Čím lze nahradit strunu trimmeru ve vyžínači

Vlastní šňůra pro vyžínač trávy

Mnoho uživatelů elektrických i benzínových sekaček si po čase položí otázku, zda lze zakoupenou šňůru nahradit šňůrou na? Pokud vyloučíte nebezpečné možnosti (řetěz z motorové pily, čepel z pily na železo, drát, lano, provázek atd.), můžete se pokusit najít dobré řešení.д.), které mohou vážně zranit uživatele i ostatní osoby v jeho okolí, je nejlepším řešením podomácku vyrobená šňůra z plastové láhve.

Než začnete vyrábět domácí šňůru, musíte si připravit samotný materiál, a to plastový pásek požadované šířky a délky. K rozbití PET lahve na proužky se používají různé pomůcky a algoritmus jejich výroby lze nalézt na internetu. Pokud plánujete sekat velké plochy zarostlé trávou a potřebujete hodně podomácku vyrobené šňůry, určitě má smysl vyrobit složitější řezačku na láhve z hliníkového profilu ve tvaru čtverce nebo U. Postup výroby řezačky na láhve je ukázán v tomto videu.

Pokud však nemáte zájem o hromadnou výrobu plastové pásky, můžete si láhev občas rozebrat na proužky pomocí jednoduché metody.

 • Vezměte obyčejný uzávěr PET lahve.
 • Rozkrojte ji na polovinu (ale ne celou).
 • Odstraňte všechny ráfky na vnitřní straně korku.
 • Po rozříznutí víčka napůl ho propíchněte nožem, jak je znázorněno na obrázku níže, a buďte opatrní, protože plast je velmi tvrdý. Hrot nože může být horký, aby se proces usnadnil.
 • Nůžkami odstřihněte dno plastové láhve (pokud možno rovné, bez zubatých okrajů). Vložte láhev do nástavce na straně, kde je nabroušená čepel, a začněte ji postupně ponořovat. Když se objeví malý proužek, jednoduše ho začněte vytahovat.

Tím se celá plastová nádoba rozplete na stejně široký pruh.

Kapesní verzi ořezávače trávy, kterou můžete mít neustále po ruce, lze vyrobit z běžného ořezávátka, nejlépe z hliníku. Podrobný návod na jeho výrobu najdete v tomto videu.

Jak vyjmout a demontovat cívku

Před zahájením výměny struny musí uživatelé vyžínače vyjmout a demontovat cívku. Zde je návod, jak ji vyrobit.

Žací hlava sekačky se skládá z několika částí: krytu, pružiny (ne u všech modelů), cívky s vláknem a krytu.

Pozor! Než začnete provádět jakoukoli údržbu elektrické jednotky, musíte ji odpojit od sítě.

Trimmery obecně používají 2 typy žacích hlavic.

Verze

Chcete-li vyjmout hlavu strunové sekačky, musíte ji zcela rozebrat.

 • Chcete-li sejmout kryt na vnitřní straně hlavy, musíte stisknout západky umístěné na obou stranách hlavy.
 • Po sejmutí krytu uvidíte cívkové pouzdro. Některé cívky mají pod cívkou pružinu a je třeba je opatrně vyjmout, aby se cívka neztratila v trávě.
 • Po vyjmutí cívky uvidíte uprostřed těla šroub s drážkou pro křížový nebo plochý šroubovák. Je možné, že se zde nachází šestihranný šroub nebo šroub s hvězdičkou.
 • Pomocí šroubováku s požadovaným bitem vyšroubujte šroub (proti směru hodinových ručiček).
 • Po odstranění upevňovacích prvků uchopte tělo dílu a vyjměte jej z hřídele převodovky otáčením do stran.

Možnost

V tomto provedení je hlava našroubována na hřídel převodovky. Chcete-li ji vyjmout, musíte hřídel zablokovat. Za tímto účelem jsou takové zastřihovače, například v zařízeních Huter a Champion, opatřeny otvorem, kterým můžete vložit tenký šroubovák nebo kovovou tyč.

Chcete-li vyjmout cívku, postupujte podle následujících 2 jednoduchých kroků.

 • Vložte šroubovák do otvoru a zajistěte hřídel.
 • Uchopte tělo hlavy a začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Musíte otáčet tímto směrem, protože závit na hřídeli je vyříznutý na levé straně.

Jak správně vyměnit strunu zahradního vyžínače za strunu z ocelového drátu?

Jednou denně obdržíte do své schránky jeden z nejčtenějších článků. Připojte se k nám na u.

Zahradní vyžínač na trávu. mimořádně užitečná výbava. Málokdo si uvědomuje, že zařízení lze podstatně vylepšit vlastníma rukama. Existují například řemeslníci, kteří na strunové sekačce používají místo obyčejného rybářského vlasce lano. Jak to udělat správně a co z toho všeho nakonec vzejde. podívejte se společně.

Vyžínače trávy se slabým motorem si často sotva poradí s hustým trávníkem, natož aby se pokoušely sekat skutečný plevel. Takový stav nepotěší žádného majitele, a dokonce ho rozruší skutečnost, že zakoupené zařízení je pro domácnost naprosto zbytečné. Pokud jste se ocitli v této situaci, nezoufejte, protože můžete provést jednoduchý upgrade zastřihovače, který výrazně zlepší jeho výkon.

Potřebujete pouze gumovou objímku, strunovou sekačku, sadu nářadí a samozřejmě ocelové lano s tlustými žilami do 2 mm. Instalace kabelu začíná demontáží cívky sekačky na trávu. Pak je třeba kabel změřit a zkrátit, aby se během práce na sekačce na trávu nezlomil. Poté se drát kleštěmi rozpojí a uprostřed ohne. Udělejte to tak, aby výsledkem byla malá smyčka.

READ  Polymerové hliněné nástroje to dělají sami

Do nově vytvořené smyčky vložte předem připravené pryžové pouzdro. Musí mít o něco větší vnitřní průměr než hřídel strunové sekačky.

Poznámka: Pokud nemůžete pouzdro najít, lze jej v nejnutnějším případě nahradit omotáním plastové pásky kolem smyčky. Měli byste si však uvědomit, že takový systém nebude dlouho správně fungovat a brzy jej budete muset opravit tak, že kabel znovu omotáte lepicí páskou. V opačném případě by se vyžínač mohl stát nebezpečným!

Pouzdro se nyní stlačí navinutím uvolněného kabelu zpět. Můžete ji zajistit drátěnou vazbou, aby byla pevná. Poté vložíte závěs do základny hlavy zastřihovače a pouzdro se nasune na hřídel. Po provedení všech těchto úkonů stačí víko zavřít.

Konečný výsledek: sekačky na trávu vybavené kabelem spolehlivě posekají i těžkou zeleň, plevel a křoví.

Co takhle ještě náročnější upgrade, zde je příběh o tom, jak vyměnit strunu vyžínače za pilový kotouč.

Jak vyměnit vyžínací šňůru ve vyžínači

Chci se s vámi podělit o užitečné informace pro ty, kteří používají strunovou sekačku, nazývanou také sekačka na trávu, benzo. a křovinořezem a obyvatelé obytných čtvrtí vícepodlažních domů mu přezdívají „dobré ráno, země“. Ale ať je to, jak chce, většina lidí se ptá, zda existují možnosti, jako je věčný vlasec na stříhání trávy vlastníma rukama. Abych uživatele nenudil čekáním, řeknu hned: „Ano, existuje a přežije i samotný nástroj.“.

Zpočátku by nebylo na škodu pochopit, proč se opotřebovává tovární linka pro zastřihovač, kterou je vždy nutné vyměnit, což není zcela vhodné, a někdy vám taková potřeba může dokonce zkazit náladu, protože ji prostě není čím nahradit. Všiml jsem si, že sekačky na trávu jsou nuceny používat k dokončení práce místo vlasce nějaký drát a dokonce jsem na internetu viděl, že se snaží používat kusy měkkého nože pily na železo rozříznuté na polovinu. na obou stranách jsou montážní otvory. Všechny tyto pokusy jsou však neúčinné, protože řezací prvek se vždy zlomí nebo roztrhne o tvrdé kmeny nebo o cizí předměty v trávě.

Místo rybářského vlasce je mnohem lepší použít tenké ocelové lano, protože prameny jsou vyrobeny z nástrojové oceli, která nekoroduje, ale má extrémně vysokou pevnost v tahu. To znamená, že ocelová lanka připevněná k rotujícímu disku křovinořezu by měla vydržet neomezeně dlouho. přinejmenším mnohem déle než samotný vyžínač. Aby kabel vydržel neomezeně dlouho, musí být utěsněn, což není vůbec snadné a ani možné udělat doma. Skutečnost, že časté tahy hrotu takového sekantního prvku se začnou rozplétat a postupně se z nich stane svazek ocelových vláken, který se zamotá. Z toho vyplývá, že pokud můžete hrot připájet jako sanitární drát, udělejte to a používejte ho pro štěstí.

Modernizace strunové sekačky na trávu: Jak vyměnit strunovou sekačku za pilový kotouč

Jednou denně dostávejte do své schránky jeden z nejčtenějších článků. Sledujte nás na u a

Strunová sekačka je jednoduchý a velmi užitečný nástroj, s nímž můžete sekat a zastřihávat trávu. Strunová sekačka je často vybavena vlascem, ale místo něj lze použít plastový nebo kovový nůž. Ta výrazně zvyšuje funkčnost a rozšiřuje možnosti nástroje. Můžete však jít ještě dál

nahradit, strunu, trimmeru, vyžínači

Pro dovybavení vaší strunové sekačky je tedy třeba najít správný diamantový pilový kotouč z řady TST. Tyto kotouče jsou určeny pro práci s překližkou a dřevem. Kotouč musí mít následující vlastnosti: vnější průměr na špičkách zubů. 216 mm, počet zubů. 48, otvor. 30 mm. Pilový kotouč musí být dodán se třemi O-kroužky o stejném vnějším průměru a rozdílném vnitřním průměru. Jsou potřebné k vyrovnání rozdílu mezi montážním otvorem a protikusem na upínací podložce.

Diamantový kotouč na strunové sekačce se snadno nasazuje. Tato operace se nijak neliší od operace jakéhokoli jiného přídavného zařízení, pouze je třeba věnovat zvýšenou pozornost a opatrnost. Nejprve vyjměte cívku s vláknem tak, že zablokujete převodový hřídel kolíkem. Nádoba na vedení by se měla otáčet proti směru hodinových ručiček. Před vložením pilového kotouče se ujistěte, že jeho otvor je větší než průměr průchodky na podložce.

Poté je třeba vyzkoušet podložky jednu po druhé a vybrat tu, která odpovídá nejen šířce, ale také mezeře mezi středicím ramenem spodní podložky a uložením pilového kotouče. Nejprve se na hřídel převodovky nasadí spodní podložka s opotřebitelným kroužkem, poté diamantový kotouč, pak horní podložka a teprve poté krycí deska. Nezapomeňte celý balíček utáhnout na hřídeli převodovky pomocí matice.

Hlavní závady cívky

Uživatelé elektrických sekaček a sekaček na trávu mají často problémy s poloautomatickou žací hlavou. Může se jednat o následující problém s cívkou:

READ  Instalace snímače tlaku oleje pro dieselový jednosměrný traktor

šňůra střihacího strojku se automaticky nevysune

Pokud cívka strunové sekačky lehce narazí na zem a strunová sekačka se nevysune, mohou být příčiny následující.

Možnost 1. dojde k poruše rušení, tj.е. vlákno je zachyceno mezi cívkami. K tomuto problému obvykle dochází, pokud uživatel navinul strunu vyžínače nerovnoměrně, křížem nebo s nedostatečným napětím na cívce. v druhém případě se při otáčení žací hlavy ve vysokých otáčkách začne strunka vtahovat odstředivou silou, což může způsobit zachycení struny mezi cívkami. Pro odstranění problému je třeba demontovat cívku na zastřihovači a správně navíjet šňůru, tj. s rovnoměrnými otáčkami a dobrým napětím.

Varianta 2. příliš krátké konce vyčnívají z hlavy. Pokud nejsou konce vlasce vyčnívající z hlavy vyžínače dostatečně dlouhé (krátké), nemusí se vlasec při dopadu na zem vytáhnout. V tomto případě odstředivá síla nestačí k vytažení struny trimmeru. Proto musíte stroj zastavit (vypnout motor nebo odpojit elektrický vyžínač plevele od sítě) a ručně vytáhnout strunu vyžínače stisknutím tlačítka.

Varianta 3. vedení pro strunovou sekačku je připájené uvnitř žací hlavy. To způsobí, že hřídel zamrzne a po stisknutí tlačítka se neotáčí. K tomu dochází zejména z několika důvodů: špatná kvalita šňůry, přehřátí cívky při delším používání stroje, nárazy šňůry o tvrdé předměty.

 • Za prvé, šňůra může být vyrobena z nekvalitních a málo tavných materiálů, které nevydrží mechanické a tepelné zatížení. Měli byste proto upřednostnit proprietární linky.
 • Pokud jste však pro svůj vyžínač zakoupili vlasec neznámé kvality a při provozu se často zalepuje, můžete následovat příkladu některých uživatelů, kteří po vložení vlákna do cívky namažou buď silikonovým mazivem (z lahvičky s rozprašovačem), nebo minerálním olejem. Tento postup výrazně snižuje možnost slepení cívek vedení.
 • Strunu strunové sekačky lze také roztavit, pokud při sekání narazí na tvrdý předmět (kámen, plot, suchou větev atd.).д.). To způsobí, že se mírně protáhne a velkou rychlostí se stáhne zpět do hlavy. Tření způsobuje zahřívání vedení a slepování cívek vedení. Jediné, co můžete udělat pro odstranění problému, je otevřít cívku strunové sekačky a navinout vlasec.

Linie se spontánně prodlužuje

V některých situacích si uživatel vyžínače všimne, že šňůra velmi rychle dochází. Tlačítkem pro prodloužení vedení nikdy nedopadne na zem. Důvodem neúmyslného prodloužení žacího ústrojí sečením o speciální nůž na přepážce může být absence pružiny v žací hlavě. Často se stává, že začínající uživatelé sekačky při pokusu o vložení struny pro vyžínač do bubnu zapomenou nainstalovat přítlačnou pružinu do hlavy nebo ji při otevírání krytu úplně ztratí a následně o její existenci ani nevědí.

Pokud je pružina uvolněná, může být šňůra pro vyžínač prodloužena bez použití tlačítka. Pokud to kontrola pružiny potvrdí, je třeba pod pružinu vložit podložky, aby se zvýšila přítlačná síla pružiny.

Komentář 78

Práce s křovinořezem STIHL.Váš nápad se trochu podobá modelu Stihl durocut 40-4.pouze jsou v něm zachyceny kousky vlasce, které se zachytí v kleštinovém mechanismu.existuje možnost 4 konců, existuje možnost 2 konců.Pracovat můžete pouze ve dvojici s odborníkem. Musela jsem použít provázek se zubatými okraji a pokud použijete obyčejný, budete běhat kolem a měnit konce vlasce.proto jsem se vrátil k poloautomatické zbrani.Mimochodem, hlava Stihl je poloautomatický autokut 40-2 s velmi velkou bezpečnostní rezervou.Potkávám kameny, výztuže, dráty ale na vlastním dvorku ho nezabiješ.Stihl fs 400 má závit m12×1.5.п.с.nejedná se o reklamu

Slitinový stříbrný drát pro strunovou sekačku Vyžínač trávy Kapitola C 4 linie keřů Sekačka na trávu Zahradní nářadí Mayitrs.aliexpress.com/YV7bQb63(z AliExpress Android)

naviják na rybářský vlasec Boshev, v podstatě je tam šňůra na strunovou sekačku s ocelovým lankem uvnitř, funguje dobře, pouze pro každou sekačku na trávu musíte otáčet zvlášť, výrobci se kroutí s maticemi

Provázek nebo kabel má smysl vkládat do cívky takto.

Pak si vytáhnete kousky z nohou.! Cool!

A jak odvíjíte šňůru pro střihač?? Neustálé zastavování? Pokud musíte sekat s vlascem, používejte pouze poloautomatický naviják

Důstojná věc! Sám si myslel, že podobný vytvořit, ale zatím rodák je stále v provozu, i když je to přesně sedm let)))).

Cívka se rozbila a bylo doporučeno použít jeden z nich nebo nějaký druh kotouče, který by se navíjel na vlasec pro vyžínač. Musíte ji však ručně přetočit. Koupil jsem si 2. cívka vlasce pro zastřihovač byla roztrhaná na kusy, tak jsem ji vyhodil. Mám ten první. pokaždé musím měřit a zastrčit kus vlasce. 🙁 Ani jeden z nich se nerozbil (není co rozbít) Šel jsem a koupil si obyčejný disk. Není spolehlivý, ale seká a prodlužuje. Po skončení sezóny odpovídá hodnota této hodnotě. Žádní další kutilové 🙁 🙂

390 р. Ten předchozí vystačil na dvě sezóny. Na silnici roste tráva. Za týden doroste do výšky pasu.

nahradit, strunu, trimmeru, vyžínači

Na vysokou trávu používám kotouč a na běžné sekání řádek

READ  Jak nahradit těsnění klikového hřídele na benzokos

před pár týdny vystavil podobného pavouka. vyzkoušel jsem ho. nelíbil se mi, nahradil jsem ho klasickým tříčepelovým nožem

Jaký to má smysl?? Naviják stojí ve venkovském obchodě 600 a z Číny je ještě levnější. Nechápu smysl tohoto vynálezu 🙂

měl jsem naviják 3 roky s původním (ale je trochu upravený), zrezivěl a šel jsem koupit podobný za 600 a nainstaloval jsem upravenou část z rozbitého.Jaký smysl má dělat?

Naviják stojí tři kopějky, funguje několik let, smysl obtěžovat se pochybnými nápady. Největší nevýhodou ve vaší verzi je složitost změny linie a nutnost ji neustále prodlužovat při sekání.

Nechcete naviják, dejte kovovou čepel a nebudete mít žádné problémy.

nahradit, strunu, trimmeru, vyžínači

Existují nějaké podrobné zprávy o tom, jak vyměnit cívku za čepel? ? Jen si koupil strunovou sekačku na trávu, takže není moc drahý elektrický, takže zarazza tuto linku pro strunovou sekačku zhitometami míle ( strunová sekačka na trávu pro 500 wattů ! Podíval jsem se na to, jak je cívka uspořádána, ale nepochopil jsem, jak je připojena k hřídeli tělo samotné cívky je něco jako foukací motor ( motor je umístěn ve spodní části vyžínače na trávu)

Mám STIHL fs55, cívka se jen odšroubuje, dáte meth. Nůž se utahuje maticí, to je návod. Tohle všechno jsem dostal se sekačkou.

Vidím) Mám levný ivt tam myslím, že všechno je mrtvé (

pokud máte podrobnou zprávu o tom, jak vyměnit cívku pro čepel ? Jen si koupil vyžínač trávy, takže není příliš drahý elektrický, takže zarazza tuto linku pro vyžínač žere míle ( vyžínač trávy pro 500 wattů ! Díval jsem se na uspořádání cívky, ale nepochopil jsem, jak je připojen k hřídeli samotné pouzdro cívky je něco jako vzduchovací motor (motor je umístěn ve spodní části vyžínače na trávu)

nahradit, strunu, trimmeru, vyžínači

Pokud je průtok příliš vysoký, pravděpodobně je slabá pružina stěračů.je možné, že sebemenší náraz způsobí vysunutí nože na ochranném krytu nože, který přeruší vlasec pro trimr a vy si toho nevšimnete to se mi stává často jen trochu natáhnu pružinu rukama a bude to fungovat.

Hmmm divné )( ale ve všech úplně naopak )) je to prostě hloupé jak je to obecněvot pracoval 1 minutu řádek pro trimmer například 10 cm dlouhý, pracoval další 1 minutu 7 cm a tak v 5 minutách to prostě končí, musím to udělat znovu, jak to je nabíjet, t.znovu ji protáhněte otvory ! střihací šňůry je asi 2,5 mm

Spotřebou jsem měl na mysli jeho odchod z cívky v případě, že linka sama o sobě pro trimmer je rychle rozptýlena, je to jen taková kvalita koupil jednou v Leroy go@no kompletní 15 metrů nestačilo pro 10 akrů Hoz zboží našel dobrý (téměř nezničitelný) (bojí jen železné tyče a opravdu dřevo-jako plevel) 200r pro 15 metrů Bohužel, společnost si nepamatuje.Píšete, že z otvorů vytahujete šňůru pro zastřihovač a proč ne? „zasáhnete“ předtím, než se vloží dovnitř? Jakou metodu navíjení používáte??smyslem cívky je mírný kopanec a za ten je zodpovědná pružina.

Upřímně řečeno, přiznám se, že jsem vyžínač trávy poprvé v ruce ) na cívce je tlačítko, když ho stisknete, šňůra pro samotný vyžínač nevychází, pouze pokud vytáhnete samotné fousy ! A pokud jde o navíjení, zatím nemá navinutý řádek pro samotný trimmer, řezat nativní a odložit až do lepšího času ) myslel, že tam byl i tenký provaz nacpat )) Průměr 1 mm. Ale po chvíli přemýšlení jsem si uvědomil, že tento nápad není dobrý, protože by sežral veškerou půdu na cívce

Přehled technických údajů

V obchodech se šňůry prodávají ve speciálních baleních, a proto o nich nejsou žádné informace, pouze délka šňůry a hodnota průřezu. Pro začátečníky to nestačí, proto je nutné vyhledat pomoc odborníka. Je však také možné si všechny důležité informace prostudovat sám a vybrat si kvalitní model.

Nejprve je důležité určit průměr vedení. Vyberte si výrobek vhodný pro strunovou sekačku na trávu. Samozřejmě je možné zakoupit pokročilejší verzi, ale kvalita střihu nemusí být uspokojivá.

Nejjednodušším řešením je vzít si s sebou starý vyžínač a ukázat ho prodavači. Pokud zná materiál, navrhne několik alternativních modelů nebo originální výrobek. Tloušťka prvku je stejná, což je dobré pro výkon elektrické kobylky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS