Jak řezat kov doma

Řezací kov

Řezání kovů je způsob, jak zpracovávat listy, odlitky a odrůdové sochory, které spočívají v jejich separaci do dílů pomocí speciálních nástrojů.

Zpracování polotovarů může být chladno a horké.

 • V prvním případě se nástroje pro řezání kovů používají s mechanickou metodou. různé pily, nůžky a t. D.
 • S horkým řezným materiálem v bodě expozice k přístroji roztavené. Kapky jsou odstraněny pomocí plynového proudu. Tento způsob zpracování zahrnuje použití složitějších zařízení: autogen; Stroje pro plazmu, kyslík, laserové řezání a t. P.

Elektrolovik

Jedním ze způsobů, jak se s tímto problémem vyrovnat, je použití elektrické skládačky. Elektrický spotřebič je univerzální, takže stačí najít snadné vybrat odpovídající řezací plátno. Lobzik je vhodný pro tenký materiál (tloušťka do 3 mm) a v případě potřeby řezání obrázku. Pro poslední možnost je žádoucí vybrat úzké plátno. Řez bude čistý a přesný.

Efektivní s řezáním a nůžkami pro kov. V závislosti na typu a tloušťce materiálu, následující typy nástroje rozlišují:

 • Obyčejné manuální nůžky (používané pro oceli oceli 0,4. 1,1 mm);
 • Kulaté nůžky (mají velké rozměry a jsou vhodné pro ocel na 2,5 mm);
 • Nůžky (pro ocel na 5,0 mm);
 • páky nebo nůžky kopyto (pro velkou délku s tloušťkou až 3,0 mm);
 • Gilotin (mají nakloněné nože vhodné pro husté oceli do 32 mm).

Typy řezných kovů

Mechanicky je komplexní proces, protože kovové výrobky mají vysokou pevnost a tvrdost. Pro typy řezání za studena zahrnují:

Řezání s gilotinou.

S tímto způsobem řezání se používají speciální mechanické přístroje. nůžky a kovové nože. Obrobek je instalován na ploše a upevňuje upínací paprsek. Pak s pomocí speciálního řezání čepele. V důsledku toho se vypne dokonale hladký okraj, bez zbytečných hran, otřepů a jar. Nasaďte materiál okamžitě přes celou šířku listu, proto je zakřivení plátek nulový.

řezat, doma

V současné době se používají následující typy gilotinu pro řezání kovů:

Se neliší od sebe podle principu provozu, ale poslední tři typy jsou doplněny elektronikou, zajišťují přesnost a bezpečnost řezání. K dispozici jsou také stroje, které mohou snížit kov nejen napříč, ale také. Nejčastěji se používá typ zpracování gilotinu pro obstarání práce.

Nevýhody této metody:

 • Nelze použít pro všechny typy kovů a má omezení tloušťky obrobku. Například hydraulické stroje jsou určeny pro kov s tloušťkou až 6 mm.
 • Přípravky získané v důsledku řezání často neodpovídají požadované velikosti, protože přesnost zpracování závisí na kvalifikaci obsluhy.
 • Nelze provádět kudrnaté řezání.
 • Řezání mědi s laserem: Výhody a nevýhody technologií
 • Typy řezných kovů: Průmyslové použití
 • Zpracování kovů podle výkresů: pohodlné a ziskové

Řezání pásky.

V současné době je tento typ řezání kovů velmi populární díky nízkým nákladům na vybavení, dobrý výkon a snadná údržba. Řezný nástroj je stuha pila natažená na kladkách.

Moderní pásové řezací stroje (LPS) jsou doplněny různými zařízeními a elektronikou, díky které jednotka je snadno zakotvena do specifické produkční ztráty pro zastřihovač. Řezná rychlost podobného stroje v průměru je asi 100 mm / min a vyšší.

Způsob řezání LPS umožňuje dosáhnout přesného souladu se specifikovanými parametry a část řezu nemusí dodatečně proces. Metoda je dobrá pro vysoce přesné produkty a detaily s hladkým povrchem. LPS je vhodný pro všechny kovy a šířka řezu je pouze 1,5 mm.

READ  Akumulátorová úhlová bruska Bosch s proměnnými otáčkami

S tímto typem řezání kovů je důležité dodržovat řadu podmínek:

 • Přesný výběr kroků řezacích plátna v souladu s průřezem řezacího profilu za použití speciálních tabulek;
 • posuv;
 • Řezací spor.

LPS vám umožní snížit kovový prázdný v úhlu, což je velká výhoda ve srovnání s gilotinou.

Nevýhody tohoto typu řezání kovů zahrnují neschopnost k získání vlastních řezů a omezení velikosti obrobků v závislosti na možnostech stroje.

Řezací kov s kruhovou pilou a „úhlové broušení“.

S pomocí kruhových pily provést přesné škrty dobré kvality. Tento nástroj umožňuje ovládat úhel řezání.

Nevýhody tohoto typu řezání zahrnují velké množství odpadu, nízkou rychlostí a malou hloubku řezu.

Pro pronájem řezání profilu můžete použít úhlovou brusku. V místě řezu neexistuje žádný rozsah a oxidy, je jen málo odpadů.

Nízký výkon s takovým typem řezání kovů je jeho hlavní nevýhodou ve srovnání s jinými metodami.

Jak udržet rohový mlýnek

Mnozí mají úhlové broušení, ale většina lidí neví. jak ji používat a jak ji udržet. To vede nejen na manželství v práci, ale také těžkých zranění. Úhel broušení je spíše nebezpečný nástroj. Kruh by měl být nastaven na vypracování a upnut speciální maticí.

Muž s přední pravou rukou drží úhlovou mlýnku pro rukojeť s pravou rukou. V tomto případě by měl být kruh umístěn na levé straně stroje a ochranné pouzdro musí zavřít shora. Rotace jde tak, že při řezání jiskry létají pracovníka. Pokud mají rohové brusky kruh a rohové broušení se rozpadne z rukou, pak nebude jít na ostřejší, ale v opačném směru.

Levá ruka drží auto pro rukojeť, která je zašroubována do závitového otvoru na pouzdro. Existuje několik případů pro speciální použití, ale správná poloha rukojeti je pouze nahoře.

Tato poloha stroje vyžaduje použití ochranných prostředků. Pro ochranu očí a otevřenou část obličeje. to jsou bezpečnostní brýle a ještě lepší. ochranná maska. Pro ochranu otevřených částí těla od jiskry a malých fragmentů v procesu řezání musíte nosit suitty oblek.

Jak přesně snížil tenký plech

Pro rychlé a přesné provedení prací spojených s řezným plechem musíte správně vybrat takové napájecí nástroje jako úhlové brusky. Pro řezání tlustých nebo tenkých plechů musíte vyzvednout úhlové broušení odpovídajícího výkonu, stejně jako průměr řezného kruhu. Kromě toho, při nákupu je doporučeno věnovat pozornost funkčnosti napájecího nástroje (přítomnost systému hladkého spuštění, řízení otáček otáčení disku).

Pro každodenní domov, domácí použití, v případě potřeby snížit tenký kov, obyčejné nízkonapěťové úhlové brusky (až 1 kW) jsou vhodné. Pro řezání tlustých listů je však výhodné získat výkonné úhlové brusky (od 2 kW), které jsou vybaveny hladkým systémem spuštění. Existuje několik typů Bulharů, odlišný od sebe jako rozsah použití a funkčnosti. Tento nástroj se stane:

 • profesionální typ;
 • polooffický typ;
 • Domácnost;
 • s přítomností jednoho nebo několika úchyty;
 • S přítomností systému hladkého starta a mechanismu samočinného přizpůsobení otáček.

Kromě toho existují úhlové broušení média, malé, stejně jako vysoký výkon. Takový energetický nástroj lze použít jak pro řezání kovů, tak i jiné pevné povrchy (beton, kámen). Úhlová bruska se často používá k provádění různých prací spojených s odizolováním, broušením, stejně jako leštění pracovní plochy.

READ  Jak řezat pěnový plast doma

Pro řezání plechů malé tloušťky, můžete použít nízkoenergetickou brusku, jehož výkon je asi 0,6-1 kW, o průměru 125 mm disku.

Takové úhlové brusky se však nedoporučují být použity k řezání tlustého kovu, jako v tomto případě, během provozu rohového mlýnku bude často šifrovat řezný disk, který je plný vážného zranění.

Chcete-li pečlivě a hladce řezat tenký plech, jehož tloušťka je asi 1 mm, musíte ukázat maximální přesnost a pozornost. Koneckonců, při zpracování těchto materiálů s úhlovou bruskou, řezací kotouč může „jíst“. Proto předíváte, měli byste vidět řezací disk a ujistit se, že na jeho povrchu nejsou žádné vady a čip.

Pokud je porušena integrita disku, pak se nedoporučuje být použita k provádění práce na řezání výrobků z kovu. V opačném případě může během řezání prasknout deformovaný nebo poškozený kruh.

Aby se hladce snížil tenký plechový kov s úhlovou bruskou, musíte čerpat na jeho povrch, abyste nakreslili čáru pro zastřihovač, na kterém bude řez proveden. Začněte řezání listu z jeho vzdáleného okraje, postupně se pohybuje zpět, v opačném směru. Při použití této metody uživatel vytáhne úhlové broušení ve svém směru, postupně se pohybuje podél listu na druhý okraj.

Během řezání tenkého listu by měl následovat disk. Nemůžete dovolit, aby byl ponořen příliš hluboko do jeho povrchu během řezání. Maximální hloubka ponoření by neměla překročit značku 5-6 mm. Tento způsob řezání eliminuje možnost vzhledu kruhových háčků. V opačném případě, když hloubka průniku řezného kotouče do plechu překročí značku 6 mm, vzhledem ke snížení kontaktní plochy, existuje vysoká pravděpodobnost výskytu háčků.

Doporučení odborníků v některých typech práce

Dále budeme říkat, jak provozovat rohové auto s různými kovovými výrobky.

Řetězové řetězové řetězce

Foto 2: Broušení řetězových řetězových řetězů

Řetěz se ostří na řetězcích. Pro práci je naostřený disk 2,5 mm tlustý. Je třeba poznamenat první zub, který budete zpracovávat. S kompetentními akcemi aktualizace řetězu může být 4-7 krát před tím, než konečně selže.

Řezací potrubí

Začněte řezat tlustý kovový roh broušení lépe s hranami. Pokud začnete od středu, disk může narazit a hnědý. Ve zpracovatelském procesu provést úsilí na dně řezného nástroje, který zajišťuje účinnost řezu.

Řezací lišty

Foto 4: Řezací rohové rohové broušení

Pro řezání kulových rohů můžete použít rozbité disky nebo nástroj malého průměru. Je důležité si uvědomit, že práce je postupná: nejprve snížit jednu část lisování, pak druhý.

Ostření kruhového pily

Foto 5: Ostření kruhové kruhové kotoučové pily rohový sandaker

Začněte upevnit rohový vložku se svorkami, opouštět přístup k otočné části nástroje. Poté přiveďte pilu na brusný kruh bez použití velkého úsilí. Kruh by měl být držen na výrobku tečnou. Při práci sledujte letadlo shody.

Leštění je komplexní dokončovací činnost obrobku. S jeho pomoc odstranit malé vady ve formě zvěstů, čipů a škrábanců. Povrch získává vzácný lesk a produkt je zobrazení produktu.

Mlýny s vyměnitelnými deskami jsou kompozitní nástroj pro řezání kovů obsahující odnímatelné pracovní komponenty upevněné na pouzdru. Produkty se používají k tvorbě drážek, šikmých povrchů a římsů. S ním jsou připraveny otvory, jsou vytvořeny komplexní technologické škrty.

Frézování drážek a říms znamená komplexní operace na současném zpracování několika povrchů. Akce se provádějí pomocí řezaček profilu, zajišťují přípravu technologických výčnělků a otvorů pro následné připojení dílů.

READ  Jak řezat laminovanou dřevní dřevotříbavku doma

Řezačky opotřebení. komplexní fenomén vyplývající z provozu nástroje. Z důvodu opotřebení je ostrost řezných hran snížen, hmotnost, geometrie a mechanickou stabilitu produktu.

Výpočet režimů řezání se provádí s mechanizovaným a ručním zpracováním kovů. Podle výsledků výpočtů je vybráno vybavení, je určen optimální způsob provádění práce a velikost výrobních nákladů.

Multifunkční elektrické nářadí

Renovátor je nyní dodáván mnoha předních výrobců jako optimální nástroj pro domácnost. S ním můžete udělat všechny domy domů s jedním vybavením. Jedná se o pohodlný, non-těžký stroj s ručním pohonem a s přístupem k elektrické síti. Existují modely běžící na baterii, ale rozbijí se rychleji. Podstatu zařízení ve velkém počtu trysek, z nichž jeden je určen pro řezání kovových dílů. To může opravdu pomoci řezaného drátu nebo tenkého plechu, ale neměli bychom očekávat vysokou kvalitu od zařízení pro domácí použití. Obvykle zde je zlaté pravidlo. lepší kvalita než počet funkcí.

Tento ruční nástroj se používá k řezání silnějšího plechu, válcované profilu, tyč, trubky.

Hacksaw se skládá z hadicové hadřík pevné v horizontálním nebo šikmém rámu. Hoven lze přesunout do délky hackerové plátno (obvykle do 25-30 cm), která je vyměnitelná.

Spodní část pásu má špičatý roh 60 stupňů zubů, které jsou chovány pro pohodlí práce s kovem. Existuje zapojení pro zub a rozložení plátna. V prvním případě je každý zub zamítnut v druhém případě. každé dva nebo tři zuby.

V závislosti na kovu, se kterým je nutné pracovat, musíte si vybrat Hacksaws s určitým množstvím zubů. Chcete-li například řezat instrumentální ocel, může být potřeba pás, který má 22 zubů o délce 2,5 cm. Pro kov z různých solidness lze použít hadičku s zuby různých délek.

Při výměně nůžového plátna je nutné namontovat hadřík s okrajem zubů dopředu (ve směru z rukojeti), nastavením jeho napětí. Napětí lze zkontrolovat pomocí webu se dvěma prsty a otočením na 1/8 kruhu.

Při práci s jakýmkoliv řezným nástrojem musíte dodržovat pravidla pro použití a bezpečnostní techniku.

Řezání kyslíku tlustého kovu

Řezání hustého kovu kyslíku často se mechanizuje v důsledku přenosných zařízení, stroje s plynovým repelentem. Mělo by být zřejmé, že v průběhu takového zpracování se použije acetylen, stejně jako řada dalších hořlavých plynů: přírodní, ropný, vodík, navíc, takové palivo se používá jako petrolej, benzín.

Pokud jde o jeho vlastnosti, výkon této řezné technologie překročí většinu ostatních, takže je často používána ve výrobě.

Doporučujeme výrobky kovoobrábění

 • Ocelové značky: klasifikace a dešifrování
 • Hliníkové značky a jejich aplikace
 • Kovové vady: Příčiny a vyhledávací technika

Je důležité zmínit způsob léčení hustých materiálů oxygenovým kopím. Je nutné se rozbíhat tlustého kovu v hutních pecích, vytváření otvorů v betonových výrobcích atd. Pro to je trubka vyrobená z oceli s malým uhlíkem přitlačuje k řezacím místě, směrem ho plynem. Budeme negovat, že zpracovaná zóna a konec trubice jsou předehřáté za použití pájecího železa a pouze po otevření dodávky plynu. Jakmile se konec trubky rozsvítí, přichází do kontaktu s kovem. samotný řezání s pomocí spalování materiálů trubky a polotovarů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS