Čím lepší řezání pěny doma

Jak řezat extrudovanou polystyrenovou pěnu. Jak snížit penurex doma. Efektivní řezání pěny řetězce domu

Polyfoam je poměrně populární stavební materiál. Používá se pro tepelnou, zvukovou izolaci pokojů. V procesu hospodářství stavební práce tento materiál vyžaduje zpracování, zejména řezání požadovaných parametrů. Pro řezání pěny existuje mnoho možností, které platí doma.

Postup pro řezání pěny vyžaduje dodržování některých pravidel, protože materiál, když je možné rozbít, rozpadat se. Pro provedení řezání pěny se používají různé nástroje, například dobrý nůž, pájecí železo, růžová s malými zuby na dřevo, kov, kovový drát, úhlové broušení (pouze pro tenkou pěnu).

Zvažte několik metod řezných polystyrenových pěnových materiálů.

Polyfoam obyčejný. důstojnost materiálu

Polyfoam nebo polystyrenová pěna je bílý materiál sestávající prakticky 95% vzduchu. To odkazuje na kategorii ekologicky šetrných materiálů, takže není nebezpečná pro zdraví. Pěna produkuje obrovské množství široké škály produktů, včetně balení pro potraviny.

Různé velikosti desek, stejně jako konstrukce ve formě malých plynových pórů, určuje hlavní pozitivní vlastnosti polystyrenové pěny:

 • Vysoká úroveň tepelné izolace jak vnitřní, tak z vnějšku domu. Pokud jste se naučili, jak snižovat pěnu doma, můžete nainstalovat dvojitou tepelnou izolaci. Navíc náklady na materiály v každém případě budou mnohem nižší než jiné moderní izolátory provádějící podobné funkce.
 • Vynikající akustická izolace. Bude velmi užitečné v moderních bytech, ve kterých je zvuková izolace téměř úplně chybí. Polyfoam je dokonale vhodný, aby se chránil před hlučnými sousedy. A samozřejmě, sousedé také neslyší, pokud se porazíte svou oblíbenou hudbou na vysokém objemu.
 • Snadná instalace a montáž v důsledku nízké hmotnosti. Listy obrovských velikostí váží tak málo, že se s nimi dítě může vyrovnat. Jediná věc, která stojí za to věnovat pozornost, je vítr při provádění venkovní dokončovací práce. Dokonce i slabá baňka Ballace mohou zlomit vaše polotovary, takže se nedoporučuje pracovat s pěnou ve větrném počasí.
 • Environmentální bezpečnost. Materiál nepředstavuje žádné nebezpečí pro osobu, protože nevyvolá toxické plyny a odpad. Výroba polystyrenové pěny se provádí v souladu se všemi evropskými normami a normami, takže její druh může být v kontaktu s potravinářskými produkty.
 • Vysoká odolnost proti negativním účinkům hub, bakterií, mikroorganismů, vlhkosti, formy. Venkovní provoz po dlouhou dobu nezpůsobí žádné změny ve spotřebitelských vlastnostech pěny, bude stále spolehlivý a trvanlivý.

Před řezáním pěny by mělo být připomínáno některými pravidly pro manipulaci s tím. Drtivá většina technických tekutin způsobuje nenapravitelné poškození materiálu. V tomto ohledu je nutné jej omezit z přímého kontaktu s rozpouštědly, benzínem, acetonům a jinými podobnými kapalinami. Dokonce i páry druhé způsobují nevratnou zničení, které se určitě projevují časem.

Dalším důležitým faktorem je teplota. V případě využití polystyrenové pěny na povrchu s teplotou nad 50 stupňů Celsia mohou nastat určité problémy. Materiál se například začne rozpadat a přestat i od jednoduchých doteků. Proto je třeba se vyhnout instalací, například vedle desek.

Blok: 2/5 | Počet znaků: 2864

lepší, řezání, pěny, doma

Oblasti použití. kde se pěnová pěna

Normální nebo extrudovaný expandovaný polystyren se používá v následujících oblastech:

 • Podlahová izolace, stěna, strop, střechy, které zabraňují výstupu tepla a průchodu studeného;
 • Izolace nadace;
 • montáž nevyměnitelných bednění;
 • Tepelně izolační potrubí.

Často platí v jiných oblastech. Například výroba nábytku, stavebního stavby, provádění řemesel do zahrady nebo školy.

READ  Řezání tvrzeného skla v domácích podmínkách

Dekorativní řezání

Profesionální zařízení pro řezání pěny nezávisle

Pokud je rozsah práce větší a vyžaduje se zvědavé zpracování, měli byste věnovat pozornost profesionálnímu vybavení. Odborníci používají pájecí železo s nožovou tryskou. Červený horký kotouč pomáhá vytvořit libovolný řez.

Při práci by měla být dodržena bezpečnostní vybavení tak, aby horký olej nespadl na tělo nebo oblečení.

Samostatné vybavení s nichromovým nitem lze použít doma.

Metoda již ukázala svou účinnost a pohodlí. Ztráta zároveň. Hledané hrany a materiál neztrácí své vlastnosti.

Požadované materiály pro vytvoření domácího nástroje:

Jehla je upevněna na stole a protáhnout nitě mezi jejími konce.

Poté připojte schéma připojení sériového prvku. Během proudu proudu by měl vlákno trochu zčlenit. Příliš horké vlákno provokuje nerovnoměrný a široký řez.

Pokud je plánováno velké množství práce, je lepší koupit speciální nástroj v obchodě. Rychle se zahřívá a zaručuje kvalitu. Ale má vysoké náklady.

Pokud se chystáte zřídka snížit pěnu, pak byste neměli získat profesionální nástroj pro jeho řezání

Řezací pěna má některé funkce doma. Přípravek tak vyžaduje přesné značení s ostrou tužkou.

Při provádění práce, řezací materiál ze sebe na stranu. Řezání by mělo být provedeno ve dobře větraném pokoji nebo na ulici. Při zahřátí se pěna začne uvolňovat toxické látky.

Co a jak řezat pěnové desky?

Pěna plechu je izolace pěnové polystyrenové. V jiném případě se také nazývá polystyrenová pěna. Je to jeden z nejoblíbenějších materiálů pro tepelnou izolaci domů, protože má malé náklady a snadnou instalaci. Ale během instalace desek je často nutné. Je nezbytné vytvořit řez plechové pórové plastové hladiny, protože velké mezery mohou zhoršit tepelné izolační vlastnosti.

Odstřihněte polystyrenovou pěnu doma může být množství metod:

 • nůž;
 • pilka na kov;
 • Lobzik;
 • rohový bruska;
 • volební;
 • Stroj pro řezací pěnový polystyren s drátem.

Ostrý nůž je vhodný pro kamna tlustá až 5 cm. Čepel by měla být tenká a ne flexibilní, protože jinak bude řez křivek. Takže při řezání pěn s vlastním rukou byl ještě méně odpadu, nůž je lepší teplo. Je třeba mít na paměti, že čepel bude muset být naostřena asi každých 2 m, protože jinak bude práce déle a odpadky se stane více.

Lobzik a rohové broušení lze také řezat doma, s deskami a s větší tloušťkou. Hlavní věcí je dostatek nožů nebo výšky disku. Lobzik se musí pohybovat hladce, jinak se koule polystyrenové pěny začnou vykopat od sebe. Je třeba mít na paměti, že během řezání takovým způsobem, pěnové drobky.

Pro řezání desek polystyrenu pěnivosti až 10 cm tlustý, dřevěný nebo dřevěný nůž je vhodný. Čím menší zuby, tím lepší je řez. Kromě toho je tento způsob řezání rychlý a nevyžaduje mnoho úsilí. Je nutné jednat hladce a jednotně, bez ostrých pohybů.

Takže pěna se nevrátí a řez se ukázalo být hladký, můžete použít drát s průřezem 0,5 mm a vytáhnout jej mezi dvě rukojeti. Rozdělit začátek na značce a stejnou rychlostí. Od neustálého tření drátu bude vyhřívaná a pěnící pěna. S touto metodou se řezný okraj desky získá hladký a hladký a množství odpadu je minimální. Jediná nevýhoda. pro takovou práci budou potřebovat dva lidé.

Pokud je plánováno snížit velké množství pěnových desek, pak je lepší koupit pájecí trysku nebo speciální elektron. Vzhledem k akutní čepel a vysoké teplotě jsou desky rychle a hladké desky. Kromě toho, s jejich pomocí kudrnatých řezů. Je však třeba mít na paměti, že délka lopatek v mnoha nástrojech není více než 5 cm. Také při práci s horkými nástroji byste měli být opatrní, že roztavený pěnový plast se nedostane na oblečení nebo kůži. Odstraňte ji z kůže okamžitě nebude úspěšné, což znamená, že bude silný hořet.

READ  Co vidět sádrokartonové desky doma

Další dobré zařízení, které vyjde k řezání pěnových desek, je speciální stroj. Kupují to nebo to dělají sami. Řezání rychle, tiše a bez námahy a je možné řezat materiál jakékoliv tloušťky (v závislosti na možnostech stroje). Množství odpadu se získá minimální a řez. absolutně hladký a hladký. Další výhodou této metody díky horkému dirku, řezané buňky jsou stříkány zpět. V důsledku toho se tepelně izolační vlastnosti pěny nezhoršují.

Tipy a doporučení a jak vytvořit jednoduchý stroj

Před řezáním pěny je nutné vytvořit značení ostré tužky. Pokud existuje příležitost, pak řez sporáku ve směru sebe. Během řezání pěny topení (drát s drátem, e-mailem), nebezpečný černý kouř je rozlišován, což způsobuje značné škody člověka. Proto by mělo být řešeno takovými způsoby pouze v dobře větraném pokoji nebo venku.

Aby bylo možné vytvořit jednoduchý stroj, bude mít povrch se sklonem (20-60 °). Napříč ním se protahuje drát s požadovanou výškou řezu. Jeden konec je pevně upevněn a druhý je spojen s pružinou. Po kterých jsou dráty odvodit z napájení. Současná síla musí být řízena tak, aby drát příliš příliš nesplní, takže zesílení. Teplota by neměla překročit 100 ° C. Poté, co je vše připraveno a vlákno se zahřeje, stoupá pěna. Chcete-li to udělat, dejte pouze desku a spustí se posuvné (pokud je povrch poměrně hladký) nebo je rovnoměrně natažen drátem. Pokud je to příliš pomalé, řez bude široký, protože během této doby bude moci roztavit hodně pěny. Pokud rychle, pak existuje riziko trhání nití.

Připravené polystyrenové řezací stroje mají více příležitostí. S 3 3D čísly jsou vyrobeny. V závislosti na konfiguraci v nich může být z jedné až šest řetězců. Manuální ovládání nebo přes počítačový program. Některé mají kompaktní rozměry, v důsledku toho se snadno přepravují, což je pro stavitele nesmírně důležité. Existují také modely s laserem. taková zařízení činí nejkvalitnější řezy. Laserové stroje se používají k řezání tvarů pro výstavy, výstavy nebo jiné důležité události.

Řezací nůž

Při provádění izolace sexuální báze nebo stropu pomocí pěnových desek, ne nutně používání speciálního vybavení.

Pro řezání polystyrenové pěny doma musíte mít:

Postup pro řezání polystyrenových pěnových desek tímto způsobem je poměrně jednoduchý:

 • Přede-na povrchu materiálu s tužkou, body začátku a konce řezu jsou zaznamenány.
 • Dále je pravítko aplikován na tyto značky, upínání, a to je úhledně absorbováno s nožem (zcela odříznout kus pěny, ne nutně).
 • Polystyrenová pěna pěnová deska se otočí na druhou stranu a řezu se provádí paralelně s řezem.
 • Po dokončení škrtů, stačí prolomit pěnovou linku.

Tato metoda řezného materiálu je nejlevnější, tichý a rychlý, také po skončení práce není prakticky žádný odpad. Ujistěte se, že spustíte řezání pěny, je nutné zkontrolovat ostrost nože.

Tepelné metody řezné pěny

Řezací materiál s termosackerem je také poměrně vyhledávaným způsobem. Samotný nástroj má pohled na nichromový závit, který je položen na rámu ve formě rámu. Když je elektrický proud prošel na nichromovém drátu, kovový povrch se zahřívá a pěna se začíná roztavit. Existuje několik odrůd designu frézy. Nejjednodušší možností má pohled na nichromový řetězec natažený na keramické izolátory, které jsou upevněny na okrajích rámu ze dřeva nebo kovu.

Prostřednictvím tohoto nástroje je možné vyříznout nejen desky z pěny, ale také dřevěné plastové trubky, stejně jako jakýkoliv materiál, který se roztaví nebo rozkládá při teplotách až 270 ° C. Pokud chcete řezat listy s významnou délkou řezu, pak je pořadí velikosti pohodlnější používat stroj, který má vzhled natažený ve svislé poloze závitu na textolitním stojanu.

READ  Jak čistit řezačky doma

Později nebo Rastiot se používá k řízení ohřevu strunce nichrome. Nadměrně vysoká povrchová teplota je schopna způsobit tavení a dokonce vést k otřesu izolace. Výhodou této metody je absence prachu a odpadu, a místo rezervace sám získává vybraný vzhled, externě připomínající léčbu alkydovým lakem.

Pokud v procesu práce s pěnou je potřeba pro řezání pouze malých částí listů, například při provádění modelu a sochy, pak nejlepší volbou je použití trysek pro silné elektrické pájení.

Kromě toho je uchýlen k použití laseru pro řezání tohoto materiálu. V některých případech si užívají i doma. Pro tento úkol se obyčejný LED laser používá v 2-5 w, pomocí kterého je možné řezat pěnové desky na jakoukoliv potřebnou trajektorii. V současné době s pomocí takového nástroje můžeme řezat papír a polyfoam po dobu 10-15 minut, s ohledem na to, který je obtížné provádět značné množství materiálu.

Při čtení s různými možnostmi je možné nejen zjistit, jak nejlépe snížit pěnu doma s vlastními rukama, ale také zvolit nejvhodnější metodu pro použití, kterým bude vhodné, aby ho provedli.

Neexistují žádné kresby a kresby. Ale je to s největší pravděpodobností fréza pěny.

Ahoj. Vezměte si kus překližky ve velikosti. Přizpůsobte vše, co potřebujete a relaxujete.

Mám blog v mém blogu, něco odkazu není vložen. Udělal takový řezačku.

Z kuchyňského roku jsem měl rozbitý čepel, obvyklou nerezovou ocel. Nakreslil jsem stopku a vložil jsem se do elektrolybize, překvapivě a rychle.

lepší, řezání, pěny, doma

Šití celý strop bez odpadků z řezné pěny.

Měl starodávně, ale věčnou nabíječku, dávat od papeže

Panika!Tak taky jsem také dal otcovi!Funguje to jako pěkné, to je jen aktuální regulátor začal plovat Pokud se sítí, obávám se, že nenajdu náhradu za výměnu.

Udělal jsem sanitku jednu věc

Obyčejný nůž nebo více šablony jsou velmi nepohodlné při řezání eppsu s tloušťkou více než 30 mm (čepele jary). Odřízl jsem epps self-made nůž vyrobený z konvenčních kovových řezacích plátna. Naostřená a opustila hřebíček na lopatkách (ostřejší ostření). Vložen naostřenou čepel do rukojeti pro ruční pila.

Řezání EPPS je velmi plně možné, že se nesnaží být obzvláště. je to všechno stejné.

Elektrický a pillet naostřený jako nůž.

Viděl jsem s hacksaw, fudges jsou stále správné. Ale je lepší snížit nichromová spirála.

Udělal jsem takovou věc, snižuje pěnu s třeskem, nejdůležitější věcí je přesně a region se nebude rozpadat. Velikost tabulky 1.5×1.2m. Úlovek je regulován samo-kresnutím, pohybující se spirála na bruk nebo dole, spirála je lepší namontovat na tyč na podložku, ke kterému.

Bereme Nichromu a připojujeme se ke svařovacímu stroji. S AMPERS NEPOUŽÍVEJTE RYCHLO. Nichrom vzal z bohatství starého. Odmítl jsem 100 pod úhlem pro izolaci základny a na přílivu. Hodně štěstí při řezání!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS