Jak řezat dlaždice bez plastu

Vše o metodách řezacích dlaždic doma

Samozřejmě, že titul je o řezání dlaždice, stejně jako že je nemožné porazit keramické dlaždice správně, aniž by je to nezbytné. V tomto ohledu vyplývají otázky, jak snížit doma a jaké nástroje lze použít, jaké funkce jsou při provádění tohoto typu práce.

Dlaždice a keramika se téměř neliší od sebe, takže proces řezání tohoto materiálu je stejný

Účelem našeho článku bude tedy tipy, jak snížit dlaždici. Při oříznutí dlaždice je potřeba ležet v blízkosti různých komunikací: přívod vody, odpadních vod, topného systému a další, stejně jako u některých schémat pokládání, například diagonální, kde je keramika zvláště odlišná.

Tento proces má své specifika, ale i doma, s určitými dovednostmi, můžete se s ním vyrovnat. S ohledem na mechanické a fyzikální vlastnosti keramických obkladů, řezání bez použití všech nástrojů a zařízení není možné.

Jak řezat dlaždice bez plastu

Ve výrobě různých stavebních prací nezávisle vyvstává potřeba řezat keramické dlaždice doma. K tomu není nutné mít profesionální nástroj. deska. Okamžitě proveďte rezervaci: nebude to o konstantní práci a velké svazky, ale o malých stranách nebo na všechny kusy kusů. V takových případech nemá smysl koupit drahý nástroj, je to docela možné s nápravami.

 • Lemování. Zároveň potřebujete rozlišit, kde řez. Pokud okraj řezu zůstane menší než 2 cm, může být takový řez přisuzován na obrázku;
 • Kulaté otvory v dlaždice různých průměrů;
 • Kudrnaté řízky;
 • Mozaikové prvky. Pokud existují požadavky na přesné geometrické formy, pak se specifikuje také k obrázku řízky. Jinak. to je vlastně drtivé dlaždice na kousky. Výrobky jsou umístěny do sáčku a těžkým nástrojem (kladivo, kladivo) jsou rozdrceny do nezbytných proporcí. Výjimka nemůže být keramická dlaždice.

Jak a jak snížit velkoformátovou dlaždici?

Den přichází, když se dlažba, která má být vyřešena, není umístěna do vaší dlaždice.

A existuje nekonečná série otázek:

 • Jaký dlaždice nákladu koupit, mechanické nebo elektrické?
 • Jak dlouho?. Co když zítra dlaždice je více než proud?
 • Jak často budete potřebovat nový nástroj?
 • Vážení nebo levné. Jaký rozsah zdravého smyslu navrhuje výdaje?
 • Pokud je záruka, že nový nástroj bez problémů sníží?

Jak bylo rozhodnutí učiněno, které argumenty ve prospěch této nebo této možnosti lze vysledovat téměř v reálném čase.

řezat, dlaždice, plastu

Pevné pokládání dlaždice Tubadzin Pietrasanta Pol

READ  Paralelní zaměření na disk s vlastními rukama

Zde, stejně jako v pohádkovém příběhu o kámen na vývoj tří silnic. Odkud jdete. záleží na tom, co najdete a kolik ztratíte.

Dva hlavní směry jsou viditelné:

 • Řez dlaždice pomocí válce a pak zlomit.
 • Řezací s řezacím diskem instalovaným na různých nástrojích a zařízeních.

Složitost volby je, že oba směry mají, existují také spousta možností výkonu.

První věc, která přichází do hlavy, je zapotřebí mechanické desky s délkou řezu 120 cm. Levné možnosti zmizí okamžitě. Dostupných talířů Battipavu.

První možnost snížit velkou formátovou dlaždici.

Zastaví se před nákupem myšlenky, že tento nástroj může být použit pouze jednou:

Je logičtější přijmout druhou možnost. Průvodce se skládá z několika částí, což vám umožní učinit nutnou délku. Maximální možné. 340 cm. To je záruka, že takový systém je vhodný pro jakýkoli možné formát dlaždic a bude vždy v poptávce:

Existují podobné systémy od jiných značkových výrobců nástrojů. Například Sigma.

řezat, dlaždice, plastu

Zastaví cenu nástroje. na nevýznamném objemu práce nástroj nebude splatit. Kromě toho, pro řezání rohů a otvorů, je turbína stále nutná (úhlové broušení). Jak kombinovat dva řezy?

A hlavní otázkou: Jak se dlaždice přestávka? Předběžný test regeneračních dlaždic na malé straně nebyl korunován úspěchem. 4 pokusů. dva neúspěšné:

Neúspěšný pokus o řezané porcelánové kameniny

Pochybnosti byly přidány do skutkových skutečností a zpráv o neúspěšných případech použití takového způsobu pro řezání i s montolitem.

Proto studium druhého případu, který měl mnoho možností verze:

Každá možnost má své výhody. Stroj (dobrý) umožňuje snížit téměř bez hranic na dlaždice. Rychle a pohodlný (bez prachu) se získá pod 45 stupňů. Existují však některé nepříjemnosti v práci a hlavním problémem. délka řezané dlaždice, následované:

A co je nejdůležitější, to neumožňuje přebývat na této volbě. praktičnost takového stroje v malých svazcích:

Elektrické dlaždice v bytě s výzdobou.

Druhá možnost je zbavena některých nedostatků stroje, ale také nemá zvláštní výhody. Otázka otázky zůstává pro oba případy. Nejzajímavější volbou je Festool Diamant DSC-AG 125 Plus-FS řezný systém pro 500

V procesu hledání náhle narazil na velmi přistáli, aby vyřešil problém řezání větší formátové dlaždice:

Jaké úplatky? Snadný a levný výkon. Hliníkový klín je vždy po ruce. Svorky nejsou problémem. Řezací nástroj lze zakoupit za dostupnou cenu:

Elektrické sporáky „Makita“.

Za cenu obou možností je stejná. Možnost akumulátoru má však takové vlastnosti:

To znamená, že otáčky jsou zanedbatelné a disk z úhlové brusky se nehodí.

Ale můžete jít do super ekonomické možnosti. jen si koupit trysku pro úhlovou brusku mechanik 125 jezdec (19568442010). Pro ty, kteří milují „Dear Toys“, tato možnost není vhodná. Příliš snadné a levné.

READ  Jak vyříznout pracovní desku pro oválný dřez

Rohová bruska tryska,

 • Udělejte stůl z palety (hodit ji na podlahu a zakryjte kusem sádrokartonu).
 • Planck Průvodce. z hliníkové klíny s otvory na koncích.
 • Svorky. dva stromové šrouby šrouby do otvorů na klínu.

Nejdražší investice byl disk na DISTAR 1A1R MultImS porcelánové kameniny 125 × 1,4x10x2223. 7d tvrdost. V tomto případě nejsou vhodné dva další distary disky pro řezání dlaždic.

Podstatná nevýhoda. prach. Pokud je to žádoucí, najdete podobnou trysku s tryskou pro vysavač. Ale na hadici musí být prach upraven. Řez jen s pomocí trysek. nová dovednost, musíte si na to zvyknout, a pak hadice.

Vlastnosti řezání velkých formátových dlaždicových mlýnek.

Řez dlaždice začíná dvěma konci. Další 3-4 pasáže v celém životopisu, s postupným vypínáním nebo okamžitým průchodem.

Pokud nejsou řezy řezány, pak dlaždice praskne na konci nepředvídatelně. ověřeno:

Řezací dlaždice na obou stranách.

Toto pravidlo platí pro mokrý řez na stroji:

Výrobci dlaždic (nebo ti, kteří se snaží mluvit z jejich jménem), to vysvětlují tím, že širokoúhlé dlaždice mají velké vnitřně napětí. Při řezání obecně přijímaného způsobu se mohou rozdělit.

Podobně při odříznutí díry v takových dlažkách se nejprve doporučují vrtání kulatých otvorů v rozích budoucích okna a teprve pak řez:

Pomocí řezání skla

Je jasné, že tento nástroj je charakterizován minimální účinností při práci s kavárnou. Kromě vysokých nákladů práce při provádění zednické práce v několika místnostech musí být zakoupeny 2-3 řezačky 2-3.

Technologie vytvoření konce zahrnuje takové akce:

 • Značka na přední straně dlaždice se aplikuje rybářskou linku pro zastřihovač;
 • Povlak je umístěn na stole;
 • Pod povrchovým materiálem je řezačka skleněná řezačka ostrým řezem;
 • Dlažba řezu je aplikována na okraj stolu;
 • Jedna ruka je držena a druhá je na něj tlačena;
 • Povlak se čistí přes linku.

Řez dlaždice následuje pohyb skleněné frézy. V celé čáře je nástroj stisknuto proti povlaku se stejnou silou (pro malou hloubku). A jen jeden pohyb skleněné frézy se provádí. Pokud nástroj stráví několikrát, vyžínač zlomeniny se zhorší (a pak se dlaždice sám).

Proces poruch čelního materiálu na lince se provádí bez zbytečného úsilí. Skleněná fréza se doporučuje používat při řezání pokrytí zeď. Podlahový materiál je silnější a odolný.

FIREGED ZÁVIT

Pro plazení trubek, mušlí, toaletních misek a dveřních platů, je nutné snížit půlkruhové řezy. Doma, to lze provést takto:

 • S pomocí balerína a stativu pro vrtačku. Průměr je omezen na činka a zobrazí se ručně. Zdroj jednoho zařízení je dostačující pro 20-30 otvorů v dlaždice.
 • Pro ohyby malých průměrů můžete použít bradavky. Tato metoda umožňuje provádět nejen půlkruhové řezy. Řezy musí začít od samého okraje s minimálním krokem. Obě tyto metody vyžadují určité dovednosti při práci s nástrojem, ale i v tomto případě nebude možné dosáhnout hladkých hran, bude vyžadováno další zpracování.
READ  Jak doma rovnoměrně řezat pěnu

Použití jakéhokoli způsobu práce s dlaždicemi je způsobeno nutností zakoupit drahý nástroj. V případě práce, malý objem a nevyžaduje řezání jednotlivých komplexních vzorů, můžete použít dostupné zařízení.

Řezací roh broušení

Úhlový stroj je tak univerzální elektrický nástroj, který je obtížné zavést opravu místnosti bez ní. S pomocí úhlové brusky můžete řezat dlaždice. Chcete-li to udělat, budete muset mít diamantový disk ve svém arzenálu. Můžete také použít kamenný kruh.

Na dlaždici musíte označit řezání hřebíkem nebo šitým. Je lepší udělat na obou stranách: na přední straně dlaždice, na glazurách, a na vnitřní straně povrchu. Samotný Resh je lepší utratit v několika fázích. Za prvé, s vybráním ve 2. 3 mm pěšky na jedné straně a pak na druhé straně. A pokračovat v tom, že dlaždice není rozdělena na polovinu. S tímto přístupem je minimalizováno riziko rozdělení dlaždic.

Zkušení mistři mohou s pomocí úhlové brusky, aby se kudrnaté kotlety, a dokonce zaoblené otvory.

Kusachachi

Cesta lidí do práce s keramiky. kleště. Podlahy mohou provést kudrnatý plátek, odstranit malý fragment keramiky a upevnit stávající řezání. Výhodou této možnosti je, že kvalita a přesnost práce závisí na vás. Manuální nutnost pracovat pomalu.

Značka podpoření obrysů řezání. Zachycení malých fragmentů keramiky a kousat je. Přejděte na přehledné obrysy. Není třeba se snažit kousnout příliš mnoho, takže můžete jen zkazit dlaždice.

Zvláštní pozornost práce s „úhlovým broušením“ by měla být poskytnuta bezpečnostní technik

Pokud je to nutné doma, aby se otvory a půlkruhové řezané řezy, použijte vrtačku se speciálními tryskami, zástrčky s karbidovými svorkami.

Dělat díry v dlaždice, použijte speciální trysku na vrtačku

Zvláštnost práce s kleští leží v „kousání“ fragmentů keramiky na předem určeném obrysu. Je třeba mít na paměti, že by měly být odděleny pouze malé kousky. V každém případě je po těchto postupech důležité vyrábět broušení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS