Instalace stroje sušení Bosch ve sloupci

Jak nastavit sušení a pračku do sloupce

Jak nainstalovat dvě pracovní plochy. mytí a sušící stroj tak, aby nezabývali spoustu místa, a minimálně vzal prostor? K tomu jsme nedávno začali aplikovat způsob pořádání užitečných zařízení ve sloupci.

instalace, stroje, sušení, bosch

Pokud nejsou v domě žádná místa, je nutné umístit dvě mycí jednotky přímo nad sebou. Sušička je instalována nad pračkou, která absolutně neguje oblast, kterou trvá.

Nainstalujte sušící stroj na prádlo nahoře nad pračkou vždy a v jakémkoliv volném prostoru. Toto umístěné stroje mohou být také použity v kuchyni a v koupelně, a v odděleném prádelně, a dokonce i na chodbě. Mělo by však být zřejmé, že je nutné zařízení upevnit tak, aby netrpí vibrací, vyzařující z jednoho stroje a další. Kromě toho by vibrace neměly ovlivnit výkon obou vozů.

Existuje několik možností montáže:

 • Instalace sušícího stroje na vrcholu pro mytí speciálním upevněním upevnění, které je dodáváno s sušícím strojem;
 • Upevnění sušícího stroje na kolejnicích, které jsou upevněny na stěně pračky. Pro tento případ je nejdůležitější je třeba vzít v úvahu zátěž, která bude podléhat zdi a police a bezpečnostním zařízením při upevnění;
 • Montážní stroje ve výklenku, které mohou být vyrobeny z husté sádrokartonu, překližky nebo jiného vhodného materiálu.

Každý vlastník bydlení, vzhledem k vlastnostem areálu, může rozvíjet vlastní verzi instalace automobilů.

Možnosti montáže

] Domácí spotřebiče [/ kotva] pro dům mají několik typů sušících strojů v jejich lince: výfukové, kondenzační a tepelné čerpadlo. Připojení sušícího stroje každého druhu má své vlastní vlastnosti, které jsou způsobeny principem pracovních strojů. Například výfukové modely produkují sušení v důsledku odstranění vzduchu s vlhkostí ventilačním systému. Kondenzační produkty fungují takto: Vyhřívaný vzduch vstupuje do fotoaparátu s ložním prádlem, sbírá vlhkost a prochází instalovaným výměníkem tepla. Poté se vlhkost usadí ve speciálním zásobníku, který potřebujete vyprázdnit po každém zařazení. Pokud jde o stroj s tepelným čerpadlem, ve skutečnosti pracují analogicky s předchozí možností. Jediný rozdíl je v tom, že vlhký vzduch neprochází přes výměník tepla, ale přes výparníku.

V soukromých domech a apartmánech nejčastěji produkují montáž strojů sušení výfukových plynů, které je třeba připojit k větrání a elektřině. Pokud není možné odstranit vzduchový kanál, doporučuje se připojit kondenzační model, který má napětí vody buď v zásobníku nebo v kanalizaci. Zvažte dvě stávající možnosti instalace: do ventilace a do kanalizace, ale nejprve pojďme mluvit o tom, jak můžete nainstalovat sušící stroj v místnosti.

Funkčnost těchto zařízení můžete vidět na vizuálním příkladu:

Metody ubytování

Existuje několik způsobů, jak nainstalovat sušící stroj s vlastními rukama. V bytech a soukromých domech lze instalovat následovně:

READ  Jak odstranit nůž s sekačkou Bosch Lawn

Nejoblíbenější možností je instalace sušícího stroje pro mytí, který se také nazývá „ve sloupci“. V tomto případě můžete ušetřit volný prostor, který je zvláště relevantní v malých bytových apartmánech. Pro instalaci „sušičky“ nad pračkou ve sloupci musíte použít speciální upevňovací prvky, které jsou součástí soupravy.

Instalace se provádí poměrně jednoduše. antioxidové přílohy a speciální uzávěry jsou instalovány na skříni. Poté je trup sušicího stroje připojen k víčku, nohy jsou zkroucené a technika je nastavena na úrovni. Existuje také možnost upevnění stěny pomocí speciálních desek, ale je velmi zřídka používána. Jediným důležitým bodem. mytí stromu by neměl být úzký (již je sušička), jinak bude stabilita velkých písmen pochybující.

Vaše pozornost upozorňujeme na skutečnost, že je přísně zakázáno provádět instalaci sušícího stroje ve sloupci bez upevnění a elementárních prvků. Za prvé, tyto části chrání pračku před poškozením vibrací a za druhé, dávají udržitelnost sušičky, takže technika není převrácena nahoře.

Vaše pozornost vizuální instrukce pro instalaci sušícího stroje pro mytí:

Jednoduchá možnost instalace. vedle pračky. V tomto případě bude vyžadováno více prostoru, ale zároveň bude technika stabilní a pravděpodobnost negativních účinků sušicího stroje pro mytí během provozu zmizí. Nejčastěji se tato volba používá v prostorných domech a apartmánech s velkou koupelnou nebo odděleně poskytovanou místností, například skříň nebo prádelna. Instalace nepředstavuje nic obtížného, ​​musíte jen nainstalovat případ na správném místě a odšroubovat nohy tak, aby technika byla nastavena na úrovni.

Pokud jste jen opravili v bytě a přemýšleli o instalaci sušícího stroje, můžete pro něj provést výklenek sádrokartonu. Komplikovanější, ale pohodlná volba. proveďte speciální skříň pro montáž ve sloupci. A doporučujeme první a druhý nápad zobrazit příklady:

No, poslední možnost instalace. pod stolní deskou nebo dřezem. Pokud jsou rozměry malé, proč neuchovávat místo a neinstalujte pouzdro do kuchyňského sluchátka? Taková myšlenka je velmi populární, kromě toho, pokud jste si vybrali kondenzační model, kanalizace bude umístěna v blízkosti, které zjednoduší spojení sušičky na švestku.

Jak nainstalovat sušičku prádla pro mytí

Bez ohledu na zvolenou metodu je obecný algoritmus pro správnou instalaci domácích spotřebičů do sloupu pro sebe.

Sušící stroj je vždy instalován na mytí, ne opak. Důvodem spočívá v tom, že jednotka je jednodušší, a proto je design spolehlivější. Zároveň je guma na dně vystavena přísně z hlediska úrovně, i když se objevuje vizuálně, že je to přesně umístěno. Nejmenší odchylka od roviny povede k přebytku vibrací, Gulu a nakonec odizolování kolony.

Při instalaci sloupce musíte vypočítat předem, zda kabely z domácích spotřebičů dosáhnou vývodů

Nejlepší je instalovat sušičku na pračce na betonu nebo na dlaždice. Dobrá volba je také dřevěná podlaha, která může být dodatečně posílena kolejnicemi. Ale na linoleum, tenký laminát a zejména na koberci nemůže být sloupec namontován, měkký povlak neumožňuje dosažení požadované stability designu:

 • Speciální paleta nebo domácí police je instalována na pračce. Je přísně zakázáno zvednout zařízení na sobě, bez mezilehlé vrstvy. To vytvoří přebytečný zatížení na podložce a sušičce. Mezi spodní jednotkou a paletou položí vrstvu těsnicího materiálu, který vytváří vibrace sloupců během provozu.
 • Zakoupený nebo domácí stojan je bezpečně upevněn šrouby. Mělo by se pohybovat vpřed, zpět nebo strany, musíte dosáhnout absolutní imobility sloupce.
 • Na domácí polici nebo stojan od výrobce je sušící stroj olízán. Pokud mluvíme o použití speciálního štítu, musíte se ujistit, že nohy jednotky budou přesně spadat do vybrání určených pro ně.
READ  Jak rozebrat Mixer Bosch MFQ 3580

Na konci práce zůstávají obě nástroje připojit k komunikačním a výkonovým mřížubím. Při použití sloupce spusťte sušičku a pračku do práce střídavě. To se nejen zabrání zbytečným vibracím, ale také snížit zatížení v domácí síti.

Jak připojit sušičku k komunikaci to sami

Po dokončení instalace sušící jednotky je nutné pokračovat do jejího spojení s ventilačním systémem nebo vypouštěcím potrubím, vzhledem k principu provozu zařízení.

Větrání

Řešení úkolu týkající se větrání je poměrně jednoduché. Na jednotce jednotky je ventilační otvor, ke kterému je nutné připevnit měkký vzduchový kanál. Sloučenina je zajištěna pomocí speciální svorky v soupravě. Protilehlý konec vlnité trubky se zobrazuje ve větrání hřídele nebo okna. v nepřítomnosti větru. Vlnění nejsou žádoucí pro 90 ° zvlnění, protože pak účinnost výfukového díla bude nižší. Musíme se pokusit připojit kanál s minimem ohybů a otáček.

Stojí za to věnovat pozornost dalšímu důležitému okamžiku. Pokud plánujete instalovat sušičku v místnosti s vysokou teplotou, neměli byste odstranit zvlnění nahoře, protože to povede k akumulaci kondenzátu a tvorbou překážky na vzduchový výstup. Za těchto okolností stojí za to přemýšlet o jiném metodě, například, dělat díru ve zdi na úrovni auta, takže řezání zvlnění je vodorovně.

Před připojením sušičky se ujistěte, že délka hadice odpovídá vzdálenosti od instalačního místa jednotky do výstupu ve zdi. V případě použití vlnité trubky by nemělo být v nataženém stavu.

 • S pomocí svorky k upevnění sušičky ventilačního otvoru Flexibilní hadice pro odstranění vzduchu. ve většině modelů je zahrnuta a má standardní délku. Utáhněte svorku pohodlnější na šroubovák, a na konci, dokud ji zastaví s kleštěmi tak, aby při tažení hadice nelétá.
 • Druhý konec hadice se připojit k potrubí s trubkou kohoutku a také upevněte umístění svorky. Hadice musí být položena nebo protahována tak, že nejsou žádné žebráci a záhyby.

Technologie připojení sušícího stroje

Tato práce může být provedena samostatně, ale pouze pokud máte zkušenosti při provádění těchto operací.

Poznámka! Před připojením sušičky do stávajícího kanalizačního systému připojte napájení, důkladně přemýšlet o instalaci techniky.

Profesionální mistr splní tuto práci rychle a efektivně s určitou zárukou. Takže v budoucnu auto neuspělo, magistr bude poradit, jak je lepší provozovat auto, které operace mohou vést k rozbití.

READ  Akumulátorová úhlová bruska s proměnlivými otáčkami 125

Samozřejmostí je výzva Masteru zaručuje dobrou práci, ale bude vyžadovat další peněžní výdaje. Instalace s vlastními rukama je možné, pokud jste obeznámeni s výstavbou a hygienickou činností. Pro připojení sušičky do kanalizace se používá speciální odvodnění. Chcete-li dodat napájení zařízení, je výstup namontován (můžete použít přenášení).

Instalace sušícího stroje do sloupku s mytí

Připojte sušící stroj na pračce, můžete pouze se speciálním připojením. Mnozí výrobci sušicí stroje jsou zahrnuty s jejich modely a montážními montážemi. Ale někdy musí získat.

Upevňovací prvky jsou instalovány na tělese pračky a sušička je pak pevná.

Tyto spojovací položky jsou zapotřebí a aby se provoz stroje zabránilo jeho převrácení dolů, a navíc chrání podložku z poškození vibrací. Měli byste však vzít v úvahu, že chyby nebo negramotnost během instalace budou nutně vytvářet komplikace během provozu. S ohledem na to, v případě sebe-spokojenosti, je nejlepší svěřit instalaci zařízení profesionálů.

Instalace a použití strojů:

 • Neinstalujte auta přímo na sebe bez dokonalého držáku. Je zakázáno.
 • V žádném případě nelze zahrnout současně dvě auta, i když jste si jisti, že zatížení vydrží zapojení;
 • Je třeba si pamatovat, že pro vibrační stroje je nutné ponechat volný prostor 2-3 cm od zdi.
 • Snažte se být oba stroje ze stejného výrobce společnosti;
 • Pokud není možné zvednout stroj jedné značky, koupit stejnou velikost.

Plánování instalace strojů jeden do druhého, nezapomeňte zkontrolovat a specifikovat dostupnost komunikace, která bude poskytovat elektřinu, vodu a jeho odtok pro oba stroje.

Musíte se připojit k kanalizaci

Při vývoji sušících jednotek, inženýrů a technologů se rozhodli vytvořit stroje, které mají schopnost připojení. Každý majitel se však rozhodne, zda ho učiní podobné spojení, nebo to bez ní. Pokud není spojení s odpadními vodami, budete muset neustále sledovat úroveň kapacity vody (pokud je). Kapalné kanalizace ručně.

Připojení odpadních vod na sušičku je vyrobeno pro pohodlnější použití. Nyní nebude nutné přemýšlet o vlhkosti přítomné v mokrém prádle, odstraní vše přes kanalizaci. Samozřejmě, pokud existuje možnost propojení odpadních vod, určitě ji používat.

Dnes, stále více a více popularity získají prádelnu. Tato zařízení mohou v jednom přístupu důkladně osušit celé množství rozsáhlých věcí, zatímco pouze polovina celého objemu. Nevíte, jak se provádí instalace sušícího stroje a síťového připojení? Dále Vám poskytneme podrobné pokyny pro instalaci a fotografii nejdůležitějších fází připojení k komunikaci!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS