Jak řezat kruh v dlaždice rohové brusky

Jednoduché pokyny pro řezání díry v dlaždice pod výstupem

Otázka, jak udělat díru v dlaždice pod výstupem nebo potrubím, často se vyskytuje od mistrů, které provádějí opravy v koupelnách nebo kuchyních. Vrtací otvor v dlaždice lze použít různé nástroje. V tomto článku zvážíme všechny možné možnosti.

Před řízením díry v dlážděném materiálu byste se měli připravit na práci. Kruh pod napájecí deskou na povrchu stěny musí být proveden před instalací kachlového krytu.

By měl být připraven na skutečnost, že v procesu řezání kruhu může dlaždice rozdělit. Složitost práce s tímto materiálem je vysvětlena skutečností, že se vyznačuje tvrdostí, ale snadno poškozuje. Pokud je dlaždice pokryta polevou, vytváří další potíže, protože pracovní nástroj je obtížné opravit na povrch hladkého a kluzkého materiálu a vrták může sklouznout ze značky, kterou potřebujete řezat kruh.

Mistr proto musí mít rezervu dlaždice asi 10-15% z celkového počtu. Je třeba také zapamatovat, že značení a vrtání otvoru v dlaždice se provádějí z vnějšku materiálu. Pokud to uděláte zevnitř, incize bude vypadat dostatečně nedostatečná.

Pro udržení vrtáku v jedné poloze na povrchu keramické desky se doporučuje uzavřít procesní plochu malířskou stuhou nebo lékařskou lepicí rovinou. Stuha chrání dlaždice od poškrábání a čipů a neumožňuje vrták změnit jeho polohu.

Jak řezat dlaždice rohové broušení bez čipů a prachu?

Připravit léčbu pečlivého výkonu. Značení jsou aplikovány značkou na vnější straně keramocliteru. Vzhledem k tomu, že je nemožné provádět dokonale hladké řezy ve většině případů, aby se malé povolenky na křičet ostření nebo supfil.

Rovný řez

Nejjednodušší možností zpracování, se kterou i začátečníky vyrovnávají. řezací obklady úhlové broušení v přímce. Chcete-li začít, přístroj je upevněn na rovném povrchu. Je nutné jej umístit tak, aby řezný okraj visel z místa. Řezný směr musí zůstat v zóně obkladače, zatímco dlaždice je na obličej nahoru.

Pokud úhlová bruska předpokládá nastavení rychlosti, rychlost se sníží na začátku a na konci provozu.

Kudrnatý řez

Je dokončena komplikovanější první možností, vyžaduje určitou dovednost. Zpracování dlaždice s krátkými řezy na tečnou čáru do venkovního obrysu obrázku výkresu (oválný, kruh). To umožní odříznout drobné další fragmenty a pak dosáhnout požadované konfigurace.

Plánujte také malé příspěvky pro zavěšení a po dokončení, obrys broušení, dosažení hladkých linií a odstranění štěpkování.

Provádění obdélníkových otvorů v dlaždice

Po nastínění hranic obdélníku na vnější povrch jsou aplikovány desky oceli. Podélná deska provede roli linky a pohybový nástroj příčného omezovače řezného nástroje.

Snadná práce s ruky s vrtáky. Vyvrtá se uvnitř obrysu několika otvorů o průměru asi 5 mm, a pak přes řezy vytvoří úhlová bruska mezi peorasem.

Řezací otvory

Úhlové mlýnky se rozřezává pouze otvory velkého průměru. menší se provádí vrtačkou nebo peuorátorem.

 • Prostřednictvím středu kruhu otvoru jsou k sobě dva přímé čáry.
 • Směrování brusného stroje pod úhlem, udělejte trochu prohloubení podél délky obvodu a snaží se držet jeho vnitřního průměru.
 • Postupně se pohybovat v kruhu, rovnoměrně zapisovat tloušťku dlaždice.
 • Jakmile bude vybrání dostatečná, inscribe přímé kolmé linie procházející středem kruhu.
 • Jemně odstraňte první segment, abyste se vyhnuli čipům, pak odstraněním nebo odstraňte další tři.
READ  Jak řezat textolit doma

Pro připojení řádku spánku se používá soubor, zabalený kolem brusného papíru, vrtáku s brusnou tryskou.

Řezání pod 45 stupňového úhlu

Řezání dlaždice úhlovou bruskou je nutné, když jsou instalovány plastové nebo kovové rohy. To pomůže vytvořit krásný okraj ve formě zkosení, když diagonální kavárny.

Hladký a rychlý nápis skutečně provádí pouze diamantovou stříkací trysku. Dlaždice je umístěna pod okraj glazované strany dolů. Mající úhlovou brusku pod úhlem 45 °, zadní strana. Jakmile je úhel vytvořen, opakují akce, pohybující se kolem okraje řezu.

Někteří mistři začínají pracovat s obdélníkovým řezáním dlaždic. Pak je tryska vedena tak, aby se odstranila přebytečná keramika v daném úhlu. Kompletní Broušení práce.

Rohové řezání keramických obkladů Úhlové broušení v domě se doporučuje provádět modely Bulharů, kde je úprava otáčení rychlosti disku.

řezat, kruh, dlaždice, rohové, brusky

Jak řezat v dlaždice kulaté otvory úhlové brusky

V dlaždice kulaté díry úhlové brusky, na první pohled, ne nejúspěšnější volbou. Pro to existují pohodlnější zařízení.

Ale momenty se vyskytují, když je možné pouze s pomocí úhlové brusky. Například, kdy:

 • Pro takové frézy je stále potřebný stroj Raimondi. Pokud se používá pro tyto účely úhlové brusky. pak ložisko nebude žít na něm po dlouhou dobu. Polské dlaždice na dlaždice a cihly používané pro tyto účely mají maximální průměr 83 mm.
 • Polské frézy, pokud musí otvor provést v punčochové nádrži nebo dlažbě. Řezačka nebo „balerín“, aby díra bude problematická pro jakýkoliv průměr.

V takových případech může pomoci z málo známého způsobu, jak snížit velké kulaté otvory úhlové brusky. Takové otvory jsou nezbytné pro kanalizační potrubí a fanoušky v SAN.

Podstatou lze chápat pouze sledováním videa. Zpočátku je požadováno uspořádání díry (jak provést přesné označení. téma samostatné konverzace) a tažené oválné pero. Futuster dává hustou rybářskou linku pro vyžínače a pomáhá vydržet ztrátu pro zastřihovač při zpracování.

Je důležité, když řezání oválu, přiblížit se k řeznému kruhu co nejblíže značkanému, ale nedotýkejte se čáry.

Po koncových slotech na dlaždice je nutné snížit vnitřní kruh do čtyř částí a vyřadit každý sektor s kladivem (pokud před tím, než nespadají ven).

V budoucnu přineste vyřezávanou otvor na plstěnou linii, můžete se zadní stranou turbínou a úzkým kusem naostřeného kamene.

Souhlasím s tím, že nejvhodnější nástroj pro vytváření otvorů je profesionální frézovací fréza. Jednou z možností pro takové Montolit Mondrillo FS08 ve videu.

A ještě jeden video o těchto mlýnech od výrobce tohoto nástroje.

Jediná věc, která zastaví svou cenu:

Použití diamantové koruny

Označení

Začněme s typickým případem, kdy potřebujete vyvrtat otvor do keramické dlaždice pod odebráním trubek do směšovače v koupelně.

Takové věci je třeba vzít v úvahu ve fázi rozvržení, a snažit se dělat řezy pod trubkami dlaždice. To se provádí kvůli posunutí uspořádání nebo změna výchozího bodu na správném místě. Pokud nainstalujete jeřáb přesně v centru, nefunguje v žádném případě, pak se musíte pokusit skrýt tuto skutečnost co nejvíce, a nezvýšit jej instalací řady dekorů nebo burgurů.

READ  Ztracené alfa jemné pracovní nástroje

Je logické, že obě otvory musí být v jedné výšce. Proto první věc před vrtací dlaždice. změřte stejnou vzdálenost od podlahy. Aby nedošlo k naplnění vertikálního, používáme hladinu olovnice s hmotností nebo bublinou / laserem.

Měření a označení stěny Dále musíte měřit požadovanou vzdálenost vodorovně mezi body bodů a vzít další dvě značky. Ze středu každého bodu změřte poloměr otvoru, abyste věděli, kde bude linka jít na vyžínač.

Při pokládání dlaždic vezměte v úvahu velikosti SCHU

Vrtání

Přepněte vrtačku do režimu vrtání a nainstalujte minimální rychlost. Vložte korunu s rozprašováním diamantů do kazety. Jsou odlišné, například pro beton, dřevo nebo kov. nezaměňují je při nákupu. Také, viz pracovní část, která je co nejvíce diamantových drobků. Je lepší vzít korunky s centrováním vrtáku, aby se snížilo riziko posunutí.

Začneme pečlivě vrtání, s mírně lisováním na vrtáku, ale tak, že se nesmějí. Když bude glazura snížit, můžete zvýšit rychlost a tlak.

Během vrtání je nutné zajistit přívod vody do pracovní části chladicí koruny. Bosch má koruny, které mají uvnitř chladicí kapaliny (olivový olej), můžete s nimi pracovat s nimi.

Pokud používáte korunu malého průměru, aniž byste se vyhnuli vysídlení, použijte jej s vodičem. Můžete to udělat s vlastními rukama po dobu 1 minuty prkno nebo překližky. Udělejte v něm otvor podobného průměru a použijte jako vodič stisknutím ruky.

Jak udělat úhlovou desku brusky

Ne vždy, když provádíte řezání kaze, je pohodlné držet úhlovou mlýnku na hmotnost a cvičit všechny práce pouze ručně. Pro zjednodušení tohoto úkolu můžete nástroj transformovat do zařízení, které vám umožní ponechat obě ruce zdarma. Připomíná elektrický sporák a transformace úhlové brusky je následující:

 • Nejdříve musíte vybrat vhodné místo pro uložení stroje. Protahovací základna může být vyrobena z plechu, ve kterém bude nutné provést štěrbinu pro prohloubení kruhu. V tomto pruhu se vyskytne veškerá práce, stejně jako to bude vhodnější pro navigaci v procesu řezání.
 • V dalším kroku je nutné upevnit rohové broušení. Pro opravu zařízení v požadované poloze, musíte se uchýlit k použití speciálních svorek. V případě potřeby mohou být vyrobeny s vlastními rukama, ale je třeba mít na paměti, že existuje šance na rozpad upevňovacích šroubů v procesu řezání.

Poznámka! Toto řádně vyráběné elektrické dlaždice lze zlepšit v budoucnu s nádrží s vodou a tryskami pro provádění mokrého řezu, takže bude možné se zbavit prachu a během provozu zcela vychladnout řezný prvek.

 • Po upevnění nástroje můžete provádět testovací řez. Chcete-li to provést, musíte dát dlaždici pomocí značek, po které by měl být úhlová bruska zapnuta a pomalu spusťte kruh. Současně musí být kotlety prováděny na vnější straně, krmení výrobku ze sebe.

S řádným prováděním prací bude možné získat keramickou dlaždici na dvě části s hladkými hranami a nepřítomností třísek, prasklin a drsnosti. V případě potřeby přinést dlaždice do perfektního stavu, můžete použít jemnozrnný suchý papír nebo soubor.

Nejlepší řezné kolo pro řezání keramických dlaždic pro rok 2013.

„Nejlepší“ nesourovná cena. kvalita. A jen „nejlepší“ v kvalitě a rychlosti řezu. Najednou bylo toto místo obsazeno kruhy Bosch. V současné době je však cena z nich téměř dvakrát vyšší než podobná produktová korporace „di-hvězda“ a kvalita řezu horší. Možná jejich kvalitu a zůstal na stejné úrovni, a jednoduše se objevily lepší produkty.

READ  Jak sestavit řídicí strojku trávníku

Produkty „Di-Star“ se již dlouho objevil na ukrajinském trhu (1998.). Jednalo se o kruhy dceřiné společnosti Ukr-diamant. Tento kruh mohl pracovat déle než rok. Ale ceny byly vysoké a populárnější u jiných výrobců. V současné době, řezné kolo pro řezání úhlové brusky o průměru 125 mm stojí asi 20, a řezy keramické dlaždice s téměř žádným čipem.

První recenze „Di Starovského“ se objevily kruhy:

Pomocí rohového broušení

Často otázka, jak udělat díru v dlaždice pod výstupem, se vyskytuje ve fázi pokládání kachlového krytu. Zatímco materiál není upevněn na stěně, je možné vytvořit otvor pro zásuvky pomocí úhlové brusky. Tento nástroj je vhodný pro provádění kudrnatého řezání podél okraje dlaždice.

Mistr musí být uveden kontury, na kterých bude řez proveden, a pak vybaví úhlové broušení diamantového disku určeného pro suché řezání. Poté můžete začít odříznout z pohodlného okraje. Současně se úhlové brusky doporučují pohybovat hladce ve směru sebe. Pokud je pracovní prostor nepříjemný, pak můžete nástroj přivést do středu a pak začněte řezat na opačné straně. Ale existuje možnost rozporuje řezu.

Řezací dlaždice bez čipů

Chcete-li snížit počet čipů na minimum, zkuste dodržovat následující pravidla při práci s nástrojem:

 • Lineární Roset. Použít na obličejové části dlaždice pomocí stavební značky. Sledujte správnost zbytku disku ve směru otáčení uvedeného na brusném stroji a na kruhu. Přineste úhlovou brusku do pracovního stavu a dejte jej vytáčení pracovních otáček. Dlaždice upevněte přes těsnění z gumových svorek na rovném povrchu tak, aby v procesu řezání eliminovalo jeho náhlé změny v poloze. Na značkovací lince bez snahy o rovnoměrné bydlení 2-4 mm, na základě tloušťky glazury a tělesa dlaždice. Přechod nad glazurou je velmi pomalý a zodpovědně, po této fázi můžete udělat malý tlak a přinést proces k dokončení. A také existuje možnost, aby nedošlo k tomu, aby tělo dlaždice do konce rozřezal a upravte okraj brusoucím.
 • Otřete kulatou otvor s velkým průměrem. Aplikujte značku do bodu, který bude středem kruhu. Pak vyvrtejte s vítězným hrotem, abyste vrtali otvor namísto markeru o průměru 3-4 mm až. Nyní na obou stranách dlaždice musíte použít značku kruhu požadovaného průměru. Potom, s pomocí úhlové brusky, aby se krátké řezy 2-3 mm v kruhu kruhu, až poté, co můžete snížit kruh zevnitř přes škrty a odstraňte zůstat s pomocí kleští. Pro úplné odstranění okraje díry musíte zvládnout soubor a brusný papír.
 • Obdélníkový otvor. Proveďte lineární uspořádání otvoru pomocí značky a tekla, pak v rozích, nemluvím o stanovené obrysy, vyvrtejte otvory o průměru 7 mm. Poté, s pomocí úhlové brusky pro připojení otvorů s hladkými reverzi. Nyní můžete odstranit vyřezávaný fragment keramiky a hrany jsou zpracovány, dokud není zmizel.
řezat, kruh, dlaždice, rohové, brusky

Pokud si přejete v těle dlaždice, můžete snížit díru jakéhokoliv průměru a tvaru, zejména v moderním stavebním světě jsou všechny druhy trysek a svítidel pro rohové brusky. Jediná věc, která nikdy nemůže být zapomenuta, pozoruje nezbytná bezpečnostní opatření při práci s úhlovou bruskou!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS