Jak dát řetěz na řetězová pila Stihl

řetěz, řetězová, pila, stihl

Pravidla pro výměnu a napínání řetězů na řetězové pily

Při zvažování, jak správně dát řetěz na řetězové pily, všimneme v okamžiku, kdy moderní verze nástroje má speciální instalační kolo. Díky tomu je postup výrazně zjednodušen. Mezi jeho rysy poznamenáme následující body:

 • Vzhledem k tomu, jak je správně nosit řetězec řetězce řetězů, všimli bychom, že by měl být připraven hladký povrch. Díky tomu můžete eliminovat pravděpodobnost poškození nástroje. Poté je hlavní část přístroje, pneumatiky a řetězce položena odděleně.
 • Dalším krokem je odstranit ochranu, která je určena k ochraně hvězdičky. Ve většině případů je stanovena pomocí běžné matice koberce.
 • Na pneumatice se tahový zdvih otáčí doprava, dokud se nezastaví. Je v této poloze, že přístroj se provádí.
 • Dále je řetěz postupně superponován na blokovacím prvku. Poměrně běžnou otázku lze říci, že tuto část tohoto prvku. Instalace začíná shora, řetěz se otáčí tak, že pneumatika je nahoře. Provádět takové operace by měly být prováděny pouze v silných rukavicích, které vydrží dopad špičky. Řezačka na konci povrchu musí být sousední.
 • Oba prvky jsou umístěny na hvězdičku.
 • Dalším krokem je zvrátit kryt řetězu. Je důležité zajistit, aby se kolíky shodovaly s otvory. Nesprávná fixace může způsobit chrání nebo jiné problémy.
 • Je nutné zajistit, aby průvodce spadly do speciálního skluzu.
 • Je zkontrolován vizuálně stav řetězce poté, co je pevný.

Dalším krokem je přímo zkontrolovat, zda řetěz není tažen. Chcete-li to udělat, pusťte řetězovou brzdu a strávte ji přes linku. Kontrola se provádí výhradně ve speciálních rukavicích.

Obecně můžeme říci, že zvážený postup je poměrně snadné provádět a nevyžaduje speciální nástroje. Služba ne všechna řetězová pila je však tak jednoduchá, jak je uvedeno výše.

Diagnostika a správná řetězová péče řetězová pily

Produktivita Řetězová pila závisí na řadě faktorů:

Pokud stupeň napětí ovlivňuje výkon řetězových pil, pak ostření zubů. rychlostí řezání

Proto je nesmírně důležité věnovat více pozornosti v tomto okamžiku. S dobrým ostřením zubů se řezačka provádí mnohem efektivnější, přesněji a bezpečnější

Pravidelnost postupu ostření nemá speciální standardy, ale profesionální válce se doporučuje provádět několikrát denně. To je způsobeno poměrně rychlým bungeem zubů v procesu intenzivního řezání.

Nejčastěji se stupeň rozmazání řetězu stanoví s odkazem na produktivitu řetězových pil. Kromě toho nástroj potřebuje ostření, když pneumatika začne odnést. Dalším měřítkem bluings je stav čipů. Zpravidla jsou ze správně ostřených čipů zubů homogenní. Najednou mají piliny obdélníkové nebo čtvercové. V případě tupého řetězce v čipech, prach zvítězí a pilina bude připomenout na formu jehly z jednoduchých hacksaws.

READ  Jak nosit řetěz na motorovou pilu

Pokud pravidelně monitorujete stupeň napětí řetězu a zvednete jej v včasném člověku a řetězová pila bude trvat dlouho. Současně je proces řezání dokonce obzvláště pevné dřevo, nebude vás trvat potíže.

V případě nedostatečné zkušenosti se doporučuje kontaktovat specialistu. Profesionální loggery určují stav řetězových pil a jejích složek při první inspekci. Určují stupeň jeho opotřebení příliš těsného napětí řetězu a ostrosti zubů.

Instalační algoritmus krok za krokem

Ne všechny, ne všechny moderní řetězové pily jsou vybaveny instalačním kolečkem, které znatelně zjednodušuje funkci instalace pilového kotouče. Systémy s montážním kolečkem uprostřed řetězových pil v domácnosti jsou obecně unikátní. Proto je velmi zásadně znát technologii a sekvenci instalačního řetězce na řetězové pily.

Hlavní body, které by měly být zaslány na:

 • Připravte hladký povrch, na kterém budete sbírat dohromady řetěz a autobus. To minimalizuje šanci na poškození řetězových pil nebo ztrátě drobných detailů. Pneumatika je stanovena na vařeném povrchu rovnoběžně s řetězem.
 • Vyjměte ochranu hvězdičky, na moderních řetězových pátenech, aby se předběžně otočila barishpid matice, na starších modelech, možná je užitečné vytvořit odpovídající klíč odpovídající velikosti.
 • Na základně Průvodce pneumatikamiNapínač se obrací na konec doprava. Vyloučení v volitelné poloze Řetěz je instalován.
 • Později řetěz střídavě odkazuje na odkaz na uzamykací drážku na vodítku pneumatiky. Nainstalujte řetěz s horní částí vodítka, otočte ji rovnoměrně s takovým makarem, takže pneumatika byla vždy nahoře, a řetězec zdola, zůstane pro ni vždy v nataženém stavu a spadá do vodicí drážka bez problémů. Když provedete tuto položku, určitě budete nosit tlusté ochranné rukavice, protože prsty se dotknou řezné hrany. Pokud se podíváte na vrchol, pak je fréza vždy odeslána dopředu až do konce Průvodce pneumatikami.
 • A pneumatika a řetěz na slave hvězdu.
 • Zajistěte víko řetězu hvězdičku na vlastním místě. Ujistěte se, že všechny montážní kolíky se shodují s otvory. Nesprávná instalace se špízy nebo ne až do konce mohou být pozadí hluku třetích stran, chrastící.
 • Ujistěte se, že průvodci zadali „do speciálního montážního skluzu.
 • Po instalaci zkontrolujte upevnění řetězu na řetězové pily a na sběrnici. Všechno by mělo být upevněno pevné bez vůle.
řetěz, řetězová, pila, stihl

Hlavním momentem je stupeň napětí řetězu po jeho instalaci. Nastavit správné napětí na bolest jednoduše a bude trvat méně než 3 minuty. Zpočátku je nutné uvolnit matice na ochranný kryt. S pomocí volně otočného nastavovacího šroubu k zachycení správného napětí, takže řetězec není zpožděn z okraje vedení pneumatiky více než 3-5 mm.

Zůstane jen točit matice a ovládat napětí. Pokud potřebujete znovu nastavit nastavení. napětí.

Jak nainstalovat pneumatiku a řetěz na řetězové pily, viz později. To, co prezentovalo přesná metoda akce je prezentována:

READ  Jak napnout řetěz u řetězové pily Forester

Co je potřeba nahradit řetěz

Několik slov o prvcích, které nedostávají spolu s řetězem.

Nejprve je důležité poznamenat, že komponenty jsou lepší zvolit originál nebo příbuzní s originálními parametry, pak vše bude přesně přistupovat a navíc použití těchto komponent s tímto modelem již bylo zkontrolováno a standardizováno že máte určitou záruku zabezpečení.

Kromě toho nahrazení řetězu stanoví pár potřebných věcí:

řetěz, řetězová, pila, stihl

Pokud potřebujete zkrácení

Často tváří v tvář práci v lese nebo na vzdálené staveništi nebudete mít možnost najít náhradu za natažený řetězec. S ohledem na všechny rady a ujistěte se, že je třeba potřebu zkrátit řetězec, je důležité znát pořadí akcí a možných náhradních metod.

Nejsou tolik a závisí na tom, kolik odkazů je třeba odstranit, a v jakých podmínkách bude oprava opravena.

Je důležité vědět: řetězová řetězová pila se skládá z řezaček a spojovacích jednotek, které jsou spojeny klany v továrně. Měli byste připojit zkrácený řetězec stejným způsobem, ale používat domácí nýty.

Každý odkaz (fréza a vazba jejich vazby), mají dvě takové nýty. Pokud existují poškození v blízkosti „nativního“ odkazů, můžete použít prvky z jakéhokoliv jiného podobného řetězce jakéhokoliv, dokonce i automobilové, vybavení. Stačí se hodit do profilu se souborem, zejména zdola zdola, kde má malý skluz.

Zveme vás také ke čtení o pravidlech pro používání elektrických svařování pro začátečníky v dalším článku:

Nejjednodušší způsob, jak vzít dlouhý řetězec, ve kterém můžete odstranit několik segmentů bez problémů. Takže, alespoň možnost používat nativní odkazy. Jsou odstraněny pomocí hacksaws pro kov, ale je lepší používat emery.

Zpočátku je nutné pít zbytečné nýty, a pak odříznout další sekci. Chcete-li to udělat, musíte představit nůž a srazit pomocí domácí nýtování od zbytečných odkazů.

Připojení nového řetězce, musíte vyrábět domácí lady odkazů. Nýty sami mohou být zakoupeny v obchodě, ale v nepřítomnosti těch, použijte ocelový drát a lepší krátký šroub s plochým kloboukem. Nýbavá produkce na tvrdé základně (kovový nebo vice workbench). Střídavě trubujte prvky budoucích nýtů, kladivo je roztříštěno z opačné strany.

Možná budete mít zájem o článek Sharpell řetězový řetězový pily s vlastními rukama. O typech a vlastnostech moderních řetězových pil naleznete zde.

A v tomto článku se můžete naučit, jak opravit řetězovou piluSTIHL 180″.

Co dělat, pokud řetěz šetří

Pokud řetěz šetří, hrozí nebezpečí poranění operátora. protože pilový list může zlomit nebo jen létat z vodicích řetězů. Moderní řetězové pily má samozřejmě bezpečnostní a nouzové zastavovací systémy, ale ne vždy tyto systémy fungují správně.

Je důležité neinstalovat řetěz s vadnými nebo poškozenými pily, kromě nebezpečí, které se kdykoliv rozbije, takový řetězec bude ukazovat na vodicí drážky pneumatiky, což bude mít za následek jeho zkreslení, nerovnoměrné řezání a selhání vodicí sběrnice.

Kvůli tomu, co lze řetězec uložen během dokonce krátkého průzkumu?

 • Mohou existovat problémy s vodicí sběrnicemi. Někdy v důsledku nevědomého obsluhy nebo vzhledem k silnému opotřebení nití upevňovacích šroubů v místě připojení vodicích sběrnice mohou dojít k vibracím, což způsobuje protahování řetězu. Je nutné zkontrolovat stav upevňovacích šroubů a v případě potřeby je vyměnit novým. Když jsou šrouby dostatečně utaženy, nejsou žádné takové problémy.
 • S dostatečným množstvím přesné manipulace s řetězovou pilou s časem může každý řetěz opotřebit. Snaží se ji opravit nebo sestavit z několika. zbytečné zaměstnání. Pokud řetězová headset se táhne z důvodu přírodních důvodů, bude nejlepší koupit nový.
 • Asterisk stojí s zatažením. Vzhledem k posunu zubu může nastat jako hvězdička. V tomto případě bude nejlepší kontaktovat servisní středisko pro opravu a nastavení pozice přední hvězdy. Připevněte vedoucí hvězdu ve správné poloze je poměrně obtížná, protože musíte propustit spoustu malých částí, odstraňte sběrnici a pak sbírat vše v opačném pořadí.
READ  Poměr ředění benzínu a oleje na řetěz v řetězové pile

Když potřebujete vytáhnout řetěz

Na základě výše uvedeného lze dospět k závěru, že řetěz na řetězci by měl být dotazen pokaždé po:

 • Nákup a montáž nového nástroje;
 • výměna řetězců;
 • ostření z pneumatiky;
 • Významné zatížení;
 • Nalezení v pásové zóně.

Pokud mluvíme jako celek: řetěz na motorové pily musí být dotažen, pokud je vizuálně vidět, že se zachránil. Kromě toho je třeba to následovat před zahájením práce a v procesu řezání dřeva.

Požadovaná zařízení a nástroje pro utažení řetězu na řetězové pily

Aby bylo možné správně vytáhnout, budete muset znát některé jednoduché mechanismy a jednoduché nástroje. V řetězových pily typu STIHL se teke provádí jednoduše. pomocí vestavěného napínače řetězu. Tato metoda je co nejjednodušší a tento úsek se provádí velmi rychle. Chcete-li vytáhnout nebo upravit stupeň úsporného řetězce, výrobce doporučuje takto:

 • S pomocí prut-out matice je víko hvězdičky odšroubovat;
 • Otáčení seřizovacího kola určuje požadovanou délku řetězu, táhnou ji do požadovaného stupně;
 • Šipka hvězdičky je opět uzavřena a řetěz je bezpečně upevněn na pneumatice.

Pokud není možné utáhnout řetěz řetězce s vestavěným mechanismem, za použití takových nástrojů (na příkladu sparky electrolyho pily):

 • Úhlová bruska s kotoučem na kov;
 • Klíčový šestiúhelník, průměr 5 mm;
 • kus drátu;
 • Dřevěná hůlka nebo silné žetony;
 • Plochý šroubovák.

Po de-energie se elektrické kopie spřádají šrouby s šestiúhelníkem, odstraňte kryt skříně, odšroubujte napínací šroub a odstraňte tyčovou matici. Strana šroubu sousedící s pily je broušením s diskem. Pak je pila shromážděna v opačném pořadí. Plátek je nutné vyčistit případ od pilin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS