Jak řezat díru v dlaždice

Jednoduché pokyny pro řezání díry v dlaždice pod výstupem

Otázka, jak udělat díru v dlaždice pod výstupem nebo potrubím, často se vyskytuje od mistrů, které provádějí opravy v koupelnách nebo kuchyních. Vrtací otvor v dlaždice lze použít různé nástroje. V tomto článku zvážíme všechny možné možnosti.

řezat, díru, dlaždice

Před řízením díry v dlážděném materiálu byste se měli připravit na práci. Kruh pod napájecí deskou na povrchu stěny musí být proveden před instalací kachlového krytu.

řezat, díru, dlaždice

By měl být připraven na skutečnost, že v procesu řezání kruhu může dlaždice rozdělit. Složitost práce s tímto materiálem je vysvětlena skutečností, že se vyznačuje tvrdostí, ale snadno poškozuje. Pokud je dlaždice pokryta polevou, vytváří další potíže, protože pracovní nástroj je obtížné opravit na povrch hladkého a kluzkého materiálu a vrták může sklouznout ze značky, kterou potřebujete řezat kruh.

Mistr proto musí mít rezervu dlaždice asi 10-15% z celkového počtu. Je třeba také zapamatovat, že značení a vrtání otvoru v dlaždice se provádějí z vnějšku materiálu. Pokud to uděláte zevnitř, incize bude vypadat dostatečně nedostatečná.

Pro udržení vrtáku v jedné poloze na povrchu keramické desky se doporučuje uzavřít procesní plochu malířskou stuhou nebo lékařskou lepicí rovinou. Stuha chrání dlaždice od poškrábání a čipů a neumožňuje vrták změnit jeho polohu.

Malé otvory (4-12 mm)

Vyřešit tyto problémy, používané výhradně vrtačky pro dlaždice malého průměru, ale ne stejný design. Potřeba vrtáku, peurator nebo elektrický šroubovák s nastavitelnými otáčkami.

Technologie se ve skutečnosti skládá ze dvou fází. Zpočátku je díra v dlaždice vytvořena na malých revolucích;. Pak jel na požadovanou hloubku stěny nebo podlahy potěru.

Bez ohledu na konstrukci, před zahájením práce je nutné zkontrolovat ostření řezných okrajů vrtáku. Glazovaná lesklá dlažba je nepohodlná, aby umístila tužku, značku, takže povrch obkládání v požadovaných místech je obvykle utěsněn leukoplastickou nebo malířskou páskou.

Vrták „kopí“

Průmysl produkuje dva typy takových snap, což vám umožní rychle vyvrátit dlaždici v koupelně s minimálními opravami rozpočtového toku:

  Spear dvoupatrový. válcový stopek, hrot z pevné slitiny vK8 (karbid wolframu s 8% m kobaltem);

Dvoubarevný vrták ve tvaru kopí.

Spear Tweeted Drill.

Dvoubodový vrták může být naostřen jako řezné hrany. Zařízení je levné (průměr 6 mm od 60), velmi rychle vyvrtejte. Čtyřblopová kopí nemůže být závislá ručně, je dražší než předchozí verze (průměr 5 mm od 170). Ve skutečnosti se jedná o jednorázový drahý nástroj.

Oba typy válce nevyhovují betonové / cihlové zdi. Po získání otvoru v dlaždice bude vrták nahrazen standardním bobule pro peurator nebo analog pro šokovací vrták s válcovým ocasem.

Spear tip je dostatečně ostrý, takže můžete udělat bez sklonu. Stačí nainstalovat nástroj na místo, mírně zasáhnout na zadní straně vrtáku, elektrický šroubovák s volnou rukou.

READ  Jaký je rozdíl mezi červenou a modrou Makitou?

Vrták nebo vrták s vítězným hrotem

Tipy BERA pro peuorator a vrták pro vrtání jsou vyrobeny z materiálu karbidu. vítězství, tj. Slitina VK4. VK10. Forma řezné části je však určena pro rychlé, úhledné ničení homogenních konstrukčních materiálů. beton, cihly.

řezat, díru, dlaždice

Vrták a chyba s tipem z vítězné slitiny

Aby nedošlo k poškození keramické dlaždice, musí být vrtání vyrobeno bez nárazu, na otočení 800. 900 ot / min, s výhodou nový, nepoužívá hnědou / vrták. Tato metoda je vhodná pouze pro konvenční keramiku, není vhodný pro porcelánové kameniny, protože vrtačka je zpočátku spíše hloupá a vrtá porcelánové kameniny v režimu nepříznivého.

Toto je jediná možnost vrtání jedním nástrojem bez změny vrtáku. Po průchodu dlaždice se rozměru nebo vrtáky přepne do režimu šoku.

Bez ohledu na průměr BORA, hrot zařízení vždy sklouzne přes prosklené dlaždice. Pro zvýšení přesnosti vrtání používá několik možností:

Dirigent na přísavce.

Dirigent z Brousy.

Malý skoth místo záclon.

V zásadě je dostačující k poškození smaltu na vrtacích stránkách oceli kurva, samo-poklepáním, hmoždinky, takže je docela přesné v porcelánu, dlaždice. Vrták s válcovými náklady od 30. 50 v závislosti na průměru. Vrták pro peuorator stojí o něco více. od 50. 70 za kus.

Trubkovitý vrták

Existují dvě odrůdy trubkového speciálního vrtáku na keramiku / sklo:

  Classic. standardní trubice s oknem pro odstranění zničitelného materiálu, galvanické, méně často vakuové aplikace diamantové drobky na konce nástroje;

Tubulární vrtačka je miniaturní koruna.

Sektor Cerambulanist Drill.

Klasický trubicový vrták je miniaturní analog koruny bez vodícího vrtačku. Nástroj zničí materiál podél vnějšího kruhu, uprostřed vypadne na konci vrtání.

Sektorová vrtačka Oblast kontaktu s dlaždicemi je mnohem více. Při rotaci nástroje vlastně ničí celý dlaždice materiálu uvnitř obvodu řezného okraje. Proces trvá o něco déle, ale diamantové částice jsou rozděleny ve špičce rovnoměrně.

Na rozdíl od kopřivého vrtáku, Diamond Snap-in malý průměr je stejně dobře vyvrtané dlaždice a porcelánové kameniny s tvrzenou vnitřní vrstvou. Proto je tato možnost lépe vybrat na instalaci podlahové WC na podlahu porcelánu.

Sektorové vrtačky uvolňuje omezený počet výrobců, nejčastěji našel produkty značky EMAR. Zařízení má jedinečné vlastnosti:

 • Zdrojový vrták 800 otvorů v keramickém vlaku;
 • 70 otvorů k zneuřejnému snížení přesnosti nasazení;
 • Výška hrotu diamantu je 8 mm;
 • Délka nástroje 80 mm;
 • Pro vrtání o průměru 6 mm.

Při práci s korunami a trubkovými vrtáky bez vodicího prvku musíte mít dovednost správného nasazení:

 • Při označení místo konvenčního kříže na dlaždici se marker aplikuje při přirozené hodnotě;
 • Vrták je instalován pod úhlem 45 ° k povrchu porcelánového kamenin / dlaždic;

Začněte kroucení trubkovou vrtačkou.

Přechod do normální polohy pro konečné vrtání.

Vzhledem k tomu, že nástroj je drahý, po průchodu dlaždic, je nahrazen běžnou hnědou, stěnou je vrtána touto rozpočtovou věcí.

Zvláště zajímavé

„Udělej si. Udělej to sami“. Místo zajímavých domácích výrobků ze zdravých materiálů a položek doma. Krok za krokem hlavní třídy s fotkami a popisy, technologie, LifeHaki. Vše, co potřebujete pro vyšívání do vazníku nebo jen řemeslník. Řemesla jakékoli složitosti, velký výběr trendů a nápadů pro kreativitu.

READ  Jak řezat stropní sokl při 45

Upevňovací dlaždice

Aplikovat dlaždice a zkontrolujte náhodu s trubkami. Pokud je vše vhodné, vložili jsme lepidlo na zeď, utratit na něj hřebenem pro rovnoměrné rozložení tenkou vrstvou a stiskněte dlaždice na místo.

Otvory malého průměru: Jak je správně vyvrátit

Obvykle na zdi pokryté keramiky, upevněte:

Potom se používají bodovací plastové hmoty. Ø až 1,2 cm. Stojí za to vzít v úvahu situaci, kdy budete muset vrtat zeď, již lemovanou dlaždicemi a lepidlo pod ním podařilo zcela mrazu.

Krok první. Určete místo vrtání. Mělo by být umístěno od okraje dlaždice ve vzdálenosti až 1,5 cm. V opačném případě se vrták může sklouznout do švu mezi dlaždice. Může také rozbít hranu při vrtání nebo přehřátí.

Krok dva. Značky, vložit do vrtačky kazety Vhodné pro instalaci průměru hmoždinku. Takže otvor by měl být širší než průměr zásuvky do hmoždinky, 1-2 mm.

Krok za třetí. Nainstalujte vrtačku do určeného středu. Vrtání by mělo být vyrobeno na malých revolucích. Nejtěžší překonat horní vrstvu kabelu. Drill Hlubec bude snazší.

Krok čtvrtý. Po průchodu vrtáku tloušťky dlažby a výstupu na stěně to trvá. Není třeba kazit nástroj, není to shoda.

Můžete pokračovat v práci s vrtákem k paymování stěn. Jeho průměr musí odpovídat velikosti hmoty. Chcete-li pokračovat v vrtání do požadované hloubky, je nutné, aby vrtek procházel otvorem v dlaždice volně.

Je nutné vyrábět extrémně jemně, jinak můžete poškodit okraje otvoru v dlaždice, protože při práci s dlouhou hnědou je vždy znázorněno alespoň mírné bití.

Píst pátý. Zůstane jen vložit do díry, jemně skóre. Ale nepříjemný pohyb může snadno zkazit všechny práce. Jakákoliv náhodná rána do kaváren dává trhlinu.

řezat, díru, dlaždice

Krok šest. Šrouby můžete zašroubovat, háček, další upevňovací prvek.

Co dělat na keramické dlaždice není rozděleno?

Ne každá tužka je schopna odejít na dlaždice jasně viditelnou stezku. Proto se doporučuje držet papír lepidlo na díru pod otvorem, a pak nakreslit kříž na něj odkazovat na bod vrtacího otvoru. Lepený papír bude také usnadnit práci, protože vrták bude sklouznout méně hladké glazury.

Použijte mastný skotský, abyste usnadnili práci

Chcete-li minimalizovat riziko rozdělení keramiky při vrtání dlaždice:

 • Vrták zahrnout pouze na malé otáčky. rychlost 100-400 ot / min.
 • Vyvrtejte keramické dlaždice za pár dní po držení, když je lepidlo bezpečně popadnuty, nebo na rovném a stabilním povrchu s plakem nebo GLC.
 • Práce bez nadměrného tlaku a konstantní smáčení řezného nástroje pro chlazení.
 • Zapomeňte na přítomnost v vrtací funkci šokového vrtání (otvor v dlaždice je možné vrtat výhradně v rozbaleném režimu).
 • Udržujte vrtek přísně kolmo k povrchu keramiky.
 • Podrobný bod vrtání alespoň 15-20 mm od okraje dlaždice. blíže ke středu otvor je vrtán, tím méně pravděpodobné rozdělení.

Pokud jsou dovednosti při manipulaci s vrtačkou minimální, stojí za to nejprve praxe na zbytečném kousku dlaždice. Rozdělte dlaždici nezkušenost snadnější. Vrtání v něm. případ je zodpovědný a není tolerantní. Pokud bude chybná instalace majáků pro podlahovou potěr potřebovat pouze malý přídavek betonu, pak s nesprávnou prací s křehkou keramikou, to okamžitě trhliny.

READ  Как резать плитку под 45 градусов угловой шлифмашинкой

Pokud neexistují žádné dovednosti pracovat s dlaždicemi, je lepší svěřit práci mistrovi

Vrtání tenké dlaždice

Pokud potřebujete vrtat pár otvorů, je to nepraktické koupit korunu pro ně. V tomto případě můžete udělat levné tenké vrtačky na dlaždice. Také nakreslete obrys otvoru lepením obrazové pásky.

Pak, v kruhu, děláme perakrataci tenkého vrtáku, snažit se ustoupit mezi nimi co nejméně. Vrták ve stejnou dobu je neustále macapován do vody, aby nepřehřilo.

Pak v úhlu vyvrtáme stěny mezi otvory. Po této dlaždice uvnitř kruhu vypadne. Vyčnívající sklenice mohou být rozděleny kleštěmi.

Roztrhaný okraj otvorů je stiven. K tomu se probudíme na brusném papíře trubice a lichotí improvizovaný soubor obrysu.

Jak vrtat v otvoru díry pod hmožkou?

V závislosti na požadovaných velikostech díry se doporučuje vyvrátit různé nástroje. V některých případech bude muset použít korunou a v jiných je dostatek vrtáku o 8-16 mm. Ale situace je možná, když bude obtížné udělat bez úhlové brusky.

Chcete-li vrtat dlaždice pod hmoždinkou, potřebujete vrták pro dlaždici o rozloze 1-2 mm větší než plastové vložky pro vlastní kreslení. Potřebují nejprve pečlivě bez přebytku tlačit na vrtání vrstvy glazury. A pak celá zbývající keramika až ke zdi.

Přímo povrch stěny, zvláště pokud je beton, měl by být vrtán jiným vrtačkou menší menší vrtačku. Obraťte se na specializovaný a drahý nástroj určený pro dlaždice nestojí za to a prostě nesmyslné.

Jaké vrtáky pro různé povrchy

Blok: 5/7 | Počet znaků: 867

Jak racionálně udělat řez v dlaždice

Předpokládáme, že naše likvidace má vodní elektrické kamny s nižším uspořádáním elektromotoru. Chladicí kapacita je pod diskem, a to je částečně ponořeno při práci.Velmi usnadňují nadcházející práci ručních dlaždic. S tím můžete provést řez glazur a speciálních nohou, aby se rozbily dlaždice podél linie tohoto řezu. Budeme také potřebovat kleště.S pomocí značky a pravítka aplikujeme obrys plánovaného výřezu. Dále s vodou Spovetur a disk pro práci s keramickými dlaždicemi štítky řezané dvě identické a paralelní s sebou a bočním čelem.

Nemůžete se bát, že disk nebo tepelné napětí budou prasknuty dlaždice. Pracovní těleso, zachycující vodu z nádoby, ochladne sama a místo řezu, takže provozní teplota nepřesahuje přípustnou hodnotu.Zůstane nějakým způsobem odstraňuje část dlaždice mezi oběma sloty a linií, která je spojuje. Můžete to udělat různými způsoby. Ale budeme používat manuální velkolepu, protože máme skladem.

S pomocí jeho řezného válečku provádíme obložení pro vyříznucí řez na glazurách z jednoho do jiného slotu, vyrobeného vodní dlaždice.

Bylo by možné využít tlapek stejného nástroje, aby se uklidnil, smluvní dvěma sloty a jeden řez, „jazyk“. Ale uděláme trochu jinak.Používáme pasy, které máme po ruce. Zachyťte je houbami plnění výplně a mírně Davima na rukojeti.

Charakteristický zvuk je slyšet, a další kousek dlaždic zůstává v houbách průchodu, lámání přesně podél řezu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS