Jak doma brousit kulaté sklo

Jak správně řezat sklo řezačkou na sklo

Sklo je již dvě století nedílnou součástí každé domácnosti. Tento materiál se používá na okna, zrcadla, rámy obrazů a mnoho dalších interiérových aplikací. Tvrdé, ale neuvěřitelně křehké sklo má určité vlastnosti zpracování, které se výrazně liší od betonu, plastu nebo cihel. Řezání tohoto materiálu je velmi jemný a přesný proces, který vyžaduje speciální nástroje a určité odborné znalosti. V tomto článku se vám pokusíme co nejpodrobněji přiblížit proces broušení skla a také vám povíme několik důležitých nuancí, které se vám budou při práci hodit.

Pokud se chystáte řezat sklo, nezapomeňte, že při práci s tímto materiálem je třeba dodržovat bezpečnostní opatření a není vhodné je zanedbávat. Pokud se sklo nepoužívá, má ostré hrany, které se mohou snadno zaříznout do kůže a způsobit infekci. Chraňte si ruce rukavicemi a noste oblečení s rukávy, abyste předešli zraněním. Sklo má tendenci se rozbíjet na malé ostré kousky, proto důrazně doporučujeme nosit ochranné brýle.

Místo, kde se sklo řeže, musí být rovné a stabilní. Rozhodně se nedoporučuje provádět tuto operaci na koleni, volné stolici nebo jiném pochybném povrchu. Dodržování těchto pokynů minimalizuje riziko pádu skla na podlahu, zvyšuje komfort řezání a kvalitu řezu.

Pokud se sklářstvím začínáte a ještě jste se nenaučili řezat nožem na sklo, nemůžete ignorovat tato doporučení. Někteří zkušení brusiči skla možná zvládnou práci se zavřenýma očima na kolenou, ale začátečníkům se to většinou nepovede. nezkušeností byste se mohli dopustit mnoha chyb, jako je uchopení ostré hrany, upuštění skla na nohu nebo zaseknutí řezné plochy a vniknutí střepu do oka. Pokud pracujete se sklem poprvé a ještě jste se s tímto procesem nesetkali, je nejlepší být informován.

Jak brousit kulaté sklo?

Zde je nejjednodušší způsob řezání kulatého skla. K tomu je třeba vzít frézu a nástroje pro řezání v hladkém kruhu. Nejprve si na sklo vyznačíme střed kruhu a poté přiložíme přísavku k místu, kde jsme vyznačili střed. Přivažte lano k nainstalované přísavce a připevněte k němu řezačku skla. Délka lana od přísavky k řezačce by měla být rovna poloměru kruhu, který chcete vyříznout. Po provedení všech příprav lze na sklo nakreslit kruh pomocí řezačky. Nyní nakreslete „paprsky“ z kruhu na zbytek skla pomocí řezačky na sklo. Pak pomocí kleští odlomte přebytečné kousky, které se nacházejí mezi dříve vytvořenými paprsky.

doma, brousit, kulaté, sklo

Je dobré si předem označit čáru řezu fixem. Zkušení skláři berou do rukou rovnou řezačku a pravítko.

doma, brousit, kulaté, sklo

Umístěte jej na arch, 3-4 mm od požadované čáry diamantovou frézou a 1-2 mm válečkovou frézou. Držte ji jako tužku: kolmo k listu papíru (viz „Ořezová čára“). Obr. 2). Střihací linka se kreslí snadno a rychle jednou rukou. Stůl by se neměl kývat ani vibrovat.

Při správné manipulaci s diamantovou frézou na sklo je slyšet slabé praskání a na skle zůstane jemný, sotva znatelný škrábanec.

Řezák na sklo se jemně přitlačí na válečkový řezák tak, aby se linie ořezu prohloubila a zbělela.

Poté se list posune k okraji stolu tak, aby řezná linie ořezávače vyčnívala o 3-4 mm. Držte skleněnou tabuli oběma rukama a opatrně, ale pevně ji odlomte. při správném vedení střihacího nože se malá tloušťka skleněné tabule může téměř sama oddělit. Na plechy silnější než 5 mm je třeba nejprve lehce poklepat na linii řezu ze spodní strany trnem řezačky skla nebo gumovou paličkou. Pokud je sklo příliš úzké, odlomte ho pomocí kleští.

Častá chyba začínajících sklářů:

  • linka je při použití řezačky skla příliš pomalá;
  • Nadměrný tlak vytváří hlubokou rýhu s nepravidelným okrajem;
  • Znovu ji vložte do linie řezu, aby byla bezpečnější;
  • Uvolněte tlak na řezačku skla několik milimetrů před okrajem skla.

Komentáře 5

Pro usnadnění můžete nejprve řezat do čtverce a pak přidat tolik ploch, kolik je potřeba.

Pro někoho, kdo nikdy nepracoval se sklem, je to složitá operace.Na úvod několik poznámek: 1. Lepší je použít dovážené ocelové válečkové frézy s malým průměrem ocelového válečku, např. značky JOBO, které se prodávají téměř ve všech železářstvích. obchody a jsou levné. 2. Při práci je lepší nože namočit do parafínu nebo jakéhokoli oleje, dokonce i rostlinného. 3. Proveďte další radiální řezy PŘED proražením celé délky řezu zespodu a ujistěte se, že sklo pod řezem je rozbité.Měli byste získat kruh, který je uvnitř čtvercového obdélníku. 4. Pokud není použita přísavka, použijte FILTR. Vždycky jsem to dělala v sovětských dobách, lepíte několik vrstev křížem, dokud neuvidíte, že můžete špičku nehtu strčit dovnitř, takže se nebude kroutit. Toto bude centrum. 5. Co se týče velikosti průměru. změřte pomocí metru délku rovnající se poloměru požadovaného kruhu mínus tloušťka řezáku skla na válec. 3-4 mm, v závislosti na značce nástroje, označte tužkou, zatlučením hřebíku. to je osa vašeho improvizovaného kompasu. 6. Až začnete řezat, přidržte levou rukou lištu u hřebíku, aby nezajížděla, a druhou rukou přitlačte ke konci lišty. Raději začněte překližkou. dřevovláknitou deskou, aby na gumě nebyly čárky, 7. Ještě lepší je jít do jakéhokoli skláře, kde vseyrezhut všechny vaše rozměry a přesně a rychle, a uložit-ne věci příliš mnoho))), Je to jen n6a slova a ve špatných rukou vše se zdá být jednoduché, rozbité sklo nelze obnovit, a nyní stojí asi 10 S v řezu na metr, Hodně štěstí.

READ  Jak řezat plynové potrubí pod tlakem

Líbí se mi sedmý bod. Jste banda teoretiků. A v prvním bodě chci dodat, že je lepší vzít kus skla do obchodu a zkontrolovat řezák na místě. Polovina z nich sklo vůbec neřeže. Jen vezmu rukojeť a okamžitě vložím kolečka z výdejního stolu. Pravda, někdy ho používám k řezání žárovkového skla, ale váleček musí být velmi ostrý. Jemně kývněte řezákem po skle, a pokud se slupka od řezu odrazí, znamená to, že je váleček ostrý.

Jak brousit kulaté sklo?

Zde je nejjednodušší způsob řezání kulatého skla. K tomu je třeba vzít řezačku na sklo a nástroje na vyřezání rovnoměrného kruhu. Nejprve si na sklo vyznačte střed kruhu a poté přiložte přísavku k místu, kde jste vyznačili střed. K nainstalované přísavce přivážeme lano a k němu musíme přivázat řezák na sklo. Délka lana od přísavky k řezačce by měla být rovna poloměru kružnice, kterou budete řezat. Po provedení všech příprav může brusič skla vytvořit na skle kruh. Nyní pomocí řezačky na sklo vytvořte paprsky z kruhu na zbytku skla. Poté pomocí kleští odlomte přebytečné kousky, které se nacházejí mezi dříve vytvořenými paprsky.

Pokud je třeba vyříznout kruh o průměru menším než 30 cm, je třeba použít řezačku na sklo. Řezák skla je kovová trubka, která je upevněna ve sklíčidle vrtačky. Hrany vrtáku musí být hladké, protože abrazivní voda se používá k řezání skla. Než začnete vyřezávat kruh ze skla, je nutné na okraj kruhu nanést brusnou vodu a při vyřezávání kruhu ze skla musí být brusná voda vždy pod trubkovým vrtákem, aby se sklo nepřehřálo a neprasklo. Při správném postupu bude výsledkem rovnoměrný kruh.

Jak řezat sklo bez brusky na sklo

Než začneme podrobně popisovat techniky broušení skla, rádi bychom vám připomněli bezpečnostní pravidla. Vždy používejte pracovní rukavice a ochranné brýle, abyste zabránili pořezání nebo zasažení očí střepy. Dávejte pozor, abyste na sklo příliš netlačili.

Použití hořícího vlákna

Velmi rozšířená metoda, používaná především k řezání skleněných lahví. Touto metodou lze řezat i rovné sklo, ale s určitými omezeními. K řezání čistého skla stačí kousek vlny, hořlavá kapalina (líh, parafín atd.) a nádoba se studenou vodou.д.) a nádobu se studenou vodou.

Namočte provázek do hořlavé kapaliny a připevněte jej podél linie řezu. Zapalte ji, počkejte, až se propálí, a pak ji ihned vložte do studené vody nebo ji vylijte na zahřáté místo. Hlavní je zajistit, aby se sklo co nejrychleji ochladilo, aby se při poklesu teploty rozbilo. Charakteristické kliknutí signalizuje úspěšnost provedené práce. Pokud sklo není prasklé, můžete operaci zopakovat.

Tato metoda rozděluje lahve poměrně hladce, ale ne vždy funguje u velkých skleněných tabulí. Je také poměrně nebezpečný pro oheň a vyžaduje, abyste měli po ruce hasicí přístroj nebo nádobu s vodou, což je nutnost.

Páječka

Velmi zajímavá, ale poměrně pomalá metoda tepelného řezání skla. Je vhodnější pro provádění zakřivených řezů, ale běžná rovná čára pro strunovou sekačku to zvládne také bez problémů. Tato operace vyžaduje pilník a topné těleso (pájku nebo pyrografický stroj).

Po vyznačení budoucí linie ořezu na skle udělejte pilníkem malý zářez na samém okraji řezu. Ve vzdálenosti 1-2 mm od něj zahřívejte místo páječkou, dokud se mezi ním a drážkou nevytvoří mikrotrhlina. Poté se od samotné trhliny o stejnou vzdálenost vzdálíme a postupně se přesuneme k cílovému bodu. Broušení skla tímto způsobem trvá dlouho, ale dobře se hodí pro jakýkoli tvar. Abyste to trochu urychlili, můžete ji také zchladit přiložením mokrého hadříku.

READ  Jak snížit dlaždici doma

Používejte nůžky ve vodě

Jednoduchá metoda směrového řezání skla. Snadno vyřeže kulaté tvary, ale ne rovné linie. Potřebujete nůžky a nádobu s vodou, která slouží jako mazadlo. Maximální tloušťka skla nesmí překročit 4 mm.

Proces řezání touto metodou je velmi jednoduchý. Vezmeme kus skla, který chceme brousit, ponoříme ho do vody a nůžkami odstraníme malé kousky z okrajů. Voda zabrání prasknutí skla a umožní vám vytvořit kontrolovanou třísku. touto metodou lze řezat oválné nebo kulaté tvary.

doma, brousit, kulaté, sklo

S diamantovým kotoučem

Řezání skla není nejbezpečnější, vyžaduje zvýšenou opatrnost a dodržování bezpečnostních pravidel. Snadno se odštípne sklo a střepy se mohou rozletět na obě strany. Jinak je metoda poměrně účinná a s úkolem si poradí. K řezání je zapotřebí speciální nástroj (úhlová bruska, vrták nebo vrtačka) s diamantovým kotoučem o tloušťce 0 mm.1 mm.

Proces řezání je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje určitou zručnost a pevnou ruku, abyste udrželi nástroj v rovině. Položte řezaný kus skla na rovný povrch, použijte řezačku a veďte ořezávací nůž po povrchu skla. Hlavní je neponořit se hluboko, ale jen lehce se dotknout, aby se vytvořila malá drážka, podobná široké čáře pro ořezávač skla. Pak jednoduše rozbijeme sklo na správném místě.

Pro snížení rizika rozbití skla a minimalizaci skleněného prachu během provozu se doporučuje řezné místo zalévat.

Soubor

Další způsob domácího řezání skla bez použití řezačky na sklo nebo drahého elektrického nářadí. Potřebujete pilník a zkušenosti se sklem. Pilník by měl mít rohy, takže kulatý nebude stačit.

Pro řezání skla stačí udělat několik zářezů do povrchu pomocí rohu pilníku. Použijte o něco větší tlak, abyste vytvořili čistou drážku podobně jako při řezání skla. Jakmile je odštípnuté místo označeno, jednoduše rozbijte sklo o hranu stolu nebo přiložte zápalku pod řez.

Tato metoda vyžaduje určitou zručnost, a pokud brousíte sklo poprvé, budete muset zvážit experimentování s malými, nepotřebnými kousky, než přejdete k základnímu materiálu.

Použijte bit kladiva

Pokud vám broušení skla není cizí, zde je další způsob řezání skla bez brusky. S trochou zkušeností stačí pro tuto operaci jeden pilotní vrták. Hlavní je, aby vrták byl víceméně nový, s ostrými rohy na hlavě.

Samotný proces broušení skla je velmi podobný broušení klasickou bruskou na sklo. Jediným rozdílem je větší potřebná síla, ale jinak jsou kroky standardní. Položte sklo na rovný povrch, vyznačte linii ořezu, přiložte pásek a veďte linii ořezu dolů. Před řezáním otočte hrot tak, aby se nejostřejší roh dotýkal skla. Jakmile budete mít volnou cestu k zastřihovači, rozbijte sklo podél linie řezu.

Dodržujte bezpečnostní pokyny

Při řezání skla jsou velmi důležitá bezpečnostní opatření, protože sklo je křehký a nebezpečný materiál. Nejenže se můžete pořezat, ale můžete se také zranit střepy.

Nikdy nepoužívejte řezačku skla na klíně nebo na nespolehlivém předmětu. Nikdy se nedotýkejte hrany skla, protože hrubé hrany mohou být velmi ostré. Pokud chcete obrobek zvednout, musíte ruce položit po stranách.

Před prací používejte ochranné rukavice a brýle, abyste se nepořezali. Důležité je také nosit uzavřenou obuv, aby vám sklo při náhodném pádu nepořezalo nohu. Oblečení by mělo být přiléhavé a silné, což také pomůže zabránit náhodnému zranění.

Abyste zabránili vyplavání malých úlomků skla z pracovního prostoru, musíte se po skončení práce převléknout a přezout.

Jak vyříznout kruh ze skla

K vyřezání kruhu ze skla lze použít různé metody v závislosti na průměru budoucího kruhu a samozřejmě na tloušťce skla.

Nejjednodušší a nejběžnější způsob řezání hladkého kruhu je pomocí řezačky na kružnice. Obvykle je neobvyklé, aby byl takový nástroj v domácnosti k dispozici. K tomuto účelu lze však použít i obyčejný nástroj.

Jak správně vyříznout kruh ze skla pomocí řezačky na sklo video

Prvním krokem je vytyčení středu budoucího výrobku a připevnění speciální přísavky. Pak k této přísavce musíte přivázat silnou nit nebo rybářský vlasec pro zastřihovač o délce rovnající se poloměru plánovaného kruhu. Na konci tohoto lana přivažte samotný řezák skla. Co nejvíce utáhněte lano a poté přejeďte nástrojem na strunovou sekačku v kruhu kolem přísavky. Po nakreslení kruhu je důležité dodatečně provést paprskovité čáry, které odstraní zbytečné kousky skla kolem hotového dílu.

READ  Mini vrták pro tištěné desky s vlastními rukama

Blok: 4/6 | Počet znaků: 1050

Sklo. Střih „kruhy“ z plechu a kroužků z trubek, lahví a plechovek.

Odřízněte dno láhve, doporučuji vám vzít si 2, 3 láhve na procvičení. Řezákem na sklo jsem nakreslil čáry přes tělo láhve a několikrát jsem obkroužil dno a boky a poklepal kladívkem na noviny Přebytek jsem odlomil řezákem na sklo, to dno není dobré, ale žádná jiná fotka není.

Nedokončené hrany lze skrýt v konstrukčních prvcích monoklu:

Možnost 2:

Existuje ještě jedna důmyslná metoda. stříhání skla nůžkami ve vodě, kterou Bender použil ve svém díle První brýle, jak je nazýváme. S dostatkem zkušeností lze vyřezat velmi dobré kruhy.

Možnost 3:

Jednoduchý způsob, jak vyřezávat kruhy ze skla, nabízí AlexS v článku „Prach a saze.“

Ukázalo se, že je snadné je rozmělnit. Vezmeme sklo, přibližně ho nařežeme bruskou na sklo, seřízneme a nakousneme, pak použijeme vzor v misce s vodou a smirkovým kamenem k dokončení.

Možnost 4:

Ve svém projektu „Dieselpunk Vision“ společnosti Steamimpactor vyřezává „kola“ speciálním vrtákem: Korunka se upne do sklíčidla vrtačky, ponoří se linka pro ořezávání řezu a při nejnižších možných otáčkách tři sta otáček za minutu se připravené sklo rovnoměrným tlakem na korunku přemění na požadovaný kruh. Po třech minutách pomalého vrtání jsem získal dva úhledné kotouče správného průměru a barvy. Okraje kotoučů jsem obrousil na smirkovém papíru a navlhčil, čímž jsem získal dokonale „firemní“ sklo o tloušťce tři milimetry! Musím říci, že při absenci vrtačky je téměř nemožné úspěšně použít vrtáky podobného průměru v ručním elektrickém nářadí. Chtěl bych dokončit Chtěl bych velmi originální způsob zpracování plexiskla, ať se nevztahuje přímo na sklo, ale způsob je velmi dobrý, bez namáhání může dokonce dělat čočky: Viděl jsem to v Arin(a) v jeho práci WatchMashine na soutěži. Část 1

Lepení skla na speciální zařízení. Zařízení se skládá ze čtverce se suchým zipem určeného k pokládání kabeláže a šroubu.

výsledek:

Nyní k trubkám, lahvím, plechovkám a podobně:

doma, brousit, kulaté, sklo

Nejprve k tomu značení, protože bude záležet na tom, jak hladké budou vaše kroužky a jak dlouho se budete „trápit“ s dokončovacími hoblíky. Široký pruh papíru (s hladkým okrajem) pevně omotejte kolem obrobku, jak je znázorněno na fotografii, a fixem nakreslete na sklo (podél okraje papíru) ořezávací čáru: Nyní začněte řezat. Tip: Navlhčete řeznou plochu velkým množstvím vody. Každý si zvolí vlastní možnosti. od ponoření obrobku do vody, přes tenké stékání, až po občasné ponoření. Čím lepší je smáčení, tím čistší je šev a méně odštípnutých okrajů.

Metoda 1:

Sklář pomocí řezačky skla a plynového hořáku odděluje dno láhve v mistrovské třídě Recycle! (alternativní materiály v konstrukci brýlí). řezákem na sklo uděláme kruhovou značku. Přesnost není důležitá, hlavní je snažit se, aby riziko bylo kontinuální Opět nepotřebujeme dokonale hladký řez, naším úkolem je jednoduše oddělit dno láhve. K dalšímu kroku potřebujeme propanbutanový hořák, jehož plamen rovnoměrně zahřeje linku pro ořezávač, kterou zanechal řezák skla, a plynule otáčí láhev kolem své osy Operace by měla být prováděna v rukavicích a s očima chráněnýma brýlemi! Pokud zahřívání probíhá správně, je proces doprovázen praskáním a zastaví se, když uslyšíme tlumené cvaknutí, což znamená, že láhev rozdělila trhlinu na dvě části.

Metoda 2:

Trou pro svůj projekt v soutěži „Time“ brousil prsteny diamantovým kotoučem: Ale i s takovým užitečným nástrojem se řídím několika jednoduchými pravidly.). Hojné smáčení při řezání. б). Abych se vyhnul odštípnutí na zadní straně obrobku, řežu obrobek z obou stran (samozřejmě pokud se dostanu do místa řezu). A pokud jste šťastným majitelem trubkového vrtáku a vrtáků s diamantovým povlakem, můžete vyřezávat i „netradiční“ tvary otvorů ve skle:

Metoda 3:

Valery (Wall-ery), na webových stránkách našich bratrů-dvojčat (techniků).ru), našel způsob, jak rozříznout trubici zářivky. Zde je odkaz na jeho mistrovskou třídu. A několik fotografií, aby bylo jasné, o čem je řeč: A jaký je konečný výsledek:

režim 4:

Zajímavý způsob odříznutí žárovky praktikuje yug74 pro svou tyč Metoda je pozoruhodná, protože část základny zůstává na žárovce. krásné i praktické:

Metoda je exotická a staromódní. z láhve se vystřihne „spirála“

Nebudu nic psát, není co dodat:

Vrtání otvorů:

příklad 1:

Paul (2Dimensional) v příspěvku „Sada pro kuřácké gentlemany.“ vrtané otvory s diamantovým vrtákem o průměru 4 mm:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS