Jak demontovat horní převodovku motocos

Jak rozebrat horní redukční zastřihovač pro trávu

S častým, nasyceným použitím převodovky MOTOCOS může začít ohřívat nebo způsobí, že zvuky neobvyklé pro jeho obvyklý provoz, například brouší. To naznačuje, že mechanismus musí mazat. Grass Trimmers a řetězová pila vyžínače převodovky pro trénování trávy pro trávu Stihl Video Jak rozebrat převodovku. Jak mazat převodovku vyžínače pro trávu? Jak rozebrat reduktor horní reduktor. Pokud tomu tak neučiní, pak budou závažnější prefigurace (například převodovky budou rychle prodlouženy a bude užitečné je změnit), přímo před rušením. Jiné poruchy se zobrazují s převodovým mechanismem. Oprava a mazání převodovky lze provádět bez pomoci ostatních. pro to musíte jednoduše seznámit s vlastnostmi těchto prací a skladováním určitých dostupných nástrojů.

Oříznutí redukční pro trávu je uzel, který přenáší rotační pohyb hřídele motoru nožem nebo rybářskou linkou. Nachází se na spodním konci baru motocosu. Převodový uzel je také navržen tak, aby se snížil rotor trimrového motoru pro trávu.

Mechanismus je závislý na modelu motocosu z několika převodů, které se točí při vysoké rychlosti. V důsledku toho jsou horké kvůli silnému tření. Pokud nejsou maziva dostačující, nebo není vůbec nikdo, způsob vede k těžkému přehřátí a neúspěchu částí, a proto je třeba provést komplexní opravu. K tomu se nestalo, měli byste namazat přenosový uzel v čase. Disamebled Reducer je uveden na obrázku níže.

horní, převodovku, motocos

Redukce moderních trimrů různých modelů od různých výrobců se liší od sebe navzájem s designem a velikostí přistávacího místa. Stalo se to:

Nejčastější průměry kulatých sedadel jsou 24, 25,5 a 26 mm.

MOTOCOSES EQUIP Převodovky s různými typy zařízení:

 • kuželovitý;
 • červ;
 • spiroid;
 • válcový;
 • planetární;
 • mávat;
 • Kombinovaný.

Pohon a převodový hřídel jsou vysoce naložené uzly vyžínače pro trávu, které jsou do značné míry náchylné k opotřebení. Mezi nimi se pohyb přenáší v důsledku spojky zubů převodů, umístěných v různých úhlech navzájem. Efektivně převodovka převodovky funguje pouze tehdy, pokud neexistují mechanické poškození. Zároveň by mechanismus by neměl přehřát, jinak se může vyskytnout.

Prevence Breakdown

Aby nedošlo k poruchám a provádění následných drahých oprav, doporučuje se dodržovat řadu jednoduchých pravidel pro použití zastřihovače pro údržbu trávy a převodovky.

 • Namažte tuto zahradní nástroj potřebu ihned po zakoupení. před zahájením operace. Obvykle nebo huter) způsobuje pouze malé množství maziva, což je jen dost pro běh.
 • Na konci sezóny nebo před dlouhodobým skladováním zastřihovače pro trávu by měla být převodovka demontována, zkontrolujte stav ložisek a ozubených kol, namažte uzel.
 • Je třeba přidat mazivo poté, co bude nástroj pracovat z dvaceti až čtyřiceti hodin. S intenzivním zatížením se tentokrát sníží na dvacet hodin.
 • Při opravách designu nebo před začátkem sezóny změňte mazivo k novému.
 • Když převažuje převodovka nebo dělá silný hluk, musíte zkontrolovat dostupnost mazání. Pokud je přítomen v dostatečném množství, doporučuje se jej zcela nahradit jiným.
READ  Jak ostříhat řetěz na hromadu stihl

Tak, provádět opravy a mazání převodovky MOTOKOS může být nezávisle doma. Přidání maziva nebude obtížné, podrobný popis tohoto procesu a doporučení pro výběr vhodné látky lze nalézt v pokynech přístroje nebo na videu, které jsou uvedeny na internetu. Většina přestávek převodovky je typická pro trimičy různých značek, je velmi snadno odstranit, pokud znáte správný postup. A aby se zabránilo jejich vzhledu, postačuje dodržovat jednoduchá pravidla provozu a provádět včasnou údržbu převodovky trimru pro trávu.

Problémy s rotací řezacích plátna

Všechny trimry pro trávu mají činku s řezným pásem na konci, jsou dva typy: rovně s převodovkou na konci a zakřivené přímým přenosem na objímku. Pokud jste vlastníkem rovné tyče 3 komponenty: Grip, hřídel, převodovka. A pokud máte zakřivenou tyč: podíváme se na rukáv a činka, resp. Věnujte pozornost integritě sloučenin, zkontrolujte spojovací štěrbiny na hřídeli, převodovce nebo rukávu. Jednotku můžete zkontrolovat pod podmínkou vysoce kvalitního provozu motoru. Naše praxe ukazuje, že mnoho zmatených motorů a pohonů. Pokud je motor skóroval nebo vadný, může se zdát, že do plátna není přenos.

Konstrukční spojka porucha pro trávu

Na všech trimrů benzínu je stanovena odstředivá spojka, jehož význam je, že podložky, při přidávání otáček, začínají řídit kolem a řetěz. Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat spojku, je odšroubovat tyč z motoru, obvykle 4 šrouby. Pokud jsou podložky rozbité, musí být spojka vyměněna, slyšet kovové broušení. Je-li přilnavost na trimreru poskytnuta a existuje konstantní otáčení rybářské linky, to znamená nataženou pružinu.

Poruchy hřídele hřídele a tyče

Hlavní věc je, že je nutné sledovat, je: Plátek na hřídeli, redukční sloučeniny a šálek spojky. Také často uživatelé nevkládají správnou tyč do připojení, na trimrech se skládacími tyčemi. Nezapomeňte zkontrolovat integritu hřídele. Pokud je vibrace přítomna během kříže, pak jsou rozbité plastové rukávy. Vibrace jsou velmi škodlivé pro vaskulární přístroj. Aby se zabránilo tání průchodky, musí být mazány a dát odpočívadlovou sekačku.

horní, převodovku, motocos

Cracking Gracket Převodovka

Převodovka představuje úhlový přenos otáčení z tyče na trimmer nebo linku nože, sestává z páru šneku, pouzdra a ložisek. Dva populární problémy: Překrývání ložisek a submisivní rozptylu nebo opotřebení červů. Příčiny selhání je nedostatek maziva a zatížení, například když je převodovka rozbitá, převodová převodovka je deformována. Keř je také pevný materiál. Pomocí nože snižuje život převodovky.

Blok: 3/3 | Počet znaků: 2167

Řezací část motocosu

Bez ohledu na výrobce, téměř každý model přichází s rybářskou linkou a ocelovými noži.

READ  Jak nahradit těsnění klikového hřídele na benzokos

Průřez PVC Leskey pro trimr trávy se může lišit od 1.5 až 3.0 mm.

Vyrobeno z odolného polymeru, během Kosby je podrobeno intenzivnímu opotřebení a v důsledku útesu. Protože čas od času je nutné zkontrolovat přítomnost rybářské linky v hlavě a v případě potřeby jej nahradit. Doporučuje se zakoupit další cívku, aby ho rychle nahradil s cívkou s odvozenou rybářskou linkou.

Blok: 3/5 | Počet znaků: 555

Jaký je vhodný mazivo pro převod víčko pro trávu?

Když se zuby pracují pod neustálým zatížením. Mazivo pro motocosové převodovky vybrané pod individuálními parametry použitého kameniva.

Faktory věnovat pozornost:

 • Označit. Většina ochranných známek nabízí maziva vlastní výroby nebo poskytovat doporučení pro vhodné mazací směsi;
 • Viskozita. Existují tři hlavní skupiny. s vysokou viskozitou, plastovými sloučeninami univerzálního použití a pevné látky, které měkují během provozu.
 • Průtok lubrikantu. Uživatelé často odrazují z osobních zkušeností a rad odborníků o období provozu převodovky mezi mazivy. Důležitý je také teplotní režim. Optimální způsob provozu při 40 ° C.

Převodovka může pracovat na mazacím prostředku s takovými komponenty:

 • Protisávací přísady bez toxického olova;
 • Grafit nebo disulfidový molybden v pevných mazivech;
 • Na minerální (anorganické) oleje, které odlišují vysoký stupeň čištění.

Seznam optimálních fondů ve všech ukazatelích zahrnuje mnoho lithiových maziv zahraniční domácí produkce. Nevylučují značky, které výrobce sekačky trávníku doporučuje.

Jak provádět mazivo?

Namažte reduktor vyžínače pro trávu je snadné, pokud budete následovat jednoduché tipy. V horní části pouzdra je speciální otvor, který vyschne šroub. Musí být vypnut do otvoru nosem na trubce, aby se dostal do dvou mililitrů mazání. Pokud je balení velký, můžete použít jednorázovou lékařskou injekční stříkačku. Po spálení šroubu.

Postup se doporučuje opakovat každých 12 hodin provozu motocosu. Také aktualizován nebo nahrazen mazivem s rutinními operacemi (převodovky se čistí a promyjí před létem), opravy zařízení, příprava copánků pro trávu pro zimu.

S demontovanou převodovkou musíte vyčistit všechny prvky ze starého maziva, i když neexistují oxidační a nečistoty stopy. После того, как нанесено новое смазочное средство, вал проверятся вручную для убеждения в равномерном распределении смазки по всем элементам редуктора.

Jaké položky musí věnovat více pozornosti?

 • Setrvačník. Často se vztahuje zbytky bylin, které vytvářejí určitý odpor při práci;
 • Psí startovací cívka. Když se pohon začíná, se dotýká drážek na setrvačníku, provokující mechanické opotřebení, stejně jako mechanologická koroze v důsledku kontaktování různých materiálů (hliníkový setrvačník, ocelový pes);
 • Ložiska. Těsnicí stěny mohou opotřebovávat a zbytky mazání začnou provádět. Když zatížení začne intenzivní vibrační zařízení. To je problém čínských trimérů, proto je často nutné nahradit nativní ložiskovou sestavu k lepšímu.

S včasnou a vysoce kvalitní převodovkou mazivo Motokos agregát bude sloužit po dlouhou dobu, poskytovat vysoký výkon a vynikající kvalitu. Je důležité odpuzovat z doporučení z uživatelské příručky a rad odborníků.

READ  Salát z červených sleďů by měl být nakrájený na plátky nebo nastrouhaný

Как смазывать редуктор триммера для травы

Téměř každá převodovka motocos je vybavena malým technologickým otvorem, který v provozním režimu je tlumeno speciálním šroubem. Po pečlivém čištění uzlu ze zbytků trávy a odpadků je nutné odšroubovat šroub a vstup do převodovky od 1,5 do 3 ml maziva, v závislosti na značce nástroje. Pro pohodlí může být dávka použita tradiční lékařskou injekční stříkačkou. Během operace je nemožné vstoupit do převodovky zahraničních částic a předmětů, protože to může vést k intenzivnímu opotřebení ozubeného ozubeného kola, stejně jako jeho encuffin.

Odborníci se doporučují na konci spoření a dlouhodobé skladování nástroje bez práce pro demontáž převodovky, promývacích ozubených kol a ložisek, stejně jako re-mazání uzlu.

Pravidla pro výběr maziva

Многие компании, производящие садовый инструмент, например, STIHL и Husqvarna, самостоятельно выпускают смазку для своих изделий. V tomto případě se doporučuje, aby tyto produkty byly doporučeny. nejlépe snižuje opotřebení zařízení. Pokud původní mazivo není k dispozici pro vyžínač trávy, při výběru složení by mělo být zváženo několik faktorů:

 • Kvalita výrobku značka produkující mazivo;
 • Viskozita kompozice. k tomuto parametru ovlivňuje točivý momentový moment;
 • přilnavost k povrchu složek uzlu;
 • Průtok lubrikačního povlaku je třeba vzít v úvahu teplotu vzduchu, typu a rozsah práce.

Rada! S obtížemi při výběru maziva je lepší koupit univerzální složení. Obvykle obsahuje řadu dalších komponent, které chrání převodovku a prodlužují jeho životnost.

U konzistencí mohou být maziva kapalná a polokapalá, s m různými přísadami a přísadami, stejně jako plastem a pevným. Пластичные являются самыми распространенными, а твердые представляют собой их первоначальное состояние. Nejoblíbenější podle kompozice se považuje:

 • Grafitová maziva, která snižují tření a zlepšují pohyb zařízení;
 • Prostředky lithné s vysokými antikorozními vlastnostmi a přísadami, které snižují opotřebení kovů;
 • Univerzální látky obsahující minerální oleje a přísady, které zvyšují provozní vlastnosti převodovky.

Mezi nejčastější maziva patří: Litol-24, Champion EP-0, Azmol 158, stejně jako složení výroby.

Recenze uživatele o Mazadla

Odborníci informují pouze originální materiály, jejichž vlastnosti splňují požadavky výrobce. Pokud ano, chybí, mělo by být vyjasněno než mazání reduktoru vyžínače pro trávu. Zkušení uživatelé nedoporučují použití Solidol, protože tento materiál není vhodný na teplotě a vysokorychlostních charakteristikách uzlu, stejně jako konzistence. Také výše uvedený materiál nemá anti-opotřebení vlastnosti.

Rozsah provozních teplot Solidol. od mínus 40 až 65 stupňů, ale i s takovými parametry v procesu ohřevu, hustota materiálu se zvyšuje a lubrikant se stává hrubým. Pokud máte nouzovou situaci pro zpracování nástroje, můžete použít „Litol-24“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS