Jak řezat polykarbonát doma

Jak řezat polykarbonát. pravidla řezací materiál

Polykarbonát je polymerní termoplastický materiál, rychle získává popularitu ve stavebnictví. Vysoká pevnost, plasticita a jednoduchost instalace, umožnila jim vzlétnout výklenek, kde byly sklo a akrylové „dominovány“.

Polykarbonát se vyrábí ve formě buněčných nebo litých monolitických panelů. V soukromé farmě, to vše častěji používá pro uspořádání skleníků, skleníků, plotů a jako alternativu k sklo. Proto bude logické, aby zjistil, jak snížit polykarbonát doma a jaké vybavení pro použití.

Polykarbonátové upevňovací tipy

Uzamykatelné polykarbonátové plechy by měly být prováděny samonospojkou s těsnicími podložkami. Je pozoruhodné, že průměr samočinných vzorků by měl překročit průřez otvoru v polykarbonátu o 1-2 mm. To vám umožní kompenzovat expanzi materiálu při zahřátí.

Kromě toho je velmi důležité, aby vstup samo-listu v polykarbonátovém listu byl volný. V opačném případě nemůže řádně vyvrtaný otvor vést k deformaci materiálu.

Polykarbonátová instalace musí být vložena, avšak pro tepelnou expanzi materiálu by mělo být ponecháno vlevo. Tento přístup se vyhne chybám v polykarbonátové instalaci.

Pro kompaktování spojů materiálu použijte neoprenové nebo silikonové pásky. Není nutné používat měkké těsnicí materiály z PVC, protože jako polykarbonát se používá, zvýrazňují látky, které postupně zničí materiál.

Těsnicí prostředky pro izolaci polykarbonátových spojů mohou být pouze silikonové a jiné.

Papírnický nůž

Doma, polykarbonát může být řezán běžným papírovým nožem. S tímto nástrojem častěji zpracovává buněčné plasty s buněčnou strukturou. Monolitický polykarbonát se neřezává nožem, protože je příliš pevný. Pro vyříznutí, aby byla hladká, lepší dodržovat následující technologii:

  • Chcete-li řezat list polykarbonátu plastu, bude mít vysoce kvalitní, ostrý papírový nůž.
  • Polykarbonát s pomocí šablonů je řezán ve 2 fázích: Nejprve proveďte malou trysku, aby nástroj nepřistoupil, a pak je materiál úhledně.
  • Šablonářský nůž se používá k řezání buněčné polykarbonátové tloušťky ne více než 4-6 mm.

Všimněte si, že s pomocí šablonového nože se provádí jemné ořezávání a montáž plastových fólií, protože dělají dlouhou délku po dlouhou dobu a nepohodlné. Obyčejný papírový nůž může rychle bláznit nebo zlomit.

Technologie Řezání

Během řezání polykarbonátových plastových panelů se snadno poškodí materiál nebo zkazit okraje listu rušením technologie. Zkušení mistři nedoporučují ušetřit na lopatkách a řezných nástrojích, protože hloupý nůž dělá řez nerovnoměrný a nepřesný. Řezání se provádí v následujícím pořadí:

  • Nejprve je plošina vyčistěna, kde se řezání provede. Aby se povrch hladký, vrstvy překližky nebo dřeva-četu na něj.
  • Před řezáním polykarbonátu, označte značku se značkou a dlouhou linií.
  • Pod plechem plastu na obou stranách zamýšleného vedení vložte dřevěné tyče o tloušťku nejméně 40 mm. Shora podél března také položil široký prkno používané pro pohyb.
  • Rovné řezy se provádějí za použití úhlové brusky na nízkých otáčkách a křivky skládačky.
  • Po dokončení čipů z povrchu materiálu vyfoukněte se stlačeným vzduchem.
READ  Jak utáhnout malý šroubek bez šroubováku

Poznámka! Buněčný plast s tloušťkou až 6 mm může být řezán se zásobníkem skládáním několika listů na sebe a dát fane pod nimi. V průmyslovém prostředí se tento materiál zpracovává laserem, který je mnohem rychlejší a jednodušší než ruční přístroj.

Na našich stránkách najdete kontakty stavebních firem, které se specializují na vývoj a montáž zimních zahrad pro soukromý dům. Můžete si přímo komunikovat se zástupci zástupci výstavou domů „nízko vzestup země“.

Jak vidíte, rovné řezy s nožem na kolejnicích se provádí rychle a snadno, jakýkoli jiný časový nástroj bude potřebovat více. Ale pokud potřebujete získat figurální prvky nebo zpracování silnějších hadříků, je lepší si vybrat jiný způsob.

Zodpovězení otázky než lepší řezací polykarbonát pro skleníku klenutého typu, odborníci také doporučují nůž. Za tímto účelem je sestavený rám koncové části umístěn pod plechem polykarbonátu, vyrovnejte jej v rovném spodním okraji plátna a vypněte oblouk, stiskněte čepel do oblouku.

úhlová bruska

Rohové broušení, jako nůž, dobře řezy polykarbonát v přímce nebo linii s velkým poloměrem zaokrouhlení. V jiných případech je řezný disk uvízl mezi poloviny plátna, a plátek se ukáže, že je roztrhaný.

řezat, polykarbonát, doma

Chcete-li získat plochý není roztavený okraj, nástroj se používá na malých otáčkách, s kotoučem pro řezání hliníku nebo betonu. Snadno se označí materiálem jakéhokoliv druhu a tloušťky.

List je připraven pro řezání, dávat silné desky na obou stranách rozdělené čáry. Poskytují potřebnou mezeru mezi základnou a ležící na něm s polykarbonátem, což umožňuje, aby disk se pohyboval ve volném prostoru.

Můžete přesunout obložení pro zastřihovač snížit o něco dále okraj podlahy, ale pak musí být závěsná strana plátna spolehlivě držena pro to, co potřebujete partnera. Pokud to není hotový, lehký materiál vibruje, neumožňuje dostat hladký.

Před řezáním monolitického polykarbonátu doma, úhlová bruska, kterou musíte zapnout a dát motor vytočit jmenovitý počet otáček. Только после этого отрезной круг подводят к дальней от себя кромке, прорезают её и, заглубив диск, медленно ведут его на себя вдоль линии отреза.

Rada! Если нужно разрезать лист вдоль внутренних перемычек, нужно вести диском между ними, стараясь не наезжать на стенки ячеек.

Чем резать поликарбонат в домашних условиях

Стремление сэкономить на постройке теплицы и ее качественном обустройстве заставляет многих домашних мастеров освоить технологию обработки укрывного материала, в качестве которого чаще всего выступает полимерное покрытие. Опытные специалисты охотно делятся советами и секретами чем резать поликарбонат в домашних условиях, что поможет снизить расходы материала и обеспечить его правильную обработку, для качественного обустройства тепличной постройки.

Как правильно выращивать салат зимой в теплице из поликарбоната можно узнать из статьи далее.

READ  Výměna oleje ve vysokotlakém dřezu Stihl

Správný výběr dostupných a praktických polymerních řezných nástrojů

Volba než řezání polykarbonátu doma je důležité pochopit, že pro tento proces nebude vyžadovat zvláštní znalosti a dovednosti, ale je zapotřebí určitá dovednost a schopnost zvládnout vybrané nástroje.

Pro nezávisle zpracování polymerního povlaku si můžete vybrat jednoduché metody, které umožňují účinně řezat a řezat materiály, zatímco následující zařízení jsou povolena:

Úhlová bruska s kruhem pro řezání kovu, takový nástroj je vhodný pro jednoduché řezání jemného nebo média v tloušťce materiálu, s výhradou celkových zpracovatelských technologií získaných prvků; Konstrukce nebo šablonový nůž s předběžnou nebo novou čepelí, pro takovou práci bude vyžadovat určité úsilí a uspořádání pracoviště s upevněním materiálu zpracovávaného a jednotlivých listů; Elektrolovka, nástroj není vždy k dispozici při likvidaci průvodce, ale pokud je nutné vytvořit figurální prvky a rychlé, vysoce kvalitní polymerní zpracování, může být najat nebo zakoupen v obchodě; Elektrický nebo ruční kovový nůž, při zpracování s těmito nástroji, polymerní listy mohou vibrovat, takže před zahájením práce musí být bezpečně a pevně upevňovány na pracovním povrchu.

Co potřebujete vědět za dobré plodinové květy vidět v článku Funkce Flower Business.

Profesionálové přesně vědí, jak řezat polykarbonát doma a provádět rozsáhlé práce, doporučuje se používat řezání laseru, což zajišťuje maximální integritu zpracovaných listů. Vynikající kvalita přijatých škrtů a nedostatek možných vad činí tuto metodu nejvíce optimální a pro jeho implementaci můžete narušit pronájem příslušného vybavení předem.

Minimální poškození: Správné řezání technologií polymerního materiálu

Po výběru než řezat polykarbonát doma je nutné pečlivě prozkoumat technologii postupu a zaměřit se na zkušené doporučení, které jsou rozděleny stavebními profesionály:

Příprava pracoviště a povrchu, kde bude provedeno řezání materiálu, pro to byste měli vyčistit plošinu z rušivých nástrojů a vybrat příslušný substrát s upevňovacími prvky; Pro účinné pokrytí skleníkových budov, polymerní plechy jsou umístěny s vertikální orientací tuhosti žebra, musí být tato nuance zohledněna v procesu řezného materiálu; Během upevnění materiálu není možné použít pevné upevňovací prvky, doporučuje se použít měkké těsnění k jejich zmírnění, což pomůže udržet integritu zpracovaných prvků a nepoškozují jejich strukturu; Po vyříznutí pomocí určitých nástrojů je nutné zpracovat hrany dílů a odstraňovat částice prachu a částic z povrchu ochranné fólie a po instalaci dílu se odstraní fólie.

řezat, polykarbonát, doma

Jaký je vlastnost výstavby skleníku? Odpověď na otázku ve zdroji.

Správně vybrat než řezání polykarbonátu doma, je nutné stříznout své vlastní příležitosti, vzít v úvahu rozsah nadcházející práce na uspořádání budovy skleníku a dostupnosti požadovaných nástrojů.

Jak řezat polykarbonát je nejlepší

Roh shlifmashinka

První nástroj je tak úhlová bruska. Ano Ano, není to překlep. Určitě úhlové brusky pod 125. kola kovu, aplikuji za účelem řezání polykarbonátu přesně. To znamená, aby se jakýkoliv hladký řez, doporučuji použít malou úhlovou brusku. Dokonce i nejlevnější. Zatížení pilových listů vydrží s více než.

Jediná věc, která je vyžadována, je malá dovednost k práci s tímto nástrojem, protože se jedná o vysoce rozmazaný nástroj a s ne zkušenou aplikací může být zkažený list. Doporučuje se předstírám na některých odpadech z polykarbonátu. Odpady z libovolného průvodce, který se zabývá montáží polykarbonátu.

READ  Čím lepší řezání pěny doma

Vyjmout polykarbonát elektrický bizon?

Druhý nástroj je elektrický bizon. Nejobvyklejší domácí elektroball. Řezání na něm by mělo být s malými zuby, takže uhličitan je řez, a nespěchal. Tento nástroj je snadno ovladatelný a nevyžaduje speciální vzdělávací dovednosti. Ale stále pro vtipnou důvěru můžete také předběžně vlak. Mohou snížit polykarbonát v místech, kde to rohové broušení bude obtížné udělat.

Elektrolovka je například velmi vhodná pro řezání obráběcích nebo řezaných komplexních dekorativních forem. Pro sudé řezy nedoporučuji používat skládač, protože trvá čas na řez více než podobný řez úhlovou bruskou.

Papírnický nůž

A třetí nástroj, který často používám tento šablon, nejlépe kvalitní. S ním si myslím, může se v tomto případě vyrovnat nový nováček. Hlavní věc není spěchat při práci s nožem, protože lopatky tohoto nástroje jsou velmi ostré a můžete snadno jít.

Šablonářský nůž, samozřejmě můžete snadno řezat buněčné polykarbonáty 4-6mm, o něco těžšího pro polykarbonát 8 mm. Mimochodem, nedoporučuji řezat polykarbonát velkou tloušťku s nožem. Existuje vysoká pravděpodobnost, že panely mohou být zkaženy. Možná, že nůž aplikuji v případech, kdy je nutné obložit velký segment listu, aby to řekl, aby se vejde do velikosti.

Viděl nebo nůžky

Někteří řemeslníci mají tendenci používat pylon a nůžky. Snad můžete použít tento primární inventář pro řezání polykarbonátu. Kdyby neměl porušovat strukturu polykarbonátu a neovlivnila správnost jeho instalace.

Takže, co řezu polykarbonát, myslím, že jsem přišel, pojďme nyní zvážit, jak to udělat.

List lepení doma

V některých případech je polykarbonát umístěn na lepidlo a listy se navzájem potřebují. K tomu je lepidlo založená na polyuretanu považována za optimální. S ním poskytuje spolehlivou polykarbonátovou spojku s podobným listem, se sklem nebo kovem. Dosáhne se současně vysoká mechanická a chemická odporová odporová rezistence.

Vzhledem k tomu, že polykarbonát se uskutečnil nejlepším způsobem, jeho sféry se staly velmi rozmanitými. Takže z toho, aby se zasklení pro letní terasy, arbors nebo skleníky vybaven dočasné oddíly, ploty nebo kanopy.

Před pokládáním polykarbonátu musí být jeho plechy snížit na požadovanou velikost. K tomu je často používán úhlové brusky, elektrickou skládačku a dokonce i běžný papírový nůž. Samozřejmě, pokud nebudete přestat na jednorázové používání zařízení, má smysl koupit laserové řezací zařízení. V tomto případě bude řez dokonale hladký a čistý.

Jak řezat polykarbonát. bezpečné způsoby řezání, vhodné nástroje pro domácí podmínky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS