Jak řezat otvor v kovové dlaždice pod trubkou

Průchod cihlové trubky přes střechu kovové dlaždice

Ve stejné době, stažení trubky je nejlépe namontovat pomocí samostatného boxu.

Děj kolem komínu musí být naplněn nehořlavou izolací, například minerální vlnou s vysokou hustotou.

Uzel průchodu přes střechu je vybrán v závislosti na průřezu komínu, protože může být čtvercový, obdélníkový, kulatý nebo oválný.

Jak organizovat obdélníkový průchod nebo čtvercovou trubku na střeše kovové dlaždice

Instalace ochranné zástěry kolem komína

řezat, otvor, kovové, dlaždice, trubkou

Na přilehlé kovové špičky do trubky, čtvercový nebo obdélníkový řez, byl utěsněn vnitřní zástěru na střešní brusle.

Chcete-li to provést, použijte horní a dolní vrstvy sousedního souboru.

Spodní prkno se aplikuje na stěny komínu, pak označí svůj horní okraj.

Na označené lince, hovno, hloubka ne méně než 1.5 cm s malým nakloněním nahoru. Po dokončení této operace odstraňte prach, opláchněte vodou.

Začněte uspořádání vnitřní zástěry ze spodní stěny komína, pak pokračujte na všech ostatních stěnách.

Nezapomeňte namontovat prkna s Allenem na 15 cm, takže eliminujete nebezpečí netěsností. Vložen do okraje okrajů výzev valijeme tepelně odolný tmel.

Druhý pod spodní stranou zástěry získáte plochý plech potřebný pro tekoucí vodu. Nasměrujte ho nebo v Unding, nebo dolů na zastřešení Cornix. Na okraji střechy, s pomocí kladiva a kleští, udělejte stranu.

Navíc k těmto opatřením, před instalací vnitřní zástěry se hydroizolace odstraní na trubku po dobu 5 cm, je lepen s skotskou.

V tomto případě by izolace měla být odolná proti teplu. Místo pece by mělo být zabaleno se speciálním filmu, například. „EOBIT“.

Varianty kouřových sousedních

Jednotlivý dům je obvykle vybaven vlastním topným systémem, bez ohledu na typ: uhlí, peleta nebo plyn. Často ve stejném domě můžete splnit komplexní topný systém, který vám umožní nahradit jedno palivo bez jakýchkoliv problémů. S jakýmkoliv energetickým nosičem je komín organizován na střeše, aby se odstranily spalovací produkty. V důsledku toho problematika stavby nevyhnutelně vzniká otázkou, jak řádně organizovat sousední kolem výtěžku komínu.

Výstup potrubí přes střechu: Diagram zařízení.

Komín může být organizován v následujících krocích:

 • při provádění kapitálových oprav nebo rekonstrukce střechy;
 • Při instalaci nebo změně nového zdroje topení;
 • Ve výstavbě budovy.

Při instalaci topné sestavy v již aktivní budově je nejlepší pro kotel pro určení samostatné místnosti, prodloužení. To přispívá k zachování čistoty v domě a bezpečnosti obyvatel. Ano, a verze organizace kotelny je méně nákladná a časově náročná.

Výtěžek komínu přes střechu kovové dlaždice

Komín může být organizován téměř v jakémkoli stadiu stavby.

Při instalaci komínu přes střechu kovové dlažby, které bude muset udělat prostřednictvím všech střešních vrstev, včetně:

 • Stropní dekorace uvnitř. Pokud je komín blíže ke stěně, pak, tedy dokončeno na stěně;
 • podkroví;
 • systém rafter;
 • Vrstva izolace par;
 • izolovaná vrstva;
 • protinárok;
 • svorka;
 • hydroizolační vrstva;
 • Střešní povlak z kovové dlaždice.

Pokud bude práce nedbale, pak během provozu se nevyhnete následujícím problémům:

řezat, otvor, kovové, dlaždice, trubkou
 • smáčení izolační vrstvy a v důsledku ztráty vlastností a vlastností;
 • Vlhkost se dostat do prostoru subtropsie bude znamenat úniky a hnijící dřevěné prvky. Včetně bubnů mohou být vytvořeny na zdi a stropu;
 • Porušení integrity systému rafteru povede k jeho zničení.

Umístění komínů

Zpočátku určuje uvolňování komínu ze střechy kovové dlaždice. Nedoporučuje se instalovat komínovou trubku v endoldech, protože neexistuje možnost provádění plné hydroizolace. V zimě, na těchto místech největší sněhový kryt, který může poškodit kouř komínu na kovové dlaždice a úniky.

Nedoporučuje se také vybrat umístění komína v blízkosti podkroví oken, protože kouř nebo oxid uhelnatý může vstoupit do vnitřního podkroví.

Nejpočetnější možností je místo v blízkosti brusle. Bez ohledu na to, zda bude přivedena ke zdi nebo jít do středu stavby bez podpory.

READ  Zalesnění pro kovové brusky s vlastními rukama

Výška trubky přes střechu závisí na místě jeho umístění.

Zde nejmenší shluk sněhu v zimě, menší výtěžek komína nad povrchem střechy a menší riziko zničení trubky v důsledku dopadu atmosférických jevů. Další plus malého výstupu potrubí je minimální tvorba kondenzátu v chladné sezóně.

Nezapomeňte však, že snížení štíhlé komínové trubky, tím vyšší by mělo provádět nad povrchem střechy. T.E. Pokud je design umístěn blíže k boční stěně.

Shoda kolem výtěžku komínu: Design

Trouby pro komíny jsou vyrobeny z různých materiálů:

Pro každý, jiný výstupní konstrukce je organizována přes střechu kovové dlaždice, jiný systém hydroizolačních vrstev, podle stavebních standardů a pravidel. Hlavním dopadem na výběr konstrukce je typ energie nosiče, topení nebo krb.

Pokud je tedy plánováno použít tento nebo uhlí, je instalace komína z kovové trubky kategoricky zakázáno.

Kromě toho by měly být instalovány opozice, které jsou kovové mřížky. S takovým palivem se doporučuje zmařit komínovou vrstvu, která je blíže ke stěně.

Aby bylo možné lépe hydroizolační, potrubí spojující trubky do kovové dlaždice se doporučuje organizovat čtvercový nebo obdélníkový úsek, protože pro tento typ existuje mnoho variant konečných sousedních prvků.

Stavební normy a instalační pravidla pro proplachování komínu na kovovou dlaždici určují montáž hořlavých materiálů alespoň 15. 23 cm od vnějšího povrchu kouře potrubí. Jedná se o prvky systému rafter, vodotěsné fólie, některé typy izolace na střeše a stěně.

Kolem komínové trubky je organizována vlastním sólovým systémem. Pro izolaci se používají nehořlavé materiály na bázi čediče nebo skla.

Pokud je výtěžek komínu uspořádán na střeše provozu budovy, pak se pára a hydroizolační materiály řezají typem obálky, jsou hrany testovány a připojeny k systémovému systému. Místa upevnění filmů mohou být podrobeny dalšímu utěsnění, nastavení těsnicí pásky nebo jiného lepicího materiálu.

V případě tuhé úpravy k potrubí dochází k porušení cirkulace vrstev vzduchu v spodních látkách. Aby se tomu zabránilo, je nutné navázat dodatečný ventilační systém jako možnosti. aerační mřížky nebo jiné podobné provedení.

Při výběru kovového komína kolem komínu je uspořádána krabička naplněná nehořlavým materiálem (čedičová izolace, minerální vlna, t.E. Ty, které mohou být použity ve zdi domu).

Alternativní varianty komínu

Před organizováním výtěžku komínu přes střechu kovové dlaždice může zvážit použití standardních modulárních komínů, také nazývané „sendvič“. Materiál pro organizování takových komínů je:

Každý materiál má své výhody a nevýhody a je aplikován v závislosti na energetickém nosiči. Hlavní výhodou těchto systémů je schopnost zbavit se přísně vertikální montáže komínu, který je při provozu budovy poměrně relevantní.

Odstoupení komínové trubky přes střechu kovové dlaždice

Navrhování vytápění venkovského domu přemýšlet o způsobu průchodu potrubí přes střechu. Pro ni si vyberou místo, které nejsou daleko od brusle, v tomto případě se sníží riziko tvorby kondenzátu.

Možnost absolvování komínu „přes koně“ je považována za nejjednodušší. V zimě se sníh neobtočí. Dalším způsobem průchodu je trubka instalovaná na sklonu střechy, v blízkosti brusle.

Chcete-li odstranit trubku přes střechu kovové dlaždice, nejprve je třeba: Udělejte umístění polohy průchodu, odřízněte otvor do střechy a namontujte vrstvy sousedního nebo průchodového prvku (pro kulatou trubku ). Zvažte více každé fáze práce.

Depositphotos

Přípravné činnosti pro odnětí komínu přes střechu

Existuje následující technologie, jak vytvořit díru v pásmu pod trubkou:

 • Za prvé, stálý marker znamenal místo jeho odstranění střechy.
 • Velikost podkladu prvků komína je zohledněna s přihlédnutím k doporučením výrobce topné jednotky. Silnější a nad trubkou, tím snadnější kouř zhasne z pece. Hlavní věc je, že když je připojen mezi prvky, nebyla žádná mezera.
 • Vyčte otvor s úhlovou bruskou s tenkou čepelí pro kovovou práci, ustupující uvnitř z tažené čáry pro několik centimetrů. Profesionální podlahy musí opatrně a pomalu řezat, aby se okraj řezů bez jar.
 • V rozích otvorů provést krátké řezy na okraje profesionální podlahové podlahy.
 • Podobný průchod se provádí ve stropě. Poté namontujte kovovou krabici navrženou pro připojení potrubí s rafyly. Komín je dlážděný otvorem, který je k dispozici uvnitř krabice.
 • Od vyřezávaného na střeše výstupu se odstraní izolační materiál hydro a par, jakož i izolaci.

Pro studené oblasti, kde je tloušťka tepelně izolačního materiálu více než 15 centimetrů, musíte použít sendvičové trubky, které mají dva vrstvy kovu a vrstva izolace mezi nimi.

READ  Co řezat izolační role z minerální vlny

S kulatým průřezem

Pro jednovrstvé a sendvičové trubky jsou vyvinuty tovární pasáže odpovídajícího průměru tepelně odolných materiálů. gumy nebo hliníkové kompozity. Zvláštnost těchto prvků je, že pružností opakují komplexní geometrii vln kovových dlaždic, čímž poskytují spolehlivou hydroizolaci.

Připevnění k povrchu střechy pomocí těsnicích spojovacích prvků. Při pokládání potrubí přes kovovou střechu je nutné vytvořit podmínky odolné proti požáru. Za tímto účelem musí být potrubí uzavřeno v samostatné krabici vyplněné tepelně izolačním materiálem, který zabraňuje vznícení parozábrany-. Hluk-. hydroizolace, dřevěné prvky krovového systému.

Čtvercové nebo obdélníkové uspořádání

Oblast, ve které potrubí čtvercového nebo obdélníkového průřezu prochází tzv. střešním koláčem, má vysoké tepelné ztráty. Zde také může docházet ke kondenzaci vlhkosti v izolaci. Aby se tomu zabránilo, musí mít komín vlastní průběžný střešní krov. Под листы металлочерепицы укладывают отбортовку и внутренний пристенный профиль. Снаружи дымоход по периметру отделывают фартуком.

Уплотнение дымохода из кирпича

Ochrana cihlové trubice se provádí za použití speciálních prvků s různými tvary v závislosti na místě a konfiguraci střešního materiálu. Výrobcové stavebních materiálů produkují prvky odpovídající specifickému profilu kovové dlaždice. Speciální těsnící pásky se používají k těsnění kloubů. Adhezivní kompozice obsahuje směs hliníku s olovem, je schopna odolat velkým teplotním rozdílům. Podrobnosti jsou upevněny ze čtyř stran komínů, jedno okrajové lisy proti stěně, druhý. ke střeše nebo bedně. Pro spolehlivost ve stěnách komínů je žádoucí snížit drážky pro instalaci horních okrajů detailů v nich. Řezy mohou být řezány v úhlové brusu s kruhem pro kamennou práci. Řez by měl projít na povrchu cihly, prohloubený zdivo se nedoporučuje.

V nepřítomnosti detailů je možné, aby se ochrana nezávisle jako materiál. Můžete použít galvanizované železo, nerezová ocel nebo hliníková cín.

Materiál musí být vyříznut do 4 dílů. horní, dolní a boční. Balíky se ohýbají pod požadovanými úhly, připravte povrchy stěn, sledujte objednávku, nainstalujte a zajistěte všechny prvky. Specialisté doporučují na spodní části zástěry pro instalaci dalšího odvodnění. Je vyroben z trojúhelníku. Základna zahajuje pod dolním prvkem zástěry, obě zbývající strany mají malou výšku. Horní část trojúhelníku by měl dosáhnout horního okraje následujícího střešního plechu. Chůze pod vlhkou zástěru se stéká dolů, shromáždí se na kravatu a spoléhat se na střechu.

Ve velkých velikostech komínu je vhodné instalovat malou střechu.

Bude chránit vnější a vnitřní povrchy z přebytku srážek.

Komín je důležitou součástí návrhu střechy, kterými plyny vytvořené z spalování paliva opustí budovu. Ve vývoji plánu pro stavbu soukromého domu je nutná složka uspořádáním komínu v kovové dlaždice na střeše. Průchozí průchod kovových dlaždic ovlivňuje pokrytí požární bezpečnosti, takže všechny komponenty jsou lepší nákup ve specializovaných prodejnách. Je nutné zajistit střechu z případného zapálení dřevěných prvků systému raftera a bedna.

Konstrukce komínu pod kovovou dlaždicí, podle Stav standardů, se provádí před výstavbou. Někdy existují nepředvídané situace, kdy se provést průchod trubek přes střechu, přivede do hotového domu. To se děje v případech, kdy je opraveno starý nebo je instalován nový topný systém, instalace střechy je obnovena. Závěr komína skrze kovovou dlaždici je možné, v obtížných případech, čarodějové v komínech jsou pozváni.

Opatření a výpočty

Na střeše s brusle se výška vypočítá v závislosti na intervalu mezi trubkou a brusle:

 • V intervalu 1,5 metru by měla být výška trubky vyšší než střecha 0,5 metru.
 • V intervalu od 1,5 do 3 metrů by měl být koně a trubka na stejné úrovni.
 • Pokud je interval mezi potrubou a brusle více než 3 metry, délka trubky nad střechou může být stanovena na základě linky, která prochází úhlu 10 stupňů od skate běhu na horizont.

Tepelně izolační materiály, hydroizolace a výparizolace by měla být ve vzdálenosti 15 cm od cihlového nebo betonového komína, pokud je keramický produkt prováděn jako potrubí, pak je přípustná vzdálenost 25 cm.

řezat, otvor, kovové, dlaždice, trubkou

Průchod komínu přes střechu kovové dlaždice: nastavení těsnění

Střecha kovové dlaždice je oprávněně považována za jednu z nejspolehlivějších a odolnějších. Místo, kde je komín prošel kovovou dlaždicí, vyžaduje zvláštní péči při instalaci.

Jak se dostat kolem trubky s kovovou dlaždicí? V závislosti na typu trubky se používají různé způsoby těsnění.

Jak udělat díru pro trubku v kovové dlaždice

Jak odstranit komín přes kovovou dlaždici? Musíte začít s otvory.

Tvar otvoru pro odběru trubky přes kovovou dlaždici závisí na typu komínu:

 • Cylindrical. Otevření oválného tvaru řezu tak, že mezera mezi komínem a jeho hranami byla 5-7 cm.
 • Čtverec nebo obdélník. Cihlový komín často snižuje střechu. Otevření obdélníkového tvaru řezu do svahu, takže 5-10 cm zůstane vůle.
 • Přes Konk. To je nejjednodušší způsob, jak projít. Bohužel, možnost stažení přes koně je vzácný. Otvor je vyroben v horní části listů a je uzavřen bruslí zvětšené šířky. Akcolorování zástěry jsou namontovány na první řadě listů.
READ  Trimmer pro trávu zahrada, která je lepší

Vyjmout otvor pro průchod trubky přes střechu kovové dlaždice následuje speciální střešní nůžky. Při práci úhlové brusky přehřátí, polymerní ochranná vrstva vedle řezu. Oříznuté hrany by měly být pokryty speciální ochrannou barvou, aby se zabránilo korozi.

Pipe pavučiny

Způsob organizace průchodu komína přes střechu kovové dlaždice závisí také na typu komínu.

Pro průchod sendvičových trubek přes kovovou dlaždici jsou k dispozici speciální zástěry. Oni se nazývají „Master Flash“ a jsou čtvercový list hliníku, s polymerem elastickým těsněním instalovaným kolem obvodu. Ve středu listu k hliníku lepené vlnité kuželové pouzdro z tepelně odolného plastu. Objímka je určena pro kulaté trubkové těsnění.

Při instalaci, průvodce v otvoru zástěry se snahou je komín, místo nastavení plastu je dodatečně zhutněno tepelně odolným tmelem. Hliníkový plech s jedním okrajem začíná pod horní střešní krytinou a spodní. upevnění nahoře. Voda z horní části brusle se musí hejno na zástěru a od ní. na dno. Podobně instalace ventilačního potrubí na střeše kovové dlaždice.

Pro průchod cihlového komínu přes střechu kovové dlaždice na komínu nad hladinou střechy stanoví speciální krok výčnělku (válec), chrání místo průchodu z vody tekoucí přes stěny komína. Pod ním okraje zástěrek. Místo válečku, můžete označit pokládku rovnoběžně s střechou a zahájit okraj do drážky. Nejméně spolehlivý způsob seřizovacího zařízení je jednoduché upevnění na zdivo s sebezamocením na hmoždinkách. Ve všech případech je místo přiléhajícího těsnicí tmel.

Kolem uvolnění komínu z kovové dlaždice stanoví další lampu (pokud není pevná). Na konci průchodu zevnitř bedny jsou dodatečná prkna stanovena na podporu „zavěšení“ konců desek.

Řezací trubka na střeše kovové dlaždice provádí v následujícím pořadí. Nejprve upněte spodní zástěru. Na další fázi. boční, jejich spodní hrany by se měly nalézt na nižší zástěru. Ten je připevněn k hornímu zástěru, měl by pokrývat hlavy strany a jít na horní řadu listů.

Pro upevnění k bedně se používají střešní šrouby s těsnicím těsněním. Na zástěry zednických zástrojů a jsou připojeny k hmoždinám pozinkovaným vlastním zásuvkám.

Hydroizolační potrubí

Hydroizolační vrstva je určena pro poruchu kondenzátu vytvořené na vnitřní straně střechy. Tento proud by neměl spadnout do podniků.

Když jsou trubky proniknuty střechou kovové dlaždice, je hydroizolační membrána vyříznuta v místě průchodu „obálka“. Horní ventil se uvolňuje na horní straně zástěry, táhne se na to, aby teče pod sklonem. Spodní ventil zabalí pod spodní zástěru, strana, v respektive pod bočním zástěrem.

Důležité! Při práci na střeše, dodržování bezpečnostních předpisů. Mělo by být používáno bezpečnostním pásem, konstrukcí Kan, ochranných rukavic a brýlí.

Průchod trubek prováděných pravidly přes střechu kovové dlaždice zachovává suchost a teplo v domě. Taková střecha bude trvat dlouho, provádět svou hlavní funkci. ochranu obyvatel a stavebních konstrukcí od atmosférických jevů.

Provádění komínu v hotové střeše

Pokud se komín vylučuje ve fázi budovy domu, ale v již hotové střeše se provádí následující:

 • Je místem pro odstoupení s přihlédnutím k požadavkům SNIP. Musí to být prostor mezi příčným nosníkem a krokvým.
 • Provádí se krabička tyčí, jehož průřez je roven průřezu v raftu. Krabice se provádí tak, že šířka jeho stran bylo větší než průměr trubky 0,5 m.
 • Otvor je vyříznut do střechy rovnou obvodu krabice. Aby ho udržel, zevnitř v rozích krabice vyvrtané otvory.
 • Střešní materiál se ohýbají venku, potrubí se spustí a pevná.
 • Krabice se blíží k ohnivzdornému materiálu pro tepelnou izolaci.
 • Spojení potrubí a střechy je uzavřeno. Instalace příruby (adaptér).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS