Jak doma rovnoměrně řezat pěnu

Co a jak řezat pěnu doma: přehled metod a kroků

Při montáži kuchyňských stoliček mě napadlo, proč nevyrobit čalouněné sedáky. Ale abych mohl vytvořit tento druh čalounění, musel jsem se vypořádat s otázkou, jak doma velmi rovnoměrně řezat pěnu. Koneckonců, abyste mohli sedadlo dokončit, musíte být schopni kus správně rozřezat podle rozměrů. Tento příspěvek je o procesu.

Výrobci nábytku používají speciální stroje. Lze s nimi řezat pěnu libovolné tloušťky, s dokonale rovným spojem a přesnou velikostí.

Samozřejmě, že tyto možnosti nejsou pro domácnost zcela vhodné: zejména když potřebujete vyříznout pár listů na obnovu nábytku a už to nikdy neudělat.

V takových případech se doporučuje používat tzv. „bochníkový nůž“ (s vroubky na čepeli). Jeho tvar a délka umožňují provádět rovné řezy v silné polyuretanové pěně. Řezání bude trvat poměrně dlouho, ale jako „jednorázová práce“ to funguje dobře.

Upozornění: Nikdy neposlouchejte rady „odborných poradců“ a neřežte pěnovou pryž rozžhaveným drátem (wolframovým nebo nichromovým). Zahřívání polyuretanové pěny vede k emisím fosgenu, jedovatého plynu. Vdechování ve vnitřních prostorách je mimořádně nebezpečné.

Jak řezat pěnovou pryž

Ahoj všichni, nedávno jsem se setkal s problémem, jak a jak rovnoměrně řezat pěnu a doma. Za celou dobu svého truhlářského hobby jsem se ani jednou nesetkal s pěnovou gumou a pochopitelně většinou pracuji se dřevem.

Jak se řeže pěnová guma?? A co musíte udělat. První věc, která mě napadla, než řezat tlustou pěnovou pryž, je nějaký drahý stroj, který prostě není reálný, protože jsem kdysi řezal pěnovou pryž, ale už dávno, a já opravdu nemám nic správného.

Pracujeme v nedalekém obchodě s čalouněným nábytkem a jednou odpoledne jsem na ulici v době oběda potkal chlápka, který to dělá. Zjistil jsem, že k řezání pěnové gumy používají nůž a nemají žádné drahé vybavení. Dali jsme se do řeči a on mi řekl, jak doma jemně řezat pěnu.

K řezání polyuretanové pěny potřebujete následující nástroje

doma, rovnoměrně, řezat, pěnu
 • Ostrý nůž, nejlépe nůž na krabice nebo linoleum
 • Zvýrazňovač nebo fix s jemným hrotem
 • Karton nebo něco jiného pod základnou
 • Dobrý vládce

Jak rovnoměrně rozříznout pěnu, nejprve pomocí fixu vytvořte na pěně čáry řezu. Pokud se jedná o rovnou čáru, je nejlepší použít pravítko, pokud chcete, aby byl řez zaoblený, je nejlepší použít nějakou šablonu, přípravek nebo jiné zařízení, které nakreslí rovný poloměr.

Abyste mohli pěnu vyříznout, je třeba připravit základnu. Jako podklad se často doporučuje překližka nebo dřevotříska. To bych nedoporučoval, protože při řezání pěnové gumy nožem se hrot nože otupí o překližku. Takže pro základnu pro řezání polyuretanové pěny doma doporučuji použít lepenku. Mimochodem, zapomněl jsem říct, proč potřebujete základnu, základna je, abyste nepokazili podlahu nebo jiný podklad, na kterém budete řezat pěnovou pryž, a jak jste pochopili, pro ochranu špičky nože.

Posledním bodem týkajícím se řezání polyuretanové pěny je samotný proces řezání. Musíte k tomu použít velmi ostrý nůž. Je zřejmé, že kuchyňský nůž nebude fungovat, protože jeho čepel je silnější. Jak tedy doma rovnoměrně řezat pěnovou pryž, doporučuji použít univerzální nůž nebo nůž, který se používá k řezání linolea. Je velmi důležité, aby ostří a špička byly ostré, jinak nebudete moci rovnoměrně řezat pěnu.

Dobře a pak pokračujte v práci, přesně podél linie strávit nůž, nejlépe bez použití dorazu, protože doraz bude tlačit na pěnové pryže, čímž se vytvoří zatížení v něm, a nůž bude špatně řezat. Pokud máte pochybnosti o svých schopnostech, je lepší si to trochu procvičit na jiném kusu pěnové pryže, abyste obrobek nezničili.

Ve skutečnosti se pěny obvykle stříhají tak, aby se přizpůsobily čalouněnému nábytku. Je tedy možné, že nebude dokonale rovný, a není stoprocentně přesné ho celý rovně rozříznout. Na horní straně pěnové pryže bude ještě tkanina, která vyhladí všechny nerovnosti a nejistoty řezu.

Tady jsem, tento článek může být užitečné pro ty, kteří přemýšleli o tom, jak snížit pěnovou pryž doma s rukama. Rád bych slyšel vaše komentáře, řekněte mi, co si o tom myslíte, a pokud máte zkušenosti, podělte se o ně.

Jak doma řezat a lepit polyuretanovou pěnu

Na internetu se mnohokrát objevily rady, že je lepší řezat pěnovou gumu rozžhaveným nichromovým drátem připojeným na 12 V nebo naostřenou pájkou. Doma to nedělejte, protože to není dobrý nápad.к. Polyuretanová pěna při zahřátí produkuje škodlivé látky obsahující kyan. I v malých dávkách jsou vysoce toxické a způsobují poškození dýchacího a nervového systému. Nebudeme tedy znovu vynalézat kolo a riskovat své zdraví, protože pěnovou gumu lze jednoduše rozříznout ostrým nožem.

doma, rovnoměrně, řezat, pěnu

K práci vám poslouží jakýkoli stavební nůž s vyměnitelnými čepelemi. Hlavní je, aby ostří bylo ostré.

READ  Jak doma vyříznout zrcadlo pomocí řezačky na sklo

Označte pěnovou pryž fixem nebo fixem. Udělejte si malé značky.

Spojte značky přímkou na pravítku nebo dřevěném prkénku.

Pod místo řezu je nutné položit zbytečný kus překližky, desky, dřevotřísky nebo silné lepenky, aby nedošlo k proříznutí podlahy. Nejlépe je řezat bez pravítka. Přesným a silným pohybem pomalu postupujte podél vyznačené linie. Držte nůž ve svislé poloze.

Pokud pěna není proříznutá celá, rozprostřete řez prsty a druhým řezem jej dokončete.

Pokud uvážíte, že polyuretanová pěna bude použita v matraci nebo čalouněném nábytku, bude potažena látkou, je střih zcela přijatelný.

Pokud se objeví oděrky, znamená to, že špička nože je tupá. ulomte špičku nože nebo ji zcela vyměňte.

Zakřivené řezy se provádějí stejným způsobem.

Pěna je vyznačena na formě.

Držte nůž ve svislé poloze (nenaklánějte jej)

Střih není ideální, ale je přijatelný.

V případě potřeby lze polyuretanovou pěnu přilepit lepidlem 88.

Lepidlo naneste rovnoměrně na celý lepený povrch.

Nechte ji 5-10 minut vytvrdnout (viz roztírání lepidla). Pevně ji stiskněte.

Pěnu lze použít jako doplňkovou matraci. Zbývá na něj jen přišít plášť. Zde si můžete přečíst, jak vyrobit potah na matraci.

Proces řezání

Při tvarovém řezání postupujte úplně stejně. Maximalizujte úhel nože tak, aby zakřivené linie byly rovné.

Pro řezání materiálu, jako je polyuretanová pěna, si pořiďte, co potřebujete, a buďte trpěliví.

Jak doma pečlivě řezat a lepit pěnový nábytek

Pěna je univerzální materiál. Používá se v mnoha velkých průmyslových odvětvích a řemeslech. Vyznačuje se porézní strukturou, pružností, měkkostí a atraktivní cenou. Dvě otázky pro kutily, zejména pro ty, kteří ji nikdy předtím nepoužili, jsou, jak řezat a lepit nábytkovou pěnu úhledně dohromady. Řemeslníci se s vámi podělí o tajemství, jak to udělat správně, rychle a bezpečně.

Abyste mohli rovnoměrně a bez odření nařezat nábytkovou pěnu na pohovku, židli, gauč nebo křeslo, musíte se zásobit:

 • ostrým nožem: řezákem na krabice nebo linoleum;
 • fixem nebo fixkou;
 • silný karton, překližku nebo kus desky pod základnu;
 • pomocí dřevěné lišty nebo jednoduchého pravítka, šablony (pro zakřivené řezy).
 • Vyberte si místo pro rozložení pěnové desky a pod materiál umístěte silný karton nebo kus desky, abyste při řezání nepoškodili podklad (podlahu, desku stolu);
 • Na polyuretanovou pěnu si fixem nebo značkovacím perem udělejte značky a spojte je lištou nebo pravítkem. K řezání pod poloměrem použijte šablonu nebo šablonu;
 • Držte nůž ve svislé poloze a silným, rovnoměrným pohybem sledujte. Při řezání nepoužívejte pravítko, protože váha vaší ruky bude tlačit na pěnu, zmačká ji a řez bude nerovnoměrný;
 • Pokud pěna není proříznutá celá, rozprostřete řez prsty a dokončete práci dalším řezem. Pokud dojde ke škrábancům, zlomte čepel kancelářského nože nebo jej vyměňte.

Kontaktní lepidla na bázi butadienstyrenu, polyuretanu a neoprenu jsou vhodná pro práci s pěnovou pryží. Nejběžnější a nejekonomičtější lepidla jsou BF-6, Glue 88, Rapid-100. Jsou zdravotně nezávadné (nevypouštějí toxiny), snadno se používají a bezpečně spojují pěnové díly k sobě.

 • Naneste lepidlo na okraje připravených dílů pomocí válečku, štětce nebo stříkací pistole. Úsporná varianta. pistole, spotřeba sloučeniny je asi 70 gramů./cm.m2.;
 • Vyčkejte na dobu uvedenou v pokynech;
 • díly k sobě přitiskněte nebo přitlačte, dokud se nevytvoří pevný, rovnoměrný a pružný šev.

nábytková pěna na pohovku a další čalouněný nábytek, jakož i čalounické materiály, doplňky, maloobchod, velkoobchod a dodávky do všech oblastí Ruska.

Jak řezat pěnovou pryž doma: tipy od odborníků

Pěnová guma je skvělý produkt. Měkké, pohodlné a neškodné. Nejčastěji se používají matrace a polstrování čalouněného nábytku. Dodává se v různých stupních tvrdosti a tloušťky. Bez ohledu na jeho odolnost a tloušťku by se však měl krájet pouze nožem. Jak řezat pěnovou pryž nožem a proč by se to mělo dělat pouze tímto nástrojem, se dozvíte v tomto článku.

Špatná rada ohledně jemného drátu

Tuto radu je lepší neposlouchat. I když řežete pěnovou pryž venku, riskujete, že se nadýcháte nebezpečných toxinů, které vám během okamžiku zničí zdraví. Je to proto, že polyuretanová pěna není obyčejný plast. K polymerům se přidávají nejrůznější toxické příměsi, které jsou v normálním stavu a při pokojové teplotě zcela neškodné, ale při silném zahřátí se okamžitě mění na vysoce jedovatou látku.

Ano, výroba tohoto materiálu se řeže pomocí rozžhavených nichromových nití. Lidé tam však nosí ochranný oděv a respirátory nebo pracují v dobře větrané a chráněné kabině obsluhy. A protože řezané pěnové gumy se chystáte domů, pro nedostatek těchto ochranných pomůcek riskujete otravu nejen sebe, ale i svých blízkých.

Tato metoda je navíc vhodná pouze pro rovné řezy. K vykrojení tvaru je stále potřeba nůž.

Jaký je problém s nůžkami??

Problémem je, že stříhání nůžkami poškozuje strukturu pěny na okrajích řezu. Okraje jsou zatlačeny a nelze je již narovnat do původní polohy. Nůžky se tedy nehodí ani pro rovný střih.

Nástroje pro řezání pěnového polyuretanu

Zde je návod, jak doma řezat pěnový polyuretan, abyste měli co nejhladší a nejplošší hrany a přiblížili se tomu, co získáte s výrobní frézou? Budete potřebovat následující nástroje a potřeby:

 • Polyuretanová pěna, kterou se chystáme řezat.
 • Polstrování polyuretanové pěny, které budeme řezat. Je jasné, že pokud ji položíme na linoleum nebo parkety v bytě, materiály se zničí, protože je všechny poškrábe čepel. Nejlepším způsobem, jak hrát s obložením, je použít překližku s kartonem, aby se hrot nože neotupil o pevnou překližku. Karton lze použít tak, že se rozbalí jakákoli kartonová krabice vhodné velikosti.
 • Je vhodné mít nůž stavebního typu. Říká se jim také řezačky linolea. Dodává se s klipem s odnímatelnými čepelemi, které lze v případě otupení vyměnit. Je lepší používat značkový evropský než čínský nůž, protože ocel „číňanů“ je nekvalitní a taková čepel se po prvním zapojení ztupí.
READ  Jak řezat hliníkový roh pod 45 stupňů

Pokyny k řezání

Pokud budete postupovat podle pokynů, pěnová guma se dokonale prořízne. A je to tady:

 • Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli řezat směs pěnové pryže na materiál, ale ne na linoleum nebo parkety, dali jsme ji nejprve na. Nejprve překližka, pak karton.
 • Položte na kus pěnové gumy, který chcete řezat. Ujistěte se, že linka pro ořez budoucího řezu je na podšívce.
 • Vezměte pravítko a podle zadaných rozměrů nakreslete čáru pro ořezávač, podél které bude proveden budoucí řez.
 • Odstranění pravítka. Pokud budeme řezat podél pravítka a přitiskneme ho, bude řez rovný, ale okraj bude stejně prohloubený jako u nůžek. Pokud se rozhodnete řezat podél pravítka, dbejte na to, abyste na pravítko nikdy netlačili.

Dobrá rada, jak řezat pěnovou gumu, abyste získali dokonalý okraj. Pokud máte pocit, že nůž začal při zapojování vytvářet zvláštní háčky, znamená to, že čepel je na některém místě ztupená a místo prořezávání začne trhat pěnu a vytvářet pás pěnových otřepů. V takovém případě byste měli nůž okamžitě vyměnit za nový. Nejlepší je to udělat bez čekání na to, až se to stane. Po pěti nebo šesti přejezdech vyměňte nůž. Později je lze znovu použít k jiným účelům, ale k řezání pěnové pryže jsou nepoužitelné. Jednoduchý řez pěnového kartonu nožem je názorně ukázán v tomto videu.

tvarového řezáku

Jak rovnoměrně řezat pěnu do zakřivených linií? Je stejný jako přímý řez. Jediné, co je třeba udělat, je zvětšit úhel nože směrem k sobě na maximum, jinak budou řezané části na okrajích trochu „šikmo“, jako byste drželi rovinu čepele nože ne kolmo k rovině pěnové gumy. Tady to máte. Nic složitého. Hlavní je mít trpělivost a značkový nůž a získáte tovární řezané hrany.

Jak řezat pěnovou pryž

Ahoj všichni, nedávno jsem se setkal s problémem, jak rovnoměrně a doma řezat pěnu. Za celou dobu svého truhlářského hobby jsem se ani jednou nesetkal s pěnovou gumou a pochopitelně obvykle pracuji se dřevem.

Jak řezat pěnovou pryž? A co je k tomu potřeba. První věc, která mě napadla, je to drahý stroj, který není reálné koupit, protože jsem kdysi řezal pěnovou gumu, ale dávno, a nemám nic dobrého.

V práci, v nedalekém obchodě dělat čalouněný nábytek, a jednou v době oběda jsem potkal chlapa na ulici, který to dělá. Při rozhovoru s ním jsem zjistil, že k řezání polyuretanové pěny používají nůž a nemají žádné drahé vybavení. Dali jsme se do řeči a on mi řekl, jak doma jemně řezat pěnu.

K řezání pěnového jádra budete potřebovat

 • Ostrý nůž, nejlépe nůž na krabice nebo linoleum
 • Zvýrazňovač nebo fix s jemným hrotem
 • Karton nebo něco jiného na základnu
 • Pěkné pravítko

Jak tedy řezat pěnovou pryž, nejprve pomocí fixu uděláme na pěně řezné čáry. Pokud se jedná o rovnou čáru, je lepší použít pravítko, pokud chcete řezat pod poloměrem, je lepší použít jakoukoli šablonu, přípravek nebo jiný nástroj k přesnému nakreslení poloměru.

Abyste mohli pěnu vyříznout, je třeba připravit základnu. Mnoho lidí doporučuje použít jako základ překližku nebo dřevotřísku. To bych vám nedoporučoval, protože při řezání pěnové gumy nožem se špička nože o překližku otupí. Proto vám doporučuji použít na základnu lepenku. Mimochodem, zapomněl jsem vám říct, k čemu je základna, základna slouží k ochraně podlahy nebo jiného podkladu, na kterém budete řezat pěnovou gumu, a jak jste pochopili, k ochraně špičky nože.

A poslední bod týkající se řezání pěny se týká samotného procesu řezání. K tomu potřebujete velmi ostrý nůž. Nemůžete použít kuchyňský nůž, protože jeho čepel je silnější. Proto doporučuji použít nůž na dopisy nebo nůžky, které se používají na řezání linolea. Je velmi důležité, aby ostří a hrot byly ostré, jinak nebudete moci řezat pěnu rovnoměrně.

Dobře a pak se pusťte do práce, přesně podél linie nože, nejlépe bez použití zarážky, protože zarážka bude vyvíjet tlak na pěnu, čímž v ní vytvoří zátěž a nůž nebude dobře řezat. Pokud máte pochybnosti o svých schopnostech, je lepší trénovat na jiném kusu pěnového polystyrenu, abyste obrobek nepoškodili.

A obecně se polyuretanová pěna obvykle řeže, aby se jimi potahoval čalouněný nábytek. Takže je dokonale ploché nelze provést, a nemůžete 100% snížit to všechno stejně. Na horní straně pěny bude ještě látka, která vyhladí všechny nerovnosti a chyby řezu.

Tady jsem, tento článek může být užitečné pro ty, kteří přemýšleli o tom, jak snížit pěnové gumy doma s rukama. Budu ráda, když se vyjádříte, řeknete mi, co si o tom myslíte, a pokud máte zkušenosti, podělte se o ně.

READ  Jak brousit kámen v domácích podmínkách

Nezřídka se lze setkat s radou, že pěnovou pryž je třeba řezat pomocí rozžhaveného nichromového drátu připojeného na 12 V a rozžhavené pájky.

Jak doma řezat plochou tlustou pěnovou gumu?

Nedoporučuje se však provádět ji doma, protože pěnová guma uvolňuje do ovzduší škodlivé látky, které jsou i v malých dávkách vysoce toxické a ovlivňují dýchací a nervový systém. Neohrožuje zdraví, zejména proto, že pěnový materiál lze řezat běžným nožem.

Označte pěnový díl fixem nebo fixem a udělejte si přitom malé značky. Pěnové tyčinky seřízněte pomocí pravítka (můžete použít rovnou hranu).

Pod čáru řezu položte kus desky, překližky, dřevotřísky nebo prostě těžkého kartonu. Tím se podlaha při řezání nepoškodí.

Polyuretanovou pěnu je vhodné řezat bez pravítka. Pevně a přesně jej veďte podél vyznačené linie. Držte nůž ve svislé poloze.

Pokud není pěna proříznuta až do konce, rozprostřete řez prsty a dalším řezem prořízněte pěnu až do konce.

Pokud se při řezu vytvoří rýha, znamená to, že se ostří otupilo. Odlomte špičku čepele nebo ji vyměňte za novou.

Zakřivené řezy provádějte naprosto stejným způsobem. Poté nařízněte pěnovou pryž podél čáry a dbejte na to, aby byl nůž svislý a ne nakřivo. Kvalita řezu nebude dokonalá, ale je vhodná, pokud potřebujete vyříznout polštářek pro čalouněný nábytek, který bude následně potažen látkou.

Předem navlhčená pěna se mnohem lépe stříhá nůžkami.

Jak řezat polyuretanovou pěnu?

Co se zdá být otázkou? You’ve got to cut it. S materiálem o tloušťce do 5 cm nejsou žádné problémy.

Jak rovnoměrně řezat silnou pěnu?

Jak ale udělat čistý řez na 10 cm nebo silnější pěnové gumě??

Na rozlehlých internetových fórech poradci aktivně navrhují poměrně odvážné způsoby. Například pomocí rozžhaveného wolframového nebo nichromového drátu. Řemeslníci navíc radí zahřívat připojením drátu k elektřině na 12 V. Říká se, že je třeba zvolit takovou teplotu, aby nedošlo k popálení, ale k řezání. Tady se zastavte! Obchod porolon-optom.Musíme vás upozornit, že tento způsob řezání pěnových materiálů, zejména v domácnosti, je nebezpečný pro vaše zdraví. Chemická reakce mezi zahřátým drátem a pěnou je doprovázena uvolňováním plynného fosgenu, který je pro člověka jedovatý. Při běžném kontaktu s ohněm by k tomu nedošlo, materiál není hořlavý a je šetrný k životnímu prostředí. Ale chemické pokusy samouků, kteří nepřečetli žádnou knihu o chemii, by neměly být příkladem k následování.

Instalace obložení

To je naše sada pro nastupování do doku. Ořezal jsem pěnu, odstranil lepicí pásku. Nyní se chystám vložit podšívku. Ale já ho sem položím pod úhlem 45 stupňů.

Obecně se teleskopické obrysy kladou takto, zde seříznuté v pravém úhlu. A nahoře je hotovost takto.

Protože však tyto dveře mají obložení již takto namontované. Musíme se tedy věnovat i této stránce. Jak označit. Tak to vezmu a dám sem tu půlku značky s nožem. Třeba takto. To je vše, stříhám tady a tady.

Nejdřív jsem dal ten horní. Pak jsem také dal vertikální, jako je tento s přesahem. A já to takhle napíšu a označím. Takto to například vypadá. A já ji prostě vložím.

Označím to takto. Tady to je, trochu to vidíte. A já jsem to všechno odřízl. Nejprve je samozřejmě nutné odlepit spodní část a pak jsem na tento okraj nanesla tekuté hřebíky. Přímo tady. Na tomto okraji silnice, takto.

Tudy, tudy a všude kolem. A já ji plácnu. Protože když zalepíte celou drážku. Všude se zaplní lepidlem a bude téměř nemožné ho odstranit. Už tak je to těsné a stačí to jen trochu opravit. Lepidlo můžete použít zde. Přímo na zdi je několik teček. To by mělo stačit.

A pak jsem ho vložil. Můžete mezi ně vložit malý kousek.

Takhle jsme skončili. Takový koutek tam je.

Tužkou ji můžete přetřít, aby nebyl vidět šev. Nebude mít příliš mnoho plynu. A pak je to takhle. Je pěkný a čistý. Ukážu vám, jak se to dělá. Nůž mám takhle.

Vše:. Je zde značka. Nyní vezmeme značku takto. Nůž držíme v pravém úhlu a nosíme ho. To je vše, nyní musíme řezat diagonálně. To je ono, bude to čelit. Ale tady je to kvůli drážce křivé. Prostě jsem sem položil kus dřeva o tloušťce této vzdálenosti.

Dávám ho sem a jde rovnou. A já ho vyprovodil.

Výsledkem je toto. Zde je výplň. Černá, špatně viditelná, no, nic. Ukážu vám to zblízka.

Je těsný, rovný, bez mezer. Tenhle uzel je přímo tady. To je vše, dveře jsou připravené.

Všechna práva k videu jsou vyhrazena: Roman Zajcev

Vnitřní dveřní zárubně si můžete namontovat sami. Potřebné materiály jsou levné a nástroje najdete i u začínajícího řemeslníka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS