Jak řezat skleněné skleněné frézy doma

Jak snížit sklenici doma se skleněnou frézou a bez

Zkušení mistři doporučují použít tři hlavní typy skleněných fréz, se kterým můžete sklo snížit bez jakýchkoliv problémů v nezbytných rozměrech i doma.

Váleček

Poměrně populární model, charakterizovaný jednoduchostí. Skleněný řezný válec Velmi často si vybere nováčci, protože je v provozu Je to pohodlí. Кроме того, такой инструмент стоит дешево, потому, что в его конструкции нет алмазных камней.

Конструктивно стеклорез состоит из роликовой части и ручки. Для изготовления ролика используют особые твердые сплавы, диаметр элемента равен 5 мм.

Вот только рабочий ресурс такого инструмента ограничен – хватает его на три с половиной – четыре сотни метров стеклянного материала. Но так как стоит он очень даже приемлемо, приобрести новый инструмент можно в любой момент. Кроме этого, в комплекте прилагаются несколько сменных роликовых элементов, так что менять приобретенный инструмент не придется достаточно долго.

diamant

Еще один распространенный, эффективный и популярный стеклорез – алмазный. Такой вариант отлично подходит как профессионалам, так и малоопытным резчикам стекол.

Разберемся, как порезать стекло с помощью алмазного стеклореза. Okamžitě si všimněte, že v procesu učení budete zkazit ne jeden desítek brýlí, ale všechna vaše očekávání jsou oprávněná, jakmile váží vybavení frézy diamantového skla.

řezat, skleněné, frézy, doma

Diamantová řezačka

Nástroj se skládá z rukojeti a pracovní hlavy s diamantovým prvkem, který může být pyramida nebo zkosený. O takové funkci je nutné vědět vše, protože tvarované rozdíly hlavu ovlivňují princip operace. Například řez skleněné hlavy ve formě pyramidy je mnohem obtížnější. pro to vyžaduje vyvinuté, téměř „hudební“ slyšení. Podívejme se, jak snížit sklo takovým skleněným řezačem. Během provozu diamantu se pohybuje podél skleněného povrchu a dělá určitý frekvenční zvuk. Když je zvuk „špatný“, potvrzuje, že pohyb diamantového prvku se vyskytuje s porušením a sklo skla s velkou pravděpodobností bude vadná. Správně snížit správný formulář, nováčci používají řezač skla, která má zkosenou hlavu.

V takovém nástroji je kámen umělé nebo skutečné, a tento rozdíl ovlivňuje náklady. Ale tady je další funkce. skutečný diamant, který sníží sklenici tloušťky centimetrů a umělé je dostačující pouze pro 5 mm. Ano, a provozní období takových vzorků je odlišná. skutečný diamant sníží od deseti až patnácti kilometrů skla, zatímco umělé dokončí svůj vykořisťování po pátém kilometru.

Olej

Tato verze skleněné frézy je dokončení nástroje s hlavou válce. V rukojeti je uspořádána malá nádrž, která nalil mazací tekutinu. V procesu řezání je neustále přiváděn do válce a skleněného povrchu, v podstatě snižujícím třením a zlepšování kvality poškrábaných linek, což poskytuje dlouhodobý provoz přístroje. Provozní doba frézy olejového skla ve srovnání s jednoduchým válečkem se zvyšuje patnáctkrát.

Brýle na ropy

Kromě uvedených modelů existují kruhové skleněné frézy, s jejichž nápovědy jsou snadno řezané na skleněných kruhových otvorech. Tento nástroj je poněkud odlišný, více připomínající cirkulaci, spíše než rukojeť s řezným prvkem. Kromě kruhů může být taková skleněná fréza řezána otvory ve formě elipsy.

Co si vybrat nástroj?

Sklo je tavenina křemenného písku s přidáním prvků, jako jsou oxidy vápenatý a alkalický kov.

V podstatě je sklo tekutina při vysokých teplotách, kde neexistuje jasná krystalová mřížka. Právě kvůli této skleněné průhledné.

Pro řezání skleněné fólie na něj je dostatečná pro vytvoření drážky s řezačkou, která překročí tvrdost nejvíce řezaného materiálu. Poté se vytvoří síť hloubkových trhlin, což vám umožní rozdělit dva kusy podél řezané čáry. Pro tuto operaci se používají následující typy ručního mechanického řezačky skla:

READ  Mohu řezat ocelové trubky elektrickou skládačkou?

Na prvním nástroji byl diamant použit jako řezačka, nasazený speciální pájkou do kovové hlavy. Rukojeť je vyrobena ze dřeva nebo plastu. Tam jsou skleněné frézy s přírodními diamanty. Ty byly vyrobeny v bývalém SSSR a mělo to hodně času. Skleněné frézy jsou nyní vybaveny výhradně umělými diamanty. Na zařízení jsou jednodušší minerály s křivkovaným okrajem řezu. U dražších skleněných fréz, čtyřrstovitých diamantů nakloněných až 20 stupňů k ose řezu. Řez je přesnější a hlouběji, i když to vyžaduje dobrou dovednost.

Řezačky válečkového skla jsou nejjednodušší a nejčastější. Jejich trumfová karta je nízkou cenou, která vám umožňuje koupit pro jednorázovou práci. Pracovní fréza je váleček pevné kovové slitiny. Většina těchto přístrojů pro řezné plechové sklo je vybavena několika válečky, třemi nebo šesti. Když je jeden válec hloupý, kruh, na kterém jsou upevněny, otočí se kolem osy a další fréza je předložena na konci zařízení. Materiálové válce. karbid wolframu, vítězství, karbarund a další slitiny žijí křemen na moos měřítko.

Řezačka olejového skla je strukturně podobná válci. Rozdíl je, že při práci se konečný válec rozmazává speciálním typem oleje. To usnadňuje řez, významně snižuje opotřebení řezačky, zlepšuje rozdělení skla na zamýšleném vedení. Moderní olejová zařízení představují válec a speciální nádrž naplněnou olejem. To má válec, když otočí metodu kapilárie, a v nefunkčním stavu nesleduje. Řezačky olejového skla jsou poměrně perfektní a mohou být použity k řezání linek křivek v přítomnosti rotující hlavy.

Každý si vybere, který nástroj pro to je lepší. válec, diamant nebo olej.

Pravidla řezací sklo

Mnoho nezkušených lidí, kteří nikdy neměli tovární řezání, často spěchají na ostření. Není to správné.

Před zahájením procesu je nutné studovat několik doporučení odborníků:

  • Sklo, nad nimiž se provádí manipulace, musíte mokré. To znamená, že řezačka je extrémně doporučena. Je nutné zpracovávat místo vystavení oleji nebo petroleju. Dá to příležitost mírně sklouznout a riziko sklářského tresku významně klesá. Také pro lepší výsledek musí být v těchto kapalinách také uložen nástroj sám (fréza).
  • Velmi často se vyskytuje okamžik, kdy se člověk nemůže rozhodnout o síle lisování. Je důležité vědět, že každé sklo je jiné, protože se liší v tloušťce. Být odvážnější a nepoškozujícím materiálem, musíte se pokusit praktikovat. Například na starém a zbytečném kusu skla. Pokud taková možnost není poskytnuta, musíte se spoléhat na zvuk řezačky. Skutečností je, že se správným rozložením síly musí být zvuk monotónní, bez ostrých zvukových skoků. V tomto případě provádějí akce pravdivé.
  • Není třeba provést proces tvrdého povrchu. Musí být vyrobeno s měkkým materiálem. To může sloužit jakékoliv tkanině, jen docela tlusté, dobře, nebo kus starého koberce. Je to pro tento proces ideální.

Skleněné frézy a jejich typy

Především je nutné určit, jakou frézu sklo musí pracovat ve vašem případě. Velká důvěra mezi profesionály mají diamantové nástroje. Používají diamantové hlavy, které jsou dvě formy: tetrahedrální a zkosený.

První použití zkušených mistrů. Jeho řezná část je umístěna pod optimálními úhly k osům skleněné frézy. Pro použití takový nástroj vyžaduje určitou dovednost. Pokud je nástroj nesprávný, existuje možnost získání vadného řezu. Pro odhalení, jak správně je nástroj umístěn v procesu řezání, můžete slyšet a pocity, ale to vyžaduje určité zkušenosti. Zkosená diamantová hlava nejčastěji používají nováčky, protože jeho umístění je na jedné ose s samotným nástrojem, a to významně umožňuje zjednodušit jeho aplikaci.

Diamantové hlavy jsou přirozené a syntetické. Při použití přírodního kamene je možné provádět řezné sklo o tloušťce 5 až 10 mm. Syntetické kameny umožňují řezný materiál, jehož tloušťka nepřesahuje 5 mm. Také se liší v úrovni odolnosti proti opotřebení. Přírodní kameny jsou tedy navrženy pro „kilometr“ až 10 km a umělé na méně metru.

READ  Jak řezat dlaždice doma

Pro řezání sklo doma se doporučuje používat frézu válečku. Má levnější náklady než diamant, ale je snazší provozovat a účinně umožnit uspokojit naplnění potřeb domácností. Nelze použít pro příliš tlusté sklo, ale doma, takové typy brýlí se zřídka používají, takže použití této skleněné frézy může být docela vhodné pro domácí úkoly. Jeho „běh“ může být asi 350 m, po kterém je nutné plnit ostření nebo změnu válce.

Nejmodernější skleněné frézy přicházejí v prodeji již s odnímatelnou tryskou, umožňuje vyřešit provozní problém.

Stojí také za zmínku použití řezaček olejového skla. Pracují na stejném principu jako válec, jsou však zlepšenější. V držáku nástroje je nádoba, ve které je přítomna olejová tekutina. Při řezání materiálu je nutné dodávat sklo a řezný prvek. To pomáhá snížit třecí síly, stejně jako zlepšila kvalitu řezu. Zároveň může být použití tohoto nástroje prováděno pro řezací sklo, jehož tloušťka je asi 20 mm.

Je třeba mít na paměti, že při práci se sklem, jejichž tloušťka nepřesahuje 10 mm, je nutné použít frézy s úhlem zaostřením 135 stupňů. Pro tlusté sklo s tloušťkou 10 až 20 mm se používají frézy s ostříhanými úhly od 150 stupňů.

Zvláště stojí za zmínku jiného typu řezaček skla. kruhový. To je druh přísavky a tyče, na kterém se nachází řezačka měřítka a olejem. Použijte takový svítidlo dostatečně snadné. Sací pohár musí být upevněn ve středu kruhu, který bude zpracován, po tom, na tyči, nastavte hodnotu se specifickým poloměrem, a pak použijte řezný prvek. Díky tomuto designu můžete dostat pouze pravé řezané kruhy na sklo, ale bez velkého obtížnosti dostat plátky skla z tloušťky listu.

Výběr nástrojů

Zpočátku musíte vybrat správný nástroj. Diamantové frézy se používá jako pravidlo pro řezání materiálu.

Nástroj se skládá z rukojeti a hlavy, kde je samotná fréza instalována přímo.

DŮLEŽITÉ. Na nástroj by měl být čistý. Diamantová fréza je velmi křehká a pokud poškození poškození, pak nebude možné materiál snížit. Na materiálu mohou být poškrábání a jinak se materiál prostě rozpadne.

Pro jednorázové použití nemusíte kupovat profesionální nástroj, vhodnou průměrnou kategorii cen. Je v tomto cenovém rozpětí, které nejsou válečkem, a diamantové frézy začínají.

Jak řezat tvrzené sklo

Wikihow pracuje na principu Wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při vytváření tohoto článku o jeho editaci a zlepšování pracovali autoři dobrovolníků.

Počet názorů tohoto článku: 21 916.

Proces řezného tvrzeného skla je vlastně nepraktický. Tvrzené sklo je ve skutečnosti bezpečné sklo, a pokud se pokusíte odříznout, pak rozbít tvrzeného skla na spoustu malých fragmentů. Navzdory skutečnosti, že se naučíte snížit temperované sklo, je nemožné, můžete se naučit, jak vyblednout tvrzené sklo tak, aby mohlo být řezané, a pak ji znovu ruku.

Zjistěte, co je proces žíhání. Jedná se o způsob rovnoměrného ohřevu tvrzeného skla za účelem odstranění napětí, se kterými v něm v průběhu procesu kalení. Tyto koncentrátory napětí jsou důvodem, že zmírněné sklo nemůže snížit.

  • Effeetre Glass (TTI), Bullseye a Lauscha musí být rozmáleno na 504 stupňů Celsia. Borosilikátový sklo. při 566 ° C. Malé korálky vyžadují namáčení pouze po dobu 20 minut, velké korálky vyžadují hodinovou expozici a pro velký tiskový papíru, může být nutné vyvíjet 12 hodin. Velmi velké sklo o hmotnosti 45 kg a více může požádat o kalení.
READ  Nástroj pro reliéfní kůži s vlastními rukama

Sklo se pomalu ochladí na teplotu pod deformační teplotou (= 1014,5 poise). Je třeba udělat poměrně pomalu, takže se neobjeví další napětí. Teplota chlazení 399 stupňů Celsia je vhodná pro satake sklo a pro ostatní brýle. 427 stupňů Celsia. Sklo vychladněte do pece, dokud se teplota nestane místnostem.

Nading ochranné brýle, připravit a řezané žíhané sklo. S pomocí čtverce nakreslete čáru pro řezané kráječe a udržujte uhlík podél této linie. S pomocí skleněných řezaček, snížit sklenici podél této linie, lisování střední síly tím, že se podél nenu. Neprovádějte skleněnou frézu podél linie více než jednou.

Dejte přímo pod řeznou linku dřevěnou tyč o průměru 0,6 mm a připevněte ostré a rychlé chladicí síly na obou stranách tyče. Sklo se rozpadne do dvou plynule nakrájených kusů.

Oddělte okraje drážkového skla broušení. Bude to ztvrdne a dělá to bezpečnější a manipulace.

Pokud je to žádoucí, opakovaně zmírnit sklo. Znovu vytvrzování je lepší svěřit profesionály, protože je to komplexní chemický proces.

Jak řezat tvrzené sklo

Wikihow pracuje na principu Wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při vytváření tohoto článku o jeho editaci a zlepšování pracovali autoři dobrovolníků.

Počet názorů tohoto článku: 21 916.

Proces řezného tvrzeného skla je vlastně nepraktický. Tvrzené sklo je ve skutečnosti bezpečné sklo, a pokud se pokusíte odříznout, pak rozbít tvrzeného skla na spoustu malých fragmentů. Navzdory skutečnosti, že se naučíte snížit temperované sklo, je nemožné, můžete se naučit, jak vyblednout tvrzené sklo tak, aby mohlo být řezané, a pak ji znovu ruku.

Zjistěte, co je proces žíhání. Jedná se o způsob rovnoměrného ohřevu tvrzeného skla za účelem odstranění napětí, se kterými v něm v průběhu procesu kalení. Tyto koncentrátory napětí jsou důvodem, že zmírněné sklo nemůže snížit.

  • Effeetre Glass (TTI), Bullseye a Lauscha musí být rozmáleno na 504 stupňů Celsia. Borosilikátový sklo. při 566 ° C. Malé korálky vyžadují namáčení pouze po dobu 20 minut, velké korálky vyžadují hodinovou expozici a pro velký tiskový papíru, může být nutné vyvíjet 12 hodin. Velmi velké sklo o hmotnosti 45 kg a více může požádat o kalení.

Sklo se pomalu ochladí na teplotu pod deformační teplotou (= 1014,5 poise). Je třeba udělat poměrně pomalu, takže se neobjeví další napětí. Teplota chlazení 399 stupňů Celsia je vhodná pro satake sklo a pro ostatní brýle. 427 stupňů Celsia. Sklo vychladněte do pece, dokud se teplota nestane místnostem.

Nading ochranné brýle, připravit a řezané žíhané sklo. S pomocí čtverce nakreslete čáru pro řezané kráječe a udržujte uhlík podél této linie. S pomocí skleněných řezaček, snížit sklenici podél této linie, lisování střední síly tím, že se podél nenu. Neprovádějte skleněnou frézu podél linie více než jednou.

Dejte přímo pod řeznou linku dřevěnou tyč o průměru 0,6 mm a připevněte ostré a rychlé chladicí síly na obou stranách tyče. Sklo se rozpadne do dvou plynule nakrájených kusů.

Oddělte okraje drážkového skla broušení. Bude to ztvrdne a dělá to bezpečnější a manipulace.

Pokud je to žádoucí, opakovaně zmírnit sklo. Znovu vytvrzování je lepší svěřit profesionály, protože je to komplexní chemický proces.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS