Jak řezat kabelový kanál pod úhlem. Izolační nářadí

Než odříznout kabelový kanál

Tradičně se pokládání elektroinstalace v obytných a průmyslových prostorách se provádí nebo skryté uvnitř stavebních prvků. Použití speciálních plastových krabic umožňuje zvýšit elektrickou bezpečnost a zlepšit design místností s otevřeným kabeláží.

Jsou vždy vyrobeny s plochou základnou, která je určena pro montáž na hladký povrch stavební konstrukce.

Aby byla konečná práce estetické druhy, umožnila bezpečně provozovat elektřinu a byla provedena s minimálními náklady, musíte trvale provádět čtyři jednoduchá pravidla:

Zvažte průběh jeho realizace a ztělesňují projektový projekt na papíře;

Nákup potřebný počet komponentních materiálů a nástrojů, vyzvednutí pro specifické technické podmínky pro pokládání dálnic v prostorách;

Aplikovat linky linek na stavebních konstrukcích;

Kvalita jeho provádění má dopad na počet a složení nezbytných nákupních předpisů a nákladů práce během instalace, což silně ovlivňuje lhůty pro výkonnost práce a jejich hodnotu. Z těchto důvodů je projektová příprava důležitým a odpovědným momentem, i když jednotliví majitelé zanedbávají, což umožňuje různé chyby.

Doma, instalace kabelových kabelů PVC z PVC je poměrně hrubá verze na jednoduchých listech papíru. Hlavní pozornost by měla být věnována přesnosti plánu a měření, které se na ni vztahují, což lze provádět obyčejnou ruletou.

Plán je nezbytný jak při počáteční výstavbě, tak během další rekonstrukce prostor nebo revizí elektrického obvodu.

řezat, kabelový, kanál

Posloupnost přípravy projektu:

Stanovení stavebních konstrukcí umístění spínacích prvků (spínačů, zásuvek, spojovacích boxů) a spotřebitelů elektřiny, včetně lampy, přenosných a stacionárních elektrických spotřebičů;

Plánování spouštěčů výkonových elektroinstalací, počítačových sítí a nízkých proudových řetězců, stanovení obtoku možných kritických stezek kolem vodovodních a plynových potrubí, systémů vytápění a kanalizace;

Vypracování papírových náčrtků místností a použití plánovaných míst na nich s označením velikostí, umožňující vypočítat potřebu materiálů.

Během plánování je nutné jasně definovat:

 • Montážní místa elektrických elektroinstalačních zařízení;
 • Konfigurace tratí kabelového kanálu, které jsou prováděny na stěnách, podlahu nebo stropu;
 • Složení kabelů a vodičů pro každou spojovací sekci a jejich průřez;
 • Délka celé trasy a jejího prvku;
 • Návrhové návrhy interiéru.

Výběr materiálů a nástrojů součástí

Do této fáze pokračujte po úplném vyřešení problémů projektu. Jinak se objeví chyby spojené se ztrátou materiálových prostředků.

V případě paralelního pokládání několika kabelů je vybrán design krabice odpovídající jejich velikosti v průřezu. V tomto případě je třeba vzít v úvahu, že instalace elektrických vodičů a motorových řetězců v jednom kabelovém kanálu, který je rozdělen speciálními oddíly.

Pro upevnění velkých rozpětí mezi podpěry je uspořádání úzkého podnosu s vysokými hranami vhodnější než široký tvar s nízkými stěnami, protože může vydržet trochu těžké zatížení. Ale v tomto případě je těžší položit kabely.

Na základě projektového diagramu jsou určeny požadované vnitřní rozměry krabic pro každé místo a jejich separace je vyrobena na hlavní a větve s menšími průřezy. Délka každého profilu se tedy vypočítá.

Kabelové kanály z PVC jsou dodávány s dalším příslušenstvím, které zajistí elektrické vedení v nich s určitými metodami a pokládání stop v různých úhlech, upevnění pouzdra všech druhů vývodů a přepínačů.

Mnoho kabelových kanálů má svítidla pro vestavěné montážní zásuvky a venkovní spínače. To nejenže usnadňuje práci, ale také vypadá krásně.

Radiálně instalované vložky chrání vedení z mechanických účinků na spojích stěn, uveďte struktury větší pevnosti. Upevňovací prvky vám umožňují dosáhnout hustého vhodného vnitřního povrchu krytu k krabici. Počet všech zakoupených dílů musí být vypočteno po návrhu projektu na výlet do obchodu.

Je důležité prozkoumat navrhované produkty od několika výrobců a zvolit nejvhodnější technické parametry a design. Zaměřte se nejen na stav integrity konců a povrchů, ale také dílo zámků.

Samostatné kabelové kanály jsou k dispozici s připravenými otvory, které mají oválný tvar pro montáž na stěnu. Po instalaci upevnění na konečnou upevnění vleklených šroubů vám umožňují mírně posunout tělo do axiálního směru.

READ  Jak snížit roh do 45 stupňů

Speciální konstrukce kabelových kanálů lze namontovat i uvnitř plnicího podlahy.

Ve stupních ochrany instalovaného kabelu je design krabic rozdělen do tříd:

 • IP 00. když jsou všechny položky provedeny přímkou ​​a nejsou uzavřeny kryty;
 • IP 20-účelová stezka je vyrobena z peored báze a uzavřená kryty;
 • IP 40. rovné dálnice z nekruhových prvků uzavřených kryty;
 • IP 44. Stejně jako v IP 40, ale použití dalšího obvazu na každém spojovacím prvku, pokryté kryty.

Způsob upevnění krabice se šrouby není jediný. Můžeš použít:

Který z nich je vhodnější pro konkrétní podmínky, je nutné určit individuálně. Při provádění tratí kabelových kanálů uvnitř domu rychleji, instalace je vyrobena konstrukční pistolí. Použití hmoždinek a samořezných šroubů je způsobeno vrtáním. Pro malé plochy se doporučuje upevnění adhezivních kompozic.

Vzhledem k tomu, že jednotlivé struktury krabic mohou být umístěny mezi svislými spoje stěn nebo použity jako stropní nebo podlahové sokly, jsou vyrobeny formou blízko trojúhelníku. Jiné kabelové kanály namontované ve vzdálenosti od kolmých povrchů jsou vytvořeny s obdélníkovým profilem nebo v blízkosti.

Klasifikace kabelových kanálů

Kabel pro použití kanálu umožňuje opravit kabel na bázi betonu, cihla, dřeva, sádrokartonu, pěnový blok, kámen.

Současně budou metody připevnění jiné.

V závislosti na místnosti se doporučuje schematické umístění kabeláže a počet vodičů v nich používat krabice různých typů.

Podrobná klasifikace je prezentována v tabulce.

Rozpoznávání klasifikace
Montážní místo Venkovní V jejich podobě je formulář optimálně upraven na místo instalace;
Mains
Podstavec
Barva produkoval různé barvy a odstíny harmonické zapadají do interiéru místností
velikost Různý objem kanálu. pro jeden, 2, 3 a více kabelů Rozměry od 12 × 12 až 100 × 60 mm; mají odlišnou formu úhlů. od ostrého k zaoblenému
Počet hradů s jedním 2 západky. bezpečněji držet na krytu kanálu, snižování možnosti deformace;
s dvěma
Produktový materiál Hliník s filmem; Rozmanitost odstínů dává atraktivní pohled; Ohnivzdorný
Ocel Instalace uvnitř, s venkovní; vyrobené s pozinkovaným povrchem různých barev; Nespalujte; předmětová koroze při škrábancích

Trh vám umožňuje vybrat si produkty pro konkrétní provozní podmínky.

Nejdražší volbou jsou hliník, nejlevnější. plast. V každém případě by mělo být přijato, že nespalují, ale roztavené.

Funkce Montage

Při instalaci kabelových kanálů jsou vodorovně nebo svisle. Šikmé oblasti jsou povoleny pouze na schodech nebo podlažích. V místech větve jsou rozptýlené boxy, ve kterých se vyskytují všechna připojení.

Metody fixace

Kabelové kanály jsou dva způsoby: na hmoždince / šroubů a lepidle / lepkavá bilaterální páska. První metoda. Univerzální. Vhodné pro všechny typy základů. Musí být vybrány pouze typy hmoždinek (pod sádrokartonovými a pěnovými bloky jsou upevňovací prvky). Při výběru spojovacích prvků, podívejte se na hmoždinku nebo samořezný šroub s velkým průměrem klobouků. tak, aby nedošlo k plastu. Pokud nejsou nalezeny, můžete použít podložky.

Množství upevňovacího prostředku na zásobníku délky 2 metry (standardní délka) závisí na tom, jak hladká stěna. Pokud je dokonale zarovnán, 3 upevňovací prvky jsou dostačující. na začátku, na konci a uprostřed. Pokud je zeď křivkou, potřebujete větší množství upevňovacích prvků. tak, aby zásobník pevně zapadl na stěnu a „ne zbloudil“. S velkým počtem kabelů nebo velmi křivkových křivek může být nutné instalovat každých 20 cm.

Aby se instalace kabelů na šroubu nebo hmoždinku nepraskali, nejprve v nich vyvrtejte otvory o průměru oxidum menším průměrem upevňovacího prvku. Potom se zásobník aplikuje na stěnu, označte otvory otvorů se značkou / tužkou / plstěným perem. Vyčistěte kabelový kanál, otvory vrtáku, nainstalujte plastové zástrčky. Potom je zásobník aplikován, upevněte jej pomocí hřebíku do hřiště).

Utahovací upevňovací prvky, buďte opatrní. zkuste poškodit plast

řezat, kabelový, kanál

V některých případech nechcete vyvrátit povrch. Pak můžete použít lepidlo nebo lepkavou pásku. Lepidlo by mělo být přijato s rychlou počáteční fixací. Zásobník váží ne moc, ale s nedostatečnou fixační silou bude „procházet“ dolů. Takže se to nestane, můžete nastavit vzpěry na opačnou stěnu (pokud vzdálenosti umožňují) nebo upevněte krabici s kusy lepící pásky.

řezat, kabelový, kanál

Paul Listová stuha vyžadovala hladkou, zaprášenou základnu. Je lepší vzít ji na pěnový základ. V tomto případě se sníží požadavky na „hladkost“ stěny. Vzhledem k pěnové pěny pěnových / krátkodlakových výstupků vyhlazených.

READ  Jak vyříznout lištu v rohu

Jak a jak řezat

Pokud potřebujete odříznout kus kanálu kabelu určité délky, nejprve na víko, zarovnejte hrany. Pak plstěný sklápěč na podnose a na víku, které dali značku. Poté můžete snížit kabel kanálu zvlášť: zásobník a víko. Současně bude jejich délka stejná.

Pro dosažení přesné náhody v místech řezání můžete použít truhlářský pahýl. Ještě lepší. najít speciální plastovou pilu. V tomto případě bude řez úhledný a po malém zpracování okraje sušího papíru bude náhoda dokonalá.

Řezací kabelové podnosy Lepší pila pro kov s malým zubem. Okraj se otočí. Pokud je to nutné, může být uvízl s brusným papírem s malým zrnem. Můžete také použít kovové nůžky, ale pak pravděpodobnost je pravděpodobnost, že okraje budou zobrazeny a / nebo ztratí dokonalou geometrii.

Obecná pravidla označení QC

Správně provedené značky jasně označuje, jak upevnit kanál kabelu ke stěně, s přihlédnutím ke všem pohonem elektrických elektroinstalací. Pro použití značkovacích vedení je nutné připravit:

 • linie a tužka;
 • Stavební úroveň bublin nebo jiného typu;
 • Fakturační kabel, také volal potažený závit, s pigmentem.

Sekvence aplikace značení QC je následující:

 • V souladu s architekturou místnosti a elektrickým připojovacím schématem z distribučního štítu se stanoví body umístění zásuvek, spínačů, montážních boxů. Pravítko se měří optimálními rozměry jejich odstranění z podlahových spojů se stěnami, úhly a t.P. Tužka na stěnách je vyrobena odpovídajícími štítky.
 • Na všech místech, kde se předpokládá trasa kabelu, rovné čáry jsou aplikovány skládací šňůrou.
 • Stavební úroveň je řízena dodržováním vertikální a horizontality linek.

Nebezpečí ostrého nože: Jak fungovat

V arzenálu domácích elektrikářských nástrojů je vždy sada nožů.

Mohou provádět různé spektrum všech druhů operací. Proto mají zpravidla profesionální ostření lopatek, liší se v akutním řezném okraji.

Tato ostrost je důležitá pro mnoho operací, ale při čištění zapojení, odstranění izolace, může hrát negativní roli. Stojí za to výběru nesprávné polohy nože, protože kovový kovu obdrží poškrábání nebo otírání.

Jak poslat čepel

Čepel nože nemůže být umístěna tak, že se rozřezává do řezného okraje s kovovým drátem. Je třeba se vyvarovat takového kontaktu.

Na správném snímku fotografii zobrazuje další defektu drátu. oxid měďnatý, detekovaný v důsledku nesprávného úložiště. S takovými jadami je lepší nefungovat, ale v extrémních případech by tato místa měla být očištěna z koroze.

Líbilo se mi, jak přístupný autorem Rafis Fahrutdinov vysvětlil recepce odstranění izolace z drátu.

Nejoblíbenější s domácími mistři se těší šablonovým nožem s proměnlivou čepelí. Jeho ostrost je nebezpečné při řezání dielektrické vrstvy: jsou snadno poškozeny kovové jádro a je těžké si to všimnout.

Způsoby upevnění

Navzdory všem všestrannost kabelových boxů bude nutné provést správnou instalaci prvků. Existují různé možnosti. Volba betonu závisí na typu povrchu, na kterém je krabička naplánována. Následují možnosti pro upevnění kabelových kanálů.

Nesobecký

Tato možnost fixace se používá na povrchu dřeva nebo sádrokartonu. Upevňovací prvky se provádějí šrouby na stromě, 40 mm dlouhý. V tomto případě je nutné vzít v úvahu číslo a část zpevněných vodičů. Frekvence samo-mains závisí na tomto faktoru. Zpravidla stačí vydržet krok v rozmezí od 40 do 50 cm. Pro urychlení instalace je lepší použít elektrický šroubovák.

Upevnění soklu s kabelovým kanálem

Hřebíče

Tato metoda je relevantní pro betonové a cihlové zdi, které se nacházejí v bytech a soukromých domácnostech. To bude vyžadovat peuorator s šestiilimetrem hnědou a hřebík. Krok nastavení upevňovacích prvků by měl být 45 cm. Současně se doporučuje nejprve provést otvory v plastové krabičce, a po přenosu upevňovacích bodů na stěnu pro vrtání otvorů v něm s použitím peuorator.

READ  Jak odstranit kazetu z elektrického šroubováku Hitachi

Hřebíky pro soklové a plastové boxy

„Žaluzie“

Použití „chyb“ je nejlepší volbou pro upevnění kabelových kanálů na profilu hliníku nebo kovového povrchu o tloušťce ne více než 2 mm. „Cracops“ jsou samořezné šrouby pro kov, které jsou doplněny myčkou lisování. Šroubování je nevyžaduje předběžnou přípravu povrchu, ale je lepší aplikovat elektrický šroubovák.

Samo-lis s lisovačem a vrtačkou

Tekuté nehty

Upevnění Dráty pro pokládání zapojení bez vrtání je povoleno v extrémních případech, kdy není možné aplikovat některý z dříve prezentovaných možností. Takové situace jsou pozorovány při montáži kabelového kanálu na kovovém povrchu o tloušťce více než 2 mm nebo na dlaždici v koupelně. Jako pravidlo se používají kapalné nehty jako pomocný upevňovací prvek.

Lepidlo tekuté nehty pro plastové panely

Kabelový kanál.

Žádná konstrukce ani oprava nemůže být dokončena, pokud kabel kanálu není položen v nově vybudované nebo zrekonstruované budově. Bezpečnostní a standardní normy vyžadují skryté pokládání elektrických vodičů a kabelový kanál vypadá esteticky ve srovnání s vlnitou trubkou.

Dovedná instalace krabic (kabelové kanály), styling v nich zapojení a zavírání. odkazuje na práci vysoké kategorie složitosti. Kabelové kanály mají obrovské množství velikosti průřezu, na délku, počtem sekcí v jednom krabičce, uzavřením metod, tak jednoznačnými pravidly pro instalaci plastových boxů nikdo nainstalován. Podle zkušeností můžete provést některá pravidla, která pomohou strávit minimálně čas a peníze pro tyto práce, ale mají jen poradenství pouze poradenství a nejsou všelie.

Pro výpočet odporu vodiče můžete použít kalkulačku pro výpočet odporu vodiče.

Instalace kabelového kanálu, instrukce krok za krokem

Během instalace kabelového kanálu postupujte podle teploty v místnosti, nemělo by být nad 60 ° C. Step-by-krokový montážní algoritmus vypadá takto:

 • Než začnete, odešlete elektrickou síť.
 • Označení na povrchu, kde bude kanál umístěn.
 • Změřte a vyřízněte potřebnou délku kanálu.
 • Odstraňte uzávěry z kanálů a přejděte k upevnění základny. Chcete-li to provést, připojte kanál na povrch stěny a vyvrtejte vnější otvor přes kanál pro délku samo-lisu. Mezi otvory dodržujte rozsah 30-40 cm a poté zajistěte základ s šrouby. Při instalaci kanálů na povrchu betonu jsou horní a dolní otvory upevněny pomocí hmoždinek, zbývající nehty. Místo samořezných šroubů můžete použít speciální směs nazvanou tekuté nehty. V tomto případě je základna dvakrát mazána látkami, po které je lisován na povrch po dobu 5 minut. Nejlepší upevňovací efekt bude mít design s kombinovanou volbou upevnění.
 • Po instalaci přímého kanálu pokračujte na instalaci dodatečných příslušenství. Nainstalujte rohové části, konektory.
 • Pak pokračujte do umístění vodičů na základně. Je důležité sledovat kabel, který má být propleten, neměl ostré ohyby, byly izolovány.
 • Základní Zavřete víko, nainstalujte zásuvky a přepínače, v případě, že plánují plán.
 • Zapněte tok elektřiny do systému, ujistěte se, že. V případě detekce problémů, absence napájení v zásuvkách a na přepínačích, vyjměte kryt kabelu a vyhledejte zdroj problému vizuálně nebo pomocí speciálního nástroje.

Provedením instalace kabelového kanálu, na začátku práce, kterou potřebujete vytvořit plán, pečlivě flushing všechny komponenty systému. Tento článek se týkal základních pojmů o kabelovém kanálu. Díky tomuto článku jste se dozvěděli, proč potřebujete kabelový kanál, jeho výhody a nevýhody. Po přečtení tohoto článku se vám podaří provádět instalaci kabelového kanálu s vlastními rukama.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS