Jak řezat otevření okna v cihlové zdi

Otevření zařízení v cihlové zdi

Úvodní zařízení v budově je jedním z konstrukčních fází. От того насколько правильно будет выполнена эта работа зависит целый ряд параметров. Je důležité správně vypočítat polohu dveří a oken, posílit překrytí nad nimi, určit vzhled a velikosti. Mělo by odděleně vypočítat oblast světelných otvorů. Patří mezi ně nejen dveře, ale také okna, protože pod tímto konceptem to znamená přirozené osvětlení mimo budovu. Obecně platí, že provádění výpočtů a montáže, poměr mezi oblastí lehkých otvorů a podlahou místnosti v podílu 1: 5,5 až 1: 8 by mělo být brát jako základ.

Zvláštní pozornost si zaslouží otázku. jak se otvor pod novými dveřmi ve zdi domu. Abyste zjistili, musíte také odkazovat na obecně uznávané standardy GOST a SNIP. Dnes, navzdory popularitě nestandardních architektonických a designových řešení, jsou základní parametry stále jako základ. Zvažte, že je třeba vzít v úvahu jako první:

 • Výška. В обычных квартирах и домах принято вырезать проемы под дверь высотой 2 метра.
 • Šířka. Standardní označení šířky listů dveří je 70 a 80 cm. Pro obytné místnosti je obvyklé vzít takové dveře, ale pro koupelnu a toaletu lze snížit jejich šířku. Vstupní dveře mohou být 90 a 100 cm. Je třeba mít na paměti, že další centimetry musí být ponecháno nainstalovat krabici.
 • Posílení. Vzhledem k tomu, výřez ve zdi vede k částečné ztrátě své síly v této oblasti, je nutné tento faktor kompenzovat v důsledku přerozdělení zátěže uvedeného shora. Chcete-li to provést, je jumper nainstalován nebo jsou nainstalovány zásobníky. Dále budeme podrobně zvážit, jak provést tuto práci s vlastními rukama.

otevření, okna, cihlové

Pokud máte v domě vysoké stropy, a chcete vytvořit velký vchod, můžete se pohybovat od standardů a provádět instalaci celkového designu, při současném souhlasu s běžným projektem budování.

Okna. vizitka obytné budovy

Жилых домов без окон не бывает. Jsou potřebné pro přirozené osvětlení, odvzdušnění. Mimo okno vyčnívají prvek architektury a jeho tvar může říct o stylu a době jeho stvoření. V interiéru je mnoho způsobů, jak je otočit do dekor.

Potrubí nebo volně přilehlý rám se stává důvodem pro vzhled návrhu a vlhkosti. Výsledný kondenzát vytváří podmínky pro vzhled černých skvrn formy a houby. Je nutné, aby rám pevně zapadl na stěnu, bez zkreslení a sloty. Teplota rosy vytvořená z kapek byla odstraněna, ne padající na stěny. Déšť se nedostal do okna.

A přesto na kole

I když je snazší naplánovat takové věci předem.

Proces sám, když zjevná jednoduchost není tak jednoduchá. Skutečností je, že mnoho budov bylo stálo mnoho let, které tvoří budovu postavenou v pracovní pozici, vyniklo. А любое грубое вмешательство может привести не только к выемке материала, но и к обрушению стены.

Takže každý bude produkovat velmi čisté. Pro startéry, materiál, nástroj a příslušenství.

 • Všechny úrovně, které jsou: stavba Jednoduchá a voda (voda povinná pro domy staré budovy, kde v důsledku procesů smrštění, úroveň zdiva může být daleko od horizontální), ideálně laserovou úroveň, olovnice;
 • Celá sada zedna (stěrka, špachtle, směšovací tryska pro přípravu pracovních směsí);
 • Metrů (ruleta, galnik velký, skládací metr);
 • Kladivo, dláto několik druhů, ošuntělý, pokud je k dispozici;
 • Perorator a úhlová bruska s kruhem kolem kámen (zatímco úhlové broušení by mělo být profesionální s velkým kruhem), vrtáky pro přes vrtací stěnu s vítězi nebo tipy diamantů;
 • Podporuje pro upevňovací čepy, stejně jako vlásenky a desky po dobu nejméně 50 mm pro podpěry na jednorázové podpěry.

Poznámka! Так ласково названные шпильки очень далеки от того, какими мы их представляем в быту. Ve skutečnosti je to poměrně silné paprsky, jejímž hlavním účelem vytvořit podpůrný design pro stěnu, aby se zabránilo zničení v době práce na přímém materiálu pod oknem.

READ  Co vyplnit převodovku MOTOCOS

Proces přípravy je důležitý

Čištění zdi a vody značení hlavní na přípravné fázi.

V tomto procesu existuje několik důležitých fází:

 • Fáze první kompletní čištění cihlové zdi oblasti z tapety, omítky a jiných typů povlaku;
 • Druhý stupeň značkovací prostor pod oknem, překrývající se okna, stejně jako místa pro průchod čepů.
 • S pomocí kladiva a dláta je nutné zcela vyčistit cihlovou zeď z vrstev sádry na místě zamýšleného okna s výpočtem navíc nejméně 15 cm kolem obvodu z údajného okna, pro pohodlí. Budete také muset vymazat místo pod stropním paprsku a již zmíněných čepy.

Poznámka! Při čištění stěny budete muset zvážit velikost okna v cihlovém domě. Obvykle velikost oken v cihlových domech soukromého sektoru je objednána pod šablonou, stejně jako v tomto případě nebudou žádné problémy. Velikost oken v cihla Khrushchev může být několik typů, ale s ohledem na skutečnost, že stěny nesouhlasí s povolením na instalaci jiného okna, je poměrně obtížné a prakticky neskutečné. Otázkou je proto: velikost oken v cihlu Khrushchevu lze zobrazit pouze v kontextu výměny dřevěných oken na plastu.

 • Ve druhé fázi přípravných prací dochází k označení směru přímo pod oknem, pod paprskem překrývajících se a pod patami. V případě potřeby je také inspekce a přenášení elektrických vedení, stejně jako možnost a je třeba shrnout topné radiátory. Zvláštní pozornost je také věnována stavu zdiva cihel a pokud má rozložený vzhled, může to říci, že v tomto místě má budova maximální smršťování a uspořádat prázdnotu pro okno může být nevhodné.

Rada! Při použití označení na zdi bere v úvahu, že pokud otevřete sendvičový systém, musíte zvážit další izolaci nebo alespoň kloubní utěsnění. To znamená, že je nutné vypočítat zvýšení okna přesně na šířce izolace. A když plánujete místo pro propojku, je třeba si uvědomit, že samotný design by měl jít nejméně 15.20 cm od otvoru v materiálu.

Pracovat se zeď

Nyní přejděte do práce přímo se zdí.

V tomto případě trvá krok za krokem:

 • Cihlová zeď je vyvrtána otvory s takovým výpočtem, že spodní část zdiva bude na dřevěném paprsku (kovové rohy jsou vykazovány mezi paprskem a cihlami). Cihla je úhledně vyřazena pomocí kladiva a dláta, takže bity čtverce. Práce se vyskytuje jak mimo budovu, tak zevnitř, kde je příležitost, cihla je řezána úhlovou bruskou, kde tato možnost chybí, cihlové tělo je vyvrtáno, a pak vyřazen kladivem a dlátím požadovaného velikost;
 • Dále nastane instalaci tzv. Současně jsou nosníky položeny v tunelech, čerpané regály, které jsou zase upevněny na dřevěných plošinách. Při uvedení tohoto návrhu berou v úvahu skutečnost, že vzdálenost od regálů ke stěně by mělo být nejméně 60 cm, jsou všechny vyrovnávání z hlediska úrovně a poté připevněny k regálům a regálům pro plošiny s hřebíky ve speciálních otvorech pro upevnění;
 • Nyní je nutné připravit místo pod překrytím paprsku. V tomto případě jsou použitelné dvě techniky:
 • Jednoduché, pomocí dvou kanálů;
 • Komplikovanější pomocí kombinovaného propojka.
 • První technika zahrnuje analýzu cihel, s přihlédnutím k předchozím doporučením pro kanál, který je instalován na žeber. Zároveň je cihla odstraněna a venku a zevnitř. V samotném kanálu jsou otvory vyvrtány, alespoň 5 pro upevnění dvou fragmentů ke vzájemným šroubům, stejné otvory jsou vrtány ve zbývající cihlové vrstvě. A pak je kanál utažen šrouby. Toto spojení bude dostatečně silné a trvanlivé. Fixace kanálů ve stěně může být prováděna cementovou maltou, která může být zvýšena stěna na přípojných místech, může být uprchována pěnovým betonem, který bude poněkud jednodušší. Veškerá další práce lze provádět po kompletní připravenosti kanálů a kalení;
 • Druhá technika je složitější, protože zahrnuje montáž železobetonové konstrukce a kovového kovu. Zesílený design betonu může být oba dokončena a vyrobena s vlastními rukama pomocí armatur a cementu. Jediný okamžik, aby věnoval pozornost tomu, že design by měl být připraven předem. Příjem se připravuje ne pod kanálem, cementový paprsek se nachází blíže k vnitřní vrstvě a kovový kout se zobrazuje venku, zatímco samotný úhel jde na paprsek, tvoří výklenek. Vzhledem k tomu, že překrytí se skládá z různých prvků, hydrobrier je na nich nahoře, pak může být ohřívač nebo dekorativní obrácení cihla vystavena rohu. Ale zabalit tento kombinační paprsek, stejně jako kanál. cementová malta. Při zmrazení řešení se připraví připravenost pro další práci a oddíl bude odstraněn.
READ  Jak řezat kabelový kanál pod úhlem. Izolační nářadí

Standardní jumper

Okenní jumpery

Při navrhování okenní smyčky s betonovými propojkami budete čelit dvěma možné možnosti:

V případě použití hotového výrobku byste měli jednoduše zavřít s ním, který je k dispozici ve zdi, po kterém pokračovat pokládání stěn po celé délce.

Pokládání nad otvorem

Bohužel, koupit hotový betonový propojek požadované velikosti není vždy možné, což se nejčastěji děje s nestandardními rozměry okna.

Na druhé straně hmotnost hotového propojka často přesahuje 100 kg; Takže bez přitahování speciálních zvedacích zařízení, můžete ho sotva zvednout do správné výšky. Většina umělců, kteří nechtějí vázat se na pronájem mechanismy preferují hotové propojovací výrobky vyrobené vlastními vlastními.

Dělat zdivo v cihlové zdi

Zvažte, jak se pokládání okenního otvoru provádí obrácením cihel.

Projektování domu a určení umístění oken se specialista vypočítá jejich umístění, vzhledem k velikosti použitého cihlového kamene.

Základna pro otevírání okna je připravena po odstranění desátého řádku zdiva, která zaručuje pevnost struktury a tuhost. Poté je spokojen s druhem podešve, který pokládá cihlový kámen kolmo k axiální linii stěny a uvedení.

Boční části jsou uvedeny v celém obvodu s celým kamenem. Čtvrtina je spokojena. Předpokládá se cihlovým rohem pro opláštění, rozšířený na čtvrtou část vlastní velikosti. Rám okna obdrží druh důrazu a kompletní záruku, která nebude klesat. Okamžitě vytvořená tepelná izolační vrstva, možná zesilovaná plocha mezi stěnami a okenními rámy se překrývají. Podle stavebních standardů je takový výčnělek udržován v přísných rozměrech, jinak budou potíže vzniknout s konstrukcí bočních návrhů.

Přes okenní otvor, překrývající se z kovového rohu je uspořádáno, po kterém pokládání cihel pokračuje znovu. Vnější ocelový prvek je trochu odvzdušněn do stěny, aby se dále pokryl dekorativní vrstvou.

Roh je instalován na vzdálenost odpovídající parametru cihlového kamene, počet jeho řádků je určeno typem a tloušťkou zdiva. Betonový polštář je uspořádán ve zdi na vodotěsném okraji pod rohem nebo je stohována cihla s plnou délkou.

V libovolných možnostech, vyztužení s ocelovou mřížkou.

Jako překrývání otvoru okna, vhodné v zdivu, použijte nejen ocelový roh. Je dovoleno aplikovat 2-cestné struktury, železobetonové bloky, cihlové propojky. Každé možnosti zahrnuje pokládku na betonovou podrážku.

Každá ze stran, významný úsek do stěny se rovná polovině výšky konstrukce, ke kterému přidá další patnáct nebo více centimetrů.

Jak pevně položit okno

Okno může být těsné. V tomto případě využívá nějaký vhodný materiál zeď. Můžete požádat o tuto cihlu nebo bloky různých typů.

Je nutné vzít v úvahu materiál, ze kterého jsou stěny postaveny. Pokud je fasáda domu vyrobena z cihel, pak vnější vrstva by měla být také vyrobena z cihel. Kromě toho je lepší si vybrat takovou cihlu, která bude co nejvíce stávající, aby skryl místo, kde se okno bývalo.

Následné vrstvy zdiva mohou být prováděny z jiných materiálů, například pěnových bloků, které se vyznačují nízkou tepelnou vodivostí. To je důležité, protože oblast okna je stále poměrně velká, takže má smysl, aby se teplý.

Je možné provést přestávku v ložiskové stěně?

Při budování cihlového domu, ložiska, semi-suite zdi a oddíly. Je-li cihlový nosič stěny postaven, je zdivo prováděno ve 2 řadách. Díky tomu může oddíl vydržet silnou zátěž a být spolehlivým podpoře pro dům. Proto pokud se rozhodne snížit novou pasáž v ložiskové stěně cihel nebo zvýšení již existující, je důležité vzít v úvahu tyto funkce a koordinovat stavební pracovního plánu s přípustným orgánem.

Pro tyto účely je předloženo prohlášení, po němž je učiněno rozhodnutí o vyřešení nebo zákazu demontáže. Kromě prohlášení musíte poskytnout kopii cestovního pasu, vlastnických dokumentů a originálu. Plánování je považováno za legální, pokud oprávněný orgán vydává dokument, podle něhož nejsou stavební práce zakázány, a navrhované projekty jsou odůvodněné.

Jak rozšířit okno v cihlovém domě

Když bylo přijato povolení k rozšíření okna Outlook, otázka vzniká, jak to udělat.

READ  Převod 14 4 V baterie elektrického šroubováku

Zvyšte otevřený okno, pokud povolíte specifické vlastnosti, můžete oba v šířce a výšce.

Pokud si přejete, můžete kombinovat dvě okna tím, že vytvoří panoramatické okno a tím zvýšit recenzi.

Používá se stavět domy s malými okenními procesy, aby se udržely teplo v místnosti.

A teď v módních velkých oknech, někdy zabírají téměř celou plochu zdi. Dejte moderní zobrazení pomocí zvýšení oken. Kde velikost nové volné závisí na novém plánování rozložení, od velikosti profilu okna.

Stejně jako od místa, kde je umístěn topný systém, topné radiátory a tak dále. Nejčastěji jsou baterie umístěny pod oknem, takže byste měli předem předem předem předem.

Technické způsoby zvýšení okenních otvorů

Rozbalit okno smyčky v cihlové zdi je možné několika způsoby:

 • Show-dynamické řezání. Punch požadovanou otvor, nanesení různých poruchových materiálů, jako je peuorator, elektrický sběrnice a tak dále. Tato metoda není vhodná pro každého, protože musíte mít velkou fyzickou vytrvalost pracovat s těmito nástroji. Kromě toho, při rozšiřování výhledu touto metodou, obrovské množství prachu, cihlových drobků a jiných stavebních odpadů. Dalším důležitým faktorem označujícím nedostatky této metody. vytváření silného hluku při pracovním nástrojům. Pokud je dům multi-byty, pak to nemusí být jako sousedé.
 • Nejúčinnějším nástrojem pro zvýšení okenních otvorů v cihlové zdi je moderní řezný nástroj s diamantovými disky. V této metodě je hladina hluku, prach, odpadky menší než při práci s sbíječka. Ano, a hrany důkazu, při použití diamantového řezání, to se ukáže více, čistě.

Bezpečnostní

Ať už je to nástroj pro rozšiřování okenních otvorů v zdivech, které jste nepoužívali, nesmíte zapomenout na osobní bezpečnost.

S řeznými cihly létat malé fragmenty, které mohou být bolestivé lidi. Využijte jednotlivých prostředků, které vás chrání před zraněním a škrábancemi.

To znamená, že je žádoucí pokrýt otevřené oblasti těla, aby se zabránilo zranění.

Sekvenování

 • Vyjměte nábytek, věci, které nelze vyjmout. hermeticky balení.
 • Také, pokud je to možné, zavřete zdi a podlahy s filmem, bude jim chránit před prachem a nečistotami.
 • Odstraňte staré okno.
 • Všimněte si hranic nového úvěru.

Než se pustíte do rozšíření otvorů v cihlové zdi, měli byste posílit horní část. To zabrání zničení zdi.

Například musíte rozšířit vývod vlevo, jen aby to vezměte, a snížit tento kus stěny nemůže. Vzhledem k tomu, že v tomto případě stávající jumper spadne.

V souladu s tím se zdivo a stropní deska bude hledat. Aby bylo možné rozšířit otevření okna v cihlové zdi správně, měli byste vložit nový, širší můstek, nad stávajícím.

Chcete-li nainstalovat nový můstek, měli byste srazit řadu cihel v horní části výstupu, na šířce, která přesahuje velikost údajného úvěru, přibližně centimetrů třiceti.

Poté jsou stěny posíleny přes otvor, s pomocí speciálního paprsku, na kterém budou všechny řady cihel nad oknem spoléhat.

Odstraňujeme tedy zátěž se starým paprskem a nesla, na zdivo. Pak můžete už odstranit staré propojky a odstranit zbytečnou část zdi.

Chcete-li to udělat, můžete začít expandovat první nebo druhý způsob.

Dalším důležitým bodem, při práci s kapitálovými stěnami, dodavatel, který bude fungovat, by měl mít potřebné tolerance. Stejně jako jejich specializované vozy Chaitan.

Výkon

Rozbalte samotný výstup, ve svém projektu, úhlová bruska nebo štěpka se kategoricky nedoporučuje.

Také je také nemožné najmout soukromé profesionály, kteří mohou dělat práci, možná ne horší.

Ta věc je, že když budete koordinováni konečným uspořádáním, budete muset poskytnout tolerance dodavatelů, to znamená, že bez nich nebudete souhlasit.

Chtěl bych říci, že expanze okna v cihlové zdi je nejlepší svěřit specialisty.

By nemělo ušetřit na jeho bezpečnost. Ačkoliv se na první pohled zdá, že zvýšení okenního průchodu v cihlové zdi není těžká věc, není to opravdu, že to není.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS