Jak řezat 12 voltové pásky LED

Doporučení Jak správně snížit LED pásku: více než 10 tipů

Aby bylo možné zjistit, proč LED páskové ohřívá, je nutné zvážit podmínky pro jeho provoz, způsob připojení a další faktory expozice. Nejdříve musíte studovat podrobnosti o pasu a zjistit pracovní teplotu výrobku. Existují LED diody, které se během provozu teplé až 100 ° a více, je normální a je znakem návrhu. Takové prvky jsou však zřídka instalovány na LED pásek. Zpravidla jsou určeny pro provoz v obtížných podmínkách, kdy přebytečné teplo se rozptýlí do chladného okolního prostoru. Existují další faktory, které by měly být řečeno.

Kvalitní

Počet LED stuhy na trhu je obrovský. Neustále se objevují nové výrobce, průmyslové obři nejsou zaostávány. Čím slavnější a populárnější značka, tím větší padělky ze zemí jihovýchodní Asie. Neodpovídají deklarovaným parametrům téměř všechny položky a hlavním důsledkem toho je nadměrné vytápění. Můžete se vyhnout takovým chybám, pokud neváháte požádat prodávajícího nezbytné certifikáty.

Přetížení

Mnoho uživatelů získá levné výrobky z neznámých výrobců. Takové produkty zřídka odpovídají parametrům deklarovaným na obalu. Zejména většina těchto pásek je příliš přeceňovaná. To se provádí za účelem použití menšího množství LED prvků a získat stejný jas jako normální produkty. Při napájení se LED diody začnou dostat příliš vysoké napětí, jehož důsledkem se překrývá. Jednoduše řečeno, extra napětí se změní na teplo. Řešení problému bude buď instalace dalších prvků, nebo použití dolního odporu.

jiný

LED páska je často vyhřívána z jiných důvodů:

  • Někdy příčinou přehřátí se stává použití hermetických LED pásek s mírou ochrany IP67 v teplých obytných prostorách. Prvky jsou uvnitř silikonové trubice, která neumožňuje přebytečný tepelný výkon ven. Zdá se, že účinek termosky se LED diody zahřívají a začínají degradovat v zesílení.
  • Důvodem přebytečného vytápění se často stává příliš těsnou instalací. Páska je připojena tak, že velký počet prvků je zaměřeno na jednom místě. zabalené na trubku, položené pásy a t.P. Rozptýlení tepla v takových podmínkách je bráněn a páska začne přehřát.
  • Nejen páska přehřátí, ale také napájení (řidič). To se děje v nepřítomnosti nějakého zdrojového napájení. V průběhu času se jeho vlastnosti sníží, začíná pracovat s přetížením a teplým. Řešení problému bude náhrada ovladače za výkonnější zařízení.
READ  Mini vrták pro tištěné desky s vlastními rukama

Jak odříznout LED pásku 12V?

LED stuhy, jako ostatní LED zařízení, mají elektrický obvod. Světelné osvětlení nízkonapěťů se zároveň liší od vysokého napětí. Flexibilní a elastická páska 12V se skládá ze samostatných segmentů. Každý z nich je 3 LED diody s řadou odporu. R1-R3. Můžete se ujistit, že můžete odstranit ochranný lepkavý film z pásky a připojit jej k světlu.

Napětí je rozděleno mezi segmenty podél podsvícení.

Tenký povlak umožňuje pásku rozřezat do samostatných oblastí šablonovým nožem nebo nůžkami. Současně by měl být krok oddělení segmentů 3 LED. Pokud to rozbijete, část podsvícení nebude fungovat.

Místo pro snížení většiny výrobců je označen tečkovanými čarami.

Otázka:

Mám 220V stuhu s počtem LED diod 60 na metr. Pokud se vzdám polovice, bude to fungovat? Díky předem.

Na webu jsme zde našli takové video, s pomocí toho můžete pochopit, jak to udělat správně. Všimněte si, že je třeba snížit pouze každá tři dioda. Například, pokud jste prořízli jeden, pak všichni ostatní v řetězci okamžitě zhasne. Pouze některé stuhy mohou být řezány a přes jedním, to vše závisí na modifikaci, takže to považujte.

Poznámka! Páska stojí za rozdělení pouze v off stavu, jinak riskujete volání zkratu ve svém domě, a to nestojí za to, takže buďte opatrní.

Také se podívejte na toto video, tady mluvíme o dalším pásu karet. Všechny tipy mohou být nazývány rozumné, takže jim neváhejte důvěřovat.

Rozhodli jsme se ukázat, jak může umístění LED pásek vypadat v závislosti na výrobci:

Blok: 3/4 | Počet znaků: 834

Jak správně odříznout?

Hlavní věcí je pamatovat, že je vhodné snížit pásku výhradně přes tři LED. V tomto případě se tato vzdálenost pohybuje od 5 do 10 cm, to vše závisí na typu pásky sám. Aby nebylo kazit pásku a odříznout nejvíce správně, je nutné použít pouze ostré nůžky. Nůžky by měly být prováděny výhradně linkou dostupnou na stuze. V jiném případě budete přístroj zkazit.

READ  Jak vyříznout otvor v napínacím stropě

Bez ohledu na typ pásky ve struktuře jsou segmenty, které zahrnují tři LED diody. Všechny tyto prvky jsou ve svých kompozičních rezistorech, z nichž počet přímo závisí na tom, kolik krystalů v LED.

Například LED SMD 3528 má v kompozici jeden krystal. Jeden odpor tak bude dost každé individuální sekce. Podle standardu má každý jednotlivý prvek tři nezávislé LED diody. Takové prvky jsou schopny individuálně připojit k odporu. Je důležité vědět, že kontaktní podložky mohou být v různých množstvích od dvou až pěti nebo šesti. V tomto případě budou dvě dráty dostačující pro pozitivní potraviny, ale někteří odborníci připojují baterii každé LED.

Shrnutí

Jak vidíte, vlastnit určité znalosti zavazadel, snížit LED stuhou není obtížná. Pro zvýraznění doma je vhodné aplikovat LED-podsvícení s napětím 12 voltů. Nezpůsobují potíže při instalaci a bezpečnějších, na rozdíl od vysokého napětí.

220V. pak je to nezbytné, přirozeně, zařízení, které otočí napájecí napětí na konstantní napětí 12 voltů (pro některé typy pásek. 24 voltů) a poskytuje požadovaný proud. taková zařízení, speciálně pro napájení LED stuhy, prodávané. Můžete připojit jednotlivé páskové kusy na stejný napájecí zdroj paralelně. pokud pouze celkový proud nepřekročí přípustné pro vaši bp. V zemi se veškeré osvětlení lepí na stropu s LED stuhou z baterií o 12 voltů. elektřina k rezidenčním prostorům není uvedena na druhu více. Přirozeně jsou obě spínače instalovány pro pohodlí.

12 Voltaic řezání 3 LED 24 Voltaic Cut 6 LED

LED poplatky jsou vyrobeny ze segmentů, které mohou být použity jako nezávislé světelné zdroje. Je-li připojen, je důležité vědět, jak odříznout LED pásku, pokud není veškerý produkt vhodný ve velikosti umístění instalace. Chcete-li to udělat, na desce nejčastěji existují značky, délka segmentů závisí na modelu. Vyřízněte zdroj s požadovanou délkou nůžkami nebo ostrým nožem.

Jak řezat LED pásku

Nyní o tom, jak správně snížit LED pásky různých napětí a druhů.

READ  Jak řezat stropní sokl při 45

12 voltů

Na LED závitem napětí 12 V mezi každou skupinou 3 žárovek označuje řeznou linku.

Zde je jasně viditelný prostor pro řezání každých 3 LED.

řezat, pásky

Taková páska má tenký povlak, který vám umožní použít obvyklé šablonové nůž nebo nůžky. Hlavní věc je přesnost v práci. Páska je řezána striktně na tečkovaných čarách, jinak některé diody selhávají, a takové světelné zařízení zůstane jen vyhodit.

Jak odříznout barvu (RGB) LED páska?

Proces separačního procesu RGB je poněkud odlišný. Zařízení je také rozděleno do částí, ale každý z částí má několik míst typu kontaktu.

řezat, pásky

S tímto stavem je nesmírně důležité, aby barevný kanál, který byl odříznut, připojen s místem stejného jména, takže barva, která je koncipována. Každá barva má své vlastní přímé parametry, s jejichž porušením může dojít extrémně negativní následky.

Shrnutí

Jak vidíte, vlastnit určité znalosti zavazadel, snížit LED stuhou není obtížná. Pro zvýraznění doma je vhodné aplikovat LED-podsvícení s napětím 12 voltů. Nezpůsobují potíže při instalaci a bezpečnějších, na rozdíl od vysokého napětí.

Pokud je to nutné, prodloužte nebo zkrátí LED páska vyžaduje řezání bloků schopných provádět roli jednotlivých světelných zdrojů.

Problémy mohou nastat, pokud nejsou žádné známky ve formě přerušovaných čar a nůžek. Pokud nejsou a na zadní straně, musíte navigovat šířku pásma umístěné podél okrajů stuhy.

Silikon je vhodnější řez nůž, deska. ostré nůžky.

řezat, pásky

Domů Masters Instalovat LED stuhy různými způsoby. Pokud máte zkušenosti s oddělením LED pásky, sdílejte jej v komentářích.

LED pro výběr LED svítilny správně na typu a cíli

LED diody získávají bílé světlo světelného světla

řezat, pásky

Blok: 7/7 | Počet znaků: 833

Počet bloků: 13 | Celkový počet znaků: 15583 Rozsah použitých dárců: 3Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS