompresní golf jsou vybaveny ještě lépe.

E (nadmořská výška. zvýšená poloha): Prvních několik dní se dozvíte více, položte na polštáře, aby mu dal pár vznešených pozic. Takže bude jíst méně a kořen. Vážné mezery, zlomeniny vyžadují okamžitou fixaci končetiny, někdy lze použít provozní intervence.

Moderní řešení pro léčbu a rehabilitaci

Speciální ortézy mohou pomoci při léčbě typických modřin a svazků. Kotníkové skříňky významně snižují bolest a edém, urychlují uzdravení a umožňují dřívější vrátit se k aktivnímu životu. V obchodech „ORTO SMART. Zdravotnické vybavení, Ortosalone „Zkušení konzultanti vám pomohou vybrat si nejlepší ortez ve vašem případě. V závislosti na svědectví mohou provádět moderní skříňky naší sítě:

 • Měkká komprese pro hmatatelné snížení bolesti a edéma,
 • Jemná podpora pro stimulaci vlastních svalů a receptorů,
 • Střední fixace pro rychlé vazání lží a zachování mobility,
 • tvrdá fixace ke stabilizaci vážného poškození.

V případě potřeby je pooperační fixace vždy k dispozici a pohodlné a pohodlné pneumatiky. Moderní plastové pneumatiky jsou lehčí než zastaralé sádrokartonové obvazy, umožňují aktivně se pohybovat a provádět hygienickou léčbu kůže, změnit úhel a stupeň fixace. Je důležité pochopit, že i po úspěšném uzdravení zůstává oblast poškození docela zranitelná. Pacienti po zlomeninách, dohledu a svazků vazů v období vysokého zátěže by se měli „pojistit“ pomocí světla a moderní ortézy. Bude tedy možné udržet zdravý a aktivní život.

První pomoc s zraněním prstů

Možná neexistuje žádná taková osoba, která se ve svém životě nesetkala s modřinami různé závažnosti. Zvláště často s tímto onemocněním musí čelit v létě, období prázdnin a zahrad. Někteří věří, že modřiny nelze zacházet, ale není to tak. Pokud během nesprávné pomoci, v průběhu času, pohmožděné místo může začít bolet silnější, a dokonce vést k takovému vážnému onemocnění jako artritidy.

První pomoc při zranění prstu je následující:

 • Chcete-li začít, místo modřiny musí být chlazeno. Chcete-li to udělat, můžete použít kostku ledu a učinit zraněnou masáž prstu s ním. Během prvních hodin by se mělo opakovat v každé hodině, do 15 minut. Po ustupení bolesti bude možné masírovat prst 1 čas za 3-4 hodiny. Vhodné ledové balení, zabalené v ručníku: měl by být jednoduše připojen k pacientovi.
 • Pro dosažení rychlé uzdravení by měl být zraněný prst sám. K tomu můžete opravit s obvazem nebo omítkou do sousedního prstu.
 • Chcete-li odstranit bolest, můžete použít léky proti bolesti v tabletách nebo masti, pomohou rychle odstranit zánět. Chcete-li eliminovat otok, mast se dobře hodí, což zahrnuje heparin, ale nestojí za použití oteplování. Skutečnost je, že mohou způsobit otok tkáně a zhoršovat situaci. Otecování obkladů může být provedeno pouze na druhý den po poranění.
 • Po provedení nezbytných opatření první pomoci je nutné zkontrolovat mobilitu prstu. Pokud jsou při protahování a rozšiřování bolestivých pocitů, nebude nadbytečný aplikovat na trauma. Tam musíte udělat rentgen, abyste odstranili možnost zlomeniny nebo trhliny.

Také by měl věnovat pozornost stavu hřebíku na pohmožděný prst. Pokud je částečně poškozen, je nutné jej zpracovat s dezinfekčním prostředkem a vytvořit baktericidní omítku, aby se eliminovala infekce.

Po takovém zranění by člověk měl být schopen udržet mír zraněného místa. V případě zranění prstu na noze se doporučuje opotřebovat pouze vhodné, pokud je to možné, otevřené boty.

Poskytovat první pomoc při zranění prstu se často uchýlá k lidovým prostředkům. Jednou z nejčastějších metod anti-edém namísto zranění je bodhaya. Pro to, 2 lžíce prášku se rozpouští v 1 lžíci vody. Výsledná směs je uložena na pohmožděném místě a upevněte obvazu. Mělo by se měnit alespoň dvakrát denně. Arricaova tinktura může být užívána jak uvnitř 30 kapek, a ve formě pastvy, který se týká prstu.

Strouhaný kořen chronického obyčejného by měl být aplikován společně se šťávou ve formě komprese.

První pomoc pro traumatické poškození prstů

V prvním dni se obraťte na chirurga, pokud:

 • Myslíte si, že se musíš zdát lékaře;
 • Prst není plně způsoben a neohýbá se;
 • Máte řez nebo oděru, a poté, co poslední očkování proti tetanu uplynulo více než 10 let (a pro kontaminovanou ránu. více než 5 let).

Pokud:

 • Máte další otázky nebo problémy;
 • zranění zasahuje do práce nebo studií;
 • 3 dny po poranění bolest nezmenšila;
 • 2 týdny po poranění, bolesti a otoku v oblasti poškození stále přetrvává.

Metody pro léčbu sub-hematomu

Volba léčebných metod je prováděno podziátem. Možnosti jsou diskutovány s pacientem. Rozhodující faktory jsou:

Eliminace vady se provádí otevřením sub-hematomu. V závislosti na stupni léze může být provedeno pecting, nebo odstranění plechu na nehty, částečné nebo úplné. Zpravidla se manipulace provádí v den oběhu.

READ  Jak odstranit povlak pomocí frézy bez řezání

Chochvování je vytvoření malé otvory v poškozeném plechu na nehty. Objektivní. odstranění prací krve z přiblování přes nadchlání, vytvořená dutina mezi hřebíkem a měkkými tkáněmi se provádí.

Odstranění. je chirurgický zákrok, ve kterém je část nebo celá deska nehtů odstraněna. V procesu se postižená část hřebu odstraní, částečně přilehlá oblast kůže, je uložena matrice na nehty.

S výraznými traumatickými lézemi (po maratonském závodě, dlouhá skrytá kampaň, konstanta na sobě úzkou botu), problém podrostového hřebíku může být spojen hematomem. V tomto případě se provádí ortonixická léčba metodou

Ostowhald (speciální kovový držák). To vám umožní získat přetrvávající pozitivní výsledek.

Zranění špičky prstu

Tvář a ruce jsou hlavními částmi našeho těla, které vždy věnují pozornost okolnímu prostředí. Kromě toho kůže na palmové straně prstů má mnohem více nervových zakončení než ve většině ostatních částí našeho těla, což činí prsty orgánem jednoho z pěti hlavních typů pocitů, ke kterým je člověk schopen dotýkat se.

Proto je zranění nehtů Phalanx zvláštní druh zranění, které může nejen zhoršit estetický vzhled kartáče, ale také snížit výkon a někdy i vede k konci kariéry. Taková zranění jsou jedním z nejčastějších škod u pacientů, kteří požádali o lékařskou péči, bez ohledu na pohlaví, věk, třídy, vzdělávání, národnost, náboženství a t.D.

Kůže pokrývající palmový povrch nehty Phalanx je velmi odolná, má tlustou epidermis s hlubokými papilárními liniemi. Silná kůže pod distálním volným okrajem na nehty se nazývá hypotchium (hyponychium). Buničina (buničina) sestávající z vláknité a tukové tkáně se skládá z tkáně, stabilizované vláknitými přepážkami, které procházejí z dermis do periosteum distálního phalanxu. Komplex nehtů nebo perionychium (perionychium) zahrnuje plechu na nehty, hřebík a okolní pokožku zadního povrchu prstu Parkychium (paramanchium). Hřebík je pevně fascinována velmi tenkým periosteem v distálním 2/3 hřebíku phalanxu a skládá se ze sterilní a zárodečné matrice. Výhonek matrice je proximální a je spodní část (ventrální podlaha) zóny nehtů (hřebík). Jeho distální hrana je určena bílým půlkruhem na základně nehtu a je nazýván. Lunula (Lunula). Výhonek matrice poskytuje 90% tloušťky plechu na nehty, zbytek plechu na nehty je sterilní distální matrice než lunula. Dorzal kůže nad prostornou zónou se nazývá stěna na nehty (nehtová stěna). Distální okraj stěny nehtů, která sousedí s nehtovou deskou se nazývá Eponychium (Eponychium). Horní část matice ROSTIC ZONE (Dorzální střecha) poskytuje lesk na nehty.

Nejčastěji se zranění hřebíku Phalanx probíhají v důsledku komprese (zavírací dveře, když hit kladivem nebo připojením jakéhokoliv těžkého předmětu) nebo účinků akutního subjektu nebo mechanismu (nůž, šroub sněhové frézy. mlýnek na maso, mixér, sekačky trávníku).

Mnohé z těchto případů jsou jednoduché pro léčbu a nepotřebují specializovanou podporu pro chirurgový chirurg nebo mikrosturgeon. Ale v určitých situacích je naléhavým zásahem specialisty v oblasti mikrochirurgie štětce zárukou dobrého funkčního a estetického výsledku.

Povaha zranění a vlastnosti rány určují. Jakou metodu je léčba optimální pro daný pacient. Je nutné navázat přítomnost zlomeniny phalanxu na nehty, defektu kůže, poškození ložiska na nehty nebo periontové tkáně. V případě amputace je důležité nastavit úroveň a úhel zranění.

Pacienti s povrchovými poraněním hřebíku phalanx, tak pohmožděné, oděrky, hematomem podněcování, malé velikosti pro defekty kůže (bez vystavení kosti a záběrem komplexu nehtů) mohou být úspěšně zpracovány konzervativní a ambulantní.

Plné hojení ran Obvykle trvá 3 až 5 týdnů a je způsobeno epitelializací hrany.

S vážnějším poškozením potřebují specializovanou chirurgickou péči.

Ve většině případů otevřete zlomeninu phalanxu na nehty, kombinuje se poškozením komplexu nehtů (dislokace plechu na nehty a poškození ložiska na nehty). Pacient musí vytvořit stabilní fixaci fragmentů kostí s kovovým držákem a obnovuje integritu lože hřebíče pomocí specializovaného materiálu šicího materiálu. Na nehty se používá pro dočasný úkryt obnovených nehtů v důsledku jeho extrémně vysoké citlivosti. To snižuje bolest obvazů a urychluje proces hojení.

V amputaci fragmentu nehtů Phalanx je možná výstup uvedená část pouze u pacientů z dětství, vzhledem k vysokým adaptivním schopnostem dětského těla. U dospělých se rozpuštění fragmentů hřebíku Phalanx bez obnovení krevního oběhu v ohromujících koncích většinových konců selže.

V důsledku traumatické amputace fragmentu nehtu Phalanx se vytváří vada tkanin (ve většině případů kombinuje, t.E. Včetně kůže, kostí, plechu na nehty a nehty). V takových případech je nutná operace nahradit tuto vadu. Moderní mikrochirurgický kartáč má široké arzenální techniky pro estetickou obnovu nehtů Phalanx. Volba techniky rekonstrukce je určena především v závislosti na úrovni a úhlu amputace, stejně jako věku a pohlaví pacienta.

Nejčastěji používaná klasifikace traumatických amputací na nehty Phalanx byl navrhován allen. Podle které zranění jsou rozděleny do čtyř typů v závislosti na úrovni amputace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS