Jak řezat sex dlaždice doma

Jak řezat dlaždice bez plastového řezání: Několik jednoduchých způsobů

Ne každý domácí mistr má drahé profesionální adaptace v Arsenalu. Ale někdy, když se vyskytují malé dlážděné povrchy, je problém, jak řezat dlaždice bez plastového řezání, což může způsobit určité potíže. V takové situaci, různé dostupné technologie používají, pozorování doporučené sekvence akcí. Pre-materiál pro 40-45 minut namočené v chladné vodě.

Při práci s keramickými dlaždicemi se vyžaduje různé řezy.

 • S výhodou klip materiál v přímé linii. Současně se bere v úvahu, že pokud zůstane menší než 20 mm na boční hrany, pak je takový typ řezu považován za hodnotu.
 • Někdy je také nutné snížit kulatou otvor určitého průměru v dlaždice.
 • V případě potřeby proveďte kudrnaté výstřižky.
 • Pro získání mozaiky, malé prvky v rozměru preferují způsob drcení keramických desek na samostatných kusech. V této situaci je materiál umístěn v hustém sáčku a těžký kladivo rozdělit na nezbytné fragmenty.

Typy řezných nástrojů dlaždic

K dispozici nástroje pro tuto akci mohou být podmíněně rozděleny do dvou typů:

Hlavní typy pro řezání dlaždic

A dokonce s banálním hřebíkem velké velikosti a dostatečného ostrého konce, můžete odříznout dlaždici doma. Samotný proces řezání je stejný jako při použití frézy skla. Zvažte výběr nástroje pro řezání dlaždic podrobněji.

Tip: Aby bylo možné keramické dlaždice snazší odříznout, je nutné jej namočít na pár hodin ve vodě.

Za prvé, volba nástrojů bude záviset na rozsahu naplánované práce. Pokud se jedná o malé fit, bez komplikovaných řezů, je možné dělat s diamantovou skleněnou frézou, v případě velkého množství krmení (diagonální schéma pokládání), je již lepší použít Spovetur.

Řezáme dlaždice s dlaždicemi s kleštěmi: instrukce

Tímto způsobem chci zastavit podrobněji. Použil jsem tento nástroj, t.na. Měl jsem velmi malou a rozpočtovou cenu nástroje v 8-15 docela spokojených.

Při označení je nutné vzít v úvahu velikost mezery mezi stěnou a řezanými dlaždicemi a množství švů mezi řadami. Snižte délku těchto velikostí. Například: Pokud máte vzdálenost mezi pokovenými dlaždice a stěna je 150 mm., Clearance ve švech 2 mm. a 3 mm. Clearance mezi řezanými dlaždice a stěnou, potom 150-2-3 = 145 mm. Děláme šířku označení 145 mm.

řezat, dlaždice, doma

Na umístěných místech děláme jeden řezač s průměrným tlakem ve směru od vzdálené půdy na sebe. V důsledku toho by měl být vytvořen viditelný pás, vyříznutí vnější glazované vrstvy jako na obrázku níže.

READ  Jak vyjmout sklíčidlo vrtáku z kužele

Máme kleště podél řezu s obkladovým zachycením, jak je znázorněno na fotografii shora. Houba s podporou, kterou zapnou nahoře na prosklené vrstvě, rovná houba, zespodu. Pole vyžínače poruchy by mělo jasně projít středem horní podpůrné houby.

Hladce stlačte kleště až do úplného přerušení, zatímco řezaný plot by neměl být velmi vysoký z povrchu, takže po oddělení a pádu se nerozbije.

řezat, dlaždice, doma

Při řezání velmi odolného nebo tlustého (například sexu) keramiky používám následující recepci.

Po důkazu o zasklené vrstvě obličeje s řezačkou umístěním místo poruchy z rubové strany, jako na obrázku níže.

Na zadní straně zpětného boku řezání rohového broušení drážky hloubky 2-3 mm.

Umístění poruchy je značně relaxační a směru chyby se získá.

A pak odděleně oddělená část. Tato technika umožňuje snížit i úzké šíře šířky 1-2 cm.

Je nutné snížit dlaždici v přímé linii, ale například poloměrem v případě úpravy na stoupačku nebo zvolte konkrétní segment. V tomto případě se pre-označit a pomalu s kleštěmi nebo kleštěmi, vyberte si dlaždici na požadovanou velikost.

Pak může být místo zabaveno s brusovým papírem nebo velkým bruskovým papírem a vytvořit elegantní hladký povrch.

Mějte na paměti všechna doporučení jsou určena pouze pro prosklené keramické dlaždice a nebude fungovat pro kámen, manželství nebo newwed keramiky.

Tip: Pokud se pokoušíte poprvé snížit dlaždici. koupit za 4-5 kusů více. Po získání určitých dovedností, aby se krásné hladké škrty nebudou obtížné.

Mnoho otázek Jak řezat dlaždice se může zdát komplex a být spousta velmi chladných profesionálů. Opravdu vědí, jak řezat keramické dlaždice a jak to snížit všechny potíže zmizí, a celý proces může být vytvořen nezávisle, aniž by přitahovaly specialisty na třetí stranu. Po malé praxi to bude snazší, než si myslíte.

Jaké nástroje jsou lepší než používat?

V případě, kdy stohovač čelí potížím a musí odříznout již položené dlaždice, nelze použít všechna výše uvedená zařízení (s výjimkou zařízení na čísle 3) z následujících důvodů:

 • Sousední dlaždice se může rozdělit a zkazit všechny práce s pohlavím;
 • Nedaleká povlaková sekce se nezachytí úplně a vytváří prázdnotu, protože brzy bude podlaha přijde do hlasitosti;
 • Dlaždice praskliny a budou postupně vypouštěny z podlahy.
 • Elektrická skládačka funguje docela rychle, kvalita řezu je poměrně uspokojivá. Rychlost a přesnost závisí na zrnku růžové. jak je vyšší, tím větší je rychlost, ale horší kvalita řezu. Jemnozrnná růžová pro skládačku na keramických dlaždicích řezu čističe, ale pomalejší.
 • Obvykle se používá elektrolovka, ale pro vysoce odpovědné momenty, kde je vyžadován výřez velmi složitého tvaru a vysoké kvality, používá se ruční nástroj. Rychlost jeho práce je mnohokrát pomalejší, ale kvalita je výrazně vyšší.
 • Je třeba poznamenat, že je možné pracovat s jakoukoliv skládačkou pouze s malou dlažbou malé hustoty. Pro venkovní porcelánové kameniny, Lobzik není vhodný.
READ  Jak řezat profilovou trubku pod úhlem 45 stupňů

Tak jak viděl dlaždice pubsy?

 • Připravte si pracoviště. plochý stůl, na kterém bude umístěna většina řezaných dlaždic, svorky pro upevnění dlaždice, značky nebo značkovací tužka.
 • Namočte dlaždice ve studené vodě po dobu 1-2 hodiny.
 • Začínáme řezáním keramických dlaždic na malé otáčky, použití průměrné tlakové síly.

Při práci s manuálními skládačkou technologie zůstává stejná jako při elektrickém, ale řezání je provedeno v ručním režimu, speciální soubor s diamantovým postřikem a mnohem déle. Obecně platí, že práce s Jigkyk trvá více času, ale dává skvělý výsledek.

Pomocí elektropletiky

Jedná se o drahý profesionální nástroj, který je stejně rychlý, hladce a přesně se spolupracuje jakákoliv dlaždice. S ním je k dispozici pro prořezávání v přímé linii a pod úhlem 45 stupňů, otvorů a vybrání, stejně jako kudrnaté řezání. Plátky proužků se získají šířkou menší než 5 milimetrů. Řezné hrany jsou hladké, mírně zaoblené.

Některé modely pracují s dlaždice, jedna strana snížena do vody, jiní vyžadují pouze běžné smáčení řezáním. Tato metoda chrání proti tvorbě prachu.

Nástroj je vyroben z báze, nože a elektromotoru a proces řezání je následující:

 • V paletě je voda přijata hladinou řezného disku tak, že je na něj snížena o 2-3 centimetrů (pro ponorné modely).
 • Dlaždice je upnuta a pomalu se přesune do frézy na značce. Úsilí by mělo být jednotné, aby se zabránilo štípání a mammení motoru.
 • Chcete-li snížit úhel, opakujte postup dvakrát segmenty s požadovaným úhlem.

Stejně jako jakýkoliv podobný nástroj, elektrický Spovetur vyžaduje realizaci bezpečnostních požadavků a použitím ochrany.

Pro kvalitní práci musíte změnit včas používat disky a vodu.

Vyberte vhodný řezací nástroj

Řezání s ručními kleštěmi dlaždic

Pro malé svazky a nekomplikované řezy můžete použít speciální kleště, se kterým je nejvhodnější řezací dlaždice doma. Nejsou drahé a s řádnou dovedností umožní bez velkého úsilí o splnění malých částek práce.

Produkt je umístěn a prováděn přes řezný kruh, který je instalován na kleštích. Kruh se používá mnohem více než na skleněné frédě až 1,5 cm, což vám umožní provádět hlubší řez povrchu dlaždice. Poté se spící vyskytuje výrazně jednodušší a ještě více. Na okraj dlaždice, rty kleští. Široká deska kleští, která tvoří malý úhel, je umístěna na horní straně přední strany dlaždice a centrální část linie ohybu je přísně přes dřívější v brázdě. Úhledně stlačující dlaždice s kleštěmi, další část je vykreslen.

Takové kleště jsou mnohem lepší než sklo. Jsou však obtížné provádět plátek tenkých pruhů. Pro takové účely bude potřeba pokročilejší vybavení.

Manuální taška

Princip akce je stejný jako kleště. Přidá se řada vylepšení, která vám umožní snížit dlaždici s větší přesností a mnohem více i s menší silou mistra. Odolné a hladké vodítka neumožňují odrazit ve směru řezného kruhu a speciální linie omezovače umožňuje snížit požadované množství dlaždic se stejnou velikostí bez jakéhokoliv zkreslení. Dlaždice řezací dlaždice umožňuje vytvářet pouze přímé linie, pro řezání obrázku se nehodí tuto možnost.

READ  Čím lepší řezání pěny doma

Použijte jednoduchou skleněnou frézu

Jedno jednoduché možnosti jsou použití obyčejného skleněného frézy. Pomocí pravítka (roh) je plánována linka pro vyhoštění rybářství. Pod touto čáru se má mělký brázda za použití frézy skla. Dále nastavením dlaždice na koncovém čáře do rohu stolu je upraven čistý tlak vrstvy dlaždic. Tato volba může být vhodná pouze pro tenké nátěry. Je nepravděpodobné, že řezání dlaždic, venkovní nebo tlusté zdi skleněné frézy. Velmi nereálné skleněné frézy se snaží snížit texturou nebo žulovou dlaždici.

Pro více informací o kompetentním použití skleněných fréz, čtení ve skleněném řezání materiálu.

Roh shlifmashinka

Pomocí úhlové brusky s diamantovým kruhem můžete řezat absolutně jakýkoliv tvar. Nevýhodou je slabá přesnost a nepravidelnost řezu, protože vše závisí na správnosti provedení. Okraj řezu může být velmi kašel. Řezací obklady Úhlové brusky. to je příliš prašné, takže je lepší vyrábět všechny akce na ulici.

Elektrický dlaždice řezací stroj

To je profesionální přístup k podnikání. V některých stavebních obchodech nebo firmách si můžete takový stroj pronajmout, as pomocí toho, abyste mohli provést všechny potřebné operace. Plátek na dlaždice bude naprosto hladký, díky velkým zatáčkám diamantového disku a dodávkou vody na sušičce pro řezací trimr. Výsledek se získá tak vysokou kvalitu, že je možné nastavit takový řez při pokládání externích úhlů, když neuzavře rohy. S pomocí stroje můžete řezat dlaždice jakéhokoliv potřebného tvaru a udržet i úhel sklonu. Nicméně i pronájem takového stroje není zkontrolován, nemluvě o jeho hodnotě.

Zvláštní pozornost práce s „úhlovým broušením“ by měla být poskytnuta bezpečnostní technik

Pokud je to nutné doma, aby se otvory a půlkruhové řezané řezy, použijte vrtačku se speciálními tryskami, zástrčky s karbidovými svorkami.

Dělat díry v dlaždice, použijte speciální trysku na vrtačku

Zvláštnost práce s kleští leží v „kousání“ fragmentů keramiky na předem určeném obrysu. Je třeba mít na paměti, že by měly být odděleny pouze malé kousky. V každém případě je po těchto postupech důležité vyrábět broušení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS