Jak řezat pěnu, aby se nevrátil

Jak řezat extrudovanou polystyrenovou pěnu. Jak snížit penurex doma. Efektivní řezání pěny řetězce domu

Polyfoam je poměrně populární stavební materiál. Používá se pro tepelnou, zvukovou izolaci pokojů. V procesu hospodářství stavební práce tento materiál vyžaduje zpracování, zejména řezání požadovaných parametrů. Pro řezání pěny existuje mnoho možností, které platí doma.

Postup pro řezání pěny vyžaduje dodržování některých pravidel, protože materiál, když je možné rozbít, rozpadat se. Pro provedení řezání pěny se používají různé nástroje, například dobrý nůž, pájecí železo, růžová s malými zuby na dřevo, kov, kovový drát, úhlové broušení (pouze pro tenkou pěnu).

Zvažte několik metod řezných polystyrenových pěnových materiálů.

Co je to pěnové desky

Chcete-li pochopit, jak řezat polystyrenovou pěnu zjistěte svou strukturu. Skládá se z polystyrenových granulí. Takže to je list, použijte techniku:

 • vystavení zvýšeným teplotám;
 • Chlazení, díky které uvnitř polystyrenu dochází velké množství vzduchu;
 • Stisknutím tlačítka získáte velikost desek.

Výsledkem je, že materiál se získá, což je 98% vzduchu, pouze 2%. z pevných struktur.

Sporák se získá v důsledku lisování, po kterém musí být výrobek řezán na listu požadované délky, šířky a výšek.

řezat, pěnu

Oteplování doma

Co a jak řezat pěnové desky?

Pěna plechu je izolace pěnové polystyrenové. V jiném případě se také nazývá polystyrenová pěna. Je to jeden z nejoblíbenějších materiálů pro tepelnou izolaci domů, protože má malé náklady a snadnou instalaci. Ale během instalace desek je často nutné. Je nezbytné vytvořit řez plechové pórové plastové hladiny, protože velké mezery mohou zhoršit tepelné izolační vlastnosti.

Odstřihněte polystyrenovou pěnu doma může být množství metod:

 • nůž;
 • pilka na kov;
 • Lobzik;
 • rohový bruska;
 • volební;
 • Stroj pro řezací pěnový polystyren s drátem.

Ostrý nůž je vhodný pro kamna tlustá až 5 cm. Čepel by měla být tenká a ne flexibilní, protože jinak bude řez křivek. Takže při řezání pěn s vlastním rukou byl ještě méně odpadu, nůž je lepší teplo. Je třeba mít na paměti, že čepel bude muset být naostřena asi každých 2 m, protože jinak bude práce déle a odpadky se stane více.

Lobzik a rohové broušení lze také řezat doma, s deskami a s větší tloušťkou. Hlavní věcí je dostatek nožů nebo výšky disku. Lobzik se musí pohybovat hladce, jinak se koule polystyrenové pěny začnou vykopat od sebe. Je třeba mít na paměti, že během řezání takovým způsobem, pěnové drobky.

Pro řezání desek polystyrenu pěnivosti až 10 cm tlustý, dřevěný nebo dřevěný nůž je vhodný. Čím menší zuby, tím lepší je řez. Kromě toho je tento způsob řezání rychlý a nevyžaduje mnoho úsilí. Je nutné jednat hladce a jednotně, bez ostrých pohybů.

Takže pěna se nevrátí a řez se ukázalo být hladký, můžete použít drát s průřezem 0,5 mm a vytáhnout jej mezi dvě rukojeti. Rozdělit začátek na značce a stejnou rychlostí. Od neustálého tření drátu bude vyhřívaná a pěnící pěna. S touto metodou se řezný okraj desky získá hladký a hladký a množství odpadu je minimální. Jediná nevýhoda. pro takovou práci budou potřebovat dva lidé.

Pokud je plánováno snížit velké množství pěnových desek, pak je lepší koupit pájecí trysku nebo speciální elektron. Vzhledem k akutní čepel a vysoké teplotě jsou desky rychle a hladké desky. Kromě toho, s jejich pomocí kudrnatých řezů. Je však třeba mít na paměti, že délka lopatek v mnoha nástrojech není více než 5 cm. Také při práci s horkými nástroji byste měli být opatrní, že roztavený pěnový plast se nedostane na oblečení nebo kůži. Odstraňte ji z kůže okamžitě nebude úspěšné, což znamená, že bude silný hořet.

READ  Jak řezat kovový kout do 45 stupňů

Další dobré zařízení, které vyjde k řezání pěnových desek, je speciální stroj. Kupují to nebo to dělají sami. Řezání rychle, tiše a bez námahy a je možné řezat materiál jakékoliv tloušťky (v závislosti na možnostech stroje). Množství odpadu se získá minimální a řez. absolutně hladký a hladký. Další výhodou této metody díky horkému dirku, řezané buňky jsou stříkány zpět. V důsledku toho se tepelně izolační vlastnosti pěny nezhoršují.

Tipy a doporučení a jak vytvořit jednoduchý stroj

Před řezáním pěny je nutné vytvořit značení ostré tužky. Pokud existuje příležitost, pak řez sporáku ve směru sebe. Během řezání pěny topení (drát s drátem, e-mailem), nebezpečný černý kouř je rozlišován, což způsobuje značné škody člověka. Proto by mělo být řešeno takovými způsoby pouze v dobře větraném pokoji nebo venku.

Aby bylo možné vytvořit jednoduchý stroj, bude mít povrch se sklonem (20-60 °). Napříč ním se protahuje drát s požadovanou výškou řezu. Jeden konec je pevně upevněn a druhý je spojen s pružinou. Po kterých jsou dráty odvodit z napájení. Současná síla musí být řízena tak, aby drát příliš příliš nesplní, takže zesílení. Teplota by neměla překročit 100 ° C. Poté, co je vše připraveno a vlákno se zahřeje, stoupá pěna. Chcete-li to udělat, dejte pouze desku a spustí se posuvné (pokud je povrch poměrně hladký) nebo je rovnoměrně natažen drátem. Pokud je to příliš pomalé, řez bude široký, protože během této doby bude moci roztavit hodně pěny. Pokud rychle, pak existuje riziko trhání nití.

Připravené polystyrenové řezací stroje mají více příležitostí. S 3 3D čísly jsou vyrobeny. V závislosti na konfiguraci v nich může být z jedné až šest řetězců. Manuální ovládání nebo přes počítačový program. Některé mají kompaktní rozměry, v důsledku toho se snadno přepravují, což je pro stavitele nesmírně důležité. Existují také modely s laserem. taková zařízení činí nejkvalitnější řezy. Laserové stroje se používají k řezání tvarů pro výstavy, výstavy nebo jiné důležité události.

Tipy profesionálů

Pro rychlé a efektivní řezání pěny se doporučuje dodržovat následující doporučení profesionálů:

 • Obyčejný nůž není velmi pohodlný řez. Nejlepší místo k použití páječky. Rychle a účinně řezání pěny bude možné, pokud můžete snadno vyrovnat kladivem. Navíc, elektrické zařízení bude muset nosit kovovou čepici. Nůž plátno je třeba dobře upevnit. Teprve poté by mělo být v síti zahrnuta páječka. Můžete pracovat pouze s nástrojem ve dobře větraném pokoji. Nejlepší otevřená okna. Při zahřátí z pájecího železa se uvolňuje plyn, který má jedovatý dopad na orgány dýchacího systému.
 • Je nejvhodnější řezat závit pěny nichrome. Díky ní proces projde rychle a hrany budou dokonce.
 • Materiál Nichrome je ve vlasových zařízeních, vysoušeč vlasů, žehlička, kotel. Máte-li příležitost získat takové vlákno, můžete použít ocelový drát. Mělo by být nataženo přes stůl. Jedna strana je pevně upevněna a druhá pouze s pružinou. Transformátor je dodáván oběma. Mělo by být připojeno k elektrické síti.
 • Pěnový list je třeba umístit na vrcholu drátu. Aktuální nabíjení přímo závisí na tloušťce pracovního materiálu. Je nutné zajistit, aby drát byl červený. Neumožňují žárovku, protože v tomto případě může řez příliš široký.
 • Všechny manipulace jsou nejvhodnější pro výrobu v případě, že tabulka bude v úhlu 20-60 stupňů na podlahu. Díky tomu se sama pěna krmiva dojde hmotnostní. To by však mělo mít dostatečnou úroveň skluzu.
 • Nichromatický drát během provozu bude více. To je důvod, proč je důležité ji konsolidovat s jednou stranou s pružinou. Díky ní nastane regulace délky.
 • Pro řezání pěny se nechá používat úhlovou brusku nebo elektrolovik. Doporučuje se také použít vlnité čepele.
 • Pokud potřebujete vytvořit čísla z pěny, formy pro zkoušku jsou vhodné pro vyříznutí. V tomto případě však můžete vzít pěnu, jejichž tloušťka nepřesahuje 1,27 cm.
 • Pro rychlé vyhlazování výstupků je snadné ztratit pěnu proti sobě.
 • V procesu práce s pěnou se doporučuje provádět všechny manipulace na prkénku. В таком случае вероятность повреждения стола сводится к минимуму.
READ  Jak řezat textolit doma

Dosud, pěnové postavy z interiérů jsou velmi populární v designu interiérů. Chcete-li je vytvořit, je vhodné použít speciální nůž nebo automatické zařízení. Pro získání hladkých hran je doporučeno, aby všechny manipulace vytvořily předehřátý předmět. Nůž může být vyroben ze staré pájení. Tento nástroj je velmi oblíbený u návrhářů interiérů.

Profesionální zařízení pro řezání pěny nezávisle

Pokud je rozsah práce větší a vyžaduje se zvědavé zpracování, měli byste věnovat pozornost profesionálnímu vybavení. Odborníci používají pájecí železo s nožovou tryskou. Červený horký kotouč pomáhá vytvořit libovolný řez.

Při práci by měla být dodržena bezpečnostní vybavení tak, aby horký olej nespadl na tělo nebo oblečení.

Samostatné vybavení s nichromovým nitem lze použít doma.

Metoda již ukázala svou účinnost a pohodlí. Ztráta zároveň. Hledané hrany a materiál neztrácí své vlastnosti.

Požadované materiály pro vytvoření domácího nástroje:

Jehla je upevněna na stole a protáhnout nitě mezi jejími konce.

Poté připojte schéma připojení sériového prvku. Během proudu proudu by měl vlákno trochu zčlenit. Příliš horké vlákno provokuje nerovnoměrný a široký řez.

Pokud je plánováno velké množství práce, je lepší koupit speciální nástroj v obchodě. Rychle se zahřívá a zaručuje kvalitu. Ale má vysoké náklady.

Pokud se chystáte zřídka snížit pěnu, pak byste neměli získat profesionální nástroj pro jeho řezání

Řezací pěna má některé funkce doma. Přípravek tak vyžaduje přesné značení s ostrou tužkou.

Při provádění práce, řezací materiál ze sebe na stranu. Řezání by mělo být provedeno ve dobře větraném pokoji nebo na ulici. Při zahřátí se pěna začne uvolňovat toxické látky.

Proč tvrdá řezaná pěna

Široké použití pěnového materiálu bylo z velké části obsaženo porézní strukturou připomínající stlačenou vrstvu nejmenších polystyrenových buněk naplněných činidlem tvorby plynu.

Pokud jste byli přivedeni k řezání pěnových listů, pravděpodobně jste věnovali pozornost takové funkci:

 • Čím hustší a tvrdší materiál, tím snadnější je snížit ji s ostře nástroji. Tenčí řezný okraj, snadnější a rychlejší řez i nejtěžší pěna z karbamidu;
 • Světelné pěnové známky usnadňují řezání elektrických nástrojů. Čím vyšší rychlost břitu, čistší povrch řezu. V průmyslovém prostředí jsou nedostatečné pěnové desky řezané tenkým vodním paprskem, téměř bez odpadu;
 • Při pokusu o řezání desky s ostrým čepelem s několika pohyby je situace, kdy každá nová res zvyšuje počet pěnových pilin a prachu téměř dvakrát.

Rada! Nahé pěnové desky mistři dávají přednost snížení boty. Chcete-li to udělat, akutně široká čepel s velkou silou se provádí s spěchem „sám“, aniž by se změnil úhel sklonu a hloubka řezu.

Většina modelů a mistrů profesionálně pracující s pěnovým plastem, budou zavřít, že řezané pěnové desky jsou zcela jednoduché, zejména proto, že hustota a pevnost materiálu je relativně malá. A bude správný. Řezání pěny doma je snadné, stačí zvolit režim a vybavení pro řezání pěny.

Počet možností pro praktickou aplikaci a použití pěny pro ty, kteří budou pracovat pracovat s vlastními rukama, dlouho překročil sto. Z pěnového materiálu činí desítky různých modelů, vstřikovacích forem, hraček, štuku, dekorativních prvků, izolace, části reproduktorů a dokonce i chladniček. Hlavním problémem doprovázejícím jakýkoliv pokus o zpracování materiálu mechanickou metodou je výběr režimu, as a jak řezat pěnu, tak, aby se v důsledku rozpadla, řezání je vždy doprovázeno tvorbou velkého množství odpad.

Pokud okraj řezného nástroje není dostatečně ostrý nebo se pohybuje při nízké rychlosti, při pokusu o řezání nejmenších plynu naplněných kuliček, břit je ne šíří, ale skluzavky podle polystyrenové pěny, fminy a vytáhne z komprimovaného hmotnost pěny. Tímto způsobem vyřízněte pěnový list, ale tvoří se obrovské množství odpadu.

Proč tvrdá řezaná pěna

Široké použití pěnového materiálu bylo z velké části obsaženo porézní strukturou připomínající stlačenou vrstvu nejmenších polystyrenových buněk naplněných činidlem tvorby plynu.

READ  Jak vypočítat počet otáček statoru rohové brusky

Pokud jste byli přivedeni k řezání pěnových listů, pravděpodobně jste věnovali pozornost takové funkci:

 • Čím hustší a tvrdší materiál, tím snadnější je snížit ji s ostře nástroji. Tenčí řezný okraj, snadnější a rychlejší řez i nejtěžší pěna z karbamidu;
 • Světelné pěnové známky usnadňují řezání elektrických nástrojů. Čím vyšší rychlost břitu, čistší povrch řezu. V průmyslovém prostředí jsou nedostatečné pěnové desky řezané tenkým vodním paprskem, téměř bez odpadu;
 • Při pokusu o řezání desky s ostrým čepelem s několika pohyby je situace, kdy každá nová res zvyšuje počet pěnových pilin a prachu téměř dvakrát.

Rada! Nahé pěnové desky mistři dávají přednost snížení boty. Chcete-li to udělat, akutně široká čepel s velkou silou se provádí s spěchem „sám“, aniž by se změnil úhel sklonu a hloubka řezu.

Většina modelů a mistrů profesionálně pracující s pěnovým plastem, budou zavřít, že řezané pěnové desky jsou zcela jednoduché, zejména proto, že hustota a pevnost materiálu je relativně malá. A bude správný. Řezání pěny doma je snadné, stačí zvolit režim a vybavení pro řezání pěny.

Počet možností pro praktickou aplikaci a použití pěny pro ty, kteří budou pracovat pracovat s vlastními rukama, dlouho překročil sto. Z pěnového materiálu činí desítky různých modelů, vstřikovacích forem, hraček, štuku, dekorativních prvků, izolace, části reproduktorů a dokonce i chladniček. Hlavním problémem doprovázejícím jakýkoliv pokus o zpracování materiálu mechanickou metodou je výběr režimu, as a jak řezat pěnu, tak, aby se v důsledku rozpadla, řezání je vždy doprovázeno tvorbou velkého množství odpad.

Pokud okraj řezného nástroje není dostatečně ostrý nebo se pohybuje při nízké rychlosti, při pokusu o řezání nejmenších plynu naplněných kuliček, břit je ne šíří, ale skluzavky podle polystyrenové pěny, fminy a vytáhne z komprimovaného hmotnost pěny. Tímto způsobem vyřízněte pěnový list, ale tvoří se obrovské množství odpadu.

Neexistují žádné kresby a kresby. Ale je to s největší pravděpodobností fréza pěny.

Ahoj. Vezměte si kus překližky ve velikosti. Přizpůsobte vše, co potřebujete a relaxujete.

Mám blog v mém blogu, něco odkazu není vložen. Udělal takový řezačku.

Z kuchyňského roku jsem měl rozbitý čepel, obvyklou nerezovou ocel. Nakreslil jsem stopku a vložil jsem se do elektrolybize, překvapivě a rychle.

Šití celý strop bez odpadků z řezné pěny.

Měl starodávně, ale věčnou nabíječku, dávat od papeže

Panika!Tak taky jsem také dal otcovi!Funguje to jako pěkné, to je jen aktuální regulátor začal plovat Pokud se sítí, obávám se, že nenajdu náhradu za výměnu.

Udělal jsem sanitku jednu věc

Obyčejný nůž nebo více šablony jsou velmi nepohodlné při řezání eppsu s tloušťkou více než 30 mm (čepele jary). Odřízl jsem epps self-made nůž vyrobený z konvenčních kovových řezacích plátna. Naostřená a opustila hřebíček na lopatkách (ostřejší ostření). Vložen naostřenou čepel do rukojeti pro ruční pila.

Řezání EPPS je velmi plně možné, že se nesnaží být obzvláště. je to všechno stejné.

Elektrický a pillet naostřený jako nůž.

Viděl jsem s hacksaw, fudges jsou stále správné. Ale je lepší snížit nichromová spirála.

Udělal jsem takovou věc, snižuje pěnu s třeskem, nejdůležitější věcí je přesně a region se nebude rozpadat. Velikost tabulky 1.5×1.2m. Úlovek je regulován samo-kresnutím, pohybující se spirála na bruk nebo dole, spirála je lepší namontovat na tyč na podložku, ke kterému.

Bereme Nichromu a připojujeme se ke svařovacímu stroji. S AMPERS NEPOUŽÍVEJTE RYCHLO. Nichrom vzal z bohatství starého. Odmítl jsem 100 pod úhlem pro izolaci základny a na přílivu. Hodně štěstí při řezání!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS