Jak chovat olej s benzínem pro řetězové pily

Správný poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Ahoj! Tento článek budeme hovořit o správném poměru ropy a benzínu pro řetězové pily. To je možná nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět během provozu tohoto zařízení. Nedostatek oleje povede k nadměrnému tření a jeho příliš mnoho množství je nadměrného výskytu uhlíku a přehřátí. V důsledku toho povedou k rychlému rozpadu motoru. Oprava může být v polovině nové řetězové pily.

Kromě správného poměru bude zde zde o dalších důležitých věcech, které vám umožní žít tak dlouho, jak je to možné, jak je to možné pro vaši řetězovou pila. co použít benzín, jaký nalévání oleje, metody chovu, doba skladování hotové směsi, atd Takže doporučuji, abyste neuznali článek po oddíle podíl, protože bude také informace, které jej používáte.

Jak si vybrat minerální olej

Než ředí benzín s těsným olejem, musíte si vybrat správné suroviny. To nejenže usnadní proces své práce a zdroj motorů dorazí.

Nejprve je nutné zdůraznit, že téměř jakýkoliv model benzínových pily je vyzbrojen motorem 2-taktní motoru karburátoru. Ve svých návrzích jsou dvě samostatné kontejnery. Pro benzín a olej. Domácí spotřebiče vyžadují použití běžných konzistin ropy, které se používají k doplňování kol. Zároveň neúplné zařízení značky Zaborochny vyžaduje použití pouze korporačního oleje pro řetězové pily. Pokud byla pro toto zařízení použita konzistence ruského výrobce, jeho výkon se sníží a jeho život se sníží.

Pokud si přečtete, co benzín vyplnit řetězovou pilu, pak zavedení paliva s oktanovou úrovní A-95 bude dobré. Pokud jde o olej, je lepší použít firemní produkt.

Obvykle se uživatelé zařízení zředí benzínem výkonným motorem motorem nebo převodovým olejem. Každá značka má osobní vlastnosti, které mohou být studovány v přidané anotaci. Například první volba se používá jako palivo pro nástroje Husqvarna

, a viděl pouze políčko STIHL Náplně.

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

Směšovací olej s benzínem

READ  Jak vyrobit vyvrtávací nástroj z pilového kotouče

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

Doporučení pro komponentu

Dokonce i pozorování poměru k gramu, majitel řetězových pil může poškodit svůj nástroj, pokud jsou komponenty užitečné nebo nevhodné. Obecné doporučení je použití speciálních kapalin.

Dvě slova o oleji.

olej, benzínem, řetězové, pily

Olej pro dvoupatrové motory se vyrábí především pro nástroj benzínového motoru. Je vždy namalován v nějaké světlé barvě. modrá, zelená, červená, růžová. To se děje, takže při přidávání do benzínu je jasné, že se jedná o připraven mix, který již může nalít do benzobacu. Ve velkých výrobci, například, STIHL, existuje několik typů olejů, které se liší barvou.

READ  Diamantové pásové pily pro řezání kamene

Pokud máte pilu, ke kterému se doporučuje olej stejného výrobce, poslouchejte toto doporučení, pokud jste nový. Pouze metodou vzorků a chyb, zkušený „pylids“ najít stejný olej, který je nejvíce vyhovuje.

Neprostupujte do dvoudobého motorového oleje pro automobily! Ačkoli na internetu je plný recenzí těch, kteří říkají „LEW a let je normální“, věřte mi: Neprovádějí nástroj Piston průvodce. Ano, a kouř z tlumiče tlumiče je nepravděpodobný.

a asi benzín

Řekněte, že v produkci ropy a zpracování Rusko benzín je v podstatě špatná kvalita. to znamená opakovat zjevné. „Získání“ na špatné palivo může nejen na bezejmenné čerpací stanice, ale také na velkých plnicích komplexech s hlasitým jménem. Vysoce kvalitní benzín je velmi důležitý pro moderní high-tech řetězec. umožňuje jim pracovat s maximální účinností a minimálním opotřebením. Obecným požadavkem na dnešek je použití benzínu s oktanovým číslem není nižší než 92. Má optimální ukazatele pro řetězovou pilu.

Ve starých sovětských agregátech bylo možné nalít 76. benzín. Dnes bys to neměl dělat ani s levnými čínskými pily. pouze urychlujete s „smrt“. Nedoporučuje se také spadnout do jiného extrémního. nalije 95. nebo dokonce 98. na drahý nástroj, myslím, že bude z toho lepší.

Doporučujeme nalitět do dvoudobých motorů 92. benzín koupil v osvědčených místech, které nemáte pochyb.

Kupující přijdou a zepte se: lepší benzín, tím lepší SIP? Proč pak nalijte 95. místo? Koneckonců, pokročilejší auta vyžadují jen jeho.

Odpověď: Většina ruského benzínu 95 je stejný 92., ale s přísadami, které sníží detonaci. Řetězová pila není důležitá, potřebuje nejvyšší možný benzín, protože přísady jsou zcela navíc. Logika je proto jednoduchá: lepší čistá 92., dražší 95., ale s zbytečnými aditivy.

Základní vybavení a montážní řetězové pily

Pennier 351 ChainSaws v továrním boxu v rozebraném stavu jsou dodávány. Zahrnuto do napájecí jednotky obdržíte:

 • 40-centimetrová vodicí pneumatika;
 • naostřené pily;
 • pokrývají pila během skladování a přepravy;
 • Klíče a šroubováky pro sestavy a údržbu řetězových pil;
 • Pokyny pro použití a záruční kartu.

Partner je švédská společnost, která od roku 2006 je součástí obrovského zájmu Husqvarna. Mluvit o historii samotné značky, pak partner je první společností, která začala vyrábět motorové řetězové pily. Veškerý výrobní zájem je roztroušen po celém světě. Stojí za zmínku, že hlavní síly shromáždění partnerů řetězových pil se zaměřují na vlasti značky. A hlavní částí je motor. pochází z Ameriky Briggs Stratton, jehož produkty se vyznačují vysokou kvalitou a trvanlivostí.

Co použít olej pro řetězovou řetězovou pilu?

Informace o které řetězová pila je nejlepší pro řetězové pily, naleznete v návodu k obsluze modelu. Ne všichni majitelé zahradních nástrojů však zůstávají manuálem guinnance. V takových případech při výběru oleje je nutné studovat své vlastnosti a hlavní mazání požadavkům.

První věc, která by věnovala pozornost, je majetkem mazacího řetězce k adhezi. Během každodenního operace, motorové pily na středně a maximální přípustné otřesy, řetěz se pohybuje podél autobusu na poměrně vysokou rychlostí. Olej, který není zvýrazněn vysokou adhezí, bude létat z řetězce setrvačností. V důsledku toho bude povolena pouze horní část řetězce, a nižší, současně, bude pracovat pod vlivem zvýšeného tření.

READ  Přídavná pila na řezání dřeva

Mazací olejové řetězové pily musí odpovídat řadě dalších požadavků.

 • Ochrana korozního řetězce. Mazivo musí tlačit vlhkost, která vyvolává vzhled rez na zubech a nadmořské výšky headsetu;
 • Odolnost proti opotřebení. V důsledku intenzivního provozu zahradního nástroje jsou části řetězu vedeny zvýšeným zatížením, což vede k jejich předčasnému opotřebení. Zabránit tomu, aby pomohlo použití vysoce kvalitního maziva;
 • Nedostatek Nagaru. olej vybraný pro mazání by se neměl akumulovat a sušit na řetězových prvcích. Postupem času to vede k tvorbě tuberkulů, což je obtížné otáčet obvod přes pneumatiku;
 • Schopnost pracovat v širokém rozsahu teplotách. vysoce kvalitní mazání řetězce by nemělo zmrazit při prvním mrazu a vařit se za vysokých teplot. Optimální bude rozsah od sebe od.15 až 40 ⁰c.

Nejčastěji vlastníci používají lesní plynu, SynthPlus a bioplus pro mazací řetězce benzínu. Tyto oleje mají vysokou stabilitu, schopnost pracovat v nejtěžších povětrnostních podmínkách, stejně jako ochranu proti korozi.

Pozor. Faltifikace!

Malé soukromé společnosti z Číny a dalších asijských zemí se specializují na výrobu motorových olejů, které přinejmenším prováděno na trzích pod ochrannou známkou předních výrobců.

 • Charakteristika falešných produktů podle pořadí pod značkovými originály. Konstantní použití padělání nepříznivě ovlivňuje práci řetězových pil a trvanlivosti jeho provozu.
 • Určete stav a kvalitu ropy může pouze zkušený specialista, takže se můžete vyhnout možným rizikům nákupem výdajových komponent v síti značkových a licencovaných prodejen.
 • Použití nestandardních maziv pro profesionálové služby je legitimní základem pro zbavení vlastníkem vadného záručního a restaurování.

Jaký způsob, jak to udělat správně?

Údaje o chovných proporcích nejsou marné s takovou přesností. To znamená, že neříká, že „bere o takovém množství ropy“. Oko nesplňuje přesný podíl, takže musíte použít něco, co vám umožní měřit přesné množství oleje a benzínu.

Součástí některých levných řetězových pil je obvykle měřicí nádrž s riziky. Zpravidla má několik šupin pro různé proporce. Nebo sám, pokud výrobce předpokládá, že tato nádrž bude použit pouze s pily, ze které je v soupravě. V tomto měřítku by měly být dvě horizontální rizika. Nižší ukazuje úroveň, do které potřebujete nalít benzín. Horní. úroveň, ke které by měla být směs dosažena po přidání oleje do benzínu.

Pro přesnější měření oleje můžete použít lékařskou injekční stříkačku. S výhodou ne méně než 20 ml.

Obecně se nalijte do měřicí nádoby benzínu, přidejte měřenou injekční stříkačkou požadované množství oleje a otřesem.

Příprava směsi by měly být nutně prováděny v oddělené nádobě, a nikoli přímo v benzopylové nádrži. Jinak olej neměl čas na zředění benzínem, se může dostat do karburátoru, který bude komplikovat rostlinu, až na potřebu odstranit karburátor a jeho čištění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS