Jak řezat podstavec stropu

Jak snížit strop sokl: Práce pomocí stehu nebo bez nástroje

Všechna oprava vyžaduje pozornost k sebemenším detailům. Jak kvalitativně je provedena dokončovací úprava, pohled na místnost a její celkové vnímání závisí. Ve větším rozsahu patří do stropů, které jsou ve většině případů nedokonalé, takže se skrývá všechny nedokonalosti (jejich stěn), mnozí majitelé používají stropní sokty, které přicházejí do místností úplnost. Pokud instalace baget na přímých úsecích jednotlivých obtíží nezpůsobuje, spoje prvků v rohách vyžadují maximální přesnost. Proto mnoho majitelů plánování nebo již začínají opravy, se zajímají, jak snížit stropní sokl, které nástroje pro tuto fázi práce mohou být použity.

Odpověď na otázku, jak snížit stropní sokl, závisí na tom, jaký materiál je vyroben. Řezání je jiné, protože bagety mají různou hustotu. Proto první věc, kterou potřebujete zvážit nejoblíbenější materiály, a zároveň a vlastnosti jejich řezání.

Styrenofoam

Tyto produkty mají nejnižší cenu, protože materiál je velmi nestabilní na mechanické účinky. Polyfoam se snadno poškrábat, poškození při náhodném úderu. Výhody. minimální hmotnost, která zjednodušuje lepení, jednoduchost zpracování, schopnost malovat v jakékoliv barvě.

Tento pěnový materiál se skládá z malých zrn, které jsou snadno odděleny od sebe. Jsou však hlavní nevýhodou takových baget. Pro ně je potřeba velmi ostrý nástroj. V opačném případě může být sokl ochlazen, takže bude oddáváno pro montáž. To platí pro roh, tak i nedávné.

Polystyrenová pěna

Tento žadatel je dražší, ale od prvního kandidáta není příliš odlišný, protože je to „relativní“ pěny: je vyroben z pěnového polystyrenu. Tento materiál také sestává z malých bublinek-granulí, ale sousedí se k sobě, je již hustší. Ale polystyrenová pěna nebude trpět příliš akutními čepelí, bude také rk. Proto musí být mistr připraven méně akutní nástroj.

Hlavní výhodou pěny a polystyrenu. jejich měkkost, která se vyhýbá vzhled mezer, pevně přitlačte obrobek navzájem a do rohů.

Extrudovaná expandovaná polystyrenová pěna

EPPS je vyroben ze stejných surovin jako obvyklé polystyrenové pěny, ale v tomto případě použijte další, dokonalou technologii. Obvyklý PPP se provádí pomocí páry, která prochází mikrogranulemi.

Pro získání extrudované polystyrenové pěny se částice smísí při vysokých teplotách a stejném tlaku a pak pěnící činidlo přidat do surovin. Velikost granulí v tomto materiálu je mnohem menší (maximálně 0,2 mm), v důsledku toho, že se otrví méně a trvanlivější. Velmi ostrý nástroj pro jeho řezání není nutný, ale hloupost špičkové hrany není také vítána.

řezat, podstavec, stropu

Polyvinyl chlorid

Plastový sokl (PVC). jiný druh stropu. Obvykle jsou získány k dokončení koupelen. Pokud uvažujeme o tématu „Jak řezat strop sokl“, pak v tomto případě jsou výjimky, protože používají speciální, hotové rohy pro jejich dokování.

Obecně platí, že tato bageta lze řezat papírový nůž, s kovovým nebo ostrým kuchyňským nástrojem. Vzhledem k tomu, že produkty PVC neobnovují formulář v důsledku nedostatku pružnosti, nejsou doporučeny být silně lisovány při řezání.

Polyuretan

To je další zástupce polymerních produktů. Vyznačuje se vysokou hustotou a nedostatkem nevýhody předchozích konkurentů. Je snadné jej řešit, takže nástroj musí být ostrý, ale neuvádí maximální požadavky na ostření. Polyuretanové sokty se nerozpadají, ne deformovat, se cti nést téměř jakýkoliv tlak.

Dřevo

Tento tradiční materiál je vyříznut pomocí obvyklých truhlářských nástrojů: například pubescoml, manuální nebo elektrický. Rezervní místa jsou zpracována s emárním papírem nebo souborem. Vzhledem k tomu, že tyto výrobky jsou dražší než jiné soklové, přesnost potřebná při práci. Můžete snadno udělat vážnou chybu, ale nebude možné ji opravit. Důsledek nedbalosti bude nákup nové bagety.

READ  Jak udělat mini traktor s vlastními rukama

Ideální nástroj pro řezání dřevěných polotovarů bude elektrický obchodník. Největší mínus je to vysoká cena, zejména vysoce kvalitní modely. Na druhou stranu mají kupující možnost najít levný nástroj, který bude hoden vyrovnat se s prací.

Stropní plinth. roger

Aby to bylo důležité, je důležité přísně dodržovat stávající doporučení a pravidla dokončovací práce. A pak vás výsledek potom potom.

Na hoře, kartel (tzv. Tento prvek) neexistují žádné potíže: Ve skutečnosti jsou všechny typy výrobků připojeny k spolehlivým lepidlům.

Aby bylo možné zavěsit stropní sokl, ani v nezkušených opravách nevzniká obtížné. Obavy je zcela odlišné: Jak zkrátit podstavec stropu? Ve skutečnosti, téměř každý pokoj, bez ohledu na složitou formu, nebyla vybavena rohem.

A v těchto vnitřních rohách by jednotlivé prvky podstavce měly být krásné a hladce ukotveny. A v prostorách z obzvláště obtížné konfigurace bude muset zábavné a přes vnější rohy. Pokusme se zjistit, jak být v každém z těchto situací a jak snížit požadovanou položku pomocí stávajících nástrojů.

Materiály soktů a metod řezání

Nejprve se snaží určit, co může být provedeno Carter, a jaký je specifický materiál lepší řez.

Můžete najít produkty z pěny (polyvinylchlorid), dřeva, polystyrenové pěny a polyurethan.

Snad jeden z nejlevnějších je pěnový sokl, který je křehký, měkký a briskový materiál.

Dokonce i prsty rukou na nich mohou ponechat promáčknutí, jsou snadno tvořeny šancí a vadami. Trim krásně a přesně úhel na polyvinylchloridových základních svítidlech jsou poměrně obtížné.

V nezkušeném mistrovi může z tohoto důvodu dostat velký počet zakoupených materiálů. Tento polymer má také vysoké elektrostatické vlastnosti, které vysvětluje jeho schopnost sbírat prach.

Řezání takového podstavce je pohodlnější než vše s hacksaw nebo ostrým stavebním nožem.

Produkty z polystyrenové pěny jsou také levné, i když tento materiál je trvanlivější analog tradiční pěny.

Je také zpracován ostrým nástrojem.

Polystyren Extruded

Sokl z extrudované polystyrenové pěny je o něco dražší, jsou poněkud hustší a řezají je těžší. Ale rozpadají se mnohem méně a rozbijí se.

Tak je snižte pohodlnější a jednodušší. Pro tento účel je vhodné použít hacksaw nebo ostrý nůž.

Polyuretanové sokly pro stropy jsou v současné době možná jeden z nejdražších.

Ale ospravedlňují jejich hodnotu: odolný proti vlhkosti, docela odolný a hustý, poměrně elastický.

Nachází se nad kuchyňským sporákem, sokl může být deformován a dokonce trochu praskání.

Jsou dokonale vyříznuty speciálním nožem, aniž by se vytvořil drobky. Tyto produkty jsou však velmi citlivé na teplotní rozdíly.

Dřevěné sokly pro strop. to je dostatečně těžké a husté produkty, pevné a trvanlivé.

Jsou dobře zacházeno se speciální jemnozrnnou pilou. Můžete také použít spolehlivý kovový web. Tak, jak správně snížit stropní sokl?

Ready Factory Angles

Všimněte si, že každý průvodce má příležitost nerazit přes přesné řezání a montážní rohy.

Ve stavebním obchodě si můžete zakoupit tovární úhlový prvek, ve kterém jsou připravené okraje soklu snadno vloženy.

Stačí měřit potřebnou délku obrobku a oříznout ji v pravém úhlu.

Všechny vady a nedostatky budou skrýt tento speciální prvek. Ale v takovém pohodlném způsobu použití není vždy možné, protože standardní rozměry takových továrních úhlů se mohou významně lišit na velikosti samotného soklu.

Takové úhly budou přiděleny jejich disproporcí a nebude vypadat velmi opatrně. Ale pokud je design místnosti a velikost prázdných míst umožňují použít tuto metodu, pak byste je neměli zanedbávat.

Stejně tak bude muset použít jeden ze způsobů ořezávání stropního soklu, následující rady bude užitečné.

Blok: 2/4 | Počet znaků: 3804

Jak řezat podstavec stropu

Produkty maskovací mezery jsou upevněny tak, aby byly pevně odlehčeny na stěnu a ke stropu. Prvek má speciální konfiguraci, ale udržet mu fragmenty, musíte přednastavit materiál

Sokly jsou řezány do 90, ale při 45 stupňů. Takové řešení umožňuje správně kombinovat bagety na vnější i vnitřní části. Modely můžete zakoupit s již dokončenou částí tohoto typu. V tomto případě musí uživatel snížit prvky pouze v pravém úhlu. Ale model je dražší a plně eliminuje přípravné práce.

READ  Jak řezat dlaždice bez plastu

V praxi, řez soklem pod 45 stupňů je poměrně jednoduchý. Nejčastěji pro to je aplikováno speciální zařízení. pahýl, můžete však udělat jiné prostředky.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 785

Typy Stusla

Stusla se šíří podle typu pro tři kritéria:

Velikost

Na prvním nápisu jsou dvě velikosti:

Materiál

Můžete najít stubber z různých materiálů v prodeji:

Dřevo. Dřevěné modely nástrojů mají dobrý výkon: snadná práce a přesnost řezání, které spolu s dostupnou cenou učinil tento druh upínacího prostředku pro řezání materiálů v daném rohu nejmasitější. Přidá nástroj plusy z desek a schopnost učinit stál pro sokl s vlastními rukama.

Strukturně dřevěné nástroje jsou vyrobeny ze 3 desek, z nichž jeden je základem, další dvě boční prkna s drážkami pro různé úhly. Může být skládací. upevněte se samoobsavím a nezamýšleným. připojení lamel se základem lepidla s přidáním šroubů pro tuhost.

Nevýhody by měly být připsány ne příliš dlouhou životnost. při práci na kovu nebo pily řezného nástroje, po stranách štěrbiny dochází, s výsledkem, že se drážka zvyšuje velikost. Objeví se boční posunutí 1-2O, které okamžitě ovlivňuje kvalitu spojení s bagetou v rozích. Proto pro profesionální tesaři preferovaného modelu nástroje z jiných materiálů. Ale vykonávat práci na domě. to je perfektní možnost.

Plastický. Plastový nástroj, většinou z PVC, má hodnotu rozpočtu (polyuretanová cena více), různé velikosti a malá hmotnost. Představují pevný design s sloty na bočních stěnách. Používá se výhradně doma, protože životnost je ještě menší než u dřevěného analogu: Sloty se zvyšují o velikosti mnohem rychleji, přesahující přípustný standard.

Kov. Stusla z oceli nebo hliníku patří k nástrojům pro profesionály. Jedná se o trvanlivé a pohodlné produkty v práci s vysokou přesností. Podle kvality kvality a ceny: je to velmi vysoká.

Design

Podle konstruktivních rysů Sdílení Steusla:

 • Na jednoduché nebo, jak jsou také volány. obyčejné. Jsou šablony s předem stanovenými rohy řezu. V klasické verzi tři páry drážek: pro pravou a levou bagetu v 45O a příčné řezu. V některých modelech se můžete setkat až 11 párů slotů. Při práci s takovým nástrojem musí být upevněn na pracovním stole pomocí svorky. Druhá svorka je připojena k obrobku, který potřebuje odříznout roh podle dané šablony. Často musí pracovat bez svorek. V tomto případě je sokl a pahýl držen jednou rukou a druhý je vyroben tak, aby se koukal úhel kreslený. Pokud pracujete v takových podmínkách, můžete v takových podmínkách spěchat, můžete posypat úhel se stejnou kvalitou, jako když používáte upevňovací nástroje;
 • Rotační. Takové nástroje jsou slavnější zvané precizní stub. Sestává z otočné plošiny a segmentu disku, na kterém se použijí stupně, což umožňuje snížit jakýkoliv úhel. Množství modelů může být také nakloněno, což umožňuje, aby se část nakonec snížil ihned ve dvou rovinách (zvané univerzální). S takovým zařízením je vhodné pracovat s malým počtem operací. ruční řezání stále vyčerpává.

Stuslo pro práci okamžitě ve dvou rovinách.

 • Elektrický. To jsou stejné otočné nástroje, ale s kotoučovým elektronem. Používá se především profesionálními staviteli pro hmotnostní rohy, i když mezi domácími nástroji je tento mechanismus nalezen.

Blok: 4/11 | Počet znaků: 3846

V jakých případech je aplikován

Je mýlil si myslet, že zařízení bylo vynalezeno pouze za účelem snížení rohů z bagety. Waslo, naopak, v dekoraci stěn a strop pochází z jiných oblastí truhlářství. Tento stavební nástroj se aktivně používá na adrese:

 • Dělat dveře boxy;
 • Instalace dveří a okenních platbandů;
 • Výroba tahů pro upevnění okenního skla;
 • Příprava prken pro rámy pod fotografiemi a obrazy;
 • Řezací kabelové kanály;
 • Řezání rohů z venkovního a stropního soklu.

Použití STUSL jako zařízení pro práci s karikatury vám umožňuje stanovit konce, takže přicházejí do kontaktu bez mezer v rozích.

READ  Rohový mlýnek DEWALT 125 s otáčkami

Blok: 3/11 | Počet znaků: 660

Výběr nástrojů pro řezání soklů

K správně a pečlivě odřízněte stropní sokl, musíte použít příslušný nástroj pro řezání. Je vybrána v závislosti na materiálu, ze kterého se provádí karetáry:

  Styrenofoam. Liší se nízkou pevností a je poměrně levný, a proto se pěnové modely stávají stále populárnějšími. Jejich pevnost neovlivňuje zejména provozní vlastnosti, protože stropní sokl není podroben mechanickému zatížení. Pro řezání vyhovuje obvyklému šabloně.

Může být zakoupen ve stavebním obchodě nebo to udělat sami o těchto pokynech:

  Tři šoky 5015 cm sevřete dlouhý okraj ve formě trilaterálního, obdélníkového boxu. Poznámka, 90 stupňů by mělo být respektováno mezi bočními tyčemi a příčnou deskou.

Chcete-li pracovat s tímto domácím zařízením to bylo vhodné a bezpečné, prkno před upínáním, musíte dobře zastavit.

První metoda. s pomocí Stusla

Profesionální strniště s otočnou pilkou

STUSLO obvykle vypadá ve formě zásobníku s vertikálními otvory pod pilou. Může být vyroben ze dřeva, kovu nebo plastu. Tento nástroj představuje nejstarší a nejjednodušší truhlářský nástroj, který je určen k obcházení dřevěných dílů pod úhlem 90 ° a 45 °. Existují typy takového zařízení a profesionální práce, s otočným mechanismem, v nich může být řezný nástroj otočen a upevněn v libovolné poloze.

řezat, podstavec, stropu

Jak řezat podstavec stropu

Stropní úhly jsou rozděleny na vnitřní a exteriér, způsob dokování na nich je mírně odlišný.

Pokud je to nutné, můžete si udělejte stuch s vlastními rukama. Za tímto účelem budete potřebovat tři ořezávání z překližky nebo desek ze stejných velikostí. Zpočátku jsou aplikovány ve formě obráceného písmene „P“ a dělají značení. Pak se na značce, štěrbiny jsou řezány na nos a desky jsou zkroucené.

Vnitřní roh

 • Děláme správná měření.
 • Nainstalujte soklová lišta v pebu tak, aby tato pozice byla přesně shodou okolností s ubytováním na stropě.
 • Sokl musí být pevně stiskl na opačnou stěnu stusu. Udržujte a stiskněte volnou ruku.
 • Dali jsme hacksaw pod úhlem 45 ° ve speciálním otvoru a odřízněte položku.

Při rozřezávání měkkých materiálů (PVC, polystyrenová pěna) použijte handsaw pro kov nebo konvenční stavební nůž. Pak bude práce opatrná as hladkými hranami.

Venkovní

 • MeZe délku soklu z nejbližší stěny do vnějšího úhlu, nechte uvnitř psa pro zastřihovač s tužkou, označující požadovanou délku. Je třeba vzít v úvahu, že okraj (jeho vrchol) by měl jít trochu ven.
 • Sokl se pohyboval do stuzu a odřízněte.
 • Přilehlý bar musí být také měřen rezervou a odříznutou v zrcadlovém odrazu do první části.

Vyzkoušeme stropní sokl: dokování dílů by mělo být naprosto hladké. Pokud výsledek není dosažen a na kloubech jsou nesrovnalosti, můžete řezat okraje běžným nožem na dokonalé dokování.

Jak zkrátit sokl stropu správně. Důležité malé věci

Opatření potřebná pro snížení soklu na stropě by měla být provedena zvláštním způsobem. Chcete-li zjistit a označit vnitřní roh, musí být délka měřena od samotného rohu. Pro značku vnějšího úhlu je nutně zohledněno, že nasazení soklu provede vzdálenost, která se rovná jeho šířce.

Prkna soklů nejsou žádoucí, aby upevnily přesné umístění své přesné lokality a odříznuto soklový sokl. Pouze po ideální konvergenci v rohu obou obnovovacích lamel, můžete začít instalaci a upevnění. Pokud se práce provádí s polyuretanovými nebo dřevěnými sbory, defekty a nedostatky mohou být upevněny s pilou nebo souborem. Pro přizpůsobení produktu z pěny, měli byste armou akutní nůž.

Pokud po zlepšování soklů je dokonce malá mezera, nespěchejte, abyste se rozrušili. je snadné je zavřít obvyklým tmelem. Oříznutí přesně a pečlivě stropní sokl není tak obtížný. Ale koupit alespoň malou dovednost, předběžný pokus o praktikování malých polotovarů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS