Jak řezat otvor v břidlice pod trubkou

Jak udělat díru v ploché břidlice

Každý si je dobře vědom toho, co je to plochá břidlice nebo listy Aceida nebo azbestos-cementového plechu. Pokud někdo již narazil na tento materiál, pak mnoho lidí nastane dříve nebo později.

Jak ji vyvrátit?

Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché. Mnoho lidí se ptá, jak vrhnout Aceide? Jak vrtat ploché břidlice? Jak vrhnout azbestový cementový list? Koupil jste na našich stránkách. Rozhodli jsme se najít a rozložit tento informační válec vyprávět, jak to udělat bez problémů.

Hlavní pravidla:

Jaký vrták k vrtání ploché břidlice

Zvlněný břidlice se nejčastěji používá pro uspořádání. Ale pro trim, svislé povrchy se hodí k více ploché. Pro střechu lze tento materiál také aplikovat, ale jeho vlastnosti nejsou zcela odpovídat specifikovaným parametrům: plochá verze nevydrží vysoké mechanické zatížení.

Doporučení jsou následující:

 • Drill břidlice plochý doporučeno kovovým vrtákem nebo perem s vítězným hrotem. Mnozí uživatelé však tvrdí, že vrtačka peří na stromě se také zabývá tímto prací. Poslední, pravda je poměrně rychle blikat a přichází v havárii, takže jeden produkt je dostačující na vrtání 10 otvorů.
 • Vrták při práci, instalované na médiu a ještě menších otáčkách. Po každém otvoru je pero ochlazeno ve vodě.
 • Plochá břidlice musí vyvrtat bez nárazu a tlaku. S jeho tvrdostí je materiál poměrně křehký.

Je zde více rozpočtového způsobu vrtání. Chcete-li to provést, použijte pedol nebo šokovací vrták. List svorek svorka mezi dvěma deskami překližky, vodicí otvor provedl na jednom z nich.

Opravte obvyklou vrtačku a s minimálním Nage Proveďte 1 úder. Potom jsou svorky s překližkou vyčištěny a otvory jsou vyvrtány rubovou stranou.

Důležité! Pro vrtání otvorů ve velkém průměru ploché břidlice. pro potrubí, například použití konvenčních korun.

Tipy a doporučení

Chcete-li vrtat břidlicový list a získat elegantní díru, je nutné dodržovat některá doporučení:

 • Udělejte díry s nehty a kladivem. myšlenka je špatná. Velmi snadno poškodit materiál.
 • Perorator může používat pouze dostatečné zkušenosti. Rána v určitých případech může být užitečná, ale pouze v případě, že tato funkce může platit.
 • Silný list břidlice je lépe vyvrtán v několika fázích a pokaždé po zastavení zalévání pera a materiálu s vodou.
 • Univerzální volba pro jakýkoliv typ střešního materiálu je vítězný vrták. Nicméně, to stojí za to. Stavitelé často najdou levnější náhražky. S nízkou tloušťkou listu je dovoleno vyvrátit s dokonce i dřevěným peřím, nemluvě o vrtání keramiky.
 • Drill materiál s břidlicovými šrouby, jako pevný, měl by být natřen. Zároveň budou upevňovací prvky namalovány ve stejné barvě jako střecha, nebudou vystupovat na obecném pozadí.
 • Před vrtáním se vstup doporučuje mírně kontrolovat alespoň obvyklý hřebík. Během provozu varuje možné odchylky vrtáku.

Vrtání a pokládání břidlice se vyrábí v druhé frontě, když je dokončena všechna další práce na konstrukci střechy.

Pravidla instalace komína

Pokud je v domě pec, znamená to, že potřebujete komín. Ačkoli místo pece může být speciální plyn, který pracuje na plynu. V každém případě je dům nějak vyhříván a spalovací produkty musí stáhnout. Existuje několik možností pro odstranění potrubí kořenem spojeným s definicí místa. Je plánován, když je projekt vyvíjen. Místo je považováno za relativní k hřebenu střechy. horizontální hranu, kde jsou připojeny dvě brusle. Potrubí lze namontovat:

READ  Jaký olej vyplní časopis Viking

V první a druhé možnosti existují jeho minusy a profesionály. Na jedné straně, v brusle, komín je snazší. Ale to je pro ten, kdo tento konkrétní problém. A pro uspořádání systému rafter je složitější, protože musíte provést mezeru v horizontálním paprsku. Na druhou stranu, když je trubka v brusle, zaručuje dobrou touhu. Ano, a možnost úniku pod ní sem přichází na minimum. Ale stále nejčastěji se komín posunul vzhledem k brusle.

Komín, posunutý vzhledem k jezdecké střeše

Zároveň musí být pozorovány takové stavební normy:

Pokud je komín na střeše nastaven ve vzdálenosti ne více než 1,5 m od brusle, pak musí být trubka vyšší než 0,5 m.

Když je instalován ve vzdálenosti 1,5 m do 3 m od brusle, to se provádí s ním na jedné úrovni.

Když bude trubka ve vzdálenosti větší než 3 m od brusle, může být nižší, ale ne více než 10 °.

Nejlepší místo trubky je relativní k brusle. nedaleko od ní. Pokud děláte komín, výrazně nižší, riziko poškození poněkud sníh.

Aby byla zajištěna dobrá touha, musíte dodržovat určité standardy pro umístění komínu vzhledem k tyči střechy

Tam je místo, ve kterém se nedoporučuje instalovat trubku. Důstoj. To je vnitřní úhel, který při připojování tvoří dvě svahy složité střechy. Vždy je na něm zvýšené zatížení, protože tam proudí srážení, a sníh je zpožděn. S takovou instalací je možnost hydroizolačních poruch je velmi vysoká. To znamená, že úniky budou pozorovány.

Slane šrouby. specialisté ve svém podnikání!

Hlavní výhodou speciálních břidlicových šroubů je, že jsou velmi odolné. Mají různé zbarvení a délku, které můžete snadno vyzvednout. Břidlicová nesobecnost lze považovat za nejspolehlivější a odolnější upevňovací prvky. Existují samořezné šrouby, které mají vrták nebo, jak se nazývá, peří. S nimi se zbavíte problému průchodu self.ofonu přes břidlicový list. Zašroubujte takové upevňovací prvky velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, potřebujete pravidelný šroubovák, elektrický šroubovák se speciální tryskou nebo klíčem.

Pro ochranu střechy od břidlicových listů z možného svazku, můžete pokrýt sekce zranitelné pro vlhkost na listech akrylové barvy, a je lepší nátěrový břidlice se speciálními kompozicemi vůbec. Spoje břidlicových listů v některých případech by měly být zapuštěny montážní pěnou. Hlavní věcí je pamatovat, že břidlice horní řady musí být položeny na dolní řadě, což je nezbytné pro tok vody ze střechy.

Potřeba

Pokud je vhodný kruhový mlýn (jiný název koruny, dutého nebo prstencového vrtáku), pak pracuje s křivkovacími povrchy, zejména válcové, je mnohem snazší a produktivnější. Potřebujeme také pohon pro nástroje, například vrták, několik obyčejných spirálových vrtáků různých průměrů a prostředků pro chlazení koruny během provozu. Může to být speciální mazací a chladicí kapalina, vhodné strojní olej nebo, dát, univerzální mazivo WD-40.

Jak spolehlivě a téměř bez nákladů zavřete otvory v břidlicové střeše to sami

Břidlicová střecha je na rozdíl od kovové rez, ale v průběhu let z různých důvodů se zdá hranoly, praskliny a skrze díry. Eliminovat je není vůbec obtížné pro každého člověka, i když to nikdy neopravuje střechu. Pouze přesnost a nějaký podíl trpělivosti. Také pro to potřebujeme obyčejné levné materiály a nástroje.

S pomocí kovového kartáčku, pečlivě čistíme z listů, poškození prachu a nečistot ke střešním břidlici a zóně s okrajem. Na vyčištěném místě navíc projdeme koště, například sorfu. Tato operace, navzdory své jednoduchosti, je velmi důležitá: Pokud nezůstane nečistoty, může snížit všechny naše další akce.

READ  Jak řezat dlaždice bez plastových řezů s vlastními rukama

S pomocí jakéhokoliv štětec používáme bitumenový tmel s purifikovaným povrchem břidlice.

Zapálit pájecí lampu a v měkkém režimu ohně nažloutlého stínu ho vedeme k povrchu gumárenských kusů, dokud nejsou kulhavé a nezačnou se roztaví bitumenem.

Poté, ne taška, vložte je na vyčištěný povrch břidlicové, pokryté asfaltovým tmelem a lisovaných rukou v palčách ze zvýšených teplot. Tam, kde byly plátky gygóriidy uvízlo, ne úplně, topení se stejným pájecím plamenem. Je žádoucí, aby asfalt promluvil po celém povrchu rygónových plátků, ale ne nutně.

V závěrečné fázi opravy staré břidlice s otvory, hojně v několika vrstvách pokrývají garogoidy a blízké části břidlice s asfaltovými tmely.

Zvláštní pozornost je věnována kontaktním vedením gumárenových řezů s břidlicovým povrchem a.

Během několika hodin bude oblast opravy vychladnout a bitum ztvrdne. V této době není možné provést mechanický dopad na obnovené místo a pokusit se ho chránit před deštěm.

S výhradou stanovené posloupnosti fází práce a přesnosti se podrobí restaurování břidlicové střechy bude trvat dalších deset let.

Pozitivní a negativní vlastnosti břidlice

Asbic cementová trubice vychází tři metry od otvoru v střešní břidlice. Vítr, vlhkost, vibrace dávají trhliny v těsnicím švu kolem trubky z cementové malty. Technologie kolem obvodu je trubka zpevněná azbestová vrstva. Po čem je horní zástěra připojena. Také v obchodech jsou připravené řešení pro přírůstky kulatých trubek pomocí průchodového prvku. Video zobrazuje pořadí jeho instalace.

Fondy založené na suších jsou dříve nebo později. V případě, že trubka není příliš horká (až 200-300 sekund), je lepší použít komplexní zálivku. Za prvé, spoj je ošetřen speciálním tmelem pro teploty horkých teplot a po použití cementového těsnění. Pokud je trubka silně zahřívána, můžete si koupit pogumované trysky. Ale mají mínus. jsou ve slunci za pár let, které také začnou prasknout a přeskočit.

Až donedávna jsem si nemyslel, že budu čelit takovému problému, pokud lidé říkají: „Kohout ne peck“. Jednoduché možnosti, bez dalších investic, tentokrát se pokusíme zvážit. Navrhuji svou vlastní verzi, která má být provedena s vlastními rukama.

Chcete-li to udělat, stačí mít domov nebo koupit hliníkovou fólii pro pečení Sayana typu.

Nejprve jsme zavřeni kolem trubky s roztokem, azbestem nebo alabastrem (omítka) a nic strašné, že trhliny v čase. Hlavní věc, poté, co je jemně omotal kolem trubky s hliníkovou fólií a upevňuje ji jednoduchou svorkou nebo drátem, po opět se aplikujeme kolem malé vrstvy roztoku, takže fólie se neporušuje, a pak nosí dekorativní příruba na trubku. To je vše.

Alternativně musíte použít kulatý ložisko ze silikonového nebo membránového pryže. Vlastně tyto materiály, vzhledem k jeho pružnosti, mohou vytvořit dostatečnou hydroizolaci a mohou být použity na různých střešních materiálech, včetně zastřešení ze břidlice (jsem si všiml, že průměr penetrace trvá přibližně 20% menší než průměr trubky).

Samozřejmě, ve vašem případě tam bude některé „nepříjemnosti“ spojené s přítomností vysokých vln na břidlice a pokud použití pouze vrcholů, které je nemožné, pak můžete použít zástěru, hlavní věc je držet se Hlavní kánony střešních trubek (včetně „továrny“ zástěry nebo pod koněm nebo pod horní břidlice).

otvor, břidlice, trubkou

Uzavření na místě, které snižuje hydroizolaci a eliminují ztrátu těsnosti, musíte vyřešit dva hlavní úkoly:

 • Vyberte si optimální umístění komína na povrchu střechy;
 • Poskytněte bezpečné a utěsněné dokování střešního střecha s trubkou.
READ  Jak vyříznout otvor v napínacím stropě

Umístění by mělo být blíže k brusle (v případě návrhu odrazu). Musí se zvednout nad brusle alespoň 0,5 m. Čelenka by měla být také vyšší než hladina povrchu střechy o 0,5 m.

Toto uspořádání komínu je vysvětleno minimálním hromadou srážek v tomto místě. V zimě je méně než sníh a pravděpodobnost úniku na místě křižovatky bude zanedbatelná, když se roztaví.

Břidlice je vyrobena ze směsi cementu s azbestem. Celé listy nepředstavují nebezpečí pro člověka a vnější prostředí a nerozlišují žádné nečistoty v atmosféře. V procesu řezání nebo pití otvorů však mohou vstoupit do vzduchu azbestové částice. Proto, že materiál je naprosto bezpečný, je dále obarven. Kromě toho tento postup je silnější.

Na konci řezání a vrtání břidlice je vše její odpad nejlépe pohřbít tak, aby se neohrožovaly a ostatní. V žádném případě nepotřebujete házet zlého břidlice na spontánní skládky nebo silnici.

Střecha zahřátého domu má vícevrstvé zařízení, včetně kromě horního střešního povlaku, vrstva odpařování, hydroizolace a izolace. Tento design se nazývá „střešní koláč“. Chrání dům ze sněhu, větru a deště, zachovává se v něm teplo a poskytuje dlouhodobý provoz.

Při stažení komínu je rozbitá kontinuita koláče koláče. Jsou vyrobeny z hořlavých materiálů. Na místě kloubu, s nesprávnou izolací, může být podrobena tání nebo vznícení. Takže je nemožné. Mezi trubkou komínu a střechou musíte zanechat bezpečnou mezeru.

Způsob těsnění pro různé provedení se může lišit. Může mít kulaté, obdélníkové nebo čtvercové. Čtvercový nebo obdélníkový komín je obvykle vyroben z cihel, kulaté. vyrobené z kovového nebo azbestového cementu.

Zastřešení z břidlice má dostatek výhod:

 • Zastřešení neignoruje;
 • Odolnost vůči teplotám a vysokou vlhkostí;
 • trvanlivost;
 • nízká cena ve srovnání s jinými povlaky;
 • spolehlivost a kvalitní materiál;
 • pohodlí;
 • Schopnost instalovat bez speciálních nástrojů.

Pro provedení stažení trubek a utěsnění jeho spoje budou zapotřebí různé pomocné materiály. Podmíněně jsou rozděleny do dvou funkčních skupin:

 • Materiály určené pro těsnění trhlin vytvořených při léčivých střechách s komínovou trubkou. Mezi ně patří různé zástěry, pronikání. Mohou být vyrobeny z oceli s pozinkovaným povrchem, silikonovým nebo pryžovým materiálem. Tyto výrobky poskytují povrchový povlak šoků;
 • Různé tmely určené k ochraně před vlhkostí uvnitř štěrbin, směsí s cementovým bázím, asfaltovým tmelem, stejně jako moderními produkty pro utěsnění. Například samolepicí materiály ve formě stuhy.

Nabízíme se seznámit se s tím, jak izolovat lázeň z betonových bloků keramyzitu zevnitř

Nabízíme seznámit se: Jak udělat trubku pro Burzhuyki

Pro štěrbiny menší než 5 mm používaly hlavně tepelně odolné těsnění. S velikostí štěrbiny, více než 1 cm je založeno na roztokech na bázi cementu, stejně jako zástěry a těsnění vyrobené z různých materiálů.

Pro provedení práce budou také požadovány nástroje:

Pokud jde o provádění práce, mistři jsou koncipováni než vrtání břidlicové ploché nebo vlnové formy. Ve skutečnosti, vrtná břidlice není nutně. Pro práci bude trvat střešní šrouby různých délek nebo speciálních hřebíků. Vzhledem k akutním konce jsou tyto spotřební materiál volné skrz břidlice, aniž by ho rozbili a bez tváření trhlin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS