Jak řezat desku pod úhlem 30 stupňů

Úhel spojení, triky pro husté připojení

Řez dokonalý kout připojení pomocí tupého plátna je nemožné. Před zahájením prací zkontrolujte čepel na ostrosti, může být řezat úhel 45 stupňů na malém kusu dubu nebo jiného hustého dřeva. Pokud se čepel přesně snižuje s mírným tlakem a ponechává čisté, téměř brilantní segment bez zvedání, je to poměrně akutní plátno. Pro kvalitu

řez, čepel by měla mít minimálně 40 zubů s vítězi.

řezat, desku, úhlem, stupňů

Bezpečnostní

Tabulka Disková pila. jeden z nejnebezpečnějších nástrojů v dílně. Otočení rychlostí více než 4000 otáček za minutu s akutními zuby, jehož číslo, který dosahuje 112, může přímo nebo nepřímo způsobit nehodu. Přímo, když jsou prsty v bezprostřední blízkosti disku; nepřímo, když je obrobek svírán nebo vyhozen proudem stromu ořezávání.

Ochrana proti takovým nebezpečným situacím slouží štěrbinovým klínem a ochranný kryt, který je součástí každé desktopové pily. Některé diskové pily jsou navíc vybaveny bezpečnostní spojkou, která chrání stroj a pracovat s ním v případě náhlého blokování, které padlo.

Slidný klín, který se nachází za pily a na jedné z ose, chrání před částí části dílů do štěrbiny. Vzdálenost od klínu na disk by měla být malá pro zajištění optimální otevřenosti mezery.

Ochranné pouzdro

Pouzdro je umístěno nad pilou. Je-li zádi k tomu, detaily krytu jsou jen mírně zvednuty a po jeho průchodu opět padá na stůl. Pravděpodobnost náhodného kolize prstů s řezacím diskem je tedy eliminována.

Na fotografii vpravo, žádné bydlení. To je však provedeno pro jasnost ukázat, jak používat toto nebo toto zařízení, stejně jako pila v procesu práce. Samozřejmě, příslušenství se používají v pouzdře.

Ochranný kryt umožňuje držet ruce v bezpečné vzdálenosti od pilového disku; Slidný klín zabraňuje svírání detailu.

Čím lépe produkovat řez?

Kruhová pila

Toto je nejpohodlnější nástroj pro řezací desky. Ve srovnání s některými dalšími elektrickými nástroji má větší výkon. Ale stojí za to si pamatovat, že oběžné pily se liší v charakteristikách a aplikačním prostoru.

Před nákupem viděl, rozhodněte se, jaké účely jej použijete. Hlavním použitím kruhových pily je řezací nebo řezací desky.

Při výběru pila musíte vzít v úvahu hloubku pily. V prodeji jsou pily kotouče s hloubkou řezání od 30 do 130 mm. Musíte vědět, co silné desky budete řezat, a na základě toho dávají přednost určité pily.

Je také zodpovědný za blížící se disk vybrání vaší kruhové pily. Pokud potřebujete udělat elegantní řez, měli byste zvolit pilový kotouč s vyšší frekvencí zubů. Pokud jsou zuby na disku zřídka umístěny, pak bude práce rychlejší, ale mnohem více. Je důležité, že když viděl kotoučová pila, jsou sekce hladké a téměř bez čipů. Více o tom to řekl v mé knize. Podrobněji o tom v sekci „Knihy“.

Chcete-li začít pracovat s diskovou pilou, nastavte hloubku řezání stejné tloušťky vaší desky. Kvůli tomu můžete udělat nejkrásnější co nejkrásnější na téměř jakémkoliv povrchu, aniž by odcházely stopy.

Ale stojí za to si vzpomenout, že pokud uděláte řez pod 90 stupňů, bude hloubka řezu jeden, a pro řez při 45 stupňů, hloubka řezu bude mnohem více. Pak zkontrolujte, zda ochranný kryt nezasahuje s ničím jiným, jinak se prostě neotevře.

Opravte desku, je nutné, aby v procesu práce nepřistoupil na stole, pro to je nutné zastavit a na konci obrobku. Mimochodem, některé pily jsou vybaveny šroubem šroubem, který umožňuje nastavit úhel. Obvykle mají kruhové pily rozsah od 90 do o něco méně než 45 stupňů, což vám umožní udělat úhledný tlak v úhlu.

Nezapomeňte na bezpečnostní techniku, když pracujete s kruhovou pilou. Vždy nosit brýle, a ještě lepší masku na celé obličej. Nezapomeňte, že téměř všechny nástroje jsou určeny pro pravé příručky, to znamená, že všechny piliny a jiné odpadky budou odletět z pily na levé straně, takže levici by se měli postarat o bezpečnost orgánů vize a dýchacích cest.

Buněčné zvedací stroj nebo úhlové broušení

Někteří mistři informují o použití úhlové brusky, pokud máte spoustu práce, nízké požadavky na kvalitu.

V žádném případě nevyzkoušejte tuto metodu. Úhlová bruska je navržena tak, aby poskytovala krásný výhled na svařovací šev nebo pro řezání cihel a bez pily, které prostě nevyrovnáte. Řezací desky Úhlová bruska. to je obsluhovatelné.

Při řezání desek s tímto nástrojem, mistři poradí, že na něj dává disk s nádobou na kruhovou pilu. Představte si, že když pracujete úhlovou mlýnku zachytil kus dřeva do jednoho z jarbrinu, okamžitě uvolněte tlačítko napájení (ten, kdo pracoval s ní, ví, že po vypnutí disk bude mít několik dalších zatáček) a není známo, kde jste vy najde váš nástroj po tom na podlaze v několika metrech od sebe nebo ve vašem těle.

READ  Čím lze nahradit strunu trimmeru ve vyžínači

Nebo, například disk byl zahříván a roztrhal, což je také poměrně možné, kousky horkého řezného kruhu jsou roztroušeny po celou dobu, a některé z nich mohou přistát a na vás. Další řemeslníci používají disk s útokem v síti, což může být také snadno ve vaší noze.

Proto je lepší neriskuje, ale používat přístroj speciálně upravený pro tuto práci.

Pilka na kov

Aby bylo možné hladké promyta hacksaw, nejprve potřebujete nakreslit čáru pro zastřihovač s tužkou na tabuli, pak nastavit obrobek, takže můžete pohodlně pracovat s ním, v této poloze. Dalším krokem je nutné nainstalovat hacksaw v poloze asi 60 stupňů k výrobku, nasměrujte pilový list tak, aby to přesně podél řezu.

Začněte řezání, jakmile bude váš řez takovou hloubkou, která viděla, bude moci klidně „chodit“ bez konfrontace z štítku, můžete ji otočit na vhodnou pozici pro vás, obvykle 90 stupňů, a pokračovat pít až do dosáhnete požadovaného výsledku. Pokud je dřevo mokré a mírné, pak se zuby hacksaws drží v něm, což bude dělat práci novější a dlouhou.

Chcete-li usnadnit svou práci, namažte mýdlo nástroje, který občas učiní vaše povolání. Hlavní první těsnění nováček nejsou příliš hladké, takže je lepší používat BRU, který vám bude sloužit jako průvodce.

Pokud potřebujete udělat řádek pod úhlem, použijte hloupý. Předem jsou drážky pro hacksaw. Budete ji muset připojit k pracovnímu pracovišti, ve speciální Groove, abyste odložili část a viděl roh, který potřebujete. Plátek bude hladký, téměř bez hranic.

Aby bylo možné překvapivě snížit desky lépe použít pomoc kvalifikovaného průvodce, pokud si myslíte, že si to sami dokáže vyrovnat se s touto prací, pak v žádném případě nečiní rohové broušení, je lepší použít hacksaw. Pro úhledné řezy podél desky je nejlepší nástroj kruhová nebo kotoučová pila.

Důležitým bodem střihu desek je přesnost a přesnost, je to bolestivé a časově náročné práce. Hlavní věc není nikdy zapomenout, že jakýkoli manuál, a ještě více, takže napájecí nástroj vám může poškodit, nikdy zanedbávat bezpečnostní pravidla, je lepší být omezen, protože zdraví je nejdůležitější věc.

Uvažujeme o „vzestupu“ ve skutečnosti.

Ano, už máme velikost „zvedání“ a je rovna 2,1875 metru. Ale podívejme se na náš schéma systému rafteru. Naše velikost není samozřejmě skutečnost, že představenstvo podporuje koně (i když dočasně).

Nejprve musíte přidat do našeho „zvedání“ tak zvaného h.A.P., který se rovná velikosti zbývajícího vertikálně nad páskovou stěnou pod spodní část stropilinu, kde jsme udělali vertikální výřez (na fotografii výše).

Považujeme za naše H.A.P: 223,6 mm (celá šířka desky, stojící pod úhlem 26,57 stupňů) odečteme 60 mm (náš vertikální výřez) = 163 mm.

Nyní do našeho zvedání (2,1875 m) přidejte h.A.P (0,1635 m.), Ukazuje se 2,35 m.

Našli jsme se v horním bodě konvergence rafyroidu na Konkoy. Ale nepotřebujeme. Nyní se konečně dostaneme výšku požadovaných desek pod skateboardem.

Výška desky pod varnou deskou: 2,35 m Odečte výšku Skunk desky 200 mm = 2,15 m, t.E. 2 m 15cm.

P.S. Autor textu doporučuje, aby byla výška desky o něco menší, protože v reálném světě jsou desky nedokonalé, a je mnohem těžší snížit desku než něco, co by něco pod ním něco dalo.

Použité nástroje

Jsem snadno se podívat na provoz. řezné trubky v praxi detekuje poměrně několik nuancí a úskalí. Ne tak. pak jen odříznout trubky:

Je velmi důležité zvolit způsob řezání vhodná pro každý specifický případ a speciální vybavení. Je rozdělena na jednotlivce, domácí i průmyslové

Pro individuální použití

Aplikován v domácnostech, soukromé výstavbě a malé firmy. Vypořádat se s malými a středními průměry (až 250 mm) použitým v systémech

Řezačka. Slouží k plynule odříznutí polymerní trubky do 75 mm. Chcete-li provést hladký a čistý řez mají ozubený mechanismus. Skale je nejprve upnuta policová svorka, která ji bezpečně upevňuje a neumožňuje opustit čáru. Дисковый резак. Подходит для вентиляционных и канализационных полимерных труб диаметром до 200 мм. Лезвие не секаторного типа, а в виде диска, катящегося по поверхности заготовки. Разрез осуществляется за несколько оборотов. Не подходит для металлопластикового проката, поскольку может смять тонкий металлический вкладыш. Gilotina. Плоский косой нож движется в направляющих и позволяет ровно отрезать необходимую длину за один проход. Выпускается как с электроприводом, обеспечивающим большую производительность, так и с ручным. Ножовка по металлу. Классический слесарный инструмент позволяет ровно отрезать зажатую в тиски заготовку

При использовании важно вести пилу плавно, с постоянным усилием и без перекосов. Образующиеся после работы ножовкой заусенцы следует зачищать напильником. Угловая шлифмашина, угловая шлифмашина

В обиходе называется «угловой шлифмашинкой». Tento univerzální nástroj pro zuby všechny materiály a průměry. Pro oříznutí trubky s úhlovou bruskou použijte speciální brusné řezné kotouče. Electric LogSik. Extrémně populární nástroj mezi domácími mistrů může řezat a potrubí, ale kvůli pružné čepele ve směru přesnosti bude muset snít o šavle. Nástroj dosud nebyl rozšířený u ruských mistrů. Nastavitelná fikční pila a jeho silná čepel umožňují odříznout pronájem i na hmotnost a v blízkosti stěny.

READ  Je možné namazat brusku převodovky s grafitovým mazivem

Jak přesně odřízne trubku

Chcete-li řezat z univerzálního nástroje, který má být hladký, měla by být použita speciální zařízení pro upevnění obrobku. To může být šablony, vice nebo stusl

Kromě toho je velmi důležité správně zveřejnit budoucí řez a při práci, aby se zajistilo, že linie pro řezačku není na straně

řezat, desku, úhlem, stupňů

Pro průmyslové použití

Takové zařízení se používá na výrobě, kde je objem práce velký nebo musí snížit trubku velkého průměru. Aby bylo možné přesně odříznout, použijte:

  • Soustruh. Vhodné pro vysoce přesné řezací sochory, odstraňování pytlovin, provádějících římsy, průměru přechody a jiné tvarované zpracování. Umožňuje soustruhu a vyříznout do závitu, vnitřního i vnějšího. Délka detailů je omezena na odchod babičky. Průměr. odletové vačky smíchy.
  • Tapewrites. Slouží k odříznutí trubky velkého průměru, aniž by jej odstranil z výkopu nebo kolektoru. Práce na deformovaných produktech.
  • Stroje na řezání disku. Vysoce automatizovaná instalace s kyvadlovým pily a sklizně. Často je zahrnuta do složení výrobní linky, používá se pro vysoce výkonné řezání válcovaných válcovaných kusů.
  • Manuální instalace disku. Mobilní zařízení se používá k vyříznutí pronájmu hladce přímo na místě instalace. Vybaven multifunkční svorkou, která umožňuje spolehlivě upevnit produkty různých průměrů a hladce je odříznout, bez poškození okrajů. Rotační plocha umožňuje řezat přesně v libovolném úhlu. Nejmodernější modely jsou vybaveny orbitálním svařovacím systémem. To umožňuje nejen odříznout, ale také připojit segmenty.

Kruhová pila. vysoký výkon a pohodlí práce

Kruhová pila je optimální volba pro práci. Má vynikající výkon a umožňuje relativně krátkou dobu snížit značné množství polotovarů a s vysokou kvalitou. Kromě toho vám tato pila umožňuje provádět podélnou misku, ale potřebujete vědět, jak přesně řezat desku.

Jednou z nejdůležitějších kritérií při výběru kruhové je maximální hloubka propyl. Na trhu jsou zařízení, která viděly materiály tloušťky od 30 do 130 mm tlustého. To znamená, že můžete vybrat stroj pro řezání pouze tenkých desek a pro řezací tyče.

Stojí za to věnovat pozornost samotnému řeznému nástroji. Disky se spoustou zubů budou poskytovat řez čisté kvality, rychlost řezání bude nízká. Disky s malým množstvím zubů však poskytnou vysoký výkon práce, ale také kvalita řezu bude horší.

Nyní o tom, jak přesně řezání kruhové pily. Jedním z podmínek pro kvalitativní výkonnost práce je spolehlivá fixace obrobku. Pokud je materiál mírně pevný, pak při výběru desky může „jít“, a plátek bude nerovnoměrný.

Pokud je kruhová pila manuální, měla by být veškerá práce prováděna na pracovním stole, vybavené stopami a vodítkami. Takové zařízení lze provést nezávisle tím, že je základem jakékoli tabulky.

Než začnete řezání, je důležité správně nastavit hloubku pily. V některých ručních pilách je nastavitelná boční vodítko, se kterým můžete provádět podélné řezání materiálu. Pokud takové zařízení neexistuje, použijte stejný pracovní stůl.

Pohodlnější z hlediska práce je kruhová stolní plocha, která je již vybavena všemi potřebnými. vodítkami, přídržnými. Takové vybavení vám často umožňuje, aby se snížil polotovary pod úhlem.

V procesu řezání je důležité nepřesáhnout úsilí nástroje, jinak bude kvalita řezu nízká, vysoká zatížení na pile povede k rychlému bunge řezného kotouče.

Najděte celou délku raftu.

Po tom všem kurýl bych chtěl znát délku všech kroků, t.E. s Cornese Skel. Všechno je tady jednoduché.

Například potřebujeme SCA 80 cm, to znamená, že na střeše 6 až 12 dolů se dřez snižuje na ½ délky sv.E. 0,4 metru.

Díky dřezu považujeme za úhlopříčku = 0,16 (0,4 na čtverci) 0,64 (0,8 na čtverci) = 89,5 cm

Celková plná délka každé krokvy s dřezem = 4 metry 89 cm 1 mm 89 cm 5 mm = 5 metrů 78 cm 6 mm.

Malý bonusový text. Swanson Square si zaslouží samostatné video (níže). A pro ty, kteří je pronikají a rozhodli se koupit, si jisti, že mají překlad knihy, která přichází s ním v prodeji v angličtině. Jazyk.

Takže, doufám, že po přečtení tohoto článku jste se stali mnohem jasnějším, jak provést řezy v trámech vašeho skeletu. Pokud máte stále nějaké dotazy, viz.

Jak pracovat disková pila

Pravítko se zaměřením nebo prknem

V případech, kdy je nutné odříznout hladký proužek z desky, vodicí linka se zaměřením bude prospěšným zařízením. Je velmi rychle instalován na přední straně plošiny kotouče kotouče a poskytuje zcela přesnou propagaci v daném směru.

Planck Guide

Je-li nutné vyrovnat okraj desky, SIP z něj velmi úzké nebo naopak velmi široký pás. užší nebo širší, než umožňuje použití vodicí linky s zaostřením, pak další vodicí zařízení bude být vyžadován. Je snadné to udělat sami. Chcete-li to udělat, musíte řezat jednu nebo dvě prkna z překližky 12 mm. Pevné dřevěné prkna pro tyto účely jsou zcela nevhodné, protože s časem je strom chov.

READ  Jak vyříznout vnitřní roh soklové lišty

Umístěte štítky na tyto překližky plány tak, aby jim neopásali nebo nehodili, a visí na zdi. Ale mějte na paměti: Pokud je překližka nevhodná, také briduje!

Vodicí linka je připojena k plošině kotoučové pily a pohybuje se s ním, spočívající zakřivený konec na konci dílu.

Překližkový pás o šířce asi 10 cm bude sloužit jako vodítko a univerzální zaměření na diskovou pilu s ručním ovládáním.

S prknem

Samostatné výrobci produkují diskové pily s lehkým kovovým vodítkem, což vám umožní poslat pila s velkou přesností. Speciální upínací zařízení spojuje plošinu kotoučové pily s okrajem profilu prkna, která skutečně nastavuje směr pily, neumožňuje mu posunout směrem k. Taková prkna jsou spolehlivější než pravítko s důrazem nebo vodítkem překližkové tyče, při použití, který může být posunutí pily.

Díky vodicímu panelu se Plošina disk pila nedostane do styku s částí. To znamená, že kontaminace, která se může objevit na základě platformy během provozu pily, v extrémním případě poškrábání vodicí lišty, ale ne samotnou část.

Existují vodicí pásy různých délek.

Pokud je potřeba obzvláště dlouhé zastavení, několik takových lamel může být připojeno jeden po druhém pomocí speciálních upevňovacích prvků.

Rohové zastávky

Užitečné přidávání k těmto vodítkem jsou úhlové zastavení, které umožňují řezání dílů v každém úhlu.

Široký lehký kovový bar provádí roli průvodce Douse.

Příčné zaměření vlastní výroby

Pokud potřebujete odříznout přes desky o šířce pouze 15 cm, pak je délka směrnice 80 ° C a navíc, 120 cm bude spíše hluk, spíše než asistent. V takových případech buď odmítají vodítko nebo pracovat s kratším a pohodlným důrazem.

Takový důraz můžete udělat sami a používat jej pro širokou škálu účelů. Budete potřebovat kus překližky velikosti asi 25 x 30 cm a dvě dřevěná prkna s průřezem 5 × 2 cm.

Pomocná prkna

Připevněte tyč o délku asi 40 cm zespodu na krátkou stranu překližky desky a druhý prkno je 30 cm dlouhý. v pravých úhlech k prvnímu na dlouhé straně desky.

Výsledné zařízení s dlouhým prknem by se mělo narodit do úzké podélné strany desky. Boční okraj překližky desky se používá k použití značek, krátkým panelem. jako vodítko pro diskovou pilu. Nástroj by měl být instalován tak, že pily se pohybuje vedle označení okraje překližky.

S pomocí domácího zastavení je vhodné použít značku v pravém úhlu k podélné straně dílu.

Díky domácí adaptaci se řezný disk přesune přesně podle značky.

Stěny stěn desek. práce je bolestivé, ale může být urychlena, pokud lamely pro bednu čerpají velikost pěti až šesti kusů na velikosti vázanů najednou. Banda pár metrů však může být extrémně „vynikající“. Na „zkrotit“, následuje dva a tři svorky nebo zwings, aby se vybraly vybrané prkna a dodatečně opravit celý svazek na pracovním stole. Musí být provedeno, protože obě ruce by měly být volně ovládat diskovou pilu.

Bylo by nesmírně nesmírně udržet svazek jednou rukou a druhý. poslat pila. Jakákoliv překážka na její cestě, ať už je to spousta pryskyřice, může vést k náhlému svírání řezného disku. V tomto případě je změna vazů nevyhnutelné a je nepravděpodobné, že by ho někdo mohl držet jednou rukou. Takže, přesně rozdělit všechny prkno již nebudou úspěšné.

Stručně řečeno, pokud máte v úmyslu snížit několik dílů současně, zkuste zajistit spoustu spolehlivé a tuhé podpory na pracovním stole. Pro vysoce dlouhou, vyčnívající kosmickou lodi je zapotřebí další podpora tak, že žádná stodola má jaro a nevylézala z celkového svazku.

Několik prkna shromážděných v ligamentu je upínání dolů a opravit na rozložení. V důsledku jednoho průchodu je disková pila dostačující, aby nedokončila konce prken.

Domácí vodicí deska

Průvodce prkno z překližky, který se používá jako paralelní doraz, usnadňuje pila. Je však ještě výhodnější pracovat s vodicí deskou, kterou domácí mistr může bez jakýchkoliv výdajů, aby se sám.

To vyžaduje kus podlouhlého tvaru překližky (120 x 30 x 0,5 cm) a odolné desky (100 x 12 cm). Obě lepené části (pro spolehlivost, sloučenina může být upevněna zástrčkovými hroty), po kterém je kotoučová pila, která vede podél zastavení, posypeme z tenké překližky vyčnívající.

Toto jednoduché zařízení umožňuje snížit část přesně pro zadanou velikost, zatímco není nutné předem měřit vzdálenost mezi řezacím diskem a nosným pruhem, a také značka na detailech.

Je-li velký průměr vrták vrtá otvor v vodicí desce, pak může být visel na stěně workshopu. Přístroj bude tedy vždy po ruce a kdykoliv lze použít, aniž byste trávili čas při hledání. Kromě toho bude tato metoda úložiště varovat v budoucnu. Zakryjte nový spotřebič s barevným lakem, tak, abys to neměl zaměňovat s obvyklým kusem překližky a nepoužívat pro jiné účely.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS