Indikátor náboje elektrického šroubovák

Jak udělat „náboj-vypouštění“ elektrického šroubováku baterie? Jak často? Jak vymazat „paměťový efekt“?

K dispozici je koncept plně vybité baterie, aby se prováděly další operace a vypouštědla v nule, což vyžaduje resuscitaci. Kolik voltů vybírá baterie závisí na typu modelu a počtu plechovek v baterii. Připojení buněk je konzistentní, napětí na výstupních svorkách je sčítáno. Proto je vypouštěcí limit je odlišný pro kyselinu, alkalickou, lithiovou baterii.

Musím zcela vypouštět novou baterii? Ano, pokud je to nikl-ion nebo nikl-metal-metalový typ. Tyto baterie mají paměťový efekt. Před zahájením práce musí být zcela vybití 3-5 krát, pak účtovat. Následně by mělo být po úplném vypuštění provedeno jakékoli nabíjení baterie tohoto typu. Skladování ACB je odstraněno pouze plně vypuštěno. Kolik může být vypuštěno niklu baterie? Prvek pro školení je upraven na 0,9.1.0 V. Znát počet buněk, můžete se vypočítat, kolik voltů vybírá baterii.

Často se ptali, zda je nutné vykonávat novou lithium-iontovou baterii. V tomto typu galvanických prvků není žádný efekt paměti. Přístroj funguje neustále na průměrné úrovni nabíjení. Proto můžete baterii účtovat v jakémkoliv vhodném bodě zvláštním poplatkem. Je možné zcela vypustit lithium-iontovou baterii? Je možné, ale po vypuštění pod 3,2 V, bude trvat, než aplikuje speciální nabíjecí techniky, na 2.0 k položce není možné obnovit. Typicky je hluboký výtok považován za 2,5 V do buňky.

Kolik voltů může být vypuštěno dvacet-kyselé baterie? Když je napětí sníženo na výstupech buňky 1.70 v celkovém napětí na baterii 6 prvků bude 10,3 V. Na plně vybité baterii zůstane minimální rezervace přežití. Musím plně vypouštět kyselé baterie? Bezúdržbové vápníku mohou být zkaženy i po hlubokém výboji. Všechny akumulátory kyseliny po hlubokém vybití jistě ztratí část nádrže v důsledku sulfátu desek.

Různé typy baterií vyžadují odchylný přístup k údržbě. Proto, zda je nutné zcela vypustit baterii, nový nebo v procesu kalibrace a testování, napsané v návodu k použití.

Indikátor napětí pro lithiové baterie 1-7s

Někdy si objednávám malé měřiče pro sestavy baterií a tady jste přišli k testování, dobře a zároveň napsat mikrovlánku.Inspekce, mírně testy a závěry, doufám, že to bude užitečné.

Bohužel, doručení v obchodě je zaplaceno, proto nařídil najednou několik kusů na kompenzaci.V době objednávky od prodávajícího se zdá, že existovaly pouze čtyři verze, 1s, 2s, 3S, 4S, ale nyní se objevily 6s a 7. a 7. a 7. let, zatímco je zvláštní, že neexistuje žádné prodejní verze 5s, mám podezření, že to brzy bude brzy objevit.

Většina metrů dala soudruhy, ale jedna věc vlevo a já.Každý metr je balen v samostatném obalu, rozdílů pouze nálepka s označením na čínštině a indikující rozsah měřeného napětí.1s. 3.3-4.3 Volta2s. 6.6-8.4 Volta3s. jedenáct.1-12.6 volt4s. třináct.2-16.8 voltů

Tam je také označení barvy záře (pravděpodobně), ale prodávající je pouze v jedné možnosti.

Pokud jste si koupili několik různých možností, je lepší je označit hned, protože oni sami nejsou značení, žádné vnější rozdíly.

Na jedné straně desky je místo pro tlačítko, s největší pravděpodobností zapnout indikátor, ale žádné tlačítka ani příbuzné komponenty na tabuli.

Když přijali ukazatele, pak trochu překvapil velikost, z nějakého důvodu jsem očekával, že budou méně, čím více znalostí čínských obchodů.Velikosti samotného ukazatele. 31.5×20 mm, celkové rozměry. 43.5x20x9.5 mm, vzdálenost mezi montážními otvory. 36 mm.

READ  Co dělat, když nemáte vhodný šroubovák?

Aby nedošlo k tomu, aby se zabýval, kde to, co ukazatel, musel jsem udělat značku na každém z nich.

Celková kvalita na Troyuchky, tam jsou stopy toku, pájení tak-tak, indikátor na některých deskách pájených na deskách.

Obvody je poměrně jednoduché, žádný stabilizátor napájecího napětí, protože jas závisí na napájecím napětí. Existuje zdroj referenčního napětí založeného na řízené stabilitě TL431, jakož i ochranu proti nesprávnému napájení.Jaký druh čipu nemohl měnit, nejprve jsem si myslel, že se jedná o čtyřkanálový komparátor LM339, ale východy se odstraní o 1, 2, 13 a 14 a zotavovací čip je 1, 7, 8, 14 závěrů.

Níže na fotografii Dvě desky, 1s a 4s, pochopit, co je mezi nimi.jeden. Rezistory, kterým se indikátorové segmenty podávají (R1-R5).2. Rezistor R9.

Všechny ostatní komponenty jsou identické pro všechny desky. V tomto případě je hodnota elektrického odporu TL431 stejná pro všechny desky a díky tomuto spotřebě proud závisí na vstupním napětí.

Indikátor je pětistvový segment, jeden společný ve formě symbolu baterie a čtyři segmenty pro označení úrovně náboje (vlastně proto, že jsem si myslel, že LM339 je aplikován zde, ale existuje ukazatel s pěti segmenty na úrovni nabití, jsem se nacházel Taobao.Kromě toho existuje mnoho možností pro zobrazení indikace.

Velikosti ukazatele představenstva v recenzi a výše uvedené jsou velmi podobné, 30.8×17.8 mm proti 31.5x20mm na pozorované desce.

Nyní některé testy.Indikátor přezkumu desky má dvě barvy záře, symbol baterie. Červená, segmenty. modrý. Současně se symbol baterie skládá ze šesti paralelních LED diod.

Jas je dostačující, ale verze nejnižšího napětí je vysoce závislá na napájecím napětí, ale je to docela předvídatelné, zbytek se chová mnohem stabilnější.Existuje malá složitost, vzhledem k tomu, že barva záře je modrá a červená, je lepší použít neutrální světlo filtr.Například pod čtyřmi možnostmi. jeden. Bez světelného filtru2. Zelený světelný filtr, viditelné všechny segmenty, ale jas, ale jas, který výrazně klesne a LED diody osvětlení symbolů baterie jsou výraznější.3. Červený světelný filtr. Viditelná je pouze symbol baterie4. Modrý světelný filtr, dobře viditelné segmenty, ale symbol baterie není téměř viditelný.

Měření pro spuštění spotřeby proudu.Pod ve fotografii výsledek měření pro čtyři režimy pěti. Pouze symbol baterie, jeden segment, dva segmenty a čtyři segmenty, nezveřejnil fotografii se třemi segmenty, ale myslím, že si můžete vzít průměr mezi třetí a čtvrtou fotografií.Ve všech fotografiích, kde jsou segmenty zahrnuty, se proud měří ihned po jeho zařazení.1-4, 1S5-8, 2S9-12, 3S13-16, 4S

Je vidět, že proud neustále roste, i když ratingy odporů, kterým jsou sekátky segmentu napájeny, různé. To je způsobeno tím, že elektrický odpor TL431 je stejný na všech deskách. Pokud potřebujete snížit spotřebí proud, pak je možné zvýšit tento odpor (R14) pro přiblížení poměrně, například, aby 2K 2.

A nyní napětí segmentů. Okamžitě proveďte ústup, hysterezi nebo ne nebo je velmi malá, protože verze nízkého napětí je „Jitting“ jas, i když ve zkoušce jsem zvýšil napětí s diskrétností 10MV.

Также я сделал пересчет зависимости напряжения индикации к одному аккумулятору в зависимости от версии измерителя и у меня получилось:1S. 2S. 3S. 4S3.35. 3.36. 3.43. 3.373.57. 3.53. 3.64. 3.573.72. 3.70. 3.81. 3.763.92. 3.90. 4.03. 3.97

Разновидности аккумуляторов

Сколько времени существует шуроповерт, он никогда не используется в одинаковых условиях – в одном случае аккумулятора хватает на всю работу, в другом – необходимо постоянно его заряжать. Поэтому все современные модели делятся по исходной емкости АКБ, а значит, и по стоимости – на бытовые и профессиональные.

READ  Jak remake elektrický šroubovák na lithiové iontové baterii

Шуруповерты оснащаются 3-мя разновидностями батарей питания:

  • Никель-кадмиевые. Наиболее распространенный тип АКБ. Характеризуются малыми размерами, большой емкостью и приемлемой стоимостью. Количество циклов зарядки при хороших условиях эксплуатации может превышать 1000. Hlavními nevýhodami jsou paměťový efekt, který snižuje kontejner a škodlivost výroby, vzhledem k nimž mnoho výrobců již není vydán.
  • Nikl-metal-hydrid. Nejnovější generace AKB. Jiní s menším paměťovým efektem a neškodností výroby, ale vyžadují konstantní podporu nabíjení, jinak bude vyžadován kompletní dobití. Kromě toho mají vysoký samočinný proud.
  • Lithium-ionic. Baterie, plně eliminující paměťový efekt. Různá rychlost nabíjení a maximální kapacita. Nicméně, oni nejsou zbaveni nedostatku. neschopnost pracovat při nízkých teplotách a poměrně vysokých nákladech.

Důležité! Není možné provést kompletní vypouštění lithium-iontových baterií, protože to povede k odstavení ochranného systému. V důsledku toho bude zařízení přehřát při nabíjení a může jednoduše vyfouknout.

Cyklus nabíjení baterie

Nabíjení baterie je komplexní elektrochemický proces. Nejjednodušší modely nabíjecích zařízení nabijte baterii postupně. To znamená, že elektrony se otáčí všechny prvky. Současně, v extrémních bateriích bude proces disociace úplnější a v průměru nebude předávat až do konce. Bude také mnohem více času na nabíjení. Pokročilejší nabíjecí zařízení nabíjejí každý prvek v baterii odděleně. V tomto případě nabíjení trvá několikrát rychleji a všechny prvky v baterii jsou účtovány přibližně stejné, disociační proces v nich trvá téměř až do konce.

Prvním způsobem má nabíjení určitou nevýhodu. Prvky uprostřed řetězce nejsou plně nabité a včas začnou ztratit své vlastnosti. Může být nutné vyměnit baterii. Proto, pokud máte příležitost, nechte takovou baterii obsaženou pro nabíjení na noc, ale ne více. Během noci budou účtovány všechny prvky.

Pro baterie všech typů je koncept jako paměťový efekt.

Proto se doporučuje vybírat baterie na konec

Kolik času potřebujete pro úplný poplatek

Mnoho uživatelů chce pochopit, kolik bude nabíjet baterii elektrického šroubováku v čase. Tento případ má pokyny k nástroji nebo indikátory na nabíječce. Není nikdo ani druhý.

Průměrná doba, která bude účtována, je 7 hodin.

Domácí interskol Šroubováky, Whirlwind, Ermak, Bison vyžaduje méně času. Interspol je považován za univerzální elektrický šroubovák. může být použit jako vrták. Nástroje předních značek, jako je Bosch, Dewalt, Makita, Metabo nebo Decker jsou účtovány rychleji.

Pokud zdroj energie, musíte jednoduše dobít, stačí půl hodiny. Není však nutné zabývat se bateriemi niklu-kadmia. S jejich paměťovým efektem budou rychle selhat.

Existují různé úpravy nabíječky. Obyčejný bez kudrlinek je dodáván s domovskými šroubováky. Doba nabíjení z nich. od 3.5 až 6.5 hodin. Ale kolik je elektrický šroubovák nabitý z pulsního zoomu, závisí také na modelu nástroje.

indikátor, náboje, elektrického, šroubovák

Pulzní nabíječka je schopna nabíjet baterii půl hodiny. To je plus a mínus současně. Mínus za vysoké náklady těchto nástrojů. Tato stejná doporučení jsou vhodná pro některé automobilové baterie.

Hodně závisí na baterii. Domácí nástroje napětí může být 12 a 14.4 B. Profesionální modely dosahují napětí od 18 v a vyšší.

Jak účtovat novou baterii?

Pro nikl-kadmium a nikl-metal hydridy baterií, počáteční nabíjecí cykly, které jim umožní používat celou možnou kontejner. První typové baterie musí být zcela vybité a pak se objeví třikrát, aby se dosáhlo maximální hodnoty svého kontejneru. Dále jsou účtovány pouze v plném rozsahu, ukazatele nebo oteplování případu budou vykázány na konci tohoto procesu. Baterie druhé typu vyžadují 4-5 plné výtokové a nabíjecí cykly. Dále jsou účtovány podle potřeby, neočekávají úplný výtok. Nicméně, cykly vypouštěcího náboje pravidelně opakují 4-5 krát, aby se kapacita obnovila.

READ  Jak umýt laminát pod 45 stupňů

Lithium-ion baterie nemají paměťový efekt, takže doporučení, jak účtovat novou li-ion baterii pro elektrický šroubovák, ne.

Co se může zlomit nabíječku z elektrického šroubováku

Skutečnost, že se rozbije v nabíjení elektrického šroubováku, je známo odborníkům, kteří čelí každý den s problémem nečinnosti nástroje. Nákup nové nabíjení pro elektrický šroubovák je iracionální, takže pokud baterie napájecího nástroje nezíská náboj, pak je nutné zahájit opravu příčiny poruchy.

Příčiny nečinnosti baterií nabitých bloků jsou následující části a mechanismy:

  • Pojistka je všechny elektrické spotřebiče, které nejsou „v suterénu“, mají ochranné prvky a jeden z nich je pojistka. Chrání náboj náboj od přepětí, putování proudů, zkratových obvodů atd.P. Chcete-li to provést, v konstrukci obvodu se používá pojistka pro odpovídající hodnotu proudu, jehož hodnota závisí na napětí akumulátoru. Obvykle je jeho označení 5a, a je umístěna ihned po transformátoru před mostem usměrňovače. Pojistka má válcový design průhledného skla s ocelovými kolíky na stranách. Uvnitř je „vlasy“, který se vypočítá na projíždění proudového limitu na 5A (na různých modelech, hodnota aktuální síly se může lišit)
  • Usměrňovače nebo diodový most. pokud je pojistka funguje, a jak je zkontrolovat, je popsáno níže, obrátíme se na zvážení diodového mostu. Jedná se o čtyři dioda, která jsou navržena tak, aby vyrovnala proud z proměnné přicházející ze sítě do konstanty, požadované pro nabíjení baterie. Chcete-li opravit usměrňovač, budete muset vypadnout vadná dioda nebo všechny diody a nahradit je
  • Kondenzátor je velký válcový válec, který se velmi často stává způsobeným zařízením. Kondenzátor bobtna, v důsledku čehož pojistka selže, a často to znamená vyhoření diodového mostu
  • Vysokonapěťový tranzistorový střídač, který velmi často selže při nabíjení šroubováků určených pro 220V

Jaký prvek by nebyl mimo provoz, ale nejprve se musíte ujistit, že porucha je přesně v napájecím zdroji. Koneckonců, oni často hříchují na napájení, i když ve skutečnosti je čas nahradit baterii. Pokud se chystáte opravit nabíjení elektrického šroubováku, pak byste měli začít kontrolovat zařízení pro poruchu. Výše uvedená instrukce je popsána, jak zkontrolovat samotný blok, takže nyní najdeme vadný prvek, což je důvod pro nefunkčnost nabíjení.

„Seznam přání“.

Plánuje zavést předměty do tohoto elektrického šroubováku: malé zvíře bylo vtipné, ale baterie je sama, takže úroveň náboje by byla velmi mimochodem.

Váží 1.1 kg v ruce leží dobře tam je podsvícení první rychlost: 0-380 ot / min

Duri dost, aby roztrhl šrouby šrouby, ale pro to nemusíte tolik úsilí.

indikátor, náboje, elektrického, šroubovák

Kovová převodovka rozebrá mazání, ale ne potřebná

indikátor, náboje, elektrického, šroubovák

8 fotografií a řádků textu a téměř celý přehled) Doufám, že mě nebudu vinit ve skryté reklamě, pokud je to nutné. smazat spoiler)

Bylo rozhodnuto, že baterie bude s větší pravděpodobností vybrat, ale zde byl problém volného místa. Prvky jsou velmi těsné, indikátorové desky 3.5mm šířka, která vám nedovoluje vytáhnout plastu pro ni docela dobře pouze na zádech mezi oběma částmi pouzdra, stačí jen řezat drážky, ale nemám čas a lenost, takže to může být po prázdninách Udělám.

A je to. Pokud jde o mě, modul je poměrně zajímavý a kvůli velikosti, může být vložen téměř kdekoli. Jako obvykle je v komentářích vítána konstruktivní kritika. Vše dobré =)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS