Jak doma brousit žáruvzdorné sklo

Jak se řeže sklo z plynové trouby?

Je buď křemenný, nebo tvrzený, ale když se ho pokusíte řezat nožem na sklo, rozpadne se. Mám starý Electrolux a nemám možnost si pro něj objednat sklo. Našel jsem nějaké sklo z místních kamen a jedno už jsem zničil.

Sklo je tvrzené. Doma nemáte šanci.

mastak, zkuste tepelnou pilu. Jen se ujistěte, že jste vybrali správný disk. Korundový hadr. A použil bych opotřebovaný kotouč, vyšší úhel a vyšší teplotu. Doporučuji brýle nebo ještě lépe masku

Řekl bych, že rychlost bude nižší, výkon vyšší a teplota nižší.

rigean, možná (neznám vztah mezi řeznou rychlostí a úhlovou rychlostí), ale síla otáčet se bude menší, rameno bude méně.Disk tedy bude kouřit při plném „výkonu“. Kompromis znamená, že musíte počítat.

Vyzkoušejte diamantový drát ve vaně s vodou.

Viděl jsem to, Šuro, viděl jsem to! mastak, omlouvám se, to mi připomíná

Měli byste ji lokálně ohřát a rychle ochladit.Po rozkrojení se pravděpodobně rozpadne.Stejně tak kolem řezu ohřejete ve vodě nichromový drát.Musíte to umět.

Slyšel jsem také, že se do benzínu namočí drátěný provázek, přiloží se na řez, zapálí se a vloží do vody. Sám jsem to nezkoušel.

ARTHUR,johanh, nebude fungovat na skle z takového sporáku, protože tento proces (horký a vlhký) je přítomen během smažení.

Zajímalo by mě, zda byl problém vyřešen nebo ne, museli byste nám říct, co jste zkoušeli. Není to půl roku staré.

Existuje spousta brusičů skla. Jednoduché sklo jsem ještě nezkoušel, pokud to není okenní sklo.

m.ix, johanh, OleghkA, podívejte se na datum tohoto příspěvku! Řemeslník na toto sklo dávno zapomněl.

Nezapomněl jsem. Děkuji vám všem za vaše příspěvky k tomuto problému, ale nejsou. nefunguje to. Už jsem zničil 11 skel ze starých sovětských kamen. Zkoušel jsem to s nichromovým drátem na vzduchu i ve vodě. láme se. Naposledy se mi to málem povedlo s diamantovým kotoučem na motoru se 7000 otáčkami za minutu. ve vodě. Odřízl jsem jednu stranu a druhá se hned roztříštila

Jo, no, promiň, nemyslel jsem si, že tě to bude zajímat. Poslyš, mám nápad, možná bych ho mohl autogenně řezat jako kov? Poté však sklo pravděpodobně ztratí své vlastnosti.

Nebo jako sklárna. Nejprve ji zahřejte do žluté barvy a pak ji přeceďte přes vodu. Jde jen o to, jak ho ochladit?

Není způsob, jak to snížit. 100% Existuje možnost nechat sklo odejít, odříznout ho a zpevnit. Ale i to je problém. Moje rada zní: objednejte si autoskla od výrobců. Máme 4020cm sklo. Stojí 400. Je vytvrzená, takže ji lze péct v troubě. Rada. vyrobte si ji sami. Kupte si 4mm sklo správné velikosti, nejlépe leštěné, nepoškrábané a neštípané, a roztavte si ho sami. Vzpomínáte si, jak se vyráběly broušené sklenice?? ano. V troubě. teplota je asi 350 stupňů. a po dobu čtyř hodin. Odborníci také doporučují posypat je boraxem. Takto jsem vyrobila skleničku po babičce (dvojitou).= je to asi tři roky. Babička peče koláče, sklo je celé potřísněné, ale stojí to za to ! Doufám, že vám moje rada pomůže.

To dělám každý den, opékám párky. Vařič je značky Boschev. gurich_1, neviděl desku, a tvrzené pouhé sklo je jen tak řez, zkrátil jsem police.A pokud použijete diamantový kotouč, můžete jej snadno brousit, ale s vodou

johanh, na boche? Jo. Je to posíleno.Nálepky jako na mikrovlnných troubách. Vpředu je dekorativní, ale uvnitř je jeden.

READ  Jak řezat linoleum doma

A ty sovětské měly jednu vrstvu, tu vnitřní.

mastak, druhá strana pokropil, s největší pravděpodobností, že jste byli ve spěchu. Mám dost trpělivosti na jednu stranu, ale je to odhad, ty mi řekni, ty vládni.

Ahoj. V příručce o skle se píše, že tvrzené sklo nelze opracovávat.

Řezání tvrzeného skla v domácích podmínkách

Tvrdé sklo je jedním z nejběžnějších materiálů. Ke zvýšení pevnosti skla se používá technologie kalení. Po tomto postupu se výrazně sníží obrobitelnost materiálu. Při zvažování, zda je možné tvrzené sklo řezat, je možné se vadě vyhnout pouze při použití speciálních technik. Řezání tvrzeného skla lze v dnešní době provádět v domácích podmínkách pomocí široké škály nástrojů.

Broušení skla

Řezání žáruvzdorného skla je složitý proces, který vyžaduje specializované nástroje. Existuje několik způsobů, jak tento postup provést doma:

 • Použití pobeditové frézy s terpentýnem.
 • Alternativou je použití tenkého diamantového kotouče. Pro optimalizaci procesu je nutné řezbu zalévat vodou, aby se odstranil prach a ochladilo pracovní těleso. Je třeba postupovat velmi opatrně, bez zbytečného stresu.

Řezání tvrzeného skla je naprosto nemožné a nemělo by se provádět žádnými nástroji. Některým domácím kutilům se to sice podaří, ale je to poměrně vzácné, aniž by došlo k jeho poškození.

Pokud potřebujete brousit ohnivzdorné sklo, je vhodné svěřit to profesionálům, kteří jsou v těchto činnostech již zběhlí.

Zjistěte, jak se vyrábí žáruvzdorné sklo v

Hlavní charakteristiky

Žáruvzdorné sklo je materiál, který se od běžného skla liší pouze odolností vůči teplu. Tyto výrobky lze používat v podmínkách, kde tato hodnota může dosahovat až cca. stupně.

Při výrobě se takové sklo vyrábí přidáním speciálních žáruvzdorných sloučenin do základního složení, např. Al2O3, B2O3 atd.д. To umožňuje vyvinout nejen tepelnou odolnost, ale také odolnost vůči teplu.

Tyto vlastnosti přímo souvisejí s tloušťkou výrobku: čím je silnější, tím lépe odolává teplu.

Tepelně odolná skla lze rozdělit do několika hlavních skupin:

 • Třída E. Tento typ výrobku se používá k ochraně před horkými plyny a ohněm. Může se roztavit pouze při dlouhodobém působení tepla.
 • Třída 1. Tato skla se používají k ochraně teplot.
 • Stupeň R.
 • Třída W. Nepoužívají se jako ochranný materiál.

Je třeba poznamenat, že ohnivzdorné výrobky se mírně liší od tvrzeného skla. Tyto výrobky se při nárazu velmi snadno rozpadají a nevydrží vysoké teploty.

přípravný krok

Při zvažování způsobu řezání tvrzeného skla je třeba vzít v úvahu předběžný krok. Vysoké kvality lze dosáhnout pečlivou přípravou. Při domácím řezání tvrzeného skla je třeba mít na paměti následující informace:

 • Při výrobě materiálu vznikají oblasti s vnitřním pnutím. Rychlé ohřívání a ochlazování způsobuje redistribuci těchto oblastí. Vnitřní strana skla je tvárnější než vnější.
 • Obrobek musí být při obrábění pevně podepřen. K tomu lze použít různé nástroje.
 • Povrch tvrzeného skla musí být očištěn od nečistot. Příkladem je olej nebo barva, které mohou výrazně snížit kvalitu řezu.

Obecně lze říci, že příprava obrobku je poměrně jednoduchá. Bez speciálního nářadí a vybavení však není možné řez provést.

Jak doma řezat žáruvzdorné sklo?

Může být křemenné nebo tvrzené, ale když se ho pokusíte řezat nožem na sklo, rozpadne se. Mám starý Electrolux a nemám žádné možnosti objednání skla. Nalezené sklo z domácích kamen, jedno již zničené.

Sklo je tvrzené. Doma není šance.

, zkuste tepelnou pilu (úhlovou brusku). Vyberte si správný disk. Hadr s korundem. A použil bych opotřebovaný kotouč, úhel je vyšší, teplota je také vyšší. Doporučuji brýle nebo ještě lépe masku

Podle mého názoru bude rychlost nižší, výkon vyšší, teplota nižší.

doma, brousit, žáruvzdorné, sklo

, může být (neznám vztah mezi řeznou rychlostí a úhlovou rychlostí), ale bude mít menší sílu k otáčení, rameno bude menší.Disk tedy bude kouřit plnou silou. Kopromise znamená, že musíte počítat.

READ  Jak řezat vlnitou lepenku doma

Vyzkoušejte diamantový provázek ve vodní lázni.

Lokálně ji zahřejte a rychle ochlaďte.Při řezání je větší pravděpodobnost, že se roztříští.Kolem místa řezu přiložte nichromový drát a zahřejte jej.Musíte si to osvojit.

Slyšel jsem také, že se do benzínu namočí provázek z hovězí kůže a přiloží se na řez, pak se zapálí a vloží do vody. Sám jsem to nezkoušel.

,johanh. sklo z takového sporáku nebude ovlivněno, protože tento proces (horký a vlhký) je přítomen při smažení.

doma, brousit, žáruvzdorné, sklo

Zajímalo by mě, zda byl problém vyřešen, nebo ještě ne

, Měl bys nám říct, co jsi udělal a co jsi získal. Už šest měsíců ne.

je zde řada dílen na broušení skla. Ani jsem se nepustil do jednoduchého skla. pokud to ovšem není sklo okenní.

Jak řezat a brousit tvrzené sklo

Tvrzené sklo je poměrně pevný a odolný materiál.

Přesto existuje několik možností, jak ji zkrátit:

 • Řezání vodním paprskem. Předpokládá se, že přivádí vodu do speciální komory pod vysokým tlakem. Jedná se o kombinaci vodní hmoty a abrazivního prášku, po které voda dopadá na obráběný povrch přes tenkou trysku. Rychlost vody je 3rychlost zvuku, takže prorazí jakýkoli povrch, včetně tvrzeného skla.
 • Řezání brusným kotoučem. Sklo se upevní na pohyblivý stůl, na který se spustí konstrukce podobná úhlové brusce s brusným kotoučem. Zalévání řezné plochy řeznou kapalinou s nízkým posuvem stolu nad kotoučem zajistí požadované výsledky.
 • Řezání s popouštěním. Sklo se zahřeje na teplotu, při které se odstraní kalicí efekt. Materiál je nařezán a v případě potřeby zpevněn.

Teoreticky je taková operace docela dobře proveditelná. Odborníci stále doporučují koupit obyčejné sklo, rozřezat ho na požadované části a poté. kalení.

Jak správně řezat tvrzené sklo rukama?

Po vyříznutí všech čar na ně jemně poklepejte rukojetí nástroje z druhé strany skla a poté sklo na okrajích silně přitlačte, aby se rozbilo.

Jak správně řezat sklo diamantovým řezákem na sklo?

Tento řezák na sklo řeže díky speciálním diamantovým hranám. Je pohodlnější a odolnější, ale také dražší než váleček. Nejběžnější nástroje se používají k řezání silného skla. do 10 mm včetně. Začátečníci by si měli vybrat model se zkosenou hranou. Technologie řezání je obecně podobná výše uvedené, ale tlak na sklo při řezání by měl být poněkud silnější.

Lze řezat tvrzené sklo řezačkou na sklo??

Tvrzené nebo temperované sklo je pevné, ale křehké. Takže ho nemůžete řezat obyčejným nožem na sklo. rozpadne se. Je zapotřebí speciální stroj s diamantovým kotoučem, na který se přivádí speciální chladicí prostředek.

Co jiného můžete řezat než řezák na sklo??

Pokud se ocitnete v situaci, kdy potřebujete uříznout kus skla na určitou velikost, a nemáte po ruce řezačku na sklo, můžete použít jiné nástroje. Například obyčejné velké krejčovské nůžky vám budou stačit. Budete také potřebovat nádobu s horkou vodou. Sklenici je třeba připravit, označit ji, nůžkami nakreslit čáry a nalít do nich vodu. Poté sklo rozbijte zatlačením na okraje. V tomto případě mohou být řezy samozřejmě nerovné, takže je třeba je obrousit smirkovým papírem nebo pilníkem. Silné sklo a plexisklo lze řezat úhlovou bruskou. Kromě toho lze akrylové desky řezat pilkou na železo s jemnými ostrými zuby.

Po položení obkladů a dlažeb se přirozeně nabízí otázka, jak vyzvednout spárovací hmotu pro spáry, aby obklady a spárovací hmota vypadaly harmonicky. Tento článek je o tom, na co se zaměřit při výběru spárovací hmoty.

READ  Jak vytvořit mini rohové brusky z motoru

Jak utáhnout plastová okna, aby se neroztrhla?

Plastová okna jsou dnes všudypřítomná. V průběhu provozu zasklívacích jednotek však může být nutné provést úpravu. Můžete si ji vyrobit vlastníma rukama s použitím minimální sady nástrojů.

mastak Je buď křemenný, nebo tvrzený, ale když se ho pokusíte řezat nožem na sklo, rozpadne se. Mám starý Electrolux a není pro něj možnost objednat sklo. Nalezené sklo z domácích kamen, jedno již zničené.
Slayer Tvrzené sklo. Doma nemáte šanci.
OleghkA mastak. Zkuste použít tepelnou pilu (úhlovou brusku). Stačí vybrat správný disk. Korundový hadr. A použil bych opotřebovaný kotouč, úhlovost je vyšší, teplota je také vyšší. Brýle nebo ještě lépe maska
rigan
OleghkA napsal:
mastak. A použil bych opotřebovaný kotouč, úhlová rychlost je vyšší, teplota je také vyšší.
OleghkA
Slayer. Možná (neznám vztah mezi řeznou rychlostí a úhlovou rychlostí), ale síla k otáčení bude menší, rameno bude menší.Disk se tedy při plném „výkonu“ zakouří. Koprima znamená, že je třeba vypočítat.
Kwant
Zkuste použít diamantový drát ve vodní lázni.
Baron
Saw, shura, saw! mastak. Omlouvám se, právě se mi to vybavilo
Johanh
Proveďte lokální ohřev a rychle jej ochlaďte.Při řezání se pravděpodobně roztříští.Přiložte nichromový drát na místo řezu ponořením do vody.Musíte si to osvojit.
ARTHUR
Slyšel jsem také, že se do benzínu namočí provázek z hovězí kůže a přiloží se na řez, pak se zapálí a vloží do vody Sám jsem to nezkoušel.
OleghkA
ARTHUR,johanh. Sklo z vařiče nebude ovlivněno, protože tento proces (horký a vlhký) je přítomen během smažení.
johanh
OleghkA Vyzkoušejte to existuje spousta dílen na broušení skla. Jednoduché sklo jsem ještě nezkoušel. pokud to ovšem není okenní sklo.
Chysti
m.ix ,johanh ,OleghkA. Podívejte se na datum tohoto příspěvku!
mastak
Chysti napsal:
Na tu sklenici jsem už dávno zapomněl
Chysti
mastak. Jo, no, promiň, myslel jsem, že už tě to nezajímá. Podívej, mám nápad, možná autogenní, jako kov? Sklo však pravděpodobně ztratí své vlastnosti.
johanh
Nezapomeňte na
gurich_1
Nemůžeš to zkrátit. 100% Existuje možnost sklo kalit, brousit a kalit. To je ale také otrava. Rada. objednejte si autoskla od výrobce. Máme 4020 cm skla. náklady 400. Je temperovaný a docela vhodný do trouby. Rada: vyrobte si ji sami. Kupte si 4mm sklo správné velikosti, nejlépe leštěné, bez škrábanců a třísek, a roztavte si ho sami. Vzpomeňte si, jak se glazovaly kádinky? ano. V troubě. asi 350 stupňů. asi čtyři hodiny. Odborníci také doporučují posypat je boraxem. Udělal jsem tak babička udělal sklo (double) = asi tři roky. Babička peče koláče, sklo je celé potřísněné, ale stále stojí ! Doufám, že vám moje rada pomůže.
OleghkA
johanh. To dělám každý den, opékám párky. Deska je Boschevova deska.gurich_1. Desku jsem neřezal, ale tvrzené tabulové sklo lze řezat jen tak, že jsem zkrátil skleněnou polici.A pokud používáte diamantový kotouč, je broušení bezpečné, ale s vodou
johanh
OleghkA Proč je sklo jednovrstvé?
OleghkA
Johanh. na zařízení Bosch? ano. Je to posíleno.Nálepka je jako na mikrovlnné troubě. Existuje dekorativní a vnitřní strana.
johanh
Teď už jsem klidný
Valijon
Ahoj. V příručce pro stohování se uvádí, že tvrzené sklo nelze opracovávat.
OleghkA
Valijon napsal:
Ahoj. V příručce pro stohování se uvádí, že tvrzené sklo nelze opracovávat.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS