Jak řezat bagety na rozích stropu

Jak snížit strop sokl: Práce pomocí stehu nebo bez nástroje

Všechna oprava vyžaduje pozornost k sebemenším detailům. Jak kvalitativně je provedena dokončovací úprava, pohled na místnost a její celkové vnímání závisí. Ve větším rozsahu patří do stropů, které jsou ve většině případů nedokonalé, takže se skrývá všechny nedokonalosti (jejich stěn), mnozí majitelé používají stropní sokty, které přicházejí do místností úplnost. Если монтаж багетов на прямых участках особых сложностей не вызывает, то стыки элементов в углах требуют максимальной аккуратности. Поэтому многих хозяев, планирующих, или уже начавших ремонт, интересует, как резать потолочный плинтус, какие инструменты для этого этапа работ можно использовать.

Ответ на вопрос о том, как резать потолочный плинтус, зависит от того, из какого материала он сделан. Нарезка отличается, так как багеты имеют разную плотность. Поэтому первым делом нужно рассмотреть самые популярные материалы, а заодно и особенности их разрезания.

Styrenofoam

Такие изделия имеют самую низкую цену, потому что материал очень неустойчив к механическим воздействиям. Пенопласт легко поцарапать, повредить при случайном ударе. Плюсы — минимальный вес, упрощающий приклеивание, простота обработки, возможность покрасить в любой цвет.

Tento pěnový materiál se skládá z malých zrn, které jsou snadno odděleny od sebe. Jsou však hlavní nevýhodou takových baget. Pro ně je potřeba velmi ostrý nástroj. V opačném případě může být sokl ochlazen, takže bude oddáváno pro montáž. To platí pro roh, tak i nedávné.

Polystyrenová pěna

Tento žadatel je dražší, ale od prvního kandidáta není příliš odlišný, protože je to „relativní“ pěny: je vyroben z pěnového polystyrenu. Tento materiál také sestává z malých bublinek-granulí, ale sousedí se k sobě, je již hustší. Ale polystyrenová pěna nebude trpět příliš akutními čepelí, bude také rk. Proto musí být mistr připraven méně akutní nástroj.

Hlavní výhodou pěny a polystyrenu. jejich měkkost, která se vyhýbá vzhled mezer, pevně přitlačte obrobek navzájem a do rohů.

Extrudovaná expandovaná polystyrenová pěna

EPPS je vyroben ze stejných surovin jako obvyklé polystyrenové pěny, ale v tomto případě použijte další, dokonalou technologii. Obvyklý PPP se provádí pomocí páry, která prochází mikrogranulemi.

Pro získání extrudované polystyrenové pěny se částice smísí při vysokých teplotách a stejném tlaku a pak pěnící činidlo přidat do surovin. Velikost granulí v tomto materiálu je mnohem menší (maximálně 0,2 mm), v důsledku toho, že se otrví méně a trvanlivější. Velmi ostrý nástroj pro jeho řezání není nutný, ale hloupost špičkové hrany není také vítána.

Polyvinyl chlorid

Plastový sokl (PVC). jiný druh stropu. Obvykle jsou získány k dokončení koupelen. Pokud uvažujeme o tématu „Jak řezat strop sokl“, pak v tomto případě jsou výjimky, protože používají speciální, hotové rohy pro jejich dokování.

Obecně platí, že tato bageta lze řezat papírový nůž, s kovovým nebo ostrým kuchyňským nástrojem. Vzhledem k tomu, že produkty PVC neobnovují formulář v důsledku nedostatku pružnosti, nejsou doporučeny být silně lisovány při řezání.

Polyuretan

To je další zástupce polymerních produktů. Vyznačuje se vysokou hustotou a nedostatkem nevýhody předchozích konkurentů. Je snadné jej řešit, takže nástroj musí být ostrý, ale neuvádí maximální požadavky na ostření. Polyuretanové sokty se nerozpadají, ne deformovat, se cti nést téměř jakýkoliv tlak.

Dřevo

Tento tradiční materiál je vyříznut pomocí obvyklých truhlářských nástrojů: například pubescoml, manuální nebo elektrický. Rezervní místa jsou zpracována s emárním papírem nebo souborem. Vzhledem k tomu, že tyto výrobky jsou dražší než jiné soklové, přesnost potřebná při práci. Můžete snadno udělat vážnou chybu, ale nebude možné ji opravit. Důsledek nedbalosti bude nákup nové bagety.

Ideální nástroj pro řezání dřevěných polotovarů bude elektrický obchodník. Největší mínus je to vysoká cena, zejména vysoce kvalitní modely. Na druhou stranu mají kupující možnost najít levný nástroj, který bude hoden vyrovnat se s prací.

Metody řezání rohů bagety

Problém řezání úhlového připojení dekorativního oka spočívá v obtížích snižovat správně pod úhlem 90 nebo 45 stupňů, ale ve skutečnosti, že úhly křivek místností a nemají 90 °. Proto je nutné přesvědčit, zavřít trhliny s tmelem, tekutými nehty, silikonem nebo ručně odříznutím.

READ  Jak řezat bochník na kulatém stole

Použití dekorativních rohů

Nejjednodušší, ale také nejdražší cestě k plodinové římsy pro strop. použití dekorativních vložek. Takový způsob, protože musíte koupit další prvky.

Tato možnost však má některé výhody:

Dekorativní vložky pro stropní sokty (včetně flexibilního) v jejich určení jsou rozděleny do:

Fotografie produktů navržených pro dokování stropní prkna bagety

Pochopit, jak snížit úhel podstavce tak, aby takový způsob není obtížný. V tomto případě je stropní římsa odříznuta přísně pod úhlem 90 °. A jak můžete pochopit z níže uvedené fotografie, třpytí se lepené k dříve lepenému rohu.

Nejjednodušší volba pro zdobení úhlu pomocí úhlového připojení pro stropní karikatury

Řezání úhlu stropního soklu pomocí stuby

Hlavním nástrojem pro řezání stropu okapu v úhlu je stub. Jeho design je jednoduchý, jedná se o zvláštní podnos dřeva, kovu nebo plastu se speciálními drážkami, které vedou hacksaw čepel v určitém úhlu.

Standardní nástroj lze řezat produkt v úhlech 45, 60, 90 stupňů. Při řezání krikatik stropu se používá hlavně ořezávání 45 a 90 stupňů.

Fotografie nástrojů, se kterými se řezání stropních bagetů stává jednoduchým a snadným

Začněte s vnitřními rohy. Chcete-li pochopit, jak odříznout správný úhel stropního soklu, spustit, připojit jej do vnitřního rohu místnosti a vizuálně definovat sušičku pro řezací trimr. Všimněte si, že dno, okraj, který je připojen ke stěně, zůstává vždy déle.

Dále položte římsu do naší tesařství tak, aby okraj, který bude připojen ke stropu, bylo. Vystavuji ho pod úhlem, který potřebujeme, v tomto případě 45 °, opravit a odříznout zbytečnou část s hladkými pohyby.

Tímto způsobem získáme správný řez stropní římsy pro vnitřní roh.

Použití recepcí zobrazených na fotografii, nikdy nebudete chybou při řezání činek

Poznámka! Pokud se stanete tváří v rohu, můžete ji rozdělit na pravé straně a vlevo. Takže správný vnitřní roh je odříznut zleva doprava, vlevo, naopak, vpravo doleva.

Rada! Při řezání neumožňují extra tlakové nebo ostré pohyby. To může poškodit okraj řezu.

Chcete-li vyříznout venkovní, měli byste provést stejné akce, pouze směr řezání bude odlišný. Při řezání je třeba vzít v úvahu, že na rozdíl od vnitřního, ve vnějším rohu by měl zůstat hranou, které lepí ke stropu. Таким образом, для правой стороны режим из права – налево, а для левой – слева направо.

Poznámka! Щель от неправильной обрезки потолочных карнизов на внутреннем углу можно с легкостью заделать, и заделать так, что видно такого дефекта не будет. С наружным углом допускать такие оплошности нельзя, так как такой дефект практически нельзя исправить. Если наружный угол не имеет 90°, тогда, первым делом, обрежьте багеты в стусле, а после этого подгоните их непосредственно на месте с помощью ножа по гипсокартону.

Как сделать правильный срез без стусла

Итак, мы разобрались, как отрезать угол на потолочном плинтусе используя стусло. Но что же делать если под рукой не нашлось такого инструмента, а приобретать его для того чтобы поклеить багет в одной комнате неохота? Выход есть…

Рассмотрим, как правильно отрезать угол плинтуса без использования направляющего инструмента.

Chcete-li to provést, aplikujeme stropní tapeler v rohu a kovárovou tužkou na stropu na značce řady. Je nutné to udělat na obou stranách, vlevo a vpravo. V důsledku toho se strop zobrazí v křižovatce dvou řádků.

Označení stropní kartel pro další ořezávání bez pomoci STUSLA

Průsečík je přenesen do kartelu. Poté je dáme na rovný povrch, stejně jako ve stuzu, a odříznout zbytečnou část. Prut z kartelu, udržujte v úvahu pravidla, která se používají při řezání stropních činek v truhlářství.

Kondiční stropní římsa ďábely Stusu

Stejným způsobem můžete snížit a předčit. Pouze kreslit řádky již na zdi. Takže jsme si přišli, jak řezat úhel na soklu bez použití STUSL.

Poznámka! Chcete-li správně provádět krikatik stropu bez použití peště, je velmi důležité, aby se nemýlilo značení, a odříznout zbytečnou část výrobku přísně vertikálně. Pokud nedodržíte tato pravidla, můžete vytvořit velkou mezeru při řezání stropních bagetů v rohu. Rada! Пользуйтесь этим методом только при вырезании углов на потолочных плинтусах из пенопласта и полиуретана. При использовании его на деревянных или пластиковых багетах существует великая вероятность испортить изделие.

Какие инструменты понадобятся?

Для потолочного плинтуса могут пригодиться следующие инструменты в зависимости от выбранного способа работы:

 • Пила по дереву. Пригодится для работы с деревянными потолочными плинтусами.
 • Полотно по металлу. Подойдет для остальных типов плинтуса (из пенопласта, пластиковые и т. D.).
 • Стусло. Инструмент представляет собой желоб, который имеет форму перевернутой П, где под углами 45° и 90° намечаются линии для пропила.
 • Электрическая торцовочная пила. Можно использовать вместо стусла, помогает достичь высокой точности срезов.
 • Elektrolovik. Легок в управлении, при помощи него можно качественно и правильно зарезать угол без заусенцев.
 • Papírnictví nebo stavební nůž. Vhodné pro sokly z pěny, je důležité, aby měl vynikající řezací čepel, a proto by měl být dobře naostřený.
READ  Jak řezat hliníkový roh pod 45 stupňů

Jak lepidlo stropní sokl na různých površích

Lepidlo Stropní sokl je poměrně jednoduchý, vše závisí na materiálu stropu a stěnách.

Stropní strop

Dnes, mnoho pro dokončení zvolte strie stropy, takže se zajímají o to, jak řezat úhel a lepidlo stropního soklu, aby nedošlo k poškození materiálu. Pro stropní stropy stojí za to výběru lehkých a úzkých baget. Jedná se o pěnovou pěnu nebo polystyren. Můžete také zvážit plastové nebo polyuretanové možnosti.

řezat, bagety, rozích, stropu

Tak, že lepidlo nenásilo protahovací materiál, musíte použít lepidlo k této části bagety, která je upevněna ke stěně, a ne ke stropu.

Lepidlo stojí za to nakupovat s nejspolehlivější fixací, která rychle schne. Ale s jakýmikom složením musíte pečlivě pracovat, tak, aby nenechal hadřík. Pokud je bageta velká nebo vyrobená ze dřeva, bude nutné dodatečně bezpečné kotvy nebo hmoždinky.

Před zdobením zdi se stropním soklem musíte zkontrolovat, jak spolehlivě lepené tapety. Na těchto místech, kde se vykopali sami, musí být opraveny s PVA vložkou nebo tapetou, a pak nechat dokončit sušení po dobu 1-2 dnů. Na zapuštěné tapety, třpytivé sokly nemohou, jinak zmizí spolu s tapetou.

Stropní sokty jsou sáňky k lepení s dobrou fixací, a tak, aby nebyly rozmazat s tapetou lepící make-up, pre-značka na celé šířce prkno. A pod řádky jsou nalepeny mastnou páskou, která je pak snadno odstranit.

Plasterton

Sok stropní lepidlo na sádrokartonu je velmi snadné, protože takový materiál má hladký povrch. Jediné potíže mohou vzniknout na křižovatkách, ve kterých tmel pod vlivem lepidla mohou dát kape. Takový problém je snadno ovladatelný, jednoduše vypněte emery.

Sádrokartonová deska snižuje prostor, ale pokud si přejete soklů na strop s širokou tváří, pak se místnost vizuálně zdá být více.

Omítka

Před lepením podstavce na zdi s takovou úpravou je důležité zkontrolovat jejich rovnoměrnost. Pokud jsou vady, musí být uvíznuta nebo vyšívána s tmelem. Skrýt nesrovnalosti mohou být také skryté pomocí speciálního měkkého soklu.

Pokud jsou vady významné, pak musí být stěny zarovnány, vložte základní nátěr a čisté.

Výběr nástrojů pro řezání soklů

K správně a pečlivě odřízněte stropní sokl, musíte použít příslušný nástroj pro řezání. Je vybrána v závislosti na materiálu, ze kterého se provádí karetáry:

  Styrenofoam. Liší se nízkou pevností a je poměrně levný, a proto se pěnové modely stávají stále populárnějšími. Jejich pevnost neovlivňuje zejména provozní vlastnosti, protože stropní sokl není podroben mechanickému zatížení. Pro řezání vyhovuje obvyklému šabloně.

Může být zakoupen ve stavebním obchodě nebo to udělat sami o těchto pokynech:

  Tři šoky 5015 cm sevřete dlouhý okraj ve formě trilaterálního, obdélníkového boxu. Poznámka, 90 stupňů by mělo být respektováno mezi bočními tyčemi a příčnou deskou.

Chcete-li pracovat s tímto domácím zařízením to bylo vhodné a bezpečné, prkno před upínáním, musíte dobře zastavit.

Stropní podstavec stříkající

Stěny v místnosti nejsou vždy hladké, mohou být mezi sebou vůbec o 90 °. Stejně jako v tomto případě strop sokl? Můžete použít jednoduchý značení na stropě.

 • Vyjmout sokl pod úhlem 90 °, připojte jej ke stropu, spočívajícímu v úhlu zdi.
 • Strávit na povrchu stropní krajky pro zastřihovač s tužkou přes prkno. Opakujte postup s druhým soklem.
 • V místě, kde se vedení zkřížily, musíte krabici snížit. Sušička pro zastřihovač by měl jít do té části prkna, která spočívala ve zdi.

Pokud není žádný pahýl, můžete úhel měřit ručně

Při řezání podstavce stropu se uvědomte, že vnitřní roh se měří přímo z úhlu a venkovní bude na starosti místnost. Proto je lepší začít s ořezáváním vnitřní, a pak se přesunout do vnějšího rohu. Po sborových obou spárách tvořených retaliatorárním prkenem musíte lepit.

Slinth Technologie řezání stropů

V tomto článku se podíváme na hlavní způsoby, jak snížit sokl na stropě tak, aby hotový výsledek vypadal co nejpřesněji. Abychom pochopili, jak správně snížit, budeme řešit skutečnost, že představují stropní sokl a ze kterého materiálu jsou vyrobeny.

Materiály

Stropní karikatury jsou následující typy:

  , Ale nejdostupnější materiál, který je stále populárnější. Nedostatečná pevnost v tomto případě není nevýhodou, protože sokl je mimo oblast nařízení REACH a nepodléhá mechanickému zatížení Je to také levný povrchový materiál, ale s větší hustotou než pěnou. Proto, při řezání takových produktů, musíte učinit výraznější úsilí. Navzdory složitosti zpracování je materiál vyříznut do ostrého nože.

 • Strom je nejsložitějším materiálem ve zpracování. Chcete-li nainstalovat dřevěný sokl, je vhodné použít hacksaw.

Strukturálně stropní sokl je podobnost dekorativního štuku. Tento prvek se objeví na prodeji pod různými názvy, například kartelem a bagetami. Bez ohledu na výběr výrobních materiálů je strop soklem vynikajícím řešením pro výzdobu interiérových místností. Tento konstrukční prvek je namontován na jednom z nejchážnějších oblastí povrchu stěn a stropu. na křižovatce.

READ  Nástavec úhlové brusky na řezání betonu

Pokud víte, jak oříznout stropní sokl v rozích, můžete provádět esteticky atraktivní design interiéru, i když existují malé reliéfy na povrchu stěn. Kromě toho, použitím přikrývky, můžete skrýt chyby provedené při instalaci zavěšeného stropu, při lepení tapetu nebo při malování stěn.

Než začnete instalovat, musíte se rozhodnout o tom, jak řezat stropní sokty. Hlavní složitost je snížení požadovaného úhlu při řezání. Koneckonců, pouze v tomto případě, dva soklové spadají na přilehlé dvě stěny a strop bez viditelných mezer.

Tip: Pokud při instalaci karikatur v důsledku nedostatku zkušeností, byly vytvořeny mezery, je možné je uzavřít pomocí pytlého lepidla, silikonových nebo bílých tmelů s podobnou konzistencí.

Řezací úhly na dvou sousedních peller

Takže zjistíme, jak snížit rohy stropního soklu. Existuje několik stejně účinných způsobů: řezání s hloupým a bez něj.

STUSLO je plastové, dřevěné nebo kovové zařízení, působící jako šablona, ​​vedoucí pila nebo nůž pod požadovaným úhlem.

Řezání s hloupým umožňuje dosáhnout maximální přesnosti zpracovaného konce.

Jak snížit stropní sokl v rozích s pomocí STUSL

Zpracování dílů bez šablony je možné, ale pouze pokud máte dostatečnou dovednost, zejména přesný oční metr a vím, jak úhel rozřezaný strop sokl. Pokud jsme se rozhodli zdobit rovný roh tradičního pro většinu soukromých a bytových domů, pak konce obou polotovarů jsou řezány pod úhlem 45 stupňů, takže v případě vyrovnání dvou částí bylo vytvořeno husté spojení bez viditelné mezery.

řezat, bagety, rozích, stropu

Tip: Před řezným podstavcem, zkuste udělat několik řezů na zkušební bar.

Řezali jsme ve stubu

 • Vzali jsme do rukou pahýlku, který vypadá jako podnos hliníku, plastu nebo dřeva. Bez ohledu na to, co je toto tesařské zařízení vyrobeno, je nutné jej použít velmi pečlivě. V případě nezkušené manipulace na hloupém, můžete nechat vinu nebo vyhodit řezný nástroj.

Na bočních stěnách nástroje můžeme vidět mezery umístěné pod požadovaným úhlem. Klauzule vedou plátno řezného nástroje pod požadovaný úhel k podélné ose zásobníku.

 • Nainstalujte plinth bar v hloupé v této poloze, ve které bude umístěno na stropě. Opravit část v hloupém s osadem na stranu, která následně křičí ke stropu těsně přiléhající k boční stěně podnosu.
 • Vložte řezný nástroj a nakrájejte na požadovanou vůli. Pro pěnový a expandovaný polystyren. kovový nůž se používá nebo ostrý nůž s dlouhým a ne-lněným lopatkou. Pro dřevěné soklové používaly hacksaw s většími zuby.
 • Po vyříznutí jedné části, pokračujeme v konce sousedního soklu a aplikujte na stěnu ve zkušebním pořadí. Pokud jsou malé mezery přítomny na pěnových výrobcích (ne více než 2 mm), narovnejte konec ostrým nožem. Pokud je mezera patrný na místě přilehlých dřevěných soklů, zapadáme oba konce pomocí brusného papíru, lepené na dřevěný bar.

Pokud jste se naučili, jak řezat strop sokl, bude snadné pochopit, že se jedná o nekomplikovaný proces. Ale vyhnout se nadměrné úsilí při zpracování konců karikatur. Skutečnost je, že s mechanickým dopadem na pěnu nebo polystyrenové pěny, můžete výrazně deformovat dekorativní prvek. Polyfoam se snadno rozpadne, zatímco polystyren spí. Mimochodem, dokonce i dřevěné dekorační prvky s imperativem a spěšnou řezací crack a Split.

Řez bez stusla

To se může ukázat, takže stehouch není v ruce, a jak snížit stropní sokl v rohách v tomto případě? Existují tři způsoby, které dosáhnete nejlepších výsledků.

Dobré oko a malá trpělivost a vynikající výsledek!

Jak zkrátit sokl stropu správně. Důležité malé věci

Opatření potřebná pro snížení soklu na stropě by měla být provedena zvláštním způsobem. Chcete-li zjistit a označit vnitřní roh, musí být délka měřena od samotného rohu. Pro značku vnějšího úhlu je nutně zohledněno, že nasazení soklu provede vzdálenost, která se rovná jeho šířce.

Prkna soklů nejsou žádoucí, aby upevnily přesné umístění své přesné lokality a odříznuto soklový sokl. Pouze po ideální konvergenci v rohu obou obnovovacích lamel, můžete začít instalaci a upevnění. Pokud se práce provádí s polyuretanovými nebo dřevěnými sbory, defekty a nedostatky mohou být upevněny s pilou nebo souborem. Pro přizpůsobení produktu z pěny, měli byste armou akutní nůž.

Pokud po zlepšování soklů je dokonce malá mezera, nespěchejte, abyste se rozrušili. je snadné je zavřít obvyklým tmelem. Oříznutí přesně a pečlivě stropní sokl není tak obtížný. Ale koupit alespoň malou dovednost, předběžný pokus o praktikování malých polotovarů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS