Jak řezat dlaždice bez plastových řezů s vlastními rukama

Jak a jak řezat dlaždice (dlaždice, keramika) doma s plotrií a bez. vysvětlit důkladně

řezat, dlaždice

Ve výrobě různých stavebních prací nezávisle vyvstává potřeba řezat keramické dlaždice doma. K tomu není nutné mít profesionální nástroj. deska.

Okamžitě proveďte rezervaci: nebude to o konstantní práci a velké objemy, ale o malých stranách nebo vůbec.

Alternativní nástroje a jejich funkce

Jak mohu řezat keramiku nebo dlaždice bez plastu? Existuje několik nejoblíbenějších technik, které vás pravděpodobně používají. Takže řezané keramické dlaždice mohou být následující:

 • Roh shlifmashinka. Jedná se o ruční brusný stroj, který při výměně trysek lze použít pro řezání kovů, dřeva, dlaždic a jiných materiálů. S jeho pomocí můžete vyrovnat i s porcelánovým kamenem. Diamantový postřik použitý pro provoz.
 • Řezačka na sklo. Ruční řezačka sklo je nástroj, který má velikost srovnatelný s konvenční rukojeti pro dopis. Navzdory svému miniature se dokonale vyopírají s kavárnou, zejména prosklený. Vyžaduje však jasnost a důvěru v akci.
 • Vrtat. Tento nástroj se používá k provádění otvorů nebo vytváření kol. Můžete použít obvyklou vrtačku nebo speciální trysky typu koruny nebo balerína.
 • Kleště. Špičaté hrany nástroje jsou schopny řezat horní vrstvu dlaždic a vytvářet rybářskou linku pro thump. Častěji používaný k vytvoření kudrnatého řezu, ale můžete udělat rovný řez, ačkoli to bude trvat spoustu času a úsilí.

Základní nástroje dlaždice

Můžete také použít elektrolovku do práce, kruhová pila s diamantovým diskem a dokonce i jednoduchým ostrým hřebíkem.

Pro práci s kavárenem jsou vhodné pouze trysky diamantových nástrojů. Převodovky a slabé cvičení se nebudou vyrovnat s úkolem a mohou poškodit materiál.

Vzhledem k tomu, že je nutné snížit podlahovou dlaždici bez použití kamene, rohový bruska je poměrně silný a výkonný nástroj. Pro tento úkol je to nejlepší. Takové aparát je k dispozici ve většině domovských mistrů. Pokud jej použijete, abyste snížili keramickou dlaždici, musíte změnit trysku do diamantového rozprašování disku. Používá hlavně disk pro suché řezání, ale můžete nechat mokré, pokud pracujete na mokrém základě pomocí vody.

Dlaždice může být řezání rohové brusky, nicméně tato metoda vyžaduje určité dovednosti, jinak riziko zkazit materiál je

Řez materiál na přední straně. Směr nástroje musí být. Před pokračováním s prací musíte umístit čáru pro vyříznutého zastřihovače a upevnit dlaždici tak, aby se během práce nepohyboval a zároveň se nic nebrání průchodu řezného prvku. Udržujte úhlovou mlýnku hladce, aby se vytvořil rovný řez. Pokud potřebujete válet pod 45 stupňů, upevněte nástroj na straně v požadované poloze.

Chraňte vás před zraněním bude speciální čepice, která v případě konvergence disku bude trvat. Je však nutné dále pečovat o osobní ochranné prostředky. Respirátor nebo maska ​​vás bude chránit před prachem a stavebním brýlím. od malých fragmentů.

READ  Jak změnit zastřihovač na zastřihovači na disk

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak řezat dlaždice bez plastové frézy, je použití ručního řezačky. Pracuje na stejném principu, že jak mechanická řezačka, ale zároveň musí všechny operace vykonávat své vlastní.

Nejlepší volba pro řezání dlaždic je skleněná fréza s diamantovým hrotem nebo vybaveným wolframu a kobaltovým slitinovým válcem.

Jak řezat dlaždice pomocí ručního frézy skla:

 • Chcete-li provést práci, musíte nejprve čerpat na přední straně obložení pro zastřihovač.
 • Připevněte pravítko a řez se do hodnosti okraje skleněné frézy.
 • Stiskněte a s jedním jistým pohybem trávíte linku pro zastřihovač. Máte jen jeden pokus. Není třeba stisknout řezačku.
 • Utáhnout s dřevěnou rukojetí tvořenou rybářskou linku pro hřbet.
 • Umístěte dlaždici tak, aby jedna část je to baldachýn.
 • Stiskněte na okraji dlaždice a rozbijte jej podél pevné linky.

Pokud se vám podařilo udělat dostatek incize, ukazuje se, že je hladký a čistý, bez čipů z přední strany.

Skleněná řezačka je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak snížit dlaždici doma

Skleněná fréza je nevhodná pro velké množství práce.

Ruční slabcores

Tento nástroj umožňuje snížit dlaždici v přímém nebo úhlopříčce s plátky pásu pásu 5 milimetrů. S tím můžete snížit podlahu a porcelánové dlaždice. Jeho konstrukce se skládá ze základny a vozíku s diamantovým nožem. kolečkem, posuvnými klauzem. Pro větší hloubku navigace je průměr větší než řezačka skla. Jako opotřebení nože lze vyměnit. Při výběru nástroje je vhodné zakoupit mechanismus s ložisky, které zajistí hladké posuvné řezné mechanismus.

Pro příjem výklopného pásu na základně je na okraji upevněn hladký kovový pás a za řezným nožem je malá páka ve tvaru písmene T. Je to on, kdo tlačí na dlaždici po řezu.

Část dlaždic začíná vyrovnáním materiálu na základě označené funkce. Pak je pevně pevně. Vozík je poháněn rukou, produkující jeden řez. Poté stiskněte dlaždici na rukojeti rozdělí do dílů. S touto metodou jsou někdy získány malé čipy, které jsou maskovány injektáží.

Katedra kleští dlaždice

Pokud nepotřebujete úkol dostat čistou čáru pro rozdělení vykreslování, můžete použít kleště nebo štěpky. Tato metoda je velmi jednoduchá: budete potřebovat od okraje začít sbírání kusů materiálu, dokud se nezíská požadovaná velikost dlaždice. Metoda se neliší přesnost. Často se ukáže, že nástroj je stanoven velký kus z požadované části. Однако за неимением другого способа, можно обойтись и таким вариантом.

Все описанные методы резанья плитки вполне эффективны для разового применения. И всё же когда для профессионального использования в частых ремонтах помещений лучше приобретать традиционный плиткорез.

Инструменты для разрезания плитки

Качественную и производительную резку данного напольного покрытия осуществляют электрическим плиткорезом, который оборудован алмазным отрезным кругом с подачей воды. Использование такой технологии позволяет уменьшить физические усилия и количество пыли.

READ  Jak řezat trubku s úhlovým profilem

Но в большинстве случаев в домашних условиях прибегают к использованию другого инструмента. Это обусловлено тем, что приобретать плиткорез для укладки кафеля не всегда является целесообразным занятием.

Для разрезания плитки можно воспользоваться такими инструментами:

Кроме основного инструмента, для резки кафеля применяются:

 • vrtat;
 • ruleta;
 • popisovač;
 • Uhlík;
 • tabulka (s naprosto hladkým povrchem a bez písku nebo jiného odpadu);
 • soubor;
 • smirkový papír;
 • Kernera;
 • Diamantový disk.

Nyní přímo na řezání dlaždic pomocí každého nástroje.

Hydroabrasivní řezání

Pokud je prostorová práce a musíte řezat pevné keramické dlažba, ale ani úhlová bruska, ani dlaždice řezačka, je lepší využít služeb firem zapojených do řezání stavebních materiálů. Optimální volba. Hydroabrasivní řezání.

S touto metodou můžete své ruce snížit i nejchudnější kudrnaté prvky doma. Podstata je, že strana obličeje dlaždice se podává pod vysokotlakým tenkým proudem vody, smíchaná s nejmenšími pevnými abrazivními částicemi, například pískem. Počítačová řízení procesů umožňuje pracovat i s nejsložitějšími šablonami.

V článku jsme se podívali na několik způsobů, jak odříznout dlaždice doma bez plastového řezání. Každý způsob je dobrý. Volba konkrétní alternativní metody závisí na rozsahu práce s kavárnou a mistrem. S pomocí těchto nástrojů, aniž by si koupil speciální dlaždice.

Doporučuje se využít neocenitelných zkušeností odborníků

Pro řezání materiálu při provádění čelí práci doma je nutné mít následující nástroje:

 • hladký povrch;
 • Přímá vodicí linka úhlu na jednom konci, tzv. „Uhlí“;
 • vrták s vítězným hrotem;
 • Skleněná fréza, papírnický nůž;
 • „Kleště s funkcí naklonění obvodu“. miniaturní kleště s kolečkem pro řezání dlaždic na jedné straně a příčné konvexní desky. do druhé;
 • Vrták s tryskami ve formě „korun“;
 • Lobzik s diamantovým drátem;
 • „Rohové broušení“.

Je důležité si uvědomit, že před ostrým kachlovým materiálem by měl být připraven. Pokud je keramická dlažba, která je namočit třicet minut, než začnete pracovat s ním, můžete vyřešit problémy prachu, křehkosti a zvýšit jeho dodržování.

Na vysoce kvalitní řezací část dlaždice, musíte strávit jasný brázda na lesklém povrchu a pak ho zlomit s rychlým jistým pohybem. Můžete to udělat bez obtíží s použitím různých nástrojů: skleněná fréza, vrtáky s vítězným hrotem, nožem pro lepenku a vodicí pravítko. Postup ve všech případech bude stejný:

Skleněná fréza. nejdostupnější dlaždice řezací činidlo

 • Dejte dlaždice na hladký povrch vnitřku dolů;
 • Děláme potřebné značení a trávíme jasný upevňovací prvek pro zastřihovač s tužkou s pomocí „Galnik“;
 • Proužek podél sestavy brázdy, lisováním průměrnou silou na skleněné frézy nebo vrtačku;
 • pod rybářský sušičku pro vyžínač vrtáku, lisování na dlaždice na obou stranách a kouř. V dalším provedení rozbít dlaždici, pokud ji dáte na okraj stolu podél řezu a zatáhněte ji ostře na něm.

S pomocí „kleště s kolečkem“ je mnohem snazší rozbít dlaždice, protože jsou speciálně navrženy pro toto. Stačí začít příčnou desku shora tak, aby řezací brázda proběhla přesně ve středu lisované desky a po stisknutí kleště. V tomto případě to ukazuje kvalitní plot.

READ  Kapesní hydraulické vysokotlaké čerpadlo DIY

Držte dlaždici kleští v centru na označené čáře a stiskněte na rukojeti

Doma, můžete udělat dostatek vhodných nástrojů pro řezání dlaždic, pokud není možnost používat speciální nástroj. Například vrták s vítězným hrotem o průměru 6 nebo 8 milimetrů může být řezán na diamantovém disku, jako je tužka. Hlavní věc v tom: Nezahrnujte výherní pokládku a udělejte hranu bez tváří. Zaoblená forma ISGE umožňuje provádět hluboké řezy, když se na něj aplikuje na stranu „Galnik“.

Všechny výše uvedené způsoby jsou vhodné pro řezání obkladů, ale v případech práce s tlustší dlažební dlaždice mající hustou strukturu, je nutné uchýlit se k pomoci ostatním nástrojům.

Například je vhodné použít nástroje „úhlové broušení„. Současně, aby bylo možné jej dokončit, nejvhodnější kola pro řezání žuly s hladkým korunou a diamantovými disky vám umožní rychle snížit materiál dlaždice.

Proces řezání úhlové brusky je poměrně jednoduchý a dokonce nerentabilní

Sledování práce může být následující:

 • Za prvé, musíte si přečíst skleněnou frézu nebo speciální vrták do poměrně hluboké rybářské linky pro vyžínače. K tomu můžete strávit několikrát na vnějším povrchu.
 • Pak s pomocí „úhlové broušení“ musíte začít pečlivě řezat na vnějším okraji řezu. Současně se doporučuje prohloubit nejvýše 3 milimetry. S takovým postupem 2-3 krát můžete získat vysoce kvalitní řez.

Řezání venkovních dlaždic může být provedeno jinak:

 • Na lesklém povrchu také snižuje brázdu pomocí stejného přítelkyně nástrojů.
 • Otočím dlaždice a zevnitř přesně pro vnější značky, které děláme řez „úhlové broušení“.
 • Po rozbití se doporučuje polsky okraje pomocí brusného papíru.

Přímý a kudrnatý řezací dlaždice lze provádět pomocí „rohového broušení“ s diamantovým diskem. Produktivita takové práce je srovnatelná s elektrickým spárováním. Ačkoli kvalita řezu pomocí „rohového broušení“ je horší, ale pokud potřebujete provádět mobilní díla velkého objemu, tento nástroj je nepostradatelný. Po vyříznutí budou vyžadovány další brusné události.

Zvláštní pozornost práce s „úhlovým broušením“ by měla být poskytnuta bezpečnostní technik

Pokud je to nutné doma, aby se otvory a půlkruhové řezané řezy, použijte vrtačku se speciálními tryskami, zástrčky s karbidovými svorkami.

Dělat díry v dlaždice, použijte speciální trysku na vrtačku

Zvláštnost práce s kleští leží v „kousání“ fragmentů keramiky na předem určeném obrysu. Je třeba mít na paměti, že by měly být odděleny pouze malé kousky. V každém případě je po těchto postupech důležité vyrábět broušení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS