Jak řezat dlaždice doma

Co řezat dlaždice na podlahu

Velmi často se majitelé bytů a domů rozhodnou provést opravy a instalaci keramických obkladů a dlažeb vlastníma rukama. Ať už pokládáte podlahové nebo nástěnné dlaždice, bez řezačky na dlaždice se neobejdete.

Aby bylo možné řezat dlaždice co nejméně, je nutné dobře promyslet způsob instalace a pak můžete snížit počet řezaných dlaždic na minimum.

K řezání dlaždic potřebného rozměru budete potřebovat nejen speciální nástroje, ale také dovednosti k provádění takové práce.

Nástroje

Pokud při vytváření rohu musíte materiál řezat, šířka prvků by neměla být menší než polovina, jinak bude takový povlak vypadat ošklivě. Pokud tuto práci děláte poprvé, je nejlepší koupit si několik dlaždic navíc a nacvičit si jejich řezání.

Je jasné, že některé prvky zkazíte, ale získáte potřebné dovednosti, pochopíte, jak řezat, a další práce bude probíhat snadno, rychle a kvalitně.

Při řezání dlaždic je to jednoduché. K tomu lze použít běžný řezák na sklo a také ruční řezačku na dlaždice.

Pro řezání do oblouku můžete použít ruční skládačku s diamantovým drátem nebo elektrickou skládačku se speciálním pilovým kotoučem. Pro řezání obkladů a dlažby jsou vhodné stroje, jako jsou elektrické řezačky na obklady nebo úhlové brusky se speciálním kotoučem.

Porcelánová kamenina je tvrdší, takže se s ní mnohem hůře pracuje.

Pokud k tomuto účelu použijete mechanický nůž na dlaždice, jeho ostří se velmi rychle otupí.

Pro řezání porcelánových obkladů je nejlepší volbou elektrická řezačka na obklady, kterou lze použít k provádění rovných řezů i řezů pod úhlem.

Pokud potřebujete řezat jen několik prvků, není dobré si tento typ nástroje kupovat, takže si jej můžete pronajmout nebo práci provést pomocí úhlové brusky s diamantovým kotoučem.

Použití řezačky na sklo

Pokud potřebujete nařezat několik dlaždic, můžete to udělat pomocí jednoduchého a levného nástroje. řezačky na sklo.

Pro takovou práci je vhodný nástroj s tenkým diamantovým kotoučem, nikoliv hrot.

Při práci s porcelánovými dlaždicemi nepoužívejte řezačku, protože tento materiál je velmi tvrdý.

Pokud potřebujete uříznout tenký proužek o šířce menší než 1 cm, řezačka na dlaždice jej neřeže.

Pokud jste pracovali se sklem, můžete pracovat i s dlaždicemi.

Dlaždice se položí na rovnou plochu lícem nahoru a fixem se na ně nanese řezná linie.

Pomocí kovového pravítka podél čáry, když se dostanete za lesklou část, musíte použít malou sílu, abyste ji přerušili.

Pokud je fréza nová, stačí projet jednu střihací linku a pak je třeba nástroj několikrát projet po střihací lince.

Drátěná nebo dřevěná tyč se pak položí podél linie zespodu a rovnoměrně se přitlačí na okraj dlaždice tak, aby se čistě přerušila podél linie.

Okraje opracujte smirkovým papírem a práce je hotová.

Ruční řezačka na dlaždice. návod k použití

Tímto nástrojem můžete provádět pouze přímé řezy podél jedné strany dlaždice nebo diagonálně. Řezačka dlaždic má základnu, na které je namontován pojezd, po kterém se pohybuje vozík a řezací válec.

Po označení se prvek položí na základnu, vloží se válec a zatáhnutím za rukojeť se provede řezání.

Řezný nástroj je obvykle odnímatelný, a pokud se otupí, je třeba ho vyměnit, nezapomeňte na něj dávat pozor, jinak nebudete moci odvést kvalitní práci. Výše uvedeným nástrojem lze řezat obklady a dlažby, ale porcelánové dlaždice s ním řezat nelze.

Výhodou ruční řezačky na dlaždice je, že práci lze provést rychle a snadno a je levná.

Nevýhodou je nemožnost řezání do oblouku, často nerovnoměrné hrany, které je třeba zjemnit smirkovým papírem, a nemožnost řezání proužků o šířce menší než 5-6 mm.

Tip pro kutily. jak profesionálně řezat dlaždice

Obkládání není pro začátečníky snadná práce, vyžaduje pečlivou přípravu. Kromě toho je důležité najít individuální přístup pro každý typ materiálu, aby se snížil odpad a následně i finanční náklady zákazníka.

Recept na řezání dlaždic bez poškození materiálu

Pokud jde o správné řezání obkladů a dlažeb, profesionální obkladači se řídí následujícími obecnými zásadami.

Materiál musí být důkladně vyčištěn. Nesmí na něm být žádné stopy lepidla na dlaždice ani prachu.

Při práci se tvoří prach, proto se doporučuje nosit ochranné brýle na oči.

Při používání ručního nářadí to nepřehánějte. V opačném případě je zaručeno rozbití dlaždic. Jakmile si vyberete elektrické nářadí, musíte postupovat s jistotou, přesně, ale opatrně.

Pro efektní řešení problému řezání dlaždic v domácnosti nabízí stavební prostředí různé modifikace nástrojů.

Co je důležité při používání různých strojů na řezání dlaždic?

Lepší práce s řezačkou skla. názor odborníka

Při řezání dlaždice si nejprve vyberte vhodný řezák na sklo. Na trhu jsou tři varianty tohoto typu frézy.

Nejčastěji se používá bruska na sklo válečkového charakteru. Výhoda jemné a čisté střihací šňůry.

Model poháněný olejem pracuje podobně, takže můžete řezat bez poškození. Práce lze provádět rychle a snadno díky olejovému.

Diamantové brusky na sklo jsou vhodné spíše pro zkušené brusiče skla, protože hrozí riziko zubatých hran. K práci potřebujete pevnou ruku.

READ  Jak řezat dřevotřískovou desku bez chipples. Vrtačka tryska

Konkurenční technickou výhodou tohoto výrobku je, že jej lze použít nejen v rovných liniích, ale esteticky působí i zakřivené řezy. Brusky na sklo se používají při práci s dlaždicemi, keramikou a sklem.

Doporučení! Ruční řezačky skla, elektrické skládačky by se neměly používat na porcelánovou kameninu. Mohou být použity jako další nástroj.

Položte dlaždici na geometricky rovný povrch a odstraňte drobné částečky nečistot, lepidla a lepidla. Při tvorbě čáry použijte sílu. Odstraňte naříznuté okraje štípačkami na drát.

Poradenství! Při přibližování se k linii s frézou musí frézy zasahovat do malých úlomků. Pokud použijete kleště s „velkým krokem“ v téměř uříznuté části, hrozí, že překročíte hranici a zkazíte vzhled výrobku.

Důležité upozornění: při řezání keramických obkladů je nutné držet řezačku plně u těla a neustále ji držet kolmo. Pro řemeslníka mohou být obtížné, proto tyto nástroje často používají spíše řemeslníci a pro tenké obklady.

Na stavbách, kde jsou termíny napjaté a předák spěchá, je rychlejší řezat keramické obklady úhlovou bruskou. Ale i u něj je třeba znát některé triky.

Základní způsoby řezání porcelánové kameniny úhlovou bruskou

Tento typ dlaždic je jedním z nejobtížněji brousitelných. Je odolný a vhodný do veřejných prostor. Při rozhodování o řezání porcelánových dlaždic byste se měli spolehnout na dvě metody.

Rovnoměrnost linie při použití úhlové brusky závisí na správně zvoleném kotouči. Existují dva možné způsoby výběru nožů.

Zploštělé kotouče jsou vhodné pro „mokré“ řezání s vodou pro chlazení nástroje a snížení prašnosti. Jsou vhodné pro obkladačské práce.

Pokud jste se rozhodli řezat porcelánové dlaždice doma, je vhodné použít segmentové kolečko, což je „suchá“ metoda řezání. Nedoporučuje se však řezat déle než 2 minuty. Udělejte si přestávku.

Při použití standardní úhlové brusky se nedoporučuje kupovat kotouče o tloušťce menší než 2 mm. Před každým řezáním je nutné zkontrolovat stav kotouče, aby se riziko třísky snížilo na nulu.

Specialista vyznačí budoucí řez fixem a položí dlaždici na připravenou rovnou plochu. Je lepší jej upevnit na pracovní stůl. Řezání se provádí z přední strany. V některých případech má smysl provést dvojí řez. Na „lícní“ stranu výrobku lehce přitlačte vedením struny zastřihovače, na koncové části proveďte hlavní řez. Toto tajemství je odpovědí na otázku, jak řezat dlaždice úhlovou bruskou bez odštípnutí, aniž by došlo k poškození mistra dlaždic.

Schválené metody řezání dlaždic pomocí řezačky na dlaždice

Například koupelnovou keramiku lze řezat také úhlovou bruskou. Ačkoli v domácnosti je často vhodnější ruční řezačka na dlaždice.

Minimalizuje prach a nedokonalosti na dlaždicích.

Stroj je lehký a má řezací válec, který se o řezání dlaždic postará poměrně rychle. Počet zmetků se mnohonásobně snižuje, a to i ve srovnání s úhlovou bruskou. Umístěním dlaždice pod drápek na kovové plošině stroje lze snadno a rychle proříznout dlaždici jediným pohybem. Existuje několik typů ručních řezaček na dlaždice.

Válečkové verze jsou poměrně základní, vhodné pro standardní obklady a dlažby.

Pro tvrdší typy keramických obkladů se doporučuje mechanická řezačka s pevným vozíkem.

Pro obzvláště houževnaté materiály do tloušťky 16 mm je optimálním řešením model s ložisky.

Vzduchem a vodou chlazená verze je správnou volbou pro větší pracovní zátěž. Jaké jsou výhody?

Řezání dlaždic pod úhlem 45 stupňů pro vytvoření rohů mezi stěnami je možné.

Schopnost řezat kámen, porcelánovou kameninu.

Hloubka řezu hraje v procesu roli. Doporučená hodnota 3 cm. Důležitá je délka řezu až 50 cm. a výkon motoru. Před zahájením zkontrolujte, zda je kolo pevně na svém místě, a zkontrolujte, zda není opotřebované.

Jaké další užitečné tipy stojí za zvážení?

Okraj obkladového materiálu je někdy seříznut pod úhlem. Při použití úhlové brusky by měl být použit kotouč určený na obklady. Dlaždice řezané pod úhlem 45 stupňů jsou nejvhodnější, pokud je výrobek umístěn na hraně, počínaje zadní částí dlaždice. Pokud zjistíte nějaké nesrovnalosti, můžete proces zopakovat.

Pro získání hladké hrany je vhodné použít diamantové „želvy“ nebo brusný papír. Odborníci také doporučují používat úhlovou brusku s nastavitelnými otáčkami, aby se zabránilo spálení hran.

Trik od profesionálů! Pro maximální estetiku rohu se doporučuje nedosahovat prosklené plochy o cca 1 mm. Filigrán řemeslného zpracování je dán zkušenostmi obsluhy. Při přejíždění nástroje po glazuře nevypadá okraj glazury příliš pěkně.

Jak se zbavit prachu při řezání dlaždic

Řezání dlaždic úhlovou bruskou není příliš obtížné, ale vzniká při něm velké množství prachu. Existují metody, které umožňují snížit prašnost. Specialisté k tomuto účelu používají speciální frézy na dlaždice, ale pro jednorázové práce je není rozumné kupovat kvůli jejich vysoké ceně. Proto řemeslníci při řezání kusu postupují jinak. Nejprve se prořízne vrstva glazury. téměř nepráší, hlavní prach se objeví až při opracování vypálené vrstvy hlíny. Dalším krokem je opatrné rozbití keramické dlaždice a zbroušení okrajů brusným materiálem.

Běžným způsobem, jak se zbavit prachu, je navlhčení obrobku. Voda se průběžně přidává do pracovního prostoru pomocí diamantového kola. Po každém průchodu naplňte šev vodou nebo nainstalujte do pracovního prostoru speciální vodní zařízení. Připevněte brusný kotouč přímo ke krytu úhlové brusky. Díky tomu je obrobek bez prachu.

Řezání zkosených linií a tvarovaných hran

Tvar výřezu je předem vyznačen na desce. Může se jednat o roh nebo dokonce o roh pro uložení dlaždic u převisu stěny nebo výstupu potrubí. Poté buď pomocí elektrického nářadí opatrně a po částech vystřihněte vše nepotřebné, nebo použijte kleště.

Při druhém způsobu je nutné pečlivě vést řezný kotouč podél linie řezu. Poté pomocí kleští nebo kleští doslova ukousněte kus dlaždice, dokud nedosáhne okraje linie řezu. K vytvoření hladkého řezu lze použít hrubý smirkový papír nebo brusný papír.

READ  Jak řezat bagetu pro strie stropy

I v případě, že je tvarový řez proveden na elektrickém řezači dlaždic, je někdy nutné dokončit linii ořezávače kleštěmi.

řezat, dlaždice, doma

Použití elektrické řezačky na dlaždice

Pokud je objekt velký a je nutné řezat mnoho výrobků, je racionální koupit elektrickou řezačku na dlaždice. S ním bude práce provedena rychle a efektivně. Nástroj má řezný kotouč a systém přívodu vody. Kolo není rovné, ale diamantem vybroušené. K odstranění prachu a ochlazení keramického povrchu je zapotřebí voda.

Jak řezat keramické dlaždice pomocí této řezačky na dlaždice? Postup je podobný jako u úhlové brusky.

Práce s domácími nástroji

Existují 2 typy nástrojů na řezání dlaždic: elektrické a ruční.

Skupina elektrických vyžínačů obkladů a dlažeb zahrnuje následující nástroje:

Mezi ruční nářadí a spotřebiče patří:

Při výběru řezačky na dlaždice je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Povaha řezu. Pokud nejsou požadovány složité tvarové řezy, postačí jednoduchý řezák na sklo.
 • Tloušťka dlaždice. Silné dlaždice je třeba řezat výkonným elektrickým nástrojem (úhlovou bruskou).
 • Množství materiálu. Velké množství dlaždic nelze řezat bez řezačky na dlaždice.

Důležitý vliv mají faktory domácnosti. Ne vždy je možné použít hlučnou úhlovou brusku nebo vrtačku. Někdy je žádoucí provádět bezprašné řezání. Ve stísněném prostoru často není dostatek místa pro velkou brusku na dlaždice.

Řezačka dlaždic

Nejjednodušší způsob řezání obkladů a dlažeb je pomocí diamantové nebo karbidové frézy na obklady a dlažby.

řezat, dlaždice, doma

Práce probíhá v následujícím pořadí:

 • Položte dlaždici na rovný, rovný povrch (pracovní stůl, stoličku, stůl atd.).);
 • Prosklená strana se vyznačí na přední straně pomocí kovového pravítka a fixu;
 • Pevně přitiskněte pravítko k vyznačené čáře a rovnoměrným a přesným pohybem vyřízněte drážku řezačkou na sklo;
 • Tlačte na nástroj tak silně, aby byl řez smaltu hluboký a rovnoměrný;
 • Vzniklou ořezávací linku jemně naklepejte rukojetí řezačky skla až k zadní straně dlaždice;
 • Výrobek se přesune na okraj pracovní plochy tak, aby byla řezaná část zavěšena ve vzduchu;
 • Stisknutím závěsného okraje se dlaždice rozbije.

Někdy se doporučuje pod strunu střihacího strojku vložit malý hřebík nebo šroubek, aby bylo možné střihnout. Stisknutím obou okrajů najednou se dlaždice rozlomí na kousky. Touto metodou lze řezat více materiálu, protože. к. ušetří se čas potřebný k přemístění keramiky.

Použití řezačky skla je opodstatněné pouze při práci s malým množstvím dlaždic s rovným povrchem. Pro řezání silných a příliš tvrdých dlaždic je tento nástroj nepoužitelný.

Řezání obkladů a dlažeb doma je mnohem jednodušší a pohodlnější pomocí řezačky na obklady a dlažby. Existují 2 typy tohoto nástroje: elektrický a ruční.

Keramické materiály do tloušťky 20 mm lze řezat ruční řezačkou na glazuru. Technologie práce je následující:

 • Na přední část dlaždice se fixem nebo fixem nakreslí značka pro ořezávací nástroj.
 • Obrobek je umístěn v pracovním prostoru jednotky a zajištěn speciálními úchyty. Přitom musí být začátek čáry řezu pod řezacím kolečkem.
 • Lehkým stisknutím rukojeti se vozík plynule posune zpět podél linie řezu.
 • Pak se dlaždice odlomí.

Elektrická řezačka na dlaždice vám pomůže hladce a rychle řezat velké množství dlaždic. Jako řezný prvek se používá diamantový kotouč a do řezné plochy se vstřikuje voda, aby se odstranil prach a kotouč se ochladil.

Proces řezání zahrnuje následující kroky:

 • Umístěte zařízení na rovný a stabilní povrch (pracovní stůl, stůl);
 • Na zasklené straně je vyznačena čára;
 • po vyrovnání začátku označovací čáry s ukazatelem se obrobek vloží do řezačky dlaždic;
 • teprve nyní je stroj zapnutý;
 • Dlaždice se plynule a opatrně posouvá směrem k řeznému kotouči.

Elektrická řezačka na dlaždice umožňuje řezat silné dlaždice a porcelánové dlaždice s vysokou tvrdostí. Je vhodný pro dlaždice s texturovaným a vlnitým povrchem.

Skládačka

Přesné a rychlé řezání malých množství dlaždic pomocí elektrické skládačky. Vyžaduje speciální brusnou pilu pro práci s keramikou nebo kamenem. Tento nástroj je obzvláště užitečný pro provádění zakřivených řezů v trubkách, vypínačích, zásuvkách atd. п.

Skládačkou lze řezat a řezat pouze středně velké dlaždice, nikoli tvrdé porcelánové dlaždice. Při práci je třeba dbát na to, aby byla přímočará pila vždy ve vzpřímené poloze, jinak by se mohla zaseknout v materiálu. Pohybujte frézou plynule a opatrně dopředu, dokud zcela nepřeřízne dlaždici.

řezat, dlaždice, doma

úhlová bruska s kotouči vhodnými pro keramiku

Úhlová bruska je univerzální elektrický přístroj, který snadno prorazí obklady i silné porcelánové dlaždice. Úhlová bruska je vhodná pro jakoukoli tloušťku materiálu. Provádějí se s ním různé přímé a zakřivené řezy, jako např. к. Lze použít velké množství různých příslušenství a kartáčů.

Práce lze provádět rychle a snadno. Je však třeba vzít v úvahu velké množství třísek, jisker a prachu, které vznikají při řezání. Dlaždice je nutné řezat doma speciálními diamantovými kotouči určenými pro keramické práce.

Práce s úhlovou bruskou musí být prováděna takto

 • Obklad lze předem označit (nejlépe ostrým hřebíkem).
 • Připevněte obrobek na stůl svorkami nebo jej upněte do svěráku a začněte ořezávat.
 • Neřežte dlaždice úplně najednou, v 1 průchodu je prohloubena maximálně o 3 mm. Najednou lze řezat pouze malé plochy (do 2 cm).
 • Řezání by mělo probíhat proti směru hodinových ručiček, tj. směrem k sobě. е. ve směru otáčení řezného kotouče. Není třeba na nástroj silně tlačit, hmotnost stroje je dostatečná.
 • Silné dlaždice jsou na obou stranách vroubkované.
 • Poté se výrobek odřízne podél linie řezu.

Jak řezat porcelánovou kameninu?

Existují 2 typy zpracování porcelánové kameniny: mechanické a nemechanické. Volba metody závisí na charakteru a konfiguraci řezu, tloušťce dlaždice a kvalitě řezů.

READ  Jak řezat dlaždice bez plastu

Při prvním způsobu se používá řezačka na dlaždice (elektrická nebo ruční), úhlová bruska, elektrická skládačka, kotoučová pila, řezačka na sklo atd. Metody obrábění se dělí na suché a mokré. Technologie mokrého řezání vyžaduje vodu v řezné zóně, která chrání nůž před přehřátím a odstraňuje prachové částice.

Při suché metodě se řezný prvek a povrch dlaždice nenamáčí. Při použití mechanické frézy je obtížné dosáhnout dobré kvality řezu bez třísek a prasklin. S tímto nástrojem je vhodnější provádět jednoduché rovné řezy a 45stupňové zářezy.

Řezání porcelánových dlaždic do tvaru se většinou provádí nemechanickými metodami: řezáním vodním paprskem, laserem atd. Tyto postupy umožňují přesné dodržení rozměrů a rovný povrch řezu. Lze vyrábět tvarované obrobky složitých tvarů a různých výřezů. Řezání dlaždic se provádí na speciálních průmyslových strojích, které vyžadují dobře vyškolenou a zkušenou obsluhu.

Řezání porcelánových dlaždic v domácnosti je nejlepší provádět pomocí úhlové brusky, protože se jedná o univerzální nástroj, který je k dispozici v každé domácnosti. K řezání kamene se používají speciální diamantové řezné kotouče. Tloušťka řezného kotouče by měla být alespoň 2 mm a výška pracovní hrany by měla být o něco větší než tloušťka dlaždice.

Hodí se jakákoli úhlová bruska, ale je pohodlnější pracovat s malým strojem. Výkon je irelevantní, protože. к. Řezání je nejlepší provádět při nízkých otáčkách. Nástroj může pracovat s dlaždicemi libovolné tloušťky, může provádět přímé i zakřivené řezy. Při použití úhlové brusky je třeba si uvědomit, že vysoké kvality nebude dosaženo. Je nutné dodatečné broušení hran. Při řezání vzniká velké množství třísek a prachových částic a s mnoha dlaždicemi se na tomto stroji špatně manipuluje.

 • označte prosklenou stranu fixem;
 • Dlaždice by měly být položeny na rovný a rovný povrch (k jejich upevnění je vhodné použít svorky);
 • Opatrně proveďte řez, přičemž při jednom průchodu nepronikněte hlouběji než 3 mm;
 • několikrát projít řezem;
 • S nástrojem manipulujte pomalu a opatrně, nevyvíjejte na něj žádný nadměrný tlak. к. Hmotnost úhlové brusky je dostatečná;
 • třísky se brousí smirkovým papírem nebo brusným papírem.

Úhlová bruska je považována za mimořádně nebezpečnou, a proto je nutné při práci s ní používat osobní ochranné pomůcky (plastové brýle nebo obličejovou masku, ochranné rukavice, respirátor).

Okružní pila a přímočará pila

V dostatečně velkém množství řezané porcelánové dlaždice na podlahu může být kotoučová pila. Pro práci by se měl používat řezný kotouč s diamantovým povlakem. Po označení obrobku jej položte na pracovní plochu a poté jej opatrně posuňte směrem k rotujícímu pilovému kotouči. Tímto nástrojem by se měly provádět pouze rovné řezy. Používání kotoučové pily vyžaduje maximální opatrnost a obezřetnost, protože. к. Porcelánová kamenina se ručně přemisťuje přímo v řezacím prostoru.

K ořezávání těchto tvrdých dlaždic lze použít elektrickou skládačku, která umožňuje rovné řezy i složité tvarové řezy. Pro práci s porcelánovými dlaždicemi je nutné vyměnit pilový kotouč za diamantový závit.

 • řez se provádí podle značky tužkou;
 • Výrobek by měl být navlhčený, aby se lépe krájel;
 • neustále vyfukovat prach z pracovního prostoru, abyste dosáhli lepšího řezu;
 • pohybujte nástrojem pomalu a opatrně, dávejte pozor na okraje dlaždic (může dojít k odštípnutí).

Řezání obkladového materiálu skládačkou je poměrně vzácné, protože. к. Jsou vyžadovány určité zkušenosti s tímto nástrojem.

Mechanická a elektrická řezačka dlaždic

Ruční mechanická řezačka dlaždic je vhodná pro řezání dlaždic o tloušťce až 12 mm. Lze s ním provádět rohové a rovné řezy. Je důležité správně zvolit řezačku na obklady a dlažbu z porcelánové kameniny, protože. к. tento materiál se liší od běžných dlaždic svou velikostí a tloušťkou. Je třeba věnovat pozornost celkovým rozměrům přípravku, síle a délce rukojeti, tloušťce řezného prvku a dalším parametrům.

Předznačená dlaždice se položí na základnu přístroje tak, aby řezací kolečko bylo umístěno přesně na vyznačené čáře. Poté stiskněte páčku a mírným tlakem na páčku tlačte vozík s řezacím válcem podél čáry. Páka se přesune do středu dlaždice a dlaždice se rozbije silným úderem. Výsledný řez není vždy dostatečně hladký a vyžaduje dodatečné opracování frézou. To vše zabere příliš mnoho času.

Řezání porcelánových dlaždic jiným nástrojem je mnohem snazší, což zajišťuje vysokou kvalitu práce a snižuje pravděpodobnost zmetků na nulu. Elektrická řezačka dlaždic je speciálně navržena pro řezání dlaždic z různých materiálů. Jako řezný prvek se používá diamantový kotouč, který je v oblasti řezu ochlazován vodou.

Dlaždice lze řezat následující technikou:

 • Na lesklé ploše dlaždic se vytvoří značka;
 • Stroj se instaluje na rovnou plochu (stůl, pracovní stůl);
 • výrobek se vloží do řezačky dlaždic tak, aby začátek čáry značení byl zarovnán s ukazatelem na zařízení;
 • nástroje zahrnují;
 • dlaždice se ručně přitlačí k řezacímu kotouči.

Zaoblený řez

zaoblený řez umožňuje tvarovat keramický kus tak, aby umožnil průchod trubky nebo vložení vypínače či elektrické zásuvky. K řezání velkého množství keramických nebo silných a stabilních dlaždic použijte speciální stroj. Zaoblené řezy lze provádět ručně pomocí zaoblených kleští nebo kotoučové pily. Umožňují přesné řezání tenkých dlaždic. Kotoučová pila nasazená na vrtáku umožňuje vrtat otvory velkého průměru ve středu dlaždice. To je velmi praktické pro kruhový řez.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS