Jak řezat dlaždice bez plastu

Jak a jak řezat dlaždice (dlaždice, keramika) doma s plotrií a bez. vysvětlit důkladně

řezat, dlaždice

Ve výrobě různých stavebních prací nezávisle vyvstává potřeba řezat keramické dlaždice doma. K tomu není nutné mít profesionální nástroj. deska.

Okamžitě proveďte rezervaci: nebude to o konstantní práci a velké objemy, ale o malých stranách nebo vůbec.

Jak řezat dlaždice ruční dlaždice

Pro řezání dlaždic se používá několik typů ručních dlaždic. Výběr nástroje ve formě kilerií, měli byste úhledně odříznout s diamantovou frézou na přední straně dlaždice, pak jej pomocí rohu, rozdělte jej do dvou fragmentů.

S pomocí Desktopu Manual Spoveturóza můžete rychle snížit dlaždici o tloušťce až 15 mm. Pro tuto potřebu:

 • Fuťaster označit značku na obrobku;
 • Pro položení dlaždice na bázi řezačky skleněné, zatímco její kolo musí odpovídat značení;
 • Ovládání nástroje rukojeti, přeskočit, jakmile kolo značení;
 • opravit dlaždici pomocí křídel na obou stranách;

Snadné zasáhnout rukojeť, aby se dosáhlo požadovaného segmentu. Pokud po několika záběrech, nedává se, je lepší opakovat řezání na jinou instanci.

Pokud dlaždice musí udělat zaoblené otvory. až 80 mm průměr, může být provedeno s kruhovým řezačkou. Zvýšit přesnost řezání pomůže smáčet přípravu vody.

Doporučení pro práci s dlaždicemi

Vložte dlaždici v Spoveturu, kombinujeme značku na dlaždici a speciální štítek na nástroji. Snižte rukojeť a hladký pohyb olovem. Rychlost by měla být stejná, uniforma, pak glazura vyrazí se stejnou hloubkou. Jen jeden řezaný válec. Pokud se pohyby opakují několikrát, můžeme získat špatnou kvalitu.

Nástroj je vybaven speciálními nohami, které při snižování rozbije dlaždice na části požadované velikosti. Hlavní věc je ostře stisknout páku. Každý, bez výjimky, plošiny řezaček dlaždic s kovovým tubercockem a měkkým obložením.

Když je nahý s tlapami na okraji dlaždice, řezu se ukáže, že je maximální tlak. S správnou kompatibilitou řezu a podšívky se dlaždice rozpadne velmi přesně.

Podle tohoto procesu nemusí být zcela pochopen, zejména začátečníky. Je lepší vidět jasně a pochopit, jak snížit dlaždice s dlaždicovým autem.

Řezání dlaždice dopisu

Dlaždice jsou určeny pouze pro provádění přímého řezu, takže pokud potřebujete vytvořit výstřih ve tvaru m, budete muset pracovat trochu. Nejjednodušší způsob by se snížil dlaždice do dvou částí, a pak jeden z nich znovu a při pokládání, složený dopis.

A v důsledku toho dostaneme další nikdo potřebné švy, ostře navlečené v očích.

Můžete jít na jinou cestu. krátká strana je řezána pomocí úhlové brusky, dlouhé desky.

Taková metoda je vhodná pro vyříznutí vnějších rohů, hlavní věc je správně umístit a trvat asi 5 mm, je rychlý šev mírným odsazením ze stěny.

Stále existuje jedna cesta: řezy na povrchu glazury se provádí pomocí jakéhokoliv předloženého řezného předmětu a poté pomocí kleští, přebytek. Pro zpracování nesrovnalostí použijte brusný papír.Tímto způsobem můžete udělat zaoblené řezy, které jsou umístěny na stoupačky.

Řezání keramografie

Každý ví, že porcelánové dlaždice patří do skupiny pevných materiálů používaných pro výrobu dlažeb. Způsob řezání je stejná jako pro standardní dlaždice.

Často mohou být venkovní dlaždice snížit mnohem horší než porcelánové kameniny. To platí zejména pro kalené dlaždice, na které je téměř nemožné zvážit řez na povrchu glazury. Často, ani s diamantovým diskem nelze provést hladký řez. V této situaci bereme úhlovou brusku, piju drážku od 2 do 3 mm na zadní straně, která bude místem Don.

Jak udělat zaokrouhlení

Někdy musíte připravit dlaždice pro pokládku trubek nebo instalatérství. Pak vyvstává otázka. jak oříznout dlaždice bez plastových řezů. Elektrické kamny zcela jednoduché, ale jak jinak můžete provést takový úkol?

Obrázek Trim v dlaždice může být několika způsoby:

Jak řezat materiál úhlové brusky, řezačka skládačky a skla v zásadě docela srozumitelné. Ale jak to udělat s některými kleštěmi? Chcete-li to udělat, nakreslete čáru pro zastřihovač budoucího řezu. Je možné usnadnit úkol a čerpat ho hřebíkem. Pak vezměte kleště a malé kousky. Začněte odstranit zbytečný materiál. To nejlepší ze všech s tímto úkolem Cubs s karbidovými svorkami.

READ  Как резать плитку под 45 градусов угловой шлифмашинкой

Nepohodlné oblasti a kudrnaté řezy jsou prováděny pomocí kleště

Pokud jde o vrtačku, je možné použít konvenční vrtačky pro značku obvodu, a pak těžce přehlédnout stejná těla. Efektivnější způsob, jak provést otvory jakéhokoliv průměru, je používat speciální trysky: peří, balerína, koruna a t. D.

Pomocí elektropletiky

Jedná se o drahý profesionální nástroj, který je stejně rychlý, hladce a přesně se spolupracuje jakákoliv dlaždice. S ním je k dispozici pro prořezávání v přímé linii a pod úhlem 45 stupňů, otvorů a vybrání, stejně jako kudrnaté řezání. Plátky proužků se získají šířkou menší než 5 milimetrů. Řezné hrany jsou hladké, mírně zaoblené.

Některé modely pracují s dlaždice, jedna strana snížena do vody, jiní vyžadují pouze běžné smáčení řezáním. Tato metoda chrání proti tvorbě prachu.

Nástroj je vyroben z báze, nože a elektromotoru a proces řezání je následující:

 • V paletě je voda přijata hladinou řezného disku tak, že je na něj snížena o 2-3 centimetrů (pro ponorné modely).
 • Dlaždice je upnuta a pomalu se přesune do frézy na značce. Úsilí by mělo být jednotné, aby se zabránilo štípání a mammení motoru.
 • Chcete-li snížit úhel, opakujte postup dvakrát segmenty s požadovaným úhlem.

Stejně jako jakýkoliv podobný nástroj, elektrický Spovetur vyžaduje realizaci bezpečnostních požadavků a použitím ochrany.

Pro kvalitní práci musíte změnit včas používat disky a vodu.

Řezací roh broušení

Úhlový stroj je tak univerzální elektrický nástroj, který je obtížné zavést opravu místnosti bez ní. S pomocí úhlové brusky můžete řezat dlaždice. Chcete-li to udělat, budete muset mít diamantový disk ve svém arzenálu. Můžete také použít kamenný kruh.

Na dlaždici musíte označit řezání hřebíkem nebo šitým. Je lepší udělat na obou stranách: na přední straně dlaždice, na glazurách, a na vnitřní straně povrchu. Samotný Resh je lepší utratit v několika fázích. Za prvé, s vybráním ve 2. 3 mm pěšky na jedné straně a pak na druhé straně. A pokračovat v tom, že dlaždice není rozdělena na polovinu. S tímto přístupem je minimalizováno riziko rozdělení dlaždic.

Zkušení mistři mohou s pomocí úhlové brusky, aby se kudrnaté kotlety, a dokonce zaoblené otvory.

Vrták s tryskami

Striktně řečeno, vrták není vhodný, aby se odřízl pás. Vrták a různé trysky se vyrovnat s vrtáním otvorů různých průměrů v dlaždice.

Otvory malého průměru pod hmoždinkou jsou vyrobeny pro upevňovací prvky polic, skříňky, výzdoby prvků. Pro obtokové trubky, čítače, jiné jsou zapotřebí velké otvory.

Pracovat s keramikou, je lepší použít ne obvyklý vrták, ale vrták ve tvaru kouzla na dlaždici, ve společném jménu „Pryony“. Je snadné projít vrstvu glazury a horní vrstvy keramiky a drzá, aby projde dlaždice bez hranic na povrchu.

Když jste prošli keramiku, vyměňte „peří“ na vrtáku na beton a pokračujte.

Diamantový postřik korun. vynikající trysky pro vrtání otvorů pro otvory, spínače, čítače.

Doporučuje se využít neocenitelných zkušeností odborníků

Pro řezání materiálu při provádění čelí práci doma je nutné mít následující nástroje:

 • hladký povrch;
 • Přímá vodicí linka úhlu na jednom konci, tzv. „Uhlí“;
 • vrták s vítězným hrotem;
 • Skleněná fréza, papírnický nůž;
 • „Kleště s funkcí naklonění obvodu“. miniaturní kleště s kolečkem pro řezání dlaždic na jedné straně a příčné konvexní desky. do druhé;
 • Vrták s tryskami ve formě „korun“;
 • Lobzik s diamantovým drátem;
 • „Rohové broušení“.

Je důležité si uvědomit, že před ostrým kachlovým materiálem by měl být připraven. Pokud je keramická dlažba, která je namočit třicet minut, než začnete pracovat s ním, můžete vyřešit problémy prachu, křehkosti a zvýšit jeho dodržování.

Na vysoce kvalitní řezací část dlaždice, musíte strávit jasný brázda na lesklém povrchu a pak ho zlomit s rychlým jistým pohybem. Můžete to udělat bez obtíží s použitím různých nástrojů: skleněná fréza, vrtáky s vítězným hrotem, nožem pro lepenku a vodicí pravítko. Postup ve všech případech bude stejný:

Skleněná fréza. nejdostupnější dlaždice řezací činidlo

 • Dejte dlaždice na hladký povrch vnitřku dolů;
 • Děláme potřebné značení a trávíme jasný upevňovací prvek pro zastřihovač s tužkou s pomocí „Galnik“;
 • Proužek podél sestavy brázdy, lisováním průměrnou silou na skleněné frézy nebo vrtačku;
 • pod rybářský sušičku pro vyžínač vrtáku, lisování na dlaždice na obou stranách a kouř. V dalším provedení rozbít dlaždici, pokud ji dáte na okraj stolu podél řezu a zatáhněte ji ostře na něm.
READ  Jak řezat pěnu, aby se nevrátil

S pomocí „kleště s kolečkem“ je mnohem snazší rozbít dlaždice, protože jsou speciálně navrženy pro toto. Stačí začít příčnou desku shora tak, aby řezací brázda proběhla přesně ve středu lisované desky a po stisknutí kleště. V tomto případě to ukazuje kvalitní plot.

Držte dlaždici kleští v centru na označené čáře a stiskněte na rukojeti

Doma, můžete udělat dostatek vhodných nástrojů pro řezání dlaždic, pokud není možnost používat speciální nástroj. Například vrták s vítězným hrotem o průměru 6 nebo 8 milimetrů může být řezán na diamantovém disku, jako je tužka. Hlavní věc v tom: Nezahrnujte výherní pokládku a udělejte hranu bez tváří. Zaoblená forma ISGE umožňuje provádět hluboké řezy, když se na něj aplikuje na stranu „Galnik“.

Všechny výše uvedené způsoby jsou vhodné pro řezání obkladů, ale v případech práce s tlustší dlažební dlaždice mající hustou strukturu, je nutné uchýlit se k pomoci ostatním nástrojům.

Například je vhodné použít nástroje „úhlové broušení“. Současně, aby bylo možné jej dokončit, nejvhodnější kola pro řezání žuly s hladkým korunou a diamantovými disky vám umožní rychle snížit materiál dlaždice.

Proces řezání úhlové brusky je poměrně jednoduchý a dokonce nerentabilní

Sledování práce může být následující:

 • Za prvé, musíte si přečíst skleněnou frézu nebo speciální vrták do poměrně hluboké rybářské linky pro vyžínače. K tomu můžete strávit několikrát na vnějším povrchu.
 • Pak s pomocí „úhlové broušení“ musíte začít pečlivě řezat na vnějším okraji řezu. Současně se doporučuje prohloubit nejvýše 3 milimetry. S takovým postupem 2-3 krát můžete získat vysoce kvalitní řez.

Řezání venkovních dlaždic může být provedeno jinak:

 • Na lesklém povrchu také snižuje brázdu pomocí stejného přítelkyně nástrojů.
 • Otočím dlaždice a zevnitř přesně pro vnější značky, které děláme řez „úhlové broušení“.
 • Po rozbití se doporučuje polský okraj pomocí brusného papíru.

Přímý a kudrnatý řezací dlaždice lze provádět pomocí „rohového broušení“ s diamantovým diskem. Produktivita takové práce je srovnatelná s elektrickým spárováním. Ačkoli kvalita řezu pomocí „rohového broušení“ je horší, ale pokud potřebujete provádět mobilní díla velkého objemu, tento nástroj je nepostradatelný. Po vyříznutí budou vyžadovány další brusné události.

Metody řezné dlaždice

Citované metody jsou vhodné zejména pro snížení dlaždice doma. Ale také použitelné nebo omezeně použitelné pro jiné typy dlaždic. Dlaždice lze řezat následujícími způsoby bez řezačky na dlaždice:

úhlová bruska (úhlová bruska)

Obecně řečeno, je to univerzální nástroj. Stejně jako v minulosti dokázali řemeslníci jednou sekerou pokácet dům, dnes dokáží jednou úhlovou bruskou osekat cokoli. Автор был свидетелем, как вырезали ровное круглое отверстие диаметром 5 см.

Poznámka! Vhodné pro rovné a zakřivené tvary a s minimálními nároky na manipulaci s nástroji pro zakřivené linie libovolné konfigurace.

 • Rohová šipka. Jakákoli kapacita a jakýkoli druh;
 • Řezný kotouč (kamenný nebo diamantový);
 • Ochranná přilba nebo ochranné brýle (povinné);
 • Ochranný kompletní oblek a rukavice (doporučeno);
 • Respirátor (doporučeno);
 • Svorka. V některých případech volitelné (svorka nebo svěrák).

Předběžné místo dlaždice, nejlépe s řadou poškrábání jakýmkoliv ostrým nástrojem. Jako poslední možnost je povolena stavební značka. Při práci se vytvoří mnoho prachu a čáry označené mohou být ukradnuté při odstraňování.

Přímé malé části kolem okrajů dlaždice mohou být vynaloženy nastavením dlaždice na rovném povrchu na stole nebo na podlaze. První řez na několik milimetrů. S takovým provozem vlastního závažnosti dlaždic a třecí síly je dostačující, aby byl výrobek držet na místě. S hlubšími průchody můžete dodatečně krok na okraji nebo držet asistent. S kudrnatými řezy je lepší připojit kus svorky na stole nebo jej upevnit do svěráku, přede-leží pod houbou lepenky nebo těsné tkaniny.

Rada! Nízký pod produktem segmentu překližky, aby nedošlo k poškození povrchu stolu nebo podlahy.

 • Na vnějším okraji se značky procházejí několikrát kulaté. Pro jeden průchod až 3 mm. Opakujte operaci, dokud nebude dosaženo výsledku;
 • S malými segmenty, až 2 cm dlouhé, okamžitě pro celou tloušťku;
 • Označení se aplikuje na obou stranách. Řezání povrchu (až 3 mm). Pak se rozřezat z rubové strany (až 3 mm na průchod) až do cíle. Tato metoda umožňuje vyhnout se náhodným poškozením přední části řezného nástroje.

Doporučuje se aplikovat u složitých řezů: na okrajích nebo křivočarém. Faktem je, že s touto metodou hodně prachu, spotřeby řezných plátna, časové náklady a náklady práce. Obyčejná přímka pro zastřihovač lze odříznout mnohem snadnější způsoby.

Elektrolovik

Pokud neexistuje dlaždice fréza, ani úhlová bruska, pak elektrolovka může být v dostupnosti. Neošetřené s mnoha nástroji!

READ  Jak doma řezat cementotřískové desky

Poznámka! Stejným způsobem můžete použít ruční skládačku s náplní kámen. Ale rychlost řezu bude řádově nižší.

 • Elektrolovik. Jakákoli síla;
 • Kámen je noha;
 • Bezpečnostní brýle (doporučeno).

Obvyklým způsobem. Příliš zaoblené sloty k pití problému, kočár je uvízl. Dobře vykopávejte hustou (nástěnnou) dlaždici. Venkovní porcelánová kamenná práce je velmi obtížná. Pro krátkou úlevu se navrhuje před-malování materiálu.

Doporučuje se použít v případě potřeby, odstřihněte křivkovací segmenty s velkým poloměrem zakřivení.

Řezačka skla nebo libovolný špičatý nástroj

Tímto způsobem můžete snížit výhradně dlaždice. A pouze v přímém stavu. Další omezení. části by neměly být menší než 2 cm široké.

 • Řezačka na sklo. Místo skleněných fréz, můžete použít libovolný nástroj s špičatým řezným okrajem. Je žádoucí, aby řezný nástroj je vyroben z pevných materiálů: Diamond bude vyhrát a t.D. Jako příklad řezných nástrojů: Sušené, výstřik, obchodní nůž, a tak dále;
 • Kovový pravítko nebo jakýkoliv přímý kovový stojan. V extrémních případech z jakéhokoliv materiálu. Ale pak to bude mít velmi úhledně poškrábání čáry pro řezací zastřihovač, protože je možné snížit pravítko a poškrábání zezní na dlaždice.

Takže plátek se vypne, aniž by se štěpkování a odejít na stranu škrábnutí by mělo být opatrně aplikováno. Dostatečně pumpovat nahoru, lesklou vrstvu.

Rada! Při uplatňování rizik věnujte pozornost začátku a konci nuly. Často na samém počátku a na samém konci nuly není dost hluboko. To je způsobeno nedostatečným tlakem a psychologií. Na samém počátku se jen snaží o oslabení. Na samém konci, zrychlení a rizika „rozmazaných“. To může vést k tomu, že výsledek na těchto místech půjde pryč.

Při aplikaci rizik, nůž dělá několik průchodů, aby se hluboko poškrábal.

Aplikační škrábance závisí na tvrdosti a ostře použité nástroje. Pokud je nástroj dostatečně pevný a naostřený (skleněná fréza s ostrým válečkem, kouzlo naostřený vítězný vrták a t.D.), stačí jeden průchod s dobrým úsilím. Pokud je nástroj tupý nebo vyrobený z měkkého materiálu (kuchyňský nůž), je nutné provést několik přejezdů. Nakonec by se měla brázda pod lesklou vrstvou prohloubit.

 • Proti rovnému ostrému rohu. Uchopte dlaždici oběma rukama na různých stranách rizika. Prudký úder ze vzdálenosti 5.10 cm v rohu na zadní straně výrobku. Předtím dobře zamiřte, aby úder zasáhl místo zlomu co nejpřesněji. Úhelník může být jakýkoli, pokud je ostrý a tvrdý (kovový úhelník, dřevěné prkno). Je žádoucí, aby se roh z důvodu pohodlí zvedal nad povrch o 10 cm. V opačném případě je šance při nárazu na povrch, aby se dotýkal povrchu, rána půjde na stranu a dlaždice se vytratí v ohrožení;
 • Na pevné tyči. Dlaždice padá na dlouhou pevnou tyč s zadní stranou, zarovnává se na něj riziky. Pak ostře tlačí ze dvou stran se dvěma rukama. Rod může být hladký, o průměru asi 8 až 15 mm (vrták, kulatá tužka a t.D.). Je žádoucí, aby délka nebyla menší než 2/3 délky zlomeniny. Mohou být vytaženy části a ne přes celou délku dlaždice;
 • Mezi svorkami. Metoda je vhodný pro příjem celé dlaždice a pro velké části. Přístupy jsou jiné, ale podstatu je jedna. Je nutné opravit produkt mezi dvěma svorkami v místě poruchy. Může to být dva kusovní nebo husté překližky. Můžete vytvořit malý stroj: dva listy překližky lze vyrovnat na jednom konci se samoobvody, dlaždice je umístěna dovnitř, se snahou je šířit. Hlavní věcí je zajistit hladké ostré hrany a přesnost instalace materiálu na linii trimoru rizika. Po instalaci se navíc upněte design s naší vlastní hmotností a ostře zatlačí na vyčnívající hranu.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS